Új privát üzeneted érkezett!

Igen, sztem is az a legmegnyugtatóbb, ha a doktor is látja.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok, köszi a tanácsokat!
Tegnap este óta sokat aggódtam.. Este szopi után csak sírt a Benő...de gondoltam, hogy éhes még, mert csak 50-et szopizott.. azért az még magához képest is kevés.
De hiába láttam, hoyg van még a cicimben, nem kellett onnan neki. Viszont a bimbóm meg már nagyon sebes. Úgyhogy sírtunk mind a ketten, aztán cumisüvegből adtam neki még 60-at-anyatejet (amit kb 1 perc alatt benyomott a pofijába) és utána minden rendben volt. De utána fejéskor nekem sem jött több, mint 15 mili... szóval lehet, hogy nem is volt benne..
MA bimbóvédőztünk, elfogadta, de nem evett túl nagyokat (70-80 gr) fele védővel, aztán a végén meg simán (mindketten összeszoríított fogakkal ill. ő fogínnyel :cry: )
Még nem pótoltam mellé és alszik ..
Viszont elkezdtem minden szopi után ezerrel fejni. MA összesen 60 mili jött össze.. Nem túl sok. De talán így tudom a hozamot növelni.
A Laktoherbtől félek, nehogy fájjon az ő hasa.. A fitolac milyen szerintetek? BEszerezzek?
HA van valakinek jó ötlete, szívesen fogadom!
Ja, és nektek nyugodtan szopizik a baba? Mert nekem Benő folyton tekereg, mocorog, cibál, rángat, hátrafeszíti magát.... Hogyan lehetne erről leszoktatni? NAgyrészt fekve szopizunk, próbáltuk hónalj alatt is. (ugyanez)
Puszi mindenkinek!
Bea

Kép
nyulcsi
 
 


Ezzel már régóta tartozom. Szóval, már napok óta mindig jött reggel kifelé a nyákdugó, esténként meg enyhe jósló fájásaim voltak (ez egy újdonság volt), de mindig lezuhanyoztam, lefeküdtem aludni, és el is múltak. Hétfőn annyi volt más, hogy este is egy ici-picit véreztem, és többször el kellett mennem WC-re. Ja, anyukám valami megérzéstől vezérelve, mondta, hogy mindenképp nálunk akar aludni.
Aztán 2-kor fölébredtem, hogy pisilnem kell, majd abban a pillanatban elkezdett elég rendesen, minden kétséget kizáróan, folyni a magzatvíz. És 5 percenként jelzés értékű fájások is voltak. A férjem sitty-sutty elkészült, hívtuk a szülésznőt, és elindultunk. A kórházban kaptam beöntést (saját kérésre), ez mindkét előző szülésemnél nagyon jól esett. Aztán lassan egyre masszívabbak lettek a fájások, 4-kor már olyan rendes 1 percig tartók, amikor az ember lánya mindegyik fájásnál hány is. Akkor olyan szűk 2 ujjnál tartottam. Kérdeztem a szülésznőt, mit gondol. Mondta, hogy ha eltekintünk attól, hogy az előző szülésem milyen gyors volt, akkor kb. reggel 9. Ez meglepett egy kicsit, mert az egész nagyon hasonlított ahhoz, amilyen az előző volt, és akkor elgondolkodtunk az EDÁn, egy kicsit kíváncsiságból is, azt még nem próbáltam, és a kitolás miatt féltem tőle, meg ugye az előzetes csaszi miatt a múltkor eleve ellenjavalt volt. De abban maradtunk, hogy max. 7-f8-ig hat, és aztán teljesen jó lesz a kitolás. A fájások persze közben egyre sűrűsödtek, aztán nagy nehezen előkerült az aneszteziológus, aki egy végtelenül kedves, viszont nagyon béna kb. korombeli csaj volt, és nem talált kaput, vagy mit, két csigolya között. Persze a fájások között mindig ki kellett várni. Aztán elkezdte másik két csigolya között keresni. Ekkor felmerült bennem, hogy meg kéne kérni a szülésznőt, hogy nézze már meg, hol tartok, és van-e értelme az egésznek. A férjem mondta, hogy benne is fölmerült, de nem akart belepofázni. Na, a szülésznő segítségével (aki megmondta, hogy szerinte merre fordítsa a tűt), végül 5:30-ra sikerült bekötni, kb. 5:40-kor elkezdett hatni, és 6:20-kor kicsusszant a baba. Egyébként, aki tényleg hosszú órákat vajúdik, annak szerintem megéri, az ember érzi a fájásokat, de nem olyan brutálisak, és valahogy melegek. Nekem pszichésen elég rossz volt, hogy mire pont „kellemesebb” lett megérkezett a doki is, és mondta, hogy igen, valóban szülünk. --Érzi a fájásokat? –Igen. –Akkor nyomjon! Na, ez sokkolt. Ugyanis pontosan emlékeztem, hogy az előző szülésemnél ez milyen elemi ösztön volt, és ugye az összes horror, amit az ember hall az EDÁval kapcsolatban, az kitolásnál van. Szerencse, hogy azért emlékeztem, milyen volt az előző babát megszülni + tényleg éreztem a fájásokat, így ment, de az is meglepett, hogy (talán az eda miatt) sokkal nagyobb szünetek voltak a tolófájások között. Egy ponton, amikor már mindenki látta, hogy gyakorlatilag kint a gyerek, csak én nem, és baromira fájt és feszített, egy kicsit bepánikoltam, hogy beragadt. És majdnem kiabáltam velük, hogy most azonnal segítsenek, akkor a doki rám szólt, hogy ne pánikoljak, ami tök jó volt, mert ebben a pillanatban a babácska magától kicsúszott. Akkor jött egy csecsemős (ez is új élmény volt a mávhoz képest), és valami műanyag csövekkel le akarta szívni a nyákot, de nem igazán sikerült neki, akkor a szülésznő egyszerűen kinyomta a gyerekből. A szülésznő egyébként tényleg szuper volt. Ami rossz volt, hogy az eda miatt – vagy lehet, hogy itt a normális protokoll része – bekötöttek infúziót, amitől úgy remegtem, mint a nyárfalevél. Ez a császárnál is pont így volt. Gondolom, nem csak szülésnél lenne így, de azon kívül még sose kaptam infúziót. Ami jó volt benne, hogy így kaptam folyadékpótlást és vitamint, és egyáltalán nem éreztem magam úgy lepukkanva a szülés után. Igazából tök éhes voltam, meg szomjas, és amikor lezuhanyoztam teljesen fitt voltam.
Mondjuk, azért nem gátvédelemmel csinálták, bár igazság szerint abban a pillanatban azt sem bántam volna, ha négyszer ekkorát vágnak, csak legyen már kint az a gyerek.
A dokinak túl sok szerepe az egészben nem volt, a végén összevarrt, egyébként mindent a szülésznő csinált – szerencsére.
A férjem a kérésemre az egészet videóra vette, annyira megható újra megnézni. Ja, és az egész valahogy annyira gyors volt, hogy egyáltalán nem szenvedtem annyira meg. Bár lehet, hogy a másodiknál is inkább a vele járó egyéb dolgok, és a felépülés lassúsága miatt maradt bennem az, hogy nagyon kemény volt, mert maga a szülés ott is nagyon gyors volt. Egyébként abban igaza volt a dokinak, hogy a szülőszobán lévő körülmények tényleg nem zavartak. Amikor beértünk, pont született egy baba, de azért sikerült intimmé és diszkrétté tenni az egészet. Meg pont a szélső fakkba kerültünk, annak volt egy szép nagy ablaka, és az olyan jó volt, hogy megszületett a baba, és elkezdett hajnalodni.
Majd még jövök a gyermekágyas résszel, az tényleg nagyon brutál volt, élen a gyerekorvossal. Ami azért is lehangoló, mert ez a nő nyilván az ÁEK dolgozója, igy függetlenül attól, hogy hol lesz helyileg a szülészet, a bababarát szemléletnek annyi.
zs
zsuzsoo
 
 

 
 

nyulcsi: nekem a fitolach rosszabb voltm mint a laktoherb, nagyon gázosított, de mondjuk sokat is ittam. Most laktot iszom reggel és este 4 dl.
Nekem megint gondjaim vannak a szoptatással, most a másik mellemben kezdett kevesebb lenni tegnap. Tegnap már teljesen para voltam, 70eket evett, és persze tök éhes maradt. Este a két mellből evett összesen 80at :oops: , így kipótoltam lefejt tejjel, még 70-nel, na így már oké volt, és 6.30ig aludt egy huzamban. DE mi lesz, ha nem lesz majd lefejt tejem???? Reggelre azért feltöltődik mindkettő (120-130ra), de napközben vhogy elfogy. Meg mintha Boti sem lenne elég kitartó, mert este a 80as teljesítmény után még 60at lefejtem (na mondjuk közben telt el egy kis idő). Nem értem. Most Boti nem tud szívni, vagy nincs elég tej???? megőrülök ettől az állandó parától...el sem tudom képzelni hogy valaha 200-250 lenne majd egy adag....??? Pedig olyan jól indult szülés után ez a szoptatás... :cry: De mondjuk tegnap nem is ittam túl sokat, lehet hogy ez befolyásolta ennyire???
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsánat a buta kérdésért tejproblémás Anyukák, de nem lehet, hogy ha nem problémáznátok annyit a mililitereken, akkor több lenne a tejcsi?
Lehet, hogy már a szoptatás elején azon töprengtek, hogy mennyit fogtok mérni 10 perc múlva és ezzel rossz irányba megy a szoptatás.?
Szerintem próbáljátok ki a nem mérősök módszerét, mert a pisis peluson nem kell aggódnotok, hogy 50 vagy 51,2 ml van-e benne.
A baba közérzete úgyis elárulja, ha baj van.
Nekem jó volt mind a kettő szopis tea.
Zsuzsoo, gratulálok Nektek.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Babett! Igen, nálam is érezhető volt, amikor nem ittam meg a megszokott mennyiséget. Én a késő esti szopi előtt még 4 dl-t szoktam inni. Egyébként mindenki megijed az első babánál, amikor a tej mennyiségét illetően aggályai merülnek fel. Kérdés, hogy mennyire megalapozottak az aggályok. Én továbbra is azt mondom, hogy a 2 óránkénti szoptatás az optimális a tejtermelés fokozására, ill, a fejés, ami nagyon macerásnak tűnik, de ha beindul a nagyobb hozam, áldjuk. Amúgy nem lehet, hogy most a táplálékigénye nőtt meg Botinak? És nem mindegy, hogy mennyi idő telt el a két szoptatás között.

Zsuzsoo! Örülök, hogy jöttél. :D Amit a kitolásról írtál, bennem is felidézte az emlékeket. A doki a fájások szünetében arra kért, hogy nyomni kéne még egy kicsit. Mit mondjak, beleadtam én is mindent. Éreztem, hogy alaposan feszít, feszül, még az is átvillant az agyamon, hogy most alaposan repedek a szélrózsa minden irányába, de a baba volt a fontos, hogy minél hamarabb kint legyen. (Persze a szülésznőm nagyon is vigyázott rám, nem volt szélrózsa.:lol:)

Nyulcsi! Nálunk is volt tekergés, helyezkedés, de én ezt a felgyorsult perisztaltikának tulajdonítottam. Ilyenkor később volt puki is és kaki is. Később már könnyebben boldogultunk ezekkel is, nem volt annyira kellemetlen ez az inger a babókának.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Voltam a dokinál, sajnos nem feleslegesen. Van egy gyulladásom, úgyhogy kaptam gyógyszert, meg Ergam cseppeket :cry:
A MÁV-ban voltam bent, most először. Hát ott még mindig fúrnak-faragnak. Nem irigylem azokat, akik a napokban szülnek...

Nyulcsi! Ma éjjel Barna is ezt a tekergős mutatványt csinálta, attól féltem, hogy kiugrik a kezemből. De utána rotyogott rendesen a pelusa :wink:

Mérés: Én nem mérem a kajákat. Evés után szépen bealszik, 2-3 órákat alszik (néha 4-et is :lol: ). Van sok kakis-pisis pelusunk is, és így nem is izgulok ezen a kaja témán. Majd holnap megyünk a védőnénihez és akkor ő megméri. De én úgy látom szemre, hogy hízott már.

Tea: Én nem filteres szopisteát iszom, hanem kaptam egy receptet az unokatesómtól, amit gyógynövényekből kell kikeverni és eddig úgy néz ki, hogy bevállt. Ha esetleg valakit érdekel, szívesen elküldöm a leírását.

Zsuzsoo! Örülök, hogy nem volt végül rossz élmény a szülőszoba! Amikor én szültem teltház volt, de valahogy fel sem tünt nekem, hogy más is van ott rajtunk kívül.
Van egy fiatal gyerekorvos doktornő is, utolsó nap ő adta ki a zárójelentést, ő nagyon kedves meg szimpatikus volt. Igaz nekünk a másik doktornővel sem volt gondunk...Leszámítva, hogy azt elfelejtették közölni, hogy le van tapadva a gyerek nyelve...Itthon mondta a védőnő, meg a gyerekorvos. Még szerencse, hogy így is tud szopni rendesen, de persze majd el kell vinnünk felvágatni :cry:

KépKép
kutyfül
 
 


Megpróbálkozom egy képfeltöltéssel...


Kép

KépKép
kutyfül
 
 


Hát lehet, hogy hülyeség a mérés, de ha nem mértem volna tegnap az evéseket, akkor fel sem tűnt volna (vmeddig) hogy elfogyott (teljesen lecsökkent) a tejem!!!! és sajnos Boti néha annyira alvós, hogy 40g után is képes teljesen beájulni a karomban.... :? tiszta pánikban vagyok, és nem 1,2 cl a különbség, amin agódok, hanem ma pl volt 40gos evés is 2 mellből !! (én amúgy eddig váltptt mellel szoptattam) :oops: :oops: Amit persze kipótoltam a korábban lefejt tejjel, mert Boti verte a fejét ezerrel a vállamba. De hát ebből alig van, 1-2 nap és elfogy. Nem értem mi történt, de a hétvégén teljes csőd alakult ki. És ez nem a mérés/nem mérés miatt van. Korábban is mértem hébe-hóba, csak kíváncsiságból, és volt rendesen tej. Nem azért alakult így, mert stresszeltem ezen.
Vendég
 


Kutyfül! Gyönyörű kisbabád van!!!

Babett! Én már az első hónap után kb. a 6.héttől két mellből szoptatok.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Én már a kórházban két mellből szoptattam, és a mai napig így van.
Vendég
 


Babett! Én is mértem Gábort. Engem megnyugtatott, hogy látom a súlygyarapodását, a szopik mennyiségét. De ha kételyeid, aggályaid vannak, a védőnőtöket is kérdezd meg, hogy ő mit javasol! Sztem 2 óránkéni szoptatás (kínáld meg a másikkal is) és fejés, bőséges folyadékbevitel, rendszeres étkezés -még eddig mindig eredményes volt. Bújjatok (maradjatok) ágyban, most ne csinálj semmilyen házimunkát, pihizzél Botival!Rendszerint már a 2. napon érezhetően több a tejecske. Nagyon drukkolok, hogy minden a régi legyen! :wink:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


köszi Tücsi!
Ma eddig nem volt gond, mert az éjszakai termés elég volt reggel 2 evésre, de a következő..???
és hogy szoptassak 2 óránként, ha egy szoptatás kb egy óra (most már, persze korábban kb 15-20 perc volt), és utána még fejem 5-10 percet, tehát kb fél óra múlva kezdhetem előről. Addig meg nem termelődik még semmi!! szóval tanácstalan vagyok...már írattam fel tápszert, mert nem tudom pótolni lassan semmivel a szoptatásokat. Pedig nagyon nem akarok azt adni!!! :cry: Ja és Boti ráadásul most fog ugrani a fejlődésben, kezdi keveselni a 100-120 gramot is, ami már nekem a csúcs szoptatással+pótlással együtt.
A két melles szoptatással amúgy semmi gondom nem lenne, ha legalább abból tudnám produkálni a mennyiséget. Tegnap este is 60 volt csak a két mell egy óra alatt :cry: Hát az elég karcsú mérlegelés ide vagy oda. A mérleg tényleg hülyeség, ha csak az a kérdés, hogy 100-at vagy 120at eszik, ez engem sem érdekelne. De hogy 40 vagy 120, na ez már eléggé nem mindegy.
Vendég
 


Babett! Teljesen át tudom érezni a problémádat. Viszont az esti szopi 60 gr-ja nem mindegy, hogy mennyi idővel az utolsó szoptatás után jön össze. Nálunk is volt olyan nem is egyszer ilyen picibaba korban, hogy Gábor mindössze 30 gr-ot evett és ezzel aludt reggelig. De előtte 2 óránként evett és így összesítve jó mennyiséget sikerült neki a lefekvésig összehozni. És ami még sztem ismét említést érdemel, hogy egy-egy szopi mérése nem mérvadó a teljes napot nézve! Az egy órás szopi viszont tényleg érdekes. Kíváncsi vagyok, hogy a védőnőtök mit mond.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Hello Lányok!

Annyit írtatok, hogy kész meló végigolvasni! :D

Már nem tudom pontosan ki írta, azt hiszem Bea Neked szól: kis Lillám is alvós baba volt, én nem keltettem fel, mert egyszerűen alig lehetett. Ha meg sikerült, ordított.
Mi is sokszor, alig ettünk hatszor. Neked kell látni, de amíg hízik, én nem keltegetném.

A mérésről még mindig az a véleményem, hogy csak Titeket idegesít.

Babett! Az ilyen hétvégi, ünnepnapi tejválság igen gyakori, nekem ezt szopis tanácsadó mondta. Gondolj bele, akár mész, akár jönnek a látogatók, teljesen felborulhat a napirendetek, de akár csak attól is kifáradhatsz, ha egyszerűen túl bátor voltál és mondjuk alig pihentél, de sokat takarítottál.
Ahogy Tücsi mondta, irány az ágy Botival, szopi és fejés legyen csak a program, készíts oda játékot, pelust, mindent... Mi is pihentünk már így többször, egy nap múlva már érződőtt, hogy helyreállt a rend... de van olyan, akinek 2-3 nap is kell. Drukkolunk Nektek.

Ja és én is híztam a szopi alatt. A nem szopis időszakot meg nincs időm kivárni, mert addigra babás szeretnék lenni. :D Ágica, köszi a bíztatást, hogy túl lehet élni. :D Kíváncsi vagyok, nálunk hogy alakul.
Azért nem adom fel a küzdelmet a kilókkal, hátha sikerül egy kevéstől megszabadulni.... :oops:
Megyek, mert Lillu berágott, pedig tele a pocakja (sütőtökkel :D )
Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Babett!
Ilyen gyakori szopi mellett, szerintem mi sem tudnánk érdemleges mennyiséget fejni... Kérdezd meg a védőnőt, hátha tud valami okosat. Remélem nem olyan kezdő mint a miénk, hanem valami tapasztaltabb öreg róka. :D
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Anyakönyvi kivonat: tudom, hogy volt már téma, de nem találom. Kb. mennyi idő alatt kaptátok meg?

A lakcímkártyát hogy kell intézni?

KépKép
kutyfül
 
 


Kutyfül! A lakcímkártyát az anyakönyvi kivonattal együtt adják oda. Kb 2-3 hét, mire átvehetőek. :?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


sziasztok, mi is itt :)

kezemben a gyermek, kicsi lassú vagyk így. Túléltük a hétvégét, bár napközben nem aludt, így estére már teljesen be volt pörögve a fáradtságtól, és akármit csináltunk vele, sirt és orditott... :cry:

mennyiség- múlt héten mértem, de aztán csak a heti mérés nyugtatott meg. Én 2 óránként adok neki, ha kér, éjszaka naghyjából beállt, szopi 8 körül, elalszik kb fél10 körül, utána 1-fél2 körül ébred, utána fél5-5 körül, és utána fél8-8 körül. egy-egy evésre nem sokat eszik, és nem azért mert nincs tejcsi, egyszerűen nem eszik többet, nem tudok vele mit csinálni, kiköpi a cicit..
Fejésről le is álltam..csak akkor, ha nagyon tele van, és feszül..Olyat is csináltam, hogy ha érzem, hogy nem evett sokat, és még van a ciciben, következő szopinál azt adom neki ismét..Ez jó így? Vagy inkább fejjem le, és a másikból adjak a következőnél?

tea- iszom a laktot napi 2x, és még édesköményt, pocifájások miatt. de már azok is alakulnak, csak még mindig felébred 1-1 pukira... :wink:

szopi közben is azért szokott tekeregni... :roll:

Lakcim+szül.any.kiv - be kell menni a XIII.ker önkormányzathoz, előtte felhivni, hogy kész van-e!! És vinni a házassági anyakönyvi kivonatot!!!

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Kutyfül, nagyon szép baba :lol:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok !!
NAgyon köszi a tippeket szopi ügyben. Babett, úgy látom mi eléggé egy cipőben járunk. ÉS azt is látom már, h mi okozta nálunk a problémákat . Anyósom a múlt héten végig itt volt, s bár édes, aranyos, mos, főz, takarít, de mégis éreztem, hoyg frusztrál a jelenléte. Sajnos még a héten is jön, de csak szerdáig marad..
Valahogy nem konfortos nekem ha ő itt van. NEm tehetek róla.
Megpróbáljuk a pihit.
Egyébként tegnap este nekünk már csak 2 ciciből jött össze a 60, ma reggel meg a 100, de vissza is bukott, úgyhogy nem kell neki ennyi, ő ilyen. De most jól bedurrantak a laktoherbtől a cicijeim, kíványcsi leszek..
REmélem nem kell tápoznunk, mert attól kilennék. Benő még 1 hónapos sincs..
NA megyek és mégegyszer köszi, majd beszámolok.. És megyek pihenni...
puszi,Bea

Kép
nyulcsi
 
 


Lányok! Egy a lényeg, hogy a babácskáknak legyen elég ennivalójuk, ne maradjanak éhesek, szépen fejlődjenek. Sajnos van úgy az élet más területén is, hogy nem a mi elképzelésünk szerint alakulnak a dolgaink. Nyilván mindenki a lehető legjobbat szeretné adni magából a babájának, de a tápszerrel még senki sem lesz rosszabb anya. Én is tartottam és most is tartok itthon tápszert, mert soha nem lehet tudni mikor adódik olyan nem várt dolog, amikor anyatej híján ezt kell adnunk a babácskának. Én személy szerint örülök annak, hogy van mihez nyúlni ilyen SOS helyzetekben.

Nyulcsi! Teljesen meg tudlak érteni, engem is zavart anno nem csak az anyósom jelenléte. :wink: Éppen ezért remélem, hogy a leendő menyeimmel sikerül megtalálnom majd az aranyközép utat, ha egyáltalán létezik ilyen.... :roll:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Nyulcsi, Babett: Én is így voltam pénteken, ahogy ti :( Mi is kiváltottuk a tápszert, de egyelőre ott pihen a polcon, remélem ott is fog "megromlani".... Egyre biztosabb, hogy nálunk is tejmennyiségi gondok vannak amúgy, mert ma délelőtt két cicit kapott, a másodikból csak 30 ml-et evett, az elsőből 100-at, és most alszik lassan 3 órája, ami nála nagy szó, mert általban 2 óra után már ébredezni szokott. Úgyhogy most abban bízom, hogy a két mell együtt bírni fogja a strapát még kb. 2-3 hónapig....
Az éjszakánk egész normális volt, csak háromszor kelt, ráadásul a második után bealudtunk :oops: , és amikor felriadtam kb. 20 perc után, addigra egy hatalmas pisi folt volt a lepedőn, Niki is tiszta pisi volt, úgyhogy tisztába kellett tenni. Persze szemei kipattantak, már felkészültem lelkiekben a hajnali 4 órától való fennlétre, de pár perc nyugtató cicizés után bealudt a drága :D Nem bánnám, ha ilyen éjszakák lennének a rossz éjszakák....

Bukás: Mi valójában a bukás? Felesleg vagy a büfi esetleges velejárója, amit aztán pótolni is kellene? Mert Niki eszméletlen mennyiségeket bukik....

Kutyfül: Barnabás gyönyörű!!

Zsuzsoo: Köszi a szüléstörténetet, jó volt olvasni :wink:
lamme
 
 


Drukkolunk mindenkinek a szopi problémák megoldásához! :D

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa, gratulálok a bébihez! Örülök, hogy nem volt gond, bevált a szülőszoba. Kíváncsi vagyok a gyermekágyas részen milyen tapasztalataid voltak...

Babett, honnan veszed a 200-250ml szopikat? nekem sosem volt ennyi tejem egyszerre két mellből sem és mégis hat hónapig csak anyatejet kapott a babám. Tápszert mi is tartottunk otthon, de amikor szükség lett volna rá (mellgyulladásom volt(), nem itta meg a bébi.

Nyulcsi, Hát ha hozzánk anyós beköltözne, nekem még a tejem is elapadna :D , megértelek, ha frusztrál...

Kép

Kép
emendora
 
 


Nyulcsi, én sok fitolacot ittam, vannak benne olyan összetevők, hogy ne fájjon a baba pocakja. Azt viszont nem éreztem, hogy sokkal több tejem lett volna tőle.

Kép

Kép
emendora
 
 


Voltunk méreni a védőnéninél, Barnabás visszahízta a születéskori súlyát. Éjjel mi is 2 óránként keltünk...Jó lenne legalább 3-at kihúzni. Persze napközben meg simán alszik 3-at két szopi között. :?

Próbáltam hivni az önkorm.-ot, de nem nagyon veszi fel senki. Remélem még az ünnepek előtt elkészülnek a papírjai.

Nyulcsi! Kitartás!! Hátha rendeződik ez a tejci dolog, ha végre kettesben lesztek Benővel!

KépKép
kutyfül
 
 


Sziasztok, csak gyors bekukk. 10,40-re megyünk ortopédiára.

Nyulcsi, remélem, alakul a tejcsi dolog.. :)
Laktoherbet én is iszom, nem érzem én sem, hogy hűű, de sok tejem lenne tőle, én is inkább baba pocak miatt iszom..

Nekünk sehogy nem mennek a 3 órák napközben... :cry: egyszerűen nem hajlandó többet enni, még "megtömni" sem birom... :?

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Szép jó reggelt és sok-sok tejcsit kívánok mindenkinek!:D

Anikó! És miért akarod Andrist megtömni? Szumóbajnokot akarsz belőle? :lol: Tényleg, hol is tartotok súlyban? Drukk az ortopédiához! :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Vicsok, a babák pocijának a többszöri kisebb mennyiség jobb (szoptatási tanácsadók szerint), ne aggódj, hogy nem tartjátok a három órákat!!! EGyszer én is megtömtem Blankát :oops: , 30 ml-t sikerült beleerőltetni és utána meg azért nem aludt, mert teli volt nagyon a pocakja :shock: . Ez még a pocifájós időszak volt, azt hittem, hogy éhes, de nem az volt a baj :? .

Most mi is leszálló ágban vagyunk tejciben :( , lehet, meg fog jönni :( . Este alig volt és mégis hat órát végigaludt a kicsilány, most egész kipihent vagyok :D .

Blanka már majdnem 6 kg (3,5 kg-mal született), még mindig 300 grammokat hízik hetente :shock: , hát kíváncsi vagyok, mit fog hozzá szólni a dokibácsink.

Kép

Kép
emendora
 
 


ismeritek ezt az oldalt?
www.szoptatasert.hu

Kép

Kép
emendora
 
 


Emendora! Meg fogja kérdezni, hogy mivel eteted! :lol:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


az oktatóanyagot érdemes olvasgatni:
http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=oktato

Kép

Kép
emendora
 
 


Tücsi, most olvasom a szoptatasert.hu-n, hogy teljesen normális ez a súlygyarapodás anyatejes babánál. A dokink gasztroenterológus is, eddig tök normális volt szoptatás témában :D .

Kép

Kép
emendora
 
 


Ez is érdekes, szintén a szoptatasert.hu-ról. most már eldugulok :D , megyek főzni, amíg alszik Blanka.

"Az elégtelen gyarapodás okai:

Nem elég gyakori vagy helytelen technikájú szoptatás.
Éjszakai szopi szünet.
Túlzásba vitt fejés: minden szopás után kifeji az anya a zsíros hátsó tejet, a tejtestvér gömbölyödik, a saját baba vékonyka, mert neki csak az "eleje", a kevésbé zsírdús első tej jut. Ugyanez a jelenség akkor is előfordulhat, ha a babát túl hamar tesszük át egyik mellünkről a másikra.
Ha a csecsemő cumisüveget kap, elkényelmesedhet, és elfelejti, hogy a mellen "dolgozni" is kell, nem elég egyforma intenzitással szívni. Csak addig nyel, amíg ömlik a tej a tejleadó reflex után, így a hátsó tejhez nem jut hozzá.
A hormonális fogamzásgátló tabletták, hormonális injekciók, hormonadagoló implantátumok szedése illetve használata csökkentheti a tejmennyiséget."

Kép

Kép
emendora
 
 


Zsófi két hónaposan két kilót hízott a születési súlyához képest, kíváncsi vagyok, most hogy áll. Sok 62-es ruhát is kinőtt már, szóval hízik, bár pár napja csak négyszer eszik egy nap, és éjjel kimarad 12 óra a kajában :shock:
Vendég
 


bukás: Boti nagyon sokat bukik, szinte minden kaja után, akármennit is eszik. Ez elvileg attól van, hogy a gyomra még nem záródik rendesen. Tehát szerintem a bukás nem jelenti azt, hogy már elég volt neki a tejből, jóllakott. Állítólag egy éve korig is eltarthat, mire kinövi. Ha akkor sem, akkor már esetleg kezelendő lehet. De a szilárd kaja bevezetése is megszüntetheti ezt. Hát én már várom, mert emiatt ezerszer cserélünk ruhát, és 2-3 naponta elfogynak a tiszta pelusok a sok bukástól.
Sorstársak:tuti, hogy nekem a hétvégi nagy jövés-menés tett be. Sütöttem-főztem, persze én alig ettem, és talán nem is ittam eleget...tegnap aludtam Botival 2órát, utána rögtön 110-et evett 2 mellből. :lol: Arra jötem rá, hogy este érdemes jól bekajáltatni, mert most, hogy kiegészítettem a szopást, így 2x is aludt 10-től reggel fél7ig!!! ma is, tök ügyes volt! Szerintem ez a teli pocaktól van. Én is újra iszom a teákat, gázosodás ide vagy oda, előbb induljon be a tej. És köménylevest is csináltam már, állítólag az is jó!
Most lecsökkentettem a 2 melles szoptatást 30-40 percre, így sem rosszabb az eredmény, és talán nem folyik annyira egybe a kettő evés. 15-20 perc után mellet váltok.
na sziasztok, és mindenkinek sok tejcsit!!!!! (A Milupás doboz azért már itt van a szekrényben, de remélem nálunk is inkább megromlik!!!)
Vendég
 


Mikor áll be, hogy éjszaka nem kelnek 2-3 óránként enni?

Panndi! Zsófi éjjel 12 órát alszik egyhuzamban? :shock:

KépKép
kutyfül
 
 


cumisüveg: hát lehet, hogy rossz módszer, de én üveggel egészítem ki a szoptatást, ha nem elég. Szerintetek ettől belustul majd, és romlik a szopási kényszer? remélem ehhez már elég nagy, és nem így lesz! Ti hogy csináljátok, ha erre van szükség? kanállal azért nem hatékony, nem??
Vendég
 


kutyfül: nálunk kb a 3. héten volt először, hogy 10-től 4-5ig aludt. Ez szerintem gyerekfüggő, de tény, hogy jó be kell etetni este! ja, és meg kell tanulnia, mikor van éjjel! nappal én nem hagytam 2-3 óránál többet aludni
Vendég
 


kutyfül írta:Mikor áll be, hogy éjszaka nem kelnek 2-3 óránként enni?

Panndi! Zsófi éjjel 12 órát alszik egyhuzamban? :shock:

Zsófi hathetes kora óta nem kel éjjel, akkor még evett egyszer 10 fele, meg reggel öt fele. Pár napja eszik este hétkor (előtte fürdés), kilencig kb velünk van, kilenc fele elalszik, és reggel hétig alszik. Ma épp negyed nyolcig húzta a lóbőrt, akkor is én keltettem, mert már nagyon szoptathatnékom volt :)
Vendég
 


kutyfül: az esti szertartás nagyon fontos: nálunk: masszás, fürdés, villanyoltás majd evés sötétségben vagy nagyon kicsit félhomályban, és semmi beszélgetés a babához!
Vendég
 


Zsófi nem semmi alvó :lol:
Vendég
 


Az esti rituálét mi is kialakítottuk, fürdés, pelusozás, evés és villanyoltás. Bár Barnus még nagyon pici, remélem hamarosan nála is beáll egy hosszabb alvási szakasz. A masszázzsal még nem próbálkoztunk, a pelenkázást meg az öltözést is nehezen viseli. Talán majd pár hét múlva.
Kipróbálom, hogy nem hagyom nappal annyit aludni, mert ilyenkor 4 órát is alszik egyben...

KépKép
kutyfül
 
 


szbabett írta:Zsófi nem semmi alvó :lol:

Háát, szerencsére szeret aludni, és az első hat hétben is én rontottam el, mert ha éjjel megetettem, csináltam neki a műsort, énekeltem neki, játszottam vele, hát jó, hogy nem akart visszaaludni :) Aztán mikor mondtátok a praktikákat, onnantól kezdve az éjszakai evés tényleg csak evés volt, és amikor nem produkáltam magam neki, vissza is aludt :lol: Most meg szerencsére el van egész éjjel a kiságyban, nem szokott felriadni :) Aminek külön örültem, hogy amikor anyósoméknál aludtunk, egy szobában ott is, de van saját kiságya, akkoris végigaludta az éjszakát. Féltem, hogyha hall minket, akkor majd velünk akar lenni, de nem érdekeltük :lol:
Vendég
 


panndi írta:Zsófi két hónaposan két kilót hízott a születési súlyához képest, kíváncsi vagyok, most hogy áll. Sok 62-es ruhát is kinőtt már, szóval hízik, bár pár napja csak négyszer eszik egy nap, és éjjel kimarad 12 óra a kajában :shock:


Panndi!

Megütlek, ha még egyszer ilyeneket írogatsz!!! (Csak viccelek ám!)
Kilóra hízik, 12 órát átalszik, naponta csak négyszer kell etetni... Bakker, én mikor jutok már el idáig???

MI A TITOK???

Lilly

Kép
waterlilly
 
 


Hú Panndi, irigykedem a napi négy szopi miatt...

Babett, én is cumisüvegből adom a lefejt tejcit, Blankának még csak pár alkalom volt, de Dorka többször kapott (pici korában esténként egyszer, hogy jobban aludjon ő is :D ), nem vettem észre, hogy ellustult volna, szerintem ez is babafüggő. Próbáltam kanállal, de azzal nem volt valami hatékony.

Kép

Kép
emendora
 
 


szbabett írta:cumisüveg: hát lehet, hogy rossz módszer, de én üveggel egészítem ki a szoptatást, ha nem elég. Szerintetek ettől belustul majd, és romlik a szopási kényszer? remélem ehhez már elég nagy, és nem így lesz! Ti hogy csináljátok, ha erre van szükség? kanállal azért nem hatékony, nem??


Eszter belustult. Sajnos.

Kép
waterlilly
 
 


Visszatértünk.
Tücsi, iagzából azért "tömném" meg, hogy többet birjon két szopi között.. :D Hát igen, az egyik vélemény, hogy többször és kevesebbet jobb, de viszont a másik vélemény meg hogy ettől pocifájós, hogy gyakran eszik, és nem emészti meg teljesen, és már jön is a következő adag... :? Szóval legyél okos... :roll:

De ha kér, adok neki enni, az a biztos... :wink:

Éjszaka nálunk fürcsi után szopi 8 körül, két ciciből, tök üresre mindkettőt, utána 2 körül szopi és utána 6 körül...Szóval még messze vagyunk az átaludt éjszakáktól... :? Panndi tuti valami boszorkány.. :wink:

Ortopédia - még mindig kötött a csípője, csípő ultrahang és januárban vissza, közben torna..
De tök gyors volt, időpontra mentünk, és nagyon korrekt a rendszer (XI.ker, Fehérvári úti rendelő) külön gyerekgyógyászati részleg kialakitva, mese dvd, gyerekszékek, öltöztetőpolcok, pelenkázó, recepciós pultnál bejelntkezésnél papirka, hanyas ajtóhoz és kihez kell menni, ötletdoboz, kérdőívet tölthetsz ki, hogy vagy megelégedve stb.....

Meg elintéztük az önkormányzatnál is a támogatást (XI.ker. önkormányzat ad születési támogatást :D ) ott is hamar végeztünk :)

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Hello Mindenkinek!

Babett! A hozzátápi is elég ruhacserés mutatvány, ráadásul az alma és a sütőtök folt nekem a kakis foltoknál is nehezebben jön ki! Bár most már rutinos vagyok és csak a szakállkát esszük össze, az meg kit érdekel! :D

Lilla hazahozatal óta alussza végig az éjszakákat, de törések nekünk is vannak, volt olyan, hogy 2-3 hétig is felébredt. Szóval mostanában nem merem elkiabálni.... Előbb-utóbb minden baba eljut ide. Ma hajnal fél négytől épp kiabálni tanult, annyira tetszett neki, hogy szopit se kért, csak ott legyek vele és hallgassam. Ez persze csak utólag mókás, akkor nem volt.

Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: