Új privát üzeneted érkezett!

boniko. Remélem is!!És szerintem valamilyen szinten normális dolog ha az ember kicsit izgul mert ez már a rég várt pillanat volt neked ami most eljött.Remélem mindenkinek hamarosan eljön.

Kép
keti25
 
 


Na hát jol felraktam a vonalzóimat nem mondom.

Kép
keti25
 
 


Köszönöm szépen Mindenkinek,hogy így örültök a boldogságunknak.Tök jó érzés :)
Mindenkinek eljön egyszer a nap amikor csíkos lesz a tesztje.Én sem gondoltam volna hogy ez épp ebben a hónapban fog bekövetkezni.

Tudjátok az a baj hogy még nem nagyon örülhetek igazán,mert a
munkahelyemen is titkolni kell.Sajnos olyan munkatársaim vannak
akik egyből a főnökhöz rohannának...és persze a főnököm gyerek és család ellenes,nincs is neki egyikből sem.
Alig várom hogy elérjem azt az időt hogy eljöhessek :lol:
Ráadásul a munkatársam is babás,pont egy hét van köztünk. :D
Kíváncsi leszek a főnököm arcára amikor egyszerre bejelentjük...


Kép
lyndee
 
 

 
 

Lyndee, Boniko, gratulálok!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a bíztatást, nagyon aranyosak vagytok!


Syrynx ez a 4. hónap, hogy próbálkozunk. Az Elevitet is elkezdtem szedni, hogy minden vitamin meglegyen, amire szüksége van a babónak.
Megpróbálok türelmes lenni, de az a legnehezebb. De ezt ti tudjátok a legjobban.



Kép
mónika23
 
 


mónika23: Teszteltél már? Szerintem a tesztnek már mutatni kell vmit ha babás vagy. :wink:
Nagyon kiváncsi vagyok....Drukkolok!
lyndee
 
 


hopp....vonalzó :oops:


Kép
lyndee
 
 


Lyndee: Ma kell megjönnie, de még semmi. És nem teszteltem még. Megvárom, hogy késsen, mert ha megint negatív, megint csalódni fogok. Te mikor mész dokihoz? Vagy már voltál?



Kép
mónika23
 
 


mónika23:remélem nem jön meg és akkor holnap teszt :D

Holnap kell hívnom a dokimat hogy jövőhétre adjon időpontot.
Szerintem a jövőhét pont jó is lesz,előbb semmiképp nem mentem volna.
:roll:

Kép
lyndee
 
 


Mónika: Drukkolok ezerrel :) Reméljük a fa alatt többen fogtok már állni :)

Lyndee: Kiváncsi vagyok mikor mész dokihoz :) De jó :)

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Lyndee!

Szívből gratulálok neked!
Boldog pocakosaodást!

Kép
Vendég
 


Csucsu:Ma este hívom a dokit,már én is izgulok,hogy
mit fog mondani. :D

t.maria:köszike!Bárcsak már ott tartanék ahol Te :wink:

mónika23:Várjuk a fejleményeket!!!!! :roll:

Kép
lyndee
 
 


Lyndee: reggel teszteltem, mivel menszi még sehol, de sajna negatív lett. Nagyon elszomorodtam, de amíg nem jön meg reménykedek.




Kép
mónika23
 
 


Mónika: Igy van amig nem jön meg addig van remény. De izgi :) Én félidős múltam 2napja, remélem 10nap múlva már a teszt is zebrás lesz :) jajj úgy szeretném. Na nem agyalok majd kiderül.
Amúgy ateszt nem biztos , hogy kimutatja elsőre. van olyan barátnőm akinek csak a 7hétben mutatta ki. Szóval pár napot várjál és tesztelj újra.

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu: a húgomnak is később mutatta ki. A melleim nagyobbak lettek, érzékenyek, de ez a menszi jele is lehet. Ha megjön, akkor veszek ovu. tesztet, és majd a következő hónapban sikerül. Nagyon drukkolok neked! Bízom benne, hogy karácsonykor meg tudod lepni majd a családod egy örömhírrel. Remélem minél előbb, és minél többen lehetünk Lyndee követői. Nagyon örülök, hogy neki összejött a babó. Tudom, hogy nekünk is összfog, csak türelmesnek kell lenni, ami egyre nehezebb.


Kép
mónika23
 
 


mónika23:Van remény az a lényeg :wink:

Ugy néz ki hogy jövőhét szerdán megyek a dokimhoz.
Viszont nem tudom normális e hogy egész nap barnáztam?
Kicsit parázok hogy baj lesz e belőle?
Megfordult a fejemben hogy ma elmegyek,de dél óta nincs viz mert elzárták...és még most sincs. :x
Ha valakinek volt már ilyen akkor írja már meg légyszi :cry:

Kép
lyndee
 
 


Sziasztok!
Reméllem nem baj hogy írok hozzátok?
Nekem ma kellett volna megjönnie de semmi de már enyhe folyásom van így félek hogy már mencsi előjele!
Igazából kicsi az esélye hogy baba legyen de hátha bár megfogattam nem görcsölök ezez ha 1 hetet késik majd tesztelek.

Azt szeretném kérdezni a babásoktól hogy volt-e ilyen nedvesség érzés és mégis babások lettetek?

Köszönöm ha valaki válaszol!

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


betti1:Ez bármi lehet,még késket 2-3 napot,de az is lehet hogy babás vagy :D
Magam sem tudom már hogy mi a normális és mi nem.
Pillanatnyilag én is ezen a barnázáson aggódom... :cry:


Kép
lyndee
 
 


lyndee!
Én is barnáztam...a 6. héten kezdődött, és a 8.ig barnáztam... nem folyamatosan, és nem minden nap, csak néha... én is nagyon megijedtem...még a kórházba is elmentnk, de ebben az országban alapből az a szokás, hogy meg sem vizsgálnak a 12. hétig. Ha rendes élénkszínű vér folyik, akkor sem, csak ha már több mint egy hete egyfolytában. Szóval nagyon beparáztunk! Azzal magyarázták, hogy a 7. és 10. hét közt alakul ki a kepény, ami elkezd megtapadni, és az okozhat bevérzéseket, és amiatt lehet barnázás.
És lám, hipp-hopp elmult. 8. hét után egyszer vol még csa (remélem nem is lesz többször) de akkor tudom, hogy nagyon ideges voltam (majdnem sikerlt felgyujtanom a fél konyhát), akkor volt egy kicsi barna, azóta semmi! De azért menj el dokihoz, mert magyarországon, ha ugy látják, akkor gyógyszeres támogatást adhatnak a babának!
Attól is barnázhat valaki, hogy kevesebb a sárgatest hormon a szervezetében, és akkor azt kup formájában pótolják... általában csak a 12. hétig... hiszen a sárgatest hiány csak a lepény megtapadásáig jelenthet gondot!!!

Bocsi hogy kicsit hosszu lettem! :oops:

d.dodó
 
 


D.Dodó:Köszönöm,nagyon aranyos vagy hogy ilyen részletesen leírtad,örülök neki :)
Nálam is hasonló a helyzet,mert nem folyamatos és eddig nem is nagyon volt még ilyen.Most lépek én is a 6.hétbe,valószínű nálam is az lesz mint nálad.
Kicsit megnyugodtam :wink:
Köszönöm szépen!


Kép
lyndee
 
 


Lyndee: Már kaptál választ igy már tudod , nem kell aggódni. Az a fontos, hogy ne sok és ne élénk piros legyen a "vérzés".
Nyugalom minden rendben van és a kicsi szépen fejlődik odabent :)
Dodó azért fura, hogy ott csak a 12hét után vizsgálják a nőket. Hisz a 12hétre már mindene megvan a kicsinek. És addig is sok mindent lehet tenni ha netán valami baj van. Fura az biztos.

Kép
csucsu05
 
 


csucsu!
nekem is fura, de ez a rendszerük, ezt kell elfogadnom!!!


Lyndee!
annyit mondott még a bába, hogy ne stresszeljek (attól is lehet barnázás - lást konyhafelgyujtásos esetem), és pihenjek amennyit tudok, ne tegyek hosszu sétákat (van hogy attól barnáztam). És ne cipekedjek!!
Szoval nyugodj meg, feküdj el az ágyon kezedben egy könyvvel vagy rejtvénnyel, és pihi!!!

d.dodó
 
 


Sziasztok!
Most regisztráltam, mert már egy ideje próbálkozunk a párommal és szeretném megosztani veletek jelenlegi helyzetünket, hátha 1-2 okos ötlettel tudtok nekem, nekünk szolgálni: magam most múltam 40 éves, sokat dolgozom. Ami a menzeszemet illeti, rendszeresen és pontosan szokott érkezni. Május óta hőmérőzünk is, legutóbb még ovu tesztet is használtunk, ami az egyik nap halványan elszineződött... :)

A mostani hónap rendhagyó volt: alig volt hőmérséklet ingadozásom és már másfél hete nem jött meg. Teszttel is megpróbálkoztunk, ma, elvileg a 39. cn-n, de negatív.

Milyen más körülményre kellene figyelni, ami segít a terhesség vagy tehermentesség felderítésében? Természetesen jövő héten orvoshoz is bejelentkeztem....

Előre is köszönöm a válaszokat!
Stike
stike
 
 


Lyndee: a barnázás miatt ne aggódj, a húgom is barnázott. De azért említsd az orvosnak, ha mész. Tényleg! Mikor is kell menned? Nálam még nem jelentkezett a menszi, de az újabb teszttel még várok szerintem a jövőhétig. Remélem nem jön meg, olyan szép karácsonyi ajándék lenne... De lehet, hogy megint csak késik. Lehet, hogy az Elevittől? Nem merem magam nagyon beleélni, hogy esetleg babás vagyok.




Kép
mónika23
 
 


Lyndee!

A barnázással jobb ha orvoshoz mész! Lehet ez normális is, de lehet, hogy hormonális....


Stike!

Hááát, igazából már jelentkeznie kéne pár tünetnek, ha babás vagy, de az utolsó terhességemnél nekem is későn jöttek a tünetek! Meg ugye a nega teszt...Nekem már ilyenkor uh-képem is volt a babáról! Tünetek: mellfeszülés, derékfájás, émelygés, esetleg mensis görcsök, ezek lehetnek! Biztos, hogy volt pé-d? Mert egy anovus hónap akár el is húzódhat... Gyerkőc még nincs?

Mónika!

Az Elevittől ilyen problémád nem lehet! Az csak vitamin! Hát nem tom, de annak a tesztnek már pozitívnak kéne lennie! Azért szorítok neked is! :wink:
Vendég
 


Grönland: köszi a választ. A húgomnak is később lett pozitív a teszt (megpróbálom ezzel bíztatni magam), használtunk ovu tesztet is, ez volt az 5. hónap próbálkozás. Mit csinálunk rosszúl?33 napos a ciklusom, még csak két napot késett.



Kép
mónika23
 
 


Mónika!

Egyértelmű, hogy semmit nem csináltok rosszul! Ha van pé és hancúr, akkor ti mindent megtettetek! Bízzunk benne, hogy nálatok ez a későn jelentkező hcg genetikai! :lol: Én a nyugalom és a türelem földi helytartója vagyok, ezért nekem nem tűnik olyan soknak az az 5 hónap! Persze ki, hogy éli meg! Mi 10 éve próbálkozunk..... Van egy nagyfiam, ő 11 éves. Azóta volt 3 terhességem, de baba nem lett belőle! Az utolsó vetélés óta is eltelt lassan 1 év!
Vendég
 


Köszönöm a sok jó tanácsot!!! :)
Talán ma egy picit jobb volt a helyzet...a napközbeni pihi teljességgel kizárt,mert dolgozom.
És nem nagyon akarom hogy a munkahelyen már megtudják.
Persze próbálom a tempót picit lassitani.
Jövőhéten megyek dokihoz,majd meglátom mit mond.


Mónika23:Nagyon drukkolok!Szerintem babás vagy :wink: Én megérzem! És nagyon fogok neki örülni ha így lesz!

Kép
lyndee
 
 



lyndee nekem aznap a 14.15 dpon volt barnágatás, kicist megijedtem, de Én kaptam rá Utrogesrant ez egy természetes progipótló..

Azóta elmúlt?

Testvérem mindkéát terhességénél az első hónapokban mensizett is, és nem kapott progipótlást, mert nem is tudta, hogy kell! pihenjél sokat!


Szép NApot NEktek!
Vendég
 


Vera: Itt is írok neked. Most mégis belevágtok a babás projectbe? De jó:)

Grönland: Mi a párommal 6hónapja próbálkozunk de ha olvaslak téged akkor rá kell jönnöm ez nem is olyan hosszú idő. Tényleg: a doki nem modta mi lehet az oka ennek, hogy 1év alatt nem jött össze?


Stike: Üdv köztünk. Van akinek csak később mutatja ki a teszt a babát. Nekem a doki azt mondta, hogy a mensitől számítva 10nap után ad biztosat a teszt. De pl: van egy barátnőm akinek csak 7hetesen mutatta ki a teszt és most a fia 2,5éves. Szóval sok variáció van. Viszont a nagyon babásodni vágyástól is lehet a mensi hiánya illetve kitolódása. A szervezetet mi hihetetlen módon tudjuk befolyásolni. Na nem veszem el a kedved csak leírom, hogy sok ok lehet. Én pl: most is érzek hányingert pedig hétfőn voltunk együtt a párommal. Szóval annyira szeretnék babát, hogy már a szervezetem terhes tüneteket produkál. Pedig még megsem tapadhatott. Szóval a legjobb dolog amit csinálhatsz most, hogy vársz. Elöbb-utóbb kiderül, hogy bövült -e a családotok :9 remélem igen!!!
Tényleg írj magadról valamit. Gyerköc van már?

Kép
csucsu05
 
 


Jövőhéten ha megyek dokihoz,majd mond rá valamit remélem.
Most van egy másik kérdés ami foglalkoztat.
Én az Elevitet szedem,de nincs benne jód.És azt hallottam a jód fontos lenne... :?
Szerintetek ez igaz?


Kép
lyndee
 
 


Lyndee: Én a lányomnál az elevitet szedtem csak. Elég volt és szép egészséges babát szültem. Bár most azt hallottam valakitől, hogy az elevitet már elavult vitaminnak lehet tartani. Hogy ez igaz azt nem tudom. De a Gravidát nézd meg mi van benne az ujabb vitamin.

Kép
csucsu05
 
 


Tulajdonképpen meg vagyok elégedve az elevittel,csak ez a jód
tartalom bolygat.Tudom a Gravidában van,de már nem szivesen
váltanék.
Lehet azért nincs az elevitben,mert természetes úton is kerül a szervezetbe.

Kép
lyndee
 
 


Lyndee: Szerintem ha váltassz azzal nem zavarsz meg semmit. De ha majd mész a dokidhoz kérdezd meg őt mit tanácsol neked. Addig meg szerintem szed az elevitet.

Kép
csucsu05
 
 


lyndee a gravida kifejezetten a magyar viszonyok alapján lett kaialakítva. és a jód magyarországon általában az Alföldön található csak meg meg, így ha valaki nem a gravidát választja, és nem az Alföldön él, akkor érdemes jódozott sóval főznie.
Vendég
 


lyndee!
Jó az elevit is... jód? Hát vegyél jódozott sót (már a legtöbb ilyen) és máris bekerül a szervezetedbe a megfelelő mennyiség.... a folsav fontosabb mint a jód, az meg asszem van az elevitben, de ha esetleg nincs, azt meg lehet külön kapni!! Szóval nó para! :lol:

d.dodó
 
 


köszi csajok! :wink:
Ugy látszik én leszek a parázós kismama :D


Kép
lyndee
 
 


Lyndee: Dehogy leszel paramami :) Majd vigyázunk rád :)

Kép
csucsu05
 
 


Aranyosak vagytok nagyon :D
Első terhességem és még tudatlan vagyok.

Kép
lyndee
 
 



Vera: Isten éltesse a nagyfiad :) Volt torta? Na és , hogy hogy mégis adtál még esélyt a babóra? Lehet pont most jött össze, hogy nem figyeltél annyira a dologra. Amúgy te nyári babát szeretnél ugye? na ha most összejött akkor nyárvégi babód lesz :) És persze lány!!! :)

Lyndee: Első valóban de nem utolsó :) Ugye kistesót is terveztek? Már persze ha nem lesznek most ikrek :)

Kép
csucsu05
 
 


Épp azt akartam írni amit Dodo, hogy ha jódozott sóval főztök kerül annyi a szervezetbe amennyi kell!

Lyndee!

Ha váltasz sem lesz semmi gond! De mindegyik terhesvitaminban kevés folsav van! Orvossal érdemes megbeszélni ezt a folsavas dolgot, mert túladagolni sem jó!

Csucsu!

Nálunk kiskatona és kihordási gond van! Apjuknak májusban volt herevisszér műtétje, túl nagy reményem nincs májusig a babára, ezért is vagyok türelmes! Ha valakinek már van gyereke, szerintem elég elviselhető a várakozás! Legalább is nekem sokat segít, hogy van kit megölelnem!

Vera!

Boldog szülinapot ketteskének! :wink: Láttam, hogy voltatok Londonban! Irigy, irigy...... :oops:
Vendég
 


Grönland: Igazad van ha van egy gyerek akkor valóban könyebb a várakozás. Mindenesetre türelemből te 5-kapsz. Azért a herevisszér műtét nem hangzik jól. Szegény biztos nem volt kellemes a párodnak. Ezek szerint ő is egy türelmes ember ugye? Ennyi minden után nem hiszem, hogy az égiek nem ajándékoznak meg Titeket egy babával. Biztos vagyok a kitartásotokban és jön az a babó biztosan. Érdekes ha téged olvaslak akkor nem érzem, hogy negatív lennél. Sőt azt érzem, hogy ti cska pozítivan fogjátok fel a dolgokat. Hát van mit tanulnunk az biztos.

Vera: Igen én is sárga vagyok az irigységtől :) Mindannyian mentetek? tegyél fel képeket had sárguljunk tovább.

Kép
csucsu05
 
 


Grönland: te kicsit tapasztaltabb vagy és tudom, hogy megirod az igazat.
SZóval én nem hőmérözők nem pörgök ezen a témán szóval csak érzésre tudom, hogy talán van vagy volt PÉ-m. Na szóval: hétfőn együtt voltunk a párommal. Kedden éreztem, hogy szurkál a hasam mint Pé-kor. amúgy kb pont időben volt ha azt éreztem. Szóval kedden egy kicsit véreztem. De nem volt sok és piros szinű volt. Aztán elmúlt. És azóta alul érzem a hasam. Olyan mintha nagydolgozni kéne. Szerinted mitől lehet? vagy csak annyira akarom, hogy bebeszélem ezt a tünetet? Olyan érzés mintha fel lennék fujjodva az alhasamban. Illetve szerintem fel is vagyok fujjodva. Ird már meg szerinted lehet ez babás tünet? De őszintén tudom te a földön jársz.

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu!

Mivel nem látok beléd, nem tom mi zajlik benned csak tapasztalatot tudok írni! Nekem pé után mindig picit görcsöl a hasam majdnem egész mensiig. Olyan, mintha ott lent fel lennék puffadva! Amikor ez elmúlik, tudom, hogy hamarosan megjön és akkor újra kezdek görcsölni! Tüneteket biztos nem beszélsz be, csak félrevezetnek minket sajnos! Azt tapasztaltam, hogy vetélés után érzékenyebb lettem, jobban megérzem a pé-t! Vetélés előtt csak tojcsi volt, de nem tudtam, hogy az mit jelent! :oops: Most meg görcsölgeteg, feszít, szúr a petefészkem! Középidős kis mennyiségű vérzés általában pé-t jelent, a hormon ingadózás miatt! Ha kedden volt pé-d szerintem még nem érezhetsz babás tüneteket! Elvileg 3-8 nap a beágyazódás, ezért akár tévedhetek is! :wink: Gondolom most soakt segítettem! :lol:

Hogy az előzőre is válaszoljak! Kellemes tényleg nem volt a műtét, de azért elviselhető volt! De tényleg türelmes, nehéz dolga van velem! :lol: Bár azért hozzá is kell egy csöpp türelem, hisz pasiból van! :lol:

Valahogy ezzel a türelemmel úgy vagyok, hogy picit beletörödtünk! Ha nem jön össze, lehet úgy a jobb, mert nagyon benne van a pakliban, hogy megint nem sikerül kihordanom a babát! Fura érzések, gondolatok ezek, mert minden vágyunk egy kisbaba, de közben félünk is! Én már annak is örülök, hogy mi megvagyunk egymásnak, hálát adok a sorsnak, hogy legalább van egy fiam! Sokat olvasgatok itt és nagyon elszomorodok mikor azt látom, hogy sokan az első gyerekért évekig küzdenek, közben futnak ki az időből! Ilyenkor nem érzem olyan tragikusnak a helyzetünket! És nincs nap, hogy ne jutna eszembe Rolika.... :cry: Nagyon eltörpül a mi próblémánk ezek mellett! Egy csöpp szemlélteváltás és máris szebbnek látjuk az életet! :wink:
Vendég
 


Sziasztok,bocsánat,hogy beleszólok,csal Lyndeenek üzenném,hogy a sógornőmnek javasolta az orvosa a Gravidát az Elevit helyett,pontosan a jód miatt.Folsav mindkettőben van.
Én most a Gravidát szedem(még csak várjuk a teherbeesést),azért is,mert magyar termék. :wink:
Vendég
 


Grönland: Igazad van én is néha azon filozók mit akarok én. Hisz van egy gyönyörű kislányom. Más pediog az elsőért is küzd. És vanolyan akinek megsem adatik, hogy anya legyen. Én is úgy vagyok vele, hoyg szeretnék babát még de közben meg küzdök, hogy nehogy ne legyen egészséges és talán jobb is ha nem jön össze. Erre mondják, hogy bizonytalan vagyok vagy mégse?

Amit írtál a hasfájásról és a haspuffadásról azt köszi. Lehet a vetélés miatt érzem akkor ezt jobban. Ha ma még együtt vagyunk abból lehet még baba?

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu!

Ha valóban kedden volt, akkor már nem! Kb 24 óráig megtermékenyíthető a petesejt, valakinél ennél kevesebb! Ezért jobb ha előre dolgoztok vagy pont akkor! :wink:
Vendég
 


Akkor bizzunk a hétfői akcióban :lol: :wink:

Kép
csucsu05
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: