Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Senki sehol??? Micsoda társaság!
Jöjjön már valaki és szórakoztasson engem! :lol:

Lecso!
Érdekes cikk.
Egyelőre csak annyit mondanék, amelyik gyógyszernek nincs mellékhatása, nem is hat!
Ha a használati utasítást megnézzük eddig is nagyon sok mellékhatás fel volt sorolva. Talán most egyel több lesz. :? :D

Rendszeres testmozgás és elegendő mennyiségű kalcium bevitel! :)

Az az igazság, hogy én nem szoktam aggódni a mellékhatások miatt! :oops: (tudom, hogy nem azért tetted be a cikket mert esetleg Te aggódsz :oops: )

Bár közülünk hosszú távon nem tudom hány csajszi fogja szedni...

Én még azon sem gondolkodtam, hogy mi lesz a PCOSmal, miután az összes babaprojekten túl vagyunk.

Met vagy nem met? Bár azt sem tudom, hogy a szülés után hogyan fog hatni. Rendbeteszi e megint a ciklust. Vagy talán minden olyan szépen fog müködni, mint teherbeesés előtt???

Na most ezen kissé eltöprengtem. De egyelőre még nem foglalkozom vele.

Jelen pillanatban az a legnagyobb bajom, hogy állandóan ennék valamit. :oops: Persze nem eszem, tartom a három óránkénti evést, de haj de nehéz. Pedig nem vagyok éhes! Csak ennék... :shock: Van valami ötletetek ellene?
Túrórudi újra felütötte a fejét. Három éve nem ettem. Mert nem kívántam, rá sem bírtam nézni. És kb egy-két hete megint szimpatikus lett a túrórudi. :? A pöttyös natúr az IGAZI! :lol: :lol:

Most sem vagyok éhes. Egy órája ettem, de már megint tudnék enni...
Azt hiszem ez az amiről mindenki mesél. A terhességi zabálhatnék.
Pl. most vajas kolbászos kenyérre gondolok, vagy hagymás rántottára!!! :roll:

Csapjatok agyon és mondjon valaki egy jó tippet ellene.
Vendég
 


Kavics: Ha lenne egyszerű, mindenki által használható megoldás, akkor vajmi kevés indok lenne aggódni a súly miatt... :lol: Ez megmarad még egy darabig rejtélynek szerintem... De ha valaki mégis csak tud vmi jó praktikát, én is örömmel venném ;)

Rágcsálj zöldséget, nekem most ez jön be: karalábé, sárgarépa... Ha már végképp nem tudok magammal mit kezdeni, akkor le kell magamat foglalnom valamivel, mert amikor untakozom, hajlamos vagyok a hűtőre járni. :roll:
Én is most kezdtem bele az állandóan ennék korszakomba :( Kedden megyek védőnőhöz, kíváncsi vagyok mennyit híztam a mérlege szerint, saccra max 1kg lehet, bár jobban belegondolva kit érdekel :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


Nem tetszett a vonalzóm :roll: :lol:
Vendég
 

 
 

Gabika!
Ez most nagyon édes! Maximálisan találó a kisfiadra! :)
Hogy vagy? Milyen most a közérzeted? Gyógyszereket hogy bírod?

Bettica!
Lágytojást fogok vacsizni. Rengeteg csipőssel.

Egyébként felmértem mi van a hűtőnkben. (tudni kell hogy mi sosem töltjük teli)
1 üveg csalamádé savanyúság
1 üveg peperoni csípős savanyúság
1 üveg anyukám által elteltt csípős paprika savanyúság
1 üveg almapaprika
(persze ezek mindig kb félig vannak, szóval folymatosan fogynak)
1 marék csípősparika
1 fej fokhagyma

soroljam még??? :oops:

Amikor ezt felmértem, akkor elkezdtem magamon röhögni... :lol: :lol:
Vendég
 


Kavicska :lol: :lol:

Nem semmi :lol: ,még ennyi savanyúságot :lol:

Igy megemelt adaggal jobban vagyok,néha fáj a mellkasom,,meg gyorsan dobog a szivem....de elviselhető. :? +hányingerem van,ég a gyomrom,gondolom a cirka 17 db gyógyszertől,,,kedden remélem leváltja erősebbre és nem kell ennyit szednem.Nem tudtam ám még mindgi elérni a TJ,,,,hétfőn ....

Puszi nektek...adjál annak a gyereknek enni :!: :lol: :wink:
Vendég
 


Lafi! Szívből gratulálok kisfiad születéséhez! Jó egészséget kívánok!
Szép ajándékot kaptatok a Mikulástól! :lol:

Kép
apple
 
 


Sziasztok!

Hoztam képeket Lafika Hunorjáról! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Minden rendben van, Hunor makkegészséges, de még nincs Lafinál, lejár szoptatni. Ő jól van, de a pocija még fáj.

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Lafi: Hát ez a gyerek gyönyörű!!!! Remélem, hamarosan hazamehettek és együt lehet végre a család!

Kép

Kép
bettica
 
 


Lafikám :lol:

Nagyon szép Hunor baba,gratulálok hozzá még egyszer...tiszta anyja :wink:

Vendég
 


nagyon szép a hunor baba!!!!!!!!!! micsoda formás szájacska :) jaj, de izgi ez most lafiéknak. a francba, ez is hiányzik :)

kavics, hát egyél. csak keveset. a túrórudolf-feelling ismerős:) én sem ettem évek óta, bezzeg terhesség végén néha-néha lecsúszott egy.
de az a sok savanyúság...brrrr :)

hát, azt hiszem nem lesz már sokáig szopi... :( brühü. ez van. örülök,hogy eddig is szoptattam. igaz nem iszom a kecskerutát pár napja, de nincs erőm inni többet. de iszok másfajta teákat.
étvágyam sem a régi :lol: tuti, vmi hormonális bizbasz, amitől a tejem is kevesebb lesz...sebaj, ez van :)

itt undormány idő van. grrr......

babás csajok, pocakképek???
rami, rejo? merre vagytok? és csakegy? no,meg a többiek is. mindenki készülget a karácsonyra?

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Most keltem fel... :shock: ez már kissé túlzás! :lol: :lol: Na jó, egy órája ébren vagyok. :lol:

Hunor baba nagyon édes! Pifipufipofika. :)

Dimet!
Köszi! :) Eszem... :? Jóízűen. :lol: Mértékkel. :lol:
Majd látjuk a végét. :lol:

Szerintem a tej miatt annyira ne aggódj. Már 4 hónapos elmúlt a lányod! :) Amennyi van, annyi van. Kész! :)
Szerintem ez már önmagában is szép teljesítmény! :)

25+4
Vendég
 


Huhh, lányok!
Hogy ti milyen aktívak voltatok egész nap.... :shock: :lol: :lol:

Csóközön. Mindenki jó legyen. Vigyázzatok babákra, pocakokra. :)

Cuppancs! :)

25+4
Vendég
 


Lafi! Nagyon szép kisbaba Hunor, gratulálok!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Hi!

Lafi!
Hunor gyönyörű legényke!!! :D

Kép
lara26
 
 


Sziasztok!
Lafi! Én is gratulálok! Erősödj meg gyorsan.
Néha bekukkantok hozzátok, főleg kétségbeesésemben, mivel ugye én vagyok az, aki most 15 hónap korkülönbséggel egy inszemes baba után újra anyuka leszek. Lesem a tapasztaltakat, hogy megy az élet két gyerekkel, mert eléggé be vagyok tojva. :shock:
Zsombor nem alszik egyedül, a másik baba egy hónap múlva érkezik, és apa sokat dolgozik. A nagyszülők meg 300 km-re. Nem tudtok valami segítő szolgálatot ilyen helyzetre???
Pusszantás mindenkinek!
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


verona, sajna nemtok. nézz utána net-en. hátha....de barátnőm is kb. ilyen különbséggel szülte a gyerkőcöket, és semmi segítsége nem volt/van. és nagyon jól elvannak! kemény, de túlélhető :) (azt nemtom,hogy de látom,hogy igen :) ...)

helyzet?
itt semmi. küzdünk az altatással. de 2 napja este, kicsit mesélek, kicsit mozgok, beteszem az ágyba manót és elalszik. de nappal.......pffff....csak felhergeli magát.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Szia Verona!

Aztaaaa!
Hát nem is tudom, h. irigyeljelek-e! (Egy kicsit azért irigyellek ám! :roll: )
Én kis korkülönbséges mamákat olvasgattam annó, amikor még azt hittem, h. nekem is van rá esélyem és azt írták, h. csak az eleje nehéz, később sokkal egyszerűbb az élet. Szóval fel a fejjel!

Hogy érted, h. nem alszik egyedül?

Védőnénit , gyerekorvost kérdezd meg segítő szolgálatról, esetleg LLL-éket.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


verona, nekem több kis korkülönbséges anyuka tanácsolta, hogy minél előbb, annál jobb! :D

az eleje biztos húzós, főleg az első 3 jónap. én is szeretnék minél előbb. én úgy tervezem, veszek egy babahordozó kendőt, és a kicsit magamon cipelem, amikor nem szopik, meg alszik, és éppen nyűgös.

eljátszik a kisfiad egyedül?
az enyém elég jól el van.
esetleg az egyedül alvásra még rá tudod szoktatni 2-3 hét alatt.
úgy érted ringatni, stb... kell, vagy melletted alszik?

nálnk most nincs net, csak anyuéknál, úgyhogy ritkán vagyok. aztán nemsokára lesz, remélem. klassz aZ ÚJ LAKÁSUNK NAGYON.


LAFINAK És HUNORNAK NAGYON NAGY GRATULA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Verona
Dadus a nagyobbhoz.
Egyébként én pont másfél évet szerettem volna a két gyerek között.Nem lett volna ilyen féltékeny Ada,mint amilyen most.

Na,akció van lépek.... :x

KépKép

KépKép
okr
 
 


mindenki hogy eltünt. kavicskát senki sem szórakoztatta???? :D

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Csillag gratulálok az új lakáshoz!! Az olyan jóóó! Új lakás, nagyon klassz feeling. Képeket kérünk!!!

verona, van egy olyan szolgálat, az a neve, "otthon segítünk". pont ilyenre találták ki. de pontosabbat nem tudok, nézz utána neten.

én is azt mondom, valahogy meg fogod oldani, ahogy a világ minden táján megoldják a nők milliói...olyankor nagyon találékony és kreatív leszel ám! :wink: :lol: unokanővéremnél 14 hónap különbség volt, és simán elvoltak. aztán olyan jól eljátszanak majd a srácok.

ja Németországban ez úgy megy, ilyen kicsi korkülönbség, vagy ikrek esetén az önkormáynzat alanyi jogon küld az anyukának ingyen egy évig egy női kisegítő munkaerőt. a negyvenes-ötvenes nyugdíj előtt álló, máshol már nem foglalkoztatható nőknek lesz így munkája, és mindenki jól jár. takarít, meg amit az anyuka kér. nem semmi mi?

Kép

Kép
rejo
 
 


Igen, de hogy lehet két-három hét alatt egyedül alvásra szoktatni a gyereket, mikor egy év alatt nem sikerült?
Elaltatom aránylag könnyen, kb. 20-30 perc alatt, és utána kb. 3-4 óránként ellenőrzi, hogy ott vagyok-e mellette, és ha nem, akkor sír. Szóval együtt alszunk.
Most már van külön szobája, de fogalmam sincs, hogy fogok szoptatni, ha éppen akkor ébred fel.
Szerintetek mi lehet az oka, hogy nem alussza végig az éjszakát ébredés nélkül? Vagy ez normális?
Otthon segítünket megtaláltam, köszi!!!!! Védőnőt még megkérdezem.

Kép
Kép
verona
 
 


Sziasztok!

Verona: utána olvastam kicsit a problémátoknak, mert engem is érdekel, hogy miként lehet ezt megoldani és ezt találtam. Hátha nem olvastad még, a lényeg a végén van... Remélem segít.

Pussza

Kép

Kép
bettica
 
 


LAFI: NAGYON SZÉP HUNOR BABA, SOK BOLDOGSÁGOT NEKTEK!!!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Verona!

Hogy hogyan lehet leszoktatni?
Végső kétségbeséssel! :wink:
De komolyan!
Először neked kell eldöntened, h. hogyan akarod folytatni!
Le kell ülni beszélni a pároddal, h. ő mit vállal!
Persze ő másnap megy dolgozni, de te meg ott leszel két gyerekkel! Neked ugyanúgy helyt kell állnod otthon, mint neki a munkahelyén!

Ha jól értem, te most a gyerekkel alszol a gyerekszobában. Jobban mondva nem alszol.

Az teljesen természetes, h. a gyerek egy éjszaka többször is felébred lecsekkolni, h. ott vagy-e mellette. Minden éjjel többször van ugyanis felszínes alvási periódusa, amiből nagyon könnyen felébred, ha vmi zavarja.

De kérdés, h nem te zavarod-e?

Nálunk amíg egy szobában (nem egy ágyban!) aludtunk, a gyerek egyre rendszeresebben ébredt. Eleinte 3-4, majd a végén már 1,5-2 óránként. És nem aludt vissza!
Már olyanok voltunk, mint a zombik!
Végső kétségbeesésünkben kiköltöztünk a nappaliba a kanapéra.
Rá kellett jönnünk, h. vszínűleg a mi forgolódásunk, apa horkolása zavarja. Egyszerűen az a puszta tény, h. van még vki rajta kívül a szobában.
Ugyanis innentől kezdve egyre ritkábban ébredt és egyre gyorsabban vissza lehetett altatni!
Mi is meglepődtünk, amikor kb. a 3. napon hajnalban egyikünknek sem volt ereje felkelni és átmenni hozzá, amikor felsírt, és ahelyett, h. egyre fokozódó üvöltéssel adta volna a világ tudtára, h. mennyire rettenetesen el van hanyagolva, simán visszaaludt reggel 7-ig! :lol:

Persze eleinte többször fog kelni és sírni, ilyenkor mi mindig bementünk, megitattuk vízzel, megsimiztük, kicsit énekeltünk neki, de utána kijöttünk. Naná, h. tiltakozott! :twisted:
Ilyenkor kicsit vártunk, és az esetek jelentős részében visszaaludt magától, ha nem, akkor bementünk, vízitatás, hátsimi stb. Akár 5-8X is, ha kell! Csak nem szabad kivenni!
Meg fogja tanulni, h. semmi gáz, aludni kell tovább, anya/apa ott van, akkor is, ha nem alszik vele!
Ha felsír éjjel, nem szabad az első nyikkanásra berohanni ( A babyphonok nagyon károsak ilyen szempontból, mert a legkisebb nyöszörgést is felerősítik!)! Többnyire valójában fel sem ébred igazán!
Volt, h. bementünk megnézni, h. minden rendben van-e és a legnagyobb megdöbbenésünkre a gyerek nyitott szemmel nézett vissza ránk, de nem volt ébren, hanem valószínűleg éppen egy felszínes alvási periódusát kaptuk el, konstatálta, h. ott vagyunk, majd befordult, rácuppant az ujjára és aludt tovább. :D

Persze az első pár nap nem lesz könnyű!
Ezért kéne megbeszélned a pároddal, h. minden 2. este, v. egy azon estén belül, minden 2. alkalommal ő menjen be visszaaltatni.
Így egy kicsit magadról is le tudod szoktatni a gyereket, és talán te is tudsz egy kicsit többet aludni!
De meg fogtok lepődni, h. milyen látványos javulást lehet elérni, ha nem adjátok fel az elején!
Mi sem hittük el!

De azóta a ded este 9-től reggel 8-9-ig alszik és még a nap folyamán is 2,5-3 órát! Sokkal kiegyensúlyozottabb és én is tudok tervezni.
Mi is jobban alszunk, bár a kanapé nem a legkényelmesebb, de vmit vmiért! :wink:

Persze most is előfordulnak rosszabb napok, de ha már 2X kell kelnünk egy este, akkor már morgunk, h. de szar éjszakánk volt, pedig mi ez a régi helyzethez képest! :twisted:

Amit még meg kéne vizsgálnotok, h. milyen zavaró körülmények lehetnek még, amire a felszínes alvási periódusaiból felébred?
Nálunk pl. a TV villódzása, a mi esti lefekvéshez készülődésünk fényei és zajai (fogmosás, WC) is zavarhatták. Mióta sötétítő függönyt tettem a gyerekszoba üvegajtajára, ezzel is kevesebb a gond.
Ha nagy a környéketeken a forgalom (villamos, kamion, autóját túráztató hülyegyerek), akkor az ablakra sem árt vmi nehezebb, hangfogó sötétítő függönyt feltenni!

A fogzás és betegségek így is ébreszthetik, de egy kis zsibbasztó zselével való bedörzsölés is segítheti a visszaalvást.

Mindenesetre szerintem egy próbát megér a dolog, csak legyetek kitartóak és ne adjátok fel a legelején!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

RENDKÍVÜLI KÖZLEMÉNY

Lara baba úgy döntött, hogy nem kíván továbbra a pocakban maradni, így hajnal fél 2 óta a szülőszobán vagyok!
Délutánra várjuk érkezését.
:D

Kép
lara26
 
 


Sziasztok!

Lafi! Hunor gyönyörűséges! Hogy milyen csodaszép a szájacskája............. Fantasztikus!


Aztán, aszem Dimet reklamált pocifotó ügyben!
Íme kettő fotó a 25. hétből:

Kép
Vendég
 


Kép



A párom szerint hátul hordom a gyereket, mert csak a valgam nő.................. :roll: Utáltam is nagyon ezért a mondatért vagy 5 percig! :x :evil: (Nem mintha nem lenne igaza........ )
Vendég
 


Ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh


LARA!!!!!!!!!!!


Az összes drukkot küldöm most neked!!!!!



Jupppppíííííííííííííííííííííííííííííííííí
Vendég
 


Lara!

Hajráááááá!

(De ki írt és honnan? Lara vajúdás közben laptopról? :shock: Vagy a párja?)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Lara, nagyon drukkolok!
LEhet, hogy azóta már magadhoz is ölelhetted kisLarát!!!!!!

Rambóka, nekem is ez volt az első gondolatom, hogy ki és honnan írt?! :shock: :wink: :)

Kép

Kép
anyoooka
 
 


MOnácska, szépségesen szép a pocid!!!! :wink: :lol:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Szia Anyóm!!!

Köszönöm!!! :)

Laráért minen 10. percben bekukkintok, már ideges vagyok............................................
Vendég
 


LAra

Hajrá kis Lara. :lol: :lol:

Mennek a drukkok!!!
Vendég
 


rami, lehet...én is vajúdás közben írtam anno :) mondjuk otthonról laptopról...
mona, csini vagy, és a popsid sem nagy!! férfiak...ismerős :) :twisted:

kislarának jó utat anyukából!!! sikeres landolást!!!!!!!!!! várjuk a híreket.

rami,amiket írtál engem is elgndolkoztatott az ügyben, hogy zsuzsit jan. 1től áttelepítjük a szobájába. nekem lesz nehéz, neki szerintem nem:) mostanába van,hogy felébre déjszaka, persze hátsimivel vissza tudom altatni, nem adok neki sem inni, sem enni...én gonosz, de tuti nem kajás. akkor nem aludnak vissza.
lehet a mi mocorgásunk zavarja. foga nemtom, megmutatom csütörtökön dokinéninek.
szóval, én is azt veszem észre,mintha zavarná a jelenlétünk.mondjuk amikor bemegyünk a szobába nem kelfel,max. nyöszörög, de kit tudja mi lenne később. de tényleg nekem nehezebb elengedni másfél méterrel arrébb:)
viszont az altatással szenvedünk....

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


rejóka, köszi. képek, lesznek. egyenlőre se tv, se telefon, se net.
egyébknt nagyon klassz! azóta sokkal kevesebb stressz, több idő más dolgokra. én egy darabig egész jól meglennék nélkülük.
szerintetek 10 hónapos gyereket már lehet egyedül egy szobába pakolni?

nemistudom. félek, hogy valami baja lesz.
ha feláll, és nagyon erőlködik még ki is eshet. nem lehet lejjebb tenni, marci óriási nagy.

a szopival mindenkinek baja van. én minden este nyomkodok, ma reggel is, hideg borogatás, tejem meg van még, nem tudom mennyi, de van. elég idegesítő. amikor meg kellett volna, nem volt. :evil:

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Lara?!?! Valakinek fog smsezni ha megszületik kisLara?

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Miket olvasok itt??? Lara nagyon drukkolok! Dejó, dejó! :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


Írtam sömit nekik.............. :oops: :oops: :oops: Remélem nem fogja zaklatásnak venni!
Vendég
 


Sziasztok!

Lara!

Már nagyon várjuk a híreket!!
Ez tök izgi! :D :D :D :D :D
ezoterike
 
 


lara? :)
nyomj,nyomj...lara nyomj :D

ezo,hogy vagytok?

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Köszi Dimet,mi naggyon jól!!

Képzeld, ismét babakocsit cserélek! :lol:
Megláttam nálunk egy PP Veneziát és annyira megtetszett, hogy már meg is kötöttem az üzletet, egy alig használtat veszek.Már feladták Nekem és alig várom, hogy ideérjen :lol:
Most majd árulom a másikat. :lol:
ezoterike
 
 


pp venezia jó lesz!!!
manódról kép???

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Én is írtam neki sms-t még délelőtt, h. drukkolunk és hogy írjon, ha kibújt Kislara. De még nem írt! Kezdek aggódni!


Ezo!

Jól választottál! :D

Csillag!

Azt hiszem a tescoban a bébifelszerelés részlegen mintha láttam volna zselés mellpárnákat. Olyan, mint a szemnyugtató párna, ha akarod megmelegíted, ha akarod lehűtöd. Nálad a lehűtés lenne a célszerű. Utána be a melltartóba és hűt egy darabig. Jobb, mint a borogatás, mert nem lesz tőle vizes minden. Két párral már el lehet lenni egész nap.
Vmi ilyesmi, de gondolom jóval olcsóbb (sajnos nem néztem meg az árát, mert engem nem érint a dolog, és nem gondoltam, h. szükség lenne rá):
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... o=1&whid=7

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Lafi: hatalmas gratula!!!!!!! :)))))

Lara: Hajrá:)
Vendég
 


Sziasztok!
Először eggyel lejjebb akartam írni(a szokás hatalma :wink: ), de aztán rájöttem, hogy ti talán jobban tudtok segíteni.
Szóval szerintetek mekkora baj az , ha a 2 szülő meglehetősen ellentétes gyereknevelési elveket vall? Ráadásul a mi helyzetünk azért is nehéz, mert csak a férjem kislányáról van szó(9 éves, anyja egyáltalán nem látogatja, nem hívja)
Másfél éve vagyunk együtt, de a férjem tavaly(okt-től májusig)suliba járt úgy, hogy csak hétvégén volt itthon, nem is volt semmi gond, nagyon jól megvoltunk ketten a kislánnyal, és persze a hétvége is jó volt, hiszen alig lehettünk együtt, örültünk annak a kis időnek.A baj akkor kezdődött, amikor vége lett a sulijának, de a nyár még tűrhető volt, de mióta elkezdődött az iskola, nagyon gáz.
Folyton veszekszünk(de "csak" a gyereknevelésen)sokszor előtte is sajnos, csakazértis ellenkezik a férjem az én akaratommal(aláásva ugyebár a tekintélyemet, amiből amúgy sincs annyi, mint neki, mert mégiscsak ő az apja).
És persze férfi... Csökönyös, mint a szamár,nem hallgat rám, hiába mondok bármit, hogy látom, tudom, hogy totál zsákutca a nevelése.
Mit csináljak ha tanultam pszichológiát(tudom, nem minden, de azért valami, de ő nem hiszi el).
Nagyon el vagyok keseredve, néha már az jár az fejemben, hogy mi lesz a közös gyerekünkkel???Nem szeretném ennek kitenni, de a nevelési elveimet sem vagyok hajlandó feladni.Amikor suliba járt minden működött(és nem hanyagolandó szempont, hogy anyósom is így gondolja-szemben laknak velünk)nem hiszem, hogy velem van a baj.
Szóval nagyon tanácstalan vagyok.Ne haragudjatok, hogy így kiöntöttem a szívem, de már hetek óta őrlődöm, iszonyú. Ha van valami ötletetek, szívesen venném, mit lehet ilyenkor tenni???Nem szeretném, ha a gyereknevelésre menne rá a kapcsolatunk, olyan jól indult minden.
Köszönöm, ha írtok nekem. Zazzy

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy :(

Sajnálom a szitut:( Nekem is nagyon gáznak tűnik. Nem tudnátok esetleg valami tanácsadásra elmenni? Én úgy látom, hogy az ilyen gyereknevelés hosszú távon katasztrofához vezet (ld. öcsém, sógorom stb.)... MINDIG. Egy olyan gyerek aki előtt az egyik szülő a másik tekintélyét aláássa a végére a sajátját is elveszíti a gyerek meg ott áll két olyan szülővel akiket nem képes tisztelni és jönnek a bajok. Én tutira elmennék valami tanácsadásra ahol valakinek meg kéne értetni a férjeddel, hogy azzal, hogy a te tekintélyed ásogatja a sajátjának is megássa a sírt :( (a tekintélyt gyönyörűen alá lehet ásni azzal, hogy a gyerek előtt vitatkozik az ember nevelési kérdésekről vagy fikázza a másikat még ha csak burkoltan is).

Mi jó előre megegyeztünk a férjemmel, hogy ha valaki olyat enged a gyereknek amivel a másik nem ért egyet akkor nyel kettőt aztán a konyhában átbeszéljük a dolgot és megpróbálunk valamit kezdeni a szituval (pont azért mert látjuk hová vezet a következetlenség). Mondjuk nekem azért ilyen nagy a szám mert szerencsére egyetértünk az alapokban.

Ja, én még azt is el szoktam játszani, hogy ha érdekes cikket olvasok (ld. gyerek lelkivilágáról stb.) akkor azt elküldöm a férjemnek, hogy ő is olvassa el. Jónéhány dologra rácsodálkozott már és így sokkal egyszerűbb átnyomni a dolgokat. (na meg szerencsére bízik az anyai ösztönömben és abban, hogy talán nem szúrjuk el túlságosan a dolgokat...)

Nagyon szurkolok, kemény menet lesz :( (hja... a szüleim példáját látva... bár náluk a mai napig az az érzésem, hogy soha nem illettek össze csak az elején még úgy tűnt a dolog... igaz, most, hogy már öregebbek és az állandóan veszekedést szító öcsém elhúzott otthonról már egész jól elvannak)
Vendég
 


Most kaptam az sms-t:

Lara baba megszületett 3310 g 49 cm-el. Mindhárman jól vagyunk!

Szia Pici Lara! Ügyes voltál Lara! Lara apunak pedig külön gratula! :D :D :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Lara
Nagy-nagy gratulációóóóó!!!!!
Jó kis duckó baba lehet! :D Kérünk majd képet is,amint lehet!
Kép

Verona
Nálunk a nagyobb velünk alszik (egy ágyban) a kisebb a saját vackában.(kivéve,ha lusta vagyok felülni a szopihoz,és mellém teszem. :oops: )

KépKép

KépKép
okr
 
 


Lara ügyesek voltatok, sok-sok boldogságot kívánok!!

Kép

Kép
rejo
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?