Új privát üzeneted érkezett!

Mikegirl: akkor a kövi alkalomra hozom nektek a DVD-t, és nem kell kifizetni, mert van egy csomó mentett DVD-m

Kép
sziszike77
 
 


Karácsonyi menű
Kerti parti lesz anyósék farmján :lol: :lol: :lol: :lol:
Összegyűlik a család egy közös grillezésre :lol:
Itt a karácsony inkább olyan "örömünnep"...
Vendég
 


Viki!
Bár már lefutott kör..., de mi is Nurofent használunk, mert Beni nem bírta a kúpozást, fél éves kora után már ketten sem tudtuk beadni...

Ma nekünk... hát...mindenesetre izgi napunk volt. A babakocsink eltörött, valószínűleg helyrehozhatatlan, úgyhogy gyorsan fel kellett hajtanom egyet kölcsönbe addig is, amíg nem veszünk. Persze már csak használtat vagyok hajlandó venni erre az alig több, mint fél évre, de ez most így decemberben nem hiányzott... Na jó, 2 évet azért kibírt a törött kocsi. Délelőtt tornán voltunk, délután csípő-uh-n. Uh alapján már jó Niki csípője, de a kézi vizsgálat alapján kicsit még kötöttnek érezte a doktornő, így még 1 hónap terpeszbetét és tornáztatás kinéz. 1 órát kellett várnunk a kórházban. Utána szegényem úgy elfáradt. hogy aludt 3 órát.

Ja, és a tesófellépőnk is eltörött. :shock:

Ui.: Niki=Enikő (leginkább nikizzük, valahogy így alakult...)

Kép
Kép
pfranciska
 
 

 
 

Ja, azt még nem is írtam, hogy nov.1-e óta fogható Dél-Amerikában a Duna Tv... :lol:

És olyan sok magyar van itt :roll: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Csajok: szerintem ha már tele lesz a hócipőnk (nekem néha már túl is csordul), akkor menjünk Szabina után!

Nagyon örülök: ma este jön anyukám a messzi dunántúlról és csak vasárnap reggel megy haza. Legalább el tudok intézni pár dolgot, na meg a melóhelyre is be kell majd mennem a mikicsomagokért.

Nálunk a karácsonynak sok-sok éve megvan a forgatókönyve, de a legjobb az egészben, hogy nem kell főznöm. Szóval karácsony előtt pár nappal megyünk anyukámékhoz Somogyba, ott vagyunk pár napot. Aztán hazajövünk, ált. 23-án, aznap este feldíszítjük az itthoni fát, úgyhogy nálunk az itthoni ajándékozás 24-én reggel van. Örülünk, boldogok vagyunk, reggelizünk, majd megyünk anyósom(ék)-hoz. Nála ilyenkor kb. 5 óra körül szoktuk megenni az ünnepi ebédet/vacsorát (halászlé bajai módon-tésztával, mákos guba, sütemény, diótörés), aztán jön a gyerekek részére az ajándékozás. A következő napon meglátogatjuk anyósom nővéreit, ott is ajándék a gyerekeknek, karácsony másnapján pedig a sógornőméknél van az ebéd, ekkor tartják a Niki születésnapját. Szóval így telik el nálunk a karácsony. Csak egy dolog miatt vagyok nagyon szomorú: sajnos apósom már lehet velünk. Még mindig nagyon fáj érte a szívem, sokszor eszembe jut és sírok.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

Sabine, az a tengerpartos kéééép..... ajjaj, bár, én várom már azt az igazi havas telet is.

Mikegirl, nyaki hipotónia nekünk is van, Dévény-tornára járunk heti egyszer, meg annyit kell hason fektetni, amennyit bír. Gyermekneurológián voltunk, nemsoká megyünk kontrollra. (Mátyásföldön voltunk, ha jól emlékszem, az neked sincs annyira messze).

Főzés: ma csirke egyben, sóban megsütve. Többre nem volt energiám. Ez viszont nagy, látványos és isteni :)

Ja, épp mellgyulladásból lábadozok, hétfő éjjel 38,8 lázra ébredtem. Kaptam rá gyógyszert, persze Eszter pont abból a mellből nem szeret szopizni...

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Sziasztok!

Sziszike: ne ijesztgess azzal Rota virussal :shock: Gyorsan el is olvastam a tüneteit. Hál Istennek Fanninak már nincs hasmenése, és nem is hány. Inkább csak a köhögés maradt meg nagyon taknyos. Láza sincs tegnap óta. Beszéltünk a dokival, mondta hogy nagyon szépen süt a nap, menjünk le egy félórára. Le is mentünk, Fanni azóta alszik. Enni mondjuk még mindig nem sokat eszik. Sajnos azt hiszem én is elkaptam tőle, már nekem is fáj a torkom meg a fejem. Remélem nem leszek rosszabbul.

Ma este mikizünk nálunk. Jönnek anyukámék át. Fanni kap egy állványos hintát, egy kolleganőmtől kaptuk, ők már kinőték. Kap még egy zenélő mesekönyvet is, meg azt a Fisher Price-s zongorát, amit a tévében is reklámoznak (ezt anyuéktól).

Nekem az lenne a legnagyobb miki ajándék, ha Fanninak csillapodnak a köhögése, és jó sokat enne végre :D

horvviki
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk a dokinénitől, és nagyon ügyes volt Dani nem sírt a szúritól :lol:
Na de képzeljétek a kutacsa jobban be van süppedve, mint amilyennek lennie kellene, ezért a D vitaminból naponta 2 cseppet kell adni neki az 1 helyett, és kaptunk rá homeós bogyót is, amit 1 éves koráig kell szedni. :cry:
Sabina tudnál nekem erről többet mondani, mennyire nagy a próbléma, vagy mi adódhat ebből?
Én ezt már gyanítottam, nemtudom emlékeztek-e rá, nemrégen írtam, hogy ha Dani 240-et eszik, vagy csak 60-at, neki éppúgy be van süppedve a kutacs. :? De aztán senki nem írt rá semmit, vagy nemtudtatok mit írni.
De megdicsérte a dokinéni, hogy gyönyörű baba. :lol: 7800gr, és 65,5cm :lol:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok

Megvolt az olrás.,mérés.Tömzsikém 7.47 dkg és 66 cm. :lol: :lol:
Kicsit nyügi lett most délutánra a lelkem.
És A vitamin túltengése van.,ami nem baj de mostanság ne adjak neki répát,sütőtökör és sárga gyümit.
Jah,ami új sárgarépát 1 éves korig nem javasolják,csak a biztos helyről szátmazó biot.Mert valami metahemo......mittudomit lesz.....Csak kerekedtek a szemeim. :shock:
no kel a kisfiam lépek mert kaja jön
puszi

Kép

Kép
jucu
 
 


jaa igen, és alúl baloldalon az első fogacskának már kint a hegye :lol:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Olvaslak benneteket rendszeresen, sokszor már azért nem jövök, mert ég a pofám, hogy ilyen ritkán tudok jönni! :oops:
Sulizom ezerrel, a héten több beadandót meg kiselőadást kellett begépelnem! :(
Emma nagyon jó kislány, 9-10-től szundizik reggel 8-ig. :D 6600 gramm és 64 centi! :D Hangosan nevet, nagyon cukker! :D
Sziszike, Mikegirl! Látom, jártok úszni! :D Mi most fogunk menni először szombaton! Nagyon kíváncsi vagyok! :D Szeret pancsolni, úgyhogy nagyon remélem, hogy bejön majd az uszi is!

Babakocsi-téma: Mi is még mózesban nyomjuk, szerintem ez így is marad télire! Nagyon várom már, hogy a sportot használhassuk, de most még korainak tartom ortopédiai szempontból is, bár 150 fokos szögig dönthető...
Sabine! Hát én is irígykedem! Nem rossz azért az a tengerpart! :D
Mona! Hatalmas Dani fiú! :D

Sajnos több mindenre nem tudok reagálni, mert most volt oldalváltás! De majd legközelebb! Ha nem utáltok ki a ritkán jövésemért, akkor majd próbálkozom gyakrabban! :D

Dobok képet!

Sziasztok

Kép Kép
Kép
Kép
KépKépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Már 1001 éjszaka nem láttalak titeket! De újra itt.... valószínű nem tudlak már visszaolvasni mindent, de az utolsó 5 oldallal tisztában vagyok.
Teljesen kész vagyok, hogy hogyan gyarapodnak és szépülnek a kis manócskák! Gyönyörűek!

Jucu, majdnem feldobtam a pacskert mikor olvastam, hogy Bálint micsoda férfias méretekkel rendelkezik! Gratula!

Horvviki, jobbulást a kis csöppségnek! Reméljük egyre jobban van! Teszel könyvet a kiságy lába alá??? Na nem azért, hogy így okosodjon, hanem a fejrészhez megemelni, és akkor taknyosan is jobban kap levegőt. De gondolom ezzel nem mondtam újat!

Kép
h.bogesz
 
 


Dobok képet a Szaffiról. Mi nem rendelkezünk királyi méretekkel, de megütjük az 5700 g-ot és a 60 cm-ert!

Kép Usankában

Kép
h.bogesz
 
 


Sziasztok Csajok!

Raktam fel új képeket a privát photoblogomra, ha valakit érdekel, ott megnézheti Atit. A közöst azért mégsem nyomnám tele a képeinkkel :lol:

Mára ennyi :oops: :lol: , mert kilenckor szopi, és még nem is fürödtünk. A többit holnap.....
Szép álmokat!!!!

mikegirl
 
 


Kép testőrrel

Kép Gyúrunk, hogy utolérjünk titeket

Kép
h.bogesz
 
 


Gátlástalanul dobok még képet !

Itt apával látható, ahogyan a vaku megbűvoli:

Kép

Oks, és akkor abbahagytam ..............

Kép
h.bogesz
 
 


Sziszike!!! Anyukám a KERMI-Fogyasztóvédelemben dolgozik élelmiszer részlegen és évek óta ő csinál ISO minősítéseket Éttermeknek, fagyizóknak, pékségeknek stb..... Ha neked hasonló témakörben kell segítség kb. 100 kg anyag van hozzá!
Nem tudom így érdekel e ?? Megírva sztem nincs doga, de rákérdezek hátha tud ilyet!

Kép
h.bogesz
 
 


Bogesz a Nutellás képpel bárhol díjat nyernétek... :D :D :D

Kép
Kép
panni7
 
 


Kép
...nekem ezt hozta a Mikulás :-)

Kép
Kép
panni7
 
 


Sziasztok!

Tegnap este megjött a Mikulás :D Fanni egy hintát kapott, na meg egy bébi zongorát. A hintában még egy kicsit fél, annyira még nem élvezi, de igaz, még kicsit nagy is neki, amig nem tud biztosan ülni. A zongorát meg inkább a fejével nyomkodja, mint a kezével. A lábával, ahogy a reklámban van, úgy egyáltalán nem akarja, pedig apa megmutatta neki, hogy kéne :D

Az éjszaka megint szar volt, sokat köhögött, és nagyon tele volt az orra. Az orrszívót továbbra is utálja, már ahogy meghallja a hangját menekül fel a falra :) Egyszer esküszöm lefényképezem, mert mászni ugyan nem tud, de az orrszivó hangjára megtanul :)
De már nagyon sajnálom szegényt, igazán meggyógyulhatna.

Bogesz: nem emeltük meg az ágyat, de lehet kipróbáljuk. Viszont ezerrel párásítunk neki. A nutellás kép csúcs :D

Kép Várjuk a Mikulást

Kép Íme a hinta

horvviki
 
 


Panni!
Nagyon aranyosak, zabálnivalóak :D És el vagyok ámulva, hogy mekkorák.... :shock:

horvviki
 
 


..és ahogy belenéznek a fényképezőgépbe...

horvviki
 
 


Viki- Fanni is édes kis Mikulás ... :)
Lányok hosszúak mint a vonatfütty -én 180 apjuk 190cm aztán majd nézhetek egy kosaras csapat után... :?

Kép
Kép
panni7
 
 


Cukik a kis mikulások!
Horviki! nekünk is van egy ilyen képünk! :)
Kép

leko
 
 


hű, de gyönyörűek a mikibabák :lol:
csajok, hol érdemes megnézni a járokát?
Kép

Kép
mona76
 
 


mennem kell a városba, mert apa Miklós :lol: , és még semmit nem kapott :oops: . Bár csak késő este jön haza.
Járókát szeretnénk venni, de nem a Brendonba.
Hétvégén /talán/ kész a konyha, és akkor már igazából költözünk, vagyis már mi is megyünk a motyónk útán :lol: Már annyira várom.
Jővőhéten még tálalót kell venni, és jön a villanyszerelő felrakni a lámpákat, és már jöhet is a jézuska. :lol: Csöppet elcsúsztunk, ezt augusztusra terveztük.
Danikám csak a kezemben van el, szegénykém nagyon nyügi, biztos a foga. Tegnap óta meg állandóan a kutacsát figyelem. :roll: Nem is merem leírni milyen dolgokon fantáziáltam, hogy ebből milyen bajok lehetnek :oops: :roll:
Csajok merre vagytok? Hahó.
Valakinek még a babóját sem láttuk. :?
Na már befogom, mert panaszkodik a drágám.

Kép
mona76
 
 


Kép

Kép
mona76
 
 


csajok, nagyon jók a képek!!! én is teszek majd fel!!
bogesz, abban a sapiban a csajszid úgy nézett ki,min tén csajszim:) tényleg tökre hasonlítanak:) meg is lepődtem :D

mi oltásra csak jöv hét csütörtökön megyünk. most kaptuk volna, de hívott a dokinéni,hogy nem jött meg az oltóanyag!!viszont mi meg jöv. szerdáig szüleimnél vagyunk,így csütörtökön kapja meg. azt mondta a dokinéni,hogy 4 hét csúszás is belefér.

a-vitamin túltengésnek milyen jele van????
kutacsa miatt miért kell d-vitamin??? :shock:
ja, folyadékpótlás: szerintme ne legyne cukors az a víz!!sima felforralt víz, vagy kamillatea. cukor nélküül!!! ne cukrozzunk feleslegesen.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Halihó!

Képzeljétek ma megszabadultunk a terpesz pelustól! Nagyon örülök! :lol: Talán még Bkrisztike írta, hogy nekik is volt...

Dimet kérdései engem is érdekelnének.

Nagyon aranyosak a babók!!! Én is teszek majd fel!

Kép
nap12
 
 


Horvviki, jobbulást Fanninak! Mi egy hete vagyunk túl a betegségen.

Kép
nap12
 
 


Sziasztok!

Meg vagyunk ám mi is.... Amikor nagy ritkán gépközelbe kerülök, olvasgatlak benneteket, de írásra már nem igazán telik az energiámból...

Nagyon jól vagyunk, Máté baba nagyon ügyes már, forgolódik, és néha, amikor olyan kedve van, akkor hasról átfordul, bár abban nem vagyok biztos, hogy tudatosan csinálja, szerintem inkább csak véletlenül sikerül neki. Holnap megyünk Szegedre kontrollra. Kíváncsi vok, mit fog erre mondani a drbácsi... Gergő nagyon aranyos bátyó, imádja Mátét... Kép

miniliza
 
 
 


És egy vigyori kép:

Kép

miniliza
 
 
 


Dimet! Úgy tudom, hogy a kutacs méretéből következtetnek arra, hogy megfelelően csontosodik-e a baba. Ha az orvos úgy találja, hogy a korához képest túl nagy a kutacs, előírhatja, hogy több D-vitamint kapjon a pici. Nálunk Gergőnél volt így.

miniliza
 
 
 


Ja és ma voltunk mázsáláson :D : 6460g, és 66 cm

miniliza
 
 
 


miniliza, és mennyi d-vitamint kellett Gergőnek adni? És meddig? Uh-ra kellett mennetek?

Kép
mona76
 
 


Mona!
Csak az első télen, ha jól emlékszem 6 hónapos koráig napi 2 csepp Vigantolt javasolt a drnénink. utána pedig nyáron napi 1 csepp Vigantol mellett rengeteg napozás félárnyékos helyen... :wink:

miniliza
 
 
 


Ja és UH-n nem voltunk

miniliza
 
 
 


Mi sem megyünk uh-ra. Nyúgtass meg, hogy akkor ez nem annyira nagy próbléma. Mert én már olyan dolgokat elképzeltem hogy húú, és tiszta ideg vagyok tegnap óta ez miatt.

Kép
mona76
 
 


Nekünk ebből kifolyólag nem volt semmi problémánk... Úgyhogy szerintem nyugi. :wink:
De azért kíváncsi lennék Szabina véleményére is, mert ez csak az én tapasztalatom...

miniliza
 
 
 


Dimet -A vitamin túltengés jele ha a babának aki sok sárgarépát sütőtököt eszik sárga az orrocskája a talpa és a tenyere :) Bár az A vitamin zsírban oldódó ezért túl lehet adagolni én azt vallom hogy sárgarépával nem lehet kárt okozni csak mesterséges készíményekkel -Barbimnak ígyhát gyakran sárga télen a tappancsa amikor nincs annyi féle gyümi :)

Kép
Kép
panni7
 
 


Jó reggelt!

Mi ez a nagy csönd?

Mi továbbra is betegek vagyunk, most már én is nagyon szarul vagyok, alig van hangom. Tegnap voltunk orvosnál, Fanninak sajnos kezd ráhúzodni az egyik fülére is ez a hurut (vagy mi :shock: ) ezért az orvos kénytelen volt antibiotikumot felírni :( Kapott valami kúpot a köhögésre is. (A gyógyszertárban azt mondták, hogy még nem is készítettek ilyen kicsinek ilyen kúpot :shock: . Nem tudom mi lehet ez...) Most már nagyon aggódom, hogy mikor lábal ki ebből. Hétfőn megint vissza kell mennünk.

horvviki
 
 


Hello!

Tündér zabálnivaló minden babóca!:) Persze ez csak azért van, mert mindenki a mosolygós képeket teszi fel! :lol: ezzel csak arra célzok, hogy remélem nem csak nálunk van, hogy néha a hajam tépem, ha sokáig nyüszi SEbi!:)

Viki: Jobbulást! Ne aggódj, meg fogtok gyógyulni!

2 napig én is hulla voltam, meg voltam fázva, így sokkal nehezebb volt ugrálni a gyerköcök körül, de szerencsére túl vagyunk rajta! És a karácsonyi vásárlás is lassan a végéhez közeledik!:)

Mona: De jó nektek! Nekünk is lassan már csak az apróbb dolgok vannak hátra...de még mindig nem tudom, hogy mikor költözünk!

mamiblue
 
 


Az A-vitamin túladagolása ritka, főleg vitaminkészítmények nem előírásszerű szedésénél lép fel. Az ilyenkor jelentkező tünetek: fejfájás, bőrhámlás, a csontok elváltozása, vesebántalmak, ízületi fájdalmak.
A ß-karotin túladagolásakor a bőr főleg a tenyéren és a talpon sárgásan elszíneződhet, ez azonban nem mérgező hatású.
Kép

mamiblue
 
 


sziasztok!

Rég voltam. Jól vagyunk. Vivi-remélem életkori sajátosság-iszonyú hisztis lett. Lala meg nő mint a gomba. 7460 g 66 cm. Tápi már nincs. Helyette van gyümi.Ha üvegeset veszek neki akkor egy kiadós szopi után megeszik majd egy üveggel. Kb egy hete néha a lefektetett pihenőszékében addíg kepeszt míg féloldalasan bár de fel nem ül. Forog oda-vissza, ha hason van akkor a lábait maga alá húzza,és a kezecskéit rakosgatja. Na közel sem mászás szinten. még csak kúszásnak sem mondanám. :) na megyek mert mindkettő nyekereg.. Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


és minden baba csodaszép!! :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!

Hű, a kutacs témáról én még nem hallottam semmit.
Régen látottaknak üdv, jó látni Titeket!
Viki, nagyon rátok jár a rúd, kitartás!! Mi ugyanilyen szobahintát néztünk ki Eszternek, csak még kicsinek tartom hozzá, de lehet, hogy karácsonyra megkapja.
Mi ma vagyunk 4 hónaposak... úúú, 4 hónapja ilyenkor már mentek az sms-ek :)

Akinek nincs ötlete, mint főzzön, annak ajánlom a www.mindmegette.hu oldalt, ahol hozzávalók alapján is lehet receptet keresni. Én most is innen vettem egy receptet (virslis rakott spagetti, azt hiszem)... 20 perc alatt összeraktam, most épp összesül. mmmmmmmm fincsi illata van.

Mi még egyáltalán nem kezdtük el a karácsonyi bevásárlást.

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk Szegedről, drbácsink teljesen el volt ragadtatva Mátétól, hogy milyen mosolygós, és hogy most már milyen ügyes.... Nemhiába volt az a rengeteg torna... :D És megbeszéltük, hogy most már elég lesz, ha csak 1 éves korában megyünk legközelebb, addig is járjunk itt Baján neurológiára. Most búcsúzom, majd valamikor jelentkezem.
Pussz

miniliza
 
 
 


Jó reggelt!!!

Itt vagyok ám, mindig olvasok, csak nem vagyok beszédes kedvemben :( Ennek a ferdén tartott fejecske az oka :cry: De majd szerdán már többet tudunk, mert sikerült az ortopédiára időpontot kapni a gyerekdokink közbenjárásáva. (Miután jeleztem, hogy nem akarok két hónapot várni a vizsgálatra.)

Apánál munkacsúcs van, már a munkahely felé kocsikázik.... Ati visszaaludt - máris, én meg gyorsan feldobom az ebédet, és elkezdek vasalni. Az idő felettéb ronda ködös, na meg lóg az eső is, úgyhogy szerintem a mai séta almás :(

Megnézegettem a fotókat - szuperek, minden picúr nagyon édes. Na és a télapó sityakos képek... :lol: :lol: Ahogy láttam, mindenki szépen fejlődik, gratula Minilizáéknak az eredményhez, Lilinek a terpeszpelustól való szabaduláshoz, Fanninak jobbulást, Mona - biztos nem lesz semmi gond, és gratula a közelgő költözéshez - jó nehéz időszak áll mögötted, na meg a fogacskához. Ági, remélem már minden ok, a cicigyulladás a múlté. Sabine - srácok? A tengerparti kép övön aluli volt. Én melegkedvelő vagyok :) Dincuska, Sziszike - kitartás a sulizáshoz, beadandók, szagdoga, stb. Edit, az ekcéma gyógyulóban? Mandala - kis családod hogy van? Utoljára valami betegség söpört végig rajtatok....túl vagytok már azon?

Remélem semmit nem kavartam össze, és mindenki csupa jó híreket hallat majd magáról. :wink: Akit kifelejtettem volna, bocsánat, pedig igyekeztem...

mikegirl
 
 


Jó reggelt!

Hát én nem tudok újat mondani... Még mindig betegen, én egyre szarabbul, Fanni tán kicsit jobban van... Elegem van a betegségből... :( Holnap kimarad a céges Mikulás party, pedig úgy akartam menni. Egy kicsit kimozdulhattam volna... :(

Mamiblue: nyüszis képünk nincs, mert akkor nem fényképezek :D

horvviki
 
 


Sziasztok!

Mikegirl!
Mikor vetted észre, hogy ferdén tartja a fejét Ati? Nincs a közeletekben Dévény-módszerrel dolgozó szakember? Lehet, hogy érdemes lenne elvinni hozzá. Biztosan rendben lesz, ne aggódj. Legvalószínűbb, hogy a nyakizmai picit gyengébbek az egyik oldalon.

Viki!
Jobbulást nektek!!!

És mindenki másnak is, aki nyavalyákkal küzd...

Szüleim tegnap elvitték Benit, így csak Enikő maradt itthon, hogy kipihenhessük magunkat. Hát, jól kipihentük... Kiscsaj éjjel 1-ig volt ébren, az éjszaka folyamán másfél óránként szopizott és reggel nyolckor boldog kacarászással ébresztett...
Most ájult vissza. Sajnos ez nekem már nem megy, úgyhogy megyek vasalok kicsit.

Jó hétvégét!

Kép Kép

Kép
Kép
pfranciska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?