Új privát üzeneted érkezett!

Fanni igen.... :lol:
Vendég
 


Boni,
gratulalok,es udv kozottunk :lol:

Kép
petitpois
 
 


Boniko,
Gratulálok ügyik vagytok hogy sikerült az első inszem és szerencsések is :lol: Hogy érzed magad?
Vendég
 

 
 

Pandácska kicsit még aggódósan, mert barnázgatok, de kaptam utrót... remélem illetve kell hoyg segítsen! csak így ez egy kicsit zavar :oops:

petitpois :lol:
Vendég
 


Jó reggelt!!!!

Képzeljétek tegnap megindult némi előtej, hááát meglepődtem, nagyon furi érzés. :oops:
Volt már vkinek???
Nem korai kicsit??? Vagy ez is egyén függő???
Gondolom ez mostantól nem lesz végig, néha jön, néha nem.. :roll:

Boniko
üdv itt!!!!!!!
végre egy inszemes siker, már nagyon kellett... :D
barnázgatás sok mindenkinek volt már, sok pihi, sok utro... :D

Kép
fendike
 
 


Fendike,
Korai? Nem hinném nekem már 16 hetesen is volt előtejem most is van csak már gyakrabban.

Boniko,
Nyugi a barnázás sokaknál előfordul még anyum is barnázott mindig amikor babás volt :wink: ebből is tudta hogy jövünk :lol:
Vendég
 


Fendike,
:lol: en azt olvastam hogy ez ebben a hetben teljesen normalis
lehet sot azt hiszem mar a 21.-ik hetre is irta konyv :lol: :lol:

Kép
petitpois
 
 


Bonikó!
Üdv itt! Én is barnázgattam, utro, magneb6 és pihi, nem lesz gond! :D

Fendike!
Nekem még nem volt! :wink:

Fanni! :D
Hogy vagy/vagytok? Pihengetsz?

Kép

Kép
donika
 
 


Köszi!!

Pandus,
olyan hamar???
és azóta folyamatos vagy jön-megy??

Nekem azért kellemetlen mert párosul azzal, hogy minden reggel arra ébredek már vagy 2hete, hogy totál leizzadtam vagyis a mellkasom vízben úszik és át kell öltöznöm. Ma hajnalban már 2szer váltottam felsőt, olyan mint régen mensi előtt... :oops:

Kép
fendike
 
 


Pandácska / Doniko :lol: Köszönöm a megnyugtató sorokat :lol:
Vendég
 


előtej ügyben nem tudok nyilatkozni :) na az is egy olyan dolog, amivel nekem _semmi_ tapasztalatom nincs.
sosem volt :) az összes gyerekem mégis 6 hónapig kizárólag szopott :) Levi ugye 10.5 hónapig, de ahogy Lilit elnézem ő is tuti tovább fog, mert a kanállal ő sem lett nagy haver eddig.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika :P
Köszi, jól vagyunk. Nagyon is, szerencsére.
Ma kezdtem tanulni, mert közigazgatási vizsgát kell tegyek jövő hét szerdán. Száraz jogi izé. Elég nehezen megy :? mert kicsit máshol jár az agyam. De muszáj :(
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Orsi,
bennem is az a kérdés merült fel, hogy ennek van-e köze ahhoz, hogy mennyi tejem lesz... :roll:
mindenkinek az az első reakciója, hogy húúú akkor nem lesz probléma a szopizással
de sztem ez független attól, olvastam is, hogy ezt vmilyen mirigyek termelik, előtej vagy vmilyen folyadék a neve és kb. a 22.héttől jelentkezhet, később ez lesz a bébi első tápláléka és ez védi meg
a mellbimbót... :)
vagyis ilyesmi, pontosan nem emlékszem a tudományos magyarázatra.. :shock:
csak azt remélem, hogy ez most nem lesz folyamatosan 4 hónapig... :oops:

Kép
fendike
 
 


az előtej és a tejmennyiség nem füg össze.
Az az előej, amit meg majd a baba ki fog szívni az teljesen más, mint ez az előtej. Annak is előtej a neve, de mind állagára mind összetételére teljesen más.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Jó reggelt!
:lol:

Előtej témához nem tok hozzászólani, de ami késik.... :lol:

FAnni kitartás, aztán már csak a 3 kis lurkóval kell foglakoznod, illetve a drága hites uraddal :lol:
Vendég
 


Pandus!
Lafiról van vmi hír? Akkor holnap tuti, hogy kiveszik? Ideges? Én totál be lennék tojva! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
Igen holnap kiveszik majd este felhívom és dumcsizok vele.
Vendég
 


Hali lanyok,
Huh akkor kezd izgi lenni Lafi szamara :lol:
Pandacska,
te fogsz hiradozni Lafirol holnap?

Ma jol elkestem kb 1.5 orat ultem a dugoban azt hittem szetrobbanok :evil: :twisted:

Lanyok estenkent iszonyatosan faj a hatam es hasam felso resze is.Tudom hogy az egesz napos ules nem epp idealis de ez van.Szeritntetk bevehetek vmit?

Orsi,
koszi az ebay-es infot,mar rendeltem is :lol: :lol: Ha megjon megmutizom :lol:

Kép
petitpois
 
 


kismamik itt egy fincsi recept karira! :lol:

Narancsos almalekvár
Megpucolunk nagyjából két és fél kiló almát, folyamatosan locsolgatjuk közben néhány citrom kinyomkodott levével, hogy ne barnuljon. Folyamatosan, pucolás közben akár három egész citromot használhatunk fel erre. Ezután lereszeljük a meghámozott almát, és még egy citrom levével összekeverjük. Belereszeljük négy nagy narancs héját és belenyomkodjuk a narancsok levét is. Megszórjuk egy púpozott kávéskanálnyi fahéjjal, egy fél kanálnyi őrölt gyömbérrel és ugyanennyi szerecsendióval. Három kanál mézet csorgatunk rá, és egyelőre úgy harmincdekányi kristálycukrot. Feltesszük a tűzre, és lassú tűzön főzögetjük. Amikor már elég forró, hogy összeérjenek az ízek, megkóstoljuk, és kiegészítjük annyi cukorral, amennyit ízlésünknek megfelelően felvesz - attól függ, mennyire volt édes az alma és a méz.
Van, aki pürésíti ezt a masszát, miután jó alaposan átforralta - én szeretem benne hagyni az almareszeléket, mert gyönyörűen úszkálnak a fehér almaszeletkék a narancshéjtól megfestett aranyszínű lében. Nagyon szép lekvár egyébként.
Amikor jó alaposan átforrt, négy zacskó zseléfixet keverünk hozzá, üvegekbe töltjük (öt-hat üveget szokott megtölteni), és nem dunsztoljuk, csak még forrón megfordítjuk az üvegeket, "rácuppantjuk" a lekvárt a fedőre, és mehetnek is a kamrába. Karácsonyi süteményekhez isteni!


Ezek olyan félliteres-hét decis üvegek, szóval bébiételesnek legalább a duplája.
Vendég
 


Újra itt vagyok. sok nehéz nap után...
Képzeljétek, férjecskémnek hetek óta fáj a bal tüdeje. a tüdőgondozóban látták, hogy van benne 1 ujjnyi folyadék, és mögötte beszűrődés. De a gyógyszerekre nem reagál. Először tüdőgyulladásnak nézték. 3 hete tart. Ma már kórházban van. Teljes kivizsgálás a Budakeszi Pulm. Intézetben. Abszolút hiszek a jó és kevésbé rossz verziókban, rosszra én sosem gondolok, csak ha már biztos. De egy baj van: az hogy már most nagyon hiányzik :cry: :cry: :cry:

Fanni :D
Én bízom a természetben. És abban, hogy a legerősebb, legegészségesebb babák maradnak veletek.

Lafi :D
Holnap végre... Csak legyen addig minden rendben Hunorral!

Boni :D
Ez igen! Gratulálok 8)

Mindenkire sokat gondolok, csak most kissé khm... vagyok :roll:

Véda
Vendég
 


Véda jobbulást férjecskédnek!
Vendég
 


Pandus,
nagy drukk Lafinak, pontos híradást kérünk!!!! :D
Ti hogy vagytok??? Keményedések tűrhetők??

Petitpois,
hátfájás tök normál azt olvastam, hasad nem tudom, hogy fáj és mit vehetnél be rá!?!?!?
fájdalomcsillapítóra gondolsz??? az mehet!!!
hát a sok ülés tuti nem jó, meddig dolgozol???

Véda,
hát ez nem hangzik jól, kitartás nektek, jobbulás és továbbra is maradj pozitív, az csak segíthet!!!!! :oops:
ünnepekre azért hazamegy???

Boniko,
hmmm, fincsi lehet!!!! :D

Kép
fendike
 
 


Boni!
Ez tényleg fincsi lehet! :lol:

Véda!
Sajnálom a férjed, meg téged is, hogy egyedül maradtál! :( Reméljük, hogy hamarosan kiengedik! :wink:

Pandus!
Köszi, ha beszélsz Lafival mond meg légyszi, hogy nagyon szorítunk nekik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Petitpois!
Néha nekem is fáj a hátam, vmelyik nap felpolcoltam a lábam, a fejem alá is tettem párnát, és úgy tévéztem, úgy egész jó volt! :wink: A hasam nekem is szokott fájni, illetve kellemetlen érzés, olyan mintha a köldökömnél belül húzogatnának vmit!
Nem tudom milyen fájdalomcsillapítóra gondolsz? :oops: Inkább kérdezd meg a dokid!
Ja, és miket rendeltél????????? :shock: :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


Veda,
sajnalom ferjedet de biztosan minden rendben lesz es hamar meggyogyul.++++

Fendike,
ugy tervezem hogy marcius elejeig de lehet hogy nem birom addig azert eleg gaz 9 orat egy helyben ulogelni.Estere mindig iszonyatosan hasogat a hatam es a hasam meg huzodik....De mar csak a jovo heten dolgozom radasul nyugi is lesz mert mindenki megy Strasbourgba igy csak logatom majd a labam hehe :lol: Harom het szunet mar alig varom..

Donika,
igen fajdalomcsillapitora gondoltam..Neha mar elviselhetetlen.Labam en is polcolom..
Egyebkent a pindurnak rendeltem egy GAP pulcsit,meg persze magamnak is ugyanolyan szinut :lol: :lol:
Babakocsival hogy allsz?Mi a hetvegen megyunk megrendelni...Egyeb holmik?
Kavics?Nem tudtok rola vmit?

Kép
petitpois
 
 


Donika,
ilyen pulit :lol:

Kép GAP puli

Kép
petitpois
 
 


Petitpois! :D
A b.kocsival változatlan a helyzet, továbbra is a buga a nyerő, de sokszor azon rágódom, hogy nem túl drága? :oops: 2 hét múlva lesznek új buga kocsik azon a helyen, ahol megrendelném, majd ott eldől minden! :lol: A színek nagyon tetszenek, s.szürke+narancs, vagy kék+narancs (attól függ, milyen kék)! Egyéb dolgokban sehogy sem állunk, mindig halogatom! Illetve múltkor vettem 2 badyt a CORA-ban, de az egyik valszleg nem lesz jó M0, tesóm azt mondta, az nagyon pici! Azért nem is akarok túl sok mindent venni (jó, eddig semmit nem vettem :D ), mert arra gondoltam, lehet, hogy kapunk karácsonyra, vagy utána?, aztán meg jön a szívás, és januárban trappolhatok! :wink:

Kavicsról nem tudok semmit!

Kép

Kép
donika
 
 


Petitpois! :D
Nagyon édi! Akkor ruhákat is érdemes onnan rendelni, nem becsapós? :shock:

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
hat nekem is ez az elso rendelesem de mar vissza is irt a no hogy postazta :lol: ugyhogy nagyon korrekt.Irto edes dolgok vannak es kenyelmes is mert csak bongeszel, fizetsz es jon is a csomag :lol:
Szeritnem Orsi tudna errol tobbet mondani o mar nagy Ebay szakerto :lol: :lol:
En sem vettem eddig semmit de most mar elkezdem lassan,hogy ne minden a vegere maradjon:)

Story:ma az aulaban egyutt varakoztam egy pocakos mamival a liftre.Szoba elegyedtunk kb akkora volt a pocija mint az enyem.Kiderult hogy meg 3 hete van hatra :shock: :lol: O is meglepodott mikor mondtam hogy nekem bizony meg 4 honap :lol: :lol: Most vagy neki van extra kis pocakja vagy az egyem oriasi :lol: :wink:

Kép
petitpois
 
 


Petitpois! :D
Én is szoktam az ebayen mazsolázni, sztem is jó dolgok vannak, és tényleg kényelmes megoldás!
Nekem vki azt mondja nincs nagy pocim, múlt héten bementem a munkahelyemre, ott meg azt mondák, hogy már szép nagy, én azt szoktam ilyenkor mondani, akkora, amekkorának lennie kell!! :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


csajok este cipőpucolás avn! Kép
Vendég
 


Donika,
megértem, hogy rágódsz a kocsi árán, tényleg rohadt drága, feléből is meg lehetne oldani... :oops:
dehát ez ugyanolyan kérdés mint a többi, hogy mennyit költesz cukimuki ruhákra, babaszobára, stb...

semmi sem létszükséglet, de vhogy mégis annyira jólesik... :D
és hát nagyon jó biznisz ez, mert a 'hülye' szülők hajlamosak az extra kiadásokra és sztem ez emberek 80%-a túlkölti magát
gondolod át, várd meg a karit, hogy miket kaptok, de utána menj gyorsan, ne hagyd utsó pillanatra
sztem a ruhákat szinte egy helyen pl.H&M is meg tudod venni
viszont mizu a bababútorral???????

Petitpois,
már. elejéig az durván hangzik!!!! :shock:
dehát majd meglátod, hogy bírod
nagggyon cuki a kis gap puli :D
én csak egy vékonyabbat vettem, nem igazán tudom eldönteni, hgy kell-e majd meleg ruci az első hónapokra, nyárra... :roll:
mostmár leállítottam magam, 62eseket már nem veszek, csak 56os rugikat, de már az sem kell igazán, csomót kaptam
tök nehéz kiszámítani, hogy milyen idő lesz, gyerek mekkora lesz... :roll:

Kép
fendike
 
 


Véda :?
A legjobbakat kívánom nektek! Persze, hogy hiányzik. Nagyon bízom benne, hogy minden rendben lesz! Ölelés!

Lafi és Hunor baba :P
Eljön holnap a nagy nap! Sok-sok örömet nektek egymásban! :D

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fendike! :P
Teljesen igazad van! Én is benne vagyok a 80 %-ban! :D Minden nap megnézem a neten a bugaboot, és még más kocsikat, nagy dilemma, na meg látszik, hogy nem dolgozom, egyébként sztem nem foglalkoznék ennyit a témával! :wink: Már alig várom, hogy lássam élőben a bugát!

A bababútort megrendeltük, végül asztalos fogja készíteni, január végére készen van!
Hétvégén szeretnék vmi frankó szőnyeget nézni a leendő gyerekszobába, meg lámpát, a függönyt hagyom utoljára!
Lehet, hogy mégis veszek ezt-azt még kari előtt, ágynemű, lepedő, matrac, ilyesmi. Ágynemű is van a H&M-ben?
Szerinted a buga babakocsiban benne van a matrac is, vagy azt még külön kell vásárolni hozzá?

Boni! :P
Nálunk már járt a télapó, apósom személyesítette meg!!!!!!!!! :lol: :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


Fanni! :P
Már nem tudtam hol vagy? Gondolom tanulsz ezerrel!
Nem tudom a többi kismami hogy van vele, de én mióta terhes vagyok, egyre romlik a memóriám! :? Múltkor mondtam az egyik brnőmnek, azt mondta ezzel ő is így volt, akkor jó, megnyugodtam! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Donika ezt hívják úgy, hogy terhességi agyhúgykő :wink:

LAfi és Hunor+++++++++++++

FAnni :lol: csak okosan! :wink:
Vendég
 


doni de jó! Nekenm csak holnapután jön a télapó Svájcból :lol:

onnan hozza párom csokikákat
Vendég
 


Nyami, fini svájci csoki 8)

Donika :P
Nem nyugodtam meg attól, hogy oka van a fafejemnek, de napi 8 óránál többet úgysem tudok tanulni. Így legalább a lelkiismeretem tiszta...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok Csajócák!

Létezem élek, mindennap elolvaslak benneteket, de nem írok :shock: :oops: :oops: Szégyellem is magam miatta :oops:

Fanni!
Gratulálok a három szívhanghoz! :) Azért ez óriási élmény lehet! :) Csodálatos! :)
A tanulással csak óvatosan.

Boniko!
Neked is külön gratula és üdv a kismamik körében! :)
Utro, MgB6, pihi és esténként egy egy pohár vörös bor, csodákra képes! :)

Fendike!
Nekem még nem volt "ilyen előtej" :shock: . Izgalmas élmény! :lol:

Petitpois!
Én nem értem miért kell olyan sokáig dolgoznod! :shock: Mégha ülsz is! :? Én tutti meghibbannék a munkahelyemen.
Ma írtattam ki magam táppénzre. Az volt a doki megjegyzése, hogy elkéstem, mert manapság az a divat, hogy a teherbeesés előtt elmennek a nők táppénzre! :shock: Csak lestem...

Véda!
A férjednek drukk!!! Gyógyulást kívánok! Te pedig vigyázz magadra! :)

Donika!
Élvezem, hogy mennyit rágódsz a babakocsin. De pont ezért lesz nagyon jó! Jó sokat alszol rá, mire megveszed! :lol: Nem kinevetlek, hanem nagyon tetszik. :)

Kiscsizmákat kipucolni csajok!

Én ma bezabbantottam popcornból, pöttyös rudiból és narancsból. Minden a nyelőcs9övemben van... nem tudom milesz később, hamár most jön vissza...

Amúgy jól vagyok...25 hét... :lol: telik az idő.

Holnap kettős fronthatás, mindenki vigyázzon magára. :)

Lafinak! Az összes drukk! :)

Pandácska!
Lehet te leszel az első, aki megtudja a hírt. Azonnal írd meg!!! :D Bár lehet, hogy az sms hamarabb ébreszt! :D
Olyan izgi! :D
Vendég
 



Kavics!
Drága vagy! :P És tényleg nem szép, hogy nem írsz nekünk! Mit csinálgatsz otthon? Ezek szerint mikulás bácsi már tiszteletét tette nálatok is?

Lafi+Hunor! :P
Nagyon drukkolok nektek holnap, lesni fogom, mikor ír Pandus!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kata!
A másik oldalon megkuksiztam a pici fiad, olyan szép...... :P

Kép

Kép
donika
 
 


Donika! Köszi! :lol: Már odacsempésztem az ajtó elé az ajándékokat! :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Jó reggelt!

Boldog Miklós Napot!

HAJrá HUnor baba! HAjrá Lafi!
Vendég
 


Hali lanyok,

Mit hozott a mikulas?Nekem semmit :cry: mert egyedul vagyok,parom Maastrichtban van otvabbkepzesen csak holnap jon haza :cry:

en is Lafiek miatt lebzselek itt :lol:
Lafi,
drukk hogy minden rendben menjen ma es szep legye na nagy talakozas+++++++++++++

Donika,
meg mindig kocsitema :lol: (Kavics szorakoztatasara :lol: )A bugabooban benne van a matrac azt kulon nem kell venni.MAr irtam hogy mi a hetvegen akarjuk megrendelni,akkor meg tudom neked irni hogy mi minden volt benne az arban. :lol:
Fanni,
kitartas neked a tanulashoz.A jovo heten lesz a vizsga?
Kavics,
:lol: Jo hogy jelentkeztel,tessek surobben irni :lol: Sajnos itt nem irnak ki olyan konnyen tappenzre,mert szigoruan ellenorzik.HIvatalosan a szules idopontja elott ket hettel mehetek tappenzre csak :shock:
Veda,
ferjed hogy van?
Kata,
mit szoltak a gyerkocok a Mikulashoz? :lol:

Kép
petitpois
 
 


Lányok :D :D :D
Képzeljétek, ma tartottam a munkahelyemen a Mikulás ünnepséget, ott állok, magyarázok, erre belép az ajtón a Férjecském!!! 8) 8) 8)
Alig tudtam magam visszafogni, hogy ne ugorjak a nyakába!!!
Olyan boldog vagyok!!!

(Még vissza kell mennie pár vizsgálatra, de már nem kell ott aludnia, és úgy néz ki, javulnak a leletei :D )

Lafi :D
Nagyon várjuk onnan a híreket!!! Hunor, mikor érkezel???

Véda
Vendég
 


petitpois akkor mi holnap együtt fogunk örülni a Férjünknek, és csokiknak! :lol:
Vendég
 


véda :lol:
Vendég
 


MEGSZÜLETETT HUNOR BABA 10. 52-KOR 2480G ÉS 49 CM MINDKETTEN JÓL VANNAK!
Vendég
 


Lafi :P :P :P
Gratulálok!!!!

Pandus :P
Köszi a hírt!

Véda :P
Nagyon örülök Neked :D

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


LAFI ÉS HUNOR NAGYON ÜGYESEK VOLTATOK! SOK SOK TEJECSKÉT ÉS EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK!
Vendég
 


HURRA!Lafi eljen eljen,en is sok tejcsit es geszseget kivanok nektek!! :lol: :lol: :lol:
Pandacska,
koszi a tudositast :lol: Akkor szamszeruleg te vagy a kovetkezo ugye :lol: ?
Veda,
ezek am a jo hirek :lol:
Boniko,
en csokit tuti nem kapok :cry: ferjem nem szereti igy ugy van vele hogy en sem :shock: pedig hoho!De azert ferjemnek is fogok orulni hehe :lol:

Kép
petitpois
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: