Új privát üzeneted érkezett!

Milyen édes kép Lizoka!
Főleg a pici lányod, ahogy örül neked.
Kedvet kaptam, én rakok föl egy pár nappal ezelőttit:
(a mögöttem látható beépített szekrényre vártam hónapokat..grrrr :twisted: )

Kép

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Lizoka, remélem hamar meggyógyul a kislányod. Sajnos nekem a picur lett náthás. Most várom a dokinénit. :( Este mi is alig aludtunk valamit.
Nagyon szépek vagytok pocival, de gondolom már jobban örülnétek ha nem lenne:-)

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Szépek a pocakok!
Tusimi kitartás!

Lizoka: azt hittem elindul neked ma. Az a barna dolog biztos a nyákdugó volt.
Ja és nekünk is ilyen pelenkázóalátétünk van :).

Mi ma voltunk egy uccsó ctg-n, hát olyan lapos volt, mint még sosem :). De nekünk már úgyis mindegy, holnap babázunk!!!!! :lol:

Nemsokára rábeszélem magam és még egyszer átnézem a csomagokat, lezárom őket, stb. Holnap izgi nap lesz, szorítsatok nekünk, hogy minden simán menjen! Manónak küldünk sms-t, ha meglesz a babó.

No sziasztok néhány nap erejéig! :)

Ui: bár , ha nagyon nem bírok pihizni, akkor jövök még.

Kép
vargaviki
 
 

 
 

VargaViki!
Szorítok neked!!! :D Mire legközelebb találkozunk itt a topikban, remélhetőleg már én is, és a többiek is babázunk!

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Hajrá Vargaviki ügyesek legyetek!
A ma éjjel is tök nyugis volt, abban reménykedtem pénteken már nem kell NST-re mennem, de picurka nem igyekszik.
Tegnap este annyira aktív volt csak úgy dobálta magát, olyan érzés volt mintha szeretne kijönni csak nem találja a kiutat!
Vendég
 


Sziasztok!

Lizoka gyogyulast a kis csajnak. Az en lanyom is belazasodott a hetvegen, nagyon feltem, hogy Mark nehogy elkapja. De ugy nez ki, hogy a homeos bogyok segitettek, ma mar oviba is ment, csak az orra folyik egy picit.

Tusimi: nagyon jo a szekreny, en is kell majd csinaltassak egy ilyet, mert jol lehet bele pakolni es nem foglal nagy helyet.

Vargaviki szoritok. legyetek ugyesek!

Letoltottem a gepemrol egy par kepet a szuleszetrol, teszek fel belole. Habar nalunk eleg gyengek a korulmenyek: a szuloszekek vagy 40 evesek, a vajudo irto pici es 4 agy van bene, alig lehetett bene setalni. Az eppen szulo anyuka a laban kellett elmenjen a vajudobol a szuloszobara, ami vagy 20 méterre van, szules utan pedig megint labon vissza a vajudoba, szornyu... :twisted: Remelem, hogy a meg pocakos kismamak jobb körulmenyek kozott hozhatjak vilagra a kisbabajukat. Kép Kép

Kép
Kép
meli78
 
 


Ketto lemaradt :shock: Kép Kép

Kép
Kép
meli78
 
 


Sziasztok!


Szeretnem tudatni,hogy november 18-ara virradora,ejjel 3 ora 20 perckor megszuletett Maya kislanyunk,3 kilo 30 dekaval es 52 centivel. Nagyon aranyos kiscsaj,nem siros,szopizik es alszik nagyokat. En most mar jobban vagyok a szules kinjai utan,majd jovok a szulestortenettel is. Probalok kuldeni kepeket.Sziasztok

Kép
agizsuzsi
 
 


Sziasztok!

Gratula Ágizsuzsi!

Manó??? mi a helyzet Vargavikivel??? Remélem minden rendben, és már javában babázik :lol:

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


még semmi hír:(

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Csak egy gyors bekukk.
A ma reggeli ctg-m nem volt teljesen tökéleteses, ezért vissza kellett mennem délután, hogy a saját dokim is lássa, és megnézze az áramlásokat. Nincs baj, de az értékek itt sem voltak tökéletesek, ezért ma este be kell feküdnöm megfigyelésre, és baba nélkül már ki sem engednek. A méhszájam viszont teljesen éretlen a szülésre, ezért, most várunk mi lesz, meg állandóan vizsgálgatnak. Néztek ma magzatvizet is, hát ne tudjátok meg milyen érzés volt az egy majdnem teljesen méhszájon keresztül... Azt mondogattam magamnak, hogy a szülés ennél sokkal jobban fáj, bár ez nem vígasztalt túlságosan.
SZóval csajok szorítsatok, hogy mielőbb meginduljon a szülés magától, mert akár hétfőig is várhatnak a beindítással, de én nem szeretnék 5 napot a kórházban dekkolni. És persze legfőkébb azért, hogy minden rendben legyen a pici lánnyal.
Mindenesetre mire legközelebb jövök, már babástul! :D

Kép
Kép
tusimi
 
 


Tusimi, akkor neked is drukk!

Neked van telcsiszámod hogy értesíts valakit ha megvan a babóca? Vagy van aki beírja ide?

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


:( oóóó, akkor Vikink még vajúdhat....

Tusimi, biztasd a kiscsajszit!! szorítunk Neked is!!! Valakit tényleg értesíts, mert mi meg itt izgulunk értetek :lol: :lol:

Lizoka, BAbus ti szülni vagytok netán??

Na mennem kell kicsi fiam zargat. KÉt borzasztó éjszakán vagyunk túl. Balázs elég náthás. Barninak hőemelkedése volt délben, de most jól van. Remélem csak a foga miatt. Egyszerre elég egy beteg gyerkőcc...:-(

na pááá

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Én vagyok még, csak a gép egy kissé szórakozott velem, de megjött a felmentő hadsereg így minden OK.

Ágizsuzsi gratulálok a kis hercegnőhöz!
Remélem Vargaviki már túl van a szülésen és babázik már ő is ezerrel.
Tusimi neked is nagyon szorítunk, hidd el minden rendben lesz és nem fog sokáig váratni a kicsi babád.
Lizoka remélem a leányzód már jobban van és nyugodt szívvel tudsz majd szülni menni.
Vendég
 


Sziasztok!

megjött Viki sms-e :D

"Tegnap 15:15-kor természetes úton megszületett Bence, 3720 g, 57 cm. Gyönyörű baba!"

Gratulálok itt is :wink:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Ejha Viki szép nagy baba, lehet félrerakni az 56-os rugikat. Gratulálok a családnak! Sok tejcsit, és sok örömöt kívánok a babához!
Vendég
 


jajjj, de jó! Gratulálunk Viki! Jó egészséget, és minden jóságot Nektek!
Várunk a részletekkel, ha majd lesz időd, és erőd!:-)

Babus, ez a ruha méret, ne is mond!:-)) Állítolag elsőszülöttem 57cm volt. És nagyon sokáig használta a legkisebb 56-osokat. Erre Balázs azokban nyújtózkodni sem tudott az 53cmrével. Most 62eseket adok rá. Ugyhogy valakit nagyon elmértek:-))))

Na megyek kiviszem Barnust a levegőre, mert most aludt el a picúr. Rettentő hideg van odakinnt:-(((

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Sziasztok,

csak bekukkantottam van e új babánk!

Viki, gratula nektek.

Képek nagyon jók ( pocisok) és a kis újszülött is!

Barnusanyus, a ruháknál mi is így vagyunk, de szerintem sokat kisebbre mostam.

Sziasztok: Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Viki és ÁgiZsuzsi gratulálok nektek.
Remélem mindenki jól van. :wink:

Sziasztok

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Sziasztok!

Ma jöttünk haza. Nincs sajna időm olvasni, de majd igyekszem és a táblát is frissítem!

Gratu mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Az NST-n is túl vagyunk, nagyon szépen beindult a méhtevékenység csak a méhszájam zárt még mindig, így hazaengedtek. Holnap CTG.
De jó neked Lafie hogy már otthon vagytok.
Én is teljesen azt hittem, hogy ma este már babázhatok, de nem siet az én pici fiam.
Vendég
 


Kép
Kép

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Csak benéz, hogy mi a helyzet!
Gratula Ágizsuzsi és Viki!

Többiek mi a helyzet? :lol:

Na majd benézek még. Ja meg kell, hogy mondjam, az anyaság a legszebb és a legkeményebb meló. :lol: Vagy csak én gondolom azt, hogy kemény?

Kép
mona1978
 
 


Sziasztok!

Mona:Szerintem is kemény meló. :wink:
Szeretném tőled megkérdezni, hogy nektek mit mondott a védőnőd, gyerekorvosod hogy mennyi mennyiség az ideális a manódnak?Mennyit eszik a manócska?
Milyenek az estéid, nappalok?Apa is fel kell a manóhoz éjjel vagy csak te?

Szép estét mindenkinek.

Sziasztok

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Sziasztok!

Igen Mona, ez így van ahogy mondod:-))) Én azt gondoltam, hogy nincs fárasztóbb egy évvégi zárásnál a könyvelőirodában, reggel 7-től, este 11 ig szellemi munka. De aztán rájöttem, hogy de igenis van...:-))
Egyébként én úgy gondolom, ha azért éjszaka hagynak(hagynának:-))) pihenni a picik nincs itt semmi gond. De a nem alvás nagyon kimerítő egy idő után. Egyénként 2 napja mi is szinte semmit nem aludtunk. MA meg egésznap durmizik, ugyhogy ma sem sokmindenben reménykedem. De a legszebb az az egészben, hogy amikor a nagy alszik, a kicsi akkor van fennt:-)))) Mióta elment anyum azóta nem tudtam csak 20percet szundizni. Hát ez van, be kell osztani kevesebbel. De egyszer úgyis vége lesz ennek az időszaknak :lol: :lol:
Egy reggeli kezdés nálunk:-)))))))) :
Reggel kell a csöppöm, az ebélőasztalra rakom a hordozót bele a pindit, én bambulok az asztal szélén, és " megparancsalom" :) neki, hogy hagyja meginni a kávémat, mert különben házi sárkány leszek:-))) aztán kérdi apa: Ma sem sokat aludtatok:-) Mondom kicsit szűk szemmel, : hát nem... Erre az édes nagyfiam megjelenik kómás fejjel, és hozza a picinek a cumiját, és egy pelust, mert az benntmaradt a szobában az ágyunkon, és ez kell egy gyereknek. :lol: ( Mivel Ő is nagy cumis, pelusos.) Ilyenkor akkorákat tudok nevetni, hogy mindjárt jó kedvem is lesz a fárasztó éjszaka után, és ez kitart egész napra:-))))
Este jön haza apa, anya felüdül kinnt a kutyiknál mire rendbe rakom, és megetetem őket. Ez nekem Barnusnál is többet ért annál, hogy leüljek és pihizzek.
Szóval a legjobb dolog a világ anyának lenni, mégha baromi fárasztó is:-)))))))))))))))
Nahhh bocsi, hogy ilyenekkel untattalak benneteket :lol:

Jahra mi van Veletek?? Talán már költöztök??

Lizoka vajon már babázik??, :lol: Valakit értesít ha megjött Barnus?
Már nagyon kíváncsi vagyok... A francba de hamar csúnya vénasszony leszek :lol:

Manó? Éjaszakák??? Pocakfájás?? Mizujs Veletek?? Emma?? Nem féltékeny a picire????

És többiek??? Senkit nem hagynak a picúrok kibontakozni?

Kellemes, gyereksírás mentes éjszakát mindenkinek! :lol: :lol: :lol:

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


ja, és még valami. Ti honnan tudjátok mennyit esznek? Midíg mérlegeltek?? Már én is kíváncsi vagyok hogy állunk. Jövő héten elviszem a védőninkhez egy mérésre. Habár apin nagyot nevettem egyik nap. Megkérdezte mit csináltam ezzel a gyerekkel, mert reggel még nem volt ilyen kövér:-)))) Olyan édesek, hogy napról-napra egyre kerekednek:-)
Tényleg, kinél mi a helyzet apu téren.
Nálunk az a nagy helyezt van, hogy apinál előjöttek (sajna) az apai ösztönök, és felébred mindkét gyerekre. Noh, hát ez az ami a legrosszabb, mert persze a férfiakat nem úgy rakták össze, hogy ezt hosszú távon bírják. Szóval api pár nap után teljesen hulla lett, így teljesen használhatatlanná vált:-) Este Ő fürdeti BArnit , én a picit, és én megyek a kutyikhoz. Erre tegnap már olyan fáradt volt, hogy mindenkit megnyertem magamnak. Ez nem jó:-))) Úgyhogy este api a nappaliban aludt. És így jót aludt. Reggel elmentek Barnival babauszira, én meg készülődtem mire jött a nagy rokonság.
Úgyhogy jövő héten apit pihentetjük, hogy hasznát tudjuk venni esti fürdetésnél:-))))
na mostmár tényleg megyek, mert időtök nem lesz ennyit olvasni:-))

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


barnusanyus, mennyire igazad van apus téren.... :lol: Nálunk is a férjem most már sokkal éberebben alszik, mint annak idején Jankával. De ő sem birja a mindennapos felkeléseket sokáig. Nagy segitőkészen felajánlja, hogy én csak szoptassak nyugodtan, ő majd átveszi bökiztetni.....csak hogy mire befejezzük a szopit, ő már javában alszik. (és nem fél órát szopizunk :? :roll: )
"Szóval a legjobb dolog a világ anyának lenni, mégha baromi fárasztó is:-))))))))))))))) " Ez is szó szerint igaz! :D :lol:

Én is aggódtam amiatt, hogy a kicsi nem eszik esetleg eleget. Egy teljes nap mértük, hogy mennyit szopik. Van egy elég régi könyvünk, talán még az én időmből...abban találtam egy táblázatot, hogy kor szerint mennyit kellene szopizzon a baba. Úgy irja, hogy testsúlykilogrammonként 150 g tejet kell egyen naponta.
Vagyis a gyerek testsúlyát kell megszorozni 150-el, majd ezt elosztani annyival, ahányszor szopik egy nap alatt. Zselykének 75 g jött ki, ő meg 100 alatt soha nem evett. Általában 100, 120 volt. Ez látszik is, mert elég gyakran megesik, hogy evés után, mikor megemelem, vissza is jön a felesleg. :lol: :shock: :? :roll:
MOst már nem mérjük, mert látszik, hogy gyarapodik. Énm nem tartom be, hogy szigorúan 3 óránként etessek, Ha két órára kéri (ilyenkor semmi más nem kell, se cumi, se tea) akkor adok. De egyre gyakrabban kezd lenni, hogy 3 és fél, sőt a tegnap éjjel 4 és fél órára ébredt. Ebből én sajnos csak max 3 órát tudok normálisan aludni.....De ahyogy irtátok, fárasztó, de ez a legszebb "mesterség"

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!

Én még mindig itthon vagyok, de ma reggel felvillant a reménysugár: elment a nyákdugó. Szerintetek mennyi annak az esélye, hogy ma szüljek?

Szerintem rajtam kívül már mindenki megszült a topicban, most már nekem is produkálni kellene.

Legyen szép napotok!
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap hazajöttünk, baba fantasztikus, imádnivaló, stb!!! Gátseb kritikán aluli, irtóra fáj!!!! Persze aranyér is jelentkezett, úgyhogy szerintem egy darabig nem fogok a gép előtt ücsörögni... :)
Szüléstörténetet hamarosan leírom igérem!
Első itthon töltött éjszakánkon Benya elég sokat sírt kb óránként görcsölt a pocija hajnalig, pukizott folyton, de semmi kaki! Ez normális? A kórházban volt magzatszurok, de itthon még semmi! Pedig már tegnap délután óta itthon vagyunk. Az egyik könyvben azt olvastam, hogy az 5. naptól áll be valamennyire (?).
Tegnap kezdett el valamennyire normálisan jönni tejci, ma már a melleim is duzzadtak, kezd beindulni a dolog! :) Reggel már 50 g-ot szopizott... Én mérem őt minden kaja előtt és után, engem megnyugtat.
Majd keresek képeket és teszek fel. Most megyek ,mert nem bírok itt ülni!

Mindenkinek jó babázást!

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Ő a mi szépséges királylányunk!

Kép

Kép
Vendég
 


sziasztok!

Az uj babaknak es anyukaknak nagy-nagy gratula !

Nekem sajnos begyulladt az egyik mellem penteken, igy ket napja lazasan ulok, mert nem tudtam elmenni a dokihoz. Szornyen faj, de azert tudok szoptatni belole. Marknak is szornyen gorcsol a kis pocija, ez lehet hogy igy lesz 3 honapos koraig, a konyv szerint :evil: Apuka nalunk is kulon szobaban alszik, mert ha velunk van egesz nap szornyen faradt es zsimbes, igy inkabb kulon vagyok a picivel. A mi dokinenink azt mondta, hogy ha jol eszik a baba es nem sir sokat, akkor hetente csak egyszer kell merni.
Mindenkinek kellemes delutant! Kép

Kép
Kép
meli78
 
 


Sziasztok!

Csak gorsan, mert lassan indulunk a Mikuláshoz :lol: Emmával. Szóval nem könnyű az biztos, bár engem ez most a 2. babánál már nem ért akkora meglepetésként ugye, de Emmával nagyon megszenvedtem. én elég depis voltam közel egy hónapig, mert erre senki nem készített fel ami várt rám és nem bírtam a nem alvást, a non-stop szopit. Most egész jól megy :wink: Pedig most nehezebb é smár értem miért mesélték a két gyerekesek hogy nem is tudják mit csináltak egész nap egy gyerekkel, mikor a kettő is belefér. Hát most én is úgy érzem hogy egy gyerekkel tök sok időm lenne, sőt, még így is van azért.

De amit Barnusanyus ír az tök igaz nálunk is, ha az egyik alszik , akkor a másik tuti ébren van :D Épp ma reggel mondta a férjem hogy nem igaz hogy valamelyik minden hétvégén felkel 7-kor, legkésőbb 8-kor 8) És ez többnyire Emma egyébként. Ma reggel is Emma 7-kor megjelent nálunk, berti még durmolt 1/2 8-ig és akkor is csak Emmára kelt fel, pedig éjjel 1/2 1-kor feküdt le, most aludt először egyben 7 órát. Igaz ezt egy nagy délutáni,e sti hasfájós nyűgösködés előzte meg, gondolom jól kifáradt szegény.

Nekem a férjem nem kel Bertihez éjjel, szoptatni nem tud :lol: , sőt, büfizetni sem mert Berti eléggé engem igényel, akkro szokta fogni amikor fürdök meg Emmának esti mesélek és fektetem, de még csak most kezd Berti megmaradni nála, már két este is jót aludt a hasán. Az az igazság hogy mióta Berti megszületett a férjem alig volt itthon , mindne hétvégén dolgozott, csak este jött haza, szerencsére most vége a nagy melónak. Ez persze nem azt jelenti egyébként hogy éjjel ő alszik amíg én Bertizek mert ő aztán olyan rossz alvó hogy minden moccanásomra fent van, és nehezen alszik vissza szóval ébren van ő. Emmával viszont sokat éjszakázott régen, mert én akkor nem bírtam valahogy idegileg :oops: és ő tápis volt meg tudta etetni, na meg Emma olyan volt aki bárkinél elvolt, csak fogják.
Szóval én első gyerekkel sokkal jobban igényeltem ezta fajta segítséget. De amúgy főz, sok mindnet megcsinál a háztartásban, a kutyákat is ellátja, szóval segít sokat.

Berti hasfájása amúgy megvan, sőt. tombol, kezelgetjük, elvagyunk, ez egy ilyen időszak amin túl kell lenni.

Lafie!

Nagyon szép baba:)

Viki!

Hűha, jó korán kezdi szegény a pocifájást, általában két hetes korig nincs velük gond, sőt, nekünk most még később kezdödött.
Kaki nekünk minden nap volt születésétől, de elvileg anyatjes babánál azt mondják nem gond ha nincs minden nap, de azért kérdezz rá a gyerekorvosnál.

Babus!

Hajra :wink: Nyákdugót nem tudom, nekem egyik gyerekkel sem ment el :o

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Mikor viszitek ki a babákat egy kis sétára????

Jó éjt mindenkinek

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Sziasztok!

Szilvi nekem a doki nenink azt mondta, hogy az oszi -teli babakat fokozatosan kell szoktatni a levegohoz. Elvileg 2 es fel hetesen lehet elkezdeni a levegoztetest: minden nap egy kicsivel tobbet: 5 perc, masodik nap 7 perc, majd 10, 15, 20, 30 percet. Amikor mar egy fel orat kint volt utana mar barmennyit ulhet kinn a levegon. Elmeletileg -10 fok felett kint lehet a levegon a baba. Mi a 10 percnel tartunk. Jo ejt!

Kép
Kép
meli78
 
 


Sziasztok,

új babák nincsenek még? :)

a táblában lévőkkel (alsó) mi van? Gondolom ott már sokan megszültek.

Juj, nálunk férjem nagyon sokat segít. És kel éjszaka is.
Vicces, mert ha én kibálok át az egyik szobából éjszaka a másikba azt nem hallja meg, de ha Kitti csak kicsit is sír egyből jön.

Babók gyönyörűek.

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!
Csak gyors értesítés,a többit,majd ha lesz kis időm :wink:

28.-án 3.50.-kor megérkezett Barnabás,mint a rakéta!Természetes úton!

3750gr,52cm.

Tegnap jöttünk haza!

Éjjel semmit sem aludtunk,az a baj,hogy a töbiek sem! :roll:

Gratula az új babiknak,majd visszaolvasok 1x. :lol:

Jahrának küldtem egyébként sms-t de nem reagált,nem tudom mi lehet velük :?:

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Szia, gratula nektek !!

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Lafie: ari a kis királylányotok! :lol:

Szilvi: A doki azt mondta, hogy a kicsi Milunak egy etetés kb. 100 gr körül lesz hamar.
És így is van, átlagban 80 és 100 gr körül eszik. Már én sem mérem mindig, csak amikor eszembe jut, pl: ma reggel 120 gr-t evett a kis éhenkórászom :lol: Egyébként én is akkor etetem, amikor éhes. a Llényeg a heti gyarapodás(ma fogjuk megint mérni este :lol:

Apa: Nagyon sokat segít, büfizet, és amikor totál ki vagyokl akkor etetés után átveszi, hogy tudjak aludni. És ő fürdet és utálok fürdetni, mert olyan pici és törékeny, félek olyankor.

Ma már egyedül vagyunk reggel óta, féltem is egy kicsit, mert a tegnap nagyon -nagyon fárasztó volt. De az éjszaka jó volt, meg aludt délelőtt is+ most is alszik 13 óta.
Na most ébred
rohanok

:lol: :lol: :lol: :o :lol: :lol:

Kép
mona1978
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy eltűntem és smst sem írtam.
Minden rendben van.
Apor november 15.-n megszületett 4100 grammal és 57 cm-rel.
Nagyon aranyos, fejlett baba. Éjszaka alszunk, csak egyszer kér enni.
Szépen gyarapodik. Én egyelőre méregetem, hogy mennyit szopik, néha 1-2 evésnél hagyom el a mérlegelést. Szerintem Apor nem eszik 150 grammot kilónként, csak majdnem, és így is szépen növekedik. Mennyi is a normális hízás hetente? Eddig nekünk 4200 gramm volt, majd egy hétre rá 4400. Ez jó? Mit gondoltok?

széklet: Én is úgy tudom, hogy nem baj, ha nincs széklet minden nap. Nálunk úgy volt, hogy hazajöttünk a kórházból és nem volt széklete egy napig, majd szépen megindult.

szoptatás: elég jól megy, bár nekem nagyon furcsa tapasztalatom van. Az egyik mellem sokkal kevesebb tejet termel, a másik meg rengeteget. :oops: Talán az a baj, hogy a keveset termelő mellemre már nem helyezem egyáltalán, csak szorgalmasan fejem. Úgy látszik, hogy ez nem elég, a babának kellene szopnia ahhoz, hogy elegendő tejem legyen. Megpróbálok ezen változtatni, talán még nem késő.

A szüléstörténettel még adós vagyok, legközelebb megírom. Nekem nagyon fájt, nem kértem érzéstelenítőt, de hihetetlenül csodálatos érzés volt mégis.
A kórházban a baba nálam lehetett reggel 5.30-tól 22-ig. Alig bírtam megválni tőle, reggel pedig siettem hozzá. A csecsemős nővérek sokat segítettek a babaápolásban és a szoptatásban.
Összességében elégedett vagyok a nálunk uralkodó állapotokkal.

A babáról még annyit, hogy kipirosodott a feneke, amit csak Canestennel sikerült meggyógyítani, de gyanús nekem, hogy szájpenésze is van. :( Remélem hamarosan elmúlik, állítólag nagyon gyakori.

sziasztok,
Anita
anika78
 
 


Anita!

Gratula nektek, megnyugodtam :wink:

Jutka!

Nektek is gartulálok:)
És miért nem aludtatok semmit? Nálunk nem volt ilyen, valamennyit mindíg aludt.

Most meg képzeljétek 2 napja átaludja az éjszakát, le is kopogom, (kopp-kopp-kopp), tegnao előtt 1/2 1-1/2 8-ig, tegnap 1/2 12-1/2 8-ig durmolt és akkor is csak azért kelt mert a nagylányom akkor kel. Igaz mindkét nap lefekvés előtt 2-3 óra nyűgösködés volt.

Anita!

Ez nálam is így van, az egyikben több a tejci, de én azért mindkettőből szoptatok. nekem vannak napok mikro este úgy tűnik kevés a tej, máskor meg szétdurranok, nem könnyű ez a szopi.

Séta: ha jobb idő van, tehát nem esik nem párás, akkor már 2. héten lehet. Mi nem 5 perceztünk :oops: , már elsőr ekint voltunk vagy fél órát, másodszor meg kb 2-t, mert elvittük Emmát játszótérre :oops: Hiába második gyerek, Emmával úgy csináltuk hogy 5 perc ablak rányitás, 10 perc ablak rányitás, 15 perc abalk rányitás, 50 perc az erkélyen, 10 perc az erkélyen stb :lol:

Tegnap elvittük Emmát Miki buliba, Berti cumisüvegből kapott hamit anyukámtól, és 5 perc alatt bekapott 100 ml-t. Szerintem ennyit ciciből nem eszik, legalábbi sén még 90-nél többet nem mértem, bár mostanában nem mértem őt.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kép
Kép

Kép

Lizoka, Anika gratulálok!
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy megszületett Barnabás is:-))))) Nagyon sok boldogságot, és minden jóságot kívánunk Nektek!! Aztán ha lesz időd gyere ám! :wink: Hogy fogadta Lizi a kisöcsit?

Lafie, tényleg gyönyörű a kiscsajszid!!! És ilyen jó babó is, mint amilyen szépséges?

Viki, Meli jobbulást. A Te csípeted is nagyon édike! Én is úgy tennék fel képet, de az enyémek túúúl nagyok:-(

Csikken, a Te urad hogy bírja?? Csoda számba mehet:-))) Barninál kb. este 2*büfiztetett, és egyszer oda hozta, mert hulla voltam ahhoz is hogy felkeljek. ÁÁÁ most még ilyen igényeim sincsenek, szoptatni úgysem tud, akkor meg minek kelne fel. Ha már megetetem , rendbe is teszem. Az én lelekem rengeteget kaksizik, éjszaka is nem győzöm tisztába tenni:-(
Nekem bőven elég az is, ha este együtt pancsizik BArnival, és ha kell öltöztetni és pelusozza a nagyot, vigyáz rájuk. Szóval ami ki van adva , azt megcsinálja, ugyhogy éjszaka nem zargatom, az az én dógom. Este velünk aludt, és kegyesek voltak a fiúk, csak 2* ébredt fel rájuk:-))) Ma kíváncsi vagyok hol alszik :lol: :lol: :lol:
Ma pedig egy jót aludtunk végre délután. Teljesen kicseréltek:-)))))
Ennek örömére ma felejtős a házimunka is, nehogy kedvem szegje:-)

Manó, egyébként jót mosolyogtam az írásodon. Pont ezen tanakodtam, hogy mi a manót csináltam én egész nap egy gyerekkel, mindíg rohantam, hogy mindent megcsinálja kinnt, és bennt is, és még aludni sem aludtam:-). Most meg még ide is van időm leülni, és nagyobb a rend is:-))))

Nektek sírnak még a picik fürdésnél??? Nekem tegnap volt másodszor hogy nem, ez olyan furi, Barni 1*sírt csak az elsőnél. Hála égnek nem egy sírós gyerek Balázs, de a fürdés és pelenkázás brrr.... az a hideg popsitörlő... mostmár előlangyítom, és nem kajabál , mint akit ölnek.
:lol: :lol: :lol:

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Era!

Berti a fürdésnél már nem sír, amíg a köldökcsonkja megvolt és nem tudtam normálisan beletenni addig sírt, de a hideg törlőkendőt ő is utálja, a babylove olajos törlőkendőt jobban csípi, néha még azt használom, az nem hideg.

De amúgy a pelusozásnál fekszik nagy nyugodtan.

Ő sem egy sírós baba. Olyannyira hogy a szemébe ment egy hajszál és már több napja nem tudjuk kihalászni és mivel nem sír, legalábbis úgy iagzából könnyel, így nem jön ki magától. Nincs valami ötletetek?

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, ha küldesz át képet lekicsinyítem neked szívesen

vszilvia77@freemail.hu

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Anika Nektek is nagy gratula!

Manó, de jó alvókája van ennek a fiúnak:-)

Levegőzés: nálunk már a kórházban volt szellőztetés. Itthon meg már 20-30 perc szellőztetés, aztán kinnt babakocsiban 1 1/2ó. Igen, 2. gyerkőc:-)))))))

Anika szerintem szoptass mindkét ciciből. Nekem is az egyikben kevesebb van, de én mindíg felváltva etetek belőle.
Az egyik szomszéd csajszi is csak abból etetett, amiben több volt, aztán teljesen elapadt a másik, és iszonyatos méretbeli különbség lett a két melle között.
A normál hízás heti 150gr. Nekem volt, hogy Barni 330gr-okat hízott. Ezért nem is nagyon izgat, hogy Balázs mennyit eszik. Fogalmam sincs eddig mennyit hízgatott. Szemmel látható viszont a különbség:-)) nem kajabál, sokat böffent időnként vissza, ill minden pelusban van kaki, van hogy dupla is:-))))
Mi csak oltásokra megyünk a dokinénihez. A védőnő mondta, hogy minden héten jön, de idágig még 1*volt. No nem is nagyon bánom ám:-) Aztán ha nagyon kíváncsi vagyok, itt helyben beugrok a védőnénihez egy méricskére(dokihoz nem ide járunk), de egyébként nem fogjuk túlzásba vinni.
Ja, meg még valami, kinek mi jön be sok tejcihez, hátha valakinél is bevállik, nekem 100%rostos almalé!! szétdurrantam tőle. Este ittam, reggel már csillagokat láttam, és egy ciciből 180ml-t fejtem. No azóta sem mertem inni:-))) maradok a hársfa-csipkebogyó teánál. Tesómnak a paradicsomlé jött be. Na vettem is szűkösebb napokra, de még nem mertem inni:-))

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Manó, nagyon ari vagy. Küldöm:-)))

Mi lenne, ha csepegtetnél bele egy kis kamillát, hátha az valahogy segítene. Nekem most csipásodik az egyik szeme, kapott rá szemcseppet is. Emlékszem Barninál nem is tudtam cseppenteni, de már nagyon rutinos vagyok:-))))
Kipróbálom ezt a törlőkendőt, én johnsont használok, előtte a markomban melengetem. :lol: :lol: :lol: Nekem húzódckodik oldalra , vicces, Barni ilyen 5 hósan sem csinált:-)

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Én a kórházban csupa első gyerekessel voltam egy szobában akik ki sem merték nyitni az ablakot :D Bocs az első gyerekesektől, de néha már olyan szag volt a szobában :roll:

Képek mentek :wink:

Olajos törlőkendő kicsit rosszabbul töröl a kaksinál, főleg ha nem 10 másodperces kaki, de amúgy nem roszz, nems zárad ki és tényleg meleg.

Hízás a nagykönyvi heti 200 gr én úgy tudom.

Almalét ki fogom próbálni, én alkoholmentes sörrel kínzom magam, az is jó de utálom a sört :shock: De tényleg hat, nekem is úgy ajánlották. De ha az almalé is jó akkor áttérek, azt szeretem. nekem eddig egy mellből a legtöbb 140 volt, 70-et Béka evett, 70-et fejtem, de estére meg van hogy semmi sincs benne szinte:( Most is délután alig vártam hogy felkeljen, mert a jobbik mellem mejd szétdurrant, tiszta csomó volt, most meg lassan kell és sehol semmi, mármint nem érzem hogy feszülne. És a késő esti etetés a legnagyobb gáz, az néha határeset, hogy jól lakjon :(

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép anyával

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Manó! Köszönöm szépen a kicsinyítést!!! :o
kicsit sokat raktam fel :lol: látszik, hogy képmániás vagyok:-)

Manó, én az auchanból szoktam venni, 3 v.5l-es almalevet, ami csapolós. És ez nagyon fincsi. A sört én is utálom, ugyhogy nem is iszom:-)

Na megyek megfürdetem nagyfiam, a kicsi már kész. Éppen cicizik:-) jó ugye, nem tétlenkedek szopi közben, 10ujjal gépelek! Ezért nagy találmány a szopis párna. :lol: :lol: :lol:

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Tegnap éjjel megvolt végre az első kaki :).

Apa-kérdés: nekem rengeteget segít, mondjuk most még két hétig itthon van szabin, úgyhogy nagyon jó. A gátseb miatt még mindig nagyon nehezen mozgok, nagyon fáj, úgyhogy pl büfiztetést, fürdetést ő csinálja és éjjel is mászkál vele, ha nyűgös vagy tekereg a pocija. Pelenkázást is többször csinál, úgyhogy sokszor nekem csak a szopi marad. Nagyon várom már , hogy begyógyuljon a seb, sajnos nagyon megszenvedek vele. Most is fekve gépelek, ülni max reggel megy :oops:

Ja és képzeljétek tegnap este óta irdatlan hasmenésem van, lehet esetleg a szopis teától? Bár azt már csütörtök óta iszom. EGyszerűen nem tudom mitől lehet.

Tejcsi alakul, de néha van, hogy kevés a babának, de szerencsére bealszik és kivárja a következőt. Nekem is reggel van jó sok.

ja és még egy kérdés: a gátsebet ti mikortól kenegettétek körömvirágkrémmel vagy egyébbel?

Kép
vargaviki
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: