Új privát üzeneted érkezett!

ja! emma,
akartam kérdezni: milyen a Ringató? Mit csináltok? Hova jártok?

KépKép
pompomlány
 
 


Lányok

Ti hogy tudtok ilyen sokáig fent maradni?
én 10 körül beleájulok az ágyba.
szerintetek honnan tudnék bio-cuccokat beszerezni?
az én közelemben nincs biobolt. rendelni lehet valahonnan, és kiszállítják vidékre?

Wish
azt hiszem Te írtad, hogy felforralod a lefagyasztott kajákat.
ilyenkor higítod is valamivel?


Emma
ügyes Zalán, hogy már megfordult! Mi az a ringató?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Pompi :)
www.deveny.hu
hívd fel őket és kezdezd meg, hogy a kerületetekben hol van gyógytornász.

Zsuzsi :)
én mindig későn fekvős típus voltam.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

orsi, köszi! :)

KépKép
pompomlány
 
 


Orsi! :lol:

nagyon édi képek!

Pompi!

köszi az előkét, igazából csak bohóckodtam vele :)
dévénnyel meg szerencsénk van, itt hivatalosan van, nem magán, úgyhogy nem kellett horror összegeket kifizetni, és szerencsére elég volt a heti egy is, nem kellett plusz magánba hordani.

Kismókus, Wish!
:) melyik kar? én VEK, biomérnök

Zsuzsi!

Anikó tett fel az előző oldalon nekem egy linket (köszi Anikó! :) ) biorendelésről, ezaz:
http://www.ebio.hu/

katyerina
 
 


ja meg van egy ilyen is, hogy www.nyitottkert.hu, ott is tudsz talán rendelni is... de ők nem tudom, hogy milyenek

katyerina
 
 


Katyerina! :)
Építő! (közlekedésépítő, vagy ahogy most hívják infrastruktúra) :wink:

Kép Kép
kismokus
 
 


Sziasztok!

Melcsi,
én is boldog házassági évfordulót és jó lubickolást kívánok!

Köszi a játékcímeket.

Tiko,
én is Avent poharakra esküszöm,de ha eldobhatóba fagyasztassz,akkor 2 pohárba tedd a kaját,mert könnyen elreped.

Wish,
narancsot én 1 hónapja adok, ha nem lett baja tőle,akkor nyugodtan adhatsz neki,kell a vitamin.

Bandika,
gratulálok Balázsnak!

Anikó,
a fújos zöldségeket 7-8 hósan próbáltam először,de fájt a hasuk tőle,így havonta újra adtam.Most már nincs gond,nagyokat pukiznak tőle,ennyi.Én 2 naponta főzök,ezért 2 nap húsos,2 nap natur főzi,2 nap túró vagy sajt.9 hósan adtam tojássárgáját,most már egész tojást teszek a főzibe.

Orsi,
édik a fiúk a konyhában!
Orsi,nem tudod véletlenül,hogy mennyi a max.Gyed,amit lehet kapni?

Andi
Kép
aanda
 
 


Csajok,
www.ringato.hu -n megtaláltok minden info-t!
Énekeltünk, körjátékoztunk, ölbeli játékokakat játszottunk, csajszi furulyázott, zongorázott, nagyon vidám fél óra volt :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


aanda írta:Orsi,nem tudod véletlenül,hogy mennyi a max.Gyed,amit lehet kapni?

89.900 bruttó... asszem. de azért erre most a nyakam nem teszem.
ebből vonnak mindent.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


87.500

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ja meg akartam még anyósékról mesélni... 8)
Na jó, erről most nem ők tehetnek igazából, de ilyen bébiételeket hoztak:
5 hónapos kortól ajánlással: zsenge zöldségek borjúhússal! :shock:
6 hós kortól: almaszósz banánnal, csirkehússal! :shock:
6 hós: körte teljes kiőrlésű gabonával! :shock:
ezek HIPP termékek. Majd áll a polcon egy fél évig... :roll:

És ugye nem hiszitek el mit kérdezett apósom mikor itt voltak (az előzmények ellenére, amiket írtam): "És mikor lesz az, hogy eljöttök hozzánk és ti meg elmentek a Corába?" :twisted: Kedvesen türelmesen, negyvenhetedszerre is elmondtam, h 1 éves koruk előtt biztos nem! Szerencsére a férjem is a segítségemre sietett, h még nála is sírnak, h hol az anyu...

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi :D
azért fél évig nem kell ezeknek ott állniuk :)
csak 2-3 hó tévedés van benne :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Gondolkoztam, hogy írjak-e az otthagyásról, tényleg nem szeretnék indulatokat gerjeszteni, de engedjetek meg egy-két gondolatot.
Szóval itt eléggé látszik ki az, aki egyáltalán nem tervezi senkire otthagyni a gyerkőceit, min. 1 éves korig, Hajni azt hiszem még azt is mondta, hogy amíg a gyerek úgy nem dönt (szóval ez a beszédet és komoly értelmi szintet feltételez, így még egy évesen sem). Mivel itt tartjuk a kapcsolatot, szeretném, ha majd fél év- egy év múlva leírnátok, hogy mikor először mégis pl. nagyira hagyjátok a gyerkőcöt, hogy bírta. Én úgy gondolom, ha 1 éves koráig ilyet nem tapasztalt, meg fog rémülni ettől (sokkal inkább, mintha ez kezdettől természetes dolog), plusz az aggályom, hogy az egyébként sem egyszerű szeparációs problémát még súlyosabbá teheti.
Kérlek, ne haragudjatok, akik más véleményen vagytok, ezért írtam, hogy 1 éven belül eldől jogosak-e a fenti kételyeim, vagy - adja Isten - gyermekeitek rácáfolnak erre.

Kép
Kép
emma1976
 
 


HIPP
tesóm gyerekorvosa mondta, hogy ajánlott kor +2 hónap a feltüntetetthez képest

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :)
vegyüt szét a kettő.
Múltkor is az ottalvásos otthagyás volt kiemelve.

Sima nappali otthagyásban én meg tudom érteni a nemotthagyós lányokat is, mert igen a fiúkat én először 1.5 órára 7.5 hós korukban hagytam magukra az apjukkal, mert egyszerűen meg voltam győződve arról, hogy csak én tudok körülöttük mindent ellátni.
de spec. be kell látni, hogy ez így nem igaz :)

Lilit én már nagyon régóta 1-2 órára van, hogy anyunál hagyom pl. ha ő itthon van, és a fiúkért kell mennem, akkor csak felviszem neki és nem cűgölöm magammal.

Tapasztalatból azt mondom, hogy egyet is értek meg nem is... vagyis, hogy gyerekfüggő.
pl. saját gyerekeim (hozzáteszem nyitott gyerekek, nem azok a szoknya mellett felnövők), anyósomékkal elég keveset vannak, viszont ennek ellenére azt látom, hogy mostanra már megérettek annyira, hogy náluk is ott lehessen őket hagyni akár 2-3 napra is.
csak az anyjuk nem érett meg még erre lehet :oops: :oops:

viszont a másik oldal. Én azt látom, hogy nagy általánosságban azok a gyerekek, akiket az anyjuk nem akar elengedni, nem is akarnak elmenni, akiket meg elenged, azok meg szívesen mennek.
egészen egyszerűen azért, mert a gyerek érzi rajtad, hogy hogya viszonyulsz a történethez.
Kicsit olyan, mint az ovodában állandóan beteg esete, akinek anyukája is azt gondolja, hogy nem tdja kell-e az ovi... vagyis a gyerek ezért lesz könnyen beteg.

OK. tudom ez már pszichológia, meg ne menjünk ilyen messzire, de én azt hiszem - és eddig nem is cáfolt rá egy ygerek sem a 3ból -, hogy ehhez a témához a mi hozzállásunk a meghatározó a gyerek szemében is.
El kell fogadni, hogy a gyereknek nemcsak mi tudjuk a legjobbat adni, és a gyerek rövidebb ideig mással is nagyon jól elvan.

viszont - uts. gondolat -, az, hogy egy gyerek meddig van el az anyja nélkül iszonyúan gyerekfüggő, ezt már maminak kell éreznie, hogy az ő gyerekénél mennyi ez az idő.
Lilinél most max. 1.5 óra, utána nyűgös és csak nálam nyugszik meg, de ezt tudom, és ennél hosszabb időre nem is hagynám magára.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


na szépen elszállt amit írtam!
a lényege ugyanaz volt amit Orsi írt úgyhogy nem ismétlem meg :)

a másik meg az volt, hogy én tökéletesen megértem Pompit az ellen érzéseivel! nekem anyósom alig kéthónaposan "vigyázott" a gyerekekre mondván nekem kikapcsolódás kell! nem voltam rá felkészülve az elmúlt félév legrosszabb napja volt...
nálunk mind anyám, mind anyósom úgy nyomult az első perctől kezdve, hogy ha tehették volna akkor meg is szoptatták volna őket helyettem... az a fajta segítség amit ők nyújtottak nem volt segítség, én minden voltam önző, féltékeny szemét....
halkan jegyzem meg mikor terhesen a 27 héttől felkelnem nem lehetett az ágyból senki nem akart szabadságot kivenni, hogy segítsen...
szóval nálunk eldurvult a helyzet... lehet hogy önző vagyok, de nem nekik szültem ezeket a gyerekeket, nem nekik kell felnevelni és fel kell fogniuk, hogy vannak dolgok amikben én diktálok...
ja és a halálom, hogy "rájuk nincs szükség!"....
szóval van egy-két nagyon csúnya sztorim, amiknek a végén természatesen nekem kellett bocsánatot kérnem....dee hagyjuk...

katyerina
 
 


Orsi
sokban egyetértünk.
nem az ottalvásról írtam, most Pompinál is az jött elő, hogy elmennek bevásárolni (kb. másfél óra). Nálunk kb. 2 órát jól bírja Zalán. Hozzáteszem egy héten egyszer fordul elő, nagyszülős napon, hogy max. 2 órára lelépek.
És ami totál igaz, ha anyuka úgy érzi, hogy nagyon rosszat tesz vele, akkor tényleg ne csinálja, mert a gyerek egy az egyben érzi ezt

Kép
Kép
emma1976
 
 


Otthagyással kapcsolatban: Én Zorkát kb. 2 hónapos korától itthon szoktam hagyni az apjával 1-2 órára, illetve hetente 1x-2x anyós vigyáz rá, de itt nálunk. Zorka teljesen jól elvan, ezt szokta meg. SZerintem az is számít, hogy a saját környezetében van, vagy sem. Zorka kb. 1 hónapos volt, mikor anyós kivett 1 hét szabit és délelőttönként itt volt....akkor láttam, hogy hogy bánik Zorkával és azóta nyugodtan rá merem hagyni. Igaz, nem mindig azt csinálja, amit szeretnénk.....ahogy kilépünk az ajtón kikapja Zorkát a járókából és kézben van amig haza nem érünk. Mindig azt mondja fájt a hasa... :) Pedig már nem szokott szerencsére.

tiko
 
 


ja és még vmi: én először anyuéknak is anyóséknak is azt engedtem, hogy - miután én felöltöztettem, babakocsiba tettem, sétálni vigyék fél órára Zalánt. Úgy nagy kárt nem tudtak tenni :D
Hozzáteszem, szerintem nálunk a nagyszülők tök normálisak, ha túlságosan nyomulósak, biztos kiváltják a "csakazértse" érzést az emberből

Kép
Kép
emma1976
 
 


Orsi!

a homeopátiás golyócskákat fellehet előre oldani vízben, vagy úgy elvesztik a hatásukat?
mert meg tudnám oldani, hogy feloldogatom 2 golyócskákként kb 50-100ul vízben....



na a nyomulós nagyszülők...:) a legeslegelső sétám a lányaimmal, találjátok ki melyik vagyok én :)

Kép

katyerina
 
 


Katyerina :)
az ezért már kóros :lol: :lol:
homeós golyót nem tudom, hogy fel lehet-e előre oldani, ezzel kapcsolatban sosem olvastam semmit.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katyerina
húúúúúúúúú, ez dúrva :shock:

Kép
Kép
emma1976
 
 


:wink:

na akkor még megmutatom a kedvencem és elhúztam sétálni :)

5 naposan 10 perce otthon... a paparazzik! :wink: Kép

csendben jegyzem meg itt is, hogy senki sem vette észre, hogy mi a párommal nem vagyunk ott. bocs család!

na itt részemről be is fejeztem, sajnos nagyon sok seb maradt bennem az első egy hónapban....

katyerina
 
 


Katyerina :)
ez a kép nagyon dúúúúúrva!!!!
mondjuk én ennyi idősen _senkit_ nem engedtem be. Az első nap az első nap otthon, mindenki húzzon a sunyiba!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok :)

Katyerina :)
Nekem azt mondta a homeos doki, hogy oldjam fel a bogyókat fél deci forralt vízben és elég abból a vízből egy (műanyag!) kávéskanállal adni belőle ahányszor kell, és csak naponta kell újat készíteni. Annyi golyót kellett felodani, amennyit felírt.
Ja, és BME közlekkar, rendszerszervező :)

Pompi :)
Balázska most szokta enni a 4-5 hós bébiételeket. Néha csak lesek, hogy mi minden van néhány 4 hósban is benne, amit még nem is ehet. Karfiol, hagyma stb. Szóval el kell olvasni, és csak azt megvenni, amit ehet is.

Kata :)
Basszus, ezt nem is figyeltem, hogy szója is van a kekszporban. Na most jól kihúztam az adható kaják közül a kekszport is. kb 10-12 alkalommal kapott belőle, remélem túléljük :wink:

Otthagyás: Én nem szeretem/akarom Balázst otthagyni senkire. De most, hogy beteg voltam, volt három olyan nap, amíg lázas voltam amikor egész nap az apjával volt és nekem csak szopni hozta be Balázst, de pl az ebédet nélkülem ette. Örült mindig nagyon nekem, de teljesen jól elvoltak a fiúk. Aztán anyuékánl is nagyon sokat volt mással, főleg apuval, sokszor sétálni is ő vitte. Ott is nagyon örült mindig nekem, mikor meglátott, de kb 2-3 órát simán elvolt a nagyszülökkel is. Nem tervezem rájuk hagyni ottalvósan 2-3 éves kora elött, de azért megnyugtató érzés, hogy ha kell, akkor más is tud rá vigyázni.

wish
 
 


katyerina, :lol: :lol: :lol:
jókat nevettem a képeiden! (persze igaziból meg együttérzésem... :roll: ) Pont ez volt nálunk is. És hiába mondtam pl. hogy a vakuzást felejtsék el, mindig lett egy "jaj, bocsánat!" - anyád! :twisted:

orsi írta: "mostanra már megérettek annyira, hogy náluk is ott lehessen őket hagyni akár 2-3 napra is" - na ez fejezi ki legjobban az anyósékról alkotott képemet. Szerintem majd ők is "megérnek rá". Nem mondom, hogy teljesen hülyék, néha aranyosak is, ahogy rajonganak a gyerekekért, de olyan nagyon hülye dolgaik is vannak. Pl. már másodszor csinálják, hogy beosonnak és ránéznek settenkedve a gyerekekre a járókában, a gyerek meg egyszercsak elkezd ordítani. Nem csodálom! Én is megijednék, ha egyszercsak két fej meredne rám fentről. Remélem már rájöttek, hogy ez csak nekik poénos. Meg egyáltalán nem érzik, mikor sok már a gyereknek. Hiába kezdenek sírni náluk, nem adják olyankor oda nekem, hogy megnyugodjanak, hanem tovább nyomulnak, amíg nem veszem ki őket a kezükből. A bulin meg pl. Bencsit állandóan le akarták fektetni, mondván, hogy "fáradt". A gyerek üvölt, megyek be, látom anyósom három játékát próbálja egyszerre az arcába nyomni mondván, hogy már mindjárt alszik. Normáááális??? Nem gondolom, hogy az üvöltő gyerek egyszercsak elalszik. :(

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok!

Katyerina! :shock: Hát ez elég gáz....

Nekünk nincsenek ilyen problémáink... Én talán a nagynénémre számíthatok de ő meg eléggé elfoglalt. Én meg emiatt szomorkodom mindig. És sajna úgy érzem hogy jó lenne ha több ember között forgolódnánk. Persze szoktam barátnőzni meg ilyenek de azért a nagymami az nagymami akire itt is rá tudnám bízni a gyerkőcöt... És szerintem is abszolút gyerekfüggő. Ha jól érzi magát akkor miért ne bízhatnánk másra?

Csajok próbálok rendet rakni az alvásunkban de minden reggel megdől a tervem mivel kiscsaj néha 6-kor kel néha meg 9-kor. Én ezt nem értem... Persze ha 6-kor kel sehogy nem bírom visszaaltatni. És ugye így mindig minden csúszik és mikor lesz a legálmosabb?? Hát fürcsi előtt egy órával...Akkor ugye meg már nem kéne altatni gyerkőcöt... Így viszont 1 óra nyüszögés van...
Már 2 hete kínlódok ezügyben :oops: Nyílván béna vagyok...Próbáltam hogy ő állítsa be magának :? de én nem látok benne túl sok rendszert... csak ha nagyon akarom :lol: . Van valami ötletetek? Ti hogy csináljátok?

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Ja igen azt nem írtam hogy a fürcsinek muszály abban a fix időpontben lennie sajna apa miatt :roll: . Pedig gondolom az lenne a megoldás mi? :roll:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Sziasztok!

Orsi,
köszi,akkor sajnos jól tudtam a gyes-t.

Otthagyás táma:sajnos az én anyósomék is azokhoz a nyomulós fajtához tartoznak!Lassan 1 év kellett nekik hogy megértsék,hogy az én szabályaim szerint kell cselekedniük.A mai napig is csak 2 evés között merem rájuk bízni Őket,ha lemennek,én öltöztetek,pelenkázok.És ha mennem kell,ők jönnek át,a fiúk még nem is voltak náluk!(10 percre laknak)
Az elején még szép szóval próbáltam megkérni őket,hogy ne legyenek kézben állandóan,...stb,de volt,hogy eldurvult a helyzet és bunkónak kellett lennem!Abból már értettek,nem érdekel a sértődés,a gyerekek érdekében bármire képes vagyok.

Szerencsére apával nagyon jól elvannak,de sosem felejtem el,amikor elöször hagytam őket hármasban!Pedig csak fél órára ugrottam le a boltba,de addig bekakiltak és visszabukták a kaját.
Apa az ünnepek alatt 3 hétig itthon lesz,így talán már el tudok menni úszni és szaunázni.Majd beszakad a hátam!

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsuska!

NEM VAGY BÉNA!!!
Enyémek még néha most is össze-vissza alszanak!Függ az éjszakai felkelések számától,az időjárástól(szél megviseli Őket).Enyémek akkor "jók",ha nappal 3 órát tudnak aludni.Ezt 2 vagy 3 részletben teszik.Régebben ebéd után aludtak nagyot,most uzsi után.Tegnap 2,ma csak 1 órát aludtak uzsi után,így este fél 8 -kor már aludni fognak,de tegnap meg fél 9-kor mentek aludni.Nálunk sajna ez van.

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsuzska

és ha nem fürdetés előtt 1 órával, hanem annál korábban próbálnád lefektetni? Pl. 2 órával fürcsi előtt, és csak fél órát hagynád aludni.
én szoktam ilyet csinálni. ha pl. du. csak 2,5-3 órát alszik Olivér (4 helyett), akkor tudom, hgoy nem bírja ki a fürdésig, így előtte kb. 2 órával lefektetem. nem a helyére, hanem a saját ágyamba.

Kép
zsuzsi73
 
 


Katyerina: erre nem is tudok mit mondani....

Zsu: Zorka is nagyon álmos estére, olyankor szoktuk kicsit betenni a hintába.Olyan is volt már, hogy elaludt 7kor, hagytam aludni 10 percet , aztán felkeltettem. Elég volt neki...utána simán kihúztuk fürcsiig, ami nálunk általában fél 8 körül van.

Zsu: te mint alvás szakértő :lol: Zorka ha alszik napközben, szinte percre pontosan fél órát alszik, igaz, azt 3-4x. Még ebéd után is, mikor az ágyába teszem. Mikor felébred teljesen kipihent. Van vmi ötleted, hogy hogy altassam vissza? Egyáltalán visszaaltassam...még ezt se tom....

tiko
 
 


bzsuska írta:Csajok próbálok rendet rakni az alvásunkban de minden reggel megdől a tervem mivel kiscsaj néha 6-kor kel néha meg 9-kor. Én ezt nem értem... Persze ha 6-kor kel sehogy nem bírom visszaaltatni. És ugye így mindig minden csúszik és mikor lesz a legálmosabb?? Hát fürcsi előtt egy órával...Akkor ugye meg már nem kéne altatni gyerkőcöt... Így viszont 1 óra nyüszögés van...
Már 2 hete kínlódok ezügyben :oops: Nyílván béna vagyok...Próbáltam hogy ő állítsa be magának :? de én nem látok benne túl sok rendszert... csak ha nagyon akarom :lol: . Van valami ötletetek? Ti hogy csináljátok?

Lili is így alszik, de én ezen nem akadok fenn. Ha fürdés előtt 1 órával lesz álmos, akkor leteszem aludni.
Van hogy f6kor kel, van, hogy f8kor.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


aanda írta:Sziasztok!

Orsi,
köszi,akkor sajnos jól tudtam a gyes-t.


gyeDet kérdezted. A gyes ikreknél br. 49e ft és abból csak 8% nyugdíjjárulékot vonnak, semmi mást.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Tiko

nálunk is többször fél óra volt, ezt váltotta ki az 1*3-4 óra, meg kb. 2*fél óra.
én egyszerűen nem hagytam, hogy annyiszor elaludjon. pl. de. 1*fél órát alszik most, amúgy végig játszunk, foglalkozok vele. ebéd előtt már látom, hogy nagyon fáradt. ahogy megetetem, azonnal alszik, és ha pl. 2 órával később felébred, akkor megsimogatom, a szájába adom a cumit, esetleg kis tea, s visszaalszik.
valamelyik nap írtam le épp, hogy véletlenül jöttem rá, hogy amikor a du-i alvás közben felébredt, hagytam nyekeregni, (mert nem volt annyi erőm se, hogy felkeljek) s pár pecen belül visszaaludt.

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi
Nagyon szerencsés vagy, hogy Olivér délután ekkorákat alszik! Nekem ma 3 x40 perc volt, ebből 2x 40 séta közben, szóval kemény 40 perc volt fürdésre, kajára, háztartásra :)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsuzsi: de Zorka napközben nem is nagyon alszik. De. 1x alszik fél órát. Reggeltől a járókában játszik hol egyedül, hol velem. Aztán ebéd után ő is nagyon álmos. Leteszem, alszik fél órát és teljesen felébred. Ha nem veszem ki torka szakadtából sír és a cumit sem fogadja el. Ő csak akkor cumizik, ha elalváshoz készül. Utána délután is alszik 1x vagy 2x fél órát és utána csak este.
Nem is jártam még úgy, ahogy ma. Fürcsi, utána jött VOLNA a kajcsi, de 60 mili után annyira beájult, hogy sehogy nem tudtam felébreszteni. Letettem aludni...20 perc múlva sírás, megetettem és aztóta alszik. :)

tiko
 
 


Lányok! :)

Nekünk ma asszem nagyon rossz napunk lesz. :evil: A szomszéd házat újítják fel a panelprogram keretében, és most értek ide a mi oldalunkra. Reggel óta fúrnak (ütvefúróval). :twisted: Kláribaba nem igen tud aludni tőle, most mikor letettem sikerült 10 percet aludnia. Sétálni se igen mennék, mert -3 fok van, pedig séta közben tuti tudna aludni. De lehet, hogy mégiscsak ez lesz a megoldás. :? Ja, anyóshoz se tudunk átmenni, mert pont ma ő sincs otthon. :?

Kép Kép
kismokus
 
 


-3 fokban nyugodtan vidd ki, ha nincs szél.
-10 fokig száraz időben kivihetők a babák. A köd nem túl jó, meg az erős szél.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kismókus: nagyon rossz lehet...remélem mi már nem fogunk itt lakni, mire a mi házunkat csinálják...

Én is úgy tudom, ha nincs szél és köd, hidegben is ki lehet vinni a babákat.

tiko
 
 


Bocs, hogy belepoff. Néha olvaslak Titeket, a régirk még emlékezhetnek is rám akár. Nekem egy 8 hónapos Dévais kislányom van.

Szóval a napokban téma volt a gép, amivel lehet pépesíteni. Én is csak magam készítette dolgokat adok a csajszinak, 6 hónapos korában kezdtük a hozzátáplását. Én is izzadtam sokat a sok kis mennyiség pépesítésére alkalmatlan gép miatt, az írtó drága Zepter gép sem működött, amikor rátaláltunk a PHILIPS CUCINA nevű kompakt gépecskére. Azért mertük megvenni, mert egyébként daráló is, ami úgyis hiányzott a gépállományomból. 7 ezer forint az egész és szuper! Azóta én mindne t ebben pépesítek, az almától a barackon át a 2-3 heti mennyiségű husiig (ami aztán megy a jégkockatartóba).
Mivel teljesen alul vannak a kései, nagyon kicsi mennyiséggel is elbánik, ráadásul 3 pohár van hozzá, úgyhogy párhuzamosan tudom elkészíteni/ tárolni a gyümit meg a husis főzeléket.
Nagy szeretettel ajánlom!!!
lkt
 
 


Kép
Kép Kép
Kép

Köszönjük a gratulációkat! Mindenkinek szivből kivánok ilyen szép évfordulókat, minél több gyerkőccel!
Orsi!
Édes kis kuktáid vannak! Emesém is hasonló :D
Emma!
Neked igazad van az otthagyásról, hasonló a véleményem.
Zsuska!
Te akkor átérzed, hogy bizony nem jó ha kevés a kapcsolata az embernek, ez a gyereknek sem jó.
Katyerina!
A legelső sétátok??? Ez tényleg durva! Mint az araboknál, ahol a nő 2 méterre a férfi után kulloghat!
na de a hazaérkezés se volt semmi!
Pompi!
Az anyósod javithatatlan! De ha nagyobbak lesznek a gyerekek, egyre kevesebb kárt fog tudni okozni, mert a másfél-kétéves már nem hagyja magát folyton ölbevenni, stb!
Kismokus!
nyugodtan kiviheted! Tegnap Luku akkorát aludt ebéd után a fördő kertjében, hogy még!Ugy tettem ki, hogy a Nap rásüssön a hasára, és persze jó melegen felöltöztetve. Ennél sokkal hidegebb időben is kint szoktunk lenni.(mármint a nagyokkal kiskorukban)

nagyon jó a fürdő! Ajánlom mindenkinek, eléggé szülőbarát megoldás, hogy a pancsolóból kilépve rögtön a játszórészbe kerül a gyerek,+ az élményfürdő rész együtt van a gyerekmedencével, a gyerekek tudnak átjárni a felnőttekhez medenceváltás nélkül. Szóval jó!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok :)

Képzeljétek Balázs lenyelt tegnap este egy elég nagy darab műanyagot a telefonomról :( Voltunk az ügyeleten, ahol megvizsgálták, meghallgatták, majd hazaküldtek, hogy figyeljük a kakjiát, mikor tojja ki,meg nézzünk alaposan küröl, hétha nem nyelkte le. De persze nincs sehol, szerintem 95% hogy lenyelte. Szóvval most aggodom, hogy szépen végigmenjen az a vacak és valamikor maholnap ott virítson a kakiban. :(
Basszus, nem úgy nézet ki a telefon mintha lejönne róla bármi is. Ennek ellenére persze nem nagyon adtam oda neki, de néha megkaparintotta, mint tegnap is.
Na mindegy, azért drukkoljatok légyszi, hogy kijöjjön a cucc.

Zsu :)
Balázsnak kb 5-6 hónaposan állt be az alvása. Ehhez mondjuk kellet az is, hogy én is rájöjjek, hogy mi a jó neki. Nála az van, hogy ha nincs fenn legalább 3 órát, akkor nem alszik rendesen, csak 10-30 percet. Most azt csinálom, hogy három órát kihúzunk mindenképpen és utánna altatom így 1-2 órát alszik. Ezzel már jobban lehet tervezni. Most kétszer alszik így egy nap, álatlában az egyik alvása egy órás, amásik meg inkább másfél-kettő. Ő elég fixen hatkor kel, kilenctől aszik, ameddig alszik, aztán 13-14 között megint megy aludni és 8 küröl fürdetünk. Nem mondom néha a máésodik óra után már nem olyan könnyű vele, mert folymatosan fenn kell tartani a figyelmét, hogy ne nyűgösködjön, ilyenkor már nem játszik el egyedül, de végül is ezért vagyok itthon vele :)

Tiko :)
Szomszéd kissrác is max félórát aludt csak sokáig napközben, most fél éves és kezd többet is aludni egyszerre. Viszont éjjel laszik egyben 12 órát, ami szerintem nem megvetendő. Bali csak 10 órát alszik és álatlában 2x fel is kel közben.

Zsuzsi :)
Bocs nem láttam a kérdésedet, csak most vettem észre. Szóval attól függően hígítom a fagyasztott kaját forralás után, hogy mivel keverem össsze. Nekem komplett kaják nincs nek fagyasztva, csak egynemű cuccok (barack, paradicsom, hús, répa, cékla ilyesmik) ezeket teszem hozzá ahhoz, amit éppen csinálok. Pla céklát almával szoktam adni és az alma elég leves, nem kell hozzá plusz lé. A barackot meg pl a mikróban szoktam kiolvasztani, úgy hogy forrjon is fel és úgy is elég leves marad.

wish
 
 


Wish! :)
Szurkolok! :)
A tesóm járt hasonlóan. Már nagyobb volt a kisfia (beszélni még nem tudott), amikor észrevette, hogy az egyik játékról hiányzik valami. Kérdezte a kisfiát, hogy hol van, aki lelkesen mutogatta a száját, hogy ő bizony lenyelte. :shock: Tesóm körülnézett, darabka sehol, irány az ügyelet. Megvizsgálták, lerajzoltatták, hogy mekkora, milyen a darabka, és mondták, hogy figyelje a székletet. Amikor hazaértek, a tesóm ott találta a hiányzó valamit a SZOBA KÖZEPÉN. :lol: :lol: :lol:

Ja, voltunk sétálni! :) A napom nem is volt olyan hideg! Most megint alszik, azt hiszem a munkások ebédelnek, mert csend van. :)

Melcsi! :)
A képeken látszik, hogy milyen jól érzetétek magatokat! :lol:
Én is gratulálok (utólag) az évfordulóhoz. :lol:

Kép Kép
kismokus
 
 


Orsi,

bocs!gyedet kérdeztem,csak utána véletlenül gyest írtam!

Mi a véleményed a gyerekpórázról?Félek még belegondolni is,hogy hogyan fogok 2 gyerek után szaladni!Tudom,hogy külföldön használják,de itthon még nem láttam így gyereket sétáltatni.Az enyémek nagyon elevenek,ezért félek.Te hogyan csináltad?

Andi
Kép
aanda
 
 


Lányok

hallottatok már olyat, hogy valaki nyílt szájjal születik?
nem nyúlszáj, hanem nyílt száj.
ha valaki hallott ilyenről, kérem írja meg, mi ennek a hivatalos neve, hogy utána tudjak nézni a neten.

Kép
zsuzsi73
 
 


Aanda!
Nekünk van pórázunk, az elején nagyon idegenkedtem tőle, de pár hónapig nagyon hasznos szerkezetnek bizonyult! 2 gyerekre egyszerre figyelni a forgalmas utcán nem egyszerü, főleg ha már egyik se babakocsis! A baj pillanat alatt megtörténik, elvek ide vagy oda! Én csak a csuklómra akasztottam, tehát nem azon huztam, csak ott volt, ha véletlen megszalad vagy bármi, de a kezét szoktam fogni. Persze mostmár nem kell használni, hamar okosodnak a gyerekek, Emese is megérti már, hogy az utcán mindig fogni kell a mama kezét.
Zsuzsi!
Nyilt szájról nem hallottam.
Kismóki!
Köszi! :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Kismókus
Ebben a gyönyörű napsütésben mi 2x1 órát voltunk kint tegnap is meg ma is.

Melcsi
SZuper képek! Tényleg jól sikerült az ünneplés!

Wish
Remélem minél előbb megkerül a darabka (vagy kakiban, vagy a szobában :) )

Zsuzsi
Én csak a Nők Lápjában olvastam múltkor egy családtól, ahol ilyen a legkisebb gyerek, de most hallottam először

Kép
Kép
emma1976
 
 


Wish!
Drukkolunk!!!
Nektek nagyon hamar jött az első fog után a 2. is ugye? Asszem Balunak is így lesz.

Zsuzsi,
Nem nyitott szájpadlás? Vagy az a nyúlszáj? :?

Melcsi,
Jók a képek, nagyon aranyosak ezek a gyerkőcök együtt!

Lkt,
Köszi a tippet, én pont le akarom cserélni a régit!
Gratulálok a leányzóhoz! Én meg Benneteket olvastalak anno. :lol:

Kép
bandika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: