Új privát üzeneted érkezett!

fanni73 írta:Orsi :?
Úgy sajnálom ezért Lafit! Miért nem képesek felfogni a kórházban, hogy azt a diétát akarja folytatni, amit az elmúlt 35 hétben csinált!?
Elég sok kórházban jártam sajnos mostanában és -tisztelet az 1 kivételnek- csak rossz tapasztalatom volt!

nem tudom... azt mondják, hogy ingadozik a cukra és ezért van az arryhtmia. De a cukra nem ingadozik, meg szerintem ha ingadozna, akkor a gyerek nem kisebb lenne, hanem nagyobb... hiszen a cukros mamák gyerekei általába óriásbébik.

van egy ismerősöm, aki 35. hétre szült 4 kg feletti babát, betartott cukordiéta és dietetikusi felügyelett mellett... na nála ingadozott

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Véda,

én két hónapot dolgoztam. Akkor jött a vérzés, be a kórházba, ultrahang, és az uh-s dokitól kérdeztem, ő meddig dolgozna a helyemben. Azt mondta, hogy ennyi lombik után ő biztos, hogy egy napot sem dolgozna többet. Ez nekem olyan meggyőző volt, hogy a köv. héten bejelentettem, hogy táppénzre megyek.
Nap mint nap bejutni a mh.-re, plusz hazajutni, plusz a benti dolgok napi nyolc órában...Nem biztos, hogy árt a terhességnek, de hogy nem is használ, az biztos. Más, ha otthon végezhető munkád van.

KépKép
lili73
 
 


Orsi :P
Nem vagyok otthon cukor témában :oops: noha a férjem unitesója tehességi cukros lett és valóban nagy babát szült 3,7 kg lett, pedig a lány maga nagyon picike. Pedig ő is betartotta az étrendet, össz-vissz 6 kg-t hízott.

Lili :P
Neked hányadik lombikod sikerült? 2 babád van? Milyen neműek?
Csak kíváncsi vagyok :roll:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

 
 

Orsi,
Lafinak most alacsony volt a cukra 3 körüli érték és nem magas gondolom ezért mondják hogy ingadozik mert régen meg magas volt most meg alacsony.
Vendég
 


pandácska* írta:Orsi,
Lafinak most alacsony volt a cukra 3 körüli érték és nem magas gondolom ezért mondják hogy ingadozik mert régen meg magas volt most meg alacsony.

nem. az ingadozás cukornál azt jelenti, hoyg óráról órára változik, nem az, hogy 2 hónapja esetleg magas volt.

beszéltem Lafival, volt UHn. A babót tök más méretekkel mérték, mint tegnap BPD pl. 6(!!!) mm-rel volt nagyobb, pocak kisebb... szóval nem igazán volt jó támpont.
A KHban nagyon a benttartás mellett kardoskodnak (amit sem Lafi sem én nem értünk, hogy a 36. héten minek olyan fontos ez már, amikor a gyerek már tényleg nem igazán fejlődik)
Most kivárás van, megint nézik 2 napig a cukrát, meg a babát.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Jo reggelt,

Lafi,
drukkolok nagyon hogy minden rendben menjen Hunor babaval,kitartas neked,minden rendben lesz+++

Veda,
en ugy tervezem hogy a kiirt idopont elott kb harom hette lmegyek szabira addig dolgozom.Igaz nem is fizikai munkat vegzek igy konnyebb de azert napi 9 ora helyben uldogeles + stressz azert hosszutavon faraszto..Szoval meg barmi lehet,ha nem birom inkabb elmegyek szabira.
Lanyok,
tegnap este voltunk a 2 genetikain a korhazban.Most rendesek votlak nagyon es tok alaposan megvizsgaltak a babot.Es meg fotokat is kaptunk amiket mindjart beszurok.NAgyon edes volt a kezet mindig az arca ele tette-gondolkodo ember-..Es most mar tuti hogy kislany megmutatta magat rendesen:))Aramlast is neztek az is jo volt es 452 grammra tippelte a doki,illetve a gep...Jaj nagyon szuper elmeny volt mind a ketten meghatodva jottunk el:)))
Kép 22 hetes UH

Kép
petitpois
 
 


Petitpois :D
ez nagyon aranyos.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni,
összesen négy punkciós egy fagyis volt, így az ötötdik jött be (punkciós). Egy lány, egy fiú (hármat kaptam vissza).
Nekem eszembe se jutott, hogy ne dolgozzak, mert elég kis serény vagyok :) , de aztán az uh-s doki döbbentett rá, hogy mekkora kincs nekem ez, és maximálisan tökéletes feltételeket kell biztosítanom.
Mikor utánaolvastam százféle könyvben, láttam, hogy mindenhol a táplálkozást és a pihenést hangsúlyozzák (főleg ikreknél :lol: )

KépKép
lili73
 
 


Orsi,
van infód arról, hogy hogyan kell növekednie a babáknak? Az ikres topicon az egyik lány aggódik, hogy az egyik babája nem növekszik olyan ütemben, mint kéne...

KépKép
lili73
 
 


Mármint, már megszületett, pár hónapos babaákról van szó...

KépKép
lili73
 
 


Orsi,
bemásolom a lényeget, hátha tudsz valami okosat mondani:

"az en Annam nem fejlodne rendesen, 47 cm-el es 2080 g-al szuletett es most 2 honaposan meg mindig csak 50 cm. es 3700 g. korul van, Alex meg mar 55 cm. szoval Anna csak 3 cm-t nott, Alex pedig 7-et"

KépKép
lili73
 
 


Petitpois! :D
Ez nagyszerű, gratulálok, a súlya is szép, és minden ok! Vigyázz nagyon magatokra!

Lafi!
Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Orsi!
A Teutonia milyen babakocsi véleményd szerint? A Teutonia Sportwagen Mistral S Modell 2008-t néztem. Nem igazán olvastam utána, súlya, meg ilyesmi, de a képen nagyon tetszik! :)

Kép

Kép
donika
 
 


lili73 írta:Orsi,
van infód arról, hogy hogyan kell növekednie a babáknak? Az ikres topicon az egyik lány aggódik, hogy az egyik babája nem növekszik olyan ütemben, mint kéne...

A saját gyerekeim alapján én azt mondom, hogy a gyerekek nagyon szélsőséges fejlődése is belefér még a normális határba.

2 hónap alatt az 1700 gramm az tök normális fejlődés!!! (különösen úgy, hogy az első 1 hétben tuti még vesztett is a súlyából, vagy ezt az 1700 grammot ca. 6 hét alatt szedte össze)
Az, hogy hosszra nem nő, semmit sem jelent. Enyémek is rövidek voltak. Lili 63 cm, 1 hónapja 62 volt... ő sem nőtt igazán hosszra.

szóval szerintem semmi gond annak a babának a fejlődésével.
Persze, nem egyforma a két gyerek, no, de ennyi eltérés simán belefér.
Nem szabad így összehasonlítani két gyereket, mert az rengeteg aggódást szül csak, ráadásul ott fiú-lány a csapat, ami meg aztán végképp nagyon különböző tud lenni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


donika írta:Orsi!
A Teutonia milyen babakocsi véleményd szerint? A Teutonia Sportwagen Mistral S Modell 2008-t néztem. Nem igazán olvastam utána, súlya, meg ilyesmi, de a képen nagyon tetszik! :)

masszív... vagyis szerintem nehezebb fajta.
de élőben nem láttam, csak 1-2t olvastam róla.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


köszi Orsi!
bemásolom neki a véleményedet

KépKép
lili73
 
 


nincsmit... ez melyik ikres topik?
a babanetesben most nem láttam ilyen hsz-t.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szülészetek, kórházak / Ikrek- veszélyeztetett terhesség

KépKép
lili73
 
 


Ja, bocsi: Várandósság / Ikrek-veszélyeztetett terhesség

KépKép
lili73
 
 


nem is tudtam, hogy van ilyen topik :oops: :oops:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Petitpois,
jaj de aranyos!!!!! :D
súlya is szuper, gratulálok :!:
én 2 napja sokkal kevesebb mozgást érzek :(
neked mindig ugyanannyit mocorog???

Lili, Véda
én is ugyanígy voltam a munkával, kb. 11.hét körül kiírt a dokim biztos ami biztos alapon
aztán amikor jött 16.héten a lepény miatti vérezgetés ismét megbizonyosodtam, hogy jól döntöttünk
bár lehet, hogy így többet jövök-megyek, mintha ülnék a gép előtt viszont tudok 11ig aludni ha jólesik és próbálok mindent saját tempóban ami mégiscsak nagyon kényelmes...

Kép
fendike
 
 


Lili :P
Köszi. A táplálkozással nincs gond :lol:

Petitpois :P
Nagyon édes a kislányotok :D

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Orsi,
szted normális ilyenkor még, hogy 2napja sokkal kevesebb mozgást érzek???
tegnap még csak-csak, de ma kb.2-szer megrúgott és különben semmi... :shock: :?:

Kép
fendike
 
 


fendike,
ne izgulj, nálam is volt így! lényeg, hogy van mozgás, még ha kevés is, tudtommal ilyenkor még nem érzi az ember folyamatosan

KépKép
lili73
 
 


Fendike!
sztem se aggódj, mozog a baba, csak nem érzed úgy. Attól is függ, hogy helyezkedik el a lepény. Biztos nincs gond! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Köszi, aranyosak vagytok!!!!
Miután leírtam és leültem megnézni egy filmet, elkezdett folyamatosan mozogni, úgyhogy megnyugodtam... :D
Kicsit túlaggódom biztos, csak nem múlt el egészen az amire a kúpot kaptam, kezdtem bebeszélni magamnak, hogy biztos vmi fertőzésem van és ez árthat a babának.
Holnap vetetek kenetet tenyésztésre és utána lezárom ezt a témát :!: :oops:

Kép
fendike
 
 


fendike írta:Orsi,
szted normális ilyenkor még, hogy 2napja sokkal kevesebb mozgást érzek???
tegnap még csak-csak, de ma kb.2-szer megrúgott és különben semmi... :shock: :?:

a 23. héten nekem volt olyan, hogy napokig nem éreztem... szerintem belefér.
de ha nem vagyok nyugodt. UH!

a fertőzés így konkrétan a babára nem igazán hat.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendike,
koszi :lol:
A mozgas miatt ne agoodj(mondom en aki allandoan ezen aggodik :lol: )mert nekem is tok periodikus.Pl vasarnap es hetfon ali alig mozdult egyszer ketszer,tegnap viszont egesz nap szinte megallas nelkul mocorgot sot az ejjel meg aludni sem hagyott 4-6ig vihancolt :lol: Ma megint kis nyugis.Biztos fugg attol is hogy fekszik mert meg most sok helye van :lol:
Fanni,
koszi neked is a dicseretet :lol:

Kép
petitpois
 
 


Petitpois!
Én is megdicsértem ám! :lol:
Nekem is este nagyon belendül, tegnap napközben már a bordámon éreztem, hogy rugdos, amikor vezettem, na az nem volt túl kellmes! :D

Kép

Kép
donika
 
 


donika írta:amikor vezettem, :D

Vezetés közben Lili is bírt alakítani néha :) különösen a vége felé.
nekem volt olyan, hogy a sztrádán meg kellett állnom, hogy a gyereket kicsit átrendezzem :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lafi: Volt ma nála a dokija nézetni akarja hogy mi változik de ha baj van kiveszi Hunort. A kórházi dokik ebbe nem egyeznek bele :roll: Amúgy nem nagyon vizsgálják őket. Uh alapján 10%-kal van elmaradva a baba kb. 1-2 héttel, ctg rendben volt. Szülésznője is meglátogatta szerinte ez nem baj (ez az 1-2 hét) mert ők sem nagyok. Aritmiára legyintett majd elmúlik.

Petipois,
Nagyon édes a kislányod :D
Vendég
 


Pandus!
Köszi a híreket Lafiról, továbbra is szorítok nekik!

Orsi!
:lol: :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
bocsanat :oops: ,neked is koszonom :lol:
Pandacska,
koszi a hireket Lafirol,en is drukkolok nekik nagyon++Es neked is koszi a dicseretet :lol:

Kép
petitpois
 
 


Köszi, vezetés közben nekem is szokott nagyokat rúgni... :D

Szegény Lafi, olyan rossz lehet, hogy a feje fölött vitáznak a dokik, hogy mi legyen, ő meg alapvetően tehetetlen.. :oops:

Petitpois,
meglesz a karácsonyi 4D UH vagy ezek a képek után már nem mész???
képzeld ma reggel majdnem elájultam, ráálltam a mérlegre és már majdnem 6kg!!!!! :shock:
olyan furi ilyen soha nem látott tartományokba lépni... :oops:

Donika,
döntöttél már kocsi ügyben???

Kép
fendike
 
 


Fendike!
Nő a babucid! :lol:
Babakocsi kérdés, jaj ne is kérdezd, egyszerűen döntés képtelen vagyok! Továbbra is a mura3 tetszik, de van 1-2 dolog súly, és összecsukhatóság, ami nagyon eltántorít! Tegnap nézegettem a teutonia babakocsikat, ott is van 3 kerekű, és a szín is tetszik, de még kevés az információm róla! :? A bugabbo, és a stokke az vhogy távol áll tőlem, de a színek ott is nagyon nyerőek! :wink:
Pedig szeretném már eldönteni! Még megvárom, hogy Petitpois megnézze mé 1x hétvégén a murát! :D
Nálad mi a helyzet? Mikor mentek Bécsbe?

Kép

Kép
donika
 
 


Lafira :P minden nap gondolok többször is.
Én nem vagyok benne biztos, hogy Hunornak jobb bent, mint kint... de ezt majd Lafi és a dokik eldöntik. Puszilom, ha Pandus :P vagy Orsi :P beszéltek vele!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fendike,
a 4D-re mindenkepp elmegyek dec.18-ra van idopontom hiszen az lesz ferjem egyik karacsonyi ajandeka :lol: Es raadasul az anyu is itt lesz akkor,viszem magammal,nagy elmeny lesz neki is :lol:
En most kicsit visszafogtam az etkezesbe(na nem fogyozom :lol: )igy plusz 3 kg-nal jarok :lol:
Tenyleg mikor mentek Becsbe?

Donika,
tegnap en is megneztem a teutoniat,meg a hartan-t is mindkettot nagyon dicserik en lattam oket uzletben is.Egyebkent szerintem sulyra hasonloak mint a Mura..Csak azt hiszem legkamrasak a kerekeik. :shock: Rendelni fogod ?Szeritnem midenkepp nezd meg eloben is ha van ra lehetoseged,sokat segit a dontesben.
Nehez dontes nekem is a Muura volt a favorit de a csomagtarto miatt szerintem kiesik..Es a suly persze..
Igy mi maradunk a Bugaboonal megpedig a piros-fekete fleece-t neztuk ki.Nekem is furak az elso kicsi kerekek de a suly es osszcsukas meggyozo volt :lol:

Kép
petitpois
 
 


Donika,
hát igen, úgy néz ki nagyon növésnek indult és én is.. :D
Bécsbe jövő hét végén megyünk, körülnézek azért én is, ha találok szimpit, jelentek.
Érdekes, de az elején nekem sem tetszett se a stokke, se a bugaboo, ma már bármelyiknek örülnék.. :D
Babaruhát már nem nagyon veszek, úgyhogy csak nézelődés lesz, szobához is gyűjtök ötleteket, leginkább a dekorálás foglalkoztat most.
Quinny nem tetszik neked????
(teutoniát nem ismerem.. :roll: 9

Kép
fendike
 
 


Beszéltem Lafival... továbbra is a cukortémán lovagolnak nála, pedig tegnap volt 24 órás cukorprofil és 5.5 volt a _legmagasabb_ érték. Tehát azzal semmi gond.
Hétfői UHt megvárják és azut mondja, ha akkorra sem nő semmit a nagyfiú, akkor ragaszkodik hozzá, hogy kivegyék, akár úgy is, hogy másik KHba megy át, ha a dokija ezt nem tudja ott elintézni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Régen voltam....! :oops: :oops: De olvasgatlak benneteket!

Fanni! Tiszta szívemből gratulálok Nektek! Emlékszel mit írtam a másikban a Leiden mutációról és a szuriról? BEJÖTT!!!! :D

Lafinak nagyon szurkolok én is, hogy minden rendben legyen!

Voltam ma a dokimnál, uh-n. Minden rendben van a babával, nyaki redő 1,45 mm, azt mondta az tökéletes! Nagyon kis élénk volt, ficánkolt össze-vissza, annyira megható volt, még sose láttam ilyet! Amikor jobban megpiszkálta a doki, integetett a kis kezével! :D

Holnap megyünk az Istenhegyire, még az miatt izgulok kicsit, hogy minden ok legyen. Az uh gondolom jó lesz ott is, a vérvétel miatt izgulok!
Lányok ott adnak képet? És van rá lehetőség esetleg, hogy felvegyék dvdre a vizsgálatot?
Én ma nemhogy képet, még leletet sem kaptam, mert nem működött a számítógép...Katasztrófa a szegedi Klinika, összevontak 2 kórházat és iszonyat ami ott van. Nemhiába, drága Krizsa doki még a legutóbb is azt mondta, hogy óva int a szegedi
Klinikától! Na, de ez van!


Remélem mindenki jól van!!!! :D

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka :)
automatikusan felveszik DVDre.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Köszi, jaj de jó, ennek most nagyon örülök! :D

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Most írt Lafi. Hunor baba nem mozog megint aritmiát mutatott a ctg. 2 óra múlva megismétlik. Elmagyarázták neki hogy miért nem veszik ki miért jobb neki a pociban. Ha kiveszik agyvérzést kaphat meg fertőzést és koraszülött lesz de jövőhéten már 36 hetes lesz az már nem koraszülött. Dokija szerint ez hülyeség folyton a diétával piszkálják :(
Vendég
 


Pandácska!
Lafival kapcsolatos események miatt csak folytott dühöt érzek!
Én már az orvosát sem értem! :(
Vendég
 


Nem értem miért nem veszik ki :roll: :?

Orsi tényleg ennyire veszélyes 35 hetesen kivenni a babát????
Vendég
 


Lányok,
én nem értem miért nem veszik ki Hunort, koraszülött lenne, de ikrek 'simán' születnek ennyi hetesen, nem hiszem, hogy gond lenne, dehát nem vagyok orvos... :roll:
drukkolok nekik nagyon és nem irigylem, szörnyű lehet ez a huza-vona, senki nem tudja mi legyen... :oops:

Petitpois,
csak 3kg??? de jó neked!!!!
mostantól visszafogom magam én is!!!!!!
1hét múlva megyünk Bécsbe, nagy babakocsi mustra lesz és babaszoba dekor ötleteket gyűjtök...
bugaboo jó döntés sztem, kipróbálom majd én is!!!

Kép
fendike
 
 


Szegeny Lafi,en sem ertem mi ez a huzavona :shock: :? Mindenesetre mennek a drukkok nekik+++++++++++++++++

Fendike,
hu babakocsimustra en azt mindig nagyon elvezem.Amig nem fizeted ki azt probalhatsz ki amit akarsz hahaha :lol:
Stokke-t milyen szinnben gondolod?

Kép
petitpois
 
 


Petitpois,
piros vagy fekete!!!! :D bár a bézs is nagyon szép, de kényes és a férjemnek nem tecccik..
én még alig próbálgattam, már nagyon várom!!!

Kép
fendike
 
 


Lafi :(
Hangos és csendes drukk. Nem tetszik az a hely. Ha nem nő a baba és még csak nem is mozog, abszolut semmi értelme kihúzni a 36. hétig, semmivel sem lesz fejlettebb. Csak a fejem rázom és bánt a tehetetlenség. Lafié és fura mód a sajátom is :(
Ráadásul hétvége jön. Nem fogják kivenni Hunort. Lafikám kitartás :?

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lafi: A mostani ctg-je jó lett. Most az lesz hogy titokban nem szedi tovább a méhlazítókat a dokija tanácsára, így hátha jönnek a görcsök, nyílik a méhszáj esetleg megindul a szülés. Azt mondta neki a doki hogy kb. egy hét és kiveszi Hunort.
Vendég
 


Ez őrület, amit már Lafival csinálnak, szegény már biztos nagyon ideges! :twisted: Hogy a frászba nem tudnak megegyezni az orvosok?! :?: :?: Vagy az is a baj, hogy a fogadott orvosa másik kh-ban van? :shock: Meg ez a cukor téma, jaj, nem hagyják békén! :twisted:

Lafi!
Továbbra is nagyon szurkolok, hogy rendeződjön a helyzet, és minden rendben legyen Veletek!!!!!!!!!

Petitpois, Fendike! :D
Akkora mura kihúzva? :( Pedig a videón olyan egyszerűnek tűnik, ahogy összecsukja a nő! Kár, hogy nálunk nem tudom megnézni sehol?! A bugabbot meg tudnám a babyexpressnél, a stokke meg már van a Brendonban is. Na majd kivi leszek a véleménytekre!
Fendike, mindent nézz meg alaposan Bécsben, és részletes beszámolót kérek! :lol: :D

Kép

Kép
donika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: