Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Fanni,
megy a megadrukk mara,fel 1 kor mesz igaz.Akkor en is itt fogok lebzselni :lol:
Donika,
igen a Mura nekem is favorit volt de most marteljesen lemondtam rola..Annyitra nehez volt es bonyolult..A hetvegen azert meg elugrunk ujra a boltba(mar szerintem megorulnek tolunk :lol: )es meg egyszer korulnezunk.Szeritnem mielott dontesz porbald ki mindenkepp a kocsit mert kepen mind jol nez ki de fontos hogy eloben lasd..
Nekem is elkuldened az almaslepeny receptet?Ugy megkivantam: :lol: :lol:
Fendike.
de jo hogy mar ennyi mindened van :lol: Lassan en is elkezdek vasarolgatni.Derekam nekem is faj foleg este de akkor nagyon..Sehogy sem jo :shock: En masszazsolajjal szoktam kicsit gyurni illetve ferjem akkor jobb kicsit..
Ma megyunk a masodik genetikai UH-ra a korhazba,kicsit izguluk mar, hol van meg este 6 ?

Kép
petitpois
 
 


Hihetetlen hogy mindig laptetore kerulok :lol: :lol:
Lanyok,
legzesfigyeobol az Angelcare a legjobb?

Kép
petitpois
 
 


Sziasztok!

Fanni:
Valószinü hogy a méhszallagok nyulnak . Nekem is volt ilyen többször is. Az almás pite isteni én is imádom. Nagyon drukkolok gyere a hirrel!!!

Pandácska:
Ireigylésre méltó hogy mindent ehetel annyi amennyit akarsz

Dkata:
Megértelek.Tudod nekem is 2 baba volt és mikor 10 hetesen leált a szívhang nagyon rossz volt. Egy babát szerettünk volna és mikor megtudtuk hogy kettő nagyon örültünk. De mikor elvesztettük az egyiket idő kellett amíg feldolgoztam . Mindig többes számba beszéltem hozzá. De végül is nézetem a jobbik oldalát hogy csak ez az egy akkor egészséges legyen. Inkább ennyi idősen áljon le mint később komolyabb baj legyen.

Donika:
Folyással kapcsoltba nem tudk nyilatkozni mert nekem nincs meg nem is volt. De ha nem jó amit írt akkor szolj neki hogy írjon másikat. Én is holnap délután megyek az orvosomhoz . Remélem nem nyíltam ki jobban. Szép sulya van Zsombornak!!Nem lesz pici baba.

Orsi:
Nekem 24 hetesen volt először méhszáj vizsgálatom addig csak UH-k. Azt mondta feleslegesen nem piszkál.


Lányok nekem van almás süti a fagyóban készen eltéve mert 3 hete mielőtt fekvésre itéltek előtte sütöttem és én igen kicsi adagot ehetek belőle. Így raktam be a fagyóba és bármikor kivehetek egy adagot amikor megkívánom.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 

 
 

Orsi, mint rangidős :lol:

a mostani mellméret még változik mire beindul a tejtermelés? Vettem egy szoptatós melltartót, de pont jó, és aztán eszembe jutott, hogy talán egy kosárral nagyobbat kellett volna. (Az eredetihez képest így is eggyel nagyobb most a kosárméretem.)

KépKép
lili73
 
 


Petitpois: Mennek a drukkok neked is mára!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


petitpois írta:Lanyok,
legzesfigyeobol az Angelcare a legjobb?

nem tudom, hogy a legjobb-e, de jó. Nekünk van már 3 éve, folyamatosan használatban és nem volt vele semmi gond.

lili73 írta:Orsi, mint rangidős :lol:

a mostani mellméret még változik mire beindul a tejtermelés? Vettem egy szoptatós melltartót, de pont jó, és aztán eszembe jutott, hogy talán egy kosárral nagyobbat kellett volna. (Az eredetihez képest így is eggyel nagyobb most a kosárméretem.)

nekem az első terhesség utén még bőven nőtt a szopival, Lilivel már nem, max. egy picit.
de ez azért elég személyfüggő.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni, Kata, Petitpois! :P
Receptet elküldtem!

Orsi! :D
Igazad van, fel fogom hívni és megmondom, hogy adjon másikat!

Petitpois! :D
Drukk neked is estére, majd gyere! A babakocsit nem fogom elkapkodni, ha találsz vmi újat, akkor jelezz! Az újak mindig érdekelnek! :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


Petitpois,
én az angelcare-t néztem ki, mert az légzésfigyelő és bébi őr egyben... és akcióban még vmi aji is volt hozzá :D
de csak akkor jó ha nem túl nagy a lakás, ház, pl. egy barátnőm most szült és neki vissza kellett vinnie mert pár szobával arrébb már nem működött a digitális kijelző, kiderült, hogy túl vastagok a falak... :shock:
drukk estére, bár bizti minden rendben :!:

Donika,
ha semmi panasz, felejtsd el a kúpokat, csomóan mondják hogy a folyás lehet ilyenkor 'normális', ezért nem értem miért nem vesznek automatikusan kenetet és ha nincs semmi legyintenek rá, hogy ez van, terhességgel jár... :roll:
jó nagy Zsombika.. :D

Lili,
megértem a problémát, én nem találok melltartót, legalábbis olyat ami jól is áll... :oops:
a régiek meg szétnyomnak, alig várom, hogy levehessem!!!

Fanni,
majdnem olyan izgatott vagyok mint Ti.. :D

Kép
fendike
 
 


Donika,
koszi megkaptam mar ki is nyomtattam :lol: A hetvegen mindenkepp megsutom nyammm..
Ok,majd nezelodom meg tudom nalad a 3 kerekuek a menok igaz :lol: ?Es koszonom a drukkot :lol:
Nyuszi,
koszi neked is :lol:

Kép
petitpois
 
 


Orsi, segíts kérlek

ma voltam kontrollon, nem nőtt a gyerek, aztán elküldtek egy nagyobb felbontású uhura, ott

bpd 86
ofd 106
hc 304
ac 302
fl 65

és azt írták, hogy 32-33 hetesnek felel meg, a lepény III.

azt mondták, hogy ma be kell feküdnöm, mert nem kap oxigént a gyerek, ez mitől van????????most totál kész vagyok.
a dokim nyugtatott, hogy max kiveszi, de az a lényeg, hogy szép nagy meg van tüdeje meg minden csak a lepény megöregedett és ki kell venni....
mitől öregszik meg a lepény????
ugye nincs baj???mert nem érdekel, ha kiveszik, csak ne legyen baj!
Vendég
 


Lafi :)
a IIIas lepény az tényleg elöregedett. Asszem Katának volt ilyen baja.
Nálad az ok is megvan, a vérnyomás és cukor gond simán tud ilyet okozni. A lepény nem látja már el megfelelően a funkcióját.

VISZONT! ez azért helyből nem jelent azonnali császármetszést, infúzióval szokták javítani a keringést.
Flowmetria miat mutatott? mert a lepény érettsége egy dolog, ha a flow jó, akkor az a lényeg, hogy a babát táplálja.

a méret szerintem önmagában nem gázos, Levit ekkrának mérték a csaszi előtt 2 nappal, és ők 35+0ra születtek.
de ugye itt is az számít, hogy tendenciájában hogyan változik, tehát ha 1-2 héthez korábbhoz mérten nincs növekedés, akkor az gond lehet.

fel a fejjel! Hunor már tök jó nagy baba

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,köszönöm!
Vendég
 


nekem az első terhesség utén még bőven nőtt a szopival, Lilivel már nem, max. egy picit.
de ez azért elég személyfüggő

Most már értem, miért mondják, hogy első babások sok fölösleges dolgot vesznek. Úgysem lehet kiszámítani, hogy mekkora melltartót, mekkora rucikat vegyen az ember. Valamit viszont mégis venni kell előre. Na, majd meglátjuk...lehet, hogy az ötvenes rucik is mégis feleslegesek lesznek?

KépKép
lili73
 
 


Fanni, sokat gondoltam ma rád!!!!

Sziasztok lányok!!!!
Vendég
 


Sziasztok :P
Köszi a drukkokat!
3 petezsákom van, de csak 2-ben láttunk szikhólyagot! Hétfőn újabb UH-ra megyek, s akkor meglátjuk, kinek dobog a kis szíve.
Eléggé szabálytalanok amúgy a petezsákok, nem olyan szép kerekek, mint pl. Orsié volt, kicsit oválisabb, de kérdésemre a dokim csak annyit mondott, hogy szabálytalan petezsákok egy szabálytalan méhben. Nem is tudtam, hogy szabálytalan a méhem, csak hogy hátrahajló... :oops:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lafi!
Én nem értek ezekhez a dolgokhoz, de nagyon szurkolok, hogy minden rendben legyen! Pandussal feltétlen üzenj, hogy tudjuk mi van Veletek! :)

Fanni! :D
A másik oldalon olvastalak, remélem nem baj, h ide írok, szóval gratulálok, nagyszerű hírek, drukkolok jövő hétre is!!!!!!!! :P :P :P Addig is nagyon vigyázz magadra, és a kis picurkákra, minden rendben lesz, én tudom! :wink:

Fendike! :D
Én is azon filózok, hogy egyelőre nem rakok semmit, de ha mégis több lenne, akkor igen. Mindenesetre a dokit felhívom, hogy javasoljon másikat!

Petitpois! :D
Igen, 3 kerekű!

Kép

Kép
donika
 
 


Lafi :shock:
szurkolok neked hogy minden rendben menjen Hunor baba mar szep nagy,nem lesz semmi baj++++++++++++++++++++++++

Fanni,
jaj nagyon orulok neked/nektek :lol: :lol: Es szuper az uj vonalzod is :lol: Ebed utan elso dolgom volt megnezni van e mar hir :lol: :lol:

Kép
petitpois
 
 


Lili :)
ikreknél az 50es ruhák tuti nem lesznek feleslegesek.

Fanni :)
Gratulálok Nektek!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni,
Gratulálok nektek és Lafi is csak már nem tud írni :D jövőhétre is mennek a drukkok++++
Vendég
 


Lafi! Ezért mondtam pár napja, hogy irány az uh és flowmetria... Én ezért nem várnék soha. Ezt a többieknek írom, ha lesz még ilyen. Nem jobb, ha kiderül, minthogy megmagyarázzuk magunknak, hogy semmi baj?!
Másik: Nekem is kb. 32-33. héten III. fokú volt a lepény és a 38. héten szültem. Kitartott, de végig feküdtem és rengeteg szénhidrátot ettem, hogy könnyen átmenjen. De nekem nőtt a baba, én minden héten jártam áramlásmérésre és uh-ra. Azaz szigorú kontroll, és a 38. héten meg is indították, nem vártunk tovább. Ne aggódj, a kórházban jó kezekben leszel, vigyázz nagyon magadra. Remélem még olvasod, csa kmost vettem észre. Semmi baj nem lehet, tudják az okot.

dkata
 
 


Fanni!
Sztem ne aggódj, mert ha gond lenne, arra biztos felhívta volna a figyelmed! :wink: Nem lehet minden petezsák szép kerek, az enyémet pl. először meg sem találta, mert annyira a szélén volt, 10 nap múlva viszont már középre húzódott! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Pandus :P
Huhh, önző módon csak most olvastam vissza :oops:
Nagyon drukk Lafinak és Hunor babának!!! Tudósíts majd lécci. Ugye nem ugyanoda kell menjen, mint múltkor? :shock:

Köszönöm a gratut mindenkinek :P

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Pandus, akkor lécci add át Lafinak amit írtam, ha beszélsz vele...

Fanni! Gratula! Nekem is ovális volt a petezsák. :lol: Nincsen azzal semmi baj. És nekem se volt először szívhang, 6+0-n. Te most hol tartasz? Vonalzó!!!!

dkata
 
 


Donika! Köszi a receptet, jelentem az almáslepény megsült, most fogom meghinteni porcukorral. Ahogy Pandus mondja: nyami....

dkata
 
 


Persze mindent átadok neki és írok ha van valami. Fanni de oda megy én is ott voltam azért kibírható az a hely és Lafi nem egy elveszett lány. A lényeg hogy ott biztonságban lesznek!!
Vendég
 


Kata! :P
Na most már végképp megkívántam, holnap lehet, hogy nekilátok! Remélem ízleni fog! :P

Kép

Kép
donika
 
 


Fanni :D
Itt is gratulálok, és nagyon sokat gondolok Rátok. Jövő hétfő irtó közel van :wink:

Lafi :(
Sajnálom. De én is úgy érzem, ha keveset nőtt, elöregedett a méhlepény, + még annál is kevesebbet mocorog, mint szokott, meg van az alapja, hogy elindítsák a szülést. Ha érett a tüdeje, és ő maga sem olyan törékeny már, talán ez a legjobb, és legbiztonságosabb megoldás. Fel a fejjel! Hunor baba hamarosan a karodban szuszog, és minden gondot elfelejthetsz :wink: Szorítok Nektek!

Lekopogjam, vagy ne, de ma egész jól voltam. Azon kívül, hogy eszem folyamatosan, nem rossz a helyzet, mert legalább nem émelygek :D Az én drága kolléganőm ma de. vaníliakrémes franciapalacsintát csinált nekünk... Ugye vannak még angyalok? :D

Véda
Vendég
 


Donika :)
nekem is elküldöd a receptet?
köszi :oops:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lafi

nekem is III-as volt a lepény, a bpd pedig 89, fl 69, amikor megszületett! és mégis 3250 gr. volt Olivér, pedig a doki úgy saccolta, hogy biztosan 3000 gr. alatt marad még akkor is, ha a 40. hétre szülök. ehelyett a 38. hétre lett 3250 gr.

Kép
zsuzsi73
 
 


Donika! Nagyon finom!!!! Köszi még egyszer! Én rácsosra csináltam a tetejét (mert nem tudom tepsiméretűre nyújtani a tésztát...). És szerintem ez a tészta alkalmas arra, hogy túróval vagy meggyel töltsük meg. Nyami! :lol:

dkata
 
 


Orsi :lol:,
akkor jó...

Fanni :lol:
Nálam ilyenről nem is volt szó annak idején, hogy milyen alakú a petezsák...Ennek van jelentősége?
Nekem szabálytalan alakú a méhem. És még hátrahajló is. És még fejletlen is (volt :D )

KépKép
lili73
 
 


Fanni,
gondolom tök mind1 milyen alakú az ember méhe, lényeg hogy ott vannak a petezsákok és legközelebb lesz szívhang is!!!!
hány napos vagy pontosan???
nekem 6+2 volt az első UH és pulzált, hétfő már tuti sztem :D

Lafi,
későn írok, de persze nagyon drukkolok Hunor babának!!!!!

Kép
fendike
 
 


Sziasztok :P
Tényleg nincs jelentőssége a petezsák alakjának, pláne több babánál, hiszen el sem férnek rendesen :D
Én most nem tudom, hogy hányadik napon vagyok, mert eddig úgy tudtam, hogy az ET+2 hét illetve -2 héttel kell számolni, de most legutóbb Harcika azt írta, hogy a punkció mínusz 2 hét.
Ha utóbbi a helyes, akkor ma 6+1 vagyok. Ha előbbi, akkor 5+3.
Tényleg, Ti hogy számoltátok??? :shock:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :)
anno én is úgy tudtam, hogy Et-2 hét... de Harcika 1-2 hónapja felvilágosított, hogy punkció (mint ovuláció) - 2hét az elméleti nulla.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
Szerintem eddig mindenki így is számolta! Te is ahhoz képest voltál anno az ikrekkel 6+0 az UH-n, igaz?

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Mindenesetre hétfőn megkérdezem Kovács dr-tól, hogy most akkor honnan számoljam? :shock:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:Orsi :P
Szerintem eddig mindenki így is számolta! Te is ahhoz képest voltál anno az ikrekkel 6+0 az UH-n, igaz?

én anno a fiúkkal a 6+0-t azt az ET-2 hétből számoltam...
viszont Lilivel pl. szívhnag most a ET-2héttel számított 6+3on volt csak (5 napos transzfer volt nálunk is ugye), 5+5ön még _semmi_ csak egy terhességre utaló fekete folt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni

nálam a Kaális doki az utolsó menszesztől számolta.

Kép
zsuzsi73
 
 


Orsi :P
Köszi, ez megnyugatót info :D

Zsuzsi :P
Ez nálam biztosan nem igaz, hiszen akkor már 7+1 lennék. Nem a vérzés 1. napjától szuriztam magam!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
Punkció-14 nap ez tutién is így számoltam.
Vendég
 


Lafi: Hunornak néha kihagy a szíve doki szerintem kapott egy fertőzést vírus vagy bakterium most kezelik nézik folyamatosan ha tudják még két hétig a pociban tartják. Ha baj van azonnal kiveszik.
Vendég
 


pandácska* írta:Hunornak néha kihagy a szíve

ez mit jelent???
rossz a szívhang?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! De ha rossz a szívhang, miért nem veszik ki? Majd' 35 hetes... (Értem, hogy ne legyen koraszülött... csak ilyen esetben mindig azt hiszem, jobb a babának kint, de ők tudják jobban...) Lafi, nagyon szorítok Nektek!

dkata
 
 


beszéltem Lafival.
Valószínűsíthetően fertőzés miatt arryhtmiás a baba, kicsit utánaolvastam a neten Hajdú drnő szerint ez a terhességek 2-3%ban előfordul, és ha nincs mögötte szervi elváltozás, akkor 95%ban minden következméy nélkül emúlik.

Lafi is úgy van vele, hogy ha nem változik a helyzet, akkor kiveteti a babát, mert biztonságosabb neki kint, rossz lepényi funkció és esetleges arryhtmia mellett.

Amúgy hangja már nyugodt, nem aggódós, mint délután volt, és szerintem kezében az irányítás teljesen.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, ha valamit tudsz, írdd meg légyszi. És köszi. Továbbra is szorítok nekik.

dkata
 
 


Lafi!
Remélem, minden rendben lesz!
Orsi :P Pandus :P
Köszi a híreket.
Jó éjt, Lányok!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D
A punkció mínusz 14 nap a jó számítás, hiszen a kis embrikék onnantól élnek, fejlődnek, amikor létrejött a megtermékenyülés. Az ET napjára egyes babák 2 naposak, másikak meg 5 naposak. És ez pl. szívműködés beindulása szempontjából abszolút nem mindegy. Én is így számolom most.

Lafi :D
Szorítok továbbra is!

Pandus :D Orsi :D
Köszönjük a híreket!

Képzeljétek, most, hogy csökkenteni kezdtem az Utro adagot, kezdek jobban lenni. Nem puffadok annyira, az émelygés sem olyan intenzív. A kedvem is jobb, bár ma is dolgozom :?

Lányok, ki meddig fog dolgozni? Vagy meddig dolgozott?

Véda
Vendég
 


véda d. írta:Képzeljétek, most, hogy csökkenteni kezdtem az Utro adagot, kezdek jobban lenni. Nem puffadok annyira, az émelygés sem olyan intenzív. A kedvem is jobb, bár ma is dolgozom :?

Lányok, ki meddig fog dolgozni? Vagy meddig dolgozott?

Véda

az utro tényleg tud puffadást okozni.

én mondjuk saját cégben, de szülis napjáig dolgoztam napi 4-6 órában.

a munkát Neked kell érezned. Te ismered magad, hogy mennyit bírsz, meddig bírod.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lafi megint harcol diéta-inzulin témakörben...

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :?
Úgy sajnálom ezért Lafit! Miért nem képesek felfogni a kórházban, hogy azt a diétát akarja folytatni, amit az elmúlt 35 hétben csinált!?
Elég sok kórházban jártam sajnos mostanában és -tisztelet az 1 kivételnek- csak rossz tapasztalatom volt!

Véda :P
Én nem dolgozom, de ennek számos oka van. Mondjuk holnap és holnap után bemegyek, de inkább csak összepakolászni, meg biztonsági okokból megszakítom a táppénzem. (1 hónap táppénz után "pótolható" a munkaerő.) Nálunk nagyon nagy a stressz, ráadásul épp szervezet átalakítás zajlik és valószínűleg egy új -nem szimpi- főnök(nő) alá kerülnék, aki nem is ért ehhez a területhez = még1 stresszforrás. Amúgy jól esne egy kis értelmes tevékenység... így azért még fontolgatom, mi legyen...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: