Új privát üzeneted érkezett!

Köszöönm, lányok a hszeket. Most egy kicsit megnyugodtam.

Hunor bökdös, olyan kislányos finomsággal, saccra a 10 megvan. Főleg éjjel, amikor alszom, akkor érzem, és sztem azért is, mert volt már, hogy átfordultam hasra és jelzett, aztán bökdösött még egy ideig utána.
Tegnap túljártam az eszén. Tudom, hogy utálja a sztetoszkópot, mindig rúg ahova teszem a fejét, na hát sztetoszkópoztunk kicsit, bökött is!!!!
Szóval megnyugodtam, egyrészt lusta mint eddig, másrészt nem fér el.

Holnap megyek a dokimhoz kontrollra és megemlítem neki.

Valahogy azzal, hogy éreztem megint, meg hogy túljártam az eszén megnyugodtam, mert tény, amúgy is baromira keveset mozgott, ugye eleve is a 23. héten éreztem először és onnantól is alig, leginkább csak kaja után. Ekkor a védőnő, amikor rákérdeztem, miért nem mozog annyit, azt mondta, minden baba más.
Szóval a kevéshez képest mozog kevesebbet, de érzem, ha nem is napjába 10x, hanem összesen 10 kapirgászást, de valahogy érzem, hogy rendbenvan, este, pontosabban éjjel, amikor felkeltett, tudtam, hogy jól van, csak lusta lesz mint az apja!!!!

Más:

szerintetek mennyiben helyes az a logikám, hogy ma egész nap cukrot kell néznem és jelentenem T-nek.
Na szóval reggel éhomim 3 volt.
Ami ugye kevéske pedig már este 10kor is eszem egy keveset.
Szóval azt logikáztam ki, hogy gyógyulok.
Mert:
eddig nem ettem este és reggel 3.5 fölött mértem, most eszek és mérek 3-at vagyis begyorsult a cukorbontásom....
aztán tegnap ebédre nem ettem keveset, mégis 4.6 volt a cukrom.
Szerintetek van abban logika, hogy az alacsonyabb éhomi bizonyítja, hogy talán most már kifelé haladok?????????????
Vendég
 


Lemaradtam a Babaváró műsorrol, basszus, mérges vagyok, felhívtam a Tv-t de nem adják ki dvdn, pedig mondtam nekik, hogy kifizetem.
Még tegnap a fejemben volt.Mérges vagyok. :twisted:
Vendég
 


lafi, gondoltam rátok,hogy rem.minden rendben van! de ez lesz, egyre kevesebbet fog mozgolódni. ha meg van sztetoszkópod, akkor nézegesd.
cukrodra nemtok mit mondani, de baromi kevés. egyél, vagy szedjél kevesebb metformint, vagy ne csinálj semmit :) nemtom. beszélj tűvel. én tuti ennék :) de az én vagyok. te meg te.

csakegy, szerintme is próbáld meg azt a krémet. mégha szteroidos is. nincs benne olyan sok,hogy bármi gebasz lenne. de szegény lilla jóhogy nem vakarta még agyon magát!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 

 
 

Ne mérgelődj drága!!!!! Oly felesleges! Lehet, hogy lesz ismétlés?????

Azért is gondoltunk Rátok a hétvégén, mert egy nagyon jó barátunknak is ma muszáj apának lennie, a hétvégén elfolyt a magzatvíz a 33 hetes feleségénél. Fia születik, de elég rondán aggódik ő is.
Szóval semmi, de semmi nem számít most, főleg nem annyira, hogy érdemes legyen miatta mérgelődni!!! :)
Annyira kíváncsi vagyok Hunor baba arcára!!! Próbáltatok már "találgatni" kire hasonlít?
Egyébként remekül nézel ki hallod-e!!!! Ez komoly!!!

Lara! Ez a poci!!!! Gyerkőcéd nagyon imád benned helyezkedni, ezt a félrehúzza a pocakodat fotót még mindig látom magam előtt a 26. hétből is............... :):):):):):):) Csinos vagy!!!

Lecsó! Úgy ahogy mondod!!!! :) A kistermetűek hamarab és látványosabban "növesztik" a pocit! Nem a méret a lényeg no, ezt Te is tudod. A hétvégén viszont egy árus a piacon emgkérdezte, hogy ksimama vagyok-e! VÉGRE-VÉGRE!!!! Pedig dzseki volt rajtam, összehúzva! Szóval már látják végre mások is....... Ez olyan jó volt! :)

Rambóka! Mit mondhatnék mensi ügyben???? Sajnálom ez tény............ Az hogy fel a fejjel az nagyon közhely?? Büntetés jár érte? A karácsonyi mensit jobban sajnálom, de hátha inkább egy szép kétcsíkost bigyesztesz majd a fa alá.... Na?????
Vendég
 


ma nincs kedvem semmit sem csinálni. pedig lenne mit........

ja, képzeljétek!!!!!!!!! zsuzsi bekakilt pelusba, saját magától, önállóan!!!!!!!!! (kis dolgoknak is lehet ám örülni :lol: )
éreztem,hogy olyan büdi, folyamatosan. mondom folyamaotsan pukizik ez a gyerek??? kicsomiztam és hát...wow :lol:
nemtom mitől.....vagy hogyhogy....
lehet az "üléstől". uncsizott, és míg mosogató és mosógépet pakoltam cipeltem magammal a hordozóba és dumáltunk. lehet a nagy ülésbe. vagy a tegnap esti alkoholmentes söröm. de azt ittam már márskor is. igaz előtte ittam egy fél pohár banános turmixot :lol: lehet hatott a gyereknek...

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Mona, csak azért mérgelődöm, mert eddig ér az agyam..sajna ez már az ismétlés volt, hát ez van. Mindegy.
Hát hogy remekül nézek ki az túlzás, de aranyos vagy!
33 hetesen??szegények. elhiszem, hogy aggódik, az nagyon korai!De nem lesz semmi baj.

Na kaja után 1 órával felment kemény 3.7-re.Szerintem javulok!!!Még 2 hét és megyek T-hez, kiderül, mit mond.
Amúgy megint fogytam...tiszta gáz....pontosabban érdekes, de tök jó.
Vendég
 


Dimet, az élet apró örömei!!!!Gratuálok!!!
Vendég
 


lafi, egyél :) egyél, egyél, egyél.....

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet, Lafi evett-evett-evett!!!! :lol:
egy tál leves kis tésztával hússal, répával, gombával
aztán
tészta sajtmártással és sült alsócombbal.

Elég kiadós, még el is aludtam...Nem tudom, mennyi ch, de asszem elég sok ch volt benne. A cukrom 1 órával 3.6.

Ennyi. Kész. Ez van. De legalább nem magas!Amúgy odanyomnám a dokik pofijába hogy erre akartak inzulint adni csak mert a szteroidok miatt egy icipicit felment...nem tdom, hogy most mennyi lenne inzulin mellett...

Ha holnap is ilyen alacsonyak lesznek az értékek, már fogok merni emelni egy kicsit, reggel nem, akkor semmiféleképpen sem, de du. meg este.Mert szerintem GYÓGYULOK!!!!!És szerintem már bírom a kaját!!!!
Vendég
 


oksa, ettél :D
egyél vmi édességet. csak finoman. nem sokat.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Lafi!

Ne haragudj, de nem értek egyet az örömöddel!
Átestél a paci túlsó felére!
Ha mondhatunk olyat, h. anorexiás terhes, akkor az amit te most csinálsz, az az!
Tudom, h. most nagyon fogsz utálni, de már nem bírom magamban tartani.
Lafi, ÉHEZEL!!!
és VELED ÉHEZIK A FIAD IS!
Ne csináld ezt tovább kérlek, ha nekem nem hiszel, beszélj Tűű-vel!
Az étkezés utáni 3,7 kurvára alacsony!
Lehet, h. a meteden kéne csökkenteni, lehet, h. enni kéne többet v. többször keveset, nem tudom, ezt csak te tudhatod.
Kérlek vedd figyelembe, h. az agysejtek nagyon érzékenyek a cukorhiányra és ott benned most egy kicsi agy fejlődik ezerrel!
Le van szarva, ha 6-os 7-es cukraid lesznek kaja után, de adj neki enni kérlek!
Tudom, h. a dokik egész eddig azt nyomták a fejedbe, h. diéta ezerrel és, h. te jobb akarsz lenni mindenkinél, és meg akarsz felelni, de ez már nem játék!
Hívd fel Tűű-t és kérj egy külön időpontot és ülj le vele beszélgetni, mert ez így nem mehet tovább! Ő ültette el a fejedben, h. lehetőleg ne hízzál, a többi doki meg beparáztatott az inzulinnal, értem én, de ez így tuti nem jó! Ebből baj lesz!
Muszáj lenne elérned a 4-4,5 körüli cukrokat és azt tartani vhogy, mert az igaz, h. a baba elveszi, ami kell neki, de nálad nem fogja tudni, mert a met gátolja a máj glikogénbontását is, így onnan sem tud cukrot mobilizálni. Éhezel és ő is veled éhezik.
Ketontesteket mikor néztek utoljára? Most mindenképpen kéne! Sürgősen!
Remélem megbocsátod majd nekem, ha nyers voltam, ne haragudj!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rami, értem, miről beszélsz, írsz. De nem értek veled egyet.
azonban most elpőször mértem ilyen alacsony cukrokat, hidd el, eszem, a déli kaja is elég volt, amúgy ha akarnék sem menne több mert teli lesz a hasam gyorsan.
Szerintem annyi történhetett, hogy
1. kezdek kilábalni a dolgokból, a múlt heti méréseim végig 5 felett voltak.
2. valami front van.

Azért írtam, ha ilyen alacsony lesz holnap is, akkor mindenféleképp többet eszem, azt nem hiszem, hogy eddig bármi baj lett volna, mert jók voltak a cukraim, 4.5-5 közöttiek, a mait tényleg nem értem, de holnap minden kiderül.
Én abban bízok, hogy közel a 36. hét felé már alakul a szervezet, és akkor fogok többet enni, amennyit lehet, mértékkel.
Még a múlt héten is magasabak voltak a cukraim, azért mondom, ez ki fog derülni!
Vendég
 


Na akkor leírom azt is, amit nem akartam és ami miatt nem akarok inzulint:
bent a kórházban voltak csajok, velem egyidős terhesek 6-7-es cukrokkal, de csak elvétve volt nekik ennyi, kaptak rá inzulint és nem engedik ki őket a kórházból. Minden egyes nap remegve keltek fel, rosszul voltak, és qva alacsony volt a cukruk uinzulin mellett, minden nap sütiztek, csokiztak és az sem nyomta meg, a doki szerint meg így a jó.

Na ha én hagytam volna elszállni a cukrom, én is ott tartanék, bent lennék és szenvedtetnének.
Mert ez szenvedtetés, semmi más. Na ott nem kap a gyerek kaját az is tutti.
Ellenben én mit csináltam a kórházban?

Este muffint ettem, kuglófot, sőt popcornt is, mert tudtam, hogy este nem megy fel a cukrom, amikor felemgy, a reggel, abból nem is engedek, igen, reggel keveset eszem, de aztán szépen eszek mindig.

A mai ebéd is teljesen kiadós volt, délutánonként megint eszek, akkor megint többet, mert bírom, most is sütiztem a kis cukor miatt, este fehér kenyeret eszem, mert a barnától feláll a hátamon a szőr és mivel a cukrom mindig ugyanannyi mint fehérrel, én sem vagyok hülye és fehéret eszem, a késővacsi meg egy pici borocska néha ha olyan film megy a tvben és valami keksz.

Ez nem éheztetetés, csak odafigyelés, ismerem a testem, tudom, mikor mit kell ennem ahhoz , hogy elgé legyen nekünk.

Az igaz, nem eszek sokat, de amit eszek bőven tökéletes!
Nem éhezem, hülye én sem vagyok, valami ok miatt a szervezetem beállt erre, hogy fogyok, talán ebből gondoljátok, hogy éhezem, de hallottam olyanról, aki kövérként kezdte és a terhesség alatt beállt az anyagcseréje.

T nem kérte, hogy ne hízzak, annyit kért, hogy vigyázzak a súlyommal, ő lepődött meg leginkább, hogy fogyok...

Ha előlről kezdeném se csinálnám másképp. Én nem tartom a ZAndi-féle diétát, számomra úgy szar, ahogy van, én csináltam magamnak egy sajátot, amibe belefér a süti meg minden, egy valamit tartottam meg abból, hogy figyleem a gyors-lassú játékot, de semmi mást.Nálam egy valamit kell figyelembe venni: a frontokat.
Amint jön valami front, marhára oda kell figyelnem, volt már 10es cukrom is frontkor.

Szerintem semmi rosszat nem tettem, max nem zabáltam, mint más terhes, csak odafigyeltem, hogy mit de legföképp mikor eszek.
Vendég
 


Lafi: a hipózás EZERSZER többet árt a babának mint a magas cukor!!!!!!!!!!! A 3-as cukor brutál alacsony. Örülj neki, ha alacsonyabb a cukrod mert akkor EHETSZ AMENNYI BELÉD FÉR. És egyél.... Ha 3-as cukorral ébredsz akkor éjjel ha kimész pisilni egyél néhány falatot. Én azért nem akartam az inzulint mert féltem, hogy a hipózás ártana Lillának. Viszont amikor nem tetszett a diabetológia akkor előszöris diabetológiát váltottam, másrészt nem kezdtem el fejetlenül diétázni hanem TUDATOS és kőkemény diétát tartottam - ahol a diéta azt jelentette, hogy mindenből a legértékesebbet ettem ami még belefért a CH keretembe (ld. nem azért nem ettem fehér kenyeret mert az felvitte a cukrom hanem mert a barna értékesebb és abból a lányom is többet profitál a hasamban!!!!!!!!!). Viszont a 36. héten már a (MÁSIK) diabetológus orvos emelte meg a CH keretem 15 CH-val, mert a babának kell a kaja. A cukromnál meg csak anynit kért, hogy ha tudok menjek már be néha egy ellenőrzésre.

Ha ennyire félsz a diabetológiától akkor kerüld el és keress egy másikat.

Én sem akarlak bántani, de nagyon rossz irányba megy ez az egész.

Ha megoldható akkor CSAK olyan helyen szüljél ahol van PIC (asszem az kell az esetleg necces babáknak) - méghozzá azért, mert szerintem kiszámíthatatlan milyen lesz a babád cukra amikor kibújik és nem kéne kockáztatni. Lilla cukra szerencsére jó volt de ha jól emlékszem pont Norkáéknál volt egy kis hipózás (és Norka volt az aki terhesen többször is hipózott)...

Ezt mindenképp beszéld át a dokiddal, nehogy valami gond legyen és a babád elvigyék egy másik kórházba!!!
Vendég
 


Rambóka: nyáron Lilla szteroidot is kapott heteken át (pimafucort - abban van minden)... az egy ideig segített aztán amikor abbahagytam akkor sokkal durvábban jött vissza. Most is azzal kezdtem kenni de most semmit se segített :(

Ma nem vittem el dokihoz. Egyrészt mert a propolisz végre elkezdte leszárítani a plakkokat a lábáról és mintha a többi helyen is javítana a helyzeten másrészt mert még mindig nem tudomkihez vigyem. Mondjuk az első indok az igazi. Kivárom mi lesz a propolisztól aztán ha leisztázódott a lába akkor elkezdem kenegetni. Persze ha néhány napon belül nem lesz jelentős javulás akkor doki.

Érdekes egyébként, hogy ez a propoliszos alkohol nem szárítja a bőrt. Nekem nagyon érzékeny a bőröm, pillanatok alatt kiszárad. Lilla lábát meg a kezemmel kenegetem (úgy nem tud elfutni:)... és a kezem egyáltalán nem száraz.

Ha dokihoz megyek (max. egy héten belül mindenképp!!!) akkor azt a krémet kérem majd amit itt ajánlottatok!!!

Nagyon jó homeopátiás orvost nem ismer itt valaki? (Pesti oldal)
Vendég
 


Most komolyan, milyen irányba megy el az egész?

szerintem minden ember más és más, minden embernek más diéta kell.

Én azért eszek fehérkenyeret mert a barnát rühellem, és abból még annyit sem ennék, bár ha tudnám, hogy nem viszi fel a cukrom, enném, mint a pászkát, az is íztelen, szagtalan gáz, de nem viszi fel a cukrom. Azonban a barna nekem jobban felviszi mint a fehér, asszem van ilyen, emberfüggő.Akkor minek ragaszkodjak egy olyan diétához, ami nekem nem válik be???

A terhességem kezdetén magokon, barna kenyeren és mindenféle fene nagy rostos diétás hülyeségeken éltem. Meglett az eredménye,a cukrom az egekben volt, a 18. héten inzuliozni akartak. Aztán kértem 2 hét haladékot és elkezdtem kísérletezni a kajákkkal és bevált. Máraott tartok, hogy hazudok mindenhol, mit eszem és mit nem, mert úgysem hiszik el, hoy képes voltam egyedül megoldani a dolgokat.

Én nem tudnék és nem is vagyok hajalnadó magokon élni és azzal etetni a gyerekem, ha sütit akarok enni, megeszem, mert nem poénból kjívánja a szervezetem, lehet, hogy semmi tápanayagértéke sincs a mai kókuszgolyónak meg islernek amit uzsira ettem, de ezt akartam enni.

Nem hipózom, nem vagyok rosszul és mégegyszer MA volt csak hogy ilyen alacsony volt a cukor, és mégegyszer HA HOLNAP IS ALACSONY LESZ TÖBBET ESZEM.
De ha csak a frontok miatt van, nem fogok szórakozni.

Csakegy, te is attól féltél hogy hipózol, hát én is.

Diabetológiára nem járok, mert ott csak a hülyeséget szajkózák és olyan diétát akarnak nyomatni amitóől aztán tuttira hipóznék, nem járok semmilyen diabetológiára, magam vettem kézbe a dolgokat T segítségével.Ez elég.
Kórházat nem válthatok mert 4 éve egy a nődokim és csak azért mert abban az adott kórházban rohadt módon nem értenek a dolgokhoz , nem fogom leváltani a 35. hét tájékán.
Ahol szülök, van pic.

ha én úgy látom, hogy nincs gond, talán nem kellene megkérdőjelezni, mert most hirtelen olyan érzésem van, mint a kórházban volt, ahol nem hitték el, hogy képes vagyok egyedül ellátni magam és a gyerekem. Minden diéta egyénfüggő.Ha úgy látom gond van, teszek ellene, jelenleg egy érdekel, mitől volt alacsony a cukrom, mert még tegnap is magasabb volt, holnap minden kiderül, ha igaz, hogy javulok, akkor nincs gond, elekzdek enni, ha pedig csak front miatt ,akkor nem fogok, mert mégegyszer egy 10-es cukrot nem fogok produkálni mint egy hete.

és még valami 4,7 a cukrom az 5 db süti után....
Vendég
 


a torta nekem se vitte fel a cukrom... gondolom mert zsíros. Ez lehet a kókuszgolyó titka is... (a GI-t keményen befolyásolja a zsírtartalom... ami zsíros az egészségtelen de nem viszi fel anynira a cukrot)

Fehér vs. barna kenyér: a barna csak akkor jó ha VALÓDI teljes kiörlésű (ld. a sima bolti barnakenyér az sima fehér csak meg van festve valamivel!!!). Üzletben eddig csak a Piszkei pékség TK kenyereit láttam amik ilyenek, a Jókenyér (német pékség) 1-2 kenyerét és még egy másik fajtát amit csak bioboltokban kapni. Ha nem ezeket vetted hanem sima barnát akkro az is sima fehér volt így érthető, ha szépen felvitte a cukrod.

Egyébként tényleg egyénfüggő, hogy ki hogy reagál a kajákra.

Még egy dolog ami beugrott. Vegyél a cukormérhöz kontrollfolyadékot... nem tudom hogy hívják de ezzel elvileg lecsekkolhatod, hogy jól működik-e a géped (anno nekem is csak azért kellett volna a 2. diabetológiára bejárnom, hogy a vénás vért összenézzük a gépemmel... ). Ja... és szerintem néha 1,5 órást is mérjél ne csak 1 órást (nálam volt olyan kaja ami furcsa módon csak 1,5 óra múlva "hatott")... Ártani nem árthat:)

Sok sikert!
Vendég
 


Lafi kókuszgolyó, isler?? :wink: :lol: csak nem? ejnye-bejnye!

meg muffin? meg öt darab süti? :lol:

szóval kiderül te stikában sütivel diétáztál? :lol: úgy én is megenném a pászkát! :wink: :lol: jóóó sok sütivel utána!

na majd meglátjuk a cukrodat. a 3 alacsony vitathatatlan, nézd meg később mi lesz.

gyógyulni nem hiszem, hogy hirtelen meggyógyulnál. terhesség vége felé egyre romlik az IR. meg sajna a terhességnek nincs ilyen hatása, ezt itt mindannyian tapasztaltuk.

sztem ne várj két hetet, beszélj tűűvel telefonon, te két hét múlva már babázni fogsz.

zandinál ha jól tudom pont este nem szabad édességet enni.


csajok két kqrva nagy patti nőtt a nyakam-állam vonalánál. bacca meg avandamet mellett is. ez már nem igaz.

Kép

Kép
rejo
 
 


Lafi: Le tudnád nekem írni priviben, hogy mit hogy ettél terhességed alatt? Ha majd én is az leszek (egyszer), akkor biztos nekem is figyelnem kell majd, mert elég magas volt a terh. inzulinom, mint neked (115!).
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


lehet lafi, a metformin. de az biztos: lafi esz, lafi esz, lafi esz..... :) kell hunornak a ch. nagyon kell neki! haddddd nőjjön nagyra a kislegény!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Aztamindenit mekkora pocakok nőttek ide, amióta nem jártam erre! :)

Ehhez a cukros témához nem értek, de szurkolok Hunor babának, hogy odabent maradjon még egy darabig és erősödjön.

Rambóka, mi lesz azokkal, akiknek 10-11 hónapos korban sincs foguk?

Kép

Képurl]
espero
 
 


és azokkal,akiknek most jön?? :D
valszeg. jön zsuzsi foga. vagyis vmi elkezdődött. alul. kismértékben felül is. pfff....elég hamar. :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Hogy vannak a mi utolsó heteiben járó kismamáink?

Dimet: Már jön Zsuszi foga? :shock: Ez aztán a nagylány! Szegénykém, akkor most nyűgösek vagytok?

Lafi: Te méred a cukrod, Te tudod, hogy mikor mennyi volt és hogy miért. Persze mindenki csak jót akar nektek!!! Ne haragudj meg ránk ezért! Naaa... Puszi mindkettőtöknek, hajrá süti :lol:

Cupp

Kép

Kép
bettica
 
 


ja, azt hiszem. vagyis látszik az innyén vmi fehér. alul. felül kevésbé, de ott is. és ma éjszaka kétszer is felkelt, de csak nyöszörgött.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet! Fog???? Aztaaaaaaaaaaa! Elég korán, de legalább hamar túl vagytok rajta!

Espero! szerintem semmi nem lesz, majd kicsit később kijön! :) Hogy vagytok????

Lafika! Ölelést kapsz okés? Hogy ébredtetek ma??? Ma is görcsölt a pocid reggel?



Védőbanyához menek ma délután, 14 órára. Kéretik rondán és hangosan drukkolni Móninak....................
Vendég
 


lafi, sztem igazad van! nagyon belevaló csaj vagy!

nekem se jönnek be a diéták, egyik se. most kisérletezek, igaz mérés néálkül, de ha nem vagyok rosszul (hipo, vagy felmegy a cukrom, és akkor fáj a fejem, alig látok), akkor oksi. nekem is az jött be, hogy reggel nem eszem, csak zöld tea, tizóraira a gyerekkel együtt, én a kenyérhéjet, ő a belsejét, ebédre diéts kaja, délután süti, édesség, este bármi jöhet gyakorlatilag.
1-1,5 kilót már fogytam is. :-)

a barna kenyér nekem is csak du-este jöhet.

ha van időd, ird le a diétás topicba, hogy mit kísérleteztél ki, mert nagyon érdekel!

nekem még azt se hiszik el a dokik, hogy érzem ,mikor sok vagy klevés a cukrom, és mikor normális.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Sziasztok!

Csak annyit mondanék: hülye hideg front! :evil:
A pocakom reggel óta nem szereti. :?

Én nem tudom mi lesz egész március közepéig! :?

Kicsit aggódom! :(

Úgy tűnik a pihenés az egyetlen amit szeret. Ma azt sem szerette, hogy elmosogattam! :shock: Tud ez a gyerek valamit! :lol: :lol:

Most épp itt van a takarítónő. Kiadtam az utasításokat, bevágtam magam a boss székbe. Mingyá az ágyon is végigdőlök.

Hát ez van. Úriasszony lettem! :?

Ma voltam védőnőnél. Aranyos csajszi. ő is csak azt hajtogatta. Nem lesz semmi baj, csak pihenés! Minél "intenzívebb" ágynyugalom. Pihenés.

Hétfőn, vagy kedden doki :arrow: táppénz!

Monácska!
Hangosan drukkolok! :D

Átléptem megint egy kritikus terhességi kort: 24 hét! (12 volt az első :wink: )
Vendég
 


Csillag, köszönöm, ez jólesett.Amint lehet, megírom neked, nekem mi jött be, de nagyjából, az amit neked!!!

Amúgy jók a cukraim, ahog ysejtettem tegnap, a front bejátszott.

El kell köszönnöm tőletek egy időre.Bemegyek a kórházba. Egész nap a dokimánl voltam, a gyerek nem fejlődött. Még mielőtt rácsapnátok, nem az éhezés miatt, mert nem éheztünk, csak diétáztunk, a két fogalom eltérő.
Hanem azért mert nem kap oxigént, a flowja még jó, de a méhlepény III-as.
Azt mondták, hogy a cukorbetegség vagy/és a magas vérnyomás miatt öregedett meg, hiába a diéta, ez a betegség ilyen szemét.
Szóval hangsúlyozom, hogy NEM ÉHEZÉS MIATT hanem egyszerűen megöregedett a méhlepény, nem kapott elég oxigént a gyerek.

Kéretik nem írogatni hogy megmondtuk, hogy baj lesz ha diétázok stb. mert azt mondták, mindent helyesen tettem, amit tettem, de ezt nehéz elkerülni, hát nem is kerültem el.
Vendég
 


lafi drukkok mennek ezerrel!

nem értek hozzá, akkor most csaszi jön?

meglásd, ha előbb születik is kis Hunor, gyönyörű, egészséges baba lesz belőle!

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Lafi,sajnálom! Szurkolok nagyon, h minden rendben legyen. DE minden OKÉS lesz, kitartó, ügyes csajszi vagy!

A diétánál legjobb az egyénre szabott. Én már bánom, h Andinál nem egyedül voltam, jobban ki tudtuk volna beszélni. Én is most kísérletezgetek, vmelyik nap vacsi után (másfél virli, 2 szelet vékony barna kenyér, diétás kakaós tej) 7et mértem. Vasárnapi ebéd után! husileves, krumplipüre (!) paradicsomos husi, diétás Brownies :shock: :lol: , és mértem 4.6 egy órával a kaja után!!!
Én mostmár kezdem nem érteni. Vhogy ki kell magunknak tapasztalni. Én még mindig eszek minden másnap turó rudit, vagy egy pici szelet csokit, néhanapján. Inkább csak délután, vagy estefele mert olyankor nem hipózok. És tök normális cukrot mérek. Ugyhogy nincs lelkifurim. Szerintem a kulcsszó a mértékletesség.
Vmelyik nap megpróbáltam a kimért ebéd mennyiséget megenni (hal, jó sok zöldséggel), nem laktam jól, délutánra megfájdult a fejem, tiszta ideg voltam, rezegett kezem, lábam.

Kép
apple
 
 


Lafi!

Nagyon nagy drukkok mennek Nektek!
Apa remélem értesít minket ha babahír van!

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Helló!

csak annyit írnék, hogy a lányomnál szülés előtt az utolsó 36. heti uh-n már 3. fokban érett meszes lepény volt. Igaz nekem toxémiám volt. Folyamatosan néztek minket, és nem volt baj. Ja és előtte a 24. héten voltam uh-n nem tudom mikor lett 3. fokban érett, lehet már a 32. hét környékén. :-(

A diétához nem értek, viszont ha a mama fogy, a magzat nem fejlődik, akkor ott el kell gondolkodni, hogy annak a sok embernek van-e igaza, aki félti őket, vagy sem. Remélem nem lesz gond egyikükkel sem, és a kis Hunort még egy kicsit benn lehet tartani, esetleg egy kemény, kórházban előírt, másabb összetételű diétával. Drukkolok nagyon!

tjuca
 
 


Ja azt nem írtam, hogy Kinga ezek után a 40 és a 39. hét határán született, a kiskönyvében ez van, a zárómon az. :lol:

tjuca
 
 


Lafi!!
Nem fogod olvasni, de nagggggyon drukkolok!!! Hunor baba rendben lesz, legfeljebb hamarabb születik! Ez sem jó, de baja nem esik, és ez a lényeg!!
SZERETÜNK!!! Ez is lényeg!

Várunk a hírekkel!!!



Ui.: fél kilót híztam az elmúlt egy hónapban. A védőnőm húzta a száját, szerinte sok! Hülye ez???? Mondom én, hogy ez nem védő-, hanem támadónő. De nem tudom kikerülni, mert a beutalókat ő adja............. Grrrrrrrrr Jól vagyok, Nóra is, a többi nem lényeg! :)
Vendég
 


Monácska!

Most komolyan mit tud csinálni? Mármint azon kívül, hogy húzza a száját? Ha orvos véleménye és szerinted ez reális, akkor tojd le nagy ívben. ÉS Nóra megszületése után is kezeld a helyiértékén a támadónődet. :wink: :lol: (én 70-ről indultam, 90-el szültem 65-el jöttem ki, és mostanában 60-62 kiló vagyok. Ki lehet számolni, hogy mennyi volt a hízásból a víz és mennyi a zsír :-)) Szóval ne engedd a pressziót, ha nem jogos!

tjuca
 
 


Sziasztok!

Monácska!
Sz.rd le a védőnőt!

Az enyém ennél annyiban kacifántosabb, hogy télibakancsban és ruhástól mér. Én meg jól bekajáltan (reggeli+tízórai után)+legalább már egy liter folyadékkal megyek a pocakomban.
Ma így két kilóval mért többet, mint amit én mértem reggel éhgyomorral, pucéran. :lol: :lol:

De ő semmi ilyet nem mond! Tök rendes.
Azt mondta, hogy az igazi mérvadó súly az az amit én otthon rendszeresen mérek.
Ez pedig már 3 kg pluszt jelent. A védőnőnél (3,5 kg plusz)

Most hogy fényezzem még egy kicsit a védőnőmet :lol: nem azért drága Monácska, hogy a gutta megsímitson téged :lol: :lol: , de ebből a védőnőből nem nézem ki, hogy bárkit is szekálna, vagy b.sztatna. Annyira rendes.

Ma jól kiveséztük a pocakményedős témát. Két gyerekével átélte.
Micsoda szerencse, hogy a védőnők nőből vannak és még nagyobb szerencse hamár szültek is! :lol: :lol:

Lafiról hírek!
Bement a kórházba. Egyelőre semmi sem történt vele. :?
A dokija szerint napi kétszer fogják nézni az áramlást, infusiot fog kapni és megpróbálják még egy hétig, kb. 36ik hétig benntartani Hunor babát. Remélvén, hogy még egy picit gyarapodni fog.
(Ma két különböző UH gépen 2,5kgra mázsálták. ) Csak még senki sem foglalkozott vele. Mármint Lafival!

Lányok úgy csillog a konyhám, mint a Salamon töke! Kép
Jövőhétre (ha így halad a takarítónő), kész lesz a Karácsonyi nagytakarítás. Csak hol lesz még Karácsony??? :lol: :roll:
Vendég
 


Hi!

Lafi!
Drukk!!! Remélem minden rendben lesz!!!

Voltam NST-n (azt hittem aludni fog a kis törpilla, de nem! :D ), itt minden rendben, UH-n is (most már 3000g a becsült súlya Larának) , de a vizeletemben még mindig jelen van a fehérje a só diéta ellenére. Eszek mindent só nélkül. A csütörtöki folyadék adagomból kell mintát vinnem péntekre, közben mérnem a vérnyomásomat és a súlyomat.
-a vérnyomim:99/61 p: 93.

Kép
lara26
 
 


Juca! Nem is érdekel, csak jó kicsit panaszkodni, igaziból nincs mire másra................ Tudom, tudom............. :oops: :oops: :oops: Jól érzem magam, Nóra megfelelően fejlődik, cukrom, súlyom, vérképem, vizelet rendben. Akkor meg???

Kavicska! Cseréljünk védőnőt! :) Egy hónapra csak! A pocikeményedés nekem csak akkro van, ha túlhajtom magam! De lagalább rend van és tisztaság nálad, annyi csak, hogy vigyázni kell rá! Anyám, ezt sosem tudtam megtanulni. Mármint vigyázni a rendre............. :oops:

Lara! A kisLara nem is olyan kicsi!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: A fehérje miatt csak diétát mondtak??? Remélem hamarosan rendbe jössz, nehogy nekem téged is befektessenek!
Vendég
 


Monácska!
Csak annyit, hogy ne sózzak semmit se.

Kép
lara26
 
 


Babakocsi terv.....................
Nagyon fiús????? Annyira nem tudok választani. :(

Eddig talán ez!

Kép
Vendég
 


azt hiszem ezt nevezik sómentes diétának. Múltkor vettem sózott tökmagot, de most azt félre tettem. :)

Kép
lara26
 
 


Szerintem ez unisex színű babakocsi! (Viszont nem bolygos a kereke.)

Kép
lara26
 
 


Lara!

Akkor szó szerint semmit nem sózhatsz? Krumplipürét sem? Meg semmit sem? ÉS a húslevest???
Komolyan nem tudom elképzelni sem, milyennek kell ezt elképzelni!
Alig van néhány dolog, amit sózok, de abba meg kell só és kész..... Sertéspöri só nélkül..... Brrrrrrrrrrr :x
Vendég
 


Nálunk nem nyerő a bolygós kerék, meghalok vele a kb. 10 centis gödrökön............... Iszonyat helyen lakunk, nem tudod elképzelni, beton alig, sár, gödör, repedezett aszfalt, söttörö........
Direkt választás nálam a fix kerék!
Vendég
 


Meggymártás sótlan főtthússal :lol: meg lehet enni ám

Kép
lara26
 
 


Lara!

KisLara szép nagy baba lesz! :) Gratula hozzá! :)

Ez a sómentes diéta úgy hanzik, hogy: FÚJJJ! Kép
:lol: :lol: :lol:
De kitartás!!! Már csak max 4 hét! :wink: Azt már féllábon, lábujjhegyen is menni fog!

Monácska!
Mik mán megvettük a babakocsit. Fiús! :lol:
Arra emlékszem, hogy egyszer írtad, nektek tank kerekű babakocsi kell, olyan útviszonyok vannak felétek! :lol:
Jó keresgélést. Semmi sem olyan nehéz, mint a babakocsi kiválasztása. :lol: :lol:
De még biztosan fog más is fejtörést okozni. Bár a bútorokat már kiválasztottuk. :)
Vendég
 


Mona!
Akkor tényleg a fix kerekű a tutti!!

Kavics!
Köszi az ötletet!!! De komolyan!!! Holnap spenótot készítek. :D

Kép
lara26
 
 


[quote="lara26"]K írta:lara26avics!
Köszi az ötletet!!! De komolyan!!! Holnap spenótot készítek. :D


Hogy te miből következtetsz spenótra! :lol: :lol: :lol: Az eszem eldobom! :lol: :lol:
Vendég
 


Lafi!

Sokat gondolok Rád! Én már ezen keresztül mentem sajnos a terhespatológián. Diéta, magas vérnyomás..nem fejlődött a gyerek kb. egy hónapos lemaradása volt. És nálam a flow rossz volt, amiatt kellett a császár.
Ahogy olvasom Hunor baba már nem olyan kicsi.
Minden jót Nektek!

Kép
babancs
 
 


Kavicska!!!! :)
Nanáááá, hogya tiétek fiús!! :)
Lara szerintem a zöldfejből aszociált a spenótra!!!


Lara! Van meggyem, holnap nálam is ez lesz, én meg neked köszi az ötletet! Fini husika levessel, úgy is piac van holnap, veszek jó friss züldséget! Nyammmmiiiii! :)
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?