Új privát üzeneted érkezett!

Tapi!

Képek már vannak(elég bénák,nincs jó fényképarcom 8) ), apjuknak márcsak fel kell töltenie és ha szerencsém van a VIP-n megtudom nyitni a mappákat, akkor még ma elküldöm! :wink:

Reni!

Neked is! :wink:

Kép
Vendég
 


Gröni!
Még szép hogy nekem is.;)

A fertybe hogy lehet azt beállítani,hogy ne legyen teljes pont az adott hőnél,hanem csak karika.Nem vagyok biztos hogy 36,3 volt a hőmérőn,sötét volt a szobába.Ezért nem tenném be tutira.

Kép
breni
 
 


Reni!

Ha írsz időt is, hogy mikor szoktál mérni és azt a mai napnál átállítod, akkor asszem csak pontot tesz! Én még nem probáltam, mert mániákus vagyok, mindig 6-kor mérek vagy kicsit elöbb! 8) De aztán lehet, hogy nem így van, csak így lenne logikus! :roll:
Vendég
 

 
 

Gröni!
Én is így tudom,de az istenért nem akar karikát tenni.Na mindegy.
Én is akkor mértem amikor kellett,csak nem láttam,a memóriát meg elcsösztem,ezért kitölrődött.Bár én nem vagyok mániákus,én nem kelek fel azért amikor aludhatok sokáig. :roll:

Kép
breni
 
 


Sziasztok Lányok,


Új vagyok itt, a clostis topikba szoktam irogatni.

A pestiek segitségét szeretném kérni. A férjem is ki szeretné magát vizsgáltatni. Ha valaki adni egy címet és elérhetőséget, azt nagyon megköszönném. llletve, hogy miből is áll a teljes vizsgálat. NEm nagyon van tapasztalat :oops:
Előre is nagyon köszi
gmelcsi1
 
 


Gröni!
Köszi a képet.
Örülök,hogy végre téged is látlak.:)

Kép
breni
 
 


Reni!

Bumi ezt biztos tudja, mert neki van egy-két pontocskája! Végül is mindegy ám a mai hő, a lényeg, hogy akkor legyen ott, ahol kell, amikor kell! :lol: Ezt jól megaszontam! 8) Képet elküldtem!

Tapi!

Neked is!
Vendég
 


Sziasztok!

Igen, akkor rak karikát a ferty, ha nem a megszokott időben méred. Nem tudom pontosan, de talán fél óra eltérés már számít.
Egyébként ha nem vagy benne biztos, inkább discardedold!


Szívultrahangon minden oké volt, és megkaptam a 24 órás ekg-t is. Annak majd csak néhány nap múlva lesz eredménye.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi!
Hiába írok be hamis időpontot,nem érdekli.Meghülyült. :shock:
De akkor másképp csinálom.

Örülök,hogy eddig minden okés veled,de így is marad ez tuti.

Kép
breni
 
 


Szerintem várj egy kicsit, lehet, hogy kell egy kis idő míg frissít. Régebben én is jártam így a fertyvel, de előbb utóbb azt csinálja amit akarsz!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Reggel óta semmi változás,majd reggel megpróbálom megint.Remélem a holnapit látni fogom.Vagyis majd kiviszem magammal a szobából.

Kép
breni
 
 


Sziasztok!

Gröni,
köszi a képecskét! :D Nem is igaz, hogy nincs jó fényképarcod! De nagyon fiatalnak látlak...bocsi de elfelejtettem mennyi is vagy :oops:

Reni,
én is úgy tudom az időponttal lehet változtatni a karikára. Mármintha eltérőt írsz.

Bumi,
nagyon örülök a jó hírnek! :D Persze tudtam, hogy ez lesz! :D Hiszen Te sportoltál régen, nem lehet baj a szíveddel. Nekem később azt mondta egy doki, hogy valamit a "szívemre vettem" azért csinálta ezt az extra ritmust. Talán Téged is ért valami, amivel szemben így védekezik a tested. Igazából "vészhelyzetben" szokott a testünk a szívműködés fokozásával válaszolni. Azt olvasta, a psziché is tud olyan jeleket generálni, amit a test "félreért" Szóval az a lényeg, hogy nyugi! :wink:

Na én meg elmentem egy röntgenvizsgálatra, mert előzőleg csak UH-al nézte a doki a vesém. Erre most a röntgen azt mutatta, hogy egy árva kövem sincs :lol: :lol: Nem lesz zúzás, nem lesz semmi macera! Mehet tovább a gyerekprogram :lol: Valószínű csak valami felfázás miatt fáj a derekam. A vérvizsgálat jó lett, a vizeletben találtak valamit, ezért azt megismételték. SZÓVAL MEGÚSZTAM A KŐTÖRŐT! jUHHÚ! :lol: :lol:
tapedli
 
 


Tapi!
Annyira örülök, hogy nem kell menned a "kés alá"!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Tapi!
Na ez tök jó,hogy nem kell zúzni!!!

Kép
breni
 
 


sziasztok lányok,
én máshová szoktam írogatni, de úgy néz ki, hogy nálunk is apabaj van, úgyhogy Titeket is szoktalak olvasni, ha nem bánjátok, néha írok is majd :) .

Melcsi kérdezte a férfi kivizsgálást, nekünk a Krioban ajánlottak egy dokit, dec. közepére kaptunk időpontot. Annyit tudok, hogy 15 ezerbe kerül a teljes kivizsgálás és konzultáció, lehet otthonról is vinni cuccot, másfél óra így meg lehet várni. A honlapjukon van tel.szám (www.krio.hu).

Valamelyikőtök járt már náluk, van tapasztalatotok velük?

Kép
vickybabe
 
 


Viki!

Üdv itt. :( Ami sajnos nem jó hír.
Én sajnos nem tudok segíteni, a pesti intézeteket nem ismerem.
Milyen lett a párod eredménye?Mesélj egy kicsit magatokról!

Kép
breni
 
 


szia Reni!

Legutóbb 23 millió, de csak 15% mozog. Előtte, nyáron 17 M és 30%. Tudom, hogy ez nem annyira rossz, de azért a jótól is messze áll, ezért gondoltuk, hogy elmegyünk andrológiára, hátha lehet tuningolni valahogy. :D Múlt héten volt az 1. inszemünk, most várjuk az eredményt...bízom is, meg nem is...

Nálatok mi a gond és mióta/ mivel próbálkoztatok már? Biztos írtad már, de nem tudtam még visszaolvasni...

Kép
vickybabe
 
 


Viki!
Hát igen a mennyiség az jó,csak kevés mozog belőle.:(Ezen lehet szerintem segíteni.A doki majd segít, tuti.
Nálunk fordított helyzet van,kevés a mennyiség viszont az nagyon jó.Ezen már kevésbé tudnak segíteni.A párom túl van 2 havi closty kúrán és 2 havi fer14 vitamin kúrán.De semmi.Amúgy műtötték januárba herevisszér miatt.Most egy kis pihi van,de lassan nálunk is elindul a beavatkozás,inszemet szeretnénk,de lehet csak lombik lesz belőle.Nálam annyi volt hogy PCO miatt műtöttek,ami már egy éve volt,azóta minden oké.Hát ennyi röviden.

Nagyon szorítok hogy eredményes legyen az első inszem!!!!!!!!!!

Egyébként nálatok egyből az inszemet javasolták?Csak mert kevés a mozgó sperma?

Kép
breni
 
 


Reni, akkor Ti már jó sok mindenen keresztül mentetek. A műtét után javult a helyzet? Mikor dől el, hogy lombik v. inszem, és mikor vágtok bele?
Nálunk inszemet javasoltak, mert nálam nincs semmi gond, úgyhogy elég valószínű, hogy a lusta kisfickók miatt nincs még baba. Én nem is szerettem volna sokat várni (most 1,5 éve, hogy próbálkozunk), mert érzem, hogy lelkileg egyre nehezebb.

Kép
vickybabe
 
 


köszönöm a drukkot. Én is nagyon izgulok, sőt a párom is, ami nagy szó, minden nap kérdezi, mikor tesztelek már. De még csak 6. dpo...

Kép
vickybabe
 
 


Viki!
Mi már 2 éve próbálkozunk,1 év után fordultunk dokihoz.
Már csak azon múlik mikor hívom a dokimat és akkor kezdődhet a menet.Műtét után nem javult.Most 5 M/ml a mennyiség összesen 5 ml volt ami azt jelenti hogy 25 M/5 ml.80 %-a célírányosan mozog.

Lassan kiderül,hogy van e baba!!!! :)
A doki mit mondott mennyi az esélye???

Kép
breni
 
 


Reni! A 80% nagyon jó!!! 20 millió mozgónál már azt mondják, hogy akár spontán is sikerülhet. :D Esélyeket szándékosan nem mondtak nekünk, mert vagy sikerül, vagy nem...1 hét múlva kiderül...

Kép
vickybabe
 
 


A baj hogy 1 ml-t szoktak nézni,és az ugye 5 millió,csak.
Ha lehet spontán akkor eddig miért nem jött össze?Ezért akarunk először inszemet,hátha azzal is sikerülne.Bízakodó vagyok.

Drukkkkkkk!!!!

Hahó többiek????????????!!!!!!!!!!!!!

Kép
breni
 
 


Breni, nálunk apa eredménye 1 ml-ben 25M spermium volt, 80% élénk, 20% normál mozgású és 3ml anyagot adott le. Mégis 14 hónapot próbálkoztunk, igaz ebből 10 hónap után kezdték el a Closty kezelést nálam.

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Szép napot csajok!

Tapi!

32 leszek minnyá! :? Örülök, hogy nem kell zúzni! Hajrá tovább babaprojekt! :wink:

Vicky!

Szia itt is! :wink: Nem néztek kiskatonákat inszem elött?
Vendég
 


Sziasztok Lányok!


Vickybabe Üdv közöttünk, bár nagyon sajnálom, hogy itt kell üdvözöljelek.


Egy link az inszemről:

http://www.timmermann.hu/site/letoltesek/inseminatio.pdf

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Gröni, Bumi, köszi az üdvözlést :D

Bumi, Megnéztem az inszemes linket, ott azt írják, 23% az esély ciklusonként átlagban...

Gröni, megnézték, most lett az az eredmény, amit 2.-nak írtam. :?

Reni, én is úgy gondoltam, hogy legyen max. 2-3 inszem, de közben hátha föl sikerül turbózni apát és spontán összejön...szóval tovább nem is gondoltam :D Persze csak ha 1 hét múlva mégsem tesztelek zebrát :wink:

Kép
vickybabe
 
 


Köszi Bumi.Elolvastam.
Mi azért megpróbálnánk ezt a lehetőséget.Bár ahogy olvastam,nem esünk bele.:( Orvostól függ.

Kép
breni
 
 


Breni!

Miért ne esnétek bele, hisz megvan az 5millió!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Ez igaz!
Csak fel kéne emelni a telefont,de nem merem.Egy kicsit be vagyok tojva. :shock: :oops:

Kép
breni
 
 


Tudtok valami jó stressz elleni cuccot?

Eléggé szar éjszakám volt. Éjfélkor arra ébredtem, hogy légszomjam van. kb 1,5 óráig szenvedtem, a pulzusom hol ilyen, hol olyan volt. Úgyhogy kéne valami csodaszer. Ráadásul előtte egész nap semmi bajom nem volt. Lehet, hogy rosszat álmodtam, és az váltotta ki?


Egyébként a ciklusom sem az igazi. tartok tőle, hogy hamarabb meg fog jönni, mint kéne. :cry: Sajna már vagy 3 napja görcsölget a pocim. :cry: Szerintem ez is a stressztől va. Eddig egyetlen egyszer volt rövidke a ciklusom, mégpedig az esküvőnk előtt. Gondolom ott is a stressz tett be.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi, nekem csak az jött be, hogy elutazok jó messzire és kikapcsolom a mobilomat :D de hallottam valami Nervenpflege nevű gyógynövényes cuccról, ami másoknak bevált...

Reni, ne félj!!!!!!!!!!!! Nem olyan vészes az az inszem, hogy ne érne meg egy próbát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
vickybabe
 
 


Bumi!
Valami homeopátiás készítményt kellene kipróbálnod.Itt a Szent Anna utcán van egy patika itt tudnak segíteni.

Viki!
Nem a beavatkozástól félek,túl vagyok egy laparoscopián,inszem ahoz képest semmi.Gondolom én.
Attól félek,hogy a dokik úgy döntenek hogy mégis lombik legyen(a papírjainkon az szerepel).

Kép
breni
 
 


Most a mecsek stresszoldó teát iszom. De kipróbálnék mást is.

Szerintem Breni, ha elmentek a meddőségibe, úgyis friss eredmények kellenek, meg szerintem azért nektek is lesz némi beleszólásotok a dologba.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Hali lányok!

Bumi,
annyira, de annyira átérzem a problémád :( Ugyanezzel küzdöttem egy éve és sajnos én egészen lecsúsztam a depresszióig. Ezért most gyorsan lekörmölöm nekem mik segítettek. MagneB6 minden mennyiségben. A B vitaminok idegnyugtató hatásúak és a magnézium kell a felszívódásukhoz. Rengeteg séta a szabadban, mozi, színház sok-sok-sok nevetés. Csak vígjátékokat nézz. Ne nézd a híreket, ne olvasd a napilapokat, mert csak a szörnyűség dől belőlük és az elméd tudattalanul is raktározza ezeket. Keresd mindenben a boldogságot a szép érzelmeket. A vegetatív idegrendszered beteg, kell a kényeztetés minden téren neki. :) Én sokáig fürödtem levendula és mindenféle lazító fürdősókban. Jártam masszázsra...kizárólag a lazító masszázsok jók! Menj szaunába, hogy megszabadulj a méreganyagoktól. Ne legyél egyedül, mindig keresd a társaságot. Ha van rá mód, menjetek el a pároddal akár csak egynapos kirándulásra is, de ha belefér többre. Én a velencei karneválon "gyógyultam meg" :D Abban az 5 napban egyszer sem jött rám ez a rohamszerű valami.

Sajnos nem az antibigyók a gyógyszerei ennek a problémának. Ha kell nagyon szívesen megírom privben a homeopata nevét elérhetőségét, aki nekem is rengeteget segített a végső gyógyulásban. Utána azt íreztem kicseréltek! Nagyon szorítok, hogy mielőbb átlendülj a rossz érzéseken! :wink:

Mindenki másnak meg puszi! :lol:
tapedli
 
 


íreztem=éreztem :lol:
tapedli
 
 


nade mégis írok a többieknek is :D

Gröni, a görbéd mesés! Nagyon rettentően szorítok! :D

Reni, az inszem sokkal kisebb megterhelés a lombiknál. Szerintem próbáld meg a dokiddal mindenhogy azt intézni először.

Szia Viki! Remélem így elsőre egy gyönyörű zebrával kezded a pályafutásod itt és megyünk utánad a sorban :lol:

Pinkiné Niki, hát bizony ez az eredmény példaértékű :D

Én tittára odavagyok, hogy mégsincs vesekövem :lol: Madarat lehetne fogatni velem :lol:

Dorcsi? Tea? Hol vagytok? :roll:
tapedli
 
 


Tapi!
Köszi amit leírtál!
Magne B6-ot szedem, iszom a stresszoldó teát. Sajnos kirándulni csak januárban tudok elmenni, de akkor szeretnénk. Fürödni meg imádok, úgyhogy veszek is levendulás fürdősót! Kösz a tippet!
Tévét nézni mostanában nincs kedvem, inkábbolvasok, de csak is ponyvát! :D

Az egyik lány Leo honlapján leírt nekem egy tök egyszerű légzésgyakorlatot, most azt fogom gyakorolni!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,

már korábban is akartam kérdezni és bazira szégyenlem, hogy nem tom, de kia az a LEO?? :shock:
tapedli
 
 


Bocsi, azt hittem tudod. :oops:
Szal van az a honlap, hogy babát tervezők otthona:
http://babatervezok.otthona.net/
Ezt egy genetikus csaj csinálj, őt havják Leonórának.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,
az oldalt ismerem, de nem tudtam ki szerkeszti :shock: Köszi, hogy leírtad :D
tapedli
 
 


Tapi!
Mi is örülönk hogy nincs ott az a vesekő.;)

Görbém
Kép

Kép
breni
 
 


Szép napot csajok!

Bumi!

Annyira sajnállak, de sajnos nem tudok segíteni! Most akkor náaltok szünet van vagy a véletlenre bízzátok?

Reni!

Most már tessék sűrűn szeretgetni apát! :lol: Szerintem nektek simán összejöhet spontán is, persze ha úgy érzed, ne várjatok! Párod eredményét már tudjátok, lehet, hogy neked is kéne valami kivizsgálás, mert soha nem lehet tudni, mi áll a háttérben! Lehet, hogy csak egy hormon, amit egy-két tablettával rendbe lehet hozni! De ha meddőségibe mentek, akkor azt megcsinálját ott!

Vicky!

Itt, ezen az oldalon ez nagyon jó eredmény! Nálunk 2M 1-2 mozgó! Na, ezt senki ne utánozza! :lol: Volt 4 terhességem spontán! Én ezért mondom, hogy nektek simán sikerülhet spontán, mert ha nekünk így sikerült, akkor nektek is fog! De nem tom mitől függ! Lehet, hogy mikor sikerült apjuknak is több volt a mozgó, nem tom! Bár az utolsónál nem sokkal lehetett több, mert amikor nézték ennyi volt és két héttel később pozitívat teszteltem!

Tapi!

Nálatok is mindjárt eksön tájm van! Ugye nem szüneteltetitek a dolgot?

és tényleg, hol vannak a leendő kismamik? :lol:
Vendég
 


Sziasztok4

A pocim egyre jobban görcsöl. Sajna mindjárt jöna piri. Akkor viszont nem lesz meg a 12 napos luterális fázis. :cry:
Na nem baj. Ha leszokok a stresszről, akkor valszeg nem lesz ilyen gondom. Úgyhogy nagyon igyekszem! :)

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi!

Ha görcsöl a pocid, az nem biztos, hogy azt jelenti, hogy meg is jön! :wink: Úgy gondolod, hogy a stressztől rövidülhet a luteális fázis? Nekem többnyire 12 napos, de volt már 10 is! Én is stresszelem magam állandóan! Vagy ha állandan annyi, akkor nem amiatt van? :roll:
Vendég
 


Szerintem a stressz rohadtul fel tudja borítani a ciklust. Én annak is örülök, hogy egyáltalán volt pém.
Viszont, ha neked mindig 12 nap, akkor nem hiszem, hogy a stressz okozná. Vagy mindig stresszes vagy?
Nekem általában 14 nap a lut. fázisom hossza.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi!

Szerinted egy kamaszodó gyerekkel és egy örök gyerek férjjel? :lol: Na meg ugye az elmúlt évek fájdalmai! :? Hát, nem könnyű az életem, mert emelett ott a babaprojekt, kevés kiskatonával, kevés pé-vel! Aztán a tudat, ha esetleg sikerül, lesz- e belőle baba vagy megint megszakad a terhesség! Bár nem lovagolok annyira a témán, nem omlok össze ha nem sikerül, de azért rossz érzés! Igazából mindig a jövő miatt aggódok, olyan dologokon stresszelem magam ami lehet, hogy soha nem is következik be! Te mi miatt vagy stresszes?
Vendég
 


Ó, ha én azt tudnám.
Nem érzek semmi különöset, nem történik semmi különös mikor rosszul leszek.
Különben pont olvastam tegnap a pánikbetegségről, és nem lehet megmondani annak sem a közvetlen okát, hogy mi váltja ki.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


A pánikroham - mint a neve is mutatja - "páni" félelmet takar. A tünetek változatosak lehetnek, de a pánikbetegség diagnózisának kimondásához - noha általában ennél több fordul elő egyszerre - legalább négy tünetre van szükség a felsoroltak közül.

* Fulladás vagy légszomj
* Szúró, nyomó, égő mellkasi fájdalom
* Erős szívdobogásérzés vagy igen gyors szívdobogás
* Ájulásérzés, szédülés, bizonytalanság
* Reszketés, remegés
* Kipirulás vagy hidegrázás
* Izzadás
* Émelygés, hányinger, hasi feszülés, hasi fájdalom
* Zsibbadó, szurkáló érzés a végtagokban, az arcon
* A test idegenként való megélése
* Sírás
* Rémület, rettegés
* Halálfélelem
* A megőrüléstől, az önkontroll elvesztésétől való félelem

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


A pánikbetegség tünetei gyakran három klasszikus variációban fordulnak elő. Ezek alapján meg lehet különböztetni a:

* mellkasi pánikot (mellkasi szorító érzés, heves szívdobogás, légszomj),
* a neurológiai pánikot (szédülés, ájulás, fejfájás)
* és a hasi pánikot (émelygés, hányás, hasmenés, hasi fájdalom).

A pánikrosszullét nem azonos a pánikbetegséggel. Ahhoz, hogy utóbbit kimondják, egy hónap alatt legalább négy pánikrohamot kell a betegnek átélnie.

A betegség diagnosztizálásnál fontos, hogy a tünetek hátterében az orvos nem talál szervi elváltozást. A roham gyorsan, általában 10 perc alatt éri el maximális intenzitását, és 20-30 perc elteltével akár teljesen szűnhet is, ezért előfordul, hogy a sürgősséggel hívott egészségügyi személyzet már egyáltalán nem észleli azokat a riasztó tüneteket, amelyekről a beteg beszámol.

A tünetek éjjel ritkán jelentkeznek, felébresztve a beteget, közterületeken, áruházakban, tömegben, járművön alakulnak ki. A pánikbeteg ezután általában szorong attól a szituációtól, amelyben a roham jelentkezett, ezért nem ritka, hogy másodlagos agorafóbia - egy speciális helytől való félelem - alakul ki.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: