Új privát üzeneted érkezett!

Lafi!

Javítanám magam. :)
Az előbb kicsit félreérthetően írtam azt hogy a 34 hét még kevés. Nem kevés annyiban hogy a korszülöttek ebben a korban jó eséllyel menthetőek, életképesek, stb. De kevés abból a szempontból, hogy pont ebben az utolsó időszakban fejlődik legjobban a tüdő és nő a baba súlya. Nem véletlenül találták ki azt a 36 hetet. :)

Csak egy példa:
A barátnőm 32 hétre született kb. 1,5 kg-os kisfia 4 hónapos kora után érte el egy normál gyerek, mondjuk 3 kg-os születési súlyát, tehát 2 hónappal később a rendes születési idejéhez képest.
Anya pocijában sokkal könnyebb nőni és hízni, mint egy idegen környezetben, a kórházban.

És most eldugulok!
Ha esetleg megbántottalak volna valamivel, akkor ne haragudj!

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee, tudom, hogy jó akartok, de azt is tudom, hogy jó ez így. Nálunk sajnos képesek a 39. héten is inzulint adni, én nem az inzulin ellen vagyok, hanem az ellen, hogy nem fogják neke,m tudni beállítani, mert nem tudnak egy fejfájást belekalibrálni és pl. ha akkor állítják be amikor fáj a fejem és felmegy a cukrom, akkor sok inulint kapnék, után elmúlik és a sok inzulintól meg rooszzul lennék, az meg most nem hiányzik nekem.

Amúgy a babának egyik sem jó, se a sok cukor se a kevés cukor....

Muszáj már ezt így végigvinni, mert ezt szoktam meg, és ha mostátvariálom magamnak a dolgokat, nem tudom, mit érek el vele, mi fog kihatni....
A gyerek elviszi ami kell neki és ez a lényeg!

Mellesleg ma nem mérnék cukrot, mert minimum 10 fölött lenne asszem, úgy bezabáltam, hogy fáj a hasam is...pedig kevesebbet ettem mint a barátnőim mégis kikészültem....
(Csináltam sült husit, háromféle sajtszósszal, durumtésztával---ebből keveset ettem, meg volt fini husileves, meg a csajok hoztak tiramisut....Szóval ma tuttira nem 150gr ch-t ettem, de hát ez babaváró buli volt. És tök jól bírtm a főzicskélést!!!!Férjecském meg mosogatott!!!Édes...én meg aludtam és emésztettem....)
Vendég
 


Monee, én kaptam tüdőérlelőt és roihadtul nem akarok a 36. hétig megszülni, nem is engedi a dokim és pláne, hogy afddig szedem a gyógyszereket, amik visszatartják!
Szóval nem lesz gond, megszülök úgy a 36. hét után, és az teljesen jó lesz!
Nem bántottál meg egyáltalán.
Vendég
 

 
 

Lafika!

Huhh... nehéz, de asszem akkor el kell fogadnunk, hogy Te ezt választottad. Majd az idő eldönti hogy jól döntöttél-e, de ha úgy érzed hogy így helyes, akkor nekünk (nekem) el kell fogadni.

(A barátnőm is kapott tüdőérlelőt, sőt visszatartása is volt és a gyerek kijött, mert ki akart jönni.)

Cupp Nektek!
Ez a lakoma egészen jól hangzik! :D
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Jól döntöttem.Pláne hogy 34. hétben vagyok és nem a 32-ben.
Vendég
 


Lafi


Lányok bocsi ,nem akarok port kavarni,de nem értek azzal egyett h önhatalmúlag emelje ch adagját.... lehet h tényleg kellene,,de ott van Tűű doki.... gondolom nem a levegőbe beszél....tudja mit csinál?!

Kitartást,nem sok van hátra...elképzelni nem tudom amit most átélsz...csak erőt tudok küldeni hozzá:wink: :)
Vendég
 


Ella drágám, köszönöm!!!Én is így gondolom....Aztán készüljetek ám, mert tavasszal megyünk hozzátok!!! :wink:
Vendég
 


Lafi

Ne fenyegess :D :wink:

Keresgéltem....a 29 . heti uh volt az utolsó.....mekkora most Hunor baba??
Vendég
 


lafi, TE érzed a legjobban mit kell tenned. mi csak okoskodunk itt agyba-főbe :lol:
és meglásd, a babánál is ez lesz. én is sokat kérdzegettem, faggattam sokmindenkit, ami persze okos dolog. de tényleg te érzed alegjobban, hogy mi van a babáddal is.
és így,hogy már a 34. hétben vagy, nem lesz semmi baj. és szeritnme te is ezt érzed. (én kb. a 30. hétre születtem, még inkubátorba sem tettek....)
puszikat átadtam. olyan jó puha a pofija, mindig puszilgatnám :) és persze ő meg imádja a puszikat, rötyög nagyokat.

viszont átállt zsuzsi a napközbeni rövid alvásokra. vagyis így néz ki a napunk: kelés 5-fél 7 között (attól függően mikor feküdt és mennyir elett tele) aztán még 3 órát visszaalszik. kb. délelőtt egy 40 perces csicsi. (babakocsi, séta, néha alszik ilyenkor is kicsit) délután fél órás....brühü...pedig ilyenkor ALUDTAM én is. aztán bedobom a babakocsiba, séta, kicsi alvás. aztán már nem alszik estig. pedig 1 hete még 6-7 között volt még egy csicsi....
de nagyon jó baba. és már kezd beállni a 4 órás kajálása.

rejo, írtam még 2 napja privit. és ma kerestelek telón is. semmi extra, csak gondoltam trécselünk :)

növeltem az adimet adagomat, egyenlőre napi 1 szemnél tartok. de lehetek bátrabb mert semmi hatása nincs. leszámítva az édesség iránti fokozott vágyamat. ami szerintme inkább a gyengeségem és a fokozatos hozzászokásom az oka. ez van :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Lafi :)

megtaláltam...2500 g 34. hét...teljessen jó(szerintem :oops: )

na megyek aludni

csók
Vendég
 


Jó reggelt!

Lafi: Ha már eléri a 2 és fél kg-ot Hunor baba, akkor nagy baj már nem lehet ;) Mindent tegyél úgy, ahogy jónak látod! Bennünk csak felmerült 1-2 kérdés, hátha jót tenne nektek, de döntened akkor is neked kell. Amit persze már megtettél és mi elfogadunk ;)
Remélem, jobban vagy továbbra is. Néha kell egy kis bűnözés, jól tetted, hogy kihasználtad a lehetőséget. :)

Dimet: Te jutottál tegnap eszembe. Harkálykodott az egyik szomszéd, de csak amolyan kis kopácsolásokkal. Elég idegesítő volt, persze egy zavam lehet, mert akkor éppen lehetett hangoskodni, csak hát én meg pont elszundítottam és ezzel ébresztettek :(

Ismét pisi, megőrülök ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Lafika!

Párom érdeklődött reggel, hogy vagytok!
Ez biztosan nem lehet véletlen............. :)
Olvasom, milyen jó bulit csaptatok! Remélem kicsit lazultál végre a többiekkel!

Fejed erre a frontra????

Sok-sok rengeteg pusszancs!
Vendég
 


sziasztok!

Bettica:itt is BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

http://animaciostarhaz.atw.hu/szuletes.html

Megjött a front! :cry: a pocakom sajnos észrevette megint!Fájdogál olyan gyenge mensi görcsösen. :cry: Szerintem múltkor is az volt a baj,mert azóta tök jól voltam!
Remélem gyorsan tovább megy! :evil:

Kép

Kép
lecso
 
 


Szia Lecso!
Dobj egy pocifotót kérlek!
Vendég
 


Monácska, édes a párod!!!Jól vagyok, kezdem megszokni a gyógyszereket szerintem, mert ez már a harmadik nap, hogy jól vagyok. Egyre kevesebbet remegek.
Viszont megint görccsel és keményedéssel indítottam a napot és éjjel alig aludtam, megjött a front...de legalább a gyógyik leállíották, még másfál hét...és minden kiderül.

Lecsó, vigyázz magadra, szemét ez a front !!!


Kavicskám ez rád is érvényes!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


ez itten egy has benne meg egy Hunor-baba:

Kép


Ezt meg itten anyukám csinálta teljesen, ez lesz kint az ajtóra felrakva:

Kép
Vendég
 


Itt a pocifotó is :D

Kép Kép

És még ezután kezd el igazából nőni :lol:
Levivel úgy néztem ki a végén mint aki lenyelt egy egész hőlégballont! :lol: :lol: :lol: Lett is 3820gr-os a 39.héten :D .

Kép

Kép
lecso
 
 


Lecsó, hát jó nagy pocakod van...sztem nekem nem volt ekkora a 26. héten....
Vendég
 


Sziasztok!

Milyen szép pocijaitok van :lol: Egyszer majd nekem is lesz ilyen ;)

Ki akartam ma menni sétálni egyy picit, de a párom lebeszélt róla, mondván elég ramaty idő van kint :cry:
Én nem tudom, biztos a korral jár, de ma nagyon szenvedős vagyok. Fáj a derekam, a hátam és még a pocim görcsölget :( Ráfogom a frontra inkább...

Lecso: Köszönöm :) A te pocid tényleg egy 26 hetes pocak? Hihetetlen :shock: De nagyon csinos! ;)

Lafi: Örülök, hogy jobban bírtad az elmúlt napokban. Másfél hét? Azt már féllábbal is ;) Így legyen!

Monácska: Ti is jól vagytok?

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!
Bettika!
Boldog szülinapot!!!!!

pocak kép: Kép

Ilyen, amikor tekereg a pocakomban és erre ébredek:

Kép

Lara:
Kép

Délután még jövök!! Most csak ennyire volt időm (akkor visszaolvasok).

Kép
lara26
 
 


sziasztok!

Igen egy 26 hetes pocak ez :D !Biztos mert kicsi vagyok azért is látszik ilyen nagynak.Egyszer olvastam azt hiszem egy kismama újságban,hogy aki sovány,kicsi termetű annak általában hamar látszik és nagyobbnak tűnik a pocakja.Aki magas,húsosabb valahogy jobban elfér a babóka a csípőnél és nem egyből kifele nő a pocak,hanem odabent helyezkedik a babóka egy ideig.MAJD PERSZE UTÁNA ŐK SEM TUDJÁK ELTITKOLNI!!! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
lecso
 
 


Én már megint "Újra dobhat" kártyát húztam. :cry:
És a legközelebbi pont karácsonyra várható! Isteni karácsonyom lesz! Tököm tele! :(

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


na csináltam rossz minőségű dvd-ről képet. :D
Ezen a nap szültem.Itt 39 hetes terhes voltam Levivel!

Kép Kép

most is lesz ekkora ha nem nagyobb! :lol:

Kép

Kép
lecso
 
 


nagyon tutik a pocakfotók!!! irigykedek ám!!!!!! :D

lara, te semmit sem híztál!! :)

lafi, hunor édes a pocakban :) már nem osk van és a kezedben tarthatod!!! pihenj sokat, ne agyalj :)

lecso, neked is szép a pocid!! tényleg nagyobbnak látszódik :)

rami, sajnálom....... :?

megyek muffint sütni. csokis-banános :D

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Szakmarinekatinak és minden Katalinnak boldog névnapot!!!!
Vendég
 


Júj milyen igazad van Lafi!

KATLINOK BOLDOG NÉVNAPOT!!!

Kép

Kép

Kép
lecso
 
 


Lara, most komolyan, ugy csak kamuztál, hogy híztál???Mert nem hiszem el!!!!!!!!!!!!!Iszonyat csini kismami vagy!

Kavicskám, mi van veled????Nem írtál még ma.........

Rami, mi a baj???

Dimet, csokis-banános nyami!KisZsé?Hogy van?
Vendég
 


kiszsé egyre kevesebbet alszik napközben.......de éjjel alszik. sokat dumál. kukaccal harcol. majd teszek fel képet. de általában kukac nyer.
ja, ma banános volt az ujjam és megnyalattam velem :oops: :)
úgy becuppantotta az ujjamat,alig bírtam kivenni a szájából :lol:

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Skacok... betennék néhány képet (gyengébb idegzetűeket inkább lebeszélem róluk). Megszakértené mindenki aki ért az ekcémához? Előre is köszi! (durván romlik a helyzet, tegnap óta propoliszozom, attl olyan sárga, azóta mintha stagnálna, a legnagyobb pedig mintha javulna) - inkább linkeket rakok be, az nem olyan gáz talán.

http://img.index.hu/imgfrm/0/3/4/6/BIG_0003590346.jpg (láb - már sokkal jobb a helyzet mint 2 napja hála a propolisznak)

http://img.index.hu/imgfrm/0/3/4/8/BIG_0003590348.jpg (egy folt a karjáról)

http://img.index.hu/imgfrm/0/2/9/3/BIG_0003590293.jpg (na ez a durva valóság)

Igazából felkészülten szeretnék lerohanni ezzel egy (újabb) orvost, mert eddig az összes krém amit felírtak csak rontott a helyzeten én meg tehetetlenül állok mialatt már a háta is kezd foltosodni (a két láb és a két kar már foltos)

Köszi!!!!!!

(és azt se tudom kihez forduljak. A Heim Pál már leszerepelt, a kerületi bőrgyógyász is... a keresztanyám is - ő is bőrgyógyász)
Vendég
 


Ja... láttam a pocakfotókat :) Gyönyörű pocakok :)))))))))
Vendég
 


Csakegy!
Az én ekcémám egyáltalán nem hasonlított erre. Nekem tényleg tipikusan hajlatokban volt, illetve ami vádlin, az sem ezen az oldalon, hanem a belsőn.
De nemcsak helyileg, kinézetre sem olyan egyáltalán, nem tudom, mi lehet. Szegény Lilla!Viszket nagyon?Mert az még nagyon tipikus, már nagyobb koromban is hiába próbáltam fékezni magam, ha viszketett, muszáj volt vakarni, de kegyetlenül. :(

Kép
Kép
zazzy
 
 


Csajok, kérdezhetnék???

Úgy 3-4 napja alig mozog a baba, néha belémrüg és kész, eddig kaja után széttombolta az agyát, most meg szinte semmit....aggódjak vagy normális???Néha mozgatom a hasam , ébresztgetem, néha fel is ébred rúg egyet de néha mint ma is fel sem ébred. Tudom, hogy ilyen isdőszakban mr 90%ban alszanak, de azért normális, hogy alig érzem????
Vendég
 


lafi!!! mi is ekkor rohantunk be az ügyeletre! de valóban lelassul a vége felé a mozgása ababának. én is paráztam!! és szerintem,ha tudtok menj be. tuti semmi baj, csak paráztatni fogod magad ezek után! mert ez normális, csak meglepő és ijesztő. én ezért fogtam magam, bementünk és mentem minden héten,hogy nézzék meg uh-n az áramlásokat.
én is agyonráztam a gyereket,már kétségbeesve,hogy mi van mán. aztán nagy nyugodtan rúgott egyet,hogy "haggyá mán békén, szűkösen vagyok itten bent..."
a saját megynugvásodra nézesd meg magad.
nem akarlka ijesztgetni, de nekem a szülés előtt 2 héttel már nagyon ez volt. de 2 hét!! addig még bent marad hunor baba:)

csakegy, ez szerintem nem ekcéma. allergia nem lehet?????

sajkukac tombol az ágy közepén, visongatva :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Lafi: szűkül a hely? Számold a mozgásokat! Ha kevés (nem emlékszem mennyi kellene) akkor hívd fela dokid vagy a védőnőt és kérdezz rá.

Egyébként meg szerintem nagyon befolyásolják őket ilyenkor a frontok és a napirendjük is kezd a születés utánihoz hasonlítani.

Most abból indulok ki, hogy Lilla ma már negyedszer alszik... (normálisan jó ha kétszer), úgyhogy valszeg lehet valami a levegőben.

Ha viszont bármi kérséged van AZONNAL hívd az orvost vagy menj be a kórházba NST-re!!!!!! Túl sok gyógyszert szedsz ahhoz, hogy kockáztass!!!!!!!! (nem akarlak riogatni, csak tudod, jobb az elővigyázatosság. Terhes nőnél soha nem néznek rondán az orvosok ha indok nélkül vonul be extra NST-re... )
Vendég
 


Sziasztok!

Csakegy!
A Lassari pasta nem tudom, hogy adható e Lillának.
Igaz én ezt a szárító kenőcsöt herpesz sebre kaptam, ami már száraz volt (és csak a heg volt látható az orvos számára) , de körülötte a szám piros volt, mint a fene (mintha bambit ittam volna).
A szám körül a bőr túlszáradt ezért Neogranormont kell rátennem.
A csuklómon viszont ekcéma kezdett jönni, gyors bekentem vele és már elmúlott.

Kép
lara26
 
 


zazzy, dimet: nekem is ez az állandó dilemmám. Ha ekcéma lenne akkor javulnia kellene a gyógyszertári visszazsírozós krémektől... ez meg a 96%-os(!!!!) alkoholban feloldott propolisztól lesz jobb. Ami a bazi nagy parám, hogy pikkelysömör.

(a bőrgyógyászok mindig leekcémázzák)

Egyébként meg JIPPIIIII :) Lilla mostanában reggel 7-8-kor szokott ébredni, 11-12 óra alvás után. Brutáljó... nem?:)))))))))))) Éljen a külön hálószoba :) (na megyek felébreszteni... 1,5 órája alszik, így nem tudom hogy fog 8-kor éjszakai álomba merülni....)
Vendég
 


Lara: köszi, utánanézek.
Vendég
 


Lafi!
Ez nekem is fura. De most tartok 69 kg -nál az 55kg-ról indulva.
A legtöbb súly a picikére ment. Nem fog maradni rajtam semmi sem szerintem. De jó lenne, ha azért maradna és 60kg lennék a 172cm magasságomhoz. Kép

Kép
lara26
 
 


Köszönöm a köszöntést! :D

Kép
lara26
 
 


Sziasztok!

Lafi és aki írt a Katalinoknak! Köszönöm a névnapi jókívánságot!
Aranyosak vagytok!

Olyan jó látni a pocakképeket!!!! Mindenkinek nagyon szép pocija van!!!!!

Nekem minden nap háromszor egy órát kaja után kellett számolgatni a mozgásokat. Ha jól emlékszem, akkor min. 80-at kellett számolnom naponta. (nekem nagyon sokat rúgott, valószínűleg helyezkedett. addig rúgott, míg fel nem keltem - gondolom ő is rühellte a sok fekvést)

Csakegy! Megnéztem a képeidet! Sajnálom, hogy ilyen probléma van nálatok (is). Sajnos egyre többen küszködnek ilyen problémával.
Az én kisfiam tejallergiás volt, csalánkiütéssel kezdtünk. Néhány hónap múlva jött az ekcéma - ami azóta is megvan - de nem ilyen volt. A Leventén először fürdés után - a meleg hatására szerintem - látható először, ami később egyre csúnyább foltszerű, majd a végén sebes lesz és elmúlik. A lábán van csak. A doki szerint atópiás dermatitisz, és majd kinövi. (a tejallergiát hamar kinőtte)

Viszont ami felkeltette nagyon a figyelmemet, az főleg a második kép, ahol látom, hogy kör alakban van rajta a folt. Nekem kb. 5-ször volt már ilyenem.
Elöször egy pici pötty jön (a könyökömre vagy a térdemre), ami viszket nagyon, majd szépen jön a többi pötty és kialakul egy kör. Irgalmatlanul viszket, annyira, hogy még én (felnőtt) sem bírom ki, hogy ne vakarjam ki sebesre. Sajnos még nem jutottam el bőrgyógyászhoz, csak akkor, amiután már elmúlt.
És tudod mit kérdezett a dokinő? Hogy volt e a családban pikkelysömör..... :(
Legközelebb, ha kijön, megyek és megmutatom a dokinőnek.

Szóval nem tudom mit tegyél!!! Mi is csak az elocomos krémet kaptuk (kikeverve, hogy ne legyen olyan erős)
Remélem valaki tud segíteni!!!

Ha gondolod holnap utánakérdezek egy ismerősömnél - aki keményen pikkelysömörös - hogy milyen neki (viszket -e, mit használ, és milyen alakúak a foltok)

Sziasztok!
Kati

Kép

Kép
szakmarinekati
 
 


csakegy, de pikkelysömör mitől lenne? pff..szegény lilla!

névnaposoknak boldog, boldog!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


szegény lillácska! csakegy, nekünk a fülekcémánk körömvirágkrémtől múlt el. kipróbáltunk kencéket, a gyógyszertől csak rosszabb lett, lngolt szinte, aztán a dokinéni mondta, hogy próbáljuk meg a körömvirágot.
én a sima dmest vettem, első nap már látszott, hogy egy kicsit jobb, és 1 hónap alatt teljesen elmúlt. most fenntartásnak még 2-3 naponta kenem.
szerintem vesztenivalód biztos nincs vele, ártani nem fog, és talán egy próbát megér.

metformint szedsz már?????



pocakosoknak gratula a sok szép pocakhoz!!!!!! és pocaklakóhoz!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Fú, nagy nehezen leaktam. Az orrát persze nem tudtam kiporszívózni. Szerencsére csak kicsit folyik neki így talán nem dől össze a világ de az a hiszti amit levág az valami döbbenet és ennyiért még nem akartam mégjobban stresszelni... (mennyivel könnyebb volt amíg még kisbaba volt...). Most az van, hogy elveszi az orrszívót és kiporszívózza vele a nyálat a szájából... közben meg énekel. Iszonyúan élvezi. Ha viszont elindulok az orra felé akkor visítás, fejkapdosás. Tegnap lefogtuk, ketten nyúztuk. Utána 5 percig hisztizett, üvöltött.

Most az ágyában énekel és hozzá csörgőt ráz. A szokásos esti elalvási ceremónia részeként... (de legalább nem üvölt.. néhány hónapja valahogy sikerült megértetni vele, hogy úgyis aludni fog így inkább elfoglalja magát amíg el nem alszik... csak később be kell mennem újra betakarni)

És még csak 8 hónapos... atyavilág, mi lesz itt később.... (a hisztiket -pl. egy tilos dolog elvétele miatt- sikeresen hárítjuk, de mit kezdjen az ember az orrszívóval???)

Ja... ma szegény az egyik mókustól is bőgni kezdett... Ott állt a ketrecnél és befelé dugdosta az ujját... én meg úgy gondoltam, hogy inkább kiengedem a mókusokat. A mókusok lelkesen rohangáltak, addig Lilla élvezte is a dolgot amíg az egyik oda nem állt elé és nem nézett vele farkasszemet... Na akkor Lilla elkezdett félni tőle és amikor a mókus elindult felé kétségbeesetten sírni kezdett. Megfogtam Lillát, onnantól együtt néztük a mókusokat... Lilla még oda is ment az egyikhez és megfogta a farkát :) Fú, tök ciki lett volna ha a gyerekünk halálosan félni kezd a mókusainktól... pedig azok olyan aranyos kis jószágok, főleg amikor a szobában rohangálnak, felrohannak az ember vállára és hasonlók :)
Vendég
 


csillagfény: nem, még nem metforminozok... Bevallom kicsit tartok tőle, mert anno engem döbbenetesen kiszárított. Nem tudom mi lenne a tejemmel ha most újra elkezdeném (sokat ittam de mégis... még nyálam is alig volt. Aztán néhány hónap alatt elmúlt a vízhajtó hatása, de az elején brutál volt.). Legalább karácsonyig szeretném kihúzni a szoptatást (bár a 12 hó a célkitűzés).
Vendég
 


Bocs mindenkitől, h. nem olvastam vissza, de el voltam foglalva a sebeim nyalogatásával! (Ha már megjön, legalább ne fájna enyire! :evil: ) :cry:

Szépek a pocik! :D
Szóval eddig azt hittem, h. nekem volt a legnagyobb pocim, de úgy tűnik Lecsó fog nyerni! :D

Lara!

Ahhoz képest, h. nyáron még alig látszott vmi, így a végén szépen belehúztál! :D
Gergő is szeretett így keresztbefordulni és közben kepeszteni, h. majd kirepedtem! :twisted:

Lafi!

Szerintem te más helyekről tuti rengeteget fogytál!
Az egyél-ne egyél vitához én annyit tennék hozzá, h. az lehet, h. cél lehetne, h. az éhomi cukrodat megpróbáld feltornázni egy kicsit lassú felszívódású szénhidrátok napi többszöri fogyasztásával (pl. párolt zöldségsaláta "nassolásával", remélem nem mondok hülyeséget, mert ezekhez, ti nálam jobban értetek), szóval, h. többször keveset enni olyasmiből, ami alig emeli meg a cukrod, ugyanakkor folyamatosan el tudod vele érni a 4-4,3-at, mert a 3-as cukor azért hipoglikémia a javából, ami az agysejtjeidnek sem igazán használ! )
Nálunk is volt ilyen, h. a ded egész nap nem mozdult, este már sírva ugráltam, h. biztosan meghalt, mire rúgott kettőt, h, "Jóvanna!". Sose felejtem el, h. mennyire meg voltam ijedve!

Katiknak boldog névnapot!

Csakegy!

Ez nem biztos, h. ekcéma! Keress egy hozzáértő bőrgyógyászt (nem lesz egyszerűbb, mint nőgyógyászt! :twisted: )
Én csak bepötyögtem a gugliba, h. "psoriasis" és képkeresésre állítottam. Elég hasonló képeket találtam, mint amit Lilláról felraktál!
Kép
Kép
Ezt nézd meg, hátha tudnak közeletekben dokit ajánlani:
http://www.psoriasis.hu/
(Mi a S. B. doktorhoz járunk, ha előjön vmi. Szerintem küldd el neki a képeket emilben, h. ő mit mond rá!)
Nekem a térdemen és a könyökömön szokott előjönni vmi psoriasis szerű, de ilyenkor gyorsan lekenem Elocommal és akkor jódarabig nyugton van (jellemző, h. a bőrgyógyászat gyakorlatunkon a gyakorlatvezető nem volt képes diagnosztizálni, h. mi a fene lehet, hanem adott rá vmi ecetszagú gyógyszertári kencét, amitől kb. 4X jobban viszketett, mint előtte! :evil: Na őhozzá sem mentem vissza többet! :evil: )
Ugyanakkor az tény, h. az ekcéma valószínűbb kisbabáknál, mint a psoriasis.
http://www.allergiainfo.hu/inda5e.html
Ezt nézd meg, hátha találsz vmit, ami kiválthatja!
A propolisz nem biztos, h. nyerő, ha esetleg pollenallergia váltja ki.
A gyapjú bigyót próbáld meg elhagyni pár hétre, hátha mégis az a bűnös.
Mosószer? Öblítő? Mókusok? Bocs, de hátha!
Mivel fürdetitek? Nem túl meleg a víz?
Nem lesz egyszerű!
Ha majd kiderítették, h. mi is ez pontosan, szerintem ne zárkózz el a szteroidos kezeléstől, amennyiben rövid távú! Igen látványosan tud tőle javulni, és a viszketés is hamar elmúlik.

Örülök, h. végre ti is alszotok! Ugye, h. a külön háló csodákra képes! :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!


Katiknak boldog névnapot kívánok! :)

Csakegy!
Nekem Lilla bőrelváltozásait látva a psoriasis ugrott be. Nagyon úgy néz ki, de nem vagyok bőrgyógyász szakember!
Fejbőrén? Körmein nincs elváltozás? Köröm elszineződés?
Találjatok egy jó bőrgyógyász dokit!

Lafi!
Jól vagyok, készültem a hidegfrontra! Eddig még semmi jele. Valószínüleg jól "fog" a napi 3gr Magnezium citrát. :roll: Remélem éjszaka sem lesz semmi gond! :roll:

Rambóka!
Van esélyed Karácsonyi zebrás ajándékra! :)
Vagy pont úgy lesz mint Gergő esetében?
Drukk.

Lányok!
Nagyon szép poci képek! :)
Most mindenki dicséri az én csinos pocimat is, de mi lesz itten kérem két hó múlva??? :lol: Már nagyon várom! :D

Mindenki mástól elnézést kérek. Most ennyi volnék.

Sok puszika Mindenkinek! :D

Kavics
23+5
Vendég
 


Sziasztok! Csakegy ! Nem lehet,hogy a mokusoktól van? Az egyik vendégemnek sajnos ők okozták a bőr problémát. Bocs,hogy belekotyogok. Szép estét mindenkinek!
renus
 
 


Rambóka: sajnálom, hogy megjött :( Hajrá karácsony :)

Lillán szerintem nagyon nem így néznek ki a hegek - ld. a pikkelysömör tömör buckás, Lillán a buckák pedig középen lyukasak...

Majd megnézem mit tudok még kiiktatni ami ezt okozhatja... a fogzás a legvalószínűbb ok, de azzal semmit se tudok kezdeni :(

Mókusok: nem attól van, akkor sokkal korábban előjött volna... a fogzás a ludas... de attól még kéne valami tüneti kezelés is... (mármint a fogzás rontja a helyzetet...)
Vendég
 


szerintetek mi az a max. időpont amikor valószínűleg kibújnak az első fogak?
Vendég
 


Nyugi!
Nem vagy lemaradva semmiről!
Majd, ha Lillának 10-11 hónaposan sincs egy szál foga sem, csak akkor kezdj el izgulni (5 hónapos késés simán belefér!).
Addig meg örülj, mert legalább nincs cicipiercing lyukasztás! :lol:

Ekcémára tüneti kezelésnek az Elocom a legjobb, hidd el semmi baja nem lesz ennyi szteroidtól, nem szájon át szedi, nem nagy adagban és nem hónapokig!
Viszont vmit tényleg kéne vele kezdeni, mert ez már nagyon csúnya! :(
A 98%-os alkohol nem biztos, h. olyan jó ötlet, mert rettenetesen szárítja a bőrt és félő, h. még jobban ki fog repedni és vérezni fog. Lehet, h. átmenetileg javítja, mert leszárítja a pikkelyeket és hólyagokat, de rendszeresen használva több kárt csinál, mint hasznot.
Az Elocom nálunk nagyon gyorsan rendbehozta a Gergő ekcémáját.
Szerintem, ha egy hétig minden esete lekened és este nem fürdeted, csak lezuhanyozod, tuti el fognak múlni.
Legalább az egyik folton kezdd el, h. lásd, h. használ-e!
Nem vakarózik?
Mert akkor vágd jó rövidre a körmét, nehogy vmi bacit belevakarjon és felülfertőződjön a dolog!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?