Új privát üzeneted érkezett!

Lafi,
Spontán baba reményt adhat a szünetes hónapokban szóval táblában a helyed :wink:

Csiperke,
Vettél homeost? Az tényleg szupi jó gyorsan segít.
Vendég
 


Aranyos vagy!!!! :wink: Hát, ez a gyerek egy csoda, tutti! (emlékszem a Mágus is hogy meglepődött....na meg mi is)
Vendég
 


Csiperke,
jobbulást!!!!!! :oops:

Fanni,
tegnap éjjel gondoltam Rád, amikor 3 órán keresztül iszonyú szívdobogással fetrengtem az ágyban, nagyon szar volt.
Előtte rázott a hideg, utána elöntött a forróság, remélem csak a szokásos és nem leszek beteg... :roll:

Nyuszi,
ez a hányás!???
mi a franctól van??
lehet ilyen, hogy a terhesség elején nem igazán és a végén indul be??? ilyet még nem is hallottam... :shock:
nekem is vannak keményedések, nem nagyon szedek semmit, néha egy magneB6-ot
te mit szedsz???

Véda,
a vált. kedvéért én is az Istenhegyin voltam.. :D

Kép
fendike
 
 

 
 

Csiperke,
remelem hamarosan tul vagy a nehezen..Jobbulast neked!

Nyuszi,
koszi mar jobban vagyok,elvezem az itthonletet meg ma mert holnap mar mennem kell dolgozni:)
Remelem ez a hanyas csak atmeneti es hamar mulo dolog lesz nalad..

Kép
petitpois
 
 


Pandus!még nem,de most veszek,bár én annyira nem ismerem ezeket a szereket.Ez is kis bogyóból áll?mennyit kell belőle bevenni?

Itt nagyon kevés helyen lehet kapni,de beszerzem.

Kép
csiperke
 
 


Csiperke,
6 adag van benne minden adag külön műanyag hengerbe. Első nap 3 adag 2.nap 2 adag 3. nap 1 adag. Nem szabd elötte, utána enni inni legalább 45 percig és fogmosás is tilos mert semlegesíti a hatását. Mi mindenre homeost használnuk amire csak lehet nővérem szülésnél is és nagyon hatásos dolgok ezek.
Vendég
 


Pandus, iszol majd valami teákat szülés előtt vagy tejcsi miatt???Miket és mikortól?

Orsi te ittál ilyeneket?
Vendég
 


Donika:
Cumirol annyit hogy kaptunk mi is de majd meglátjuk lesz-e szükség rá?

Fanni:
Akkor még rendes is a szomszédod mert nem mindenki így áll hozzá! Remélem ezután is tudsz majd aludni. A terhesség elején én is csak egyszer hánytam többnyire csak hányingerem volt. De tudod ami késik az nem mulik mert én most bepótolom naponta többször. Örülj hogy jól vagy.

Orsi: Hányás téren lehet hogy veled tartok?

Véda:
12.heti Uh-n az Istenhegyin voltunk Hajdu Dr-nél. Az Uh-t nem, külön csináltuk hanem kombinált teszttel együtt és 28000 ft volt.
A négyes tesztet is meg a 18.heti UH-t is ott csináltuk. Nekünk megérte.

Lafi: Egyetértek Pandával a táblában a helyed.

Csiperke: Javulást!!!!!

Fendike:
Azt mondta az orvosom hogy van ilyen terhesség hogy valaki nem az elején hány hanem a második felében. Pedig nem bánnám ha már elmulna.
Szedem a - Gravidát napi 1x
- Folsdavat napi 1x
- Magnézium Citrici 500mg 3x2
- Ferro-folgamma 2x1

Petitpois: Köszi én is remélem.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Pandácska: Mit használt a szővéred a szüléshez? Milyen homeót?

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Lafi,
Tejcsi miatt nem mert úgy gondolom hogy lesz tejem a kórházban két napig ömlött mert szerintem a szervezetem azt hitte hogy megszültem vagy ilyesmi így elinditotta. Olyan volt a cicim mint a beton. Szedek majd homeos dolgokat mert nővéremnek is segített a tágulásban(én nagyon term.szülésre készülök). 36. héttől Caulophyllum meg van egy másik. Meg szülésnél is szedem majd a Cimicifuga+Cauliphyllum hogy gyorsabban táguljak. Lehet majd iszom a szoptatós teát szülés után de ha olyan leszek mint nálunk mindenki a családban akkor nem lesz probléma a tejjel. Meglátjuk én nagyon pozitívan állok hozzá és szoptatni fogok.
Vendég
 


Lafi,
Ja és a gátamat is masszirozom olajjal majd(nővéremtől megörököltem) hogy ha lehet ne vágjanak vagy legalább picit vágjanak. Persze én tervezek.....
Vendég
 


Pandus!

Köszi a segítséget,még azt mond már meg légyszíves,hogy mennyibe kerül?
Egyébként voltunk ilyen homeos dokinál,a folyás miatt mentem,erre ő calcium sulphoricumot írt fel,de nem tudom mennyi köze van hozzá,és 7000Ft kért el,hát nagyon pipa voltam.
Mondtam is itthon,hogy Ti lányok,jobban benne vagytok a dologban,mint ő,szerintem ezt csak azért írta fel,hogy adjon valamit.

Kép
csiperke
 
 


Csiperke,
Hu az árát nem tudom de az tuti hogy 2 ezer alatt van szerencsére mostanában nem voltam beteg(kopkopkop)
Vendég
 


Pandus, és ezeket mikor kezded el és mennyit kell???
És nem mellesleg hogy a fenébe éred el a gátad?Vagy én tudom rossz helyen, mert ahol én tudom, azt én nem érem el...
Kórházban kaptam végbélkúpot és azt sem bírtam felrakni magamnak...
És milyen olajjal?
Lent van a hüvely és végbél közötti rész...vagy nem?
Vendég
 


Lafi,
Hát nem tudom és fekve is simán elérem a gátamat. Holnap megkérdezem pontosan a nővéremet de úgy tudom ezeket is a 36. héttől kell kezdeni mint pl. a teákat. A Caulophyllimból 1*5 golyó kell naponta szülés elött ez lazitja a méhnyak izomzatát. Szülés alatt a fájások ritmusa szerint 1*5 golyó. Plusz mellé még Cimicifuga Racemosa de ebből nem tudom mennyi golyó azt hiszem 5 szintén. Szülés után lehet Arnicat szedni vérzéscsillapító és talán fájdalomcsillapító is ebből 2*5 golyó naponta. Van egy olyan Staphysagria ez a sebgyógyulásra jó pl császár, gátmetszés is 2*5 golyó. Olajat nővérem vette nem tudom mi a neve de gátmasszírozásra van majd remélem most elhozza nekem és akkor megírom. Szerintem egy próbát megérnek.
Vendég
 


lafead írta:Orsi te ittál ilyeneket?

nem ittam semmiféle tejserkentőt.
inni szopi után lehet, viszont azt tudni kell, hogy vannak babák, akik érzékenyek rá.
pl. a laktoherbtől elég sokan pocakfájósak

csiperke írta:Köszi a segítséget,még azt mond már meg légyszíves,hogy mennyibe kerül?
Egyébként voltunk ilyen homeos dokinál,a folyás miatt mentem,erre ő calcium sulphoricumot írt fel,de nem tudom mennyi köze van hozzá,és 7000Ft kért el,hát nagyon pipa voltam.
Mondtam is itthon,hogy Ti lányok,jobban benne vagytok a dologban,mint ő,szerintem ezt csak azért írta fel,hogy adjon valamit.

milyen potenciál (milyen betű és szám van rajta pl. d30 v. c15stb.)? és mennyiszer veszed be amit adott??
a 7000 ft nem a gyógyszer ára, hanem a konzultációs díj, az általánosan ennyi kb.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, és semmi más homeos cuccot sem szülés előtt???
Vendég
 


Lányok, akit érdekel: én is homeo+gyógynövények segítségével szültem.
A Caulophyllumot én 37 hetesen kezdtem szedni, napi 1X5 golyót. Tudni kell róla, hogy nem csak segíti a tágulást, de a szülés időpontját is beállítja, tehát max. 2-3 nap eltérést szoktak mondani.
A másik, ami jó, az a málnalevéltea. Ezt 3 hónappal a szülés előtt kell elkezdeni. Minden nap 1 bögrével kell meginni. Én nagyon szerettem, és miközben ittam, pszichésen, is próbáltam a szülésre koncentrálni, és arra, hogy könnyű lesz.
Vége: pontban 40 hetesen szültem. Az első fájás és a baba megszületése között 3,5 óra telt el. Rettentő erős fájdalmak közepette, de irtó hatékonyan, és gyorsan tágultam.

(gátvédelemre: mandulaolaj a használatos, de van, aki sima olívaolajat is szereti. Szülőszobába is vinni kell, a kitolás közbeni gátmasszázshoz!)

Köszönöm az Istenhegyivel kapcsolatos tájékoztatást!

Véda
Vendég
 


lafead írta:Orsi, és semmi más homeos cuccot sem szülés előtt???

nem

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Halihó!

Icsilya!igen,ez a doki ára volt,nem a gyógyszeré,de nem vettem meg,mert ez szerintem nem a "folyásra"van,én meg arra szerettem volna.
Pandus!te nagyon otthon vagy ezekben a szerekben.
Véda!ugy látom te is.

hallottam ezekről a készítményekről én is amit szülésnél is lehet alkalmazni,és megkönnyíti egy kicsit,nekem lehet hogy szükségem lesz rá,mert a doki azt mondta,hogy a gerincem miatt lehet,hogy m,egcsászároz,nem erre készülünk,de az eda kizárva,és császit sem szeretnék.Ha bírnám fájdalomcsill.nélkül az jó lenne.

Icsilya!te mivel szültél?

Kép
csiperke
 
 


Lafi :P
Más is került be spontán terhességgel a táblába :wink:
Már be is tettelek!

Gömböcskét :!: viszont ki fogom tenni a várakozó listára, ha nem jelentkezik.

Fendike :P
Tényleg pocsék ez a szívdobogás/idegesség :?
Nekem is akart jönni tegnap este, de gyorsan bedobtam 2 magneB6-ot és ittam 1 dl vörösbort és így sikerült "visszanyomni".

Nyuszi :P
Igen, örülök. Csak tudod, az elején nem árt némi megerősítés. De ez a kései hányinger nálad!? Ez már pszichésen sem esik jól ez embernek :?
Közben kiderült, hogy nem is csináltak semmit a kutyával. De már 2 éjjel nem ugatott. Ki érti? Vagy lehet, hogy nem hallom, mert én vagyok fáradtabb? :oops:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Csipi :P
Jobbulást! Remélem hamar túl leszel ezen a náthaizén!
Puszi!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


csiperke írta:Icsilya!igen,ez a doki ára volt,nem a gyógyszeré,de nem vettem meg,mert ez szerintem nem a "folyásra"van,én meg arra szerettem volna.

Icsilya!te mivel szültél?

folyásra helyből szerintem nem homeopátia kell, utána rendszererősítésre jó, de szerintem hüvelyi folyást elmúlasztani nem fog.

min3an császárral születtek. Fiúk edával, Lili altatásban.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, melyiket "ajánlod"inkébb csaszihoz: edát vagy altatást vagy valami lunbált vagy mi a szöszt (ezt barátnőm mondta és szte nem jü mert neki fájt a feje...)
Vendég
 


Lafi :)
szerintem EDA. Ébren vagy, látod a babát azonnal, tudod mi történik. Altatás nekem 2 okból volt Lilivel:
- Lili szívhangja leesett, ezért fontos volt mihamarabb kivenni
- hegérzékenységem volt, az eda hatása ca. 20 perc alatt áll be, ennyi ideig nem is éreztem volna, ha véletlenül szétnyílik a heg, ami meg életveszélyes állapothoz vezethetett volna

lumbált az lehet, hogy a spinális lehet?
a spinálisnál gyakoribb a fejfájás, azzal nagyon szigorúan 12órát feküdni kell, sem oldalra, sem semmilyen irányba nem szabad még forogni sem.

visznont edát nem mindenhol szúrnak,mert az nagyobb szakértelmet igényel, nem mindenhol van ezzel a képesítéssel rendelkező anesztes.
(pl. veszprémben csak spinális van)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi, igen az a spinális volt asszem, akkor majd rákérdezek a dokimnál, lehet-e EDA.
Vendég
 


Lányok!
Jó sokat írtatok! Mi a különbség az eda, és a spinális között? Az eda-t miért alkalmazzák ritkán? Mindkettő teljesen lezsibbaszt? És egyébként ezt meg szokták beszélni előre a dokival, hogy melyik legyen? :oops:

Kép

Kép
donika
 
 


Lafi,
Van Eda a Mávban és a Szabolcsban is szóval tuti lehet én már megkérdeztem.
Vendég
 


Akkor jó, köszi, Pandi!!!
Vendég
 


donika írta:Mi a különbség az eda, és a spinális között? Az eda-t miért alkalmazzák ritkán? Mindkettő teljesen lezsibbaszt? És egyébként ezt meg szokták beszélni előre a dokival, hogy melyik legyen? :oops:

Máshova szúrják a gerincrendszeren belül.

eda - epidurális: az érzéstelenítőt az epidurális térbe szúrják, ez a gerinc maga és az azt burkoló agyhártya közötti pici rész.
az érzéstelenítő hatása ca. 15-20 perc alatt áll fel
csak érzőfunkciót gátol, tehát a lábad pl. tudod mozgatni, csak nincs fájdalomérzet

spinális: érzéstelenítőt a spinális térbe (agyvíz) adják be. ez egy sokkal nagyobb terület, könnyebb megszúrni.
érzéstelenítő hatás 2-3 percen belül megvan
mozgatófunkciót is gátol

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


donika írta:
És egyébként ezt meg szokták beszélni előre a dokival hogy melyik legyen? :oops:

persze, hogy megbeszélik, ahogy nagyon sok minden ez is a TE döntésed.
A sürgősségi eset más tészta, de ott úgyis altatnak, mert az 1 perc alatt megvan.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :D
Köszi, most már képben vagyok! Majd ha ott fogok tartani, én is megbeszélem a dokimmal!

Nyuszi!
Sajnálom, hogy továbbra is rosszul vagy! Fogytál is?

Kép

Kép
donika
 
 


Sziasztok,
huh szülés, ezen még komolyan nem gondolkoztam el.. :oops:
vhogy az az érzésem, hogy a legtöbb nőgyógyi - az enyém tuti - nem rajong túlságosan ezekért a homeos cuccokért, vagyis igazán nem foglalkozik vele
azért majd rákérdezek!
epidurális vagy spinális?? hát ezt végképp nem tudom
most szült egy barátnőm császárral és utána pár nappal olyan fejfájása lett, hogy az ügyeletre kellett rohannia és injekciózták.. :shock:

Orsi,
Melyik érzéstelenítést lehet sima szülésnél is kérni??
Csak asszem annyira nem szeretik, merthogy lassítja a folyamatokat.. :roll:

Kép
fendike
 
 


Fendike,
Edát lehet kérni term. szülésnél és az nem igaz hogy lassítja mivel ellazulsz így jobban tágul a méhszájad mert ugye nem görcsölsz miközben fáj a pocid. Én már meg beszéltem a dokimmal hogy kérni fogok ha lesz rá lehetőség (ha Dorka kijön 2 óra alatt akkor persze nem :D )
Vendég
 


Pandus,
és ez az amit fokozatosan adagolnak attól függően mennyire fáj és többször is kaphatod???
vmi ilyet hallottam, hogy nagyon segített egy lánynak, mindig szólt amikor jobban fájt, akkor kapta és remek élmény volt a szülése..

Kép
fendike
 
 


Fendike,
Pontosan. Nővérem Bogit Edával szülte bár szegény pont ő az 1000ből1 akinek nem a méhe fájt hanem a gyomra azt mondta hogy olyan volt mintha ott akara kijönni a baba s oda nem hat. Rékánál nem kapott mert gyors volt az egész. Azt tanácsolta nekem hogy kérjek mert azért kellemesebb Edával szülni(még úgy is hogy neki nem teljesen volt jó) mint nélküle. Amikor a szülőszobán feküdtem fültanúja voltam nem egy Eda beadásának ott szinte mindenki kérte.
Vendég
 


Sziasztok!
Én amondó vagyok,hogy természetes szülésnél nem kell "kérni" vagy kapni semmit,mivel az úgy jó ahogy van.Mindenféle érzéstelenítő lelassíthatja a folyamatot,vagy nem érzed mikor kell nyomni és éppen ezért nem mindenkinek jó,ha kap valami ilyet.
Bocsánat,hogy beleokoskodom.De tényleg nem biztos,hogy mindenki jól reagál az érzéstelenítőre.
Vendég
 


Névtelen,
Szerintem ezt mindenki maga döntse el hogy neki mi kell mi a jó nem vagyunk egyformák valaki így szeretne szülni valaki meg nélküle. Pont ez a jó benne nem kötelező kérni senkinek de ha akarom miért ne kérhetném?
Vendég
 


Pandussal értek egyet. Persze mivel fórumról van szó, itt mindenki leírja a véleményét, de majd az egyén dönt....
Vendég
 


Lafi,
edával nem császároznak. Ha császár, akkor vagy spinális vagy altatás - de ezt ritkán , csak ha baj van. Császárnál semmit se szabad, hogy érezzél, úgyhogy ott teljesen lebénítanak a spinállal. (Illetve gyomortól lefelé kb. ) Mozogni tényleg nem szabad, met fejfájás lehet. Nekem császár volt spinállal, jól sikerült, semmi gáz nem volt utána. Előtte kaptam edát is, hátha kijön sima szüléssel Olivér, de nem akart. Ja, és nekem rosszul szúrták az edát, ugyanúgy éreztem mindent. Úgyhogy az én hátam tűpárna lett a szülés végére. :?

Bocs a belepoffért. :oops: :D Könnyű szülést mindannyiótoknak, találkozunk a babáson! :D
20140901102739
 
 


Hajni, köszi!Szóval akkor marad a spinális...mert hát altatást nem akarnék, hogy már lemaradva indítsam az egészet....tudom, hülyeség, de ha már nem szülök, legalább maradjn meg az, hogy hallom, hogy felsír. A fejfájástól félek azonbn, mert hát ugye én alapból migrénes vagyok és félek attól, hogy a spinális miatt is az leszek és még a kezemben sem bírom tartani napokig....
Kemény lesz eldöntenti.
Vendég
 


Lafi,
Neked csak a vérnyomásod miatt csinálnának császárt? Mert én ismerek nem egy olyat akinek szintén vérnyomás problémája volt/van és mégis simán szülhetett nem is beszéltel neki császárról :roll:
Vendég
 


Pandus, igen, azt mondta, hogy nagyon ingadozó. Ez mondjuk így van, ategnap, hogy jobban voltam tök szupi volt, most meg megint 90/45....
Vendég
 


Lafi,
szerintem nem függ össze a fejfájósság a spinális fejfájással. Ez szerintem inkább attól függ, hogy hogy szúrják be. Ja, és én is a Mávban szültem! :D
20140901102739
 
 


Hajni, köszi!Remélem, én is ott fogok szülni!!!
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Pandus!beszereztem. :wink:
legyen nagyon szép a hétvégéd,olvastam,hogy jó lesz.De azért pihenj ám.És gyere a képekkel.

Lafi!te is pihenj,és szórakozz Hunor babával.Remélem jól vagy,nincs semmi gond.
Egyébként lombik után én is spontán babás vagyok,és a táblában szerepelek.

Fanni!Vigyázz magadra és a bébikre.A kutyus meg remélem nem rontja el a hétvégédet.

Puszika mindenkinek,megyünk haza.Ezenkívül már csak egyszer fogunk az idén,és be van fejezve.Már nem bánom.

Legyetek jok,hétfőn jövök.

Kép
csiperke
 
 


fendike írta:Orsi,
Melyik érzéstelenítést lehet sima szülésnél is kérni??
Csak asszem annyira nem szeretik, merthogy lassítja a folyamatokat.. :roll:

az epidurálist, mert a spinálissal 12 órát szigorúan feküdni kell.
Ott az agyvízbe megy az érzéstelenítő és mozgásfunkciót is gátol (ergo spinálissal nem tudsz lábraállni, míg edável igen), azzal, hogy egy folyadékba kerül, ha spinálissal felállnál, akkor csak legalul érzéstelenítene, ezért spinálisnál pl. a mütőágy dőlésszögének változtatásával tudják változtatni, hogy meddig hasson az érzéstelenítő.
Edánál meg azzal, hogy hol szúrják meg, mert attól lefelé hat.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hajni777 írta:Lafi,
edával nem császároznak.

engem edával császároztak, császároznak edával is! :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


lafead írta:Hajni, köszi!Szóval akkor marad a spinális...

nem
edával is lehet császár... KH függő, kérezd meg, hogy a Te kh-ban adnak-e edát.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


EDA-SPINÁLIS témakörben egy cikk

http://www.babaszoba.hu/topics/9month/articles/572

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: