Új privát üzeneted érkezett!

Sinlacot mennyi idős kortól lehet vagy kell adni?
Szegény kicsi Lili baba, de legalább tud aludni.

Hajni: hát én is felrobbantam volna a helyedben...véletlenül csinálta, na persze... Hogy lehet ilyet véletlenül????

tiko
 
 


semmikor sem kell
4 hótól lehet

(én nem akarok egyelőre semmi tejszármazékot adni mivel anyatejes, ezért a tejpépek még szóba sem kerülnek, a sinac-kal jól lehet sűríteni)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


10 kanál? :shock: Az igen! :D Olivér még semmiből se evett olyan sokat!
20140901102739
 
 

 
 

Sziasztok!

Jobbulást minden betegeskedőnek, kicsiknek és nagyoknak egyaránt!!!!

Hajni,
Balázs is ma kapta az első menjugate-ot. A Prevenart a doki tanácsára csak később adatjuk, hogy ne kelljen annyiszor szúrni.
Kaja: Balázs csak anyatejet kapott eddig meg az elején vizet néha, amíg tudott üvegből inni. Szegénykémnek először a szopi nem ment, aztán meg azt felejtette el, hogy hogy kell cumisüvegből inni.
Még egy kicsit halogatom a hozzátápit, valszeg egyik hétvégén kezdjük, mert Apa is látni akarja a reakciót.
Doki: :evil: :evil: :twisted:

Orsi,
Én tejcsit is szoktam csepegtetni Balu orrába, az is egész jól feloldja a dugulást.

Kata,
Úton van a csomag.

Kép
bandika
 
 


jah, van technikája, tényleg ügyes.
a kanalat nem szemből nyomom be, hanem oldalról teszem a szájához és ő leszopogatja.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Andi :)
köszi atippet.
Lili sem tud cumisüvegből inni, de én asszem pohárból fogom megtanítani.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi:)

Jó éjt!

tiko
 
 


Én is pohárból akarom, a cumisüveg most már felesleges.

Kép
bandika
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jobban van és tudtatok aludni!

Nekem szerencsére jobb a torkom, remélem el is múlik...

Van valami ötletetek, hogy Zorka miért tüsszöghet sokat? Eddig is így volt, de mostanában mintha még többet tüsszögne. Doki semmi okosat nem mondott....

tiko
 
 


Tiko

Olivér is sokat tüsszög, pedig nincs megfázva. én a porra gondolok.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi:köszi, én is vmi ilyesmire gondoltam, de a védőnő szerint nem lehet. De ha nálatok is ez van, akkor nem aggódom. :)
AZ alvásra visszatérve: azt írtad, hogy egy ekkora babának kb. 15 órát kell aludnia naponta. Kiszámoltam, Zorka se alszik sokkal kevesebbet, max. 1-2 órával.
Ti nagyon ügyesen alszotok! És éjjel kel Olivér?

tiko
 
 


tiko írta:Van valami ötletetek, hogy Zorka miért tüsszöghet sokat? Eddig is így volt, de mostanában mintha még többet tüsszögne. Doki semmi okosat nem mondott....

a ygerek azért tüsszög, mert nem tudja fújni az orrát, így jut ki a cucc.
normális

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi: köszi :) Amúgy nekem 2-3 napont muszáj Zorka orrát kiporszívóznom, mert tele lesz és nem jön ki.

Hogy van Lili???? Hogy aludtatok?

tiko
 
 


Tiko

én napnta porszívozom Olivér orrát, esténként. sok minden jön belőle.
Éjszaka nem ébred fel Olivér, max csak motyog magában, csapkodja a fejét, erre fel szoktam ébredni 3 körül, de csukva van a szeme, szóval hagyom. reggel 6 körül szokott kelni, megetetem aztán még visszaalszik, 8-ig.
déltől 4-ig teljesen beállt az alvás, én pedig minden dolgomat ekkorra időzítek.

Orsi

jobban van Lili? használt a nasivin?

Wish

Te hogy vagy? meggyógyultál már?

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!
Jobbulást mindenkinek!

Hajni!
Milyen oltás a Menjugate?Mire van?
Enyémek a kötelező oltásokon kívül Prevenarral vannak beoltva.

Andi
Kép
aanda
 
 


Köszi csajok a kérdést.
Lili most eégsz jól volt. Szopni tudott, ez nagy előrelépés, és az orra is ürült már úgy ahogy.
Javul :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
akkor ma még adsz neki Sinlacot? Ezzel így most elkezdted a hozzátápit vagy csak egyszeri alkalom volt?

Andi,
a menjugate az atyhártyagyulladás ellen van, 1 éves kor alatt kettő kell, 1 év fölött 1 szuri elég. Szurikkal én amúgy is bajban vagyok, mert lövésem nincs, hogy mi az, ami kell és mi az, ami szinte felesleges. A hülye orvosunk semmit se ajánl, annak tök mindegy, hiába kérdeztem. Úgyhogy szerintem Olivér az oltások nagy részét meg fogja kapni, remélem ezzel túl sok rosszat nem teszek neki. De igazából nincs támaszom ez ügyben.
20140901102739
 
 


Bandika,
te miket adatsz be Balázsnak? Neked mit ajánlott az orvos?

Orsi,
és te mikkel oltattatod be Lilit?
20140901102739
 
 


Hajni! Mivel kened Olivér kukiját? Én úúúúgy félek ettől a letapadástól, Ádámnak műteni is kellett! Az nagyon gáz hét volt utána, szegény nem tudott és nem akart pisilni, annyira fájt neki, annyit életemben nem sírtam, mint akkor a gyerekkel. :cry:
Olivér nagyon cuki a képen, és mennyi haja van!

Anikó?!

Orsi! Ez a homeos torokfájásra való? MErt akkor nekem is kell... Még mindig fáj.

Nekünk horror éjszakánk volt, este 11kor még porszívóztam a gyerek orrát, de 2 perc múlva ugyanúgy szörcsögött. Antibiotikum a hűtőben várakozik, hogy kell-e... :cry: Kb. másfél órát aludtunk, utána 1-5-ig, akkor megint porszívó. Utána viszonylag jól aludt Bálint, de akkor én már kelhettem Ádámhoz. Mire felébredt Bálint, éreztem, hogy meleg. Hőemelkedés, adtam neki egy fél kúpot, de kikakilta. :twisted: Most alszik, utána majd mérem, mi a helyzet. Egyébként jókedvű, szakért, játszik, azon kívül, hogy tegnap 12x szopott és ma már 3x, más nem látszik rajta. csak az orrfolyás.

Lapi cici: Semmit nem jelent, az 5. hónap körül szerintem beáll és nem feszül. Én tegnap döbbentem, mikor Bálint éjszaka is rajtam lógott, és sokáig csak szívja a cicit, de utána hallom, ahogy nagy kortyokban nyel... úgyhogy van estére is, pedig nálam bénábban nem hiszem hogy lehet indulni szopi ügyben. És most abból a cicimből eszik többször, amelyiket annak idején tuningolni kellett, mert feleannyit termelt, mint a másik :lol: . Hát most nagyon jól jön a tejcsi mag a szopi, én eszek meg iszok egész nap, megyek is mézes teát főzni. :lol:

Bandika! Köszi! Várom nagyon. Postaköltségnek 730-at számoltam, remélem jól.

Mindenkinek gyógyulást!

dkata
 
 


Orsi
Örülök, hogy Lili kicsit jobban van

Kata
Hú, ezt ti is kikaptátok! Jobbulást!

De azért ez gyanús, hogy mindenki egyszer csak taknyos lesz... akkor nem megfázás? Mi egész jól megúsztuk, hétfő volt a mélypont, de akkor is ment a szopi, ha előtte leszívtam az orrát. Azóta meg minden nap jobb, ma szinte gyógyultnak lehet nyilvánítani :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


hajni777 írta:Orsi,
akkor ma még adsz neki Sinlacot? Ezzel így most elkezdted a hozzátápit vagy csak egyszeri alkalom volt?

nem, ma már szopott rendesen.
nem fog szerintem ma kapni, még nem tudom.

hajni777 írta:Orsi,
és te mikkel oltattatod be Lilit?

rotát kapta meg eddig a kötelezőn kívül - de ezt csak a fiúk miatt
agyhártyagyuszi ellenit kapja majd még és a kullancsost.
mást nem

pneumot én nem oltatok, mert nálunk nem érzem indokoltnak.

dkata írta:Orsi! Ez a homeos torokfájásra való? MErt akkor nekem is kell... Még mindig fáj.

homeogene van torokfájásra igen

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi:akkor nem panaszkodhatsz! Néztelek titeket iwiw-en, tüneményes Olivér! :)

Orsi: örülök, hogy jobban vagytok!
Rotát én is beadatom, az elsőn vagyunk túl eddig...
Agyhártya gyulladás ellenit és a kullancsost mennyi idős korban kell?

Kata: nektek is jobbulást!

Emma: tényleg furi, de szerintem én csak megfáztam, mert mikor felfelé tolom a babakocsit mindig melegem van és mindig lehúzom a kabátom zippzárját...lehet, hogy nem kéne...

tiko
 
 


kullancsost azt hszem 1 év után lehet.
agyhártyagyuszisat jövő hónapban kapja

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni,

Nekem a Ratarixet mondta, (azon már túl vagyunk) a Menjugatet és majd később a prevenart és a kullancs ellenit.

Kata,
Asszem 705 volt a posta, a többi borravaló :D

A.

Kép
bandika
 
 


Orsi: azokat én is be akarom adatni.

tiko
 
 


nem értem... :cry:
nekünk az agyhártyásSat 1 éves kor fölött mondta, a prevenart szintén, pedig olvasom, h azt már 0 hóstól is lehet. Most akkor nem jobb minél előbb?
(a rotáért meg jól leszidott, h szerinte az felesleges, csak nagy pénzkicsalás, és mi az hgy én nélküle döntöttem el, hogy kell - amúgy meg nem mond semmit, de mindegy)
Ráadásul én tökre féltem a fülüket, mert mindketten a férjemmel "fülesek" vagyunk.
Bencsi is náthás, úgyhogy előkerült az orrszívó-porszívó. Először kacagott rajta, aztán már nem.

hajni,
nekünk is húzogatja a gy.orvos a kukit, mondja, h otthon is csináljuk - dehogy csináljuk! :twisted:

közkívánatra :wink: teszek fel képeket a fél éves bulinkról (a sógornőm is fényképezett, az övék jobban sikerültek szerencsére)

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
pompomlány
 
 


Jók a képek :)

A rotát spec. én is feleslegesnek gondolom a ti esetetekben, mert nem jártok közösségbe.
Az, hogy melyik oltást melyik doki mikor adja az is "vallásfüggő". Az agyhártyagyuszissal is van, hogy ha 1 év alatt adod, akkor ennyi kell, ha felette akkor annyi. Asszem a pneumoból kell 3 db 1 év elatt, 1-2év között 2, 2 év felett 1... de ez azért nem szentírás, assze így van.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


deee... most már járunk heti 1x zeneiskolába. Meg hát ha mi nem is megyünk, hozzánk azért elég sokan jönnek (igaz, nem gyerekek). De miért, azért ez sokáig véd, nem? Eccer csak megyünk oviba, isibe, ilyesmik...

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi :)
igen, de 2 év felett drasztikusan lecsökken a rota-megbetegedések száma, és a veszélyessége is sokkal kisebb.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


homeos bogyókat hogy kell adni a babáknak?
feloldottam vízben (kiskanál) és úgy próbáltam beadni. kb félórát oldódott és a végén Maja kiköpte.... :?

Orsi!

a kamomille vulgarist azt tényleg óránként kell adni, vagy elég a 2x5 golyócska? Maját úgy néz ki gyötri a fogacska, szegényke olyan aranyos ahogy dörzsölgeti az arcát. szerencsére, alvásban még nem zavart be, de napközben elég nyűgöske, ha dörzsölgetem az ínyét megnyugszik.

oltások!

a rotát én sem adattam be, nagyon sokáig vaciláltunk, de végül úgy gondoltam, hogy ez ne legyen... hasonló érvekkel mint Orsi!

mi meningitisz ellen NeisVac-C -t kaptunk, két oltás lesz, a következő hónapban meg a pneumo... Ja a pneumórol érdemes tudni, hogy a korababáknak van rá 70% kedvezmény, ha az orvos nem mondaná, akkor szóljatok neki, hogy írja rá, hogy koraszülött és kedvezménnyel írja fel...

orrszívózás... ti akkor is orrszívóztok, ha nincs semmi bajuk, én még egyszer sem, nem láttam szükségét, elég volt ha csak megtörölgettem az orrukat...

katyerina
 
 


pompi!

nagyon jó buli lehetett, jók a képek!
na én is pótolom az elmaradásom, letöltöttem végre a képeket!

íme a sütőtök kommandó!

Kép Kép Kép

katyerina
 
 


katyerina írta:kb félórát oldódott és a végén Maja kiköpte.... :?

a kamomille vulgarist azt tényleg óránként kell adni, vagy elég a 2x5 golyócska?

orrszívózás... ti akkor is orrszívóztok, ha nincs semmi bajuk

ha nagyon gyötri, akkor első nap én így adnám (akkut problémára én így szoktam), ha csak picit nyűgösebb, akkor mehet 2-3 óránként a 2 golyó.

én csak akkor orrszívózok, ha rendesen folyik az orra, egyébként sosem szívom (Lilinek szívtam 2 hós korában 2 napot, meg most 2 napot).

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katyerina :D
jók a képek :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hello Lányok!
Sajnos nagyon beteg nálunk mindenki(rajtam kivül)! :(
Ágoston ugy szürcsög és olyan szinten taknyos hogy én még ilyet nem pipáltam! :shock: :(
Ugy hogy egész nap nyüszög, kézben van és csak rajtam tud elaludni! :(
Igy brutál kipihent vagyok mert ahogy elszendergek egyböl felriadok,hogy ki ne csusszon a gyerek a kezemböl! :evil:
Marcikám már jol viseli a dolgokat de ö is kis "elesett"! :(
Apa meg már gyogyszert szed! :(

Nagyon jok a képek!
Olivér tényleg egy kis nöcsábász!
Boldog névnapot az Olivéreknek!!! :D
Pompi!
Édesek nagyon,jo kis buli lehetett! :D
Katyuska!
Nagyon kis cukik!!! :D


Boldog feledik fordulot az ikres babácskáknak!!! Kép

Csajok,mennem kell mert most letudok gyorsan fürdeni!
Ha kicsit jobban lesz Ágolyo már jövök is!!! :wink: :D

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó: ti szegények, jobbulást nektek!!!

Pompi: nagyon jók a képek, igazi baba buli lehetett!

Katyerina: a sütőtök kommandóról nagyon jók a képek, mindent elárulnak :lol:

tiko
 
 


Anikó!

rossz hallani, hogy Ágoston is beteg!
valami járvány van, hogy ilyen sok baba beteg?

jobbulást minden kisbetegnek!!!!!!!

Orsi!

akkor a bogyókat csak vízben oldva tudom beadni? vagy van valami praktikád?

katyerina
 
 


Katyerina :D
csak vízben oldva, más technika nincs.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


bocsi :oops: :oops: :oops:
csak még ez


ha nagyon gyötri, akkor első nap én így adnám (akkut problémára én így szoktam), ha csak picit nyűgösebb, akkor mehet 2-3 óránként a 2 golyó.


akkor 2 vagy 5 golyó? a könyvemben 5 van....

katyerina
 
 


a mi homeos nénink azt mondja, hogy ő úgy adagol, hogy ahány éves a gyerek annyi golyó,d e min. 2 max. 5.
ezért kettő... szerintem :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


MIcsoda termés és sajnos szinte mind betegségről! :cry:

Anikó, Kata, Orsi: Jobbulást!

Hajni, Katyerina: Szépek a babák!

Pompi: MIt csináltok a zenesuliba?

Kicsit elhavazódtam! Anya kórházba, tehát délelőtt főzés és délután látogatás. Egy kicsit húzús volt, de már vagyok.

A változatosság kedvéért már öklendezünk a kájától és nem eszünk! :roll:

Na, szép napot! Most már próbálok jobban képbe lenni!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Pompi,

jók a képek, jó nagy bulit csapttok.

Katyarina,

kicsit megijedtem, mikor megláttam a képeket, ilyen lesz egy etetés, amikor elkezdjük a hozzátáplálást? nagyon édesek amúgy a lányok
minden tiszta sütőtök :shock: nem is tudom, mibe kéne beöltöztetni Olivért, láttam már olyan előkét, ami olyan, mint amit a fodrászok használnak, tehát épp csak a feje van kint.

Pézsé

mindentől öklendezik Petra?
kaka-ügyben mi újság nálatok? azóta beállt teljesen?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


katyerina,
arik a lányok!
A dokinéni nekünk úgy mondta, h csak akkor kell porszívózni, ha halljuk a szörcsögést. Mi is csak most csináljuk, mert láthatóan folyik az orruk. Előtte inkább csak darabos cicak. volt az orrukban, azt kézzel próbáltam kipiszkálni. :oops:

anikó,
köszönjük a köszöntést! :)
Sajna már nálunk is mind2 gyerek dádházs és köhög.

Nem is tudom, h ilyenkor le kell vinni őket a dokihoz, vagy csak valami "szokásos házi kezelés" kell? Ti miket adtok ilyenkor? Köhögésre...?

pézsé,
éneklés és zenehallgatás van különböző mozdulatokkal (körbenjárás, dobogás, taps, ütögetés, ringatás)meg "hangszerekkel" (rumbatök, dobverők) spékelve. Nagyon jó a csajszi, aki tartja, lélegzetelállítóan szép a hangja (CD minőség!), és hát legalább heti egy délután nem itthon ülünk a sötétben és a TV duruzsolását hallgatjuk.

Baba-mama tornára nem jár(t) valaki? A felé is kacsingatok. Láttam, h a Váci úti Brendonban is van...

KépKép
pompomlány
 
 


zsuzsi,
etetés nálunk:
(Bencsi morcosSan habzsol, Norina összeszorított szájjal)
Kép Kép

KépKép
pompomlány
 
 


Hú, ennyi beteg babácskát :( Gyógyulást mamáknak és babáknak egyaránt!

Pompi
nagyon jók a képek!!!

Katyerina
tutti képek! bár én is gondoltam arra, mint Zsuzsi, hogy jóíég, mi lesz itt a hozzátápival :D

Pézsé
Sajnálom, hogy semmi javulás, sőt

Körkérdés: néhány hét múlva kezdem a hozzátápit, szeretném összeszedni, miket kell beszereznem, meg milyen típust ajánlotok.
Szóval megírnátok?????

Kép
Kép
emma1976
 
 


emma,
nálunk ezek mennek nagyon elsőként:
1. alma
2. sütőtök (főzve)
3. gesztenye (Corában van hámozott, fagyasztott)

mi itt tartunk most (illetve + banán, de azt a többiek ellenzik)

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi
Köszi :D Ez is hasznos. De én úgy értettem: előke (milyen?), kistányér, tároló edény stb :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Kata,
Olivér köszöni a bókot! :D Neogranormonnal kenem a kukiját, meg Bepanthen plus-szal. (Meg a popsiját is. ) Remélem, nem tapad le, még mindig elég piros! :? Jó, hogy ilyen sok a tejcid! :D Biztos azért is, mert ilyen sokszor szopizik! Jobban van már Bálint?

Orsi,
Köszi az oltás-infót. :D Bárányhimlő ellenit adatsz be majd?

Pompi,
Nagyon jó buli lehetett! :D Én is úgy szeretem ezeket a családi partykat! A kajás képek nagyon édesek! Az a nézés…! :lol:

Katyerina,
Nagyon helyesek a lányok! De hogyhogy ennyire maszatosak? :shock: :D Vagy nem te eteted őket? Vagy kalimpálnak mindenfelé?

Anikó,
Szegény fiúk! :( Jobbulást! Köszönjük a köszöntést, én nem is tudtam, hogy Olivér nap volt, ameddig nem kezdtek el hívogatni! :o Márciusban tartjuk, a mi névnapjainkkal együtt.

Pézsé,
Köszi. :D Sinlacot adtál már Petrának? Itt minden baba szereti.

Zsuzsi,
Olivérnek boldog Olivér napot – vagy ti se most tartjátok? :D

Emma,
Nálunk egyelőre elég 1 tányér, 1 kiskanál, meg egy előke. :D (Nekünk műanyag, tépőzáras van – próbáld fel a gyerekre mielőtt megveszed, nehogy szorítsa a nyakát! ) Meg egy botmixer!

Ő így eszik:
Kép
20140901102739
 
 


Emma,
meg nemtudom már, hogy kinek az ötlete volt, de a szilikonos jégkockatartó nekünk nagyon bevált! Abban van a fagyasztóban a pépesített sütőtök. Egy kocka a mikróba, és kész is! :D
20140901102739
 
 


Látom mindenki beteg!
Jobbulást babáknak-mamáknak!
Emma!
1 kis lábas, fedővel, fakanál. Ezt csak az Ő ételei főzéséhez használd.
tányérka, kiskanál (szerintem 2 legalább), az előke pedig: vessél be valami pulcsit, aminek válla-ujja van, mert MINDENT összemaszatol. Mi szégyenpulcsinak hivjuk, de kell. + még 1 konyharuha az ölébe, mert még a nadrágján a térdét is össze szokta másképp kenni. +a botmixer. Régen villával is müködött :oops: Még a történelem előtti időkben... Hasznos 1 kis müanyag edény rápattintható fedővel, akkor a hütőbe teheted ha többet főzöl.
Pompika!
Nálunk is van banán!
A sütőtököt Te főzöd? Én sütöm, nem kell hozzá krumpli, sőt kis vizzel kell higitani is.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Mit szóltok a vonalzóinkhoz?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: