Új privát üzeneted érkezett!

Hoztam egy fotót, friss, mai :)


Kép
Vendég
 


Nagyon édes Zsófi! :D

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Hát hihetetlen tündéri Zsófi :lol: :lol:

KépKép
kertikiri
 
 

 
 

Köszi :oops:
Olyan jó lenne összehozni egy babás talit :D
Vendég
 


Nadimo:

jó hogy itt vagy, és ennyit segítessz nekünk !!!! :lol:

nálunk is zöldes mostanában a kaki, de Boti mivel 90-110 grammot eszik egy mellből egy etetéskor, így nem hinném, hogy nem jutna el az érettebb tejig. Vagy szerinted még így is lehetséges ez? többet már nem ehetne, mert így is visszabukik egy csomót...a kis mohó :lol:


Képzeljétek nagy nap a mai, végre kimentünk az utcára sétálni !!!! :lol: ez nagy változás volt nekem is, már kellett nagyon... :lol:
És éjszaka is csak enni keltünk fel 1kor az esti fürdés utántól, és aztán csak reggel fél6kor, és még utána is visszaaludt 9ig. Ez eddig a legjobb felhozatal volt Botitól... :D :D
persze sajnos tisztában vagyok vele, hogy ez nem rendszer, csak egy enyhe reménysugár.... :?
Vendég
 


szbabett: nagyon szép ez a 90-100 gr. egy ciciből :lol:
ilyenkor biztos hozzájut a hátsó tejhez is. Nálad inkább a pocak terhelés jöhetne számba, mert mint irtad is a felesleget kiköpi igy is, tehát többet sziv mint amennyire szüksége lenne. Ez a jó. ( ezért nem lehet túletetni ) Egyébként az első tej sokkal kevesebb mennyiségü mint a zsirdús hátsó tej. A zöldes széklet nem jelent semmit, csak hogy van egy pici emésztetlen tejcsi is. Nem baj.
Ha ez a zöldes kaki hosszabb ideig fenáll akkor sincs gond, esetleg azt lehet megpróbálni, hogy az elejét picit lefejed a tejnek, és csak aztán adod a cicit a babának. De az esetek többségében ezek a kakis tünetek hamar rendeződnek, csak átmeneti jellegüek nem kivánnak beavatkozást.

:wink:
nadimo
 
 


panndi:
Zsófi nagyon cuki, és a haja is nagyon vagány!
2 hónaposan már így fog mosolyogni Boit??? de jó lesz...olyan édes! :lol:

Nadimo:
Köszi a szakmai konzultációt :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Mi lehet Nyulcsival, nagyon rég nem jelentkezett? Már biztos babázik,reméljük hamarosan ír!

Mroni

Kép

Kép
mroni
 
 


szbabett írta:panndi:
Zsófi nagyon cuki, és a haja is nagyon vagány!
2 hónaposan már így fog mosolyogni Boit??? de jó lesz...olyan édes! :lol:

Nadimo:
Köszi a szakmai konzultációt :lol:


Zsófi öt hetesen mosolygott először, és hidd el, rengeteg erőt ad :lol:
Vendég
 


Sziasztok,
MEGJÖTTÜNK!!
Múlt szerdán reggel 8 óra alatt (magzatvíztől-kézbefogásig) megszületett BENŐ!!! 3700 gr 56 cm. GYönyörű!!
NAgyon szép születése volt, nagyon boldogok vagyunk vele!
Elment a víz és rögtön 3 perces fájások kezdődtek.Bementünk a kórházba és ott folytattuk. Szerencsénk volt, mert mindössze 1 szülőfakk volt foglalt. A szülésznőnk nagyon sokat segített, gyorsan mentek a dolgok. 5 óra elteltével jött az EDA , majd 3 órán belül kinn volt a bébi. A doki és a szülésznő is profi volt, nagyon hálásak vagyunk nekik. Olyan jó ütemben diktáltak mindent egymás után, hogy még a gátvédelemre is volt lehetőség!!
Már aznap ültem, szaladtam!!!
Aztán a kórház rémségeit inkább nem részletezem.
Szájpenész, sárgasá, kékfény, nyelvfék, hátracsapott lábfej - mindenünk van, de szerencsére egyik sem komoly.
A komoly az volt, amikor megszületett a lepény és a magzatburok rendellenes fejlődése miatt egy nagyon vastag ér futott rajta. (ezen nem szabadna vérnek áramlania egyáltalán) Összefutott az egész szülőszoba, a dokim elsápadt és mindenki tudatta velem, milyen szerencsések vagyunk..., mert az életünk egy hajszálon múlott. HA burokrepedéskor az érnél reped meg, akkor 5 azaz öt perc alatt mindketten elvérzünk. Esély nélkül.
Szerencs, hogy másfél centivel mellette repedt meg...
MOst két napja vagyunk itthon és nagyon furcsa, nem találom a helyem. azt hiszem hasfájós lett a bébi.. 70-ket eszik általában 3-4 óránként, de van hogy kelteni kell (sárgaság miatt) de ha fáj a hasa el sem tud aludni. Félek, hogy a ringatás / altatás hibájába esünk... De ha fáj a pocó nem hagyhatom ordítva feszengeni a kiságyban... Már kapja az infacolt.

Sok puszi mindenkinek, majd még visszaolvasom a történteket!
Bea[/img]
nyulcsi
 
 


nyulcsi írta:Sziasztok,
MEGJÖTTÜNK!!
Múlt szerdán reggel 8 óra alatt (magzatvíztől-kézbefogásig) megszületett BENŐ!!! 3700 gr 56 cm. GYönyörű!!
NAgyon szép születése volt, nagyon boldogok vagyunk vele!
Elment a víz és rögtön 3 perces fájások kezdődtek.Bementünk a kórházba és ott folytattuk. Szerencsénk volt, mert mindössze 1 szülőfakk volt foglalt. A szülésznőnk nagyon sokat segített, gyorsan mentek a dolgok. 5 óra elteltével jött az EDA , majd 3 órán belül kinn volt a bébi. A doki és a szülésznő is profi volt, nagyon hálásak vagyunk nekik. Olyan jó ütemben diktáltak mindent egymás után, hogy még a gátvédelemre is volt lehetőség!!
Már aznap ültem, szaladtam!!!
Aztán a kórház rémségeit inkább nem részletezem.
Szájpenész, sárgasá, kékfény, nyelvfék, hátracsapott lábfej - mindenünk van, de szerencsére egyik sem komoly.
A komoly az volt, amikor megszületett a lepény és a magzatburok rendellenes fejlődése miatt egy nagyon vastag ér futott rajta. (ezen nem szabadna vérnek áramlania egyáltalán) Összefutott az egész szülőszoba, a dokim elsápadt és mindenki tudatta velem, milyen szerencsések vagyunk..., mert az életünk egy hajszálon múlott. HA burokrepedéskor az érnél reped meg, akkor 5 azaz öt perc alatt mindketten elvérzünk. Esély nélkül.
Szerencs, hogy másfél centivel mellette repedt meg...
MOst két napja vagyunk itthon és nagyon furcsa, nem találom a helyem. azt hiszem hasfájós lett a bébi.. 70-ket eszik általában 3-4 óránként, de van hogy kelteni kell (sárgaság miatt) de ha fáj a hasa el sem tud aludni. Félek, hogy a ringatás / altatás hibájába esünk... De ha fáj a pocó nem hagyhatom ordítva feszengeni a kiságyban... Már kapja az infacolt.

Sok puszi mindenkinek, majd még visszaolvasom a történteket!
Bea[/img]


Gratulálok :)
Örülök, hogy megvagytok, és semmi komoly bajotok nem lett!
Vendég
 


Nyulcsi, sok szeretettel gratulálunk a bébihez, örülök, hogy jól vagytok mindketten!!! :D :D

Nadimo, még annyit akarok kérdezni, hogy alvás közben iszonyatosan nyöszörög a baba..Pocifájás??? Eddig nem szedtünk semmit, de ma hajnalban szopi után 2 órával felébredt (nem is mindig ébred fel a nyöszörgéseire, csak én... :? ) de most sirva :cry: Kibontottam a pelusból, nem volt semmi, egy picit megmassziroztam a popóját, hátha jön valami, de semmi, majd cicire tettem, 10 percet szopizott és bealudt, fel sem birtam ébreszteni. Akkor csöndben volt, de most megint arra ébredtem, hogy nagyon nyöszörög, benéztem az ágyba, alszik...(persze, csak én nem már megint.. :? ) Mit tanácsolsz, szedjünk valamit (infacol, espumisan..) vagy inkább hagyjam?

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Zsófi tündéri :D :D hogy várom már én is az első tudatos mosolyt...amikor álmában vigyorog, az se semmi,de hát ha már nekem szánja majd, az lesz az igazi... :D

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Szia Nyulcsi!

Nagyon örülök, hogy minden rendben veletek! :D :D :D Gratulálok a babához, sok boldogságot és rengetek türelmet kívánok nektek! Ha majd lesz egy kis időd leírod nekem a dokival kapcsolatos infókat priviben?

Köszi Mroni

Kép

Kép
mroni
 
 


Nyulcsi! Gratulálok a babácskátokhoz és jó egészséget, sok tejecskét kívánok nektek!
Pocakfájásra a meggymagos kispárnáról írtak többen. Mikrózható, DM-ben kapható. De a maszírozás is jót tehet a baba pocakjának. Én nem vagyok gyógyszerpárti, ha muszáj akkor adom. Addig minden mást kipróbálok.

Panndi! Ez a kis alig 2 hónapos Zsófika milyen édesen mosolyog!? Megeszem. :lol:

Anikó! Gábor nálunk is produkált ilyet, néha még mindig hallom a pukik előtt a halk nyögdécseléseket. Ki nem veszem, mert ezt félálomban adja elő. Miután befejezte a ténykedését alszik tovább. (Csak én fülelek továbbra is, hogy lesz-e még folytatás. :wink: )

Lányok! A tejecske mennyiségéről a gyermekegészségügyi kiskönyv közepén olvastam. A hozzátáplálásról is ott található bővebb információ.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Szia Nyulcsi!
Gratulálunk a babához, sok egészséget és örömöt kívánunk nektek!
Jó, hogy azért végül minden rendben lett veletek!
Sok szép órát, boldog szopizást kívánunk nektek!
Ildi és Lilla

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Zsófi tényleg aranyosan mosolyog....

Nyulcsi
Nagy nagy GRATULA BENŐ BABÁHOZ!!
Sok boldogságot!

"Kórház rémségei" :?: :shock: -t nem akarod részletezni....

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


vicsok : én is azt tartom a legvalószinübbnek, hogy feszit a pocija. ( a tünetek alapján )
Ha ezt alvás közben csinálja és nem ébred meg rá, nem szükséges beavatkozni.
Elöbb -utóbb megoldja magának. Sajnos pici korban még nem tudják, hogy mit csináljanak ha fesziti a pocakjukat a levegő, próbálkozik igy is , úgy is szegény, aztán valahol kijön. ( fent-lent )
Ha megébred rá, masszirozd a pociját, tornáztatsd a lábát, fogd őt olyan pózba amely segiti a levegő távozását. ( hason az alkarodon megtámasztva, vagy a kezedben tartva úgy hogy a lábait feltolod-mintha a "ülne ". Ez szokott segiteni.
Igaz én nem vagyok a gyógyszerek hive, és inkább mindig a természetes gyógymódokat tartom szem elött, mégis ha úgy itéled meg hogy mással már nem boldogulsz és adni kellene valamit akkor az Infacol-t javaslom, mert az nálunk a kórházban bevált.
Fontos még a helyes büfiztetés ill. a helyes mellretétel. Figyelni kell, hogy minél kevesebb levegő maradjon bent.
:wink:


nyulcsi : gratulálok a picidhez. Jó egészséget. :P



Ui: nagyon szépek, formásak a babák, mindenkinek gratulálok

:D
nadimo
 
 


Nyulcsi!!! Nagy-nagy gratula Benőhöz!! Nagyon ügyesek vagytok!!

KépKép
kutyfül
 
 


Nadimo és Tücsi, nagyon aranyosak vagytok!! :D
Szerencsére már elejétől (szülőszoba óta :wink: ) nagyon szépen szopizik, azzal nincs baj, szopi közben is büfizni szoktunk, tehát szerintem ott sincs baj... :roll: Bár ha belegondolok, az éjszakai szopiknál bealszik, és akkor nem nagyon akar büfizni...lehet, hogy itt a baj??

Voltunk gyerekrovosnál, aki 2 perc alatt megviszgálta, a többit a védőnővel beszéltem. Vettem neki tengervizes orrsprayt is. A doki eltüntette a zárójelentést (amikor legelőször feljött az első héten, akkor magával vitte), amin rajta van, hogy megvolt a hasi uh... :evil: és persze közben a doki elment, nem tudták megkérdezni tőle, hová tette, a gyerek kartonjában nem volt...Ja, és én lettem lecseszve, hogy miért nem csináltattam belőle másolatot!!! :shock:

Szóval ha nem lesz meg,. akkor mennem kell megint, és ortopédiára is kaptunk beutalót. Ja, és terpeszes rugit kell venni. Használ valaki ilyet?

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok!

Én nem tudom, mi van, de Eszter rettentő nyűgös, sírós 3 napja. Ha ébren van, szinte csak sír. Pedig a múlt héten már olyan jó napjaink voltak, nagyokat mosolygott. Most meg... Bömbölve ébred, bömbölve alszik el, és álmában is nyüszög, tekergeti a fejét, feszíti magát. Lehet, hogy a hasa fáj? De mitől?

Vicsok: terpeszrugink nekünk is van, 1 hetes korától hordja, pénteken kell kontrollra visszamenünk.

Panndi: Zsófi tündéri a képen!

Nyulcsi: Nagy-nagy gratula! És hát igen, az elején ilyen sokat sírnak... :( Kibírhatatlanul sokat! És nemigen lehet vele mit csinálni. De hétről hétre jobb lesz a helyzet. Úgyhogy kitartás és üdv a klubban! :?

Kép
waterlilly
 
 


NYulcsi: gratulálok én is, és örülök, hogy megúsztátok a nagy megpróbáltatásokat!!! azért keményen hangzik, amit leírtál. Na és kitartás, nem semmik ezek az első hetek, pedig nálunk nincs annyira nagyon sok sírás..egyenlőre.
És mi bajod volt a kórházzal?

Vikcsok:
A pocakfájás nálunk is volt pl tegnap este 9-11ig vonaglott és sírt vigasztalhatatlanul... :cry: És olyan is szokott lenni, hogy álmában nyöszörög, de végülis fel nem ébred. Ez is hasfájás ezekszerint, ahogy Nadimo írta??
MI infacolt kezdtük el használni. DE ahhoz tudni kell, hogy mindig le kell mosni a pipettát, mert a baba szájában lévő bacik közömbösíthetik a szer hatását, tehát sose dugjátok vissza egyből az üvegbe. MI forró vízzel lemossuk. Eddig csak az esti etetésnél használtuk, de valszeg ez nem elég, így ma gyakorítani fogjuk.
Vendég
 


Sziasztok!

Panndi: Zsófi fantasztikus!!

Nyulcsi: Gratulálok nektek!!! Nem semmi ez az ér dolog :o Örülök, hogy nem lett semmi komoly baj!!! Jó egészséget nektek és sok boldogságot!!
lamme
 
 


Kérdés: Lehet, hogy én vagyok hülye, de ezen a topikon nincs könyvjelző? Ha sokat írtok, akkor elég gáz visszakeresni, hogy hol hagytam abba :oops: :)
lamme
 
 


Sziasztok!

Két napja egész jól van Blanka, szinte teljesen mellőzöm a tejtermékeket, lehet az zavarta a pociját. Van tehéntej allergiás a családban, lehet örökölte :( . Ma Espumisant sem adtam neki és egész délelőtt és délután aludt. Az éjszakánk is OK volt.

Nadimo, nem semmi mennyit hízott a kisfiad!!!! :shock:

Vicsok, én is gyógyszerellenes vagyok, a helyedben még nem adnék semmit pocakfájásra. Ha bármi más segít, akkor inkább azt részesíteném előnyben, én még ringatnám, cipelném is fel-alá, de kézben is üvöltött szegényke.

A googleben rá lehet keresni a kólikára, nagyon jól leírják a tüneteit, ha lesz még időm bemásolom. Lassan ébred a kiscsaj :D .

Nyulcsi, gratulálok a babádhoz, nagyon jó egészséget kívánok Nektek!!!!!!!!! Nagyon ijesztő amit írtál :shock: :shock: :shock: , még jó, hogy nem lett semmi bajotok!!!

Kép

Kép
emendora
 
 


Egy kérdés, aki császáros volt, mi volt a hat hetes kontrollon?

Kép

Kép
emendora
 
 


Könyvjelzőt én sem találtam itt, ezért is szeretem jobban az nlc-t :(
Köszönöm a Zsófi dicséreteket :oops: :lol:

Mi most homeos bogyókat próbáltunk hasfájásra, talán bejött, de nem akarom elkiabálni...

Viszont ma annyira hányingerem volt, mint anno a terhesség elején, hát feltörtek a régi emlékek :)
Vendég
 


Panndi: Gyanús vagy nagyon :wink: :)

Most kaptam egy sms-t egy nagyon jó, volt kolegámtól, hogy fél órája megszületett a kisfia. Én úgy irigylem őket :D Csajok, én egyszerűen nem tudom túltenni magam ezen a harmadik baba dolgon. Mióta hazajöttünk a kórházból csak az jár az eszemben, hogy én szeretném még egyszer ezt átélni, és nem tudok szabadulni a gondolattól :o :) És olyan jó, hogy a párom is nyitott rá :D
lamme
 
 


lamme írta:Panndi: Gyanús vagy nagyon :wink: :)

Most kaptam egy sms-t egy nagyon jó, volt kolegámtól, hogy fél órája megszületett a kisfia. Én úgy irigylem őket :D Csajok, én egyszerűen nem tudom túltenni magam ezen a harmadik baba dolgon. Mióta hazajöttünk a kórházból csak az jár az eszemben, hogy én szeretném még egyszer ezt átélni, és nem tudok szabadulni a gondolattól :o :) És olyan jó, hogy a párom is nyitott rá :D


Helyes, helyes, helyes :) Nekem is hiányzik a terhesség :? :lol:
Vendég
 


Lamme, mi veled vagyunk!! :D

ismét túl egy nyöszörgős hajnalon és reggelen ...Olyan széepn elalszik szopi közben / után, és 5 perc múlva szeme felpattan (vagy csak félálomban), és tekeri magát, nyöszörög...
Apa nem birta hallgatni hajnalban, kivette az ágyból, de akármit is tett vele, tovább nyöszörgött...pedig előtte volt kaki is... :? Nem sír, csak nyöszörög szegényke!

Hétvégén megyünk rövid családlátogatásra, szombat délelőtt anyósékhoz, délután át anyuékhoz, és vasárnap vissza. Ez kilométerben kb 500...remélem, jól birjuk majd..

Felhivtam dokit, csütörtökön megyek 6 hetes kontrollra. :)

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Lilly,
Nem lehet, hogy Eszternek tényleg valami baja van? Mármint nem akarlak paráztatni, de hogy tényleg fáj a hasa, vagy rejtett refluxa van, vagy vmi ilyesmi, hogy szegény ennyire nyűglődik?

Ma reggel azt hittem, folyik a viz, de nem :? Úgy tűnik, tényleg bennragadt a bébi.
zs
zsuzsoo
 
 


zsuzsoo írta:Lilly,
Nem lehet, hogy Eszternek tényleg valami baja van? Mármint nem akarlak paráztatni, de hogy tényleg fáj a hasa, vagy rejtett refluxa van, vagy vmi ilyesmi, hogy szegény ennyire nyűglődik?

Ma reggel azt hittem, folyik a viz, de nem :? Úgy tűnik, tényleg bennragadt a bébi.
zs


Mikorra is vagy kiírva?
Vendég
 


Zsuzsoo! Drukkolok nektek!!!! Most ti vagytok a soronkövetkezők? (Nem akarsz vonalzót készíteni? Szívesen segítek, ha úgy gondolod. :wink: )

Anikó! A babák többsége az autóutat nagyon díjazza. Végigalusszák az utazást. Az, hogy közte mi van pedig majd elválik. Ha tele a pocak, akkor olyan nagy probléma talán nem lesz.
Szóval jövő héten mész a dokihoz? Én még mindig nem jutottam el hozzá, pedig már nagylány is lettem a szülés óta. Gáborom nem igazán díjazta, mert hogy emiatt a tejcsi íze is megváltozott, nem is evett annyit, de túléltük. :lol: Mindenesetre én még örülhetek annak, hogy csak most. A korábbi szüléseim után 10, ill. 7 héttel később történt a dolog. És persze onnantól rendszeresen havonta ismétlődött. Nagyon pipa voltam az elején, de beletörődtem. Nem igazán volt más választásom.:?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Tücsi, Vicsok, pont azért kérdeztem a kontrollt, mert nem tudom, mikor jutok el dokihoz :oops: . Majd légyszi írjátok meg, hogy miből állt... (első dokim csak a hasamat tapogatta meg + rákszűrés volt, ezeket úgy érzem halaszthatom, mert teljesen jól vagyok, rákszűrésen meg egy éve voltam).

Zsuzsa, aztán majd hirtelen beindul a szülés és három óra alatt meglesz a bébi :D .

Kép

Kép
emendora
 
 


Emendora! Én úgy tudom, hogy a szoptatás befejezése, az elválasztás után érdemes rákszűrésre menni. Korábban mindig ebben maradtunk az előző doktorral. Na de ezek után én is kíváncsi vagyok, hogy ki mit mond. :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Tücsi, ez jó :D . mondjuk nekem elég fura volt, h 6 hetes kontrollon volt mellvizsgálat :shock: (tejcsomók miatt pl.) Kíváncsi vagyok én is...

Kép

Kép
emendora
 
 


emendora írta:Tücsi, ez jó :D . mondjuk nekem elég fura volt, h 6 hetes kontrollon volt mellvizsgálat :shock: (tejcsomók miatt pl.) Kíváncsi vagyok én is...


Nekem nem volt mellvizsgálat :?
Vendég
 


Sziasztok!
Gratulálok a babákhoz!!!
Bocsi csak egy-két kérdésem lenne!
A szülőszobára Apának kell valamit vinni.vagy adnak?(papucs ruha ilyesmi...)
Szülni saját hálóingben vagy kórháziban kell??
A kórterem körül tudok valahol vizet forralni a laktoherb teához,vagy ne is vigyem, vagy vegyek instantot??
Azt hiszem többit már rég megírtátok, csak ezek merültek fel bennem...
Köszönöm a válaszotokat és kitartás az éjszakákhoz!!

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


rékaróka írta:Sziasztok!
Gratulálok a babákhoz!!!
Bocsi csak egy-két kérdésem lenne!
A szülőszobára Apának kell valamit vinni.vagy adnak?(papucs ruha ilyesmi...)
Szülni saját hálóingben vagy kórháziban kell??
A kórterem körül tudok valahol vizet forralni a laktoherb teához,vagy ne is vigyem, vagy vegyek instantot??
Azt hiszem többit már rég megírtátok, csak ezek merültek fel bennem...
Köszönöm a válaszotokat és kitartás az éjszakákhoz!!


Mi nem vittünk neki semmit, ott adtak neki köpenyt, szóval jó melege volt, erre készüljön :)
A teát nálunk Apa megfőzte otthon, és minden nap hozta be nekem :)
Vendég
 


köszi, akkor pólóban megy majd!és főzi majd a teát(még jó,hogy azt tud :lol: :lol: )

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Réka! Sztem ha viszel forralót, magad is készíthetsz teát. Hálóinget szülni adnak, de a sajátodban is szülhetsz. Szülés után én a saját betétemet használtam nem tudom, hogy azóta van-e változás, adnak-e kórházit. (Tena betét és hozzá tenafix nadrág szuper jó volt, érdemes venni, vinni. :wink: )

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


mtücsi írta:Réka! Sztem ha viszel forralót, magad is készíthetsz teát. Hálóinget szülni adnak, de a sajátodban is szülhetsz. Szülés után én a saját betétemet használtam nem tudom, hogy azóta van-e változás, adnak-e kórházit. (Tena betét és hozzá tenafix nadrág szuper jó volt, érdemes venni, vinni. :wink: )
Ja igen, én saját hálóingben szültem :)
Vendég
 


Köszi!tenat,hálós bugyeszt már megvettem, lehet,hogy akkor én is inkább kórháziban szülnék,majd meglátjuk hogy jön ki a lépés...
Jaj még egy kérdés!Hétfőn megyek az eéletem első CTG.re,és akkor megyek először a Szabolcsba is...
hol néznek CTG.t?előtte be kell jelentkezni valahova?

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Réka! CTG ügyben én nem tudok segíteni, mert én a MÁV-ba ill. a szülőszobára mentem. De remélhetőleg a többiek hasznos infókkal szolgálnak. Korábban már volt szó ugyanis róla.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


rékaróka írta:Köszi!tenat,hálós bugyeszt már megvettem, lehet,hogy akkor én is inkább kórháziban szülnék,majd meglátjuk hogy jön ki a lépés...
Jaj még egy kérdés!Hétfőn megyek az eéletem első CTG.re,és akkor megyek először a Szabolcsba is...
hol néznek CTG.t?előtte be kell jelentkezni valahova?

Nem kell bejelentkezni, 10-es épület, alagsor, lemész a lépcsőn, elmész balra, ott van ultrahang, ott van egy beugró, annak a végén van a CTG. Egy fiatal csajszi szokott ott lenni nyolctól, én mikor már naponta jártam mindig odamentem fél nyolcra, és mindig megnézett nyol előtt, mert utána tudnak sokan lenni.
Vendég
 


Köszi!Akkor hát érdemes korán odamenni?de jó,hogy írtad, mert én csak 10 körül terveztem,de akkor kelek korán...

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Rékaróka: Jobban jársz, ha teszel be a csomagba hálóinget szülni. Én mind a kétszer saját hálóingben szültem (ugyanabban :D , csak arra "használom" :D ), és most a végén mondta a szülésznő, hogy keres egy kórházit, és segít átvenni. Szerinted talált? :o Egy db nem volt. Betétet két éve még orrba-szájba adtak, most csak egyszer kaptam, amikor először felkeltem pisilni és még nem volt ott a párom a kórházi cuccal.... CTG-re én is jó korán mentem mindig, volt, hogy 3/4 8-kor én voltam az első. Ja, és amikor odaérsz, ne ijedj meg a milliónyi embertől, a többség uh-ra megy. Kérdezd meg jó hangosan, hogy CTG-re ki az utolsó és őt tartsd szemmel :wink: Ha mondjuk te vagy az első és elmúlt már 8 óra, akkor nyugodtan kopogj be, nekem is volt, hogy fél 9-kor mondta egy apuka, hogy bent van a csajszi (előbb nem tudott volna szólni?), és tényleg bent volt, magántelefont intézett..., de ettől függetlenül felcsatolta rám a cuccost. És jó, ha van nálad mondjuk egy szelet csoki, hogyha netán lusta a baba, akkor attól általában felélénkülnek. Ez uh-nál is igaz :wink:
lamme
 
 


Sziasztok!
Nadimo! Nekem meggvan a teliszámod egy kedves közös ismerőstől! :D :wink: -ha megengeded lehet, hogy felkereslek, hisz mindennap adódik valami, amire úgy szeretnék megnyugtató válaszokat kapni!
Réka!
a csajok már mindent elmondtak, talán még annyi, h én 3 csomag TENA fix bugyit fogyasztottam, plusz naponta tiszta hálóinget, és tiszta törcsit!
Apának papucsot mindenképp vigyetek a szülőszobára!!
Benedek átaludta egy hetesen az éjszakát, aminek napközben meglett a böjtje.. max 1,5-2 órát aludt egyvégtében.Most is a kezemben...Szerintetekilyenkor ez már elkényeztetés?
ja, és még egy dolog...szopi: eszik, de nm túl sokat 50-60-at és utána cumizik..és nekem fáj, de olyan nehéz elvenni tőle..szorítja..
cumizik, de nem nyel. Tejem pedig lenne,m utána lefejek még vagy 20 milit. Van erre vmi ötletetek?
Ma 9 napos...de majd csinálok új vonalzót.
Puszi, jóéjt, bea

Kép
nyulcsi
 
 


Nyulcsi! Kezdetben Gábor is szopi közben szünetet tartott, csak cumizgatott, de utána újból szopi jött. Nem volt ritka az 1 órás szopi sem. A cicimet kivenni babókám szájából nekem is nehezen ment. Szinte kiműtöttem onnan. :lol: Nekem is fájt mindegyik babámnál a mellbimbóm és valóban a maratoni szopik nem igazán kedveznek a gyógyulásnak. Én szopi után fedetlenül hagytam, nem kenegettem semmivel. A nagyfiam nagyon szeretett a cicimen lógni, nála a cumi volt a megoldás. 3 hetesen megkapta, nagyon csodálkozott rajta, de ezzel megoldódott az állandó cicinlógni akarása. :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


nyulcsi:
nálunk is van ilyan, ne aggódj! kicsit engedem cumizni a cicin, de nem sokáig, hogy ne áztassa fel nagyon a mellemet. Nekem az aventes krém bejött, ha vmi gond van, akkor bekenem párszor, és rendben van. A cumit már mi is bevetettük, jó nyugtató eszköz, és el is alszik sokszor vele. És amjd elvesszük tőle, ha már nagynak érezzük hozzá.
Mi is mindig rágódunk az elkényeztetés kérdésen, de mindenütt azt olvastam, hogy az első 1-2-3 hónapban (na ezt nem tudom, hogy pontosan meddig... :? ) nem fogod elkényeztetni, viszont a bizalom kiépítése a legfontosabb. Tehát egyedül nem hagyjuk sírni 5-10 percnél tovább.

Rékaróka:
én is sajátban szültem, de mivel császár lett, ekkor kórházit kellett felvennem. Szóvaé vigyél egyet mindenképpen.
A teát egyszerűbb, ha beviteted készen!. Viszont vigyél még egy szilvalekvárt, mert produkálni kell vmit az utolsó nap végéig. És nem utolsó sorban nagyon gyenge a kaja (pl 2 zsemle +egy darab párizsi...), tehát feltétnek sem rossz a zsemlére.
Vigyél be sok vizet is, én nagyon szomjas voltam már a kórházban!!!! ja, és a szülésre csokit!
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: