Új privát üzeneted érkezett!

na eddig aludtam :lol: :lol: :lol: .nagyon jol esett de most muszály behozni a lemaradást!!!!! :oops:

bocsi hogy elnéztem ezt a vágás és repedés dolgot már akkor is biztos aludtam :wink: .

most sajnos mennem kell de remélem este lesz időm bekukkantani :lol:

puszi mano
manocska2008
 
 


Kisvirág:
Nagyon mami gyanús vagy nekem... :shock:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


nekem is!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

mano
manocska2008
 
 

 
 

Már én is teljesen beképzelem :D

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Ja Manócska:
A cukorbaj elmúlt, ezek nagy része szülés után megszűnik. Persze fennáll az esélye, hogy a következő babánál megint lehet, és hogy idősebb koromban hajlamos leszek rá..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Kiviszem a kölyköt levegőre, hátha jót tesz nekem is. Majd jövök.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Most telefonáltam be a Eüpénztárhoz és megtudtam MOST mi van. Szóval figyelem!!!!
PL. Én 2007-ben voltam 90 napig munkanélkülin és azóta nincs semmi, ha én 2008-ban szülök (márpedig szülök!!!!!) akkor elvileg a 2007-es évet veszik alapul, de mivel ez nálam nem értékelhető, így a szülést megelőző 180 napot nézik. Tehát ez jó nekem. De ez most van, a nő mondta, hogy akár holnap változhat minden. Szóval nem lettem sokkal okosabb, de az tuti kell bejelentett munka.

Már kész 3 fejezet vázlat!!! a szakdogámhoz! Haladok!!!! Jó lassan. :(

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati
Ez tényleg jó hír neked. Csak nem változik meg 9 hónapig. :)

Kép
p__lilla
 
 


Csajok! Szerintetek mi van akkor ha valaki elmegy táppénzre és megszül, utána mit vesznek alapul????????????? A fizut vagy a tp-s fizut?
magdolnam
 
 


Az előző évi bért. Tehát te 2008. júliusban szülsz, akkor a 2007-es béred nézik.

Kép
p__lilla
 
 


Magdolnam
Te 2008-ban szülsz, tehát a 2007-es évet veszik figyelembe és a bejelentett bruttó fizetéseid átlagát veszik, ha volt évközben fizetésemelés/csökkentés.
Ha azt tervezed, hogy veszélyeztetettnek kiiratod magad, akkor is a bruttó fizud uaz, csak kevesebbet kapsz, ha jól gondolom. Mert a táppénz a fizud 70%-a.

Kép
Kép
nati80
 
 


Magdolnám:
Így van, ha táppénzre mész ,igazából nem a gyás-on, hanem a gyeden fogo megérezni. A max. adható gyed 91.700 ft, én táppénzen voltam végig, így nem kaptam meg a maximális gyedet, de nem kapok sokkal kevesebbet, szóval nem olyan vészes.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes
De te megkaphattad volna a max gyedet? Mennyi volt a bruttó béred? Ha nem vagyok túl indiszkrét? Csak hogy mennyire kell engem bejelenteni.

Kép
Kép
nati80
 
 


Magdolnam, alapbérrel számolnak...
Ha valakit érdekel szívesen válaszolok, ezzel fogllakozom.

Kép
Kép
odri
 
 


Nati:
Bruttó 127.500

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Odri: ha már ezzel foglalkozol :) Mi van akor, ha mire Anna 2 éves lesz, megszületik a tesóka. Mert ugye 2 éves krtól gyes jár, de ha tesó is van, akkor gyedet kapok továbbra is?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ja Nati:
Egyébként megkaphattam volna, ha nem lettem volna veszélyeztetett. állítólag a max. összegem 2-3 hét munkaviszonoyn múlott... :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes, a szülés automatikusan megszünteti a gyedet. Figyelembe kell venni az elöző keresetedet. Gyás jár majd.
Amúgy a fizud alapján neked járt volna a maximum gyed.

Kép
Kép
odri
 
 


tehát akkor szerintetek úgy járok jobban, ha ezt az évet kihúzom és utána megyek tp-re :lol: de akkor tuti nem befolyásolja a jövő év??
magdolnam
 
 


Magdolnam, tuti. Ezt az évet húzd ki.....

Kép
Kép
odri
 
 


Odri, Te vagy az én emberem!!!!!!!!! Szóval a bejelentett bruttó után számolják?????? Azért mert nekem 137000, viszont én kapok jutalékokat, meg minden szart, ami hivatalos, na már most minden hónapban a bruttó fizum ennek 2-3szorosa
magdolnam
 
 


Magyarul hiába volt annyi a tényleges fizum, amennyi... És mennyi a max gyes vagy gyed, meg ilyenek (ezt mindig keverem)
magdolnam
 
 


Magdolnam, az átlagkereseted 70 %-at kapod táppénznek.

Kép
Kép
odri
 
 


Magyarul akkor 96körül kapnék. De ennek nincs valami maximált összege, hogy 70-et kap az ember? Ebből lejön még valami adó?
magdolnam
 
 


Pontosan ki lehet számolni. Én mikor táppénzen voltam, többet kaptam.
Csak a Gyed-nek maximuma.
A táppénznek nincs maximuma, az elöző évi átlagkeresetből kell számolni. Mindent vonnak belöle.

Kép
Kép
odri
 
 


én a gyedre gondoltam, bocsánat, ha nem voltam egyértelmű
magdolnam
 
 


Odri!
Nekem is tudnál segíteni?
Kérdésem:
2006 dec 31-én megszűnt a munkaviszonyom, utána 2007-ben elmentem munkanélkülire 90 napra és azóta nincs biztosításom. Idén már nem is tervezzük. Legkésőbb mikor terhes leszek (2008 év eleje), párom bejelentene (ő egyéni vállalkozó) annyi bruttóra, hogy a max gyed-et igénybe tudjam venni. Tehát, szülés napján is biztosított leszek tehát jár a gyed, de ugye nekem nem a 2007 átlagát nézik? Nekem azt mondta a nő a egészségbizt. pénztárnál, hogy ebben az esetben a 2007-es évem nem értékelhető így a szülés előtti 180 napot nézik. Így van?
Köszi

Kép
Kép
nati80
 
 


A gyed is az elöző év átlagkereseted 70%-a.
Amúgy a bruttó béred alapján jár a gyed maximuma mi idén 91.700,-.
De mire te gyedre mész, lehet változni fog.
Elötte még van a Gyás is.

Kép
Kép
odri
 
 


A gyedből adót és a 8,5%-t vonják...

Kép
Kép
odri
 
 


Odri!
Ezt nekem írtad? Mert nekem nincs keresetem 2007-ben, csak a munkanélkülim volt össz 60e a 90 napra. Nekem azt ne átlagolják!!!!

Kép
Kép
nati80
 
 


Odri!
A gyes ha jól tudom alanyi jogon jár, tehát ha nincs bejelentett munkaviszonyom akkor is kapok.
A gyerek apja mehet gyedre?

Kép
Kép
nati80
 
 


Még valami:
Ha nem veszem igénybe a gyást (mert nem kapok) akkor az első félévben mit kapok? Gyest?

Kép
Kép
nati80
 
 


köszi szépen a választ!
magdolnam
 
 


magdolnam
Nincs rossz helyen a gólyád? Nem most leszel 5 hetes?
Most a hatodiknál van kb.

Kép
Kép
nati80
 
 


Sziasztok,.vagyok ám, csak nálam még nem történik semmi, még 1 hét legalább mire kiderül... vagy beborul

Lilla mégegyszer köszi a nyuszikás segítséget, és sajnálom a pirit, de karácsony az igazi, nekünk egyszerre kell szülnünk.

Kép
andyfekete
 
 


ja elfelejtettem a többieknek, akik üdvözöltetek, köszi mindenkinek, és mindenkinek drukkolok.
Ma nagyon fájt a fejem, most is. de más tünetem nincs

majd még jövök
Köszi a béres infókat, jó tudni, bár ott tartanánk hogy azt számolom....
szeretnék egészséges babát
puszi mindenkinek

Kép
andyfekete
 
 


Nati, azt hiszem őőőő nem tudom, amit kért dátumot, azt írtam be :shock:
magdolnam
 
 


Én most néztem utána és ha ebben a hónapban kimarad a pé-m, mert ez az oldal nem működik, akkor csqak január 3-4 körül lesz legközelebb ovum. Az nekem JÓ!!!! Ha össze is jön akkor. És össze is fog jönni!!! Tudom!

Szia Andy!

Kép
Kép
nati80
 
 


Már megint nem haladok ezzel a k...a szakdogával. Mára elegem van belőle!!!
GYEREKET AKAROK !!!! (gyártani) :lol: :lol: :lol:

Jövő héten nézegetek babakocsikat!

Magdolnam
Neked van elképzelésed milyet akarsz? Márka, fazon stb.?

Kép
Kép
nati80
 
 


hú, még nincs, illetve fazont azt már nagyjából tudom. Szerintem neten keresztül használtat fogunk venni, mert nincs sajnos pénzem rá (amit én kinéztem 75eft...), vagy ha megveszik ajándékba.... akkor úgy is jó

Persze hogy fog sikerülni!!!!!!!!!
magdolnam
 
 


Sziasztok!

Hát...hol is kezdjem? Lilla, sajnálom, de remélem nem keseredtél el nagyon! Mindig van folytatás, és ha az ember elég kitartó, meglesz a jutalma! :)
Manó, tényleg mindig elkerüljük egymást. :( Ez a szemét reggeles hét...délután már olyan vagyok, mint a mosott sz@r.
A mensi meg kikészit. Ma is olyan voltam, mint egy 70 éves nénike. Fájt a derekam, a hasam, majd leragadt a szemem...
Reggelente nincs kedvem felkelni, de még élni sem. Már várom nagyon a karácsonyi szünetet.
Márti, örülök, hogy fellelkesitettelek a kis monológommal! :) Tényleg nagyon izgulok az első éles hónapunk miatt.
Odri, aztán tényleg várj ám meg! Nekem dec. 17.-én kellene megjönnie, ja....vagyis NEM kellene megjönnie. Mindig elfelejtem. :D
MAgdolnam, nagyon édi a vonalzód!!!
MAnó, neked nem kellene levenned a régit? :lol: Doki után remélem gyártunk egy babásat is!!!!!!
Muffin, szépen nődögél a picuri.
Csajok, ha nekem lesz baba, isten óvja a dokit, mert nekem be sem fog állni a bagólesőm a sok kérdés miatt! Én nem tudnám megállni, hogy ne tudjak meg mindent egyszerre. Hogyne, hogy aztán ezen görcsöljek a következő alkalomig...
HA nem válaszol, akkor meg apa jóóóól behúz neki.
Ha ebben a ciklusban sikerülne, még nyári baba lehetne...ha csak januárban, akkor meg szeptemberi, mint én magam is. Kis szűz vagy mérleg babuci...mostanában ezen agyalok.... :roll:
Fülike, hol vagy?????????
Kisvirág, sztem tuttti hogy kismami vagy!!!!A tünetek meg a hő....Nagggggyon gyanús vagy te nekem..... :D
Csubi, Csucsu??????????????

Kép
jenny29
Mór
 
 


Sziasztok!
Jó témáról írtatok most.
Odri segítenél nekem? :
Szóval én a lányommal gyeden vagyok és dec20-tól kapom majd a gyest. Ha a baba összejön akkor gyesen el lehet menni táppénzre ? Már azért, hogy ne kapjam ezt az írtó magas gyest. Azt sejtem ha megszületik a gyes alatt a baba akkor attól a naptól kapom a gyedet amikor megszületik a kicsi. De erre nekem nem igazán tudott senki sem választ adni, hogy a gyes mellet el lehet e menni táppénzre. Mert ugye gyes mellet el lehet menni dolgozni. Ezért gondoltam, hogy akkor táppénzre miért nem? Vagy ha össze jön a babó akkor menjek vissza dolgozni mivel van egy csomó szabadságom azt ki kell venni és a szabi után meg el lehet menni betegácsiba?
Na jól megbonyolítottam a kérdést ugye?
De jó lenne ha választ adna valaki.

Képzeljétek vasárnap kellt volna megjönnie de sehol semmi.

Kép
csucsu05
 
 


ez engem is érdekelne... :roll:
magdolnam
 
 


Szio Nati.
miről írsz szakdogát? és júniusban államvizsgáztam matekból.
hogy állsz? mikor kell leadnod. neked van babád?

Kép
andyfekete
 
 


Na csajok, megyek csicsizom kicsit, este még benézek.Puszi! Addigra talán többen leszünk. Szia Csucsu!!! :)

Kép
jenny29
Mór
 
 


sziasztok, ki lett terhes? annyian vagyunk.
írjátok meg a tüneteket ha voltak a 21. napban vagyok, fáj a fejem, fájnak a ciciim 2-3 napja. de nem tudom hogy ugyanúgy fájnak e mint mensi előtt, mert baba is lehet, sokat gyúrtunk rá. kiváncsi vagyok kinek volt tünete?

van köztünk valaki terhes?

Kép
andyfekete
 
 


sziasztok, ki lett terhes? annyian vagyunk.
írjátok meg a tüneteket ha voltak a 21. napban vagyok, fáj a fejem, fájnak a ciciim 2-3 napja. de nem tudom hogy ugyanúgy fájnak e mint mensi előtt, mert baba is lehet, sokat gyúrtunk rá. kiváncsi vagyok kinek volt tünete?

van köztünk valaki terhes?

Kép
andyfekete
 
 


Andy!

Hulladékgazdálkodásról írom a fő szakdogám. A szakirányomra pedig még nem tudom. Ott projektmenedzsment témakörben egy projektet kell végig vezetni.
Te matekból vizsgáztál? Az jó én is szeretem, de énnekem tanulni kell az ötösért, nem vagyok született zseni. De az biztos, hogy jobban értem a logikáját mint sokan mások. Szeretem az opkutot is. Most a statisztikával fogok küzdeni januárig a szigorlatomra (matek, opkut, stat, informatika). Izgi lesz!
Nincs még babánk, de nemsokára kezdjük!!!
Jövő héten talán megyünk dokihoz együtt, erről most beszéltünk.
És azt is kérdezte, hogy mennyivel előbb kell elkezdenem az Elevitet.
Na ehhez mit szóltok Lányok???

Kép
Kép
nati80
 
 


Odri: majd én is kérdeznék tőled, de majd szerintem holnapra fogom megfogalmazni. ;)

Nati: király, akkor már tényleg komolyan beszél a párod. Szupi.

Csucsu: te mikorra tervezed a tesztet?

Egyébként jobban lettem a levegőtől :)

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Nati.
akkor nem fogsz unatkozni. én matek módszertanból írtam, a szakdogám már a második, mérnök-infón végeztem. mindegyik nehéz volt. de a tied is kemény lesz.
akkor hajrá a babatervezésnél. én várom a jövő hét ilyenkort, akkor már 29ben leszek.

ki kérdezte hogy mikortól szedjed? az orvos.? azok mondani szokták az 1-2 hónapot.
Én garvidát szedek, de csak felet, mert sok benne a vas, és nem tesz jót a pocimnak.
Te szedsz valamit?

Én nem tom eldönteni mitől fáj a cicim. majd kiderül vasárnap:)

Kép
andyfekete
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?