Új privát üzeneted érkezett!

Nahát Megann!!!

Hogy én mennyit olvastalak régen Léna korosztályos topikjában!!!
Nekem is 2 évesem van, de nem írtam a korosztályosba, csak olvasgattam a hasonló korú babákkal rendelkezők tapasztalatait.
Egy ideje már nincs időm sajnos.

Nem tudtam, hogy az Istiben szültél. :shock:

Nagyon szerettelek olvasni, jól megmondtad mindig a magadét. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ja! Öcsi lesz vagy hugóca?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Tudom,hogy tegnap volt,de ma tudtam jönni :wink:

Beni babának nagyon sok boldog 2. születésnapot kívánunk!!!

Kép

Ilbának!
Kép

Ildikóék
ilgya1
 
 

 
 

Megann,

okés gyere! :) Jó is lenne mi? Én meg már meghaladtam a 10-et. De nem érdekel. Vagyis érdekel, de most sokkal nagyobb gondokkal kell megküzdenem. Na mindegy. Remélem megáll.
2 óra az semmi. Szerintem most sem lesz több. Sőt második gyerek akkor lehet, hogy 1. :)



Ez a hóesés gyerekek. Gondolom a gyermekeitek akik nagyobbak már alig várják, hogy szánkózzanak. :) Nem a kisbabákra gondoltam.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Hahó, én már voltam ma kint Baluval a hóesésben.
Egy órát sétáltunk. Ő aludt, mi meg szépen szétáztunk. :-)
Muszáj voltunk megmutatni neki az első havat. :-)
Jövőre meg talán már élvezni is fogja..

Kép
fridus
 
 


Ildi! :D

Nagyon szépen köszönjük!

Hogy vagytok?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ja! És mi meg Rékának kívánunk boldog névnapot! :D

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Gabuska!

Köszi :oops: :oops: .
Egyébként maradtam is a korosztályos topikban, csak mivel szülni készülök, elkezdtem nézegetni hogy mire is számithatok az Istvánban 2 év múltán. :roll:

Vicky!

Ok, akkor a kóterban talizunk :wink:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok lányok!

Azt szeretném kérdezni hogy az anyasági támogatáshoz kell az orvostól igazolás,vagy elég a ksikönyvem is?Ja és téleg hamar utalják a pénzt?

Sürgős lenne a válasz mert holnap utazom pestre intézni a dolgaimat!

Előre is köszi!!!

PHPBB kód:
Kép
töki
 
 


Töki,

Tőlem kérték az igazolást, a kiskönyvre nem volt szükségem. A pénzt kb. két hét alatt utalták.
zandi80
 
 


Sziasztok!
Van valakinek élménye Józsa Andrea szülésznővel kapcsolatban?Érdekelne...Köszönöm!!
Lina

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!

Edig olvasó üzemmódban voltam,most gondoltam, írok is.
Engem is érdekelne Józsa Andrea szülésznő!! Dr.Petik Dórához járok, január végére vagyokkiírva.

Előre is köszi
Ági
agi_77
 
 


Sziasztok!

Búcsúzni jöttem!
Nem voltam itt sokáig, pedig az elején tök 1értelmű volt, h itt fogok szülni.
Sajnos nagyot csalódtam! :oops:
Mindenkinek gyönyörűséges, "figyelmes" NAGY NAPOT kívánok!
És ami igenis fontos: Nyugodalmas, meghitt gyermekágyas időszakot Kívánok!

Üdv.
Kriszta
Vendég
 


Sziasztok!
Rég jártam erre...
Krista! A koriban csalódtál, vagy a topicban? (hivatkozva a macskakörmös szóra)? Mi a baj?

Már Babázósok! Irígyellek titeket! Minden nehézségével együtt (pláne első babánál) tök klasz időszak volt, amiben TI most vagytok.
Mi ugyanis MA lettünk 1 évesek!!! :) Büszke is vagyok, meg olyan pityergős is, hogy mennyire szalad az idő!
Kép

szilvás76
 
 


Szilvi,
gratulálok Bendegúznak! :D
Beni szombaton volt kettő. :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ági!
Én is Petik Dórához járok. Január 1-re vagyok kiírva :shock:
Értekezhetnénk.Csilla ír majd nekem /nekünk? a kérdésről.
Lina

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!

Boldog szülinapot Benedeknek és Bendegúznak! :wink:

Lányok, végül Horváth Mihályhoz jelentkeztem be a hathetes kontrollra, viszont nem találom a névjegykártyáját. (Azért tudtam a mobilszámát, mert a varratszedés előtt a telefonomba beírtam.) Valaki megírná, hogy mi a pontos címe a Rákosborzasztói rendelőnek? Köszi!

Én nem irigylem magam mostanában, a picurkánk nagyon sírós, bújós tegnap és ma is. Szinte csak a kezemben marad csendben. Hiába eszi tele a hasát, csak a cicin alszik el, másképp sehogy. (Néha még eszembe jut, amikor 8 órát aludtam egyszerre. :roll: )

KépKép
becka
 
 


Linus, Agi77,

sziasztok! Nekem is Ő lesz a szülésznőm. Csilla jó informátor majd biztosan küld privit. Elsőre nekem szimpatikus volt. Most volt a dokim magánrendelőjében egy előadás Ő is mondott dolgokat. Majd a 35. héten megyek hozzá. Én február 3-4-re vagyok kiírva.


BOLDOG SZÜLETÉS NAPOT BENEDEKNEK ÉS BENDEGÚZNAK!

Szegény Becka nem irigyellek. De annyira jó anya illatát érezni. Akkor most genya vagyok, hogy leírom akkorát aludtam most délután. De mindenki azt mondja, hogy most aludj, mert aztán majd évekig nem fogsz tudni.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Vikci, ezt nekem is mindenki mondta nyáron. Én persze "rendesen" betartottam, ez egy nagy marhaság! Nem tudsz előre pihenni, nem is tudsz erre felkészülni, hogy TÉNYLEG fel kell kelni 2-3-4 óránként. Teljesen más hallgatni a sok "okosságot" és átélni ezt a dolgot.

KépKép
becka
 
 


Sziasztok!

Január 20-24re vagyok kiírva. Még nem beszéltem Józsa Andreával, igazából keresgélek, de elég sokszor hozzá térek vissza :roll:
Leginkább azt szeretném, ha békén hagynának, úgy érzem ez a páros hajlik rá, ugye?Csilla is írta, h nem macerások...
NEm a legjobb élmény az első szülésem, így enyhe "bedarál-a-kórház" fóbiám van...
agi_77
 
 


Becka, a Horváth doki címe:
1174.Bpest, Árpád Fejedelem utca 14.
Mobil: 30/400-4002

És tényleg nem tudsz előre aludni, tegnap előtt Balu is óránként fent volt, ma pedig 5 órát aludtunk egyfolytában.
Mikor lesz az, amikor este leteszem, és reggel 6-7-kor veszem fel újra ?
Szerintem éjszaka az első szopiztatás a legrosszabb, a többin már észnél vagyok, de az elsőnél még azt sem tudom, hol vagyok. :-)

Kép
fridus
 
 


Nemalvó Anyucik! :D

Kitartást Nektek! Beni kb. fél éves koráig éjjel 2x szopizott és aludt is vissza, egy szavam nem volt. Sőt, néha-néha átaludt éjszakája is volt. Aztán elromlott. És most pár hónapja megint nem ébred, vagy max. 1x éjfél körül inni. Szóval van remény. :D

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Fridus, köszi a címet! Nekem is az első ébredés, kb. 2 óra felé, amikor nem tudom, hogy hol vagyok. Ilyenkor az is előfordul, hogy apa hamarabb meghallja Levi nyöszörgését, mert éjjel nem sírva és kiabálva jelez, hanem nagyon halkan. Pedig mellettem van a kiságy. Most nagyon jól alszik, viszont mennünk kell ortopédiára, délre. :(

KépKép
becka
 
 



PHPBB kód:
Kép
töki
 
 


BOCSIKA CSAK PRÓBÁLTAM KÉPET FELTÖLTENI CSAK NAGYON NAGY A MÉRET ÉS NEM SIKERÜL!

PHPBB kód:
Kép
töki
 
 


Helló!

Szilvi
Nem a korházban és főleg nem a topicban csalódtam.
Ti nagyon jó társaság vagytok és jó lett volna ide tartozni. :)
2 Istvános dokinál is voltam (igaz Ujvári meg sem vizsgált), mindkettőnek panaszkodtam, h vmi nem stimmel a méhnyakkal, de nem is törődtek velem. Megkerestem régi mávos dokimat, aki megvizsgált és elküldte szövettanra a polipot, amit lecsippentett.
Na, szóval ez okozta a vérzésemet, ami persze még jó is, mert így mégsem áll fenn a fenyegető vetélés.(legalábbis a polip nem okozhatja).
Az egész qr... szarul esett, h hiába szólok, még engem csesznek le, h ne nézegessem(ne nyúlkáljak).
Bocsi, h ilyen hosszú lett.

A fiúknak Boldog Szülinapot!
Jó babázást! :lol:
Lehet, h kicsit fáradtak vagytok, de ez az egyik legszebb időszak!
Én már alig várom, bár már azt is tudom, h siettetni is kár.

Szió
Kriszta
Vendég
 


Szerencsére nekünk nem kell ortopédiára mennünk. Még csak az kellett volna, ennyi szenvedés mellett.
Voltunk az esőben sétálni, mert különben nem alszik a kistöki.
Ő aludt, mi meg szétáztunk. :-)
Persze mindenki azt gondolja szerintem, hogy milyen felelőtlen anyuka vagyok, hogy ilyen időben sétáltatom a gyereket, de csak így tud aludni egy keveset....
Ti mikor fürdetitek a gyerekeiteket ?
Én kb 17-18 óra felé, mert talá ez az időszak , amit még kibír a lurkó. Van, hogy már pancsi, evés után alszik, de van úgy, hogy csak 3-4 próba altatás után alszik el.
Nagyon huncut, úgy tesz, mint aki alszik, mire az ágyába tennénk, addigra felsír...

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!
Ismeri valaki Dr. Hamvas Ferencet? Nála szeretnék szülni, most kényszerültem orvosváltásra félidőben. Egyszer találkoztam vele, kíváncsi vagyok mások mvéleményére is.
Köszi
driakk
 
 


Fridus, egyáltalán nem kell mennetek? Úgy tudom, hogy mindenkit beutalnak ortopédiára és agyi-hasi ultrahangra is kötelező jelleggel. Mire érted, hogy "ennyi szenvedés mellett"?

Én is mindennap sétáltatom Levit, jobban alszik a babakocsiban és az autóban is, mint az ágyában. Ma nem vittem, mert itt szakadt az eső ráadásul az egész napunkat felborította a déli ortopédiai vizsgálat. Pont alvásideje lett volna (aludt is), összekapartam, ott nyagatták kicsit, futás haza, újból enni akart, utána annyira álmos volt, hogy csak most 6 órára tudott megnyugodni és elaludni, közben mégegyszer evett (a biztonság kedvéért :)

Mi általában később fürdünk, mert délután alszik nagyon Levi, 4-5 óra felé alszik el és van amikor 8 vagy 1/2 9-ig durmol. Utána fürdünk, eszik és alszik tovább. A naplementével mindig jobban elalszik, mint világosban. De a szoba besötétítésével sem tudom átverni. Mindegy, inkább világosban legyen éber, mint éjszaka.

KépKép
becka
 
 


Még nem utalták be, de majd a következő oltásnál rákérdezek.
Azt mondta a doki most, nem kell sehová mennie. Mármint a férjem vitte oltásra a gyereket.
Tegnap fürdés 5-kor volt, este 8-kor aludt.
De nagyon huncut, első alvásnál kerek 5 percet aludt. Aztán kipattant a szeme, fitten, frissen ébredt. :-)
Aztán kajcsizott, böfizett, apukája altatta.
Nekünk is a kocsiülőkében alszik el. Ringatva, dúdolgatva... És agyonrázva, mert csak azt bírja.
Érdekes, ha jó úton megyünk a babakocsival is, felsír, ha szétrázom a zötyögősön, alszik, mint a bunda.
Szerencsére a környéken vannak ilyen zötyögős utak.
Én a szakadó esőben is vittem Mukit, eddig csak egy napot hagytunk ki.

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!
Épp csak bekukkantottam. Szülinaposoknak sok boldogságot kívánunk!!!
Megkaptuk a 2 hónapos szurinkat, egy szájgörbítéssel megúsztuk, viszont utána az öltözködésnél úgy ordított a drágám, hogy kijött a dokinéni, hogy nem e baj van. (egyébként 58cm, és 5,6kg), több mint 1kg -t hízott a kiszabagépem.

Nemalvásról, csak annyit, hogy ez a legrosszabb, de Anyukám azzal vígasztalt, mikor megkérdeztem, hogy ez meddigtart. "Egy Anya élete végéig nem alszik rendesen, de a gyerek 18 éves koráig biztos, hogy nem."

Na ez jól kezdődik, le kell szokni a jó kis szundikról. Pedig én úgy szeretem/szerettem.

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Köszi Csilla, ez jól hangzik. :shock: (Mármint a nemalvás.) Ma voltam Horváth dokinál a 6 hetes kontrollon, nagyon rendes volt. Még a végén, nála ragadok?! Visszatartó erő egyelőre, hogy akkor az Istvánban szülnék újra. Na mindegy, ez még nagyon odébb van, kár is filóznom rajta.

KépKép
becka
 
 


Én alig szültem pár hete (10 hete és 3 napja) és már nyaggatnak az ősök, hogy mikor lesz kistesó.
Hát egy kicsit várniuk kell.
30 év fölött már így is csoda, hogy az ember szül. :-)

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!

21. hétben járó kismama vagyok, nagyon sokat távollévő párral a háttérben.

Az István Kórházban fog születni aranya csemeténk március végén Dr. Fenyőházi Jenőnél, sajnos császármetszéssel...

Kérdésem: érdemes elkezdenem harcolni már most kevesebb létszámú kórteremért? Nekem sajna minima 5 nap a bent tartózkodási idő...

Nektek milyen a tapasztalatotok az ottani személyzettel?

(A kórház igen zsufi, azt a reggeli vérvételeknél már láttam, de nekem anno 6 évvel ezelőtt a Fenyőházi doki mentette meg az életemet egy méhenkívülinél, szóval nagyon bízok benne...)

Császárosoknál tényleg nehezebben indul be a tejci? Segítőkészek ezügyben?

Egy cseppet sem aggódom, ááááááááááááááááááááá.... :oops: :D


Köszi Nektek! :D
atar
 
 


Szia Atar!

A csaszisokat rakják elsősorban a 3 ágyasokba. Ha meg programozot csaszi lesz, biztos lehet úgy sakkozni, hogy mindenképp oda kerülhess. (esetleg kérd a szülésznőd/dokid segítségét...) Alapítványi szoba sajna csak akkor van, ha épp akkor üres a szoba. A szüléskor szólnod kell, hogy azt szeretnéd, érkezési sorrendben lehet stipi-stopizni.... Előre lefoglalni nem lehet.
Nekem a szobatársam csaszis volt, a 2. naptól dőlt a teje (nekem normál szülésnél meg szinte semmi sem volt), úgyhogy nincs aranyszabály...

Szóval sztem tuti a 3 ágyas, ne aggódj!!!

Élvezd az "együtt" töltött heteket, és nyugi!! :) A legfontosabb a dokidba vetett bizalmad, ez átsegít sok mindenen...

szilvás76
 
 


Ja, a Személyzet...
Elég változó. Nagyon leterheltek, kevés idő jut egy-egy mamira, de ha kérdezel (mindig kérdezz!!!!!! Mindent, és ne várd, hogy ők majd kitalálják, hogy bizonytalankodsz... Menj és kérd a segítséget, ha BÁRMIBEN kell), segítenek!!! Keresd pl Ildikót, vagy egy 40-50 közötti szőke csecsemős nővért, ők tündérek!

szilvás76
 
 


Lányok, köszönjük a szülinapi jókívánságokat.
...olyan nagy már... :roll:

szilvás76
 
 


Szia Atar!

Én császárral szültem és kérés nélkül 3 ágyas szobába raktak, ami azért jó volt, mert amikor egy családtagom sem ért rá, nem volt mellettem, akkor a szobatársaim nagyon segítőkészen segítettek, ha kellett valamiben. Ráadásul a 3 ágyasnak is van külön zuhanyzója, wc-je.

Nekem a tejem nem indult, még 5 nap elteltével sem, csak itthon. De itthon sincs annyi, mint amennyit igényelne a kisfiam, úgyhogy az elejétől kezdve pótlást is kell adnom. Viszont, van aki császáros és már a műtét utáni napon dől a teje, találkoztam ilyennel is a kórházban. Nem lehet azt mondani, hogy csak ez van, vagy csak az.

A személyzet, vagyis az újszülőttes nővérek egy része segítőkész, egy része nem annyira. Inkább a nyakukra kell járni, bármi gondod van menj be hozzájuk és kérdezz. Azt ne várd, hogy a kórterembe bejárkálnak és kérdezgetnek, hogy segíthetnek-e valamiben.( A vizitelés során esetleg megkérdezik.) Nekem ez a tapasztalatom.

KépKép
becka
 
 


Becka, nem szopogatsz homeopátiás bogyót ?
Tejserkentésre ?

Kép
fridus
 
 


KEDVES BECKA és SZILVÁS!

Nagyon szépen köszönöm a jótanácsokat, megpróbálok úgy eljárni, ahogy javasoltátok.

A szoptatás miatt akkor egyenlőre nem izgatom magam, ahogy látom, ezt nem biztosan tudom befolyásolni.

Szilvás!

Programozott császár, azt mondta, nem is szabad hagyni, hogy magától beinduljon...Jól estek kedves szavaid, ezekre most nagy szükség van.


Holnap reggel remélem már tudni fogjuk, "kivel is állunk szemben", hogy a fiúsabb vagy a lányosabb göncök felé orientálódjunk... :D
atar
 
 


Atar.

szió!

Ne izgulj a tejevócske miatt. Minden nőnek ha megszületik a BABA vagy így vagy úgy elindul egy hormon ami a tejtermelésért felelős.
Egyébbként meg meg kell küzdeni érte. Lehet inni teát a herbáriás az jobb, mint a naturlandos. Vagy a homeopátia terén is vannak jó dolgok. Sokat kell inni. stb...

Majd megkeresek egy honlap címet amin a szopizás van rajta.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Fridus, kipróbáltam a homeopátiás bogyók közül 3 félét is, iszom a herbáriás Laktoherb teát, iszom a nektársört, mindenfélét már próbáltam. Szóval, nekem valamiért nem annyit termel a szervezetem, amennyivel jóllakhatna a kisfiam. :(

KépKép
becka
 
 


ATAR,

MEGTALÁLTAM A HONLAP CÍMÉT TALÁN TUDOK EGY KICSIT SEGÍTENI: http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=foto2 --------------------------------------------------------------------------------

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


VIKCI!

Nagyon szépen köszönjük a segítőkészségedet!

Most már tudjuk, kisfiúval gyarapodik a család:))))))))))

Mégegyszer köszi!!!!!
atar
 
 


sziasztok lányok!
Ha valamelikőtök a lőprtár utcába készül NE TEGYE!!!
Ugyan is elköltözött az árpádhídhoz a magyar államkincstárba. Ott lehet intézni mindent!
Én akkor tudtam meg mindezt amikor már ott voltam !
Ja és most tudtam meg hogy ha megvannak a papírok amot lelehet tölteni is akkor kitöltve postázni is lehet nem kell ott állni! Előttem tegnap 72 en voltak 10 óra 15 perckor!Ezért inkább postázok mint megint felutazzaM.

PHPBB kód:
Kép
töki
 
 


Sziasztok, képzeljétek, ma kerek 6 órát aludtunk tegnap este óta.Persze egyfolytában. Olyan fitt lettem, hogy takarítok, mint a bolond, még Baluka az apukájával sétálgat lent. :-)
Tegnap meg a mindmegette oldalon bögrés mákos receptet próbáltam ki, fini lett: -)
Kezdek anyámhoz hasonlítani, sütök,főzök, takarítok:-)
Gyereket nevelek:-)

Kép
fridus
 
 


Töki,
én a múlt héten már megszívtam ott. Csak akkor még ráadásul rossz cím is volt kiírva az új helyre, úgyhogy 2 órát bolyongtam és 3at várakoztam. :evil:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy van-e köztetek olyan, aki vérnyomás problémája van. Arra lennék kiváncsi, hogy ki mit szed, mert nekem a Dopegyn nem jött be, nem csinál semmit.

Szimó
szimó
 
 


Szia Szimó,nekem nem vérnyomás problémám volt, ezért nem tudok ebben segíteni.
De remélem, valaki tud majd neked tanácsot adni. :-)

Kép
fridus
 
 


Atar!

Először is Isten éltesse a készülődő kisfiadat!

Négy gyerekem mind császárral született, az első tizennégy éve, az utolsó hat hónapja. Az elsőnél harmadik naptól, a többinél második naptól volt bőven és rendesen tejem, de előtej az első pillanattól kezdve. Ez biztos mázli is, de az is közrejátszhatott, hogy engedtem őket az első napokban annyit szopni, amennyit akartak. Szurkolok neked, menni fog az!

Az utsó két babám az Istvánban született, mindkétszer néhány óra és némi hatágyas állomásoztatás után fürdőszobás háromágyasba kerültem; azt hiszem, ha csak nincs természeti katasztrófa, erre nagyon odafigyelnek. (Én nem is akartam alapítványiba menni, ott az ember nagyon meg tud kukulni, hacsak nincs mellette valaki családtag.)

Nyilván mindenki ellát sok-sok jótanáccsal, de ha szabad még javasolnom valamit: olvasgasd egy pár hónapra visszamenőleg ezt a topikot, nagyon sok hasznos dolgot fogsz megtudni!!!

Hajrá császárosok!!! :) :)
hasami
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?