Új privát üzeneted érkezett!

Fendike,
kis folyasom nekem is van,szeritnem termeszetes..Bocsi hogy ilyet kerdezek de szine sargas vagy feheres?Enyem sargas..
Mar szedem a hasfogot ket napja de meg mindig nem az igazi :shock: Azert koszi

Kép
petitpois
 
 


Huh es ez a kerdes a lap tetejere :lol: :oops:

Kép
petitpois
 
 


Petitpois... :lol: :lol:
Nem baj, itt ez is belefér, nem :!: ????
Sárgás és nem vmi kellemes, van tőle némi égető érzésem... :oops:
Hasfogóból lényeg, hogy pár napig tényleg sokat bevegyél és utána tuti hat!
Diétázol is mellette, ugye???

Kép
fendike
 
 

 
 

Sziasztok!

Jelentem kivasaltam egy halom ruhát,ágyneműt.Nagyon unalmas volt.

Lafi!Te most fekszel?Van valami megszabás neked?

Pandus?merre vagy?

Lányok!ti készültök már a karácsonyra?mit fogtok főzni?mit vesztek a leendő apáknak?

Készülődök,megyek szülésfelkészítő előadást hallgatni,aztán meg dokihoz,de este jövök még.

Fendike!folyásom nekem is van,sárgás,de engem folyamatosan kezel a doki,nekem nincs égető érzésem.ha sok,azért szerintem mutasd meg.

Kép
csiperke
 
 


Fendike! :D
Köszi a tippet, majd én is 62-es méreteket nézek a ruhákban! Egyelőre a bútorral foglalkozom, milyen színű, hogy legyen, kezdek becsavarodni! :twisted: Persze tuti feleslegesen csinálom magamnak a "munkát", a férjem már röhög rajtam! :lol:
Nekem is van folyamatosan folyásom, sárgás színű! Ha ég, vagy csíp mindenképp menj el a nődokidhoz, mert kapsz rá kúpot! Egyébként terhesség idején ez normális, csak a ph-ját szokta a dokim ellenőrizni!

Petitpois! :D
Szegénykém, azért nálatok is előfordulnak furcsaságok, mitöbb szemét húzás pl. a doki részéről! Remélem hamarosan jobban leszel! :wink:

Fanni! :D
Alvászavar, abszolút belefér, sztem a hormonok produkálják, este nagy séta, vagy amit a Lányok is írtak, illetve én néha beveszek 1 szem Nervenpflege gyógynövényes készítményt, az nem altat, de ellazít. Megkérdeztem gyógyszerésztől, kismamák is szedhetik!

Kép

Kép
donika
 
 


ruhákhoz picit hozzászólnék :)
tudom, hogy azt mondja mindenki, hogy az 56ost gyorsan kinövi a gyerek - ez igaz is ezzel nem vitatkozom- de engem személy szerint zavar, ha a gyereken nagy a ruha, ha mindenhol lóg rajta... stb.
Nekem mind a 3 gyerekem viszonylag rövidebb gyerek, Lili 5 hós és most kezdtük el a 68as ruhákat hordani, de jó sok 62es még jó rá (pl. bodyk).

nem azt mondom, hogy 62es ruha nem kell, mert kelleni fog :) de kh-ból hazahozós ruha szerintem 62esben óriási a gyerekek nagytöbbségére.
(persze azén öcséim is 4.5 kgval születtek, nekik az 56os max. éppen jó lenne... de nem 4.5 kgs gyerek az átlag)

Lilit egyébként 50esben hoztuk haza a khból - mondjuk az a méret tényleg csak 2-3 hétig volt jó rá, de nekem a fiúkról ugye maradt 50es ruha

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csipi, én csak annyira időre kelek fel, hogy néha netezek, azt fekve nem lehet, meg ha wcre megyek vaagy fürödni, egyébkélnt nem kelhetek fel, nyitott a külső méhszájam...
Így nem is készülünk karira, főzni sem főzök, nem is vbégzek házimunkát, semmit sem csinálok érdemben....

Egyébiránt ruhák:
egyetrtek Orsival, kell 56-os, ha nem is sok, de kell, mert igen, ha lóg a gyereken, hogy néz ki???néhány 56-os belefér!!!
Vendég
 


Szerintem is kell az 56-os ruci, csak nem sok előre, max. veszünk még ha kiderül a bébi mérete..
Egy barátnőm pont ma mondta, hogy még mindig bőven jó a gyerekre az 56, pedig 3hetes és 3.5tel született... :roll:
56-ra mérték a gyerekét és 50es rucikért rohangáltak az első napokban.
Szóval kell, mert az tényleg idegesítő, ha csak lóg rajta!!!

62-esből többet veszek, az tovább jó szerintem, korábban vissza lehet hajtani aztán csak belenő... :D

Kép
fendike
 
 


Fendike,
persze dietazom is,fott krumpli es tarsai :lol:
De ma itt az etkezdeben egy olyan levest sikerlt bevalasztanom hogy ket kanal utan rosszul lettem :cry:
Ma este megyek a hazidokihoz,igy lehet hogy holnapra kiir es otthon maradok..
Csiperke,
en mar keszulok a karacsonyra mar csomo ajandekot megvettem mert nem akarok nagy pocival a tomegben szaladgalni :lol:
Az unnepi menut az anyu/illetve anyos kesziti :lol: Ferjemnek pedig meglepi 4D-s ultrahang felvetelt szanok remlem osszejonn es picuri szepen megmutatja magat :lol:
Babaruha:
En meg nem vettem semmit de gyujtom itt a jobbnal jobb otleteket :lol:

Kép
petitpois
 
 


jah és még 1 tipp, ha már ruháknál tartunk.
nekem nagyon beváltak az átlapolós bodyk. ezt nem kell a ygerek fején áthúzni, amikor még nyiklik-nyaklik könnyebb szerintem a kezét is belehúzni.
c&aban és h&m-ben is van ilyen.

h&m méretezése ca. 1 számmal nagyobb a kengurgold-princeoliver márkáknál. pl. 56os h&m body még jó Lilira, OK, már kitölti, de simán be tudom patentolni és nem feszíti sehol, és az ujja is még csuklóig ír.
abból nekünk volt 50es is, és viszonylag sokáig hordta.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, valami hasonlókat vettünk mi is, nem sokat, csak néhányat.
Vendég
 


Orsi! :D
Nagyon jó, hogy hozzászólsz a ruha témához, ugyanis én spec. nem vettem még semmit, és az ötletek gyűjtöm. Nekem is egy brtnőm az 56-os méretet javasolta, abból kb. mennyi kell indulónak, illetve a badykból mennyit vegyek, milyen az a bady, amilyet írtál? Kisgatyó kell a pelusra rátétnek, vagy inkább bady+rugi? Kisinget nem is érdemes venni? Hú, nekem tuti lesz még egy csomó kérdésem később! :wink:

Lafi! :D
Hunor baba hogy van, aokat mozog, vagy ilyenkor már nem igazán? Mikor kell menned ellenőrzésre?

Petitpois!
Jobbulást kívánok!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
donika
 
 


Lányok, nagyon boldogok vagyunk!!! :D :D :D
Gyönyörűen látszott ma a kisbabánk az UH-on. Kivehető volt az arcocskája, a keze, lába, a köldökzsinór, a szív pulzálása!!! Édes kis pofija van, és én elég jól látom még az UH-os képen is. Ha sikerül, majd teszek fel! Most 15 mm-es az ülőmagassága.
Ma voltunk utoljára. most már rendes terhegondozásra fogok járni a választott orvosomhoz, és a védőnőhöz.
Nagyon felszabadult lettem!!!

Látom, sok minden történt hétvégén. Remélem, azóta már jól vagytok mindannyian (Pandus, Petitpois, és a többiek is.)Most megyek pihizni, nagyon elfáradtam!

Jaj, Fanni :D
Még ezt muszáj írnom Neked: én is rosszul alszom a Mazsola pocakba költözése óta, és én is ilyen idegesség-félét érzek. De délben tudnék szundítani, csak akkor nem lehet :? Vigyázz magatokra!!!

Véda
Vendég
 


Sziasztok lányok! Ruha-téma: Kell az 56-os, szerintem is! Az én fiam 60 centivel és 4450grammal született, és 56-osban hoztuk haza. SŐT, hordta is az 56-os ruhákat, hetekig! Nem volt sok, csak egy pár, de jobban szerettem ráadni, mint a nagyobbat, amiben behúzta a kis lábát, és nem talált vissza. :cry:
Folyás: ami csíp, viszket azt azonnal kezelni kell, nehogy felszálló fertőzés legyen belőle! Én a terhesség második felében szinte végig kúpoztam 2-3 naponta, de így tartható volt az állapot.
Lafi! Pihenj sokat, én netezni is csak fekve, annak idején... Vigyázz nagyon magadra! És persze mindannyian! :lol:
Pandus! Nagyon szép Dórika a képeken! :lol:
Donika! Tök jó Neked, akkor most majd csomó mindent vásárolhatsz a babának, az olyan jóóóóóóóóóóóó....... :lol:

dkata
 
 


Lili :P Fendike :P Donika :P
Köszönöm! Vettem kamillát, bár anyósom felhívott, hogy ő valahol olvasott valamit, hogy az nem jó a terheseknek... majd én is utánaolvasok. Azt hiszem, kicsit túl aggódik a leendő nagyi :D
Nervenpflege szerintem nekem is van valahol, ha az a nagyon büdi bogyó az, majd meg is nézem!

Véda :P
Itt is nagy gratu!
Én délben azért nem merek aludni, mert akkor félek, hogy este megint így járok... Meglátjuk, mi lesz ma :roll:

Lányok :P
Köszönöm! Megnyugodtam, hogy tök normális vagyok :lol:
Harcika is azt írta, bizti a hormonok, meg azért tudat alatt izgulhatok, hányan vagyok... s még 8-at kell aludni... Mi tagadás, tényleg nem foglalkozom a témával tudatosan :roll:

Jó éjt!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


donika írta:abból kb. mennyi kell indulónak, illetve a badykból mennyit vegyek,

milyen az a bady, amilyet írtál?

Kisgatyó kell a pelusra rátétnek, vagy inkább bady+rugi? Kisinget nem is érdemes venni?

én bodyt adtam rájuk egészen addig míg szobatiszták nem lettek. védve a derekuk, a póló felcsúszik.
pólót body fölé adok.
ici-piciknek szerintem body+rugi (télen a plüss h.ujjú eléggé bevált), majd body+nadrág később.
mit értesz kisgatyó alatt??

body ilyen:
Kép

az, hogy miből mennyi kell két dologtól függ:
- milyen gyakran mosol
- mennyit bukik a gyerek

ebből az elsőre tudod a választ. Én heti 1szer mosok, tehát nekem mindenből min. 7 dbom van (body+rugi+zokni).

textilpelus nálam eléggé fogyóeszköz: babakocsiban, járókában, kiságyban, autóban... stb., abból olyan 30-35 dbbal működöm.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Véda :D
gratulálok a szuper UHzáshoz :)

Fanni :D
van egy lány, aki nagyon otthon van gyógynövényekben:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9101205
Felicitásznak címezd a kérdést, de ha nem vagy regisztrált az index fórumon, írd meg pontosan mit kérdezzek és felteszem Neked.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
Regisztráltam már ott régebben, köszi a tippet, fel is tettem a kérdést!
Puszi!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


sejtettem, hogy Te vagy :) :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
köszi, jó hogy írtad, nekem is feltűnt, hogy az általad is említett H&M-es átlapolós elég nagy méret, nézek majd belőle 50est, de elég ritka
viszont ez tök jó fazon szerintem is, body+kisgatyó egyben lehet kapni, első időkre tökéletes lesz, veszek többet...
rugdalózó alá is kell body???????? :!:

Véda,
nagy gratula, csak így tovább...!!!!! :D :D

Petitpois,
jobbulást, nagyon átérzem, nekem is volt ilyen, 2hétig tartott! :oops:

Fanni,
sztem a frontok is bekavarnak, várj pár napot, javulnia kell, főleg mert már nagyon álmos leszel és alszol egy óriásit.. :D

Kata,
köszi, holnap megyek is dokihoz folyás ügyben, vetetek kenetet is, remélem nincs baj.. :oops:
Nálad kimutattak vmit?????

Kép
fendike
 
 


fendike írta:rugdalózó alá is kell body???????? :!:

kell bizony :)
több okból is.
egyrészt a gyerekek 99%a fázós -mivel nincs rajtuk zsírréteg, ami szigeteljen -
másrészt pont a plüss rugik belül a varrásnál szerintem karcolósak, így ettől védi meg őket a body.

bodyt én mindig minden alá adtam, nyáron meg nagy melegben csak ujjatlan body volt rajtuk

a gyerek öltöztetésére van egy olyan "szabály", hogy mivel ő nem mozog ezért a Te öltözékednél 1, nagyon hidegben 2 réteggel legyen rajta több.
nos, azért a gyereket ki kell ismerni, enyémek fázósabbak viszonylag (én meg egyáltalán nem), így rájuk mindig kellett a takaró, még lakáson belül is, amikortól mozogtak már nem kellett.
ami pl. Lilin most van: body, zokni, rugi, vékony takaró, alváshoz vastagabb.
(jah, nálunk 20-21 fok van, ezt még hozzáteszem, éjjel 18-19)

azt babakocsiban is én a sok takaró híve vagyok a kifeszítős szuperbélelt overallok helyett. legyen akármilyen hideg, miben kimegyünk: body, harisnya/zokni, plüss rugi, vékonyabb overall (vékonyan bélelt, ami amozgásban nem akadályozza) + sapi és akkor erre jön 1-2-3 réteg takaró + lábzsák... nem fázik de a keze tud mozogni, ujját be tudja kapni, és ha boltba bemegyünk csak lekapom róla a takarókat és másik nincs melege, nem fog bemelegedni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendike! Én is minden alá adok bodyt, a póló+gatya vagy rugi erre jön. SŐT zoknit is adtam a lábfejes rugi alá jó ideig. Egyrész Bálint februári (nem volt 40 fok) és a babák vérkeringése miatt is jobb, ha a kis lábuk melegen van tartva. Azért egy zokni jobban passzol, mint a rugi lábfeje. Ez most fordítva van: a lábfejes rugira adok kívülre műanyag talpú vagy tapadókorongos zoknit, de ha nem lábfejes a rugi, most 2 zokni van rajta játékhoz (hideg a padló a földszinten). Egy vékony és egy vastag műanyagos kívül. Úgyhogy zoknit is tessék venni! :lol:
És ha 1 héten 1x mos valaki, szerintem a 7 mindenből nagyon alsó hangon van, mert baleset bárkinél van (pisi, kaki), de ha igazán bukik a gyerek, na, arról regényt tudnék írni. Akkor kb. 1 napra elég a 7 ruha. :lol: (Nekem volt olyan napom, mikor 2 mosógépnyi ruhát termelt Bálint! Takarók, törölköző, lepedők, kifogó, ruhák, pelusok... Pl. nálunk a járóka hálója most épp rózsaszín meggyfoltos. :lol: )

dkata
 
 


Kata :)
látom, te is ráérsz :?
péntekig mi is egyedül leszünk :(

zokniból én is 2-t adok a gyerekre - rugit én csak alváshoz adok -, így nem hideg a lába, egy vékonyabb és egy frottír vastag.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendike! :lol: Ja, kérdésre a válasz: 2x nézték, gomba (Candida) volt. Végig. :cry: Viszkettem, majd meg őrültem. (De én mindenhol viszkettem, a hátam, kezem, lábam... :cry: ) Gombát nem nagyon lehetett kikezelni, mert ahhoz cukormentes diéta is kellene, nekem meg a 32. héttől éppen el volt rendelve a gyorsan felszívódó szénhidrát a rossz méhlepény miatt. Úgyhogy éjszaka is cukros teát ittam, mert féltem, hogy nem jut át Bálintnak a kaja - hát átjutott. :lol:
Viszont egyszer Canesten hüvelytablettát kaptam a gombára- és vérezni kezdtem tőle, nagyon megijedtem. Nekem a Pimafucin kúp és krém vált be.

dkata
 
 


Jó reggelt :P
Ma egész jól aludtam, csak a szomszéd kutyák :? . Az ikerszomszédunk vett egy pulit még a nyáron. Utánaolvastam. Azt írták, nem ugatós. Namost ez a dög, egész éjszaka felelgetőst játszik egy másik szomszéd kutyájával. Így jobbról és balról is jön az ugatás :? Nyilván én is felfokozottabb vagyok, de szerintem muszáj lesz megkérdeznem, nem akarják-e bevinni éjszakára :(

Fendike :P
Igen, bízom benne, hogy egyszercsak már olyan fáradt leszek, hogy alszom egy jót :roll:

Véda :P
Elkezdtem érezni a petefészek nagyobbodást vagy szurkálást vagy nem is tudom, amit nemrég írtál! Tegnap, az IKEA-ban barangoltam és úgy begörcsölt a jobb petefészkem tájékán, hogy le kellett üljek! Kicsit ijesztő is volt, de sebaj. Növögessenek csak :)

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Donika!
Gratulálok Zsombor babához! :) Növekszünk! :wink:

Nyuszika!
Lafi teljesen jól mondja! Sütikből vannak diétások is! A diétába bele kell férjen!! Én is diétázom! :) Nekem is belefér! :)

Fanni!
A legegyszerűbb, ha átszoksz a buborék mentes vizre, vagy csak az enyhén buborékosra (azt is egy picit felrázva) épp elég a terhességből adodó puffadás! :lol: Nem kell azt fokozni! :lol:

Fendike!
Ti nagyon elől jártok, hogy bababútor rendelés és társai! Igaz már mi is körülnéztünk bútorilag.
A tervem az, hogy Karácsonyig kifestjük a szobát, beszerezzük az összes bútort, berendezzük és megvesszük a függönyöket. Aztán a többi apróság szerintem januárra marad! (Többi apróság alatt érts mident ami a babával kapcsolatos, de nem bútor és nem babakocsi! :shock: , nem lesz egy apró munka az sem! :wink: )

Csiperke!
Nálad is nagyon eltelt az idő! :lol: Én teljesen megértelek, hogy fáradt vagy! Én már most érzek egy apró fáradékonyságot. nem is tudom mi lesz, ha 30 hetes és afelett leszek! :)
Sok sok pihi! :D
Karácsony.... hm... már nagyon várom! :)

Petitpois!
Csak ismételni tudom: behív és nem megy be! :shock: Döbbenetes!

Véda!
Gratulálok pocaklakóhoz! :)

Orsi, Kata!
Örülök, hogy leírtátok a véleményeteket és tapasztalatotokat a ruhákról. Nekünk már gyűlnek a baba ruhák, de eddig nem nagyon tudtam, hogy mit kezdjek velük.
De az lesz, hogy nagy semmittevésemben előveszem és átnézem őket, hogy mi micsoda. A lényeg, hogy nagyon aranyosak.

Pandus!
Örülök, hogy továbbra is jól vagytok! :) Sajnos ezek a frontok elég rondák tudnak lenni! De Lafi megnyugtatott, hogy decembertől már nem lesz front! Márciusig!!! :lol:

Köszönöm a hiányolást! :) Jól vagyok! Eltekintve a pocak keményedsétől, ami szerintem az én esetemben (mint mindenkiében, aki nem éppen szülni akar) kicsit korai!
Múlt éjszakát ügyeleten töltöttem. De a CTG nem mutatott eltérést, a méhszáj teljesen zárt. Írtak fel Maci tablettát (Magnezium citrát 1 tbl 500 mg) és Augmentin duot (ha esetleg fertőzés lenne a mumus!)
Most ezekeket szedem. Az éjszakám már pompás volt. Közel 12 órát aludtam (mivel a múlt éjjel szinte semmit!).
Most szabin vagyok, de meló már szülésig nem lesz (szülés után is, csak a "babameló" lesz :lol: )

Kavics
23+0
Vendég
 


Orsi, Kata! :D
Köszi a tippeket! Akkor ilyen badyt fogok venni 56-os méretűt, majd nagyobbat később ráérek. A kisgatyó alatt azt értem, hogy pelenkatartó bugyi kell-e? Mennyi takarót érdemes venni? Lábzsákra én gondoltam, de ha minden rendben lenne, és február végén születne meg, akkor is érdemes? Nővérem adni fog egy bundázott kezes-lábast, az is jó?
A zoknit még jó, h mondjátok, azt gondoltam, hogy pici babára nem szoktak adni, de akkor a rugi alá én is fogok még pluszban!
Alváshoz mit érdemes ráadni? (nálunk sincs túl meleg éjszaka)
én ilyet gondoltam: Kép

De ez alá még bady, vagy rugi kell?
A mosás nekem tök változó, ha megtelik a szennyes, akkor mosás, 1 héten 2x kb., a gyerekruhákat viszont külön érdemes mosni, igaz?

Fendike!
Ne izgulj, a gombás fertőzésre adni fog hüvelykúpot, és szépen elmúlik! Én Gyno-Pevarylt kaptam még kb. 14 hetes terhes voltam, és elmúlt, akkor! :wink:

Kata!
Te mit kaptál, amit 2-3 naponta kellett feltenni? Miért 2-3 naponta kellett, megelőzni a bajt?

Kép

Kép
donika
 
 


fanni73 írta:vett egy pulit még a nyáron. Utánaolvastam. Azt írták, nem ugatós.

rossz helyen olvastál utána és ott hzudnak :) a puli ugatós és hektikus :) nekünk 2 is volt, mindenre ugat.
azért, hogy a nyájnál felkeltse a komondor figyelmét a veszélyre, ő az őrszem. nem vicc

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kavics! :D
Tényleg régen jártál már erre!!!! :lol: Úgy bekeményedtél, hogy be kellett menni az ügyeletre? Akkor most már tényleg pihenés ezerrel, és nem lesz gond! Nevet választottatok már?

Véda! :P
Már a másik oldalra tegnap írtam, de itt is gratulálok!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :)
lábzsák: februárban még bőven elkél és következő télen is lesz hideg, akkor is kelleni fog. Szerintem kell.
(de a bundás cucc is jó, max. több takarót teszel rá :) )

alvás: enyémek valamiért nem igazán csípik a hálózsákot. Onnantól, hoyg forognak állandóan köréjük csavarodott.
a 18-19 fokban Lilit én úgy altattam míg nem forgott, hogy body-rugi-vékony hálózsák, takaró, most, hogy forog és ő is csapdába ejti magát most hálózsák nincs, hanem ha hidegnek érzem, akkor dobok rá egy plusz takarót.

Pelenkatartó bugyi nem kell, a body jól megtartja.

Mosás: a fiúk cucait én sokáig külön mostam, de ők ketten voltak több volt a cucc. Lilit most egyben mosom, sokkal egyszerűbb.
Sensitive mosószert és öblítőt használok az egész családnak.

zokni: szerintem térdzoknit vegyetek, mert az nehezebben rugja le magáról a gyerek, nekem az jobban bevált, mint a bokazoknik, ezen kívül, ha már nacival adod és felveszed a gyereket akkor sincs kint a lábaszára.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :?
Ez rossz hír kutyafronton :(
Eddig olyan nyugis volt a környék...

Kavicska :P
Köszi, már 2 napja csak menteset iszom, de fogok venni kisbubisat, mert ez nem ízlik és így keveset iszom.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Orsi! :)
Köszi a hasznos tanácsokat!

Fanni! :)
A puli az tényleg ugatós, anyuméknak az van, rengeteget csahol! :x A gazdájának kellene rászólni!
Úgy örülök, hogy itt vagy! :wink: :wink: :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Fanni!
Tudod erről a pulis dologról az jutott eszembe, hogy van már szőrtelen macska :shock: , néma kacsa! :lol: Biztos valahol egy elszánt kutyatenyésztő azon fáradozik, hogy néma kutyákat tenyésszen!
De addig nincs más hátra, mint beszélni a gazdival, vagy a kutya fejével! Hogy hagyja abba!!! :lol: :lol:
Nagyon röhögök, de igazából sajnálom! Mert roppant kellemetlen tud lenni! :roll:
Vendég
 


Donika,
Mi hálózsákot vettünk Dorkának unokahugaim nagyon szeretik remélem nálunk is bejön olyan cukik benne :D a baba dolgait én külön fogom mosni.

Kavics,
Hú vigyi magatokra bizony ezek a frontok nagyon rosszak de ha nem mutat fájásokat a gép és okés a méhszáj akkor nincs semmi baj! Pihinj sokat te is.
Vendég
 


Kavicska,
sokszor keményedsz????
nekem azt mondta a dokim, hogy teljesen normális, persze ha nem ritmusos
nekem naponta kb.3-4szer van...
én is januárban akarom az apróságokat megvenni, mint kiskád, cumik, légzésfigyelők, stb...
azt gondodojuk ezek apróságok, pont tegnap néztem egy helyen, hogy ezekre is egy vagyon fog elmenni... :oops:

Donika,
doki szerint minden rendben, de felírt egy adag gyno-pevarylt, hogy úgyis csak ezt adhatja, jó 'mindenre', sokszor van ilyen, lehet hogy majd ismételni is kell...
lényeg, hogy a méhszáj zárt, ezeket meg benyomkodom, baj nem lehet!!!
én pont tegnap kaptam a mamámtól egy közepesen meleg overall szerű plüss kezes-lábast pedig utánad leszek 1 hónappal
de sztem kórházból kihozni és a legelején sétáltatáshoz is kell még max.1db ilyen meleg zsák vagy vmi...

Orsi,
ezek szerint nagyon sok teljesen sima kis pamut bodyt kell beszerezni
ezekből pl. rugi alá újjatlant adsz?? hűvösben gondolom nem...
hol van ilyen tök sima fehérben, amit tényleg csak vmi alá adok???
H&M??

Fanni,
megértelek, pl. anyukámék környékén egyszerűen lehetetlen nyugodtan aludni annyi kutya van és egymást hergelik
egyet elvisznek sétálni és vége a világnak.. :x
a postásról már nem is beszélek :D

Kép
fendike
 
 


Fendike!

Azt tudom, hogy néhány apró keményedés belefér. De ez egészen más volt.

Kezdődött úgy, hogy kompakt volt az egész méhem, majd gócosan ittis-ott is keményedett, hol fennt, hol lennt, jobb, majd baloldalon. Aztán megint kompaktan. De nem hagyta abba. Nem volt olyan 5 perc hogy megszűnt volna! :? Amikor már másfél órát tartott és a MgB6 nem fogta (mert magnezium citratom nem volt itthon), akkor már éreztem, hogy ennek fele sem tréfa.
Amíg álltam és felöltöztem is végig kemény volt a pocak. A vizsgáló asztalon is, amig a CTG rajtam volt. Folyamatosan. De Nem kőkemény volt, hanem kemény!
De a masina semmit sem mutatott. 1 gr magnezium citrat teljesen elnyomta! A méhszáj teljesen zárt volt.

No, de azóta sincs! Hess, hülye frontok! :roll:

Remélem a nagyobb adag Mgal átvészelem a még hátralévő néhány hetet, amíg a frontok jönnek mennek!

Kisfiam most annyira ugrándozik, döbbenetes! :lol: Nem tudom elképzelni, hogy mit csinálhat! :roll:
Vendég
 


Fendike :D
én télen minden alá h.ujjút adok. Színeset is egyszínűt is. Ha meg ujjatlan pl. a rugi, akkor pólót adok a body fölé v. pulcsit.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok,

voltam dokinál , 2 hétig kell szednem még a bogyóim és el kell hagynom, utána bármikor szülhetek már!!!!Csak a gyógyik tartják már vissza.

egyébiránt azt mondta, hogy hosszú nagyon és kb 2500 gr.

Orsi,

tudom, mit válaszolsz, de megkérdem, ugye uhgép és dokifüggő, hogy teljesen más méreteket mér a doki???
merthogy 1 hete a Szabolcsban bpd 89, fl 62
most meg 2x mérte bpd 84 majd 89, fl 61 majd 65! :shock:

tudom, hogy a dokim gépe nem egy világszám, sőőőt...meg hát annyiszor de annyiszor tévedett uhun, meg hát ahány gép és ahány doki, annyi mérés....de azért kell megerősítés.... :oops:
Vendég
 


Sziasztok,

Veda,
hatalmas gratula a picurihoz.. :lol: :lol:
Kavics,
pihengess sokat!tegnap az en babucimis ilyen aktiv volt :lol:
Orsi,Kata,
nagyon koszi a hasznos tanacsokat en jegyzetelek mert mint irtam meg nem vettem semmit es igy sokkal konnyebb lesz a vasarlas :lol:
Orsi,
Lili ne rugja le ejszaka a takarot?Vagy begyurog a matrac ala?
Mi decemberben akarjuk elkezdeni a vasarlast,ket unnep kozott itthon lesz a ferjem is igy kozosen ki tudjuk valasztani majd a dolgokat..
Kepzeljetek,itthon vagyok tegnap elkocogtam a haziorvoshoz,es kiirt csurotrtokig.Igy most pihengetek es fozocskezek magamnak :lol:

Kép
petitpois
 
 


aha :)
vissza lehet keresni, én voltam Lilivel két egymást követő nap UHn és a két mérés között pont 1 hétnyi idő volt. Az egyik szerint 12+0 volt a gyerek a másik szerint 13+2... ennyit a mérésről.
(és akkor még csak egy 12 hetes magzatról volt szó, aki befért a látótérbe, nem egy mozgolódó 2.5 kgs babáról, akinél ha rossz síkban nézik a bpd-t akkor tök más alak jön ki, mert máshogy jön ki az elipszismetszet)

(jah, és a fiúkkal mikor kban fekütem, akkor 1 héttel az előző UH utn, Levi bpd-jét ca. 4 mm-rel mérték kisebbnek, mint előtte 1 héttel :D no, arról meg már nem is beszélve, hogy 400-600 gr súlykülönbséget mondtak Máté javára... és Levi lett nehezebb 10 grammal)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Huh Lafi ez kezd izgalmas lenni :lol:

Kép
petitpois
 
 


Sziasztok!

Hú Lafi!Nagyon közel vagy Hunor megszületéséhez.Akkor már karácsonyra valószínű anyuka leszel.
Jó súlya van a bébinek.


Lányok!Mit szedjek megfázásra?????????Nem köhögök,csak folyik az orrom,és rettenetesen fáj a fejem.Már reggel olvastalak titeket,de visszafeküdtem,mert nem bírtam.
27 hetesen voltam védőnőnél,elég ha 32 hetesen megyek vissza?Akkor kell ujra dokihoz mennem,de ma képtelen vagyok bármire is.

Karácsonnyal mi még sehogy nem állunk,hétvégén akarok valamit a férjecskémnek nézni,legalább neki legyen meg.Főzéssel én sem fogok kínlódni.

Kép
csiperke
 
 


Köszi Orsi, tudtam én...de kellett megerősítés... :oops:

Panda, éljen 30.hét!!!!!!!!!!
Vendég
 


lafead írta:Csak a gyógyik tartják már vissza.

volt egy ismerősöm, akinél hasonlót mondtak, 36. héten abbahagyott mindent, majd a 42. hten indítani kellett a szülést.
előtte 3szor volt visszatartás (24-29-33. héten)

petitpois írta:Orsi,
Lili ne rugja le ejszaka a takarot?Vagy begyurog a matrac ala?

nem rúgja le, hason alszik :) néha kimászik alóla, de akkor a sarokba fúrja afejét, ott betakarom és nm tud tovább mászni.

7hó-2 év között meg enyémek hidegben polárrugiban aludtak, mert akkor a takaró azért sokszor landolt máshol. 2 éves koruktól meg profin takaróznak egyedül.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csiperke,
Oscillococcinum homeos szer nagyon jó.
Vendég
 


csiperke írta:Lányok!Mit szedjek megfázásra?????????Nem köhögök,csak folyik az orrom,és rettenetesen fáj a fejem.

algopyrin, mézes tea, vastag takaró :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lafi!
Tyű, ez tényleg izgi! :lol: Te is izgulsz már, félsz a szüléstől? Szép nagy baba, ha most 2,5 kg, akkor mennyi lenne 5 hét múlva? Óriás bébi! :lol: :lol:

Egyébként mennyit gyarapodik 1 hét alatt mondjuk egy 26-27 hetes baba?

Orsi!
Ilyen átlapolós badyt a Brendonban nem is lehet kapni?

Fendike!
Lényeg, hogy nincs semmi baj, én is ezt kaptam, jó nagy kúp! :lol: :? Utáltam!

Pandus!
Ti már mindent megvettetek Dorkának? Hogy van a pocid?

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :)
a súlygyarapodás a babáknál ca 150-200 gramm hetente a 24. héttől.
body szerintem van a brendonban is, azt hiszem Anikó ott vett olyat. A c&a-ban r.ujjú szokott ilyen lenni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csiperke!
Én is azt javaslom, amit Pandus, nekem nagyon bejött! Ha fáj a torkod, akkor Meditosin cseppek (az is homeo), na és mézes tea, gyümi, pihi! A védőnő ráér!!!! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
Hétvégén az utolsó dolgok is a tulajdonomba lesznek :D készen lesz a szoba is és teszek fel képeket. Egyedül a légzésfigyelő nem majd csak ha megszületett(párom beszerzi) hogy sokáig jó legyen a gari.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: