Új privát üzeneted érkezett!

Ildi, arra gondoltam, hogy két jó nagy kerek hasa van a jegyednek :lol: És egyébként is az a lényeg, hogy sikerült, meg van, ügyes vagy! Ennyi.

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Gyorsan, amíg még eszembe vannak az előző oldal történései :shock:

Ildi, grat a vizsgádhoz! :)

Olga, csokitorta, fehér terítő?! Merész vagy :lol: Jóóó nagy torta :mrgreen:

Szilbee, Boldog Szülinapot kívánok Neked! :D Idén megkaptad a legszebb ajándékot :)

Szonjának le van vágva a haja? oan cuki volt a félcopffokkal :D De így is az :lol:

Betti, Bettike is szép nagylány lett :)

Szamóca, a székben alvást lefényképeztem, majd felrakom :)

Rakottkumpit "főzök", az egész lakás kajaszag :?

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Hjaés, Évi, Ivettért meg izgulok! BPD nekünk a 35. héten 91mm volt. A 39+6-on (szülés előtt 1 nappal) meg 96mm. És 34-es fejbőséggel született :)

Dorka, mindig a takarítás a legizgalmasabb rész :roll: :? :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 

 
 

Hali!

Igazából az lenne a kérdése Ivettnek hogy ilyen BPD-hez kb milyen súly tartozik?!
Bocsi, de én már olyan régen szültem...
Egyszer tudom be lett ide linkelve, valamilyen kalkulátor, de már nem emlékszem rá.

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Évi, Ancsika 36 hétre született, BPD: 88 volt, 3200 grammal.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Évi!
36. hét 88 Bpd. 37. hét 2 nap 2490 g Leti
Látod, ebben is van szórás! Ivettnek sok puszi, és kitartás holnapra, majdcsak túl leszenk rajta, aztán várjuk a képeket, és a beszámolót!

judit!
Ilyet Gréti is csinált, mi levideóztuk! Várjuk a képeket!

Betty!
Nagyon szépek vagytok mindketten, nagyon jó a hajad. Bettikének vágtatok? mintha hosszabb lett volna korábban, vagy rosszul emlékszem?

kati!
Most ez a foglalkoztató, vagy tényleg bölcsi? nem értem! Tényleg mintha hosszabb lett volna Szonnja haja. Háát, én már csak ezzel a hajkérdéssel vagyok mindig elfoglalva.

Ildi!
Én is gratulálok a vizsgádhoz, ügyi vagy!

Szamóca!
Holnap nektek is egy kalappal! aztán gyere, és mesélj, mit mondanak az okosok.

Olga Szivi!
kinéztem belőled! Miket kapott Balázs?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Köszönöm szépen mindenkinek az infót, ezer hála :lol:

Évi és
Kép
csongianya
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ditke2007 2010.05.19 13:45-kor.

Kép

Kép
ditke2007
 
 


Namégbedőltem olvasni :) Ditke, kűggyed csak nyugodtan a képeket, ha gépnél vagyok, kicsinyítek :) Amúgy szégyentelenül vékony vagy :shock: :lol:

Mijénket meg majd ha levarázsolom a f.gépről :roll:

Ihun Ditke és Zsófi baba :)

Kép
Kép

Szép álmokat!

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Gyerköc az ölemben, rövid leszek.

Balázs nyilván elég sok mindent kapott. :lol: Aki megkérdezte, attól általában ruhát kértünk, a másik fele meg a játékokat hozta. Kapott egy olyan hajót kalózkellékekkel, hogy nyilván csak 8 éves kora körül fog vele játszani. :lol: Kapott (kaptam) lenyomat készítőt, majd valamelyik nap belenyomjuk a tappancsát. De a legnagyobb siker a gyereknél egy olyan tunungautó volt, aminek két gomb van a tetején. Az egyiket ha megnyomja zenét játszik és világít mindenhol, a másikra meg inditózik az autó. Hát igen ez érdekli, ami zenél és világít. Töllünk is játékot kapott.

B.Judit! A sógornőmnél volt a szülinapozás, az ő terítője bánta! :lol:

Ildi! Ahoz képest, hogy be se akartál menni vizsgázni... Erre a vizsgára beszéltelek rá a vonaton, nem? Na, ügyi voltál!

Én is ép tegnap nézegettem a vizsgaidőpontokat, jan 11-én 3 ból megyek vizsgázni! :lol: Most dec.1-jén 2-ből. Egyszerűen olyan birkák a tanárok is, nem értik, hogy okés, hogy gyeses anyukák vagyunk többségben, de nem tudok kedden beszaladni vizsgázni! Mert nincs nagymama aki vigyázzon a gyerekre, apuka meg már nem bírja szabadsággal.

Oh, sírunk.

Üdv!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga, ez nem az a vizsga volt, azt tényleg nem írtam meg, bár erősen gondolkodtam rajta még benn a teremben, hogy megírjam-e? Talán abból is tudtam volna valamit muzsikálni, de azért nem ez vagyok én, egy kicsit öntudatosabb és önérzetesebb vagyok!
Nov 30-án lesz a következő, aztán dec. 10.

Köszi mindenkinek a gratiulációkat!

Ditke, nagyon szépek vagytok!

kati, olyan aranyos Szonyja a bölcsiben. Melyikbe jártok?

Na megyek, mert Péterem ordít.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ivettet fél 8-kor vitték a műtőbe! Sajnos nincs fenn vele senki, egyedül kell végig csinálnia, kb. 11-re ér oda a férje, de nem is lehetne benn vele ugye a császár miatt!
Nagyon izgulok érte, értük, remélem a kis Máté stramm gyerek és jól fog sikerülni a műtét!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


szép reggeltet!

N, amíg a fúk alszanak, nyomok pár szót!

Évi, lehet már késő, mert ma reggel megszületik Ivett babája, de nekünk a 35. héten volt 88-as a BPD, a 38. héten meg 96-os, és rá egy hétre 3800 g-mal született meg Szabi. Mi ilye nagyok voltunk... :)
de télleg nagy a szórás!
Majd írj, hogy mi van velük, szorítunk ám értük!!!

Olga! Jó nagy volt a szülinapi banzáj!!!

BalwinJudit és Szamóca! Majd meséljetek, mi volt ma a dokinál!!!
Ja, és Judit! Etetőszékes-belavós képet is várjuk!! Takarítás még mindg tart... ÁÁÁÁÁÁÁ.....

BBjudit! Hogyan alakulgattok az ovival?

Betti! Apám, mekkora már Bettike! Jó, mutattad a telcsiden is, de olyan gyönyörű!! Egyébként már ott a kórházban megfogalmazódott bennem, hogy te erre a pályára születtél!!! :)
Mosolygós,segítőkész vagy, és látszik, hogy imádod a babákat!!!

Ditke, köszi a képeket!!! Télleg ismerős vagy nekem is!! És csatlakozom Judithoz: nagyon csini kismama voltál! Zsófid pedig nagyon szép a fülbevalóval!!!
Vagy ma, vagy holnap engedik haza őket, majd nemsoká hívom a tesómat! :roll:

Katlina, veletek mizu? Hólyagocskád??

Kép
Kép
dorkáék
 
 


kényelmesen

Szabikánk így aludt napközben... Kipróbáltam, nekem őrült kényelmetlen, de neki nagyon bejött....:)

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Szilbee-éket ma engedik haza, délután már otthon lesznek!!!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


szamóca!

Kedd van végre, nagyon várom beszámolódat, mit mondtak a dokik!!

hoppá mennem kell, majd még írok.

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Szió!


Köszi szép SzamócaTimi :lol: !...Áhhh,nem egyelőre mindenre ordít a lelkem...azt mondja az anyai nagyapa...hg NYŰG...majd elmúlik....-belőlem kiindulva...-
Te adattál a gyerkőcöknek a kötelező oltásokon kívül?

Ditke!
Igen igen csatlakozom az előttem szólóhoz.....szemtelenül csinos vagy! És a fülcsi...jajj de babásbájos!!!!! Nem zavarja?

Dorka!
Édi :lol: Ez a póz nálunk is bejön...Nem irígyellek, és van segítséged a takarításban??

Autósok....
A Zagyvaparti ártézi kútnál mentünk át a fiammal tegnap.....és a zebrán hajtott majdnem ránk eg ytetű 18 éves frenkike!!!!!!!! :twisted: Hol vannak a rendőrök??? Mióta átépítés van a városban úgy vettem észre még veszettebbül hajtanak az autósok és egyáltalán nem 50-nel!!!!!!!
Múlt héten voltunk egy kolléganőm temetésén...őt is elütötték. Pár napja meg a barátnőm anyukáját..ő kórházban van...FELHÁBORÍTÓ!

Citromolaj ma beszerez...tegnap nem volt a patikában....

Képkicsinyítés én 500x600-asra szoktam....

fanna3
 
 


Sziasztok!

Jelentem ma is maga ment be a terembe, boldog volt reggel, hogy mehetoviba, kérdezte mikor alszik már ott.

Ditke!
Nagyon csini vagy/voltatok.
Ezt a fülit lőtték be a fülébe? vagy már ki is cserélted? Én hiába kergetem végig a lakáson Grétit nem engedi, hogy beletegyem neki a másikat, még mindig az van benne, amit belőttek. Nem érti, hogy nem fáj, hiába mutatom az enyémen. :shock:

Dorka!
Te is kipróbáltad a pozíciót, és nem jött be, esetleg kép nem készült? már csak összehasonlítva a Szabiéval! :wink: :lol:

Ivett!Évi, megy a drukk. Mikor tudsz meg róluk valamit, amikor a férje felért, utána?

Judit!
nem csak szégyentelenül, hanem fekháborítóan

Fanna!
kezdtem tegnap megint a diétát, majd írok, hogyan haladok! Muszáj :cry:

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Ja, és nem is mondtam a lényeget, este 1/2 3-kor aludtunk el, ugyanis Leti azt játszotta, hogy kiságyba betesz, felül, feláll, mindezt ordítva természetesen. Most már 5. napja ez megy!!!!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ditke2007 2010.05.19 13:46-kor.

Kép

Kép
ditke2007
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ditke2007 2010.05.19 13:47-kor.

Kép

Kép
ditke2007
 
 


Sziasztok!

Tegnap este már semmi erőm nem volt leülni a géphez, Dorka fél 11-kor aludt el.

De jó, hogy már jöhetnek haza Szilbee-ék, utólag is boldog szülinapot Neki!

Nagyon édes az összes baba, Bettike, Szonja, Zsófi (az anyukája pedig csini kismama volt) és Szabi is. Remélem senkit nem hagytam ki.

Ildi: Én is gratulálok a vizsgádhoz. Csodállak Bennekteket, akik tanulnak én nem merném bevállalni, így is súlyos alváshiányban szenvedek 3 éve.

Szamóca és Balwin Judit: Gondolok Rátok.

Ivett: Drukkolok Nekik én is.

Judit: Nagyon ügyes Gréti, látod alakul ez. Leti miatt pedig kitartás, bár nem tudom én hogy bírnám. Én éjszaka nagyon ingerült tudok lenni, ha virrasztani kell valamelyik gyerek miatt. Ilyenkor általában apa altat vissza, Ő nagyon nyugodt.
Írtad hogy viszed majd Grétit néptáncra. Oda én is akarom Dorkát mindenképp. Apa nagyon sokáig táncot, remélem a lányok örökölték a táncos vérét és nem az én botfülemet.
A bölcsiben láttam kiírva, hogy van valami akrobatikus táncféle kicsiknek a Hemo-ban, de nem tudom lelet-e még menni. Ha gondolod, felírom az telszámot.

Balwin Judit. Azt hiszem Te kérdezted a Höcögtetőt. Szerdánként van egy népzenész csaj tartja, népi mondokák, lovagoltatók, dalok. Hegedű, furulya. Szerintem jó és már egész kicsiket is lehet vinni. De van még:
- a Hemo-ban is ilyen Tücsökzene féleség kedden délelőtt több időpontban
-Jósika úti oviban csütörtök délután (Dúdoló)
-Szecskán a Zöld házban (Ringató)

Niki
csni
 
 


Sziasztok!

Megszületett Máté Csak az orvossal tudott az Ivett párja beszélni.... Ivett jól van, rendben volt minden, Máté kb. 2,5 kiló, most műtik... Küldöm nekik a pozitív energiát! Jaj, Istenem, csak minden rendben legyen!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


No, próbálok már egy pár sort írni, diliház van benn.

Szamóca, sokat gondolok rátok is, remélem minden rendben lesz!

Ditke, hú, de csini kismama voltál! Kifejezetten az a típus, akiről hátulról nem állapítják meg, hogy babát vár! Édes a kiscsajszid is :lol:

Fanna, ezt még olvasni is sok volt! Minden napra jut valami baleset, koccanás! Én már lassan kocsiba sem merek ülni! Akkora diliház van az átépítések miatt, nyomja mindenki ezerrel. A Corába is ezért nem megyek, a fene caplat át a városon miatta. Itt a közelben a Tescó, amit ugyan nem szeretek, de legalább közel van. Nem irigylem a szandaiakat, Ady-n, Ispán-on lakókat, katasztrófa az egész!
Kolléganőd miatt részvétem :(

Tök jó, hogy Szilbee-k ma hazamehetnek! Tegnap találkoztam a nővérével, de csak köszönni volt időm, mert rohantunk edzésre...

BBj, na ugye, fog ez az ovis dolog menni! Főleg, ha sok hódolója lesz :lol:
Leti... azta, jó éjszakátok lehetett :( Gondolom hulla vagy, majdcsak kibújik az a fogacska!

Ja, Csongiék meg városi ovis sorversenyen vannak a Tiszaligeti Sportcsarnokban! Még jó, hogy tegnap szóltak, vigyünk szerelést hozzá. Nem értem miért az utolsó pillanatban kell mindent az óvodában közölni! :roll:

Azt hiszem Szamóca kérdezte, azért kell Ivettéknél műteni a picit, mert egy kicsit nyitott a hasa (most mondták kb. 1,5 2 cm) és egy kis bélrész kilóg neki. Most műtik, remélem minden rendben lesz!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Jajj!

Mátét Isten Hozta!!És nagyon drukkolunk neki! Olyan kíváncsi vagyok rá!
Én biztos vagyok benne hogy ott jó kezekben vannak! Meg van minden feltétel hozzá!

Évi!
Az oviban is van faliújság? Vagy mindent szóban mondanak el? Érdekes..... :?

Niki!
én kérdeztem a Höcögtetőt....azt pont nem írtad hol van...mert a többi nekünk messze...reméltem hg esetleg a Műv.házban.....busszal nagyon nehéz...msot meg pláne hg sár van..mert ha emelem a babakocsit....úgy nézek ki mint aki tanyárúl gyütt.... :roll:

Jajj Judit!
Letinek adsz valami homeót most? Háááát az igazsgá az hg én is éjjel tudom a türelmemet legjoban elveszíteni...ha nem hagynak aludni.....majdcsak jön már az a fogacska....BáR tényleg el lehetne intézni az összeset egyszerre... :shock:

Délután megyünk a dr.nénihez receptekért...meg a pneumos receptért...ezt kértem magamnak (Niminek) karácsonyra....tényleg ajándék kategória az ára... :evil: olvastátok hg a nyugdíjasoknak meg MAX 4000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ki találta ezt ki???? Talán azokra jobban kell vigyázni mint a csemcsemőkre???? Na hőbörgök itt ma úgy látszik....bocsi......pedig nincs semmi bajom... :lol:

fanna3
 
 


No, újabb híreim vannak. Ivett felébredt egy fél órája. Altatták, végül ő kérte, hogy ne érzéstelenítés legyen. Semmiről nem tud, a férje még nem ért oda (Ausztriából megy, mert ott kellett éjszakáznia), én mondtam meg neki, hogy kisfia van, és mekkora a nyílás a hasán, meg amit a férje elmondott
Infúzión van, mondta, hogy nagyon szenved, mert méhösszehúzódásai vannak, délután már fel kell kelnie.
Babóról még nem tudok semmit, apa ha odaér már ott lesz mellette, mert Ivettet csak este 5-6-ig lehet látogatni.

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Ja és mondtam neki, hogy itt mindenki nagyon izgul értük, sokat gondolunk rájuk. Nagyon szépen köszöni, nagyon jól esik neki!

Fanna, van faliújság, de sokszor van, hogy az utolsó pillanatban szólnak valamiért!

Az éjszakázással én is hasonlóan voltam, mint te, mindig is utáltam, ha nem hagynak aludni, és reggel is inkább nem ettem, csak 10 perccel tovább alhassak. Na, Csongi próbára tett rendesen!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Kis Máténak nem indul könnyedén a kinti élet. De reméljük a továbbiak, sokkal jobban alakulnak majd, és műtét felépülése után, olyan egészséges lesz, mint a legtöbb gyermek. ezt kívánom. És Ivettenek is melőbbi regenerálódást.

Dobnék megint egy témát: Ki mit játszik gyermekével?
Nálunk most a bújocska a sláger, minden este elalvás előtt bújocskázunk, vagy kártyázunk.
Már nagyon vártam, hogy Brigitta értse a kártya játékot. Én nagyon szeretek kártyázni. Memória kártya nagyon megy, már unja is. Most a magyar kártyával kezdtünk játszani. "piros papucs"ot. Egymást váltva rakosgatjuk le a lapokat, majd ha én adom pirosat ő viszi, ha ő ad pirosat én viszem. Másik pedig a "színre - szín" gondolom ezt is mindenki ismeri.
Babákkal játszani nem nagyon szeret.Még a bábozás is érdekli.
Gyurmázás, rajzolás uncsi. bár néha rá tudom venni eme foglalatosságra is.

Valaki tud még olyan kártya játékot, amit egy 3 éves gyermek , könnyen meg tud tanulni játszani?
Egyéb játék is érdekelne, csak játék ötletet merítenék tőletek.

Autós témához: láttátok a tévében (azt hiszem a TV2-n) a riportot? Most volt valamelyik este, ugyan ezzel a témával foglalkozott. Zebrán átmenni "élet veszély" Van valahol Mo. egy település ahol a felfestett zebra, már nagyon megkopott. Az áldozat (ugyanis két hete elütöttek, egy hölgyet, aki a helyszínen meghalt) férje kérte, hogy fessék újra, mert alig látszik. Illetékes hivatal, azt mondta hogy 100 000 Ft ba kerül, és nincs rá pénz, de saját erőből ha tudja kifizetheti, és akkor megcsinálják. Nem elírtam százezer Ft-ot mondtak. Mi a csuda kerül annyiba???????? Nem mintha a jól látszódó zebra, lassítaná az autósokat, na de akkor is.

Nálunk nagyon szép idő van. süt a napocska, megyünk sétálni, csavarogni babával.
további szép napot mindenjkinek!

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Hó vót, hó nem vót, vót egyszer egy tél. Ez a tél fogta magát, és még réges-régren, beékelődött az ősz meg a tavasz közé. Egyre jobban. Olyannyira, hogy már szinte izzadt. Jól érezte magát, eltunyult. Nem bókolt a lányoknak jégvirág-csokrokkal, nem borított fehér leplet az utcákra, és nem hessegette el a drótokon trónoló fecskéket sem.

Ám a mamájának tele lett a hócipője. Felrázta téli álmából. A kis tél csipás szemével a naptárt se látta jól, csak nekiindult. Egy kis csúszás belefér – morfondírozott. Az eszébe se jutott, hogy korán érkezett. Az emberek megrémültek. A gázra léptek, rohantak téli gumit cserélni, jégkaparót és fagyállót vásárolni. Nem úgy a hó eltakarításért felelősök. Hej-hó, hej-hó, ugye. Ők mindig felkészültek. És alig várták, hogy eljöjjön az ő idejük. Mert a tél ismét megjelent, s a fehér karácsony ígérete végül mosolyt csalt mindenki arcára.

Most jönne a mese vége, hogy addig éltek, míg... Éppen ezt elkerülendő, álljon itt feketén-fehéren: kéretik felkészülni a télre! Nem csak kívül, de belül, az agyban is. Hogy ne fagyjon senki arcára a mosoly.

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Ez a "mese" nagyon tetszett, ezért megosztottam veletek. :)
csak úgy.

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Erika, Fekete Pétereset nem próbáltál még? Valami egyszerűt, ahol össze tudja párosítani a kártyákat.

Egyébként már nem is emlékszem, milyen játékai voltak Csonginak 3 évesen....
Van egy nagyon klassz játék, amit Csongi nagyon szeretett. Piatnik gyártyja, dalmata kutyák vannak a dobozon. Van egy anyakutya, négy színű kiskutya, mindegyiknek van 3 olyan csontja, aminek az alján vannak a színek. Ha megnyomod az anyakutyát, az ugat egyet-kettőt-hármat, annyit kell lépni és megnézni azon a kockán milyen színű csont van, az nyer aki mind a három csontot begyűjti.
Most ennyi jutott eszembe.

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Sziasztok!

Évi: Gratula Ivettnek!!! :lol: :lol: Minden jót kívánok nekik! Ennyit különben a súlybecslésről, 2,5 kilóval született és 3 kg volt a becslés...

Egyre kevésbé tudok visszaolvasni, úgyhogy inkább hallgatok, illetve emésztem, amit írtok. Majd jövök!

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Sziasztok!

Máté Isten hozott! Várjuk a további fejleményeket!
Kép

hááát, a türelmem nekem is el-elfogy. Én azzal fenyegettem meg, hogy kinyitom az ablakot, leszedem a szúnyoghálót, aztán kint alszik. Mit ne mondjak, nem hatotta meg.

játék:
puzzle olcsón: színes újságból kivágni a hírdetéseket, és szétdarabolni, majd összerakni.

mesekönyv, és ceruzák, majd megmondani melyik képen milyen színek vannak. Jó színfelismerő, és egyben a színeket is lehet tanulni.

eldugdosós játék, hideg, meleg, langyos....

gesztenyét, ha még találtok, akkor abból lehet figurákat,

meg amit most tanultam, gyűjtötök falevelet, és a recés végét befestitek vízfestékkel, majd rányomjátok egy papírra. nagyon szép lesz!
Aztán csütrötökön lesz kézműves foglalkozás az oviba, ilyen libabál szerűség, hátha ott is leszenk jó ötletek! én is azért megyek, szeretem a ilyen müty-müty dolgokat. Meg foglalkoztatókönyv. Gréti nagyon szereti, már-már én unom többször. Kösd össze, rajzolj a vonalak mentén, sorfelismerés, alakzatfelsismerés, nagyon jó az ovitanoda, újságosnál kapható, csak nincs sok része, sajnos. nem is drága, és sok oldalas, egész estés, aztán lehet színezni, ami eltart egy darabig.
Na, remélem tudtam segíteni. ár m is kártyáztunk, hasonló mint a piros papucs, csak francia kártyával, tovább tart, nem kell mindig kavarni.

Fanna!
Mennyi az oltás?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Ivett!

Gratula máté Babához!! :D


No mi is hazaértünk Dáviddal, fáradtan, kimerülten, de megvagyunk!

Majd olvasok vissza is, csak még nagyon hulla vagyok!

Várom "kicsi" Leventémet hogy láthassam. Nagyon hosszú volt ez az 5 nap nélküle. :cry:

Köszönet Mindenkinek a drukkokért! Mint utóbb kiderült ránk is fért, mert elkezdett szétnyílni a méhem az előző "fércelésnél"... de erről majd máskor!

Nagyon jól esett, hogy szurkoltatok! Betti, Dorka és Ádám tolmácsolta nekem a fejleményeket!

Az az igazság, hogy Ti is nagyon hiányoztatok nekem... pláne mikor egyedül feküdtem egy 4 ágyas szobában. :shock:

No! Majd jövök beszámolózni!
Pusszantok Mindekit! Kép
szilbee
 
 


Ivett! Gratulálok! Isten hozott kicsi Máté!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Szia Szilbee!
Üdv újra itthon! Várunk, minél előbb gyere!
Puszi a piciknek!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Helló Szilbee!

Remélem nem mentem az idegeidre az sms-ekkel, némelyiket apa mobiljáról küldtem, aztán elfelejtettem aláírni, aztán a saját mobilról küldöttet sem mindig írtam alá... :oops: :oops: :oops: Szóval elkönyvelheted, hogy az ismeretlen sms-ek az enyémek voltak. :lol: Egyedül egy 4ágyasban? Nem is rossz! Én kiegyeznék vele....Vagy nem? :roll: :roll: Pussz mindannyiótoknak!!!

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Sziasztok!

Na, jövök végre a jó hírrel! Máté stramm, erős kis fickó, 3 kg-val született, 52 cm. Nem kellett műteni, csak visszatették neki azt a részt ami kinn volt és a köldökzsinórral zárták le valahogy! Már volt széklete, pisilt, úgyhogy működik mindene!
Láttam róla képet, de sajna csak MMS-ben kaptam, onnan feltenni nem tudom! De nagyon édes rajta, tiszta apja! Kb. 2 hétig kell benn lennie.
Beszéltem Ivettel, most már sokkal jobban van ő is, és nagyon büszke a kicsi fiára!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Szió!

Az oltás 15.957.- a gyerekekenek, és 70% támogatás kérhető a beteg babáknak....így 4.784.-
Nyugdíjasnak 1.428.- illetve 2.071.- amelyen 25% TB támogatás van.....( ja a babással kevertem az időseknek még olcsóbbb.... :evil: )

Ja még tőled akartam kérdezni hg ha kiírod....fizettetek a sebésznek? És anyukádnak hány db. microderm abrazio (vagy hogy kell írni...)kezelés kell? Már mástól is hallottam hg nagyon jó....csak itt pl. 12 eter...

Évi!
Mi újság??

Szilbee!
Milyen jó hogy otthon vagy ugye és tudsz majd normálisan pihenni!! Nem sürge......de várjuk ha jobban vagy a beszámolót.... :wink:

Erika!
Sajnos én még ebben nem tudok segíteni.....tanulok tőletek!!!!

fanna3
 
 


Ja Nimi 10 kiló 72 centi...lassan visszük szumózni.... :mrgreen:

fanna3
 
 


ISTEN HOZTA MÁTÉT! NAGYON JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK NEKI!

ÜDV. SZILBEE! BIZTOS JÓ MÁR OTTHON!

BBJ!
Járunk játszócsoportba meg a Ringató foglalakozásra is.


Ildi!
A Czakó Elemér úti bölcsibe járunk, általában eg yórát vagyunk ott. (150ft/óra)

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Kedves druszánknak, Máténak és az anyukájának is sok boldogságot, jó egészséget kívánunk!
Kép

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Húúú! FAnna!

Van ám súlya Niminek! Nem semmi! Szonja kb. 11kg és Ő se egy anorexiás. Az etetőszékes képen nagyon édi, nem látszik, hogy pufók lenne.

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Rólunk, vagyis a mi Máténkról. Az EEG értékelése ez volt: a háttéractivitás a korának megfelelő, a nyugalmi görbében kóros eltérés nem volt észlelhető, a hyperventillatios terhelésre kialakult változás nem -specifikus kóros eltérés - nem bizonyítja a felmerült epilepsia lehetőségét, azért a gyanúját támogatja.

Ennek ellenére, s a rohamok ritkaságára hivatkozva, a kórházi gyerekorvos szerint nincs más teendő, mint figyelni. :roll: Szerintetek?! Ennyi?! Hááát, én még mindig nem vagyok nyugodt. Most kérek majd beutalót a Bethesda szakambulanciájára, ill. majd a jövő évre, februárra szeretnék, amikor a nagy ünnepi rohanások már lecsengnek.

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Fanna, Jázmin 2-3 hónapos korában kapott Menjugate oltást a c-típusú agyhárgyagyulladás ellen (akkor 7500 körül volt darabja), ill. 2-3-4 hónaposan Prevenárt (akkor 17.000/oltás volt) a pneumococcus ellen.

A nagyoknak van kullancs-oltásuk is.

A doktor bácsink még a bárányhimlő elleni oltást javasolta, de majd csak 1 éves kora után (1 oltás 7000 körül).

Nekünk a rota vírus elleni oltást nem javasolta, Annának volt is ilyen betegsége 1,5 éves korában. A dokink szerint nem véd annyira, mint amennyibe kerül. Én hiszek neki. És mivel Annával is végigcsináltuk (3 húzós nap volt), tudom, hogy milyen.

Tiszta olcsóság amúgy ez a nem kötelező oltás... :roll:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


És még egy-két dolog: köszönöm mindenkinek a szurkolást, jó érzés volt. :oops:

Évi, mintha a másik topicban kérdezte volna valaki Ivett babájának a műtétét, nem?

Olga, január 11. naggggyon jó nap, akkor van a szülinapom, biztos sikeresek lesznek a vizsgáid!

Fanna, nem semmi méretei vannak a "csöppségnek" :lol: Majd egyszer összeeresztjük Jázminnal! :lol:

Jaimee, én maradtam le valamiről (nagyon vak tudok lenni... :oops: ), hogy még nem láttam pocakos képedet? Ditke, Neked is helyes pocakod volt! Olyan jó nézegetni az ilyen képeket!

Balwin, mi volt a SOTE-n?

Szilbee, üdv otthon, vigyázz magadra!

Nah, most már eldugulok :oops:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Sziasztok!

Szilbee: Jó, hogy itt vagy. Gondolom, fáradt vagy. Levente, hogy viselte az 5 napot?

Máté: Isten hozott! Mielőbbi gyógyulást Neked és az anyukádnak is!

Szamóca: Ezek most jó hírek, ugye? A Bethesdában nagyon rendesek, az öcsémmel voltunk ott pár éve. Egy próbát megér, szerintem.

Fanna: Bocsi, de a könyvtárban írtam és nem tudtam visszaolvasni, hogy ki kérdezte a Höcögtetót. A Mátyás király úton van, a toronyházzal majdnem szemben egy négyemeletes aljában. De a könyvtárban is van, azt hiszem szerda délután.
Nimi nagyon jó súlyban van. Kata 6,5 kiló, pedig majdnem egyidősek.

Játékok: Dorkával társasjátékozni, memóriázni szoktunk. Szeret rajzolni, színezni, gyurmázni, festeni. Van Logiconk is. Logikai játék, nagyon jó, rengeteg feladatlappal különböző témákban. Mi még nem kártyáztunk, majd kipróbálom.

Oltások: Nálunk a doktornéni mindent javasol. Most épp azon filózok, hogy az agyhártyagyulladás ellenit beadassam-e még 1 éves kor alatt. Ti beadattátok? Annó Dorka 1 évesen kapta meg, a bárányhimlőt 1,5 évesen, a prevenárt 2,5 évesen.
A Rotáról annyit, hogy Dorka elkapta, 4 nap kórház lett a vége a fertőző osztályon, szörnyű volt, rémálmaimban ne jöjjön elő. Benn voltam Vele (még szerencse), be voltunk zárva egy 2x3 méteres 40 fokos szobába. Dorka akkor tanult járni, ment volna, de nem lehetett. Senkinek nem kívánom. Szóval Kata megkapta ellene az oltást. Tudom, hogy még ezer vírust elkaphat, de amit lehet, kivédek.

Kijött egy fogacskaszélünk, legalábbis szerintem. Annyira megharapta ugyanis a cicimet, hogy csillagokat láttam. Hogy lehet elérni, hogy ne harapjon szoptatás közben?

Jó éjt!

Niki
csni
 
 


Sziasztok :)

Gyors leszek...

Szilbee, otthon, édes otthon! :D Ha lesz majd időd, a te szemszögedből is várjuk a történéseket :)

Szamóca...hát nem tudom, talán egy másik véleményt még megérne a dolog. Csak hogy megnyugodj :)

Ivettnek gartulálok az egészséges picikéhez, Máté babának pedig sok boldogságot e nagyvilágban! :D

SOTE-n minden oké volt, csináltak koponya, hasi, és csípő uh-ot. Jól szuperál mindene a kis drágának :D A vizsgálatot is istenien tűrte, eljátszadozott a leolvasófej zsinórjával :)

Holnap meg leadjuk pár napra a kocsinkat Balassagyarmaton - ott vettük, minden évben oda visszük átnézetni, oszt a balesettel kapcsolatban is elintéznek mindent. Ha valaki Opelt akar venni, tudom ajánlani őket :wink: Detélleg.

Fanna, jóóóó nagylegény Nimi :lol:

Namenek altatni...Annalucust, meg magamat is :roll:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Fanna!
Azt nem lehet, hogy nagyszülőnek/dédszülőnek íratjátok ki? igaz, hogy nem legális, de anno mikor nem támogatták a férfiak csontritkulását, mindig a feleségnek címezték a receptet.

Szilbee!
Milyen volt az első nap négyesben? Levente mit szól/tesz? Nagyon várjuk a beszámolódat, persze gondolom ezer nyűgöd van.

Judit!
Az jó játék, már beszéltük, hogy tényleg fölösleges venni több ezer forintosat, mikor egy zacskó, jelen esetben zsinór is megteszi, sőt! Jó, hogy minden ok a picurral.

Szamóca!
Talán egy másik doki szakvéleményére én is kíváncsi lennék, több szem többet/vagy kevesebbet lát alapon. De remélhetőleg első, és utolsó roham volt.

Évi!
Puszi ivettéknek is, jó hogy minden rendben van a kis Mátéval is, most már szopizzanak sokat, és eltelik gyorsan az a két hét!

Na megyek, úgy érzem kakszi van :roll:

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!
No ismét csak egy gyors bejelentkezést tudok megejteni!

Tegnap este Levente jobban örült Dávidnak, mint nekem! :shock: :D Úgy rohant hozzá, nagykabátban, bakancsban, ahogy épp megérkezett a bölcsiből. :lol: Rögtön keiállt játszani vele. Mesimogatta, megitatta pohárból, a hordozóban elkezdte ringatni. Tüneményesek voltak. Dávidól kapott ugye egy puzzle-t is, de nem elvonult a játékkal, hanem Dávidot nyözgette, hogy játszon már vele. Olyan drága volt. Azon se volt megrökönyödbe, hogy Dávidot szoptatom. Viszont míg oda voltam, nagyon szófogadatlan lett... de hát ez érthető... majd visszazökken ős is a régi kerékvágásba... no meg én is az újba... :roll:

Teszek néhány képet, aztán húzok aludni, mert az első éjszakánk, kicsit fárasztóra sikerált...

Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép


Betty!
Mégegyszer had köszönjem meg, hogy ott voltál velünk! Annyira sokat jelentett! :D Örök hálám fog üldözni érte! :lol:
szilbee
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?