Új privát üzeneted érkezett!

Kata :D
megnézem, nem tudom, hogy ilyen pici van-e náluk.

a járássegítő a más. ott a gyerek már a saját egyensúlyára kénytelen hagyatkozni a közlekedésnél.
a bébitaxinál szerintem semmit nem kell nézni, nekünk egy tök olcsó no name van és tökéletesen funkciónál.
a háttámlája egy csomónál a kezedben marad :) de a bébitaxi szerintem járássegítőként funkcionálni alkalmatlan, mind1ik könnyen megbillen, ha hátul kapaszkodnak.
(nálunk annyi előny volt, hogy egyik ráült, másik tolta, így mássokkal stabilabbá vált)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


de amúgy a legtutibb járássegítő a 4 lábú szék :) mert nem gurul, csak tolni kell.
jah, de persze marha hangos :) ill. enyémek tologattak hungarocell kockát.
(nekünk a kerekes járássegítők akkor amikor még nem tudtak önállóan menni nem váltak be, mert túl gyorsan gurultak, és egyszerűen kiment alóluk. Onnantól tudták tolni, hogy már önállóan tudtak járni)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Köszi! Most nézegetem a játékokat karácsonyra. :lol: Végül is a nagyobbnak se volt ilyen, mégis jár... bár elég későn kezdte, 1 évesen még csak 2-3 lépést tett meg, azt is csak akkor, ha belengettünk előtte vmi érdekeset, pl. túró rudit. :lol:
Nem tudom, van-e ilyen pici kesztyű, csak tipp, mert annak idején az exférjem vett Ádámnak ott kesztyűt (de rózsaszínt, mert nem volt más színű - hát inkább elajándékoztam :lol: ).
Akkor bébitaxit se kell venni, mert mind ilyen - akkor ez is jó hír! :lol:

dkata
 
 

 
 

Hello! :D

Mielőtt el nem felejtem, kérdezte vki a Prevanart. Én sem tudtam eldönteni, aztán végülis úgy döntöttem, hogy beadatom. 16 ezer volt, most hozta meg apa. :? :roll:

Kata,
a holdkomp annyira káros, hogy az Unio számos országában már nem is forgalmazzák. :!: Becsapja a gyereket: azt hiszi már tud járni, pedig nem! Így sok izületét, csípőjét, gerincét is olyan terhelésnek teszi ki, amire még testileg nem érett! Mint ahogy ültetni se szabad a gyereket, ha az még nem ül magától! Ne vegyél!
És mit válaszoltam álmodban? :lol:

Zsú,
nagyon helyesek vagytok, és milyen szép zoknija van Borkának! :D A tesóm kisfiának is jöttek ki pöttyek, ha az anyja tejes dolgokat evett!

Orsi,
a h&m-ben nagyon tuti kötött bélelt kesztyűk vannak! Tegnap előtt néztem. egy ujjast, vízállót meg tavaly vettünk a húgom kislányának a West Endben az Overland-ben. haily Hansent, még mindig jó rá. Ez a bolt a Mozik felőli végén van, vagy a fsz.-en, vagy az 1-n. De a West Endben még van vagy 3 másik síbolt is, sőt, van egy Haily Hansen bolt is külön, az középen van, és azt hiszem vhol a Douglas mellett. Egy biztos: szerintem ott vmelyik boltban tuti kapsz a fiúknak! :D
20140901102739
 
 


Hajni :D
köszi a tippet. Valamikor készülök Pestre, akkor megnézem a h&met meg a HH-t is, meg a decatlonba úgyis megyek hótaposóért, ott is felmérem a helyzetet.
Fiaim élvezik a havat, nincs nyígás, hogy hideg meg ez az, így bízom benne a januári síelés is tetszeni fog nekik.

itt reggel óta esik.

én meg szidom az agyam, hogy ennyit vacilláltam a kocsikérdésen, és csak a múlt héten jutottam véglegesen dűlőre, hogy mi legyen... ha 1 héttel korábban ki bírom találni, már itt lenne a tuti 4kerékmeghajtású kocsim a hegy tetején... így legkorábban pénteken, de inkább csak utána hét elején lesz meg, pedig most jól jönne. (K. ugye júliusban összetörte a kocsját, azt még mindig szerelik - az is 4kerékmeghajtású )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah... mármint esik a hó :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nem tudtam, hogy ekkora vihart kavar a bébikomp... :oops:

Tisztelt Bíróság!
Annyit tudok felhozni a mentségemre, hogy szükségmegoldásként használjuk, és nem egész nap ül benne a gyerek!!
A konyhában nem akartam a a járólapra ültetni (hideg), a járókához csak közelítem és ordít, a babakocsiban pedig nem tud sokáig egy helyben ücsörögni. Amíg főzök addig mellettem sertepertél.
Eszti csak a kiságyban áll fel, amúgy négykézláb közlekedik.

Amúgy valaki megmondhatná a tutit, hogy most mikortól adjak tejterméket?! A doktornénink szerint egy éves kortól, Kata pedig már a joghurtnál tart. :shock:

Kép
petyaanya
 
 


Van segítségem: :D Kép [/img]

Kép
petyaanya
 
 


Petyaanya :D
nem esszük ám olyan forrón azt a kását :) ha napi nem órákat van benne a gyerek, akkor nem árt.. csak nem szabad rászokni.

savanyított tejtermék szerintem 8-9 hótól mehet.
tej 2 éves kortól (szerintem - ez saját vélemény)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Már azt hittem valami irtózatos bűnt követtem el. :roll:
Írok a Mikulásnak, hogy Esztinek kiflit hozzon joghurttal.. :lol:

Kép
petyaanya
 
 


Petyaanya! Nem akartam vihart kavarni, tök véletlen, hogy pont ez volt a képen: egyébként is érdekelt, hogy csak én gondolom úgy, hogy nem veszek, vagy mások is. :lol:
Joghurtot még én se adtam, csak terezem! De sajtot már ettünk, szereti. Én meg mindent kicsit később adok, mint ahogy a dokinőnk mondja, bár a glutént Ő is 1 év utánra teszi. (A joghurtot is leginkább kínomban kérdeztem, a nem-kakilás miatt. 1 nap kakil, 1 nap nem aztán kell a kúp :twisted: aztán másnap megint nem... oszt esszük a hashajtót. Nem értem! :twisted: )
Eszter 28-án született? Csak 3 nap van a gyerekeink között! Nekem nem ordít a járókában, szerencsére. Most akkor szokott, mikor otthagyom aludni a kiságyban, de kb. 1 percig tart. Utána beszélget és szunnyad. Visszavonom amit reggel írtam, hogy milyen okos, a kiságyban tudja, hogy aludni kell: hát ácsorogva találtam rá, vigyorgott, mint a vadalma. :wink:

Hajni! Nem tudom, mit válaszoltál, mert egyébként egy sz@r éjszaka volt, végig Bálintot kerestem, és nem találtam! :cry: (Akkor olvastam Tündiéket, és nagyon megviselt, sokat gondolok azóta is rájuk. :cry: ) Írtam neked privit.

dkata
 
 


Kata :D
a sajt miért jobb, mint a joghurt?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Azzal érvel az orvos,hogy azért nem oltja ujra mert az ujraoltásnál sokkal komolyabb szövödményei vannak mint az elsönél!
Elhozott valami könyvet a multkor és abban az állt hogy nem kell oltani ha nem jön ki mivel (nem tudom mikortol) már nem lesz ez az oltás nálunk sem! :roll:
Mi is kaptunk fütyire krémet de nem javult eddig!
Én még régebben a H&M-be vettem feket orkán egyujjas kesztyüt(Ausztriába,nem itthon)!
Nálunk csak az esö esik! :?

Tiko!
Van mind a kettö a Brendonba a nagy az 6000körül ez a zöld 11 ezer!
Szerintem Zorka nem lesz olyan pufi mint itt a fiuk mert ök ennyi idösen már 7,5 kg körül mozogtak! :D

Hajni!
Na majd megnézem Olivért hogy fér el ebbe a fürdetöbe!! :wink:
Mi ugy utazunk,hogy ha mindannyian megyünk akkor Marci az ablaknál,középen Ágolyo ebben az ülésben és én mellette!A férjem kocsilyában olyan nagy hely van a két ülés között hogy pont letudom dönteni.
Ha az enyémmel akkor hátratolom az ülést és akkor elöl van mellettem!
Amikor anyuval mentem Ausztriába akkor hátul voltak és ö is tudta pelenkázni mert oldalt vizszinbe tettem az ülést!
Örülök nagyon,hogy bevállt!!!!
A bcg-t én mondtam de a doktornö nem akarja ujra oltani!
Most az agyhártya második jön dec.elején és utána visszatérek rá hátha!
Én a lombikot 55-el kezdtem!
És most 67 vagyok! :( Nem lesz egyszerü ezt a 12 kg ledobni magamrol! :evil:

Kata!
Nem is látszik egyáltalán!
Semmi sajnos!
Én is gondoltam,hogy hátha mélyebbre szurták!
De semmi!
Nekem azt mondta az orvos hogy az ujraoltásnak nagyon komoly szövödményei vannak!
És azért ijedtem meg mert eddig minden oltást simán beadott amit kértem ezzel viszont nagyon ockodik!

Anda!
Mi a Prevenár?
Tegyél képeket a fiukrol ha tudsz!!

Pompi!
Tényleg gyönyörü!
Én sem vagyok egy pille mostanság!
Gondoltam hogy igy elkezdödött a hozzátápi odafigyelek a kajára…2kg mindjárt fel is ugrott! :?
Sikerült! :evil:
Milyen volt a buli?

Petyaanya!
Nagyon édes Eszter!
Akkor a glutén kipipálva! :wink: :lol:

Wish!
Hogy vagy?
Mit irt fel az orvos?

Zsu!
Nagyon édes Borka!
Én is vigyáztam a tejjel!
6 honapos volt Ágolyo amikor az elsö pohár tejet megittam!
Addig csak zab és rizs tej!


Bébikomp!(saját vélemény)
Vannak olyan gyerekek akik nagyon hamar felállnak és egyszerüen „perpétum mobileként” vannak!Valahol mindig fel kell állniuk és valamit mindig kell matatniuk!És az az igazság hogy inkább ebben töltsön egy orát mint hogy kárt tegyen magába mert mindig akkor történik valami amikor az ember egy másodpercre elfordul!És kénytelen vagy mert nem minden gyerek alszik egyhuzamba sokat és vasalnod is muszály és röptében egy rántást is össze kell dobni néha!
Ugyhogy szerintem ebben a kompban elvan egy orát és semmi baleset nem tudja érni mintha szabadjára engedi az ember!
És ebbe teperhet állhat és „szaladhat”!
Én nem vagyok ellene egyáltalán!
Mindenkinek az életkörülményeinek megfelelöen kell kialakitani a gyereknek a terét ugy hogy a legkevesebb baj érje vagy is lehetö legbiztonságosabban legyen!És ez a komp ennek tökéletesen megfelel! :D

Kaja közben játék!
Nem kivánom senkinek hogy a gyereke rossz evö legyen! :cry:
Olyan evö gyerek mint Bálint 10-böl 1 van!Hogy tátog a kanálra és csak a kajára figyel! :D
Szoval nálunk anno az vált be hogy tévé elött kajálás!
Szörny Rt!Tátott szájjal nézés és én közben belapátoltam mindent és bennt is maradt!
És ha máshogy nem akkor igy….de legalább evett! :roll:
Ez az FP játék most nem erre szolgál ha nem amikor ül az etetöben akkor ezt el ütögeti 20-25 percet!Igy együtt fözünk a konyhába! :lol:
A székbe még nem tud enni! :?

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Nem jobb. Csak valahogy ez lett előbb, főzelékfeltétnek, hús helyett. De én egyébként is nagyon sajtot-joghurtos vagyok, pl. Ádám észre se veszi, ha nincs felvágott, de ha nincs 3 féle sajt, azt igen. :lol: Kell egy camembert, egy füstölt, meg valami krémsajt is... Legalább. :lol:
De ha már mehet majd joghurt pl. a főzelékbe, az már elég fini lesz.

Orsi! Te adtál Hipp spenótot? Mert olvasom, hogy tejszín és tej van benne. :shock: És 6 hós. (A spenót is hajt, úúúúúúúúúgy szeretném.... de majd főzök rendeset joghurttal! :D )

dkata
 
 


Ja, és egyszer kérdezte vki, hogy mennyi kaját szabad adni, Orsi meg írta, hogy nem korlátozta soha. No, én korlátozom a hányás miatt. Meg mert a 2 deci kaja után is tátog, és ugye akkor még szopunk is. A 2,5 decinél meg főleg nem adok többet. Nem mérem, csak úgy kb. a tányérban.

dkata
 
 


Kata :D
nem. a tejszín miatt sem (bár nem tudom mit takar ott ez a fogalom) meg a spenót miatt sem.
nálam a joghurt volt előbb, mert az én szememben tisztább kaja, mint a sajt, amit érlelnek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Tábla szerint egyszerre írják, nekem meg ezt mondta a doktornő, hát ezt adtam. Ez van. De akkor nyugodtan adhatom a joghurtot, most már úgy is mindegy.

dkata
 
 


Kata :D
nem kritika volt :oops:
csak annyit írtam, hogy én ezt nem így csináltam.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nincs semmi baj. Csak kicsit elfáradtam az egyedüllétben (pedig jobb lesz, ha visszaszokok rá) és kedden meg vizsgázok/nék.

dkata
 
 


dkata írta:Nincs semmi baj. Csak kicsit elfáradtam az egyedüllétben (pedig jobb lesz, ha visszaszokok rá) és kedden meg vizsgázok/nék.

tökre együttérzek... K. épp ithon, de holnap megy el és pénteken látjuk legközelebb :( utána héten meg megint 4 napot nem lesz.
vizsgázást meg nem irigylem.

nálam meg a hozzátápi a fiúk atópiás bőre miatt eleve más volt, mint a táblázat. pl. a sajt is magas hisztamintartalmú, nálam ezért került hátrébb, ahogy a spenót is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!
Anikó!

Nekünk a dokinő javasolta a Prevenar-t.A pneumococcus baci ellen véd,nekünk a koraszülöttség miatt kellett.
Bővebb info:www.pneumo.hu
Igen,16 ezer ft,koraszülötteknek 4800 ft.
Fiaimat 3x kellett oltani(6 hó alatt).
Amik ellen véd:agyhártygyulladás,arcüreggyulladás,középfülgyulladás,tüdőgyulladás,...stb.

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsú
Édes kicsi Borka! Én is sokszor jártam így, parázok, kimondom, gyorsan utána meg kincsem bebizonyítja, hogy megy ez. Mintha mondana, anya no para :D

Hajni
Köszi! Igen, komoly 4 hónapos volt pénteken Zalán!

SÚLY
4 hós hivatalos mérés: 6800 g, 65 cm - itthonin csak 6710g
anyuka: 164 cm 67 kg :oops: 57-tel mentem férjhez

SÍRÁS
Zalán múlt szerda óta átment nemalvós sírósbabába :( Nagyon keservesen tud sírni, és 3x kel éjszaka.... Egyfolytában figyelem az ínyét, még nem látok semmit. De tutkó, hogy fáj vmi neki, és a hasa mostanában rendben van, csak a fogra tudok gondolni

Kép
Kép
emma1976
 
 


Anikó,
Akkor te is 1 éves kor előtt adatod be az agyhártyagyull. ellenit. :) Gondolkodtam, hogy megvárjam-e az egyéves kort (ugye akkor elég lenne csak 1 szuri ), de végül nem várom, mert hátha elutazunk januárban vmi melegebb helyre, és akkor azért jobb, ha ez is ki van pipálva. A Prevenar az a pneumococcus baktérium elleni oltás, ami tüdőgyulladást okoz. Az volt most 16ezer. :? Az FP-játékról szerintem se sikerül lebeszélniük anyuéknak, majd legfeljebb kaja közben nem adom neki. Bár nálunk is a tv szinte mindig megy, főleg, ha apa itthon van, mi is úgy eszünk. :? :roll: Olivért szeretném ugyan nem erre szoktatni, de már most látszik a gyereken, hogy tv-függő lesz, mint a szülei…. :lol:
Azt még nem írtad, hogy Ágolyó lába elfér-e kényelmesen, és hogy az öv nektek mennyire hosszú, melyik lyukba van bújtatva.

Orsi,
Szerintem biztosan élvezni fogják a fiúk a nagy havat, itthon már nagyon rég volt olyan igazi hóembergyúrós nagy hó! Lehet, hogy olyat még nem is láttak! :D

Kata,
Milyen jó neked, hogy ilyen jó evő Bálint! :D

Andi,
Most látom, hogy írtad a prevenart. Most kicsit örülök, hogy más is beadatta. :D

Emma,
Az én fiam is 3 napja óránként felsír (üvölt! ), most még annyit se alszik, mint eddig! Isten tudja, mi baja…, de így én se alszom sose, amitől meg kikészülök! :twisted:

Nem kakilós babáknak: A húgom kapott a gyerekorvosuktól vmi immunerősítő lekvárt, ami a székletet is rendbe hozza. A babákét is! Flavin max30 a neve (asszem ). Pár napja eszi, és a kisfiának szinte minden pelusban van anyag. Gondoltam, hátha érdekel vkit….
20140901102739
 
 


Anikó: Azt hiszem én megértelek! Ez a szájba pakolás nállunk is megy, sőt néha csak ez megy! Tehát 1 hete nem ittunk tápszert. Írd és mond! De már a tejpépet is unja. Fogalmam sincs hogy mi legyen! Mi egy nap 3-4-szer eszünk. :shock: Ennyi, de ha ennyi kell neki. Úgy sem tudok többet bele tenni! És Ő ezzel el van, nevet, boldog, és alszik! CSütörtökön volt 6560g

Na, annyit írtok, hogy alig bírok visszaolvasni. A hétvégén a nagyszülőknél voltunk. És, szombaton hajnalba arra kelek, hogy fáj a 2. lábujjam.
Diagnózis: reggelre bedagadva, rá sem bírtam állni, mentünk a sűrgőre, tehát a gyeremek nagyinál hagyása ezzel megoldódott. Hozta az élet. A gyermek szuperül viselkedett! Ja, gyulladás, kaptam 2 féle gy.csökkentőt! Tegnap ha nem szégyeltem volna sírtam volna! Ma már jobb! :roll:
Most apja sétáltat és Ő fogja ha kell Petrát!

Majd még jövök, csak visszaolvasok és a munkával is el vagyok maradva!

Szép napot! :lol:

Itt még nem esett a hó :twisted: !

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


A buli szuperül sikerült, a felnőttek nagyon jól érezték magukat, csak a gyerkőcök voltak kicsit nyügik. Szegényeknek szerintem még sok volt ez az embermennyiség, aki mind velük akart foglalkozni. Képek erről az alkalomról nem nagyon sikerültek, úgyhogy az most elmarad. (Érdekes, azt néztem, hogy lehet, h anyósom ott van minden képen... :shock: :roll: ) A szobát tök jól feldíszítettük lufikkal meg színes mindenfélékkel. Torta is volt felirattal meg 6 gyertyával - no azt is még csak mi ettük egyelőre. Viszont kaptak egy csomó játékot, úgyhogy most nagy zene-bona van mindenhol a lakásban.

kata,
nem akartam Norinát háttérbe szorítani, majdnem fel is tettem akkor róla egy fotót azzal, hogy "a másik meg tökéletes", aztán mégsem, nehogy má nagyképűnek tűnjek (de hát micsi, émmá csak ijjen büxe anyuka vagyok) :D

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi! Oszt akkor hol a kép Norináról?! Tegyed csak fel!!!

Hajni köszi a lekvárt! Utánanézek... Bár mi meg immunerősítő port eszünk (probiotikumok) + hashajtó, mégis 2 naponta 1 kaki, kb. 1 órás erőfeszítés árán... :cry: Hát, nem tudom mi lesz így.

Most megyek tanulni, mert 5től meg szülői, nehogy kicsit tudjak még készülni holnapra. Csak kikészülni. :twisted:

dkata
 
 


Kata: engem tejesen megdöbbent, hogy ilyen pici babák már szenvednek a kakilással. Mondjuk Zorka nagyon ritkán kakil, 3-4-5 naponta, sőt volt, hogy 7 nap is eltelt, de őt nem zavarja. Ő ennyire megemészti az anyatejet. Remélem nektek is segít a lekvár!

Pompi:a buliról is kérünk képet! :)

Pézsé: jobbulást!!!

tiko
 
 


na visszaolvastam, de őszinte leszek, mire a végére értem nem tudom ki mit kérdezett.... :oops: :oops: mind1, ha fontos volt úgy is megkérdezitek még1x :)

súly: én is etióp.... 3 kilóval kevesebb, mint ahogy terhes lettem, és én este 9-kor 3 nagyszelet kenyeret tolok még be, meg valami nasit, kell az energia a szoptatáshoz felkiálltással. Apa meg csak almát eszik, hihihi... :lol: :lol:

a hétvégén megjött, jól éreztem, akkor a szopival is ez keverhetett be... :evil: :evil: :evil:

ma ettünk sütőtököt, de mostmár a krumplit (natur) is mindkét manó tolja befelé... én rendesen lefáradok az etetés végére.

pompi, ha jó nagyok a ronda előkéid, akkor nekem adhatnád őket, én most jó nagy és ronda előkét keresek, mert a helyeseket, elintézik a csjok. Gajusz betömte a szájába, miután megnézte a mintát, na ezután már nem volt mit nézni rajta.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ja, egyébként csornán voltunk, nagyszülőknél! mikor visszajöttünk, beraktam őket az ágyukba és örömükben sikkantgattak, mikor felismerték, nagyon édesek voltak.... na ezekután éjfélig játszottak...
:wink:

holnap megyünk dokihoz, mérés, meg meningitisz ellen oltás...



még tűsarkú téma, én az állatkertbe is abba mentem.. aztán meg lábujjhegyen, mert teli van sarok rablóval.... a másik meg a smink és a lógós fülbevaló amiért az embert hülyének nézik, ha gyerek mellett viseli :oops:

katyerina
 
 


katyerina írta:még tűsarkú téma, én az állatkertbe is abba mentem.. aztán meg lábujjhegyen, mert teli van sarok rablóval.... a másik meg a smink és a lógós fülbevaló amiért az embert hülyének nézik, ha gyerek mellett viseli :oops:

mondjuk a lógós fülbevaló nekem nem stílusom, majd a nagy karika, de a smink nálam is alapkellék... van mit elfedni vele :) :) :)

képek? :) :) :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katyerina :D
jah, még annyit akartamí rni, hogy a vanish-sel minden előke tök jól kimosható :) nekem olyanjaim voltak, amik elöl fehér frottírok és pici rajtuk a minta, és simán még a s.répa is kijött belőle.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi: Áztatol? Nekem valamelyik nap a barack lé nem igazán jött ki, pedig még ázattam is.

Babycomp: Olvastam hogy nem igazán jó, de azt hiszem hogy szükség esetén igénybe fogom venni.

Petyaanya: Szépek a képek! :lol:

Hajni, mennyi az a kevés kaja?

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


pézsé írta:Orsi: Áztatol? Nekem valamelyik nap a barack lé nem igazán jött ki, pedig még ázattam is.

áztatom, vanish por, kevés vízben. ha nagyon nem akarna kijönni, akkor porból krémet keverek és azt közvetlenül a foltra... de az előkék a sima áztatással is működnek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


na, de jó hogy beléptem, most mehetek mosni :P
Orsi!

milyen képekre gondolsz???

katyerina
 
 


Katyerina :D
a gyerekekről :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hátha van valami ötletetek....

Zorka pár napja mindig sírva ébred, kivéve reggel. Ha napközben alszik, vagy este letesszük és elalszik, kb. 1 óra múlva ébred és nagyon sír. Alig tudjuk megnyugtatni.
Nagyon fáradt estére, megetetni is nagyon nehéz , mindig elalszik.

Volt valakinek ilyen? Mit próbáljak meg? Akkor is sír, ha úgy ébred, hogy engem lát meg legelőször.....

tiko
 
 


Tikó :D
tapasztalatból én azt mondom, hogy a "hogyan ébred a gyerek" kérdéssel nem igazán tudsz mit kezdeni... ez típus kérdése.
Máté ébredt mindig sírva, sőt még most 3 évesen is van hogy nyöszörögve kel, Levi meg sosem, Lili is dumálva ébred.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi: ez oké, de eddig nem így volt. Mi történt hirtelen? Ezt nem értem....

tiko
 
 


tiko írta:Orsi: ez oké, de eddig nem így volt. Mi történt hirtelen? Ezt nem értem....

ne is próbáld :lol:
van ilyen, és egyik pillanatról a másikra el is múlhat, de úgy is maradhat. Tényleg van 1-2 kérdés gyerekes témában, amire egyszerűen nincs válasz.

Nálunk nagyon ritkán jön elő az éjszakai visítva felébredés, ca. 1 hétig tart, minden éjjel akár többször is, és ahogy jött úgy el is múlik, reggel már semmi bajuk, de éjszaka visítanak.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi:hát köszike. Nehezen tudom elfogadni azokat a dolgokat, amire nincs magyarázat, de kénytelen vagyok....
Remélem nálunk is csak átmeneti.

tiko
 
 


Sziasztok!

Hajni,Emma!
Én DENTINOX fogzáskönnyítő zselét használok,nagyon bevált.Kamillát és lidokaint tartalmaz.Arnoldom csak hidegen issza meg a tápit,ha jön a foga!

Pézsé!
Jobbulást kívánok!

Pompomlány!
Örülök,hogy jól sikerült a buli!Nekünk jövő szombaton és vasárnap lesz,már gőzerővel készülök.

Katyerina!
A sütőtököt nem krumplival összeturmixolva adod?

Én nem szenvedek az előkék mosásával,hanem nejlon előkét használok,amit csak letörlök vagy leöblítek.Amióta már ülnek,azóta dupla előkével etetek,a nejlon fölött műanyag peremes van,amit csak lemosok.

Andi
Kép
aanda
 
 


Pézsé,
jobbulást! Milyen kaja kevés? :oops: :D

Tiko,
Zorkának boldog 3, hónapot! :D

Kata,
te mit tanulsz állandóan? :?: :D

Katyerina,
szorítok a holnapi szurihoz, mi ugyanezt holnapután kapjuk! :? :D Ti is kettőt kaptok belőle, igaz? (Mármint 2-2-t... ) Te hogyhogy ilyen elől tartasz már a hozzátápival? Ilyen ügyesen esznek a lányok?

Andi,
szerintem Olivérnek még nem jön a foga. Úgy hiszem amiatt sírt, mert elkapta tőlem a náthám gyengébb változatát, kicsit szörcsögött az orra. Tegnap éjszaka már csak 2x kelt, meg is dícsértem érte! :D Én is nejlon előkét használok! Bár eddig nem volt még rá nagy szükség, nemigen akar enni a kis pockos! Legalábbis gyümit nem! (A tökmagos Daubneres pogimért viszont eldobta az összes játékát, szerintem simán megette volna, meg a sport szeletem is! 8) :lol: D )

Bandika,
merre?

Melcsi,
te is jól eltűntél!Képzeld, ma voltunk Érden annál a bőrgyógyásznál, akit te ajánlottál! Tök kellemes meglepi volt a fickó, pedig már fel voltam készülve egy újabb idiótára! :lol: Még egyszer köszi! :D Amúgy szerinte vitaminhiány, írt fel vasat, A-vitamint, meg vmi kencét, és 1 hónap múlva kontroll. Tökre örülök! :D
20140901102739
 
 


Hajni: köszönjük! :)

Akkor nálatok fény derült a sírás okára....jobbulást nektek!

tiko
 
 


Sütőtököt sütöttem ma, fiúkkal ettük, és Lilinek is megmutattam milyen... ha láttátok volna milyen képet vágott :shock: :?
van egy olyan sejtésem, hogy vele sem 1 hét alatt váltok ki 1 kaját...

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :lol: :lol: :lol:
Aanda! Még nem írtam, de tök jó, hogy visszatértél!!! :lol: Én a sütőtökhöz nem teszek semmit... krumplit se.

dkata
 
 


Kata :D
a sütőtökhöz én sem gondoltam semmit tenni, max. egy kis anyatejjel meghigítom ha a hígabb bejön neki... egyszer majd talán valaha... :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


aanda!

most jól rám ijesztettél a sütőtökkel! egyébként ma hozzákevertem a krumplijukhoz, mert tegnapról maradt és ma csak kicsi sütőtök ment, egy jégkockányi.... ketten együtt megettek ma 150ml pürét....

Hajni!

miért tartok elől a hozzátápival?

kb csütörtökre gondoltam az almát kóstolni és innentől kezdve kombinálni őket....

jó lenne, ha valami gyors talpalót tartanátok hozzátápival, mert a múltkor meg Orsi röhögött ki a krumplival!

azt adom nekik amik a 4 hós babáknak mehet...

ja oltásból meg 2-2 lesz. meg majd pneumo is valamikor...

katyerina
 
 


nem is röhögtelek ki.... :(

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katyerina,
csak mert már egy csomó mindent megesznek! Főleg Olivérhez képest, aki öklendezik az almától és fújjog a barackra..... :? Nekünk se lesz rövid idő, mire egy szopit kiváltunk....
20140901102739
 
 


ÉBREDÉS
Sajnos nekünk is meg kellett barátkozni a gondolattal, hogy Zalán kiabálva ébredő típus.... Mindig is az volt... Álom és ébrenlét határán szabályosan visít, van, hogy 2 de előfordult, hogy 10 percig :( Aztán huss, elmegy és 1 mp múlva mosolyog.... Nagyon rossz érzés, az meg pláne, mikor a nagyszülők néznek rád, mi van, ők nem is hallottak ilyenről...
Szóval Orsi, akkor még jó sokáig eltarthat? Abban bíztam, hogy 1 éves koráig azért kinövi ezt

HÍZÁS
Sajnos nátházásunk és csappant tejcsi következményeként, 30g volt csak a heti gyarapodás...

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :)
tényleg nem elkeserítés, de nálunk Mátéval még most is előfordul.
Ez az álom-ébrenlét határán lévő sírás éjjel gyakoribb, olyankor villanyt kell kapcsolni és fel kell ébreszteni, mert különben csak ordít torkaszakadtából.
de ez az éjszakai is hullámokban jön elő, vagy, hogy 1 héten 2-3szor is, van, hogy 1 hónapig semmi.

4 hósan szerintem a 30 gr nem vészes, ilyenkor már elég hullámzóan híznak a babák. Lili is hetekig hízik 40-50 grammokat, majd egyszer 200at, utána megint semmit szinte.

4 hósan nem csappan a tej, ha eddig volt, ezután is lesz :) hidd el. Vannak időszakok, hogy kevesebb van, olyankor sűrűbben mellre kell tenni és megint lesz annyi mint előtte volt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: