Új privát üzeneted érkezett!

Magdolna!
Az biztos, de inkább szép apránként csinálnám. Kissé félek a szüléstől. Amiket hallok barátnőktől, az kicsit gáz. Tudom, nincs két egyforma, de akkor is. Megrémít egy kicsit. A terhességet, meg a szülés utáni időszakot sokkal jobban várom, mint magát a szülést. Bár arra is kiváncsi vagyok.

Remélem tavasszal összejön a picúr.
eva81
 
 


A cicim már előtte is érzékenyebb volt. Nekem már a pé után el szokott kezdődni. De talán a számban tegnap estétől rosszabb az íz, sőt a fogmosás után sem volt sokkal jobb. Te nem érzel ilyent? Aztán már lehet, hogy csak bebeszélem magamnak a dolgokat.

Kép
p__lilla
 
 


Hát a szüléstől én rettenetesen félek, de úgy gondolom, hogy majd a 9 hónap alatt felkészülök rá valahogy. Meg hát annyi nő szült már, mégis kibírták. Majd adunk egymásnak energiát. Az ikreknek én sem lennék ellene, úgy ahogy Magdolnam mondta. Akkor hogyan van a gyed? Megduplázódik? Vagy akkor is csak 3 évig lehet itthon lenni, mint egy gyerekkel?

Kép
p__lilla
 
 

 
 

Lilla!

Én úgy tudom, hogy a gyed, midid ugyanannyi. Sajna. 3 év. Viszont a családi pótlékot, két gyerek után kapnád.
eva81
 
 


öööö ezt nem is tudom, azt hiszem (mindig keverem a gyedet gyest, gyást), hogy alapból a mindenkori minimálbér 225%-át kapjuk, ikrek esetén 300%-ot. Nem tudom sajnos leírni, hogy milyen volt, inkább olyan semmilyen tehát nem tudom hasonlítani a savas ízhez, semmihez, de mégis más íze van volt a számnak, mint alapbó. Az volt még érdekes (mondjuk én nagyon figyeletm, figyeltem magamat), hogy az ízeket, mintha jobban érezném. És az is a babósodásodra utal -szerintem-hogy a cicid is feszül :) és még nem maradt abba!

Éva, ne félj a szüléstől, az arrébb lesz, elég akkor izgulni rajta. Azt mondják, hogy aki visszagondol rá, azt pozitívan teszi. :wink: hány éves vagy?
magdolnam
 
 


Mondjuk a mi családunkban még nem voltak ikrek, úgyhogy valószínű nálunk sem lesz.

Kép
p__lilla
 
 


Csajok!

Most sajna, búcsúznom kell tőletek, de még visszatérek. Köszi mindent, előre is.

sziasztok!

Évi
eva81
 
 


Magdi!

26 éves vagyok. Viszont most már tényleg mennem kell.

Szisztok!
eva81
 
 


Nem néztétek a Babavilágot? Most lett vége a TV2-n.

Kép
p__lilla
 
 


nem, még csak most reggelizek. Ha tudnád mit... :oops: még magam is meglepődtem, de jóóóó virsli csalamádéval, fura dolgokat eszek együtt....
magdolnam
 
 


várunk Évi :wink:
magdolnam
 
 


Hát, úgy tudom, hogy a csalamádét, meg az ecetes uborkát igen szeretik a kismamik. :D Tipikus terhességi tünet.

Kép
p__lilla
 
 


:lol:
magdolnam
 
 


Na szia magdolnam! Megyek ebédelni. Du. jövök.

Kép
p__lilla
 
 


rendban, várlak
magdolnam
 
 


Szia! Újra itt vagyok. Kicsit már havat is lapátoltam. Nálunk van kb. 10 cm, és rá van fagyva a járdára. Tiszta életveszély.

Kép
p__lilla
 
 


Na mi van, nem indít a nyuszim a vonalzómon újabb hónapot? Vagy azt be kell állítani?

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok !
Gondoltam benézek egy kicsit.
Nagyon levert napom van.Tegnap megbeszéltem magammal hogy nem idegeskedem a babán jön ha jönni akar.Ha konkrétan nem jön meg vagy csiálok+ tesztet majd akkor megyek dokihoz.Jönnek az ünnepek majd elfoglalom magam igyekszem nagyon szeretni apucit és nem a termékenységre gondolni.
Meg itt a pici lányom vele foglalatoskodom még ki nem derül vmi....

Veletek mi zujs?
angelo2
 
 


Szia angelo2!

Kép
p__lilla
 
 


sziasztok csajok!!!!

tegnap este jol sikerült,sokat táncoltunk remélem nem veszi zokon a kicsike.......nekem nincs nagyon tünetem,cicko feszül és ennyi de majd biztos később lesz.néha arra gondolok hogy biztos mama vagyok e .akkor megfogom a cicim és bolintok egy jo nagyot :lol: .

szia éva!!!!!!ne féljél a szüléstől meg senki,nem kellemes de nem is rémes,és mindennél jobb amikor kibujik a kis babauci.nekem csupa jo élményem van erről.jo a Benivel 14 orát vajudtam de nincs rossz emlék,a Météval már csak 6-ot.

Natasa:ne bánkodj jövő honapban mentek élesben és akkor lehet tesztelni is utána :wink: .biztos!!!!!!

Odri??????miért nem jelentkezel? :(

mindenkinek jo nagy pussszzzz,akit nem emlitettem!!!!

jajjjj Lilla szuper a hőd, :lol: :lol: :lol: alig várom a tesztes napot!!!!!!!!!!!!!!!!

mano
manocska2008
 
 


SZIASZTOK CSAJSZIK!

na velem jól kiszúrt ez az időjárás, de lehet nem is az időjárás volt :cry: :cry:
még mindég fáj a fejem, amigrénem nem múlott el :cry:

Hol vagytok kismamák és kismamajelöltek???

Éva:
szia, üdv a csapatba!

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Lilla:
Én is várom a tesztes napod, addig is hess-hess piri,adj helyet a gólyának!!! :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Odri gyere már, mindannyian aggódunk érted!!!

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Sziasztok!!!

Szia Éva, üdv közöttünk, mihamarabbi babásodást!!! :lol:

Lilla:Nagyon bíztatóak a jelek!!!!Majd meglátod Te is!!!!! :wink:

Kismamik:Ti is ilyen borzasztó álmosak,aluszékonyak vagytok egész nap???? :lol: :lol: Tegnap este is leültem,hogy visszaolvasok,aztán írok valamit,erre mire visszaolvastam, majd leragadt a szemem és mennem kellett aludni :lol: :lol:
Érdekes,hogy most nincs olyan farkasétvágyam, mint az előző terhességnél......sőt......Annyira zavarnak,irritálnak bizonyos szagok,hogy ma is lementem a közértbe bevásárolni, már a sorban álltam amikor is megéreztem olyan büdi ember szagot+kaja szagot és ott kellett hagynom csapot-papot, mert azt hittem,hogy odahányok.....Így ma nem főzök... :oops:

Manocska:Örülök,hogy végül jól érezted magad tegnap este!! :D

Csubi
csubi
 
 


Magdolnam:
Meg is válaszoltál a kérdésedre, tágulnak ott a "micsodák" :lol: azért érzel szúrkálást :wink:
Na nálam is menő volt a csalamádé meg ecetesuborka. Csak úgy magára eszegettem napközbe, úúúúúúúgy kivántam :lol:
Nincsen olyan szag, amire érzékeny vagy?
Én a mustár szagára hánytam össze magam, pedig a párom imádja a mustárt, de még puszit sem kapott amikor megéreztem, hogy mustárt evett.Szegénykém mindig a kamrába kellett bezárkózzon :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Sziasztok, ismét itt.... lefeküdtem tvzni 2körül, most ébresztett apa, hogy jó lenne ha főznék :shock: hihetetlen álmos vagyok. A szagokra még nem vagyok "allergiás", inkább csak iszonyúan érzem őket.

Ma bejelentettük anyósoméknak hogy nagyik lettek, úgy örültek! Tök jó fejek voltak. Már azt magyarázta anyós, hogy úgy fog főzni, hogy az egyik kezébe a gyerek, a másikkal meg főz. Ki tudja, hogy még mit szeretne akrobatikázni az unokája kedvéért. De olyan jól esett az,, ahogy tervezgetett! :D
magdolnam
 
 


Manocska
Örülök, hogy jól sikerült az estéd. A babóca biztos jól érezte magát a pocidban, ringatózott a drága.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!!!

Üdv az újaknak!
Végre itthon vagyok. Annyira elfáradtam agyilag, hogy már le is fekszek. Megettem egy csomó édességet és cappyt ittam. Sose teszem. A szendvics illatától meg rosszul lettem. Ráadásul még az sem biztos, hogy megjött. Legalábbis nem nagyon vettem észre. Majd éjszaka meglátom.
Holnap megint nem leszek, csak estefelé. Megint suli.
Nagyon aggódom Odri miatt, hogy nem jelentkezik.
Kismamik pihenjetek a hétvégén. Gondolok rátok is.
Lilla irigylem a türelmedet, hogy még mindig nem tesztelsz. Van kitartásod.

Megyek tusolni és kiviszem a tálca süti maradványait is. Megettem. :oops:

Még azért jövök ma.
Natasa

Kép
Kép
nati80
 
 


NAti, hogy hogy vasárnap is van suli? :shock: Én is levelezős voltam nekem péntek, szombat kellett bejárnom. Ez durva... a tanárok is gondolom nagyon élvezik :roll: Lehet mégsem jött meg? :lol: A pároddal végül is miben maradtatok (kisbaba témában)? Olyan jó lenne, ha Te is bvítenéd a sort!
Megyek közben főzőcskézek, rántott husit csinálok petrezselymes krumplival :wink:
magdolnam
 
 


Magdolnam
Én is meglepődtem, de nekünk így van a szakirányú képzésünk. Ilyenkor napi 8-10 órát vagyunk benn. Ma is elég fárasztó volt.
Szerintem ma megjött csak elég gyengén. Majd holnap tuti erős lesz.
Olyan fárdt vagyok és fáj a fejem is. Sajna gyógyszerem sincs.
párom meg most kezd rallyzni. Jó hangos és pont a fejemnél lesz a tv. de sebaj.

Tényleg jó éjszakát, megyek aludni.

Kép
Kép
nati80
 
 


Jó éjt :)
magdolnam
 
 


Sziasztok!
Odri még mindig sehol?? :shock:

Kismamik:
nemsokára már érezni is fogjátok, hogy más ez az állapot,de nagyon szuper lesz!! :) Aludjatok sokat! Nekem anno délben minden nap fellőtték a pizsit, miközben általában 10 körül ébredtem, annyira fáradt voltam :)

Évi:
Szió!
Szüléstől én is féltem, mondtam is a szülésznőmnek, hogy én majd kérnék fájdalomcsillapítást, mert félek, hogy alacsony a fájdalomküszöböm, és nem akarok kiabálni, meg hisztizni. Azt mondta, majd akkor úgyis eldől. Aztán érzéstelenítés nélkül szültem egy hang nélkül, és szinte minden nap eszembe jut a szülés, annyira szép volt!! Anna 2 és fél óra alatt lett meg az első fájástól számítva, pedig első gyerek! :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes
Nem izgultál a terhességed alatt, hogy minden rendben lesz-e a babával. Annyi rossz dolog történt a környezetemben...

Kép
p__lilla
 
 


Lilla:
Folyamatosan! miután 9 inszemen estem át, előtte vetélésem is volt, kb. a 28. hétig folyton aggódtam, hogy minden rendben legyen! Aztán elmentem 4D-s uh-ra, és ott láttam, hogy mindene megvan. Attól kezdve nyugodtabb voltam, és kivirágoztam :) Ha tudtam volna előre, nem várok a 28. hétig a 4D-vel. :)
De ez természetes, minden Mami aggódik, nekünk attól a pillanattól kezdve, hogy tudjuk, babánk lesz, életünk végééig az aggódás is a dolgunk :) Persze semmi gond nem lesz, és mindenkinek egészséges, gyönyörű babája születik majd!
Na és mamik: Innentől kezdve zárjátok el a fületeket mindenféle Fókuszos, Naplós, Aktívos rémtörténet elől, és csak pozitívakat olvassatok :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hát bizonyára nem lehetett könnyű feldolgozni, ami veled történt. De Anna baba kárpótol mindenért.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok lányok!
Itt vagyok egy átbőgött nap után. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Sokkal rosszabb lett az UH mint amire számítottam. Most visszagondolva még egy óriáscisztának is örültem volna. :(
Helyzet: üres mindkét petefészkem :cry: :cry: :cry:
Olyan, mint egy menopauzán átesett 60 éves nőnek. :( Sírva jöttem ki a kórházból. :(.
Gyógyszerrel megpróbálja a doki beindítani, nagyon rendes volt, mindent megtesz majd hogy rendbehozzon. Ha nem reagál a gyógyszerre semmit, akkor petesejt donációval lehet majd kisbabám.
Sajnos hülye voltam, annyi minden volt a fejembe, hogy meg sem kérdeztem hogy ez miért alakult ki. :(
A Kiscsabikám is véletlen sikerült, mert 3-4 havonta volt egyszer peteérésem.
Nem akartam rontani a hangulatot csajok, de jöttem és elmondtam. :( Nálunk azért kell majd szorítani, és drukkolni, hogy karácsonyra a fa alatt mondhassuk hogy hurrá: van tüszőm. :(:(:(

Na megyek, szerintem egy darabig nem leszek. Gatyába rázom magam és jövök vissza hozzátok!!!! ( hisz nélkületek az élet nem egész :) )


Millió Ölelés Nektek!!!!!!!

Fülűű
nyuszifülû
 
 


Lilla:
Ha kellene, újra végigcsinálnék mindent (a vetélést kivéve), mert tényleg minden kincset megér , hogy Anyuka lehessek :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Fülú
Ezek tényleg rossz hírek. Hogyan lehetséges ilyen. Ez nem igazság! Azért bízzál benne, hátha segítenek a gyógyszerek.

Kép
p__lilla
 
 


Magnes
Mitől lehetséges vetélés? Lehet valamit tenni ellene?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla:
Először is nem erre gondolni!!!
Aztán, ha nem vagy veszélyeztetett, akkor gyakorlatilag ugyanúgy dolgozhatsz, élhetsz, csak kicsit lassíts, és amikor úgy érzed, pihenj. Szedj vitaminokat, de a doki úgyis fog majd felírni neked. Ja és ne emelj!!!!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!
Jelentem: anyós hozott egy csodabogyót, amitől megszűnt a migrénem(csak halkan mondom, nehogy meghallja és megint visszajöjjön, nó nem anyós :wink: hanem a migrén)

Fülű:
Borzasztóan sajnálom ami veled történik :cry: :cry: :cry: Ne tünj el!!!
Nagyon reméljük, hogy dokibácsi ad valami peteérlelö gyogyszert és sikerűlni fog neked is!!!! Nem értem, hogy lehet mindkét petefészek üres??? Kell ott lennie petécskéknek!!! Ilyet még nem hallottam :cry: :roll:
MÉG TÖRTÉNHETNEK CSODÁK!!!!
SZORITOK NEKED!!!

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek! Ritka pocsékul aludtam, ami rám egyáltalán nem jellemző!!!!!! Annyira felment a vérnyomásom (holott nekem iszonyat alacsony!) hogy álmomban szédültem, zúgott a fejem, annyira dobogott aszívem, hogy csak na. Már készültem az ügyeletre, aztán csak nem mentem el, mert beszari vagyok. Semmit sem aludtam, csak felületesen (ébren aludtam). És nem akar múlni ez az érzés. Terhesség alatt tényleg megemelkedik a vérnyomás? Kinek mi a tapasztalata?????????? Kérem OSSZA MEG velem!

Nyuszi! Sajnálom, amit a doki mondott. Nekem is "hasonló" volt az esetem, de mégis más, teljesen el voltam kenődve. Bár nekem nem uh-n nézték, hanem vérvételen és megállapították, hogy nincs pé-m. Ezen nagyon kiakadtam. Azt mondta a doki, hogy (szó szerint) örüljek, hogy ha 1 évben 1-2 megérik és ezzel a mondattal útrabocsátott, Majd menjek vissza hozzá fél év múlva, aztán majd meglátjuk. Visszamentem, erre azt mondta fogyjak le. Na itt betelt a pohár, elmentem másikhoz, aki azonnal felírt Clostit. Nem értette, hogy ha feketén fehéren a papíron rajta van a diagnózis, akkor miért nem kezelte.... A clostival a 2.hónapban sikerült :). Úgyhogy kitartás!
magdolnam
 
 


jo reggelt!!!!!!

Nyuszika :( ......................................errre nem is lehet mit mondani!!de nagyon becsüllek érte hogy küzdötök a babáért!!és meglátod hogy sikerülni fog!!!!!!!!!csak mindvégig bizni kell benne!gyere és mindig ird ki magadból,és nem rontod a hangulatot!!!!nagyon szoritok hogy segitsenek a gyogyszerek

minden reggel ugy ébredek fel hogy vajon hogy fog esni a kávé illata,de még mindig semmi,nem undorodom semmilyen szagtól!csak nagyon nagyon fáradt vagyok!!!!!!!!tegnap délután is elaludtam a nappaliban!!!!közben a Máté bement a spájzba és kihozott egy régi elemekkel teli dobozt.szépen játszott vele erre még emlékszem.felébredtem összeszedtem az elemet a Máté a kockát és mentem késziteni nekik a vacsit.erre jön a Beni hogy hozzáragatd a kezéhez a pillanatragasztó!!!!!!!!!!valoszinű hogy ebben az elemes dobozban volt.gondoltam átrohanok a szomszédba mert fősuli végzett ápolónő a csaj hogy most mit csináljak,de addig rázta a kezét hogy leugrott róla.......a nappaliban a parketta tiszta ragasztófoltos lett!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nem tudom hogy mivel lehet leszedni de majd remélem a férjem megoldja,vagy ki kell cserélni egy darabon,mert igy ronda!!!!!!!!!!!!!!na enyit a 2 gyerek meletti pihenésről!!!!!

Lilla várom már a teszt eredményét meg a hődet!!!!!!!!tényleg Magdolnám te nézed a hődet még???én nem .a férjem jött reggel és kérdezte hogy mennyi a hőd,de mondtam hogy már nem nézem.többiek????

mano
manocska2008
 
 


Én sem nézem a hőmet. :wink: Manó, neked nincs emelkedett vérnyomásod? Úgy félek.... Mindig is megakartam Tőled kérdezni: Neked ikreid vannak? :D
magdolnam
 
 


nem is irtam hogy elterveztem hogy majg akkor cserélem ki a vonalzót ha az orvos is megerősit abban hogy minden rendben van ugye nem baj!!!a dokihoz 28-án megyünk mert azt mondta hogy 10 napos késés után jelentkezzek,és igy jön ki ez már több is lesz mint 10 nap de ha most mennék szerdán akkor még tul korai.
Magdolnám te mikor mész dokihoz???

mano
manocska2008
 
 


nem ikrek!!!!!!!! :lol: Beni 8 éves volt októberbe Máté pedig 5éves lesz decemberbe!!!!!!én 30 éves vagyok! :oops:

nekem nagyon alacsony a vérnyomásom családi örökség de ez is kb.olyan rossz amint a magas.nekem 2 kávé után 80/50.amikor kismami voltam akkor volt olyan mint az átlag :lol: .de majd mond meg a dokinak,de emelkedik ilyenkor ez a normális!!!!
amugy mennyi????

mano
manocska2008
 
 


nem tudom mikor fogad a doki, pénteken hívtam, de vazt mondta hétfőn hívjam. sztem úgy 2 hét múlva kelll menni
magdolnam
 
 


AHHHA!!!!!!! akkor vszínű,hogy most normális:) anyós mindjárt jön át memérni, ő aszisztens féle az eü-ben
magdolnam
 
 


Te is átéltél hasonlót?
magdolnam
 
 


kiváncsi vagyok az eredményre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

többiek még szunyókálnak???????én megyek csinálok tejbegrizt az ördögöknek remélem a legkisebbnek is izlik majd :lol: :lol: .

mano
manocska2008
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?