Új privát üzeneted érkezett!

akkor ha bemegyek a patikába hogy nekem citromaos illóolaj kell nem fognak teljesen hülyének nézni?????

Kép

Kép
katlina
 
 


Hola,

Balázs drága, Boldog Elsőszülinapot Neked! Puszika

Kép

Elvileg Dávidbaba már idekint van... :D Dorka, siess a képekkel! Mármint ide :)

Petri, szépek a tortáid :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Katlina!
Ezt egy gyógyszerésznek tudnia kell, elviekben nem nézhet hülyének, legfeljebb csodálkozhat, hogy nem nagyon veszik, de ez sem teljesen igaz, mert mi tavaly nem kaptunk, pedig próbálkoztunk.Jó citromillat terjeng majd az egész lakásban, és a bacikat meg megöli.

köszi a képes infókat. Hát befizettem 9900/alkalom/38 fotó + 1 nagyítás + 1 ingyen keret, minden díszlettel, háznál. Így legalább lesz teljes családos kép is. Most valami peti a fotós, remélem érti a dolgát. 4 alkalom lesz. Most itt nálunk 12500/alkalom/21 fotó, amiből általad választott 12-t hív elő, egyet nagyít. azt mindig is sokalltam. A másik fényképészhez meg elvből nem megyek, anno összevesztünk az esküvői fotókon, így nem kapott egy vendég sem. Utánrendelésnek 400.- Ft-ot akart kérni a sima 800 volt, majd 40.000.- fizettem az albumunkért, és bunkó volt a fotózáson is. és amikor felhívtuk a fogyasztóvédelmet, akkor azt mondták, hogy a negatívot nem köteles ideadni, hiába mi vagyunk rajta az ő szellemi terméke! Így jártunk...

na mi is várjuk a képeket, megyünk Grétiért az oviba

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 

 
 

BBJ
Az iwiwen keresztül nem tudom átküldeni a meghívót mert email címet kér. Csinálj egyet!
A katicás torta Timi első szülinapjára készült. Fini túrós volt. :)
Jaj de jó hírek a műtéttel kapcsolatban, csak 10-15 perc, szupi lenne ha nem viselné meg. Én eddig se a műtéttől féltem inkább hanem a vérvételtől. Leti szerintem már rég elfelejtette -szerencsére- de egy majd 3 évesben lehet hogy sokáig megamarad.. Pár hónaposan a könnycsatornáját mosták át azt is nehezen viseletm én, ő hamar túltette magát rajta. Rossz volt látni ahogy egy tűvel matatnak a szeménél.
Gréti viselkedésére semmi ötletem. Ha alig akar hazajönni és délután csacsog a napról akkor csak nem érezheti olyan rosszul magát. Majdcsak kinövi :|

BALÁZS
Kép
Kép

Szilbee,
Már nagyon tűkön ülök 8)

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


[size=24]Ma délelőtt 11.25-kor 3300 g-mal és 51 cm-rel megszületett SZILVÁSI DÁVID ANDOR!!!!![/size]

Altatni kellett sajna Szilbee-t, mert nem hatott a gerinc-érzéstelenítés...
Most már anyukája és a Kicsi jól vannak, gyönyörű a hangja is!

Mindjárt teszem aképeket!!!!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Ott volt Betti is, nagyon-nagyon rendes volt!!!! :)
KÖSZI BETTI!!!!!!!!! :D :D :D :D

Kép
Kép

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Kép
Kép

KÖSZÖNTÜNK EZEN A VILÁGON DRÁGA DÁVID!!!!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Szilbee, gratulálok a legénykéhez!
Sok tejcsit és pihit kívánok nektek, meg egészséget, boldogságot, meg minden földi jót :lol:

Mosonyi most mégsem tévedett :wink: És ha jól gondolom, Dávid nem is lett akkora, mint Levente volt.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Deédes! Nagyon szép kisfiú!

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ditke2007 2010.05.19 13:39-kor.

Kép

Kép
ditke2007
 
 


ISTEN HOZOTT DÁVID!
JÓ EGÉSZSÉGET ÉS SOK SOK ÖRÖMÖT KÍVÁNUNK EBBEN AZ ÉLETBEN!

fanna3
 
 


DRÁGA SZILBEE!

FOGADD SZÍVBŐLJÖVŐ JÓKÍVÁNSÁGAINKAT A KIS DÁVIDHOZ! GYÖNYÖRŰ!
Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Szilbee!

NAGY-NAGY GRATULA! ISTEN HOZTA A KIS DRÁGASÁGOT! MINDEN SZÉPET ÉS JÓT KÍVÁNOK NEKTEK! GYÖNYŐRŰ BABÓCA!

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Isten hozott köztünk Dávid baba!!!!!!!http://www.hoxa.hu/pic/kepeslapok/0000013187i.jpg


Szilbeenek nagyon sok örömöt boldogságot és tejcsit kívánunk!!!!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ditke2007 2010.05.19 13:39-kor.

Kép

Kép
ditke2007
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ditke2007 2010.05.19 13:40-kor.

Kép

Kép
ditke2007
 
 



Kép
Kép
dorkáék
 
 


Megint kicsiLevente

nagy a hasonlóság, bár Levente 20 dkg-mal nagyobb volt!!!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


[size=18]SOK SZERETETTEL GRATULÁLOK A CSODASZÉP DÁVID BABÁHOZ![/size]
csni
 
 


Sziasztok!

Egész nap nem voltam netközelben, és úgy izgultam, hogy Szilbee-vel mi lehet!

Szilbee, gratulálok Dávid születéséhez, sok örömet, boldogságot kívánok az egész családnak! Jó nagy kisfickó lett, és olyan kis elégedett arcot vág! Tényleg nagyon hasonlít a bátyjára!

Balázs, téged pedig Isten Éltessen 1. szülinapod alkalmából!

Reagálni nem tudok, csak gyorasn elolvastam a híreket!

Ja, Ivettnek is csak napjai vannak hátra, megállapították, hogy kevés a magzatvíz.... Most 35. hetes...

Évi és
Kép
csongianya
 
 


ÖLELÉSBEN, SZERETETBEN FOGANT MEG,
KÜLÖNÖS PILLANATBAN ÚJ ÉLET SZÜLETETT.
ÓVTAD, STERETTED, SZÍVED ALATT BÖLCSŐBEN RINGATTAD, S MENNYIRE VÁRTAD....
HIDEG NAPPALON, MENNYI IZGALOM... ÉS KÖNNY KÖZÖTT MEGSZÜLETETT A TE GYERMEKED!

AZ ELKÉPZELT ARC VALÓDI LETT.
APRÓCSKA GYERMEKET MÁR ÖLELHETED.
BENNE MÁR ÖRÖKKÉ ÉLNI FOG A TE ÉLETED!!


AZÉRT MERT SZERETTEK, JÖTTEM A VILÁGRA,
S LETTEM ÚJ FÉNY, CSILLAG, SZÜLEIM BOLDOGSÁGA.
SZERESSETEK MINDIG IGAZ SZERETETTEL,
A KINCSETEK VAGYOK, PICI KINCS DE
EMBER!!!

Ezzel a pár sorral szeretnélek köszönteni, és gratulálni. Kívánok gyors felépülést, sok boldogságot, hosszantartó egészséget, és minden jót, amit ilyenkor szoktak!!!!!!!!!!!!!!!!!

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Balázskának nagyon sok boldog szülinapot kívánok!

Most látom: Szilbee-nek is ma van a szülinapja!!!!!! De jó. Mától ez nekik dupla ünnepp. :)

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Szabibabának és Robikának Boldog Hófordulót! :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én a Dávidka nézegetése közben, elérzékenyültem, és azt a boldogságot éreztem, amikor én is először a kezembe fogtam a kicsifiamat. Lehet azért, mert még nem volt olyan régen. :)

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


bocsi, elnéztem, majd 19.-én lesz a szülinapja Szibee-nek.

Balwin! Nagyon egyszerre írtunk az előbb. :)

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Én kedvet kaptam egy újabb picikéhez...aztán ránéztem Annalucusra, és úgy döntöttem, mégiscsak várunk még egy picit :lol: Nemazé, mer rossz lenne :oops: :) Csakmég ő is olyan pöttöm. Meg is nézegetem az ifjúkori képeit mingyán :lol:

Erika, Szilbee-nek 19-én van a szülinapja...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Eheheh...most is :wink:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Dávid Baba!
Isten hozott! Anyukának is nagyon sok egészséget, mielőbbi felépülést, sok tejcsit kívánunk.


Kép

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Én is nagyon gratulálok Szilvinek:-)


Hát komolyan mondom olyan gyönyörű gyermek!!!!!! Imádni való. Jövőhéten babázni fogok az tuti( pont az újszülöttön leszek)

Dorka köszi de én mindig ilyen vagyok ha tudtam miért ne segítsek? Meg hát Szabikával jó volt babázni:-)olyan édi volt ahogy mosolygot rám:-)

Olga!
NAGYON BOLDOG SZÜLETÉS NAPOT KÍVÁNUNK BALÁZSKÁNAK!!!!!

Milyen szuper egy napon születtek csak egy év különbséggel.


Sok puszi
szép estét.

Kép
kbernadett
 
 


nagyon köszike a hófordulós gratulációkat!


BalwinJudit!!! Hát, ott a 7.en komolyan mondom, cseréltem volna én is Szilbee-vel!!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Hát igen ahogy néztem a képeket eszembe jutott azért jó volt ott lenni :D

Képzeljétek olyan szerencsétlen vagyok becsuktam a kapuk odacsíptem az újjam és vérhólyag van rajta :twisted:

Kép

Kép
katlina
 
 


Bakker, most nézem a vonalzódat Katlina, meg számolok utána...nem is eccerre van Szabi és Robika fordulója :shock: :oops: Veszettül meg voltam győződve róla, hogy egy napon születtek :oops: Tán azé, mer egy kórteremben voltatok...
Nasebaj, lehet holnap nem is leszek gépközelben, úgyhogy lécci holnap is tekintsd majd érvényesnek :oops: :wink:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Köszi,annyi külömbség van a két fiú között hogy Szabi éjjfél előtti Robi éjjfél utáni,Dorka befejezte én keztem :D :D :D :D :D :D :D :D

Kép

Kép
katlina
 
 


Csajok!

Köszönjük szépen a szülinapi köszöntéseket!

Szilbee! Hatalmas gratula! Jó egészséget, sok tejcsit! Szép kicsikétek lett! Együtt ünnepelhetnek majd a fiaink!

Jövőhét elején visszaolvasok, remélem kicsit több időm lesz most majd. Látom átléptétek a 100-at! Gratula!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ditke2007 2010.05.19 13:41-kor.

Kép

Kép
ditke2007
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!
Tegnap csak csak annyira jutottam gép közelébe, hogy megnézzem a munkahelyemen a képeket szilbee kisfiáról. A képeket látva tisztára elérzékenyültem, potyogtak a könnyeim.
Nagyon Gratulálok Szilbee gyönyörű a kisfiad! Kép
Balázsnak nagyon sok boldog születésnapot kívánok, Robikának és Szabibabának nagyon boldog hófordulót kívánok. Kép
Ma egyébként megint megyek Anyut meglátogatni a kórházba, Estére pedig nyugdíjasbúcsúztatásra megyünk a férjemmel.
Ja és tegnap este végre sikerült vennem egy bonanza tálaló szekrénysort asztallal-székekkel, majd ha belesz téve a helyére képeket is teszek fel.
Szép napot Kívánok mindenkinek!

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Jó reggelt!

Márti: Jó korán keltél!

Dorka: Köszönjük a képeket. Nagyon édes a kislegény. Te ott voltál a kórházban mikor született ?
A képeken látható csecsemősnővér olyan aranyos, Ő mindig olyan kedves volt és segítőkész. Engem is olyan jó, nosztalgikus érzés fogott el.

Judit: A zalakarosit néztem ki, tegnap egy már elkelt, de azt hiszem van még. Tegnap még csak nézegettem, hogy működik a dolog. De nagyon tetszik. A hunguesteset majd ma nézem meg.
Ovival kapcsolatban: Szerintem ne izgulj! Ez így normális, hogy az elején sír, hiszen eddig mindig Veled volt. Szerintem az lenne a furcsa, ha egyáltalán nem sírna. Meg fogja szokni és örömmel fog menni. Főleg, hogy csak egy-két percig sír. Dorka is sírdogált a bölcsi elején, volt, hogy Ő benn, én kinn. Aztán 10 perc múlva behallgatóztam és még mindig sírt, szörnyü volt.

Petri: Nagyon ügyes vagy, a torták nagyon jók. Én is szeretek sütit sütni, de én csak a kavarós, tepsibeöntős, kisütőst vállalom.

Baba-mama klub: Tegnap voltam a művházban és láttam, hogy van péntekenként baba-mama klub. Azt mondta a nő, hogy úgy működik, hogy jönnek az anyukák gyerekestül, aztán a balett-teremben beszélgetnek a gyermeknevelés örömeiről, nehézségeiről.

Képzeljétek! Tegnap diavetítettünk. Olyan jó volt. Dorka is élvezte, bár főleg csak az ősöreg vetítőt akarta kezelni. A mesék annyira nem kötötték le. Hiába, Ők már dvd-n nőnek fel.

Most már megyek, nem jártatom tovább a szám Megyünk lovagolni Dorcsival.

Szép szombatot!
csni
 
 


Azt kérdezed tőlem
hogyan vártalak?
Mint az éjszakára
fölvirrad a nap,
mint a délutánra
jő az alkonyat,
mint ha szellő jelzi
a förgeteget -
ezer pici jelből
tudtam jöttödet.

Mint tavaszi reggel
a nap sugarát,
fagyos téli este
jégcsap csillagát,
mint az alma ízét,
tejet, kenyeret -
pedig nem is láttalak még,
úgy ismertelek.

Kép

Kedves Szilbee!

Nagyon sok szeretettel gratulálok kisfiad megszületéséhez, mindkettőtöknek jó egészséget, boldogságot kívánok!

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Balázs! Boldog első szülinapot Neked!

Kép

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Sziasztok!
A másik szolnoki topikban Ádám leírta a szüléstörténet, már amit ő látott belőle! Nagyon fajin!
Dorka! Másolja át már ide is! Puszi Szilbee-nek, meg Dávidnak, ha beszélsz Vele!

Niki!
Majd mesélj, hogy tetzsett Dorkának a lovaglás!
Zalakaros? Jónak tűnik az is! Sok jó van, érdemes hetekig böngészni, mert folyamatosan újul a kínálat! Én már nagyon várom a Répce Goldot! Sztem, ahogy Misivel gondolkodtunk, a jövő héten már dobálják felfele, kifutnak az eddigi Hunguestesek!

Márti!
Várjuk a képeket!

Ditke!
Sztem ne izgulj a menzi miatt, egyénenként változó, és ha szoptatsz, sztem az is normális, hogyha csak pecsételget. (legalább olcsón megúszod a dolgot!)

katlina!
eygütt érzek Veled, én két hete műveltem ugyanezt a kapuval! Úgy lüktetett az ujjam, mint a fene! Csillagokat láttam! Még a napokban itt volt, de ahogy most nézem, már nincs. De tegnap majdnem sikerült egy újabbra szert tenni.

Évi!
Gondolunk Ivettre! Mondd meg neki, kitartás. ha kevés a magzatvíz, akkor hamarabb szüle(sz)tik, igaz?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


HELLÓ CSAJOK!

NÉZZETEK ÁT A MÁSIK TOPIKBA! MEGÉRI!!!!! :D :D

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Szió!


Köszönöm az infókat Baba-Mama klub ügyben...utána nézek! Én Mikor terhes voltam is kérdeztem..nézelődtem....de persze úgy a 34. hét környékén indult egy....és akkor már nem mehettem, mert csak "kis" pocakosoknak volt.... :?

Robika!
Boldog Hófordulót!!!!!!

Jajj hogy telik az idő!

Ildi,Olga!
Csináltatok képeket vmelyik nap?????

Dorka!
Várom a történetet!!!
Ja és! ....../Judit: de régen írtad a HJAÉST!!!/ szóval bejelentkeztem fodrászhoz szerdára :shock: ...tényleg jól rámraktad a frufru-dolgot :lol: ......majd látjuk.....

Ma meg megyek este osztálytalálkozóra......érdekes mert 8 év után most van először.....szóval sem nem 5 sem nem 10 éves.... :roll: arra emlékszem hg a desszert somlói galuska lesz :lol: :lol: Jajj Judit...hogy állsz? Én úgy a stagnálásnál.....
És akkor írtad végül hg lett e Miklóson angol? Vagy csak Szolnokon?.....

kis Bubus.....próbálkozik...
Kép

fanna3
 
 


most olvasom hogy BBJ megelőzött :P

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Szépjónapot :)

Én még tennap este frissibe-melegibe elolvastam a beszámolót, marhára tetszett, de kb. erre lehetett számítani, Szilbee mán többször tanújelét adta, hogy se ő se a párja nem szorulnak humorbogyóra :D Dícséretes, hogy Ádám (mint újrafriss apuka) vette a fáradtságot, és pötyögött nekünk! Ennyi nő (anya) sztem teljesen kész van ettől :wink:

Hjaés Fanna, maj igyexem pótolni :mrgreen:
Aszta! Már Nimi is kapackodik! Dekisügyes! Nemsokára szaladhacc utána :lol:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Szió!

Csak egy rövidke reagálás és infó:

Szilbee is puszil mindenkit, Dávid nagyon édes, sokat alszik, meg persze szopizik! Szilbbenek még nehezére esik a járás, de hát reméljük napról napra könnyebb lesz neki!!!!
Már egy kis élettani sárgaság van Dávidnál, de hát ez ilyenkor így szok lenni....

Niki, válaszolva a kérdésedre: igen, kint voltunk, csak Szilbee szült, de vártunk rá odakint 7-en, Szabikával együtt!! :) Meg is kérdezték: itt midneki a császáros anyukára vár?? MOndtuk: naná.....
Ádám meg ott várta a babót, ahol fürdetik, rednbeteszik, stb.
És képzeljétek: Szabi már rég aludni szokott olyankor, mikor mgmutatták Dávidot, de most nem laudt el, aztán mikor megmutatták, nagyon tetszett neki, majd fél perc múlva elaludt... :) Kis drága, megvárta az uncsitesót!! Most már nem ő a legkisebb a családban!!! :)

Fanna, haj-rá fru-fru ügyben! :)
Nimi nagyon ügyes!!!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


akkor a beszámoló!

Életünkből kimaradt a "Drágám, azt hiszem elkezdődött!" történet. Már hét eleje óta tudtuk, hogy ha addig nem is, legkésőbb péntek reggel meglesz a másodszülött. Hétfőn már egy ujjnyira tágult Szilvia, tehát benne volt a levegőben, hogy hajnalban döngetünk be a szülészetre, ám Dávidunk tartotta magát az ütemtervhez.

Fél nyolc után értünk be a szülészetre, ahol először nem értették ezt a "márpedig ma itt császár lesz" beköszönést, illetve azt nem tudták, hogy ha ez így van, miért ott csöngetünk, ahol elfolyt sűrű fájásokkal szoktak ácsorogni a kismamák. Mindenesetre Szilvit bevették előkészíteni. Ami ezután bent van, arról Ti tudtok, ami meg kint van, az meg háááát...

Tulajdonképpen a hetedik emeleti váróhelység a liftek előtt szerintem azért van, hogy a kedves apuka elgondolkodhasson, hogy kell-e neki még egy gyerek (de igazán), mert ott csak az hajlandó hosszú órákat eltölteni, akibe nagyon erős elhatározás szorult! A másik választás az apás szülés, "ennél még az is jobb lehet" felkiáltással! (Nekünk ez kimaradt, mindkét fiam császárral jött.)

Azok a szürke műbőr fotelok komolyan büntetnek! (Ha valaki cseréli otthon az ülőgarnitúrát, szerintem a régit ajánlja fel a kórháznak! Az apák nevében előre is köszönöm.) Régen volt egy várakozóhelység az apáknak, tulajdonképpen az sem volt jobb, de ott legalább voltak tisztességes bútorok, meg volt ablaka. Most az ember nézi a két szürke liftajtót, és nem történik semmi. Az idő múlását csak az jelzi, hogy félóránként változik, hogy melyik lift működik, és melyik nem. Közben akarva-akaratlan érdekes párbeszédeket hall az ember, míg a kismamák az osztályról, meg az anyukák a liftet várják:

- Én felhívom anyut, mondom, jöjjön be, vagy én megyek haza!
- Mióta vagy benn?
- Három napja, de kutya bajom! Felhívom anyut, rívok a telefonba, akkor begyün, mert tuggya, hogy én olyan vagyok, hogy inkább megszököm.
- Dik, móre, gyere mán te lift, itt vagyok! Hova mész?! Öcsém, visszament a hatodikról...

És így tovább. Ennél jobb sztori volt, amikor Dorka vajúdott, és jött egy nő, túl a második virágzásán, néz jobbra, néz balra, tanácstalan, megkérdez minket:
- Hogy lehet bejutni a szülőszobára?

Na, amit itt gondoltam, de akkor nem mondtam neki, csak a családnak, halkan:

- _Nagyon_ kell valakit _szeretni_ kilenc hónappal korábban!

Persze kedves családom akkor visszanyelve a kirobbanó nevetést közölte velem, hogy de hülye vagyok...De tényleg ezt gondoltam, na!

Szóval várakozik az ember. Előveszi a fényképezőgépet, kipróbál minden funkciót. Menüből letilt minden vakut, ISO-t állít, fehéregyensúlyt babrál. Csinál néhány próbaképet. Visszanézi. Letörli. Majd megint. Aztán azt is törli. Aztán eszébe jut, hogy minek meríti az elemet? Eltesz négy tartalékelemet az ingzsebbe. De minek oda? Nem is ing lesz rajtam, hanem a zsilipruha!

Zsilipruha, az ám, de honnan? A csekk itt van a személyiben, de hát az nem sokat takar...még személyivel együtt sem. Csak kéne a cucc, de most menjek el érte? Hova? Egyébként is, Szilvi már több, mint egy órája bent van...Mi van, ha most tolják be? Másfelől viszont nem ettem tegnap óta. Reggel bölcsibe a nagyobbat, aztán vágta zsúfolt városon át a kórházba...Micsoda döntések, kérem, micsoda döntések...

Szerencsére ekkor jött Betti, akit mégis csak szívesebben szólítottam le, mint azt a tiszteletreméltóan szigorú öreg hölgyet, aki a babákat tologatta a kiskocsaban...Megnyugtatott, hogy időm van még bőven, zsilipruhát az 5-en a CSNT-ben adnak. És hogy Szilvi (így, keresztnéven!) jól van. Akkor még nem tudtam, honnan ez a jó viszony, utólag minden világos!

Felszerelkeztem hát e kellékkel, majd pótoltam a reggeli restanciát. Ilyenkor tényleg egy csomó ideje van az embernek, de pl. könyvet vinni felesleges, mert úgysincs elég fény az olvasáshoz.

A hosszú várakozás közepette kétszer beszéltem Mosonyival, második alkalommal már megmondta, hogy háromnegyed 11-kor betolják Szilvit.

És tényleg, 10:50 körül tényleg betolták mosolygós nejemet a nagy hasával, és onnan már csak külön jöttek ki!
Amíg Szilvit vágták, tisztáztuk Bettivel, hogy honnan az ismeretség. Kicsi ez a világ, kicsi ez a város. (Lehet, azért variálták meg a közlekedést, hogy nagyobbnak látszódjon, mivel sokkal tovább tart átvergődni rajta...) Össze is tegeződtünk, tisztáztuk, ki kicsoda (nekem ugye Szivi, Dorka és Virág a rokonom, szia Dorka, helló Virág!).

A zsilipruha vidám dolog, csak feláll tőle....a szőr az ember hátán, meg a karján. Olyan, mintha papírból lenne, de sokkal gonoszabb, mert valami műszál. Jó, hogy nem nyáron kellett felhúzni. Éjjel viszont talán még szikrázik is.

Elég tág mérettartományok vannak, de övet mindenképp vigyen, aki ilyenben akar pompázni, mert enélkül könnyen a bokájánál köt ki a nadrág, és akkor megint csak marad a csekk, a személyivel együtt...

Van viszont zsebe, szóval a pótelem miatt nem kell aggódni, nem kell a fényképezőgép aljára celluxozni a frisseket.

A változatosság kedvéért itt várakozni kell. Ez mondjuk egy Hilton a liftek előteréhez képest - nem csoda, ugyanis átöltözésre az alternatív vajúdó áll rendelkezésre. Királyság, sarokkád, bordásfal, priccs... Gyúrtam egy kicsit a bordásfalon, hasban vállas termetemet kicsit formázandó, aztán henye a sarokkádban, majd irány a priccs, jön a masszőr...

Ja, nem is, csak vicceltem. Tulajdonképp itt fokozódik fel az emberben a várakozás. Bemosakodtam mindenféle orvosi bemosakodószerrel. Aztán babráltam a fényképezőgéppel. Aztán megint mosakodhattam, mert a fényképezőgép nem tiszta. Aztán rájöttem, hogy fotózni úgyis fogok, meg gyereket is fogok simogatni, sőt, otthon is ugyanezt fogom csinálni, szóval a bemosakodásokat idejében felfüggesztettem. Már kezdett a kezem elkopni...

Betti szólt végüé, hogy hozzák a gyereket. Kinéztem, tényleg. Nem siettek vele, ez megnyugtatott. Mondták, hogy szólnak majd, ha mehetek a simogatóba. Miközben elhaladtak előttem, láttam a fiam feje búbját, a többit a pólya takarta. Szerencsére nincs sok haja, tán csak nem lesz hasfájós...

Az egész nap legrosszabb része jött. Láttam, hogy megvan a gyerek, hallottam, hogy foglalkoznak vele. Hát mit kell vele csinálni, amit nem láthatok? És az miért tart ilyen sokáig? Nem aggodalmat éreztem, láttam, hogy mindenki nyugodt, hallottam Dávid mély hangját, ahogy méltatlankodik, egyszerűen türelmetlen voltam! Látni akartam a fiamat, meg akartam számolni az ujjait, megforgatni, szemébe nézni, megnyugtatni, meg egyáltalán! El akartam kezdeni a gyereknevelést!

Végül is beengedtek. Ki volt még bontva, fújták rá a meleg levegőt, köldökén nagy géz, egyéb más semmi. (Neki még elég lenne a csekk, a személyivel meg akár be is takarózhat.) Rúgkapált nyöszörgött, kajabált. Kézrátétellel megnyugtattam. Reméltem, hogy ez működik. Működött. Szegény gyereknek mindene a testközelség, mása sem volt eddig, és most ezt bukta...kemény világ ez!

Felöltöztették, hasra fordították, (állítólag ezt szeretik jobban) "én simogattam, ő remegett" (Honnan az idézet? Dorka, te nem játszhatsz! ) Egyébként tényleg néha remegett a szája, meg a lába is hideg volt először, meg nyilván lila is, de ez hál istennek rohamosan javult. Menet közben még a fejét is megemte, és arcát a párnába fúrta. Pedig 36 cm a feje, jó nagy, de arányos.

Mikor Szilvit kitolták a műtőböl, akkor jött a család az üveghez. Nagyon el volt olvadva mindenki! (Ilyenkor nagyon jó fotókat lehet csinálni a meghatott nagymamákról, meg a büszke nagypapákról, az meg direkt jó, hogy tükröz az üveg, mert így a gyermeket is bele lehet komponálni a képbe. Ezt a képet kár kihagyni, minden apának ajánlom, hogy lőjön gyorsan néhányat, a család nagyon hálás lesz érte.)

Ezek után az ember kezd betelni porontyával, felmerül, hogy mi van az anyukával? Közben persze Mosonyi bejött, gratulált, beszámolt a műtétről, kérdésekre válaszolt, tehát tudtam, hogy minden rendben, de hát akkor is látni akartam Szilvit is.

Mikor kimentem, mindenki gratulált, és biztosított arról, hogy nagyon szép gyereket hoztunk össze, de igazán nem tudtam maradni, mennem kellett a hatodikra.

Itt újabb műanyagköpeny, új lábzsák, irány Szilvi! Jól nézett ki, nem volt megviselt, nem is volt kába, csak épp minden képből kettőt látott még az altatás miatt. Örült a fotóknak, ő ekkor látta igazából először a kisfiát (meg előtte Betti mobilján). Tetszett neki is a hangja, meg ahogy a fülét mozgatja, meg ilyesmi. Megegyeztünk, hogy ismét nagyon szép gyereket hoztunk össze!

Mikor kezdett kimenni a fájdalomcsillapító, még bement anyósom, én meg kezdhettem azon törni a fejem, hogy mi vár rám a mai nap...Gyerek a bölcsiben (minden nap úgy mentünk haza, hogy "Anya-anya!"), vásárolni kell, nekem még vissza kell jönnöm...

Aztán Levente, mikor hazaértünk Anya helyett beérte egy pohár kakaóval is, szóval jelentem rendes kerékvágásban megy az élet.

Szóval összegezve:

Szülés idején nem történik sokáig semmi, de az vicces. Az órát nem érdemes nézni, attól nem megy gyorsabban az idó. Aggódni nem kell, az anyák itt vannak a legjobb kezekben, inkább arra kell koncentrálni, hogy szokja az ember, hogy apa lesz!

Ádám

Kép
Kép
dorkáék
 
 


1 naposan

elbújtam

óóóóó

kiccsávó

Nehány új kép, a büszke apuka engedélyével!!!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Sziasztok!

Nagyon hasonlít Levente és Dávid!
Ádám, lehet játszani? de ugye nem volt agyturkálás a simi után? valahogy így van, ugye?

Gréti Misivel ma Kolompos koncerten járt. Nagyon tetszett neki (Petri, Misi ha jó látott, akkor Ti is ott voltatok? Hogy tetszett Timinek?)Én itthon tanultam, altattam Letit, mostanában olyan nehezen alszik el, remélem nem akar egy alvásra áttérni!!!

Fanna!
Háát, mostanában én egy kicsit megtorpantam, de hétfőtől megint komolyan csinálom tovább. Milyen volt az osztálytalálkozó?

Niki!
Lovaglás?

na egy pár kép, csak úgy hagyományosan Kép Kép oviba menet első nap Kép a bóbita a fején Kép már csak egy kis sebtapasz

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!
Ez a "beszámoló" nagyon jó. Olvasása közben fülig ért a szám. Ezt a beszámplót, el kéne rakni, emlékbe, és néhány év múlva elővenni. Család biztosan jót derülne rajta. mondjuk úgy 18 év múlva. nagyon szép kisbaba, köszönjük a képeket.

Gréti, és leti is aranyos a gyerekágyban, de tetszenek ahogy az ajtóban is ülnek, és az a beállás, Gréti kész "nő" :)

Jó éjt.

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?