Új privát üzeneted érkezett!

Okr!
Igen, és így elég jó a cukkerom, pedig nem szedem a metet! Nagggggyon tuti az a szülős kép! :) :lol:



Bettica! Én már az elején rózsaszín kiskönyvet kaptam.............. Hogy honnan tudták???????????????? :shock: :wink:
Vendég
 


okr, zsuzsinak 3-4 hét után esett le. és totál szép volt aköldöke, semmi baj nem volt vele.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Monácska!
Gratulálok a kislányodhoz! :)
És valóban nagyon ügyi vagy, hogy diétázol és felkészült vagy! :)
A doki nagyon jól lát téged! :)

Dimet!
Ezek hülye álmok! :evil:

Rejoka!
Migrén hess! :D

Én amióta kismama vagyok, látom igazán, hogy mennyire idegajosak körülöttem az emberek.
Én nem futok búszhoz, nem vagyok hajlandó gyúródni.
Más rohan és verekedi át magát a tömegen. :shock:
Dugó dugó hátán, búsz koccan autóval, részeg emberek mindenhol. Agrsszívek.
Csak lesek. Talán eddig is láttam, de most hogy ennyire lelassultam és kímélem magam sokkal inkáb érzem. :?

Ja és jelentem a pocakom egyáltalán nem látszik, mert se villamoson, se metron, se búszon senki sem látja.
Tegap is én adtam át a helyet egy rozzant nénikének, mert a mellettem ülő 25 éves szteroid szedő kigyúrt fiatalember nem érzett késztetést, hogy egy öreg néninek átadja a helyét.
Ezek után már nem is vártam, hogy az én pocakom esetleg észrevegye!

Hát ez van! Fő az udvariasság.

Az erősebb kutya b.szik. Jól tudom a mondást?

Most ennyi vagyok. Majd leszek. Cupp.
Vendég
 

 
 

kavics, ha megnyugtat, mikor nekem nagy pocakom volt, akkor sem adták át. vagy én szóltam, vagy le sem ültem.
egyszer adták át, de akkor szülés előtt 1 héttel voltam......
egyébként érdekes ez a mindenki rohan dolog. én is akkor vettem észre, mikor terhes voltam. mert le kellett lassulnom a 20. héttől. rohantm, és éreztem,hogy ho-ho...pörgés ácsi....
mondjukmióta megvan macimanó felgyorsultam hihetetlenül :lol:
olyan gyorsan eszek,hogy múltkor apukám rötyögött rajtam,mert neki is rohannia kellett, és ketten ettünk együtt és leelőztem......pedig ő is tud ám gyorsan enni.

mindig nézem nálad,hogy mennyi van még karácsonyig:) már nem sok. azt sem tudom kinek mit veszek/veszünk.

fejfájós, nyűgös csajszik merre vagytok? ma már jobb volt?

szerintetek mikortól kezdjek el hozzátáplálni??? én tervezem,hogy januárig nem. de a védőnő rá akart bezsélni,hogy kezdjem el. még nem akarok. mondtam is neki. kérdezte miért: mondom,mert még van tejem, kapja a tápot és ezek nem allergizálnak. de azt mondja, csak alma, majd meggy (??!!). mondom, de még gyenge a gyerek szrvezete ezek meg tele vannak növényvédőszerrel, meg mindenféle dologgal, amíg lehet kikerülném. és miért gondolom,hogy ez baj lenne a babának...mondom azért gondolom, mert ebből doktoráltam.....ekkor nem mondott semmit. lehet bunkó voltam, de ez van :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet
Úgy tűnik ma mégiscsak megszabadulunk acsonktól.Sajna váladékos az alapja,így lápiszozni kell.Majd rácsörgök a dokinénire.(aki egyébként egy tünemény)

Monácska
Remek,hogy még a cukor is O.K! :)

Kavicska
Nagykabátban nem is fogják sokáig észrevenni a pocakod :? Nekem is csak az utolsó 2 hónapban látták,pedig hát jókora volt,és nagykabát sem takarta...az idős nénik még októberben is szemrehányón néztek,hogy nem állok fel nekik,persze mikor leszálltam láttam a döbbenetet az arcukon :D :D
A busz után viszont sosem futottam,csak a vonat elé.De oda minden reggel.Majd orrabuktam a pocakomtól :lol:

KépKép

KépKép
okr
 
 


bettica, gratula!!!!!!
lassan mindenki átjön ide, nagyon klassz!!!!!!4
épp tegnap hallottam egy endokrinológustól, hogy nincs benne az orvosi gondolkodásban a pco-metformin. (az övében sem, semmi köze hozzá) csajok, meddig még ez a sötétség? minden nőgyógyásznak, endokrinoklógusnak kellene egy ismertető cd küldeni a betegségről, és a babákról. komolyan, ez tiszta őrület!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dimet, a who szerint 6 hónapi csak szopi. mondjuk egy védőnőnek hivatalosan ezt kellene képviselnie, (érdekes, nekünk ezt monták, pedig elég öreg volt a védőnő) nem tudom miért erőltetik, ehet még eleget mást utána is.

kavicska, nekem 2x adták át a helyet a terhesség alatt.
az egyik szülés előtt 3 nappal volt. pedig akkor hasam volt, hogy a végén már nagyon nehéz volt közlekedni, és féltem, hogy elesek a buszon.
viszont a gyerekkel inkább segítenek.

rejóka, utólag is Isten éltessen sokáig!

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Jól van lányok!

Teljesen megnyugtattatok! :lol:
Nincs más választás, ha rosszul érzem magam simán fel kell őket állítani! :lol:
Gút, gút! :lol:

Monácska!
Szerintem a rózsaszín kiskönyvön sokkal édesebb a baba, vagy legalábbis nekem úgy tűnt! :)
Én rákérdeztem múltkor a védőnőnél, hogy mi alapján ossza a kiskönyvet? Azt mondta, ami legfelül van azt adja. Nem nézi! :lol:

Bettica!
Örülök, hogy te is ide írogatsz! :)
Gratulálok ahhoz, hogy hivatalos kismama lettél! :D Nekünk eddig is az voltál! :wink:

Kriszta drágám!
Tiszta szerencse, hogy van eü dolgozó a családban! :lol: Csak megoldjátok a csonkot! :D 1 hét és gyönyörű lesz! :D
És milyen az élet az "új jövevévennyel"?

Dimet!
Én nem akarok ajándékozni Karácsonykor! Vagy ha veszünk is valamit, csak nagyon nagyon kicsi értékben! :roll:
Én most egyre inkáb arra érzek késztetést, hogy kezdjünk neki a baba szobának. :roll:
Annyira vágyom már arra, hogy azt csináljam. :D

22+1
Vendég
 


Sziasztok!

Az én dinnyémet nehéz volt nem észrevenni és mégis előfordult, h. nem adták át a helyet! :evil:
Aztán volt olyan is, h. a busz túlsó végében pattant fel egy fiatalember, és mászhattam végig a buszon, mert persze a körülöttem ülők nyugtázták, h. már van helyem! ( A fiatalembernek örök hála, nem ő a tapló, hanem azok, akik körülöttem félrenéztek :evil: )

A minap viszont teljesen meglepődtem! A belvárosban akartam felszállni a hazafelé buszra. Tömeg természetesen összezárt a babakocsi előtt, mindenkinek rendkívül sürgős volt. :evil: Én lettem volna az utolsó felszálló. Erre az előttem álló fiatalember visszafordul, h. hol fogja meg a kocsit. Beáll a busz, erre kiderül, h. még a régi típus, amelyiknek minden ajtójánál korlát van, képtelenség feltenni rá a babakocsit. Srác szól, h. most áll be eggyel hátrébb a következő busz, de mire hátra rohantam babakocsistul, a sofőr bezárta az ajtót. :evil: Elszídtam magamban az összes felmenőit, amikor meglepetéssel tapasztaltam, h. a srác és a barátnője inkább lemaradtak a buszról, h. engem fel tudjanak tenni a következőre!
Vannak még ilyen emberek is! :D



Manónak megint megy a hasa! Délután óta.
Annyira rettenetesen borzalmasan büdös, h. azt el sem tudjátok képzelni! És ugyanilyen büdöseket is böfög, úgyhogy holnap dokinéni.
Egyébként virgonc, láza nincs.
Popsijára nagyon vigyázunk, kenjük Bepanthennel, remélem most nem lesz baj!

Létezik, h. a fogzástól van? Olyan iramban jönnek ki a fogai, mintha húznák (na nem úgy! :wink: ). Az egész keze a szájában van és eléggé nyűgös is miatta. Ma szinte semmit nem evett. Most csináltam egy kis habarás nélküli krumplifőzeléket, apa belediktált belőle vmennyit.
Ugyanakkor az alsó végén meg hihetetlen mennyiség jön ki! :shock:
Hálistennek inni iszik, de nem akarok így nekifutni a hétvégének!
Holnap veszek Protexin Restore-t, mert a Normaflore elfogyott.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rami, mostanában Boginak is megy a hasa. A gondozónő a bölcsiben folyton szekált, hogy figyeljem már meg, hogy mitől megy neki ennyire. Napi 3-4 széklete van, és szilárdnak nem nevezhető semennyire sem (többiek, bocs).

Én meg szidtam magam, hogy képtelen vagyok beazonosítani a bűnös kaját, meg hogy milyen trehány anya vagyok.

Ráadásul a lánynak a feneke ez miatt kb heti gyakorisággal maródott fel, már semmilyen krém nem használt. Se a Bepanthen, se a Sudocream, se a Neogranormon, minden kifújt. Visított, ha törölgettem a popsiját. :( Nem tudott a csípőmön ülni sem.

Aztán rájöttem, hogy szegényemnek végülis 3 hét alatt 5 (!) foga jött ki, főleg rágók. Furcsa, mert alul középen még csak két foga van, a kettesek nem jöttek ki, olyan, mint egy kis hörcsög. Szóval, igen, szerintem a hasmenés a fogzással függ össze, van egyfajta belső láz. Anyámat megkérdeztem, és mondta, hogy én dettó ugyanezt produkáltam 28 évvel ezelőtt.

Még az a szerencse, hogy a gyermekorvosunk saját gyerekpopsi kenőcsöt fejlesztett ki, két változatot is, ami annyira jó, hogy a fél kerület azt veszi a patikában. Mondtam neki, hogy szabadalmaztassa. :D Úgyhogy most azzal rendbejönni látszik a gyerek feneke, viszont a Dentinox mostanában nem sokat ér... újra cumizunk ezerrel, meg dühöngünk...
Vendég
 


mi is olyan popsikenőcsöt használunk,amit a dokinéni kevertet össze. de nem nagyon használom, csak ha picit piros a popója. de lekopgom, eddig semmi. mondjuk nem is kakil pelusba..... :) (torna-borna, szélcső, és bátorító szavak)

ja, a védőnő azért mondta a hozzátáplálást,merthogy tápos is a gyerek. dehát minek, a táp-tej tökéletesen jó.

na, megyünk szökés 3. évadot nézni. iszonyat jóóóóóóóóóóóóóóóó

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Okr, nagyon jó az a szülős kép! :lol: :lol: :lol: :lol:

Rambóka, simán lehet a fogzástól! Dorkánál onnan tudtam hogy jönnek a hátsó fogai - szájába nézni nem engedett - hogy irgalmatlanul ment a hasa pár napig, minden egyes fogánál. És hiába szedtem ki alóla a pelust azonnal, vörösre/kiütésesre marta a popsiját...

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Dimet, a szélcsővel azért vigyázz, Dorka nagyon megszokta és sokáig nem kakilt ő sem nélküle, nagy küzdelem volt "visszaszoktatni"...

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Ez a dög nektek sem képes megjegyezni az automatikus bejelentkezést? :evil:


Ebből már biztos dokinéni lesz, mert most hányta ki azt a keveset is amit vacsira megevett! Teljes ágyneműcsere! :cry:
Lehet, h. mégsem a foga! :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!!!

Öleld meg Egőt a nevemben is! Sajnálom.......... Gyógyuljatok hamar!


Norka! Azért a bölcsödés néninek szerintem nem az első gyerek Bogi nem? Soha, senkinél nem tapasztalta ilyenkor a hasmenést??? Hümmmmmmmmmmm Dühöng a lányod? Az milyen?
Vendég
 


Szép éjszakánk volt!
Éjjel megint arra ébredtünk, h. felsír. Átrohantunk. Újból telehányta az ágyát, de most gondosan kicselezte a vízzáró alátétet, úgyhogy még a matrac huzatát is mosni kellett.
A kád már tele volt a beáztatott ágyneműjével!
Mivel több váltás cuccunk nincs, apa kitaláta, h. magunk közé vesszük a kanapéra (ma reggeli fejjel már csak azt nem értem, h. miért nem a "gyerekszobai" franciaágyra, de valszeg nem voltunk teljesen magunknál).
Hát a kanapé alapból két embernek is kevés, a ded viszont pörgött mint egy grillcsirke! Szóval hajnal kettőig vigyázz állásban-fekvésben nem aludtunk.
Akkor mondtam a páromnak, h. ez így nem lesz jó, mert így nem engedem, h. másnap kocsival menjen dolgozni (140 km), h. nem aludt egész éjjel!
Erre előbányászta a hálózsákot és lecuccolt a gyerekel a földre. A ded viszont eddigre kialudta magát és érdeklődéssel figyelte az új játékot. Úgy gondolta, h. végülis nem látunk annyira, mint nappal, de attól még elindulhatunk felfedező útra!
Apa küzdött vele egy darabig, aztán mikor a gyerek végül kinyilvánította, h. ő aztán nem alszik földön, hanem vissza akar jönni a kanapéra, akkor visszatette mellém. A ded pedig folytatta a forgolódást.
Na ez volt az a pont, h. elővettem egy plédet, abba betekertük a matracát és ment szépen vissza a saját ágyikójába alukálni!
Mindezek után a párom hajnali fél 3-kor nekiállt gondosan összetekerni a hálózsákot és elpakolni! Normááááális??????? :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


rami, akkor nem vagytok túl fittek!!!!
azért kitartás mára

én letettem a gyereket hasra, a földre tobzódni. de hiába könyököltetem fel, szétcsúszik és "úszik". azért emeli a fejecskéjét. de gyakorolni kell :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Rambóka kitartás!!

Nálunk is hasmenés van 3-4 napja, minden éjjel egy hálózsákot és tiszta pizsit tesz tönkre Johanna. nálunk tuti a foga. fent van már két rágó, most a lenti kettő jön.

Okr olvastam szüléstörid, ügyes csaj vagy!

nekem sem vették észre pocakot még 8 hónaposan se, főleg ha ültem. mert az arcomat nézik az emberek. pl. buszon beszélgettem mellettem ülő nénivel, szóba került hogy terhes vagyok (8 hó) jaj ő ezt észre sem vette.. :lol: meg mások se.

Köszönöm a névnapi köszöntést a második körnek is! :lol:

elegem van magamból.

tegnap 1 cn, és ez egy 23 napos ciklus volt. előtte 28, előtte megint rövid, 25 .abban a ciklusban pecsételtem is a 21 napon, pont néztünk a pecsét napján progit, bika magas volt, szóval nem progielégtelenség miatt rövid a ciklus. de akkor mitől? met előtt egyforma hosszúak voltak. és met óta minden második ciklus rövid.

Kép

Kép
rejo
 
 


kavicska
Életünk elég érdekes,mióta 3-an vagyunk.Este 2 és fél óra a fürdetés,kisebb leány egyre többet van ébren,a nagyobb meg 3 napi ovi után megfázott.Egész éjszaka nyafogott,hogy folyik az orra,de előbb még levágott egy hatalmas hisztit. :evil: Apa pedig szombaton megint ügyel....sztem elmegyünk anyuékhoz (már ha ő is nem dolgozik éppen)

Rambóka
Most akkor jó fáradtak lehettek. :( Gergő is biztos vacakul érzi magát! :( Remélem kiderül mi a gond,és kaptok rá gyógyit!

Rejo
Én is folyton pecsételgettem mensi előtt,és után is jó pár napig,pedig a progim jó volt.Nem tudom mitől lehet. :roll:
Fejfájás??

Norka
De jó,hogy írtál végre!!
Bogi mióta bölcsis?Te már dolgozol rendesen,vagy csak pár órában?

Dimet
Sztem is elég a hozzátáplálást 5-6 hósan kezdeni.Nagyon kicsi még Zsuzsi az almaléhez.



Köldökcsonkunk még mindig a helyén. :wink: Kavicska drága apa meg sem nézi,amikor kezelem.Rosszul van tőle :shock: meg mindentől ami a gyerekkel,sebekkel,és tűszúrással kapcsolatos.Oltásoknál be sem jön a rendelőbe,bár a 3 évesnél neki kellett Adát lefogni,mert féltettem a pocakomat.Hát majdnem sírt.Láttam rajta legszívesebben fogná a gyereket,és futna. :wink:
Ma elkezdjük a levegőzést ,nyitott ablaknál.Már alig vártam,hogy ide jussunk. :P

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okriszta!

Én is pánikoltam rendesen, amikor az első oltására vittem a gyereket. Még el is fordultam! :oops:
Aztán rájöttem, h. igenis fognom kell a kezét és megnyugtatónak lenni, akkor sokkal könnyebb a dolog neki is.
Hogy később mi lesz, azt nem tudom! :shock:

Gergő köldökcsonkja nem gyulladt be, de csak azért, mert itthon megmutatta a dokinéni, h. a fülpucolóval jól alá kell nyúlni körben és kitörölni a váladékot. A csecsemősök nem mutatták meg. :evil:


A ded nem akar elmenni aludni! Üvölt, mint a sakál! Apa kihozta a nappaliba, most itt virgonckodik, hordja apának a könyveket és hisztizik (némi elégtétel az egész napi rám háruló ilyen irányú elvárások után, h. neki is jut belőle :twisted: ).
Ma már normálisat kakilt és a szaga sem volt olyan borzasztó, de szinte alig evett vmit. Egy kis rizs, egy fél alma, némi keksz. Viszont megivott egy liter picit sós teát. Csodálnám, ha szárazon megúszná az éjszakát!
Na apa besokallt és visszavitte. :twisted: Most vígasztalhatatlan. Asszem túlpörgött! :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka, én nem is tudom, hogy ilyen éjszakák után hogyan lehet megmaradni napközben embernek. :shock: Te jó isten... csak azzal vigasztalnálak, hogy anno az öcsém se aludt éjszakánként (ezt most a betegségtől függetlenül mondom - jobbulást Gergőnek), de aztán 2 évesen befejezte a cirkuszokat, és elkezdett aludni!

:wink:

Bevallom őszintén, ha Bogi nem lenne jó alvó, akkor egész biztos, hogy képtelen lennék csinálni ezt a sok mindent! Úgyhogy részben az ő érdeme is, hogy tudok dolgozni! Az égiek ebben segítenek...

Okr, fél napokat dolgozom, Bogi 3-3.5 órákat van bölcsiben délelőtt, általában az apja viszi (én már hamarabb lelépek otthonról). Jó, mert így mindenre jut idő. Csak egy a gond, hogy csupa kisfiú között van, és lányos gesztusokat nem lát. Minden csupa tütű, meg brrrr, meg fiús karakán mozdulatok, odakapások, nem tudom, mi lesz így. :roll: Bár milyen furcsa a természet, mert ettől függetlenül, tegnap pl. egész délután csatokat kellett rakosgatnom az ő hajába, meg az én hajamba... :lol: (Monácska, hallod? :lol: )

A dühöngés úgy néz ki, mint ahogy ma is ment, hogy leveti magát a lábamra, és a lábfejemen fetreng, és csapkodja a kezét-lábát és nyávog. Ezt rettttentően utálom. :evil: De nem váltja ki ezt semmi olyan, mint egy váratlan hisztit, csak szimplán mondjuk unatkozik... meg persze rosszkedvű, mert fogzik és fáj a segge, az ínye. Végülis megértem, csak az a baj, alig tudok a kedvében járni, tipikusan az a semmi nem jó neki hangulat, amitől a falra mászok néha. Illetve egy dolgot szeret, hogy cipeljem föl-le. Cirka 14..5 kg ruhástul, cipőstül. :oops:

Okr, ezek után mélyen meghajolok előtted, hogy egy kis Makrancos Kata mellé bevállaltál még egy picit... nem lehet könnyű.
Vendég
 


Norka!

Ááááá! Éppen az a baj, h. nagyon megszoktuk a jót! :lol:
Mióta kiüldözött minket a kanapéra, azóta mindannyian jól alszunk! Ezért kimerítő, ha mégsem!

Ma neki is minden összejött: betegség, fognövesztés, szóval nem csodálom!

Most ketten alszanak a franciaágyon apával :lol: , aki végül átvette, mert a ded totál felhergelte magát és már a csillapíthatatlan hüppögős hisztiig jutott. Ilyenkor csak apa a jó!
Istenem mennyire emlékszem saját magamra annó, mikor rámszóltak, h. mostmár igazán abba kéne hagyni! "Ihigehen, de nehem tuhudohom!!!!" Szóval ismerem a ded érzéseit! :(
Képzeljétek már tud dühöngeni is! Ha nem az van, amit ő akar (pl. anya nem hajlandó ugyanazt a képeskönyvet elmondani 86 milliomodszor), akkor üt. Többnyire az asztalra csap, v. a könyvre, de ma pl. engem ütött meg. Én rögtön felvettem a mély sértettség és megbántottság arcát és számon kértem, h. hogy merészel engem, az anyáját megütni? Erre elfordult, leguggolt, csapott hármat a szőnyegpadlóra, majd visszafordult és hozzám bújt! Mintha azt mondaná: "Nem gondoltam komolyan anya!".
Annyira bírom az ilyen dolgait :D , amikor kezdi figyelembe venni, h. másoknak is vannak érzelmeik.
Ma egyébként különösen hisztis, de különösen bújós is volt, úgyhogy tutira beteg. :(

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


rohadt frontok

Lilla is hisztis nap közben. Ráadásul már igazi hisztiket is csinál. Száj legörbít, vonyít és közben figyeli a reakcióm. Ha megkérdezem, hogy meddig hisztizik még és látja, hogy nincs reakció, extra babusgatás akkor azonnal vigyorogni kezd. A kis színésznő... Uramatyám... mi lesz itt a dackorszakban????

Ráadásul tök értelmesen el tudok már vele beszélgetni.

pl.

Lilla: köh-köh-krák-krák
Én: kuc-kuc
Lilla: (vigyor) köh-köh
Én: kuc-kuc
Lilla: vigyor (köh-köh)

Vagy egymásnak szájpukizunk felvéltva...

Lőjjön le valaki könyörgöm... még néhány hét és az egész kommunikációm csak kuc-kucból és szájpukiból fog állni...

Ui: viszont ma kiganéztam és teljesen átrendeztem a VOLT hálószobánkat. Mivel a szobát a VOLT ágyunk foglalja el ezért még nem gyerekszoba, viszont átvonszoltam oda a bazi nagy dohányzóasztalunkat, persze ahogy kell megsirattam (nagyon szerettük, nemrég vettük de vesznie kellett, nem tudtuk tőle kihúzni a kanapét)... A nappali közepére összehordtam egy csomó vadi új ruhát amit el kéne adnom (azokat amiket valami fura elmebajos állapotban vásároltam de persze soha nem vettem fel)... Összetörtem a heteken át készült üvegfestett lámpát ami Lilla lámpája lett volna a gyerekszobában. Kiganéztam a konyhát - a tűzhelyet is:)... az előszoba. WC, nappali, fürdőszoba még dzsuva. (Nappali... mi is az? Nálunk a nappalinak nevezett szoba egy nagy karámból, töménytelen gyerekjátékból, egy íróasztalból, egy étkezőasztalból és egy kihúzható kanapéból áll... persze úgy, hoyg a karámmal leválasztott rész a szoba felét elfoglalja...de ma reggel egész jót aludtam a karámban a földön)

Na mi van még...

Ja.. Lilla legújabb szokása, hogy pápát mond és mindenkinek veszettül integet. Namármost egy pápázó és veszettül integető pelenkaszökevénynek senki se tud ellenállni ezért mindenki visszapápázik és integet... ördögi kör :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Lilla feje meg csak úgy virul a büszkeségtől :) (szó szerint... tiszta vörös.. ha holnapra nem javul akkor megyünk megint a dokihoz... amióta az apja elutazott romlott az ekcéma)

Ja... a Ringatón leművésznőzték mert olyan hangosan énekelt :) (tényleg énekel... minél nagyobb a zaj körülötte, annál jobban... igaza van, egyedül én sem szeretek énekelni, jó is az amikor az ember varjú hangját elnyomja a többi vinnyogó kismama az asszonykórusban a Ringatón:)

Ja... és lábtyűt kötök neki.. csak most jöttem rá, hogy nem tudom, hogy kell (majd egyszer) lezárni a kötést... gyerekoromban kötöttem utoljára, az is csoda, hogy még tudtam, hogy néz ki egy kötés...

Na... mi van még...

megyek teregetni...

(ami a PCO-t illeti: nem szedem a metet és a helyzet sokkal jobb most így szülés után mint anno a met előtt volt... lehet, hogy nekem pszichésen jót tett a szülés és a terhesség... alahogy rendberakta a nőiességemmel kapcsolatos dolgokat? Persze ugyanolyan szakadt vagyok, nem sminkelem magam és hasonlók, de valahol legbelül kicsit úgy érzem, hogy most lett teljes az életem, hogy itt van Lilla... valahogy helyükre kerültek a dolgok... Persze azért még kéne a met csak valahogy most nyugodtabban állok mindenhez.)

Ja... amióta kiköltöztünk a nappaliba Lilla csak egyszer ébred éjjelente, 4 körül. Nem tudom mit kéne csinálnom, én ilyenkor megetetem, 8 óra alvás után hajlamos vagyok elhinni neki, hogy megéhezett. Rosszul teszem?

Bocsi, hogy senkire se reagálok, még vissza kéne olvasnom..
Vendég
 


még mindig indulok teregetni...
Vendég
 


csakegy, mi a francot csináltál te hajnali 2kor-3kor???????????????!!!!! nem kéne aludni?? kiteregettél végül? jaj, a lámpa:( de szar lehetett,ahogy eltörik :(
miért ne éhezhetne meg 8 óra alvás után? mi is megéhezünk.
mindent 1 nap alatt csináltál meg?? wow!! ügyes vagy!!

ja, egyébként mióta szedem a met-et több édességet eszek.....tegnap a mézes kenyérre kattantam rá. jóóó, a kenyér rozsos volt. de igazán nem oszt, nem szoroz.

olvasva hisztiző gyermekekről szóló sztorikat, jókat derülök....no, de majd nálunk mi lesz. abban reménykedem,hogy az én természetemet örökli :D engem letettek vhova, pár játékkal és elvoltam. sosem hisztiztem,minden jó volt, ahogy éppen volt.
de, ha az apja természetét örökli...hjajaj..... :)

norka, bogi hogy bírta először a bölcsit. volt sírás?

azt hittem ma is 3kor lesz kelés,mert nyöszörgött mellettünk ezerrel....úgyhogy én félálomban feküdtem.aztán 4:50kor kimetnem tápot melegíteni,merthigy mostmár tuti kel a gyerek. errefel fél 6kor kelt fel...én meg kukorékoltam magamban.
lehet át kéne költöztetni a másik szobába?? vagy még kicsike ehhez?

akkora baromságot álmodtam.........mini állataink voltak. mini viziló, mini krokodil, mini pandamaci, mini nemtom mi (tuti az ujjbábu hatása....)......és esténként elkezdtek a falra felmászni és legyeket elkapni, és olyan harciasak voltak. és miközben néztem őket vmi hosszú csáppal kinyúlt az ágy alól és elkapta a lábamat...na, erre felriadtam. jaj.....

nálunk is férjem nem tudja nézni a ygereket a dokinál. rosszul ven tőle :) de köldökcsonkot ő is kezelte. és a fültisztítóval, alkoholosan jól körbeganézni, úgy tuti lesz. :)

na, ez volt a reggeli nyugi. lassan kel a gyerek.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!
Tegnap este mutiztam a képeket a babákról a páromnak, és Lillánál kifordult magából, a kajűra borulós két kép nagyon bejött neki. Ezt megspékeltem Zsuzsus nagyonkoncentrálós-olvasós képével, és ha nem lányt akart volna, akkor is tutira elolvad. De így....... :lol: :lol: :lol: Gondoltam is Rád Csakegy, hogy nem voltál........... Viszont figyi, ha egy nap alatt kitakarítottál ennyi mindent, nem is volt kosz és dzsuva, max kis rendetlenség! :lol:
Rambóka! Örülök, hogy Gergő javulgat! Gyógyuljon is emg hamar, mert elég nehéz lehet nektek. Főleg, hogy párod korán kel.........
Norka! Vettem, rögzítettem.............. :roll: :lol: Még jó, hogy az én hajam baromi hosszú, lehet mibe rakosgatni a csattokat! :):):):):):) Jobbulást Boginak is!
Dimet! Én colát iszom...... Nem tudok ellene mit tenni, annyira kívánom, hogy nem is igaz. Nem jó ám semmilyen más szénsavas lötty, csak a cola, és nem érem be mindig egy pohárral, ja és a dietcolát messzire hajítom az erkélyről....... Már T-m is zizeg, hogy nem lesz ez így jó, és nem ihatok, nem fog nekem hozni, de én meg ilyenkor faxán előveszem az önfejű/makacs/arrogáns énemet, és közlöm vele, ahogy akkor ne hozzon, öltözök, hozok magamnak. Egyszer meg is tettem, azóta elhiszi................ :oops: :oops: :oops: Nem tudom mit kellene csinálni, az önfegyelmen kívül persze. :( No, majd ez is elmúlik talán, mint a babgulyásos időszak!
Vendég
 


Ja, és T. tegnap meglátta a tickeremet is...........
Akkora pánikot lehelt a nyakamba, hogy már csak 131 nap van addig, hogy apa legyen??????????????? :shock: Naggggyon helyes volt, ahogy elkezdte tervezgetni, hogy addig minden hétvégén mit kell csináljon, hogy tuti legyen minden! :lol:
Vendég
 


Csakegy! :lol: :lol:

Úúúúgy bírom hogy ilyen őszinte vagy!

télleg nem jó hogy ilyen sokáig fent maradsz. aztán másnap kidőlsz. nagyon gerillaszerűen takarítasz te is, egyik nap hajnali 3 ig minden, aztán kifáradsz, és egy hétig megint nincs takarítás. a folymatos de kevesebb munka egyenletesen elosztva jobb lenne. én is ilyen vagyok. próbálok tudatosan figyelni rá.

a baj csak akkor van, ha beteg a gyerek, vagy én és felborul a kiegyensúlyozott munka. akkor megint érheti utol magát az ember.

azt a dobogót próbáld már elintézni. nagyon kellene nektek.

próbáld meg hajnali 4-kor avizet. sztem nem éhes. ha este jól bekajált, pl. 8-kor reggel 6-ig biztos nem lehet éhes.

de rögzül aztán a rossz szokás. Anyooka írta, ő lánya még mai nap is 3 évesen szokott kelni 4-kor, mert ehhez szokott hozzá.

Johanna sálját nálunk is anyumnnak kellett elkezdenie. sztem befejezni is ő fogja.

dimet a lehető legjobbat akkor teszed, ha külön szobába teszed. nem pici hozzá. csak azoknak nem voltak alvásgondjaik, akik hamar külön tették a gyereket, almodo, zsizsik stb.

Kép

Kép
rejo
 
 


Jelentem leesett a csonk,és semmi váladék (kop-kop)
Asszem Adánál sokkal lazábbak voltunk (és ügyesebbek :shock: )

Most ennyi mert fennforgás van.Ada betegen itthon+ a kicsi.

KépKép

KépKép
okr
 
 


na csak bekukk... (visszaolvasni megint nem tudtam, Lilla meg üvölt, nem akar aludni úgyhogy rohanok is tovább...)

Okr: gratula a köldökcsonkhoz :) Adának jobbulást!

Rambóka: Gergő remélem jobban van!!!!

Dimet: én is a met mellett kezdtem el édességet zabálni!!!!!!!! Tök gáz mert előtte döbbenetesen jó volt az önuralmam, soha nem volt édességzabálhatnékom, a met mellett pedig olyan szénhidrátéhségem lett, hogy valami döbbenet. Szerencsére a súlyomon nem látszott :)))

Monácska: ajjaj, kóla... (terhesen én is kívántam, de anno vagy 4-5 éve "beléptem" az anoním kólisták klubjába azóta tiszta vagyok :)))))))) (fú... terhesen nagyon durván kívántam én is... szerintem a kóla olyan mint a heroin... hiába szoksz le róla, függő maradsz... és csak az önuralmadon múlik, hogy visszaesel-e...)

Rejo: nekem nem megy a folyamatos takarítás... főleg mert a lakáshoz egy rendetlen férj is tartozik -na meg egy bazi rendetlen feleség azaz én- és egyszerűen nem vagyok hajlandó folyamatosan takarítani... kiganézom a konyhát és fél óra múlva ugyanúgy néz ki... aztán amikor felemlegetem jön az, hoyg dehát ő szokta általában takarítani. Mindegy, Lilla is ilyen lesz, ezt a példát látja... (legutóbb jól ki is akadtam ezen... és elegem lett abból, hogy mindig arra várjak, hogy majd a férjem segít (ha nem lesz megfázva, ha nem dolgozik stb.) úgyhogy inkább egyedül csinálok amit lehet... azt meg ugye csak akkor tudom normálisan ha Lilla már alszik... de ha 8-kor lerakom akkor még ennem is kell, zuhanyozni stb... aztán nem csoda ha éjszakába csúszik... de legalább csinálom. Most, hoyg kiköltöztünk a nappaliba vége a kukorékolásnak, feküdni kell :( Úgyhogy most, hogy a férjem elutazott 4 napra ÉLVEZEM, hogy enyém a lakás... (na jó, Lilláé is, de neki még nincs szavazati joga)

Anyós mára beígért egy villámlátogatást... úgyhogy ha hív akkor nem fogom felvenni, ha csönget akkor nem nyitok ajtót... (nála a villámlátogatás azt jelenti, hogy nincs ember aki levakarja rólunk...)

Ja... Lilla ma nem kapott éjjel kaját. Jelentem, túlélte... 7 körül visított, hogy ő most már tényleg éhes, de ennyi... hajnali 1/2 5-kor ébredt, hogy cicit ide izibe'... de cici helyett csak puszit kapott és beletörődött a sorsába... és fél perc alatt visszaaludt... Mondjuk iszonyúan be is vacsoráztattam, valszeg az is belejátszott (rentgeteg krumpli, cukkini, répa, alma)
Vendég
 


Sziasztok, köszönöm az aggódást, végre itthon!A saját ágyam, WCm (!!!!!) és kádam és egyáltalán. Nagyon hamar fáradok, de jól vagyok. Kicsit később leírom mi volt, van. De ez a kórház katasztrófa!!!!
Vendég
 


lafi, de jó!!! igen, igen...saját wc megváltás...
melyik kórházba voltál?
vigyázz magatokra! nagyon:)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet, Szabolcs utcai....Mávos lennék, de hát az még zárva van....
Vendég
 


jaaaaa....

kavics, sikerült dönteni? én sme tudnék most :) nálam a szín győzött. de először mi is veneziat akartunk. vagyis nem. pramette-et, vagy mit....de az uno nyert:)

éppen életünk első plazazasa volt, europarkba mentünk, azért nem tudtam bezsélni. gyerke elnézelődött, aztán elaludt. anygalka volt.

ja, kezd leszokni a jobb cicimről. vajon miért??? pedig jön belőle anyag...nem értem.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Lafi itt is üdv! :D

Rambóka Gergő,hogy volt ma?
Remélem egyre jobban!

Csakegy úgy látom nagyon pörögsz! :D

Okr Adának is jobbulást!

ma jó sokat ücsörögtem a gépnél, babakocsikat nézegettem...ha nem lenne csak 2db kocsi mennyivel könnyebb lenne választani...na jó majd csak februárban veszünk de olyan jó nézegetni...csak már nem tudom mi a jó egy kocsiban, mi csak reklám és divat :roll:
Tetszik a Graco kocsi . van vkinek ilyen??
ezen az oldalon sok kocsi van..kismamik ismeritek?
http://www.poppet.hu/catalog2/catalog/i ... ?cPath=357
Vendég
 


na, mindneki kocsi lázban ég? rambókának jó kis anyaga van róla!!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1195246865.8446.jpg[/img] [/img]

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet!

Erre jó a hónalj tartás.
A dedek egy része időnként jobban preferálja egyik v. másik cicit, a hanyagoltban viszont csökken a tejtermelés, mire úgy döntene, h. egye fene jó a jobb is, onnan már nincs mit szívni.
Úgy tudod "átvágni", h. úgy teszed cicire, mintha a kedvelt cicin lenne, tehát ugyanazon az oldalán fekszik, csak a pocija nem a mellkasodnál van, hanem a hónod alatt. Magyarul a dedet elcsúsztatod egy cicivel jobbra a balról.
Itt van kép is:
http://www.kismama.hu/kismamacikk.php?id=61&cid=22221
http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=foto2

Lafi!

De jó, h. kiszabadultál!
Tessen pihizni! Sokat!
Dimettől kérd el az összes sorozatát szépen egymás után és heverésszél a Tv előtt!
(Én a végén már Mónika Sót is néztem, de ne mondd el senkinek! :wink: :lol: )

Csakegy!

Köszöntelek a dackorszakban! :lol:
Nekem legalábbis néha az az érzésem, h. már benne vagyunk.
Legalábbis ami az "én akarom, én csinálom" hisztiket illeti.
Megy már rendesen!

Ugyanaz a lakberendezőnk? Mert a karám kivételével a nappalink ugyanolyan! :lol:

Lámpát sajnálom! Ikeában van szögletes tejüveg aránylag olcsón:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/90029221
Ez könnyen festhető, mert sík felületű. Ha vízszintesen döntve akarod elhelyezni, akár egész jeleneteket is festhetsz rá, v. a kedvenc bordűröddel dekupázsolhatod is, ha nem túl vastag a papírja.

Mi hétvégente takarítunk a párommal, így gyorsabb is, meg kevésbé unalmas! (jó, tudom, h. nem minden pasi kapható ilyesmire! :? )

Ha Lilla ilyen könnyen feladta hajnalban, akkor csak nem éhes!

Kincs!

Azt hiszem Norkának volt Graco.
Én azt olvastam, h. nagykabátban nem fér el benne a gyerek, annyira szűk.
Persze ez függ attól, h. mekkora a gyerek, illetve mekkora lesz akkor, amikor majd nagykabátot kell ráadni.

Kismamák!

Nyugodtan támadjatok le babakocsis anyukákat bárhol, h. meséljék el, h. mit szeretnek a kocsijukban és mit utálnak. El fogják mondani! Az a legbiztosabb értékelés, amit olyasvalaki mond, aki naponta használja a kocsit!
És ne csak pár hetes csöppségeket tologatókat, hanem nagyobb gyerekkel rendelkezőket is, mert több idő alatt több tapasztalat gyűlik fel, több helyzethez kell alkalmazkodnia a kocsinak, és ami el tud törni/tönkre tud menni könnyen, az ennyi idő alatt általában tönkre is megy!

Most én kérdeznék:
Párom tesója filózik lapos TV-n. Ha van vkinek plazma v. LCD TV-je, elmondaná a tapasztalatait? Előnyök, hátrányok, kedvenc márkák, ne-vedd-meg márkák?
Bocs, ha OFF! :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Igen emlékszem, hogy Rambóka nagyon felkészült és már párszor volt téma a topikban...
Nekem tetszik a kocsira szerelhető hordozó..egyesek szerint felesleges és az első hónapokban a babának sem jó (csak divat) ja és van vmi talp egyes hordozókhoz..ez fontos??Vagyis hasznos?
Sok kocsinál a tolókar nem állítható..azt mondák mostanában nem gyártanak ilyet :shock:
A mózest sztem csak téli babák tudják kihasználni... pedig szinte minden kocsihoz adják persze pénzért
Ja és azt is hallottam,hogy a kocsi szélessége sem elhanyagolható, mert egy 6hónapos bundazsákos baba nem fér kényelmesen el mindegyekben :shock: erre is kell figyelni??
Ja és persze honnan tudjam, hogy a kiképzése a kocsinak és hordozónak tökéletes a babának,azt olvastam nem mindegyik divatos kocsi jó a baba hátának..
hát ide jutottam a mai délutáni netezésemmel..na meg ne legyen nehéz, az autóba is férjen, és a kereke se legyen kicsi .
http://www.poppet.hu/catalog2/catalog/p ... ts_id=2562 ez pl tetszik csak az ára borsos
Szívesen olvasok tapasztalatokat :D
Vendég
 


Sziasztok!

Na, hiányoztam vagy 2 hetet, majd egyszer visszolvasok.

Babapopsi: éppen piros nálunk is, és biza érdekeseket produkál a pelusba, biztosan attól. A fogínye megduzzadva, rág veszettül, egyetlen foga sincsen még, de már egy hónpja szenved tőle. Hány foga lesz? Midnenik egy hónap? :evil: Szörnyű.

Kajálás: azt eszik, amit adok neki, még eddig nem volt olyan, h szereti vagy nem szereti. Mindent egyformán mohón nyom be.

Rendetlenség: olyan vagyok, hogy már magamat útálom lassan. Nem bírok rendet tartani 2 percig sem. Csakegy: csodállak, hogy nekifogtál, én még mindig bokáig járok a koszban, stb. Egyzer majd nekifogok én is takarítni.

Férj: elutazva. Per pillanat a Helloween-re rokkozik Bp-en. Érthetetlen, ez akkora rokkerfejű alakzat, h minden koncertre elmegy. S ha több pénze lenne, akkor még többre menne. Na nem akarok panaszkodni, meg is értem valahol, egy jó rock-koncert midnent megér, nov.1o-én, éppen a névnapom alkalmából lépett fel Szebenben a Scorpions, azt megnéztük együtt, a szüleim pedig blbiszitterkedtek. Szuper lett volna, csak szétfagytunk, és útáltuk a sok majom parasztot, mert ez kivételesen ingyenes koncert volt és olcsó húsnk híg a leve... ezt tudjuk. Azért megeérte, Scorpionsékat még sosem láttam, ez volt az első.

Rambó: merre vagy? Mi a szitu a fiacskáddal?

Dimet: Tibike 4 és fél hónapos volt amikor elkezdtük a hozzátáplálást, pedig akkor már csak tápszert kapott, merthogy 4 hónapos koráig volt hajlandó csak cicit venni a szájába. Szerintem se siess.

Annyi midnent akartam írni, de semmi sem jut eszembe, úgyhogy mostmár lefekszem, alszom egyet, remélhetőleg reggelig.
Ja, Tibike mostanában este 9-fél1otől reggel 8ig alszik. Hálistennek sosem éjszakáztunk, kivéve a múlt7en kétszer is. De csak egy-egy rövid etetés erejéig. Az első az érthetetlne volt, de a másodikkor annyira fáradt volt este, h felét sem tudta megenni a vacsorájának, belealudt. Próbáltam felkölteni, h még egyen, de mindenképpen bele akart aludni. Így aztan hajnali 3kor felordított és megette a maradékot, aztán OK volt reggelig...

Na, puszik, mert esek össze a fáradtságtól.
Kir

Kép
k.ir
 
 


rami, mi is venni akarunk, férjem benne van a témában.
de jelenleg ő sem tudja eldönteni milyet vegyünk. (pedig már benne van hót mélyen a témában)
plazma vagy lcd...felbontás, stb...pont ma voltunk nézni.
nézegessen net-en, plazma vs. lcd kereséssel keressen rá. (jól megfogalmaztam)

oksa, kipróbálom azt a szopiztatást, emrt szerintem egyre kevesebb a tejem a jobb cicimben. próbálom cselezni, de nem megy....mindegy, ahhoz képest amilyen kétségbe voltma esve,hogy nem fog szopni a gyerek, jó vagyok:) lassan 4 hónapos.
ha nem lesz tejem kénytelen leszek fogyózni :D ezt az alkut kötöttem magammal. úgyhogy még küzdök. (ma tibi csoki, epres töltelékkel...gyerek korom óta nem ettem...nyami. jóvót.ja, és mézeskenyér 2 napja)

ja, én is a végén ráborultam a mónika showra, de azért mert elfogytak a sorozatok :D de a balázs jobb :D

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Ja igen!!!

Mindenképpen el akartam mondani, h a kötést úgy kell befejezni, hogy:

két szemet egybe veszel, tehát csak egys zemet kapsz belőle.
Na ezt az egy szemet visszateszed a baloldali tűre és megint egybe veszel kettőt, és addig veszed egybe a szemeket (mindig kettőt), míg csak kettő marad, ekkor elvágod a fonalat és egészen áthúzod a szálat. Persze hosszabbacskát hgysz meg, h tudd eldolgozni. Azt úgy, h veszel egy horgolótűt és szépen elbújtatod.

Bevallom nagy kézimunkázó csajszi voltam, amíg rá nem kattantam a fórumozásra.
Kötöttem, horgoltam, de legfőképpen gyöngyöt fűztem. Egyetemista koromban többször is árultam ilyen népművészeti kézműves vásárba és szép summákat vágtam zsebre :wink:

Majd keresek fénykepet, mert lehet, h van.

Kép
k.ir
 
 


Rambóka: Pont olyan lámpa volt mint amit belinkeltél...

Kép
Vendég
 


Csakegy!

Nagy kár érte! :cry: :cry: :cry: Szép volt! :D Ügyes vagy!
Nálunk is elrepedt az egyik ilyen lámpánk, de már vettem másikat! Az éleknél nagyon vékony, könnyen törik! De olcsó.
Viszont így megfestve már megfizethetetlen érték!

Kincs!

Szerintem a mózes tök felesleges! Pláne, ha van hordozó. Az sokkal biztonságosabban beköthető a kocsiba.
Az is jó, ha a hordozó rárögzíthető a babakocsira.
Igen már én is olvastam, h. a Quinny féle "ülve fektetős" pozíció nem igazán jó az ülni még nem tudó babáknak. De közelebbi tapasztalatom nincs ezügyben.
Itt találsz egy véleményezős fórumot típusokra lebontva:
http://www.babaszoba.hu/forums/forum?fo ... babakocsik

Gergő jobban van, ma már aránylag rendesen evett. De a hasa megy még egy kicsit.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kincs: sok sikert a kocsivásárláshoz :) Ha könnyű lenne nekünk most nem lenne 4 babakocsink ;oDDDDD

(Az egyik - Peg Perego Classic- még mindig eladó. Hatalmas a mózese, szuper jó utazóágynak... az értékéből pedig már nem veszít, örök darab... szerintem az első 2-3 hónapban jó amíg a babának jobb ha simán fekszik - nyáron azért, hogy ne izzadjon be, télen meg mert ugye tök jól lezárható ... utána én már nem használnám, mert túl nagy, viszont akkor már sokkal könnyebb jó babakocsit venni mert nem lesz "kötelező" a vízszintesig döntés, a 150 fokos is tökéletes lesz és így nem kell mózesest venni.. Meg is kéne már hirdetnem 1-2 helyen...)

ja... nálam abszolut és tuti nyerő a Römer Verve. Imádom!!!!!!!!!!! Ha nagyobbak lennének a kerekei ez az egy kocsink lenne összesen (plusz a kenguru persze). Így meg mindig ezzel megyünk bevásárolni, a városban sima aszfalton is jó. A Römer Baby Safe plus autósülésekkel kompatibilis amit abszolut nyerők a törésteszteken (a Soroksári úti outletben a legolcsóbbak! Újonnan garanciával 25 körül lehetnek most)

Dimet:
ez a kép naggggyon jó :)))))))))))))))))))))))))))))))

Rambóka:
igen, szerintem is ez már a dackorszak előszere... csak még teljesen kezelhető formában, még tök könnyű kihozni a hisztiből... (Viszont döbbenet mennyire "kisgyerekesedik"... szinte napról napra értelmesedik én meg csak lesek:)))))) Szerintem ez a legjobb időszak :) Még kezelhető viszont már tök értelmes ráadásul papagájt játszik és ha a beszédet nem is de minden mást utánoz:))) Az egyetlen dolog amit nem ért azok a fogaim - elkezdte őket piszkálni- na meg a mellbimbóim... na azokra ráfókuszál és pöckölget-né- őket ha hagynám... (a hasam, mellem meg csupa seb mert kaja közben még a frissel levágott karmait is belém mélyeszti...)

k.ir:
irígy, irígy a koncert miatt :) Az átalvós éjszakákhoz pedig gratulálok, szurkolok, hogy ez így is maradjon - vagyis inkább még ennél is jobb legyen.

Köszi a kötéssel kapcsolatos infót!!!!!! Még nem tartok a befejezésnél de most legalább tudom hogy kéne :))))

(tök gáz pizzafutárt fogtam ma ki... 1900 volt a pizza, extra százas volt, hogy áthozzák a kerületünkbe -az utca túloldalára még ingyen hozták volna- aztán xarrágó voltam és aszontam, hogy 190 Ft elég a kiszállításért és csak simán felkerekítettem a pizza árát... erre hallom, hogy ott morog a futár a lépcsőházban lefelé menet... tökre ledöbbentem... eleve drágább a pizza ha kihozatom, felár is van a szállításért ráadásul majdnem másfél óra kellett a kiszállításhoz és még kerekítek is és még neki áll feljebb... még jó, hogy ennél a cégnél felszedhetetlenül leragasztják a dobozokat így ha legközelebb is ő jön nem tudja hazavágni a pizzánkat... Mondjuk le akarok szokni róla de egyszerűen nem volt kedvem főzni... )
Vendég
 


ja... én is azért sajnáltam a lámpát mert túl sok munkám volt vele... (ráadásul ez oldószeres festékkel készült amiről terhesen letiltódtam, most meg Lilla miatt nem merek azzal festeni... a vízbázisú festékek pedig nem szépek sajna... )
Vendég
 


kár a lámpáért :( az ilyen sajátkezű dolog a legmegfizethetetlenebb érték. (fú, jó hosszú szót írtam le)

pizza. nyami.sütni kéne. jó kis házikolbászosat. :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


ja, képzeljétek ma milyen jó dógom vót....
átjött a szomszédcsaj, mert már mondta többször,hogy vállal arcmasszázst, első ingyenes. míg macifül aludt, addig 30 percig megmasszírozta az arcomat. fúú, én olyan fitt és friss lettem, hogy csak na. mondtam neki,hogy heti egy alkalommal ezt bevezetjük. :)
pörögtem,mint a búgócsiga

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


ja még annyi: MÓZEST SENKI SE PRÓBÁLJON BEKÖTNI A KOCSIBA... akkor sem ha adnak hozzá bekötőkészletet.. Egyrészt tilos (tudod... meg**** a rendőr ha elkap...) másrészt életveszélyes a babára nézve... Szóval a mózes és az autósülés két külön kategória... plusz olyan ülést inkább senki se vegyen ami nem ment át valami nagyobb szervezet töréstesztjén egy legalább jó eredménnyel... (és sokszor nem a legnagyobb nevek a nyerők... és egy márkán belül is vannak kakukktojások)
Vendég
 


dimet: máááááááááááázlista :)))))
Vendég
 


tudtuk vmi jó helyet, ahol olcsón, jó sarokkanapét lehet kapni:)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?