Új privát üzeneted érkezett!

Magdolnam: szerintem igen, de ez dokifüggő. De ma már nem hiszem hogy ne írnának ki. De ezt a nődokiddal kell megbeszélned, mert ő ír egy javaslatot a házidokinak, hogy vegyen fel táppénzre.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


hihi laptető :lol:

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Ez remélem jót jelent! :) szóval valószínűleg kiír. Azt hittem hogy ő ír ki, de legalább már ezt is tudom. Ha már itt tartunk egy fontos kérdés. Elevitet szedek, amiben eleve benne van a folsav (0,8mikrogr) kell külön folsavat szedni? (800MILIGR)?
magdolnam
 
 

 
 

Szerintem nem kell. Én kb a 12. hétig szedtem az elevitet utána semmit, és egészséges lett a babóm.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


:) nem akarom túlvitalizálni magam, mert az sem jó
magdolnam
 
 


már csak negyed óra és megyek haza!!!!!!!!! Apa már vár, olyan kis drága! :) Egész nap egy túrórudit ettem, alig megy le a kaja. Pedig éhes vagyok ám :(
magdolnam
 
 


Angelo
Üdv közöttünk.
Nekem nagyon ismerősek a tüneteid. Igaz nekem mindig megjött de gyengén, növekedett a pocakom is mintha terhes lennék, minden tünetet produkáltam: hányinger, kivánósság, cicifeszülés, stb. A dokim azt mondta azért van, mert már nagyon szeretnék babát. Szóval álterhes voltam. Amint sikerül önmagadban letisztázni, hogy nem vagy terhes a tünetek lassan elmúlnak. Én kb 10 negatív tesztet csináltam, mire elhittem és elismertem, hogy nem vagyok kismama. Ezt az előtej tüneted miatt írom le. Sokat olvastam erről és sok nő állítólag még a szülőszobára is elmegy, mert megindultak neki a fájások.

ODRI!!!! Hol vagy?

Hogy vannak a kismamáink? Muffin, Magdolnam, Manocska, Csubi?
Lassan már nem tudom fejben tartani, hogy kik azok. :D :D :D

Kép
Kép
nati80
 
 


Tuti meg fog jönni, mert annyira fáj a hasam, hogy csak na. :( :( :(
de a hőm még fenn volt ma reggel. Nem igazán értem én ezt. :roll:

Akkor milyen tesztet csinálnak a védőnők minden alkalommal??? Én nem tudom, csak a barátnőm mesélte.

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati: a vizeletből néznek a cukrot, fehérjét, acetint meg nitritet.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Kisvirág
Azt is papírcsíkkal csinálják, mint a terhestesztet???

Kép
Kép
nati80
 
 


A munkahelyemen alkalmassági vizsgálaton is csinálnak ilyent. Adnak egy papírcsíkot és le kell pisilni. :) Abból a cukrot nézik szerintem.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!
Angelo:
Üdv a csapatban!!!
Nekem is volt ilyen esetem, az első terhességem után amit sajna megkellett szakitani mert bárányhimlős lettem :cry: :cry: a9.-ik hétben.Az abortusz után annyira felborult a hormonháztartás, hogy 3 hónapig nem jött meg a mensim, a terhestünetek mind megvoltak, aztán meg tej is csordogált a cicikből. Vérvizsgálatból megállapitották, hogy magas a prolaktin szintem, ami elméletileg megakadályozhatja a teherbeesést, de az érdekes az volt, hogy amikor az eredmények után mentem már ott lapult a kis babóca a pocimban,közbe a dokinő váltig erösitette, hogy ilyen hormoneredményekkel nem lehet teherbeesni!!! :wink: :wink: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


jajj csajszik, mondjátok már mit csináljak, annyira fáj a fejem, előállt a migrénem :cry: :roll:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Nekem ilyenkor csak az Algopyrin hat.

Kép
p__lilla
 
 


köszi Lilla, nekem nem hat már az sem :cry:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Kép

annyira fáj, hogy hányingerem van bele
pfujj, utálom mikor fáj. Se aludni, se gondolkozni nem tudok csak sétálok le és fel a házban :roll:
Probáltam lefeküdni, de ugysem szünt. A gyerekek meg itt zajonganak, nekem meg úgy tűnik mintha minden hangerő a maximumon lenne....

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Nati: igen ilyen kis vékony papírral és az szineződik el.

Márti: cataflam? Nekem az jön be.

Nekem nem akar aludni a fiam. Kivagyok tőle. Az a baj, hogy én altatom őt, ő meg röhög a pofámba, most kijöttünk, mert láttam semmi esélyem.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


azt hiszem bevettem az utolsot :cry: ,de azthiszem van még valahol a gyógyszeresdoboz alján, megyek megnézem

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Márti
Nekem a legjobb, ha besötétített szobában lefekszek és megvárom míg elalszok. Néha 2 óra kell, néha csak 10 perc. Én kefalgint szedek a migrénemre egyébként, de ezt csak receptre adják. Gyerekekkel nem tudsz mit kezdeni? Csend kell, hogy elmúljon reggelre.

Kép
Kép
nati80
 
 


Jó éjszakát mindenkinek!
Szép álmokat a kismamáknak!
Odri neked is jó éjszakát, remélem holnap jelentkezel.

Natasa

Kép
Kép
nati80
 
 


Szia Nati!
A fiukat lefektettem,de még nem alszanak :roll:
ugyhogy még megvárom amig csend lesz teljesen, aztán megyek én is aludni, ha tudok... Nekem néha még 4-5 óra is eltelik amig belealszom
A nővérem is a kefalgint szedi, bár kértem volna belőle amig itthon volt :roll:
Párom mind maszirozta a fejem, megigérte, hogy csinál egy talpmasszázst, de elaludt :cry:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Enyém kölök még mindig nem alszik :( Megpróbálom megint elvinni aludni. Utána már én se jövök.

Márti: gyógypuszi a fejecskédnek.

Odri: remélem holnap írsz, hogy mi van veled.

Szép estét mindenkinek!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

A hőm ma reggelre leesett 36.5. Meg is jött.
Még reménykedtem, hogy csak azért alacsonyabb, mert korábban mértem, de sajnos nem.
7-kor indulok suliba, csak benéztem köszönni és megnézni volt e Odri. Remélem ma jelentkezik.
Kismamik vigyázzanak magukra!!! És a többiek is.
Este jövök!

Natasa

Kép
Kép
nati80
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek! Kép

Tegnap annyira álmos és fáradt voltam, hogy hazafele a kocsiban elaludtam és amikor hazaértünk mindent ledobtam és rohantam az ágyba 9kor és azonnal elaludtam. És nem dobott ki az ágy 5-6kor ennek úgy örülök. Legalább jól kipihentem magam.
magdolnam
 
 


Nem baj Nati, majd a kövekező hónapban már legalább (remélem) élesben megy a dolog :)
magdolnam
 
 


Szép jó reggelt mindenkineK!!!!

Nati:
:cry: ne keseredj, majd együtt fogunk babásodni :wink:

Magdolnám:
a fiaim egy fél órát gyönyörködtek az ásitó napocskába, nem hagyták, hogy belekezdjek az irásba :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


:) szerintem is jópofa ez a napocska. Szerintetek normális, ha néha szurkál a pocim, nem épp a legtompábban... pl akkor ha testhelyzetet váltok (ágyból felkelek, vagy a kanapéról)?????????????, :shock:
magdolnam
 
 


Magdolnam
Merre szurkál a pocakod?

Kép
p__lilla
 
 


Amúgy a hőm ma is fennt, 37. Ez a 11. nap ovu óta. Remélem még a + tesztig fenn is marad.

Nati
Sanjálom, hogy neked megjött, de a következő hónap, mikor már élesbe megy, biztos sikerül, és a karácsonyfa alá beteszed a + teszted.

Kép
p__lilla
 
 


baloldalt de csak néha, ahogy írtam fenntebb. Meg fájdogál, aztán hip hop eltűnik. Tehát nem hosszadalmasan, csak egy-1pillanatig.Most nyugtatgatom magam azzal, hogy a méh tartóizmai nyúlnak (vagy valami ilyesmit olvastam a neten) és a 12.hétig is akár fennállhat.
magdolnam
 
 


Szerintem, ha csak néha-néha fáj, nincs baj.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla, akkor ez jó hír! Hány napos a ciklusod? Mikor kell megjönnie? Szerintem nyugottan el lehet attól tekinteni, hogy mikor volt pé és rászámolni 14 napot. Ez szerintem nem törvényszerű, ugyanis nekem múlt hónapban 17.napon volt pé-m és a 28.napon meg miki volt....
magdolnam
 
 


Szerintetek szabad kólát inni a terhesség alatt? A koffein tartalma miatt gondolom.

Kép
p__lilla
 
 


Érdekes, tegnap ugye azt mondtam, hogy egy falat kaja nem megy le a torkomon (ráadásul, amit tegnap főztem azt imádom), de érdekes mód a mekis kaja nagyon bejött, az hipp hopp lecsúszott. Nem értem én ezt....
magdolnam
 
 


Sziasztok!

Remélem nem baj, hogy csatlakozok hozzátok, de én és a párom hasonló gondokkal küzdünk. Szeretnénk babát, de nagyon félek, hogy nem sikerül. Januárban hagyom abba a gyógyszert. Van valami jó tanácsotok, hogy mit csináljak? A doki szerint elég, ha csak folsavat szedek, semmi más nem kell. Szerintetek?

Évi
eva81
 
 


Magdolnam
A 19. napon volt pé-m. De amúgy tegnap kellett volna megjönnie (de az csak a pé után 10. nap volt). Eddig még semmi. Többször éreztem már úgy, mint amikor megjön, már kb. 2-3 napja. Ez miatt elég sokszor meglátogatom a WC-t. :)

Kép
p__lilla
 
 


valamelyik cikkbe olvastam, hogy 1litert lehet inni belőle max, ha nem minden nap történik és kv-t is lehet. Bár ezek a tudósok egymást cáfolják.... ha szeretném akólát, és lenne otthon én bizti meginnék belőle egy keveset. :)

Mikor fogsz tesztelni Lilla? Annyira várom már, nagyon biztató a hőd :)
magdolnam
 
 


Szia eva 81!
Örülök, hogy csatlakozol. Az én orvosom a Gravidát ajánlotta, hogy szedjem már a terhesség előtt akár 2 hónappal. Ebbe benne van minden vitamin ami a babának és a mamának kell. A folsav is. A plussz vitamin meg szerintem nem árt, amíg nincs baba.

Kép
p__lilla
 
 


én is pont úgy éreztem! És hát.... szerintem nem fog megjönni!!!! Cicid nem feszül?
Szia Éva, üdözöllek a mi kis csapatunkban! Szerintem nem kavar be a fogigátló! Sőt pont az szerintem, hogy nagyobb az esély rá. Legalábbis ezeket olvastam a neten :) de ha doki is ezt mondja, akkor bizti van benne valami
:wink:
magdolnam
 
 


Magdolnam
Úgy gondoltam, hogy a pé+14 napot kivárom, aztán ha nem jön meg akkor sem, másnap tesztelek.

Kép
p__lilla
 
 


Köszi csajok a jó tanácsokat. ti mit tudtok arról, hogy ha valaki sokáig szedte a fogamzásgátlót, akkor nagyobb eséllyel lesz ikerterhessége? Engem ez egy kicsit megrémit.
eva81
 
 


:D bizti pozitív lesz! Türelmes vagy ám :) Előbb azt olvastam, hogy magneb6 jó a pocifájásra. Ki is próbálom mert van itthon :)
magdolnam
 
 


Magdolnam
Cici feszül, de az piri előtt is szokott. Más tünetem talán nincs. Étvágyam az van, nem fordul ki a gyomrom semmitől. A pé+ 8 napon voltam szarul. Nagyon fájt az egész hasam, mindenhol, meg egy kicsit a derekam. De másnapra semmi. Lehet, akkor ágyazódott be a picúr? Bízom benne.

Kép
p__lilla
 
 


:roll: nem hallottam még róla. Én viszont titkon reménykedem benne, hogy 2-en vannak ( a closti és a családban több ikerpár van->ebből kiindulva)
magdolnam
 
 


Nekem is egy ismerősöm mesélte. Nem lenne baj, de szerintem egyenlőre elég lesz eggyel megbírkózni.
eva81
 
 


:lol: szerintem IGEN! akkor lehetett a beágyazódás időpontja. Mióta érzékenyebb a cicid?
magdolnam
 
 


Eva
Fogigátló és ikerterhesség kapcsolatáról nem tudok. A mai világba sokan szednek fogigátlót, mégsincs sok ikerbaba.

Kép
p__lilla
 
 


Éva, igen lehet igazad van :roll: , de legalább (csúnyán kifejezve magamat) egy füst alatt le lenne tudva
magdolnam
 
 


Jaj kedves Lilla, úúúgy izgulok ám érted!
magdolnam
 
 


nahát csajok érdemes volt benézni. :) Ennyi jóhírt. :) Akkor eddig mindannyian júliusi babát várunk. Én nyitom a sort 6-ával ha minden igaz. :)
Nagyon örülök nektek!!!!!!!!!!!!!! :)
Hétfőn megyek dokihoz, már elvileg kb. 2 cm a bébi és látni fogom a szívverését is. Alig várom!!!!!
Most megyek mert nyolcmillió dolgom van, de muszáj volt benézni és gyorsan visszaolvasni. :) MEgérte: :)
És üdv az újaknak! :)
Odri tényleg jöhetne. Lilla, neked meg még szorítok. :)

KépKép
muffin
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?