Új privát üzeneted érkezett!

Lamme! Soha nem lehet előre tudni, mit hoz a jövő. Lehet, hogy később pozitív irányba történnek változások az anyagiak terén és akkor újból pocakos mama lehetsz. Kívánom, hogy így legyen! :wink:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok, én is gyors bekukkantok, apa babázik :D

Lamme, szerintem sem kell még ezt végérvényesnek venni...Nekem 17 és 11 évvel idősebbek a tesóim, már engem sem vártak.. :wink:

Anyakönyvi kivonat - kb 3 hét volt, mert pont ünnepes időszak volt..De a taj kártyát még nem kaptuk meg, és lassan 1 hónapos a baba!! Még 1 hetet tudok rá várni, de utána már kell a munkahelyemre is, anyaságit sem tudtuk még igényelni emiatt... :(

Még egy kérdés: igaz, hogy fejni nem tudok, nincs annyi tejcsi, de éjszaka vizsont nagyon beindul. Melltartóbetét nem elég, elmozdul (meg fekvés közben egyébként sem áll jól.. :? ) és sokszor arra ébredtem, hogy a nyakamig tejcsis vagyok.. :? Megpróbáltam "kitömni" magam egy pelussal, így alszok, hatékony, de nagyon kényelmetlen...Erre valakinek valami trükk???

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


vicsok írta:Sziasztok, én is gyors bekukkantok, apa babázik :D

Lamme, szerintem sem kell még ezt végérvényesnek venni...Nekem 17 és 11 évvel idősebbek a tesóim, már engem sem vártak.. :wink:

Anyakönyvi kivonat - kb 3 hét volt, mert pont ünnepes időszak volt..De a taj kártyát még nem kaptuk meg, és lassan 1 hónapos a baba!! Még 1 hetet tudok rá várni, de utána már kell a munkahelyemre is, anyaságit sem tudtuk még igényelni emiatt... :(

Még egy kérdés: igaz, hogy fejni nem tudok, nincs annyi tejcsi, de éjszaka vizsont nagyon beindul. Melltartóbetét nem elég, elmozdul (meg fekvés közben egyébként sem áll jól.. :? ) és sokszor arra ébredtem, hogy a nyakamig tejcsis vagyok.. :? Megpróbáltam "kitömni" magam egy pelussal, így alszok, hatékony, de nagyon kényelmetlen...Erre valakinek valami trükk???


Ez engem is érdekel, én is tejes leszek mindig :(
Vendég
 

 
 

Mtücsi, Vicsok: Aranyosak vagytok, köszi a bíztatást. Sajnos én már eléggé benne vagyok a korban (ehónapban leszek 29), olyan sokat már nem várhatunk... Viszont a párom nagyon aranyos volt. Mivel kicsit nehezen (nyűgösen, türelmetlenül) viseltem a terhességet, így megállapodtunk, hogy nem lesz harmadik (pedig szóban volt). Még a szülésnél is mondtam neki, hogy tényleg elég volt ez a második is. De ahogy írtam nektek is, a lelkem mégsem ezt gondolja... Szóval nagyon aranyos volt a párom, mert mondta, hogyha jobban alakulnak a dolgaink, akkor ő is szívesen vállalna még egyet :) Imádom őt :D Úgyhogy van pár évünk, hogy alakítsuk az életünket...

Vicsok, Panndi: Vivinél én is így voltam, olyan lehetetlen dolgokat találtam ki az elázás ellen, hogy már néha hangosan röhögtem magamon. De nekem végül maradt a melltartó + melltartó betét változat, mert ahogy írod, elmozdul, átázik, de még mindig a legstabilabb volt.

Ágica123-ról tud valaki valamit?
lamme
 
 


lamme írta:Mtücsi, Vicsok: Aranyosak vagytok, köszi a bíztatást. Sajnos én már eléggé benne vagyok a korban (ehónapban leszek 29), olyan sokat már nem várhatunk... Viszont a párom nagyon aranyos volt. Mivel kicsit nehezen (nyűgösen, türelmetlenül) viseltem a terhességet, így megállapodtunk, hogy nem lesz harmadik (pedig szóban volt). Még a szülésnél is mondtam neki, hogy tényleg elég volt ez a második is. De ahogy írtam nektek is, a lelkem mégsem ezt gondolja... Szóval nagyon aranyos volt a párom, mert mondta, hogyha jobban alakulnak a dolgaink, akkor ő is szívesen vállalna még egyet :) Imádom őt :D Úgyhogy van pár évünk, hogy alakítsuk az életünket...

Vicsok, Panndi: Vivinél én is így voltam, olyan lehetetlen dolgokat találtam ki az elázás ellen, hogy már néha hangosan röhögtem magamon. De nekem végül maradt a melltartó + melltartó betét változat, mert ahogy írod, elmozdul, átázik, de még mindig a legstabilabb volt.

Ágica123-ról tud valaki valamit?


Csak azt nem értem, miért ilyen melltartóbetéteket csinálnak, alig van rajtuk rqagasztó :? Vagy csak én veszek rosszat? :(

Vivi mit szólt Nikihez? :)
Vendég
 


Lamme! Én 30 évesen lettem anyuka. :wink:

Anikó, Panndi! Igen, a legjobb megoldás éjszakára a textil pelenka a melltartóba. Én is ezt tettem, bár a melltartóim nem igazán díjazták, de nem ez volt a lényeg. Valahol olvastam is korábban, hogy textil pelenkát vágtag 4 darabba és beszegték a széleit. Ami nálunk még megoldás lett, az az álometetés, mint már korábban írtam. Este 10-1/2 11 körül Gáborkámat mellre teszem. Ilyenkor általában csukott szemmel eszik és visszaalszik. Kénytelen voltam ezt kipróbálni, mert reggelre nagyon tele lettek a melleim. 12, majd 14 órával az utolsó esti szopi után el lehet képzelni, hogy milyen pokoli érzés volt. (Majdnem mellgyulladás lett a vége.)Ha lefejtem akkor a mélyhűtőbe vándorolt a tejcsi, nem a kisbabám profitált belőle. Na, ekkor kezdtem el mérni, hogy mennyit is eszik Gabóka. A két nagyfiú éjszaka minimum egyszer evett, de Gáborkámnak olyan jó az alvókája, hogy nem ébred fel, végigalussza az éjszakát. Ami nagyon kényelmes így, de a tejtermelésnek egyáltalán nem kedvez. Az álometetéssel viszont nálam megoldódott a "ciciszétdurranás" veszélye és Gabókám is többet eszik végre. :wink:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!
Nagy-nagy gratula az új babákhoz, sok-sok örömet és boldogságot! :):):)
Nem tűntem el, csak nem nagyon netezem mostanában.
A KIS Töki jól van, ma voltunk 4D-n, minden rendben, alig várom, hogy Ő is kibújjon :)
Mindenkinek minden jót, sok türelmet, sok tejcsit, meg minden... :D

Kép
Kép
agica123
 
 


Sziasztok!

Olvasgatlak titeket már egy ideje...

Lenne egy kérdésem...

Szült valaki Kunné Irénnél?

Ha igen... kérdezhetnék? :wink:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam az orvosomnál a magánrendelésen, mostmár csak CTG lesz a kórházban. Bence 1 kgot hízott 2 hét alatt így 2700 g ra saccoltta :oops:, a feje 9.5 cm (11 cm a másik irányban) Ez a súly ugyan csak becsült, de kezdek izgulni hogy mekkora is lesz a végén ha ilyen tempóban nő....

Új hír hogy a II. női Klinikán szülök mert az orvosom átment oda. Ennek örülök mert a Szabolcs utcától azért kicsit tartottam (bár sokatoknak volt pozitív véleménye a végén), csak egy hátulütője van hogy így nem tudok egyenlőre szülésznőt választani, de remélem ez még alakul. Így már nem igazán tartozom közétek ezzel a fordulattal, igazából meg sem lepődtem mert a lassan 9 hónap alatt ez az 5.!! potenciális kórház...mindet bezárták vagy átalakították ami eddig szóba jött.

Azért még olvasgatlak benneteket, mert olyan kedvesek vagytok!!!!!

Ma összepakolom a kórházi csomagot, legalábbis nagyjából.

Ti szedtetek homeos bogyókat??? Használt?

Puszi:

Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Én csak málnalevélteát ittam, de hát semmi hasznát nem vettem. Burokrepesztés után 9 órával lett meg Zsófi, nem nevezném gyors tágulásnak :lol:
Vendég
 


Tücsi, akkor marad a pelus a melltartóba... :? Melltartóbetétet meg hiába ragasztom be, fekvés közben a gravitáció és egyéb tényezők miatt nem oda kerül...

Kérdezte apa tegnap, mit kérek karácsonyra. Én azt mondtam neki, 8 óra alvást hason fekve egyhuzamban melltartó nélkül.. :D Hát igen, azt hiszem erre mondják, hogy pénzért nem kapsz meg mindent :D :D

Lamme, én is 30 évesen lettem anyuka...először.. :roll:

Málnalevelet én is ittam, de nem tudnám megmondani, volt-e hatása, nálam nagyon gyorsan ment minden...Homeós bogyókat nem szerdtem

Zsuzsi, neked sok sikert a II. klinikához..Én ott kezdtem, ott ajánlottak dokit, aki nekem végül is nem jött be, így kerültem a máv-ba, majd a szabolcsba. Magát a kórházat nem láttam, de sógornőm ott szült, és csak jókat mondott..

Uh becslést ne vedd kp-nak, 5 nappal szülés előtt nekem 3100gra hozta, és 3700-el született ...

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


FnéKia! Én csak ctg-n voltam nála (Kunné Irén)még a MÁV-ban is és a Szabolcsban is. Sokat beszélgettünk és nekem nagyon szimpatikus volt a viselkedése, hozzá(m) állása és a véleménye szülésről, szülészetről, babavárásról. Lényeg, hogy a MÁV Kh.-as szemlélettel nagyon egyetért, sok számomra új dolgot mondott, amit nagyszerűnek tartok, de korábban csak újságban olvastam róla, mármint, hogy ilyen is van. Ő pedig tapasztalatból beszélt. Ha nem lett volna már addigra egy fogadott szülésznőm -akit bátran mernék mindenkinek ajánlani, tényleg profi- valószínűleg őt kértem volna meg. Sztem ne is filózzál rajta, főleg ha a doki -én is nála szültem (G.I.)- őt ajánlotta. Jó kezekben leszel, hidd el.

Anikó! Andris gyártatja magának a tejet 1000-el. :lol: Van ott fogyasztás, kérem! Nem csoda, hogy a 2 óránkénti evések után kiürül a tank. :lol: (Később már nem olyan sok tejcsi fog szétfolyni az ágyban reggelre.)

Lilly! Még nem is reagáltam Eszti baba fotójára! Nagyon szép!!!! :D És ez a kis angyalka készíti ki a mamáját?!! El sem hiszem!!!! :lol:

Tn_ Zsuzsi! 5. kh. nem semmi! A II-es női modernebb, jobb felszereltségű. Annak idején én is filóztam a MÁV és a II-es női között. És Szabolcs lett belőle.:D Nekem a változások ellenére nagyon kedves emlékeim vannak a szülésemről. De valószínű, hogy én is a dokim után mennék. :wink: Szülésznővel kapcsolatban pedig már itt a neten a II-es Női Klinika topicban kérhetsz tanácsot és infókat. Amúgy a szülés után otthon már szinte mindegy, hogy hol is született a baba. Mindenki odaír, ahol jó a fogadtatás, sok jó tanácsot és lendületet, energiát kap. Sztem legalábbis. :D

Hú, de hosszú lettem már megint. Bocsi. 8)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi: Én semmilyen bogyót nem szedtem, semmilyen teát nem ittam, mégis gyorsan tágulós fajta vagyok. Az első kislányomnál kétujjnyi tágulással mentünk be, most háromujjnyival. Míg beadták első alkalommal az EDA-t, már 3 ujjnyinál jártam, most meg már sietni kellett :D Szerintem ez legnagyobb részt alkati kérdés, de biztos van alapja a homeopátiás szereknek is. Maradj velünk nyugodtan itt a topikban :wink:


Panndi: Köszi kérdésed, Vivinek nagyon tetszik a baba, egyelőre (lekopogom). Mondjuk kicsit hisztisebb, akaratosabb, de ez egyrészt életkori dolog is, próbáljuk kezelni a helyzetet :D

Ágica: Jó, hogy itt vagy megint :wink:

Képzeljétek, ma éjjel, már tudtam kicsit aludni is, nem volt műsor!!! :D Tücsihez hasonlóan mi is alkalmaztuk már Vivinél is az álometetést, és most éjjel is bejött. Meg szerintem számított az is, hogy este 6-7 körül ébren volt Niki másfél órát. Nézelődött, néha nyüglődött, de gondolom jól elfáradt ebben :D Meg végre van normálisan tejem :D Éjjel hol az egyik, hol a másik akart kidurranni :D
lamme
 
 


Sziasztok!

Köszi Tücsi!
Nemsokára fel is hívom :)

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


TAJ Kártya - VIKCSOk:
ne várd ki, menj be érte a TEVE utcába, egyből odaadják, ha már megvan az anyakönyvi kivonat!

ZSuzsi:
nekem sem a tea, sem a bogyó nem jött be, mivel a baba rosszul fordult a csatornához, tehát semmi értelme nem volt. Nem tudom amúgy mennyi értelme lett volna. Alig 2 újjnyira tágultam csak nagy kínlódás árán...részben ezért is lett császár.
Ja, és a MÁV-os prof szerint kb 5%-ban segítenek ezek a szerek.... :?

Ja és én 31 évesen lettem anyuka, szóval ezen nem kell aggódni kedves sorstársak (már aki az :) ). Manapság már nem is olyan ritka ez szerintem...
Mi mondjuk már csak egy gyerkőcöt tervezünk Boti mellé. De egyenlőre nem mostanában, nekem nem volt túl szép élmény a vajúdás, kell némi idő, amíg már csak a szépre emlékezem. Persze 2-3 évnél mi sem nem várunk többet. :lol:

szoptatás-mellbimbó:
az miért van szerintetek, hogy tűszúrásokat érzek néha a mellbimbómban? nincs kisebesedve...

köszi, üdv
Vendég
 


Lamme kicsit elkeserítettél, de aztán Tücsi megvigasztalt! :) Én is 30 vagyok és most jön az első baba, de mi is 3-at szeretnénk.
Persze még most könnyen beszélek, mert még ez az egy is bent van :?
Én úgy terveztem, hogy olyan két év múlva jöhetne a következő, és utána kicsit később a harmadik. Persze ez csak terv, ami sok mindentől függ, de én nem érzem, hogy öreg lennék hozzá:wink:

KépKép
kutyfül
 
 


Babett! Mennyi idő múlva lehet bemenni a TAJ-kártyáér?

KépKép
kutyfül
 
 


Amint megvan az anyakönyi kivonat a Béke térről,
az meg 2-3 hét, érdeklődj majd telefonon, korábban már leírtam a számot...
Vendég
 


Babett, én akkor szoktam olyat érezni, amikor folyik / vagy épp folyóban van a tejcsi... :roll:

MA MEGKAPTUK A TAJ KÁRTYÁT! :D Nov 12 dátum van rajta, okt 16-án született, tehát a többieknek viszonyitásképp ...Nekem nem volt túl sürgős, munkahelyem mindent intéz (tgyást elintézték, az anyasági ill családi pótlék van még hátra), a családi pótlék úgyis csak a nov fizetéssel lesz utalva..
Szóval jövőhéten intézhetem már, de úgyis csak később utalják..

Én egy 3-4 év múlva szeretném a következőt...muszáj addig is pénzt keresni, a másik gyerkőcöt már kertes házba szeretnénk..(mondjuk ennyi idő alatt nem tudunk annyit keresni.. :? :cry: ) De majd alakul...optimista vagyok :wink:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Régebben a 18-26 év közti nők szültek a leginkább.
A 30 -on felüli szülőnők már "öregnek "számitottak.

EZ MOST MÁR NEM IGY VAN !!!!

Az átlag 30 év kürül szül, sőt ....

Semmiről nem vagytok elkésve.

Még én is szeretnék egy 3. babát , és igy 34 évesen sem érzem magam idősnek ehhez.

Ráadásul aki ennyire szeretne kisbabát, mint te Lamme, az igazi anya tipus és ha mód van kell is mégegy csöppség.

:wink:
nadimo
 
 


Sziasztok!

Babett: A tűszúrásos érzés a tejbelövellésnél szokott lenni nálam. Ez nem csak szoptatáskor jön elő, hanem néha csak úgy, de szinte mindig, amikor szomjas vagyok és iszok egy nagy pohár vizet. :wink:

Kutyfül: Bocsi, hogy elkeserítettelek, nem ez volt a szándékom :oops:

Nadimo: Olyan jól esett az utolsó mondatod :oops: Megkérdezhetem, hogy a XV. kerületben melyik védőnői szolgálatnál dolgozol? Mi is ott lakunk :wink:

Életkor: Lehet, hogy rosszul fogalmaztam és ezért értettetek félre. Nem mondom, hogy öreg vagyok, öregek vagyunk 30 évesen. Csak ha arra gondolok, hogy 5-6 év múlva lesz rá lehetőségünk,hogy vállaljuk a harmadikat, akkor már 35-36 évesen már nem késő? Úgy értem, hogy tudom, hogy nem, a legjobb barátnőm is 35 évesen szülte a harmadikat, csak akkor már lehet, hogy én leszek türelmetlenebb a koromból adódóan meg ilyenek. Jaj, olyan nehéz ezt írásban megfogalmazni :? Inkább nem is próbálom, mert csak mégjobban összezavarlak titeket :oops: :D

TAJ kártya: Én is azt mondom, hogy egy hónap helyett inkább kispapa üljön 15-20 percet a Teve utcában :wink:
lamme
 
 


Van egy kérdésem. Kézzel gyakorlatilag nullára ki lehet fejni a mellet? Nekem olyan gondom van, hogy Niki éjjel mindkét mellemben hagyott tejet. Van Avent kézi mellszívóm, de azzal nem tudom normálisan kifejni :o Ha tele mellett kell szívni az oké, több sugárból ömlik a tej, de amint lejön a java, akkor a már kicsit lötyi mellből már nem tudok. :o
A kézi fejés meg valahogy fájdalmasnak tűnik. Ugye nem az? :) :oops:
lamme
 
 


lamme:

Nekem egyik ismerősöm 37 évesen szülte az elsőt, és még szeretne másodikat is...szóval ne aggódj, nem lesz sok az a 35-36 év, szerintem.
Vendég
 


Lamme! Én így 40 felé nagyon élvezem a babázást és azt is, hogy már "nagy" gyerekeim is vannak. Nagggggyon jó velük!!!!! :wink: Tényleg boldogság! :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Lamme :
Én nem vagyok védőnő, igy nem tarozom a védőnöi szolgálathoz.

A Máv-ban voltam újszülöttes nővér .
Mivel a szülészeten szoptatási , és egyéb ilyen fajta problémákkal szembesültünk nap mint nap, ezért tudok segiteni, tanácsot adni.

Mivel szeptemberben megszünt a munkahelyem , most igy próbálok segiteni, illetve akinek szüksége van rá házhoz megyek és válaszolok a kérdésekre, megtanitom amit esetleg nem tud , vagy csak bizonytalan valamiben. Ez mondjuk hasonló mint a védőnöi munka az igaz.... szeretem


A mellet teljesen kifejni nem lehet, mivel a mirigyek folyamatosan termelik a tejet. Mindig marad valamennyi benne, a lényeg hogy mindig friss tej legyen a cicibe . Ha ilyenkor hamar vissza is keményedik nem okoz gondot ( mellgyulladást stb )
Általában amikor már üresebb a mell, nem jön olyan intenzitással a tej sem, de kézi fejéssel azt is kiüritheted amit a gép már nem bir.
Én amúgy sem vagyok a gépi fejés hive, igaz hogy gyorsabb , de nem olyan kiméletes mint a kézi fejés.

Ha jól végzed a kézi fejést , akkor nem fáj.
Azon az elven működik , mint ahogy a baba szopizik. A gép pedig vákummal szivja.
Ha mégis géppel fejsz, célszerű néha megállni, pihentetni pár percig , hogy legyen ideje a tejnek lefolyni a tejöbölbe.
Egyébként nem kötelező állandóan fejni, csak ha szaporitani akarod a tejet, vagy lefagyasztásra szánod, és persze akkor ha feszit nagyon . ( ilyenkor csak komfort érzésig fejünk )
Egy idő után beáll a kereslet-kinálat is.

Merre laksz ? Lehet hogy már találkoztunk ?? :wink:
nadimo
 
 


Sziasztok!

Köszi a dícséreteket Eszter nevében, és még egyszer a segítséget Kertikirinek, hogy lekicsínyítette nekem a képet. Esetleg publikusan is megoszthatná velünk a titkot, mert vannak ám újabb képek is, amin Eszter még cukibb.

Ha már licitálunk :D : én 32 éves leszek egy hónap múlva. Egész addig nem éreztem magam öregnek a gyerekvállaláshoz, amíg az AFP-szűrésen nem kezdték el a rizikófaktorok közé sorolni a koromat... :( Második gyerek? Attól függ, Eszter hogyan alakul... :shock: Most még nem érzem magam hozzá elég erősnek... De a korom nem tartana vissza mondjuk 3-4-5 év múlva.

Ma éjjel én is teljesen eláztam a tejtől. Úgy sajnálom az ilyenkor elvesztegetett tejet! De nem merem Esztert felkelteni és megszoptatni, hátha nem alszik vissza. Előbb-utóbb felébred hajnalban. Bezzeg napközben folyton úgy érzem, nem elég a tejem. Mondjuk nem egy nagy evő a kislányom, úgyhogy a kereslet-kínálat se túl sok. Ha ébren van és bömbizik, szívesen megszoptatom, de ha alszik, nincs az a pénz amiért felébreszteném! Olyan ritkán alszik egy jót napközben! Lehet, hogy éjjelente rá kell áldoznom egy félórát, és lefejnem a tejet, ha már nagyon feszít. Így lesz vésztartalék, ha úgy érzem, napközben nem elég.

Én október 10-én szültem, és TAJ-kártya még sehol...:-( Pedig nem nagyon lesz időm személyesen bemenni és elintézni. De ha a jövő héten sem jön meg, kénytelen leszek. Jó lenne karácsony előtt megkapni azt a pénzt, ami jár... :(

Az anyakönyvi kivonat viszont megvolt két hét alatt.

Ebben a vacak időben levegőztetitek a babákat? Ha igen, mit adtok rájuk? Én ma annak örömére, hogy nem esett kivittem Esztert kb. egy órára. Úgy bealudt, hogy még most is húzza a lóbőrt!!! (Mi lesz itt éjszaka???) Adtam rá egy hosszú ujjú kombidresszt, egy harisnyát, egy plüss rugdalózót, egy meleg, bélelet overallt és egy sapkát. Plusz egy kis takaróval is betakartam. És nagyjából zárt mózeskosaras-kupolás babakocsija van. Szerintetetk ez elég? Vagy sok?

Puszi nektek:


Anett

Kép
waterlilly
 
 


Lilly! Kb. én is így öltöztetem fel Gábort. Sajnos ennyire beöltözve nem fér el a kenguruban, így ha csak kicsit szemerkél az eső, akkor megyünk ki egy rövid sétára.

Kor: Genetikai vizsgálaton voltam, amikor szembesültem az éveim számával. Velem egy szobában volt egy éppen szülés előtt álló 18 éves leányanya is. Belegondoltam -miután elmondta, hogy ő milyen szemtelenül fiatal :D-, hogy akár az én lányom is lehetne. És továbbgondoltam: akkor én most nagymamajelölt lennék.... :( Gyorsan elhesegettem a gondolataimat, mert nagyon lehangoló volt már eddig is. :? De ez a gondolatmenet úgy látszik nem csak az én agyamon villant át, mert egy velem hasonló korú szintén kismama meg is jegyezte csak nekem (kitűntetett a bizalmával), hogy akár az ő lánya is lehetne. Jó mi? :wink:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Nadimo: Bocsi, valahonnan az rémlett, hogy védőnő vagy :oops: Olyan jó lehet újszülöttes nővérnek lenni :) Sok pici babát ellátni :) Csak költői kérdés, nem kell válaszolni rá, csak a párommal szoktunk elmélkedni rajta, hogy vajon éjszaka mit csinálnak a nővérkék a babákkal? Pl. ha az egyikük már mondjuk másfél órája sír, a másik éppen bekakilt, a harmadik is éppen rázendített, stb. Vagy meglepő módon jól viselkednek? Tök érdekes lehet. Lehet, hogy egy éjjel ki kellett volna mennem és hallgatóznom a szoba előtt :D
Azt tudtam, hogy nem lehet totál kifejni a mellett, mert a tej folyamatosan termelődik, csak a "hétköznapi" értelemben véve üresre gondoltam. Szóval tökre bosszant, hogy érzem, hogy még igencsak van benne tej, de nagy huzavona után max. 20 ml-t sikerül lefejnem, amit nem éri meg lefagyasztani, kiönteni meg már "sok".
Én a kerület Újpalota részén lakom, közel a zuglói felüljáróhoz (73-as busz vonalán). Olyan kicsi a világ, hogy simán találkozhattunk már :D :wink:

Waterlilly: Mi még nem sétálhatunk egyelőre, úgyhogy még nem gondoltam át, hogy mibe vinném ki, de amit leírsz az jól hangzik. A rugi az hosszú vagy rövidujjú amúgy? És a babakocsiban a baba alá is teszel valamit? Mert ilyen időben szerintem az sem árt. Pl. egy vékonyka pléd is elég.

Kertikiri: Mi újság nálatok az anyatejes kiütés ügyében? Hogy döntöttetek, elmentetek bőrgyógyászhoz vagy sem? Remélem már jobb a helyzet. Ha lesz időd, akkor légyszi írd meg, hogyan tudjuk lekicsinyíteni a képeket. Köszi.

Tücsi: Köszi a bíztatást. Igazából a lényeg, hogy anyagilag beleférjen egy harmadik baba, az érzelmeinkben nincs megingás :wink: :D Mi a nagynak is gyűjtünk pénzt az életkezdéshez, a kicsinek is hamarosan megkezdjük, és ezt szeretnénk akkor majd ugye a harmadiknak is. És plusz még ugye az "átlagos" kiadások, meg az, hogy az ember jusson egyről a kettőre. Nehéz :(
lamme
 
 


Lamme! Azért nem olyan vészesen keseríttettél el. Jó kis téma indult, és tök jó, hogy mindenki elmondja a véleményét, meglátását és biztatjuk egymást:lol:
Tényleg jó kis csapat jött itt össze!!!


Kérdezhetek egy butaságot? :oops: Előfordulhat, hogy valakinek úgy megy el a magzatvize, hogy nem veszi észre? Arra gondolok, hogy pl. a wc-n?

KépKép
kutyfül
 
 


Sziasztok!

Pár hónapja olvasom a társalgót, ugyanis nekem is kérdéses, hogy a Szabolcs utcában vagy a Mávban szülök? Benéztem már több helyre, de ebben a topikban nagyon kedves, családi a hangulat.
Eddig csak olvasgattalak benneteket és nagyon sok hasznos infot próbáltam megjegyezni az írásaitokból. Sokszor jókat derülök (egyáltalán nem rossz értelemben), mint például legutóbb a "megfizethetetlen hason fekvés" eseten. Hát igen! Hozzátok képest én még "fiatal" kismama vagyok a 28 hetemmel (nem a 29 évemmel), de már most nagyon vágyom egy igazi hasonfekvésre. :roll: Valahogy azt gyanítom, hogy ez még egy ici-picit várat magára!? :evil:
Meg szeretném kérdezni, hogy jártatok a Máv kórházba szülés felkészítőre, vagy hallottatok róla valamit?
Másik kérdésem: milyen babakocsit vettetek? Néztünk a férjemmel már egy párat, de néha egy kicsit elveszünk a túlkínálatban. Ember legyen a talpán, aki jól választ. :roll:
Előre is köszi a válaszokat!
Móni

Kép
szemoncsika
 
 


Sziasztok!
Köszönöm én is az ügyintézőst választ. Úgy tűnik a legegyszerűbb letölteni, kinyomtatni és személyesen elvinni.
Nadimo, sorstársak vagyunk, mivel engem a Szabolcsból dobnak, ha egyszer végre be tud zárni. (addig a gyedem állományban tart). Igaz, nekem babákhoz nem sok közöm volt. Nekem ez a második, a Vas utcai kórházból ugyanezért kellett eljönnöm '96-ban.

Tücsi, a nagyobb gyerkőceid kanalas vagy tablettás gyógyszert kapnak, ha muszály? Ma voltunk dokinál, mert elég beteg mind a kettő és meglepődtem, hogy a 4 éves lányomnak felmerült a tabletta lehetősége. Mennyi idős korban kell válltani?

Lamme, nem is tudhatod mi történik... Nálunk a harmadik egy egyszeri felelőtlenségből lett, de bevállaltuk, mert nem tudtuk nem vállalni.Én már amúgy befejeztem volna.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Háááát, azért válaszolok :oops: Az éjjel ugyan azt csináltuk mint nappal, Nem volt különbség. A babák-anyák szolgalatában álltunk, tisztáztunk, etettünk, dajkáltunk , éppen mire volt szükség.
Elég húzós volt, az éjjel is és a nappal is, folyamatosan csinálni kellett a dolgokat-aminek sosem volt vége. A 20-30 baba közül mindig volt valamelyikkel tenni való, de én nagyon imádtam. Valamelyest könnyebbség volt, a rooming in, de igy is sok babánk volt bent.
A babák mellett az anyukákkal is foglalkozni kellett.
Ezek ellenére nem tudnék magamnak más foglalkozást elképzelni, és valószinüleg ha újra a pályaválasztás elött állnék, megint ezt választanám.
:D
nadimo
 
 


Kisani! Sziruposat kaptak eddig a fiúk, mert a tablettát egyszeri sikertelen próbálkozás után nem akarták bevenni mondván, hogy nem tudják lenyelni. (Pedig már betudnák venni, mert néha a rágós C-vitamin megrágás nélkül landol, csak hát a gyógyszer íze a szörnyű.) Én meg úgy voltam eddig vele, hogy inkább így vegyék be jó ízű szirup formájában az orvosságot, minthogy szenvedjek a beadásával. Mindenkinek ez a megoldás volt a jó. :D

Nadimo! És milyenek a kilátásaid? A hsz.-aid után elgondolkodtam, hogy talán a segítségednek hivatalos formában is lenne létjogosultsága. (Vállalkozói tevékenységre gondoltam.) Te hogyan látod?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Móni:
üdv a topikban!
nekünk a Peg Perego Piko P3 tetszik a legjobban, olyat fogunk venni, nézd meg a Brendon outletjében, ott minden olcsóbb !!!
www.babyoutlet.hu (Soroksári út)

A magzatvizet szerintem észreveszed, nagyon sok folyadék, és jó meleg :)

Kérdés: Ti hogy adjátok be a D vitamin 1 db cseppjét minden nap??? nálunk 3ból 1x sikerül kb... :cry: :cry:
Vendég
 


szbabett írta:Móni:
üdv a topikban!
nekünk a Peg Perego Piko P3 tetszik a legjobban, olyat fogunk venni, nézd meg a Brendon outletjében, ott minden olcsóbb !!!
www.babyoutlet.hu (Soroksári út)

A magzatvizet szerintem észreveszed, nagyon sok folyadék, és jó meleg :)

Kérdés: Ti hogy adjátok be a D vitamin 1 db cseppjét minden nap??? nálunk 3ból 1x sikerül kb... :cry: :cry:


Én a kisujjamra, és onnan tündérien lenyalja ;)
Kipróbáltuk ma a kengurut, hát lányok, amint Zsófi belekerült, elaludt, mint akit fejbe vágtak, és mindent meg tudtam csinálni :lol:
Vendég
 


köszi PANNDI, ezt a kisujj módszert kipróbálom ma... :)
Vendég
 


Babett, én közvetlenül a szájába csöppentettem. De amit Panndi írt, az is jó megoldás.

Móni: nekünk Bergon típusú babakocsink van. Van egy nagykerük a Szentmihályi út 58-ban. Nekünk nagyon tetszik, nagyon szeretjük. Az első manónál vettük és még most is olyan mintha új lenne. www.bergon.hu


Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


Én műanyag kanálkába fejek néhány csepp anyatejet, belecseppentem a D-vitmint és így fekvő helyzetben a fejecskét kissé megemelve adom be. (A tájékoztatóban is így javasolt.)

És ami lemaradt: Szia Móni, üdv itt nálunk! Babakocsi témában én nem tudok igazán javasolni, mert nekünk a közel 9 évvel ezelőtti babakocsink van még mindig, most is azt használjuk. Az újabbakat nem igazán néztem meg. Legfeljebb csak szempontokat tudok javasolni, ami sztem fontos a vásárláskor.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Szemoncsika: Üdv. itt köztünk :wink: Babakocsi, jaj ez olyan nehéz :D Szerintem sokat számít, hogy hol és milyen helyzetben szeretnétek használni. Mi pl. sokat autózunk, jövünk-megyünk, így inkább egy Travel System rendszerűt vettünk. Bár kaptunk kölcsön mélykocsit, így ez sokat segített az első egy-két hónapban. Ha tömegközlekedned kell sokat, akkor sem ajánlatos valami dög nehéz kocsi. Vannak olyan Travel Systemek, amelyek újszülött kortól használhatók, és nem is drágák. Egy másik fórumos társam 45 e-ért vett egyet vadi újan bababoltból (én találtam neki a neten :D ). Pierre Carden azt hiszem.

Nadimo: Aranyos vagy, hogy válaszoltál. Tőled nem is vártam volna más választ :D :wink: Azért mondtam, hogy nem muszáj rá válaszolni, mert biztos, hogy nem minden újszülöttes nővére ilyen elhivatott és lelkiismeretes, mint te :wink: :( És nem tudtál, tudnál elhelyezkedni megint ezen a területen egy másik kórházban? Pl. amikor meglesz a MÁV-ba az átköltözés, akkor nem lesz igény rád, rátok?

Babett: Én egy kiskanálra fejtem le tejet, abba cseppentettem a vitamint, majd beöntöttem Vivi szájába. Így fogom Nikinél is csinálni.
lamme
 
 


Nem újszülöttes nővérE, hanem újszülöttes nővér akart lenni az előbb :D :oops: :D
lamme
 
 


Üdv köztünk Móni!
Te már akkor tuti a MÁV-ban fogsz szülni, ha a 28. hétben jársz. Én nem jártam ott sem felkészítőn, meg úgy egyáltalán nem.

Babakocsit, mi kaptuk a barátnőmtől, az ő kisfiát már kiszolgálta. Nem tudom milyen márka, majd megkérdezem. De ha venni kellett volna bajban lettünk volna mi is. Olyan iszonyatosan nagy a választék, hogy tuti nem tudtunk volna dönteni.
Esetleg nézzétek meg a Bippa honlapján is ( http://babaholmiolcson.hu ), vagy a boltjukban. Elég nagy a választék, és náluk is jó árak vannak.

Nyulcsi mostmár biztos babázik. :wink:

KépKép
kutyfül
 
 


mtücsi : A kilátásaim egyenlőre nem túl jók, de majd biztosan pozitiv irányba indul, ha ennek a nagy egészségügyi kavalkádnak vége lesz.
A vállalkozáson már én is gondolkodtam , de az nem egyszerű , ráadásul még ahhoz kevés a munka . Igény az lenne rá, (tapasztalom ) de a segitségem egyenlőre úgy tud eljutni az érintettekhez, ha valaki ismer és ajánl.
Igaz egyre több a felkérés, aminek nagyon örülök, de még kevés ahhoz hogy vállakozásként megállja a helyét. De majd igyekszem... :oops:


lamme : egyenlőre még nem tudok visszamenni, bár nem tudom mit hoz a jövő.
Nekem a MÁV -os szemlélet jött be, tehát mindenképp olyan kórházat keresnék ahol ezen elvek érvényesülnek. Ha az új MáV elkészül , akkor is hiányozna a régi csapat, meg az az igazság, hogy a két gyerek mellett nagyon nehéz volt összeegyeztetni a beosztást, mert 12 h-tunk +( éjszakázások, hétvégék, szünetek , ünnepek ) stb. :(

Na majd meglátjuk...




Ui : a D vitamin beadásánál mindegy hogy hogyan csináljátok, csak tutira kapja meg a gyerek. Fontos .
A legjobb a kanalas-anyatejes megoldás, mert igy oldódik a legjobban és a kanállal biztos jó helyre megy. ( müanyag kanál a javasolt ) :wink:
nadimo
 
 


Sziasztok!

A magzatvíz nem észrevételén én is paráztam, aztán mégse az elfolyással indult, de ott a kórházban nem lehetett nem észrevennem :D

A babakocsi téma... szerintem mindenkinek más az igénye.... A mi csomagtartónkba pl. nem fér nagy lapracsukhatós, így esernyőre csukhatóst akartam mindenképp, ami könnyű is, mert én megyek ám mindenhova :) Pl. Anyuhoz a negyedikre :shock:
Nekem nagyon tetszettek a Peg Perego Pramette kocsik, de sokaltam érte a 80-90ezret, én már csak ilyen spórolós vagyok. De aztán rátaláltunk a Corrado típusú lengyel babakocsinkra, ami egy az egyben ennek a Peg Peregonak a koppintása. Éljen az ipari kémkedés :D , nekünk nagyon bevált és nem volt negyvenezer Kutyfül által említett boltban. :D A maradék pénzt így Lillura költöttem! Itt szerintem az a fontos, hogy nagyon-nagyon gondoljátok át a saját igényeiteket (mekkorra az autó amiben viszed, hol jársz vele stb. stb. stb.), mert sokan ezt hibázzák el és kapkodva vesznek egy kocsit.

Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Jó reggelt :)

Én is féltem, hogy nem veszem észre a magzatvizet, de burokrepesztés után lassan elkezdett jönni, meg akkor már mindegy volt, hogy feliserem-e :lol:
Vendég
 


Sziasztok,

Régen voltam már, ezért sajnos nem fogok tudni mindenre reagálni :oops:

De azért sorban, amikre emlékszem a hosszú termésből: :lol:

Babakocsi: nálunk a fontos szempontok a következők voltak: külön mózeskosár, hogy bent is tudjuk használni, ill. mindenképpen vízszintes legyen és jól téliesíthető, beférjen a mini csomagtartónkba, és tömlős gumija legyen, hogy nálunk a dunaparton se rázza szét Nadi hátát a kocsi. Előszőr egy abc rodeonk volt, de nem vált be a műanyag kereke miatt, így lecseréltük egy hauck traxx marlinra. Mindkettő 3 kerekű (ez fér be jól a csomagtartónkba), és mindkettőt az interneten vettem használtam.

D-vitamin: kiskanálba tej, és úgy be a szájába.

Életkor: szintén "öreg" :lol: 31, és első baba, de szeretnénk kistesót. A vajúdás és a szülés már megszépült, remélem az első négy hét is meg fog ! :lol: Nadin mostmár egy tündér, bár az elején is az volt, csak hát én voltam depis... :shock:

Tejkiütés: komplex módszert alkalmaztam :) Joghurtot, tejet nem eszem, tejtermékből tulképp csak sajtot, vajat, és néha túrórudit. Diófaleveles lemosás, BioBaby nyugtatókrém, illetve végül csak rákentük a dokinéni által felirt elocomos krémet, igaz csak 2x. Még most is vissza-vissza jön időnként egy-két pötty, de ár közel sem olyan rinocérosz :D

Képkicsinyítés: én Photoshopban csinálom (Kép, képméret, felbontás átállít 200-ra, aztán a pixelnél a nagyobb méretet 600-ra veszem és már kész is). De van az Ildi által javasolt Indafoto is, az is biztos jó.

Tej: még mindig kevés, de inkább etetek 8x amíg így Nadinnak jó. Mert rajta nem látom, hogy kevés lenne. Most 80-120 között tudok neki adni, persze az éjszakát nem alussza át ennyivel, de inkább kelek, mint tápszer, aztán majd gondolom elkerülhetetlen lesz hamarosan, de húzom amíg tudom. Gyarapodni gyarapszik, most 5200 gr. Lehet, hogy elég jó tápláló a tejem talán.

Móni, üdv! Gyere minél gyakrabban.

Képzeljétek, Nadin most magától elaludt a mózeskosárban. Az egész úgy indult, hogy elhatároztam, hogy 6 hetes kora után megpróbálom megreformálni az alvását. Mert ő mindig csak cicin vagy büfipózban vállon alszik, ringatva, és jó, ha 1 óra után le tudom tenni, így nekem ugye értékes 1 óra hiányzik az alvásból, vagy a házimunkából. Szóval előszőr a büfipózban levést próbáltam rövidíteni, több-kevesebb sikerrel. Most viszont már láttam, hogy álmos, meg a délelőtti alvás is nagyjából ilyenkor szokott kezdődni, szóval takaróba bebugyoláltam, be a mózeskosárba, cumi be ( :oops: ezen még majd korrigálok), és olyan szépen elaludt :-) Eddig mindig hason altattuk, a Moro-reflex miatt, de rájötten, hogy háton mégis jobban tud, mert tud forgolódni, helyezkedni, és így hosszabban alszik. Háton ha nem tud rendesen helyezkedni, akkor begurul és felébred. Szóval most azt tervezem, hogy mikulásra kérek a családtól egy ilyet:

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=43

... és hátha ez jó lesz a kiságyban alváshoz is. :lol: [img]


http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 8.3275.jpg[/img]

KépKép
kertikiri
 
 


oops, hason nem tud helyezkedni, és ezért begurul....

és itt a kép rendesen: Kép

KépKép
kertikiri
 
 


Szaisztok!
úgy beindultatok, alig győztem visszaolvasni.. :)

Babakocsi - nekünk a Peg Perego van, ha van lehetőségetek, menjetek ki Bécsbe, az itteni áraknál SOKKAL olcsóbban tudtok megvenni dolgokat! Mi pl. a Peg PErego kocsinkat 3 funkcióval - autósülés hordozóval, mózeskosár, sport, +táska, cumisüveg tartó (hordozót is tudod a vázra tenni, könnyű, összecsukása is egyszerű) 440 EUr vettük, itthon ezt az Elefániban 199.000 Ft-ért árulják...

Ha valakit érdekel, szivesen megadom a weboldalt, mindig vannak akcióik, és a gyerek születésétől számitva 1 év a garancia (tehát nem a vásárlástól) :)
Nekem is egyik kollégám ajánlotta, mi csak babakocsiért mentünk, de minden olcsóbb!!

D-vitamin - szopi előtt, kiskanállal, és utána már megy is a tejcsi..semmi gond :D

Móni - üdv köztünk :)

Kertikiri - mi is még 8x eszünk egy nap, az éjszakák kicsit hosszabbodnak, 1-2x már volt 4,5 óra szünet (ami nálunk nagy szó!!) de napközben igényli néha 2 óránként. Inkább én is adok neki, minthogy tápszer legyen.. Pénteken mértem, 3700 g született, 3510 jöttünk haza és most 4690 :D Szóval nekem megéri... Bár az éjszakai felkelések .. :? De szerencsére "tudja" mikor van éjszaka, és szopi után alszik is, napközben sokszor ébren nézelődik :roll:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Nadin nagyon tündéri :)

Tücsi, jót vigadtam a 18 éves szobatárson és a gondolataidon...Anyu a legidősebb bátyámat 18 évesen szülte, a következőt pedig 25 évesen, engem 36 évesen. Volt olyan, hogy amikor a legidősebb bátyámmal mentem kiskoromban, a lányának néztek :) :) aztán később a nőjének... :D

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Kép

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Kertikiri, Vicsok: Édesek a babók :wink:

Panndi: Egyszer már leírtad, hogy neked hogyan volt a szülésnél az antibiotikum, de nem emlékszem pontosan :oops: Leírnád megint? Köszi. Igazából az érdekel, hogy a baba is kapott antibiotikumot? Vettek tőle kenetmintát?

Nadimo: Írtam neked privit, mert topiktól független a téma.
lamme
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: