Új privát üzeneted érkezett!

Nyulcsi, még vissza is lapozgattam, hogy mikor írtál utoljára. Jól elnéztem akkor:)
Jó kérdéseket írtál Lammenak, ezek engem is mind érdekelnek.

Lányok! Reggel apuka be tud jönni látogatni munka előtt, beengedik?
Nekem az a látogatási idős kiírás olyan szigorúnak tűnt.

KépKép
kutyfül
 
 


bármikor be lehet osonni szerintem!
8-10ig meg amúgy elviszik a babákat vizitre, így Te is rá fogsz érni 2 órát!
Vendég
 


Lányok, ne izguljatok. Mi vagyunk rá a példa, hogy a látogatási szabály csak papíron létezik :-(
Nálunk apuka reggel 8-tól estig bent volt, csak a vizitek és a szobatárs szoptatási ideje alatt dekkolt a társalgóban. A szobatársam férje ugyanígy, mi ezt így megbeszéltük, így nem volt belőle gond. De ha nővér meglátta, akkor szólt. Persze egy idő után tudtuk mikor van vizit, nővér meg napjában csak kétszer jött. De nekem muszáj volt, hogy ott legyen, így is elég szarul voltam, hátha még egyedül kellett volna a babával is foglalkozni.....
Egyébként ez az egy oka van, hogy én kistesót egészen biztosan nem az AEK-ben fogom szülni, a mostani dokimnál. Mindenképpen olyan kórházba megyek, ahol apuka legálisan velem lehet, vagy garantáltan van papás szoba.

KépKép
kertikiri
 
 

 
 

Kertikiri! Sztem az ÁEK-ban is lesz "fizetős szoba", ahol apa is veletek lehet. Ilyen már szinte mindegyik kórházban van és nem csak egy szoba működik így.:wink:

Látogatási idő: nyugodtan le is vehetnék a falról a táblát, senki sem tartja be.

Nyulcsi!!!!!! Már én is azt hittem, hogy...... :lol: de ami késik, nem múlik, rátok is hamarosan sorkerül. Remélhetőleg nem lesz csúcsforgalom a szülőszobán és rendben, hamar túl lesztek a dolgok nehezén. Ami utána jön, az egy életre szóló szép emlék. Én itt, benneteket olvasva nosztalgiázom. Ha most azt mondanák, hogy akkor most szülünk! nagyon szívesen tenném. És kismamának is olyan jó lenni, még a kellemetlenségek ellenére is. Ki nem ért velem egyet? :wink: :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a gratulációkat, nagyon aranyosak vagytok!!! :wink: :D

Nyulcsi: Ja, nem találkoztunk sajnos. Megpróbálom röviden leírni a szülést, meg válaszolni a kérdésider is.

Szülés: Már nem tudom, hogy írtam-e nektek, de néhány nappal szülés előtt olyan érzésem volt, mint Vivi születésekor a kitolási szak előtt közvetlenül, amikor már feszítette a feje a hugyhólyagot vagy mit. Én meg vicceltem, hogy biztos tágulok. Hát valószínűleg azt csináltam :D Csütörtök este is ilyen volt, meg nagyon nyügi voltam. Pénteken reggel észrevettem, hogy valami fura színtelen+fehér folyásom van. Lezuhanyoztam, és szinte rögtön megint olyan lett. Még vagy 3x zuhany megint, majd 9-kor telefonáltam a sz.nőnek, hogy mi legyen. Végül bementünk, doki megvizsgált: m.víz szivárog, 3 ujjnyira nyitva vagyok, de van egy kis buroksapka, amit repeszteni kell majd. Felmentünk a sz.szobára (fél 11-kor). Ctg-n voltam egy 20 percig kb, majd borotválás, beöntés (ha volt széklete valakinek, akkor nem muszáj), majd bekötötték még az EDA-t, bár sietni kellett, hogy legyen még értelme a nagy tágulásom miatt. Ez megint nem fájt. Ezután repesztett burkot a doki, szép tiszta volt a m.víz. A fájások rendszeressé tétele miatt kaptam oxitocint, de nem segített, emelték az adagot, na az pár perc alatt meghozta a hatást. Gátvédelmet alkalmazott a sz.nő, gondolom emiatt volt, hogy más technikával kellett nyomnom,mint Vivinél, de ugyanúgy 3-4 fájás alatt megvolt a baba. Volt egy kicsi repedés, de 3 perc alatt bestoppolta a doki és vidáman tudtam ülni rögtön. Az eda ellenére eléggé fájt a dolog, főleg, amikor a feje már feszített, de nem volt vészes (utólag :lol: ). Végülis 13:15-kor megszületett Niki baba. Már ott a sz.szobában szopizott is.
Folyt. köv.
lamme
 
 


Folyt.

Láttam ott két elfüggönyözött részt a szülőszobán, ami vajúdóként funkcionált.
Igaz, hogy a kötelező két órás sz.szobai várakozás után még majdnem egyet ott kellett töltenünk, de így sikerült rögtön baba-mama szobába kerülni.
A csecemősök nagyon aranyosak voltak, igazából egyikre sem mondhatok rosszat, sőt volt egy, aki magától jött, hogy megmutatja a pelenkázást és a köldökápolást. A babának mi csak pelust vittünk be, popsitörlőt kaptunk az ajádnékcsomagban.
Amikor én szültem, akkor úgy vettem észre, hogy minden szülőszobában volt valaki, de nem éreztem hülyén magam, tényleg csak magammal, magunkkal voltam elfoglalva.
A dokim bent volt szerencsére, a szülésznő pedig aranyos volt, mert éjszakázott, de megvárt minket, hogy mit mond a doki, úgyhogy végül levezette a szülést, majd szegényke maradt, mert újból éjszakás lett. Szóval nagyon aranyos volt. Én komolyan ajánlani tudom ezt a doki-szülésznő párost. Eszméletlen sokat segítettek, bátorítottak, bíztattak, dicsértek, szóval nagyon tuti volt!
Látogatási idő: Már nincs ilyen. Akkor mennek, amikor akarnak. Sőt, a nővérke, amikor lekerültem, akkor mondta is, hogy ugye jönnek rokonok, mert elkel a segítségük, olyan sokan vannak a kismamák a nővérkékre. Mondta, hogyha a szobatárssal megbeszéljük, akkor akár a szobába is bejöhet egy-egy emberke, de azért persze ne egy nagy bagázs :) Én aztán olyan látogatási technikát fejlesztettem ki, hogy a babát kitoltam a szoba előterébe, ahol ugye nem volt huzat, nem volt kint a folyosón, viszont mi beálltunk az ajtóba, ott beszélgettünk, közben tudták kuksolni, fényképezni a babát :D Meg persze a lassan tolom ki a babát trükk is bejön, közben sűrűn megállva :D
Ami nekem fura volt, hogy a babákat csak egy szem textilpelussal adták oda, nagyon ritkán kaptunk plédet is :o Pedig hideg volt és huzatos a szoba. Úgyhogy én hozattam be neki egy vékony sapit, és állandóan takargattam a takarómmal, vagy egy türcsivel. Viszont nagyon csini rucikba öltöztetik őket :D
lamme
 
 


lamme: mégegyszer gratulálok :) Ha lesz időd, képet is kaphatunk?

Mi kaptunk szeptemberben takarókat, fura, hogy most már nem adtak. Vivi mit szólt a kistesóhoz? :)
Vendég
 


takarót adnak, ha kértek! csak amguktól nem jut eszükbe, vagy nincs annyi...nem tudom.
Én azért vittem be. És kiskesztyű is fontos, Botinak nagy volt a körme!

A szobába tényleg be lehet menni, csak egyeztetni kell a szobatrással, mi szoptatáskor megbeszéltük, hogy várjon a másik párja egy kicsit kint...
Vendég
 


Lamme, jó olvasni nagyon, amiket leírtál!

Remélem, hogy hasonló gondolkodású anyukával kerülök majd egy szobába, és meg tudjuk beszélni ezt a látogatási témát. Azt nagyon nem szeretném, ha a másiknál pl. folyamatosan ott lenne egy kisebb csapat látogató a szobában...

Én tettem el kisplédet, sapkát, kesztyűt. Remélem hamarosan elővehetem már őket a csomagomból :wink:

KépKép
kutyfül
 
 


Sziasztok!

Kertikiri! A régi mávban is voltak fizetős szobák, gondolom most is lesz. Azok már régi állapotukban is nagyon tutik voltak. Bár én nem ilyenben voltam, mert nyúl lettem volna szobatárs nélkül az első gyerekkel szerencsétlenkedni.
Ma napig hálás vagyok a Jó Istennek a szobatársamért. Teljesen hasonló gondolkodású-mentalitású második gyermekes anyuka volt! Jobbat nem is választhattam volna. Máig tartjuk a kapcsolatot, nagyon sokat tanultam/tanulok tőle. :D
A második gyereknél Lilla miatt lehet én is megfontolom a fizetős szobát, de én a MÁV-ban akarok szülni! :D Remélem még nem lesz Lillu két éves ekkor! :wink:
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


sziasztok
hát a látogatási idő táblát le lehet venni...bármikor jöhetnek, csak 8-10közöt t elviszik vizitre a babákat, de egyébként mindegy...

Tücsi, egyetértek, ismét lennék pocakos... :D

plédet mi sem kaptunk, én vittem be egy vékonyat, jól jött, meg egy vékony sapit is, mikor toltam a folyosón, mindig ráadtam, mert a társalgóban nyitva volt az ablak állandóan

Lamme, még1x gratulálok! :D ki volt a dokid-szülésznőd?

szobatárs- 1 napig volt velem egy anyuka, szintén első babás, nagyon jó volt, sokat beszégettünk, tel.számot cseréltünk, nagyon aranyos volt :) segitettünk mindig a másiknak, ha valami kellett, és meg tudtuk beszélni, hogy az apák is beosonhassanak.. :wink:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Lamme, nagyon ügyes voltál! Gondolom, otthon is rutinosan mennek a dolgok, nem vagy úgy elveszve, mint az első babás anyukák, pl. én...

Lányok, tegnap az Indexen, a Porontyon olvastam egy cikket meg a kommentjeit a babasírásról. Egész megvidámodtam tőle... :D Nem vagyok egyedül! És nem én vagyok a legrosszabb helyzetben! :D

Kép
waterlilly
 
 


Lilly! De ezt mondtuk, írtuk mi is! :D És hogyan fejlődik Eszter? Hogyan telik el a napotok?

Anikó! :D Ugye, hogy jó állapott, valóban áldott. :wink:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok,
Csak jöttem panaszkodni, mélyponton vagyok, kevés a tej, Nadin nem aludt se tegnap nappal, se éjjel, most alszik, mert már hulla lehet, de a maximum amit két ciciből adni tudtam neki az 70 gr, de volt 30-as "csúcs" is. Tápszert csináltam, de a cumisüveget nem fogadja el :-(
Ez a 2. nap, hogy azt érzem nincs tej, előtte okés volt, és most se jutott volna eszembe, ha nem mérném a kajákat, mert így látom, hogy nem szopizza meg az adagját. Viszont nem ordít, hogy éhes, és abból is azt gondolom, hogy nem lehet nagyon nagy baj,hogy a cumisüveg nem kell neki, ha éhezne megenné cumisüvegből is, nem?? Meg a hízása is okés volt eddig, keddi mérésnél +130 gr-os hízást mutatott a mérleg az előző héthez képest, most 5120 gr. De látom, hogy nem szív a ciciből csak 5 percig, és a kaja mérés is azt mutatja, hogy alig evett :-(

KépKép
kertikiri
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a gratulációkat és a jókívánságokat :)

Vicsok: A dokim dr. Spánik Gábor volt, a szülésznő pedig Bognár Gabriella. Tényleg nagyon profi mind a kettő :wink: És a doki elég jóképű is :lol: :D :D

Waterlilly: Egyelőre nem vagyok elveszve, de nálam is vannak mélypontok. Pl. még csak két itthontöltött éjszakán vagyunk túl, de minkettőn volt 3-3 órás sírás, amikor sehogy nem volt jó neki, csak cicin. Viszont azok már stropák. Ezek az időszakok nekem is nagyon nehezek :( De nem baj, pár hét és jobb lesz minden :wink:

Kertikiri: Szerintem sürgősen felejtsd el a mérlegelést!!! Két dolgot figyelj: van-e elég pisis, kakis pelusa Nadinnak, ill. két szopi között mennyi időt van el nyugiban (nem muszáj aludnia, a lényeg, hogy nyugiban van). Ha kb. 3 óra, akkor nem éhes!!! Meg persze a lényeg, hogy szépen, ütemesen fejlődjön!
Végszükség esetén, ha a cumisüveget nem fogadja el, akkor kanalazd neki a tápszert. Amúgy eszel, iszol eleget? Sok levest egyél, de a folyadékot se vidd túlzásba, kb. 2 liter legyen egy nap. Igyál szoptatós teát is. Fel a fejjel!!!! De a lényeg, hogy ne érezd magad hülyén vagy ilyesmi!!! Nem attól leszel jó anya, hogy kizárólag szoptatod a gyereked. Ha egyszer nincs, vagy nem elég a tej, akkor ez van, tápszert kell neki adni. De emiatt ne érezd magad kevesebbnek a szoptatósoknál :wink:
lamme
 
 


Köszi Lamme, én is ezzel nyugtatgatom magam, hogy nem a mérleg a lényeg, a gyerek meg most is alszik. 10-től aludt 13-ig (előtte volt a 30 gr-os evés), 13-kor 60 kaja után újból alszik, most 15 óra van. Meglátjuk mi lesz.

Sajnálom, hogy Niki sír éjjel, biztosan szokatlan még neki minden, majd alakul!

A dokid tényleg jóképű, de mikor én szültem, a kismamájával elég nyeglén beszélt, szegénynek a kitolás nagyon fájdalmas volt (kinek nem, igaz?), a doki meg csak azt mondogatta neki, hogy nem tol rendesen, ahelyett, hogy azt mondta volna, hogy hogyan toljon, hogy jó legyen....?!

KépKép
kertikiri
 
 


Kertikiri! Ilyenkor kell fejni minden etetés után és ahogyan Lamme írta, sok folyadék: tea (Laktoherb stb.), gyümölcslé -narancs nem ajánlott ilyenkor- és ásványvíz. Én napi 3-3,5 litert iszom. És még egy: a lehető legnagyobb bögrédet vedd elő, abból igyál. Kicsi poharakkal becsapós inni. Az a benyomásunk, hogy már sokat ittunk. Ne aggódj! Lehet, hogy a fejés és a folyadék nem azonnal hoz több tejet, de általában egyik napról a másikra egyre több tejcsit hoz. Tedd fére a házimunkát, pihenj -bújjatok ágyba Nadinnal- és ne főzzél, hanem inkább hozzas ebédet, ha nincsen lefagyasztva étel a fagyasztódban! (Ha tudod, kb.2 óránként etesd Nadint. És én a mérést javaslom ilyenkor, engem -személy szerint-ez nyugtatott meg.)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!
Kertikiri, ahogy előttem írták: több szoptatás,fejés, sok folyadék, szopis teák és pihenés.
Ha nem az éhségtől ordít a kicsi, akkor ne erőltesd a tápszert, mert csak hátráltatni fog, hogy helyreálljon a tejcsi.
Az első kevesebb a tejcsi hullám legjobb tudomásom szerint a 6. hétre tehető és minden hónapban van 2-3 ilyen nap.
Szerintem sem kell mérleg mindenáron, mert a számok néha csalók a pisis és kakis pelusok száma viszont nem.
Lamme, Végül Vivien hogy viselte a távolléted? Volt benn a kórházban?
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


hello

kérdés:
mit nem esztek szoptatás mellett?
pl ehetek egy mákos rétest?
nyers tojás? pl francia sali?
Ti mit iktattatok ki?

üdv, köszi
Vendég
 


Babett! Én minden puffasztó ételt nem tudtam teljesen kihagyni az étrendemből, mivel nagyon kívántam őket. Kismennyiségben ettem borsót, babot, karfiolt, káposztát. De szerencsére nem okozott gondot, így később bátran növeltem a mennyiséget. A narancslé nem igazán javasolt, mert hasfájást okozhat.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Hello Kertikiri!
Tücsivel mindenben hasonló a tanácsom, én viszont nem mérlegelek, kakis-pisis pelust számoltam, ha gond volt.
Drukkolunk nektek! Szerintem se erőltesd a tápszert az elején, csak akkor, ha szopi nagyon nem megy. Akkor viszont ne emészd magad.

Babett neked utána kérdezek a kajáknak, mert én elég lazán veszek mindent, viszont vannak keményebb barátnőim. Epret azt biztos ne, mert én egy sütivel nagyon megjártam, amibe eper volt rejtve. :(

üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok,

rég írtam, sajnos ritkán jutok a géphez.

Akinek a 6 hetes kontrollt javasoltak a MÁV-ban hazaadáskor a zárójelentésen (Dr. Barczy Judithoz) szerintem mindenképp menjen el. ez nem kötelező, ezt nekem is elmondták, de szerintem érdemes. Megvizsgálták a babát, a szem-, járó-, és egyéb rflexeit. Elmondták mit csináljak vele, pl. hogy a gerince, és a szükséges izomcsoportok erősödjenek. Itt is megmérték, cspőjét is nézték, ha szükséges pl. tejkiütés miatt, írnak fel speciális, készítendő krémet is.

Családi pótlék: nov. 12-én a Magyar Államkincstár a Lőportár utcából átköltözött a XIII. Ker, Váci út 71-be. Itt elég a születési anyakönyvi kivonatot bemutatni, nem kell a kezünkből kiadni.

Kertikiri: fel a fejjel, én sem mérgetem Vivit, csak a védőnőnél. Igaz a kis súlya ellenére hízogatott rendesen. Utoljára 2 hét alatt 780 grammot, úgyhogy most már mi is átléptük a 4 kg-s súlyt.

Ha nagyon nyűgi étkezés előtt, lehet, hogy tele van pl. gázzal a pocija. Mi minden étkezés előtt adunk az utóbbi egy hétben Vivinek egy kis Infacolt. A babahordozóban, ülőhelyzetben pedig jobban kijönnek neki a dolgok, mint fekve.

Gratula minden újabb kismamának, a szülés előtt állóknak kitartást!
õszike
 
 


Sziasztok!

Panndi, Kissani, Mtücsi, Nyulcsi, Beneildi, Lamme, Kutyfül

Köszönöm szépen mindannyiótoknak a biztatást. Eddig azért nem jelentkeztem, mert ma (pont egy héttel a kiírt dátum előtt :roll: ) dőlt el, hogy hol szülessen Lili baba.

A leveleitek alapján a Szabolcs mellett döntöttem, sokan olyan véleményt mondtatok, ami bennem is motoszkált, és kaptam egy kis alátámasztást.

Megnézni már nem biztosan fogom, bár azt nem ártana tudnom, hogy hogyan kell bejutni a szülészetre - kérlek, ha ebben tudtok segíteni, honnan a leggyorsabb kocsival bemenni, írjatok.

A kórházi cuccot már összepakoltam, ha van valami olyan, amit ajánlotok, de nem tartozik a standard közé, azt is kérlek írjátok meg (pl. pelenka kell - sok helyen azt mondják, adnak, itt mi a helyzet?)

Szívesen veszek más jótanácsot is, azt már kiolvastam a sorokból, hogy érdemes baba-mama szobát kérnem.

Van valaki, aki szintén a jövő hét közepére várja a babáját? Hátha találkozunk :)

D
doro2
 
 


doro2 írta:Sziasztok!

Panndi, Kissani, Mtücsi, Nyulcsi, Beneildi, Lamme, Kutyfül

Köszönöm szépen mindannyiótoknak a biztatást. Eddig azért nem jelentkeztem, mert ma (pont egy héttel a kiírt dátum előtt :roll: ) dőlt el, hogy hol szülessen Lili baba.

A leveleitek alapján a Szabolcs mellett döntöttem, sokan olyan véleményt mondtatok, ami bennem is motoszkált, és kaptam egy kis alátámasztást.

Megnézni már nem biztosan fogom, bár azt nem ártana tudnom, hogy hogyan kell bejutni a szülészetre - kérlek, ha ebben tudtok segíteni, honnan a leggyorsabb kocsival bemenni, írjatok.

A kórházi cuccot már összepakoltam, ha van valami olyan, amit ajánlotok, de nem tartozik a standard közé, azt is kérlek írjátok meg (pl. pelenka kell - sok helyen azt mondják, adnak, itt mi a helyzet?)

Szívesen veszek más jótanácsot is, azt már kiolvastam a sorokból, hogy érdemes baba-mama szobát kérnem.

Van valaki, aki szintén a jövő hét közepére várja a babáját? Hátha találkozunk :)

D


Pelenkát és popsitörlőt érdemes vinni :)
Sajnos nem tudom, hogy autóval be lehet-e menni, meg éjjel hogy vannak ezek a dolgok, mert indított szülésem volt, mi kinn parkoltunk :) Nem siettünk sehova... :)
Vendég
 


Szia Doro! :D Autóval beengednek a hátsó portán éjjel is. Ha nem venne észre a portás, dudálni kell. Ezt onnan tudom, hogy mi is rákérdeztünk. Szülni mindenkinek kinyitják a kaput, senkit sem küldenek a főbejárathoz. Hűha! Már csak 1 hét! Nagyon izgis..... :lol: Lehet, hogy már vonalzót sem érdemes csinálnod.:wink: Hol tartasz tágulásban, jóslófájásokkal?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Szia Doro!

Remélem jövő héten összefutunk a kórházban:))

Hátul ( a mentőbejáratnál) be lehet menni autóval. A szülőszoba a 3. emeleten van, a lift mellett rögtön. Csengetni kell.

Remélem nem fogsz csalódni a kórházban, és könnyű és szép szülésed lesz!!
Melyik volt a másik kórház, ami még szóbajöhetett? Ki a dokid, kinél fogsz szülni?

KépKép
kutyfül
 
 


Őszike! Köszi a hasznos infókat!

Ha van köztetek olyan, akinek nincs a cégénél TB kifizetőhely, kb. mennyi idő alatt jut az ember a pénzeihez? Anyasági, GYÁS, családi pótlék?

KépKép
kutyfül
 
 


Kutyfül, sajna nincs infóm az ügyintézésről, de mire szülök már biztos munkanélküli leszek, úgyhogy engem is érdekel a dolog. Mintha azt hallottam volna, hogy januártól egy munkahely sem lesz kifizetőhely, de ez nem biztos.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Hello Mindenkinek!

Sajnos van tapasztalatom a nem kifizetőhelyes munkahelyem miatti járulékok ügyintézésben.

1. anyakönyvi kivonat és TB kártya mindenhez kell.

2. első kör: tgyás, családi pótlék, apanap, anyasági támogatás

tgyás: ezt az OEP-nél kell intézni
apanap a munkahelyen apánál!
családi pótlék. mi ezt apa fizetéséhez csapattuk, mert ő legalább kifizetőhelyen dolgozik :D Amúgy ezt is a MÁK-hoz, azaz a Magyar Államkincstárhoz kell benyújtani egyéb esetben.
anyasági támogatás: szintén MÁK, de mivel ehhez is kell eredeti anyakönyvi kivonat, ezért csak a tgyás-után tudod intézni - de 180 nap után elévül, úgyhogy vigyázz.

Minden helyre kell a munkahelyedről is igazolás, ill. neked is ki kell tölteni egy csomó papírt, ezeket a a magyarorszag.hu-ról töltötttem le. Nekem van ügyfélkapu regisztrációm, de szerintem ehhez az sem kell.

Ja és ha mindenen túl vagy, kezdheted újra a GYED igénylésével.

Picur anyakönyvi kivonata többet utazik lassan, mint mi. :wink:

Ja és figyelj nagyon, mert az én munkahelyem totál rosszul és pontatlanul töltött ki mindent, meg összevissza küldözgették a papírokat, így mindent későn kaptunk meg.

Jobb, ha mindent Te intézel a férjeddel személyesen és végig tartsd rajta a szemed, ne bízz meg a munkáltatóban sem, mert pl. az én esetemben is rosszul tudták! De tőlük mindenféle papírok azért kellenek, szóval megkerülni nem tudod őket.

Így kicsit rémisztőnek hangzik, de nem olyan vészes, ha van otthon internet, fórumozol gondolom van, akkor csak a postára kell mászkálni. :D

Mi egyedül az anyaságit kaptuk későn, kb. 4 hónap, de arról a munkahelyem tehetett. :( A többi pénz egy-két hónap csúszással érkezett. Éljen a bürökrácia - hogy már egy-két hónap csúszásnak is örülni kell. :( :( :(

Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Kertikiri: Biztos, hogy az én dokim volt :o Én már két éve ismerem és egyszer sem volt még csak egy kétértelmű kijelentése sem :o Pedig még csak nem is tömjük őt pénzzel :o Ne értsd félre, nem téged akarlak megkérdőjelezni, csak velem olyan rendes a fickó.

Kissani: Köszi a kérdésed. Vivi jól bírta nélkülem, addig ő is meg a párom is anyóséknál voltak, ki volt szolgálva a kisasszony :D Első nap behozták őt a kórházba, és nagyon jól viselte. Mintha mi sem történt volna, úgy viselkedett velem, nem volt sem ellenséges, sem túl ragaszkodó. A babát ő is látta az üvegablakon keresztül, integetett neki, meg vigyorgott, hogy "Baba, baba". Aztán kiültünk a társalgóba és vissza akart menni az ablakhoz még nézni a babát :D Szóval szerencsére jól alakult ez a dolog. Viszont egyik nap volt egy kisfiú látogatni egy anyukát és ő szegény nagyon sírt :cry: Visított, hogy anya, anya, majd megszakadt a szívem :cry:

Panndi: Neked akartam még írni, hogy megcsinálták nekünk most is a csípőszűrést és a hasi-, koponya uh-t is. Nem is kell mennünk sehova vele. Érdekes, hogy nektek miért nem csinálták meg. Lehet, hogy rossz volt a gép abban az időben?

Felébredt a kicsi, mennem kell. A többieknek majd később írok, mert akartam még.
lamme
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok hogy eltüntem, de nem volt internetünk most napokig. A CTGn minden rendben volt elvileg de ma megyek az orvoshoz és akkor pontosan elmondja hogy mit is jelent a papír. Manócska végig rugdosta a tappancsot így meg is dícsértek minket hogy ügyes volt. (bár Ö mindig ilyen ficánka)

Hihetetlen hogy ennyit írtatok egy pár nap alatt, alig győztem visszaolvasni :)

Gratulálok az új anyukának!!!!!!!!!!!!!

A fagyasztással kapcsolatban....Tényleg a krumpli viselkedik a legrosszabbul, de pl a sült krumpli még egész jó. Én tésztát is szoktam lefagyasztani mert a szósszal együtt teszem el. A trükk a melegítésnél van...nem szabad a tésztát túl melegíteni mert a akkor tönkremegy. Egyébként a főzelékek, húsok nagyon jól bírják.

Kata: Kisfalvi átmegy a II Klinikára????nekem még nem mondta. Ma megkérdezem, meg szülésznőt is választok.

Majd még jövök.

Puszi:
Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Ildi, köszi az infókat!
Azért jópofa dolog ez, hogy kevés a gyerek szüljön az ember, meg minden. És akkor hónapokig egy fillért sem kap :twisted: Persze a járulékokat nem hónapokkal később vonták le a fizumból...Hogy oldják meg ezt azok a családok, akik tényleg a létminimumból élnek???

Ha megyek a párommal intézni ezeket, akkor mit csináljak addig a gyerekkel?

KépKép
kutyfül
 
 


kutyfül:
intézze a párod, Te nem kellessz hozzá!
esetleg egy meghatalmazást adj neki.
Vendég
 


lamme írta:Sziasztok!

Kertikiri: Biztos, hogy az én dokim volt :o Én már két éve ismerem és egyszer sem volt még csak egy kétértelmű kijelentése sem :o Pedig még csak nem is tömjük őt pénzzel :o Ne értsd félre, nem téged akarlak megkérdőjelezni, csak velem olyan rendes a fickó.

Kissani: Köszi a kérdésed. Vivi jól bírta nélkülem, addig ő is meg a párom is anyóséknál voltak, ki volt szolgálva a kisasszony :D Első nap behozták őt a kórházba, és nagyon jól viselte. Mintha mi sem történt volna, úgy viselkedett velem, nem volt sem ellenséges, sem túl ragaszkodó. A babát ő is látta az üvegablakon keresztül, integetett neki, meg vigyorgott, hogy "Baba, baba". Aztán kiültünk a társalgóba és vissza akart menni az ablakhoz még nézni a babát :D Szóval szerencsére jól alakult ez a dolog. Viszont egyik nap volt egy kisfiú látogatni egy anyukát és ő szegény nagyon sírt :cry: Visított, hogy anya, anya, majd megszakadt a szívem :cry:

Panndi: Neked akartam még írni, hogy megcsinálták nekünk most is a csípőszűrést és a hasi-, koponya uh-t is. Nem is kell mennünk sehova vele. Érdekes, hogy nektek miért nem csinálták meg. Lehet, hogy rossz volt a gép abban az időben?

Felébredt a kicsi, mennem kell. A többieknek majd később írok, mert akartam még.


Nem tudom, lehet :? Végülis már mindegy, a lényeg, hogy hathetesen megcsinálták :)
Vendég
 


Kertikiri :
Elöttem már szinte mindent elmondtak, nagyon jó tanácsokat adtak.
A csecsemő fejlődében vannak ugrások, amikor szinte egyik napról a másikra kevesebb lesz a tej termelés, és a baba nem eszik eleget. Ezt a fejéssel, gyakori szopival ill. a több folyadék bevitellel- pihenéssel szépen visszaállithatod. Ne idegeskedj. Nagyon szerencsés, ha az elején tudtál eltenni anyatejet, mert az ilyenkor nagyon jól jön. Ha nincs, és muszáj tápszerhez nyúlni, ügyelni kell hogy csak HA jelölésű
tápit kapjon, és csak annyit amennyi a hiányzó mennyiség a szopi után. Ha üvegből nem kéri, lehet kanalazni , vagy poharazni.
Remélem hamarosan rendeződnek a dolgok.


Szbabett : Mi mindig azt javasoltuk, hogy mindent lehet enni, csak mértékkel. Célszerű mindig csak egy új ételt bevezetni ( amit esetleg eddig még nem ettél ), és figyelni kell a baba reakcióját. Általában a tejbe 12 h alatt jut el amit ettél, igy kb a picid azt vacsorázza amit te reggeliztél. Ha igy cselekszel és esetleg valamely étel bezavar neki, akkor könnyebb visszakeresni mi is okozhatta az esetleges gondot. A " K " betűsek és a hüvelyesek puffasztanak, de nem minden babánál okoznak panaszt. Amit kivánsz , vagy szeretsz nyugodtan eheted. Az eper tényleg allergizálhat, azzal vigyázni kell, de azért nem tiltott.

Üdv mindenkinek. :wink:
nadimo
 
 


Kertikiri - hasonlókon átmentem, azt hittem, kevés a tejcsi. Ma volt itt a védőnő (aki sokszor össze-vissza beszél.. :? ) de most ő azt mondta, hogy normális dolog, ha egyszer csak úgy érzed, visszaesik...Ez 1-2 nap, és utána beáll ismét. És a gyereknél sem egyforma, mikor mennyit eszik.

Ráálltam én is 2 cicire, de ma reggel elég volt 1, nem nagyon akart enni...Viszont tegnap este meg 2 cici volt fürdés előtt, és egy csomót visszabukott.. :? Szóval én sem tudom eltalálni, mikor elég, mikor nem. De pont ezért le is álltam a mérlegelésről, mert ha csak 30at evett, tizsta ideg lettem, hogy nem elég a tej.... :? Szóval azóta csak hetente 1-2x mérem... :wink:

Spánik Gábor - majdnem nála szültem, :shock: ő volt az ügyeletes, mikor beértem. Nagyon normális volt (már amire 2 perces fájások között emlékszem :) ), jött, bemutatkozott , megkérdezte, hogy megvizsgálhat-e...(mondjuk addigra már eltűnt méhszáj volt, és burok tartotta a babát, de a dokim nagyon gyorsan odaért szerencsére) Megnyugtatott, hogy hivták a dokimat, ha nem ér ide, ővezeti le a szülést...Illetve a szobatársamnak volt ő a dokija, és csak csupa jót mondott róla, minden nap be is nézett hozzá...

Behjajtás - a szülészetre beengednek. Bár képzeljétek, hogy beértünk, én már majdnem szültem a kocsiban, a férjem meg kinn akart megállni :shock: mondom neki, hogy ne szórakozzon velem, hajtson be, nem birok bemenni... :roll: Odaálltunk a kocsival, mondja a férjem, hogy jó napot, jöttünk szülni, és be szeretnénk menni, erre a portás közölte vele, hogy behajthat, de parkolási díjat kell fizetni !! :D :D hát kinomban olyan nevethetnékem támadt... :D :D De aztán nem kértek tőle semmit...

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Nadimo, köszönjük ismét a jó tanácsokat, olyan jó, hogy vagy nekünk :D :D
Hűű, ezt az eper dolgot nem is tudtam, és 2 napja gyümölcssalátát eszek, amiben eper van... :shock: (férjem vette nekem :D , de olyan izeltlen volt, hogy csak gyümisaliban megy el...)

De nem vettem észre szerencsére semmit... :roll:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Spánik dokit lent szoktam látni a CTG szobában. A múltkor mikor CTG-ztek egy páciense hívta telefonon, és csak arra lettem figyelmes, hogy milyen segítőkészen, alaposan, készségesen segít neki így telefonon kersztül. Nekem nagyon szimpatikusnak tűnt!

KépKép
kutyfül
 
 


Nadimo! A tejivással mi a helyzet a szoptatás alatt? Sok helyről hallottam, hogy nem vagy csak nagyon minimális mennyiségű tejet/tejterméket szabad fogyasztani.

KépKép
kutyfül
 
 


A tejivással azért kell vigyázni, mert tehéntejet tartalmaz és az átjutva a babába allergiát okozhat. Ezért, ugyan az vonatkozik a tejre is mint a többi ilyen fajta ételre-italra. Óvatosan lehet fogyasztani.
Napi 1-2 bögre nem valószinű hogy gondot okoz. Ezért fontos a tápszerekben is hogy HA legyen, mert akármilyen anyatejhez hasonló táp is az, kevés %-ban tartalmaz tehéntejet.
A mérsékelt tejfogyasztással viszont nagymértékben elkerülhető a tejérzékenység ill. a tejallergia kialakulásának lehetősége.
Emiatt is javasolják hogy amennyiben lehetséges , 6 hónapos korig anyatejet kapjon a baba és 1 éves kor elött ne adjunk a babának tehéntejet . Sajnos azonban ha a babának hajlama van az alleriára, ezen megelőzések ellenére is kialakuhat....

:lol:
nadimo
 
 


Kép Eszter 2 naposan

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok!

Most azért írok, hogy elmondjam, tegnap igénybe vettük Nadimo segítségét.

MINDENKINEK TUDOM AJÁNLANI! :)

Nagyon aranyos, kedves, és tényleg minden kérdésünkre választ kaptunk, plussz megmutatta a kézzel való fejést is, most lelkesen gyakorlom. A védőnőm számomra mint egy álom.... elérhetetlen. :( Ha segített volna, főleg időben, akkor nem gyulladt volna így be a mellem, és nem kínlódnék egy hete vele, az ödéma miatt.
Szóval, ha valakinek segítség kell, forduljon hozzá bizalommal, megéri. :D

Sziasztok: Anita

Kép
nyuszi0302
 
 


nyuszi0302 írta:Sziasztok!

Most azért írok, hogy elmondjam, tegnap igénybe vettük Nadimo segítségét.

MINDENKINEK TUDOM AJÁNLANI! :)

Nagyon aranyos, kedves, és tényleg minden kérdésünkre választ kaptunk, plussz megmutatta a kézzel való fejést is, most lelkesen gyakorlom. A védőnőm számomra mint egy álom.... elérhetetlen. :( Ha segített volna, főleg időben, akkor nem gyulladt volna így be a mellem, és nem kínlódnék egy hete vele, az ödéma miatt.
Szóval, ha valakinek segítség kell, forduljon hozzá bizalommal, megéri. :D

Sziasztok: Anita



Kép


Csatlakozom Anitához, Nadimo nekem is nagyon sokat segített/segít, és a későbbiekben is mindenképpen számítok rá. Főleg, hogy a védőnőm nekem is ...khm... elérhetetlen... :(

Üdv:
Waterlilly

Kép
waterlilly
 
 


Kutyfül!
Eszedbe ne jusson elmenni... Ezért vannak az apukák. Te otthon szépen kitöltesz mindent, ő meg elintézi. Amúgy mindent küldenek ill. lehet küldeni postán.

Nekem is mindig ez jutott eszembe, ha késett a pénz, hogy ahol nagyon kell szerencsétlenek hogy oldják meg? Mert én kibírtam, de szerintem nem mindenki van így.

Nadimo a kórházban is kedves volt :D

üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Vicsok, Kutyfül: Örülök, hogy nektek is pozitív véleményetek van Spánikról :D

Waterlilly: Eszter nagyon cuki a képen :wink: Nem tudjátok, hogyan lehet felbontást csökkenteni? Mindig ez a baj, amikor fel akarok tenni egy képet. A méret az stimmel.

Beneildi, Őszike: Köszi az infókat!

Panndi: Te írtad, hogy egy hét alatt elkészül az anyakönyvi kivonat? A nőci a kórházban 2-3 hetet mondott :o Szóval van esély, hogy előbb is? Érdeklődni gondolom nem árt előbb.

Csajok, nekem tudjátok mi a rossz? Hogy mi két gyereket tudtunk csak vállalni anyagilag :( így olyan rossz, hogy többet már nem lehetek terhes, nem élhetem át az uh-k, ctg-k izgalmát, a dokihoz járogatást, stb. Nem tudom értitek-e :( Olyan végleges így :( Borzasztóan hiányzik ez a feeling. De jó lenne pedig még egyszer...
lamme
 
 


Nyulcsival tényleg mi lehet :o Tuti, hogy már babázik :lol:
lamme
 
 


Eszter nagyon édi!

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


lamme írta:Vicsok, Kutyfül: Örülök, hogy nektek is pozitív véleményetek van Spánikról :D

Waterlilly: Eszter nagyon cuki a képen :wink: Nem tudjátok, hogyan lehet felbontást csökkenteni? Mindig ez a baj, amikor fel akarok tenni egy képet. A méret az stimmel.

Beneildi, Őszike: Köszi az infókat!

Panndi: Te írtad, hogy egy hét alatt elkészül az anyakönyvi kivonat? A nőci a kórházban 2-3 hetet mondott :o Szóval van esély, hogy előbb is? Érdeklődni gondolom nem árt előbb.

Csajok, nekem tudjátok mi a rossz? Hogy mi két gyereket tudtunk csak vállalni anyagilag :( így olyan rossz, hogy többet már nem lehetek terhes, nem élhetem át az uh-k, ctg-k izgalmát, a dokihoz járogatást, stb. Nem tudom értitek-e :( Olyan végleges így :( Borzasztóan hiányzik ez a feeling. De jó lenne pedig még egyszer...


Nem, egy hét múlva hívtuk őket, és azt mondták, még csak aznap kapták meg az adatainkat, még egy hét. Szóval lassan lett meg :(

Elhiszem, nekem is hiányzik a terhesség, meg az egész babavárás :?
Vendég
 


Köszönöm lányok, kedvesek vagytok. :oops:

:lol: :lol: :lol:
nadimo
 
 


Nadimo:
köszi szépen az evési információkat! jó, hogy egy igazi szakember is van köztünk!! :lol: :lol:

Anyakönyvi telszám: (Béke tér):
452-43-49. De itt is csak meghatározott napokon van ügyfélfogadás (talán hétfő-szerda és péntek).

3 hetet mondtak, nekünk hétfőn készen lesz, tehát 2,5 hét kb.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: