Új privát üzeneted érkezett!

kertikiri írta:Panndi, tök jó, hogy ezt így leírtad, mert képzeld Nadin napirendje szinte ugyanígy néz ki! Délutáni séta is ugyanekkor van, és ugyanígy vagyunk, hogy ha abból feljövünk, még alszik itt fent is (vagy óvatosan levetköztetem, vagy hagyom és kirakom a teraszra). Aztán kaja, és ő is nagyon nyűgös este. Szintén biztos vagyok benne, hogy nem a poci fáj, de egyszerűen semmi nem jó neki. Viszont az a különbség, hogy én ilyenkor is megpróbálom elaltatni, és f7-7 körül általában sikerül is. És ugye alszik 9 -f10-10-ig-ig. Na ezután fürdés, és nagy nehezen visszaalvás, majd ébredés és fentlét. Szóval nálunk ez a baj, ez az esti fürdés előtti szunya. Mit csináljak szerinted? Igazából ébren tartani sem tudjuk, kb. 8-f9-ig kellene, próbáltuk már, de az nem megy, nagyon szenved. Előbb kellene elaludnia, mint 7, de az sem megy?!
Zsófi meddig van ébren ilyenkor? És hánykor fürdettek?

Karácsony: én is játszószőnyegre gondoltam, de azt valószínűleg már előbb megvesszük neki. Trapéz van. Járóka kellene még, de az neki nem nagy élvezet ugye:-) A családtól meg úgy néz ki, hogy olyan hintát kap, ami most még bölcsőszerűen funkcionál, ha meg már majd tud ülni, akkor kidugja a kis lábát, és úgy hintázik. Ez jó ajándék lenne neki, mert ringani nagyon szeret :-) Általában én ringatom a mózeskosárban, ami nekem nem akkora élvezet, mert a gyerekkel együtt vagy 15 kiló :-))


Fürdés az utolsó kaja előtt van, ugye ez kilenc, tíz fele van, hát előtte, de nincs fix időpontunk. Az esték nálunk is gázosak, mert egy darabig eljátszunk vele, aztán egyszer csak nem érdekli semmi, na onnantól megy a szenvedés, erre sajnos nekem sincs tippem :? Ma meg nagyszülőknél, meg dédmamánál voltunk, Zsófi szinte egész nap nem aludt, csak kb egy órát a kocsiban, és most nyűgős, Apa ringatja, látszik rajta, hogy nagyon fáradt és álmos, de nem tud elaludni :( Na hogy ezzel mit lehet kezdeni, azt nem tudom...

Köszi a karácsonyi ajándék ötleteket, a játszószőnyeg tök ötlet :) Ezt a hintát hogy hívják, ez az ötlet is tetszik :)
Vendég
 


Sziasztok!

Eszter tegnap volt egy hónapos. Ennek örömére hajnali fél 4-ig "bulizott2! Hát, azt mondtam, ilyen már a világon nincs! Eddig legalább éjszaka aludt... :( Rekedtre sírta magát. Már éppen azon voltam, hogy na, megetetetem, mire beájult. 3/4 7-ig aludt, szopizott, majd még egy órát aludt. Szóval ma nem vagyok a topon, és csak remélni tudom, ma már visszatér a régi napirendhez, és legkésőbb 10-kor elalszik. Lehet, hogy az volt a baj, hogy elvittük őt vendégségbe ebéd után. Nem maradtunk sokat, de 5 új ember gügyögte körül, és ez lehet, hogy sok volt neki. Plusz jött ez a ronda hidegfront is, ilyenkor nyugtalanabb amúgy is.

Egyébként a napirendünk hasonlít(ott) ahhoz, amint leírtatok: reggel 6 és 7 között ébredés, evés, kb. 2 óra alvás, evés, ébrenlét, rövid alvás, ebéd, utána séta (közben alvás), délutáni evés - utána már nincs alvás estig, csak sok-sok bömbizés, lefekvés 9 körül.

Most a gyermek rajtam alszik, ahogy gépelek - kipróbáltam a kengurut!

Puszi mindenkinek:

Lilly

Kép
waterlilly
 
 


waterlilly írta:Sziasztok!

Eszter tegnap volt egy hónapos. Ennek örömére hajnali fél 4-ig "bulizott2! Hát, azt mondtam, ilyen már a világon nincs! Eddig legalább éjszaka aludt... :( Rekedtre sírta magát. Már éppen azon voltam, hogy na, megetetetem, mire beájult. 3/4 7-ig aludt, szopizott, majd még egy órát aludt. Szóval ma nem vagyok a topon, és csak remélni tudom, ma már visszatér a régi napirendhez, és legkésőbb 10-kor elalszik. Lehet, hogy az volt a baj, hogy elvittük őt vendégségbe ebéd után. Nem maradtunk sokat, de 5 új ember gügyögte körül, és ez lehet, hogy sok volt neki. Plusz jött ez a ronda hidegfront is, ilyenkor nyugtalanabb amúgy is.

Egyébként a napirendünk hasonlít(ott) ahhoz, amint leírtatok: reggel 6 és 7 között ébredés, evés, kb. 2 óra alvás, evés, ébrenlét, rövid alvás, ebéd, utána séta (közben alvás), délutáni evés - utána már nincs alvás estig, csak sok-sok bömbizés, lefekvés 9 körül.

Most a gyermek rajtam alszik, ahogy gépelek - kipróbáltam a kengurut!

Puszi mindenkinek:

Lilly

Úgy látszik az este mindenkinél ilyen... :)
Én is rendeltem egy kengurut, a héten hozzák, remélem, és azt is remélem, hogy Zsófi ellesz benne rajtam, és hatékonyabb lehetek így :)
Zsófi félórája alszik :lol:
Vendég
 

 
 

lányok!

A kenguruval vigyázzatok. Nem tudom milyen van nektek, de van olyan kenguru, amit nagyon piciknek nem ajánlanak, mert a gerincet megterheli. Inkább kendőt javasolnak a pindurkáknak.

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


Zsuzsoo! Nekem nem volt 2 órám a fájások kezdetétől a szülésig. Számítottam rá, hogy most sem lesz hosszú a vajúdás, de ennyire gyorsra nem készültem. Szerencsére nem a küszöbön szültem. :lol: Mi a IV. ker.-ben lakunk, hozzánk a Szabolcs utca volt a legközelebb. Szerencsére hamar beértünk, de a székelő érzés -na ettől kicsit aggódtam, hogy talán későn indultunk- már a magzatvíz elfolyása után nem sokkal jelentkezett. Az autóban kifejezetten bosszankodtam azon, ha valaki miatt lassítani kényszerültünk. A fájások nem voltak nagyon erősek, csak ez a székelő érzés volt az, ami sürgetett. A fájásokról én azt gondoltam, hogy talán 3 ujjnyi tágulásom már van. Aztán kiderült, hogy már semennyi, jön a baba. Ezen nagyon meglepődtem. Sokkal nagyobb fájásokra voltam felkészülve az előző élményeim alapján. Akkor oxytocint kaptam infúzióba, most a saját testem irányította a folyamatot. Szóval tényleg nagyon jó volt így szülni. :D Nem kellett fejet emelni, lábakat felhúzni stb. Talpra állított lábakkal, megdöntött háttámlával saját érzésemre hagyatkozva szültem és nagyon jól tudtam koncentrálni, nyomni. A korábbi lábfelhúzás valahogy több energiát vett ki belőlem. Most teljesen rám hagyták, én választhattam meg a pozitúrát is. Azt viszont el kell mondanom, hogy a szülésznőm ott volt a toppon, profi volt. :wink:

Bocsánat, kicsit hosszú lett. :oops:

Kenguru: általában 3 hónapos kortól ajánlják, de úgy tudom, hogy van spéci, korábban is hordható változata is. Nálunk nagyon bejött. :D

Evészet: Nálunk a napokban volt 280 gr reggelire. :shock:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


A kenguru, amit rendeltem, két hónapos kortól való, vasárnap lesz Zsófi annyi :lol:
Vendég
 


Panndi, oszd meg velem lgyszi, hogy milyen kenguru ez.
Én kendőt rendeltem, de nem marad el benne, mert nem lát ki :-( Azért még próbálkozom.
A hinta adamo, www.adamo.hu Ha a család tényleg összeadja az árát, akkor okés :-)

Képzeld, tegnap mi is anyuéknál voltunk, és a hó is esett ugye, így a délutáni sétás hosszabb alvása kimaradt (de szerencsére délelőtt még tudott kint aludni a teraszon). Hazafelé jövet a kocsiban így szunnyantott egy 1,5 órát. Ezután olyan könnyen eljutottunk a fürdésig, amit most emiatt azért picit előbbre hoztunk (19), beszélgettünk, nevetgélt, apja felszerelte a képeket az ágya fölé amit ma vettünk, és addig le tudtam tenni a kiságyba, ilyen sem volt korábban. Evés fél 8-kor, és képzeld, fél 1-ig aludt!!! :) :) Az 5 óra alvás!!!! Kaja, majd visszaalvás. A következő kelés ugyan 4-kor volt, és ezután már nem aludt vissza, de olyan szépen elbeszélgettünk az ágyamban fekve, hogy csak na. Fél 6 körül ásított hármat, a vállamra vettem hogy vigyem az ágyába, és amint a vállamra tette a fejét már szunyált is :lol: :lol: És most is nyomja azóta :-))))
Persze nagyon sokat segített, hogy anyukámtól láttam egy-két "fogást", pl. amit én nyüginek véltem eddig, az ici-pici pocifájás, így tudok neki segíteni, és amint megkönnyebbül újra vidám. És nem erőltettem az esti zenehallgatást, mert az már tényleg fárasztja nagyon. Meg tanultam altatódalt is anyutól - szóval nagyon jól telt az este és az éjszaka is.

Tücsi, a 280 nem semmit :-)

Lilly, kérünk képet Eszterről!

KépKép
kertikiri
 
 


Kérdés: ki alszik egy szobában a babával?

Nálunk én alszom bent a szobájában, van ott egy kinyitható kanapé. Nagyon jól megoldom egyedül is az éjszakákat, így a férjemet nem zavarjuk éjjel, de azért jó lenne már visszaköltözni a hálószobába....

Kedden lesz 6 hetes Nadin, eredetileg úgy terveztem, hogy onnantól nem alszom a szobájában. De félek, hogy akkor nem hallom meg ha kel éjjel, mert ő nem sírva ébred, csak kicsi nyekegésekkel, hason alszik, és próbálja forgatni a fejét, és közben nyögdécsel. Gondolom ha megvárom a sírást, akkor felébred, és az már nem lesz "álometetés" :-(

Szóval kinél hogy van?

KépKép
kertikiri
 
 


kertikiri: Pierre Cardin PMC20 a kenguru.
Örülök az estének és aj éjszakának, tök jó! :)
Mi külön alszunk a kezdetektől, Zsófi is csak nyekereg, ráadásul ő sokszor álmában is nyekereg, kb egy hét kellett, hogy megtanuljam, melyik nyekergés mit jelent, és melyikhez kell bemennem. Az alvás közbeni nyekrgésére azóta csak félálomig ébredek fel, de azt is meghallom, szóval ezn ne aggódj szerintem :)
A férjem meg semmire sem ébred fel... :)

Megnéztem a hintát, tök jó :)
Vendég
 


mi is itt :) fél kézzel, másikban a gyerek...

hát nem tudom, de nálunk nem áll még be a napirend...csak kb időpontokra az evés, de azon kivül változó, mikor van ébren, és mikor alszik. Nem tudnám mondani pl. hogy délelőtt 10-13 között alszik, teljesem változó.. :shock:

alvás - külön szoba. Amikor szopi van, átmegyek, ajtó becsuk, apa alszik. Egy idő után rááll a fülem, mikor van "baj" mikor kellek én is a probléma megoldásához...

olaj - johsont nem használunk, viszont a gabi cuccok nagyon jók. Mi minden este átkenjük, a haját is, szép tiszta a bőre

evés - leálltam a méréssel :? nem is idegesitem magam rajta...

orrszivás - megejtettük tegnap...húúúú, az a cucc ami kijött...

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


mi is itt :) fél kézzel, másikban a gyerek...

hát nem tudom, de nálunk nem áll még be a napirend...csak kb időpontokra az evés, de azon kivül változó, mikor van ébren, és mikor alszik. Nem tudnám mondani pl. hogy délelőtt 10-13 között alszik, teljesem változó.. :shock:

alvás - külön szoba. Amikor szopi van, átmegyek, ajtó becsuk, apa alszik. Egy idő után rááll a fülem, mikor van "baj" mikor kellek én is a probléma megoldásához...

olaj - johsont nem használunk, viszont a gabi cuccok nagyon jók. Mi minden este átkenjük, a haját is, szép tiszta a bőre

evés - leálltam a méréssel :? nem is idegesitem magam rajta...

orrszivás - megejtettük tegnap...húúúú, az a cucc ami kijött...

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


bocsi, kétszer ment el :oops:

egyébként orrszivást milyen gyakran lehet? naponta?

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


szülés után 3 napra volt itt sógornőm, igazi áldás volt, utána pedig 1 hétig apával.. :D nagyon jó volt hármasban...
tudom ,sértődés volt belőle, de utána jött anyu is 5 napra, anyós még nem is volt...(mindenki vidéki :wink: )
de hát csak stresszelt volna a dolog...az meg nem hiányzik... :?

szóval szerintem megéri az a kis sértődés a következőkre.. 8) tudom, hogy nehezen fogadják el, hogy ez már egy másik, külón kis család...de jobb volt nekünk is így...

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek, ugyanis begyulladt a mellem múlt hét csütörtökön :cry: . Kaptam az orvostól antibiotikumot, de még mindig nem tűnik múlónak. Nagyon fáj, a bimbó körüli udvar teljesen be van keményedve és dagadva, ezért fejni sem tudom rendesen. Lilla sokkal jobban ki tudja szopni, folyamatosan szoptatok, mindkét mellről egy szoptatás alatt. Teljesen be van ödémásodva is és a hónom alatt a nyirokcsomó meg van dagadva, szintén fáj. Ja, szoptatás előtt mindig beáztatom meleg vízbe is. Mit tegyek vele, hogy javuljon? Esetleg más baja van, hiába kínlódok vele? Már attól félek, hogy a másik is begyullad. A javulás eddig annyi, hogy már nincs lázam.

Köszönettel: Anita

Kép
nyuszi0302
 
 


Hello Mindenkinek!

Nem semmi termést produkált a fórum a hétvégén, alig győztem visszaolvasni. De mindig örülök, ha ennyi írás van. :D

Mi külön szobában alszunk, bébiőrrel. Amikor nem alszunk, én is Lillánál táborozom éjjel. Matracon dekkolok, amit játszóhelynek szánok a következő hónapokban.

Nálunk a takaróba bugyolálás sem jött be, Lillu utálta nagyon.

Lilla két három hónaposan nagyon örült a csörgőknek mindig. Játszőszőnyeg, pihenőszék nálunk is favorit. Nekünk már könnyebb dolgunk lesz, hathónapos játékokat venni.

Most megyek, mert úszik a ház.

Szép napot mindenkinek, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Nyuszi! Szerencsére én már tudom, hogy mi az előjele a mellgyulladásnak, így sikerült most Gáboromnál megelőznöm. Korábban én is kaptam antibiotikumot. Nagyon fontos a csomók óvatos kimaszírozása. Egy másik topicban írták az anyukák, akinek sorozatos mellgyulladásuk volt, hogy a jó melegvizes -forró vizes- fürdőben sikerült rendesen kifejniük a mellüket. És innentől kezdve mindig kimaszírozták a csomókat. Tudom, hogy a fejés mégtöbb tejet eredményezhet, de a pangó tejecske okozza a gyulladást, így azt el kell onnan távolítani. Ha a baba nem képes kiszívni, fejni kell. Milyen módszerrel próbáltad eddig? Kézzel fejtél vagy mellszívóval?
És még egy: lehet, hogy érdemes váltogatnod a szoptatáskori testhelyzetedet is. Bizony nagyon oda kell figyelni erre a mellgyulladásra, mert nagyon komoly és mindenki számára hátrányos következményei lehetnek. Esetleg érdemes még a védőnőtől SOS segítséget kérned. Én is felhívtam akkoriban a védőnéninket, aki már másnap itt is volt. Nekem ő mutatta meg, hogy mit is csináljak a mellemmel. Sok sikert és gyors gyógyulást kívánok!

Orrszívás: Én Fluimarral fújom az orrocskát reggelente, leszívni pedig akkor szívom napközben, ha szörtyögést hallok. Néha szopi közben is hallom és akkor irány a porszívó. (Nagyfiam hozta haza a náthát 1,5 héttel ezelőtt az iskolából. Én többek között ezért oltatom be Gábort a rota vírus ellen.) Fontos az ülő vagy félig ülő helyzet!!!

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Szia Mtücsi!

Köszönöm a segítséget, de nincsenek csomók a mellemben. Minden szoptatás előtt átmasszírozom, átnézem, de csomót azt nem találtam. Csak a bimbóudvar van teljesen bekeményedve. Kézi mellszívóm van, amivel azért nehéz szívni mert mindig elmozdul, ahogy egyik kezemmel fogom, másikkal szívom. Sajnos kézzel nem tudom, hogy kell fejni. Védőnőmet péntek du 1/4 3 óta nem tudom elérni, napközben is nehéz, mert nem kapcsolja be a telefonját.

Mégegyszer köszönöm a segítséget, igyekszem valahogy lefejni.

Anita

Kép
nyuszi0302
 
 


Anita, sajnos én nem tudok Neked segíteni, mert nem volt ilyen problémám.

Külön szobához: és nappal a babók Nálatok a külön szobában vannak, és csak akkor mentek be hozzájuk, ha jeleznek? Mert bevallom Nadin állandóan ott van ahol én, a szobáját egyelőre csak alvásra meg pelizésre használjuk.
És ha ébren vannak, akkor csak elvannak magukban, vagy valami játékukkal? Hagynom kellene gondolom, hogy kicsit magában is ellegyen, de én általában megpróbálom szórakoztatni. Lehet, hogy nem kellene?! :oops:

KépKép
kertikiri
 
 


Jaj, és még egy kérdés. A tengervizes orrspray-t simán be lehet fújni az orrába? Vagy valami más módszerrel kell belecsöppenteni?

KépKép
kertikiri
 
 


Anita! Szopi után kellene még maszírozni és utána fejni. A tejleadó reflex ha beindul fejés közben, nagyon sokat segít. Ha pedig nem éred el a védőnőt, hagyjál neki üzenetet, amiben a sürgős segítségét kéred. (Nálam ez működik. Telefonszámot adok meg és sürgős visszahívást kérek.) És ez most amúgy is egy rendkívüli helyzet, ha úgy vesszük ez az ő asztala. :wink:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


kertikiri írta:Anita, sajnos én nem tudok Neked segíteni, mert nem volt ilyen problémám.

Külön szobához: és nappal a babók Nálatok a külön szobában vannak, és csak akkor mentek be hozzájuk, ha jeleznek? Mert bevallom Nadin állandóan ott van ahol én, a szobáját egyelőre csak alvásra meg pelizésre használjuk.
És ha ébren vannak, akkor csak elvannak magukban, vagy valami játékukkal? Hagynom kellene gondolom, hogy kicsit magában is ellegyen, de én általában megpróbálom szórakoztatni. Lehet, hogy nem kellene?! :oops:


Nálunk kétszintes a lakás, fenn vannak a hálószobák, így az ő szobája is, éjjel ugye ott alszik. Lenn egyben van a konyha, nappali, étkező, van egy utazóágya a nappaliban, így ha nekem ott van dolgom, vagy főzök, akkor ő is ott van lenn. Ha ébren van, akkor általában én is szórakoztatom ;) De pl az előbb már muszáj volt kiteregetnem, ő meg sírt a kiságyban, betettem a hordozóba, vittem magammal teregetni, és nagyokat mosolygott a színes zoknikon és bugyikon, mindent megmutattam neki, mielőtt kiteregettem :lol: Igaz, így kicsit tovább tartott a dolog, de legalább kész van, ő is jól érezte magát, sőt, el is álmosodott, most a saját szobájában alszik, mert én is fenn vagyok az emeleten.
Vendég
 


Sziasztok!

Mellgyulladás - nálam csak kezdődő volt: melegvizes borogatás, szopi, fejés sorrendet javasolt az egyik tapasztalt tanácsadóm és nagyon-nagyon sok pihenést! Ez nekünk segített.
Sajna ismerem milyen kétségbeejtő helyzet a védőnénit kergeti, nálunk sem egyszerű elérni őket. :(

Kertikiri! Lilla is általában ott van, ahol én, de én erőltetem a járókát, pihenőszéket stb. és csak akkor szórakoztatom, ha sír. A szobát mi is aludni, pelusozni használjuk. Később játszani is ott szeretnék.

Orrsprayben tudatlan vagyok, mi még Hála Istennek nem használtuk. De legalább majd itt megtudom, hogy kell. :oops:

Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Az orrspray-t egyből az orrba lehet fújni, akár minden nap is.
Ezért jó a Sterimar vagy az olyan spray ami tengervites ill. élettani só oldatos, mert nem bántja a nyálkahártyát.
Az orrtisztitást - szivást naponta is lehet végezni, mert fontos hogy a baba jól kapjon levegőt.
Egyébként is az orrnak normál esetben is van egy váladék képzése, ezért figyelni kell. Valamikor az is elég ha az orrába pici anyatejet csöppentessz, akkor trüsszentésel kiürül a dolog.


Anita:

A melledre kapod az antibiotikumot ?

Ilyen esetben fontos a mell kiüritése, szakszerü kimaszirozása, stb...
A gépi fejés nem az igazi, inkább kézzel kellene. A gép ugyanis vákummal szivja, és nem ott feji ahol fontos lenne, hanem az egészet. Ha gondolod megnézem.
Jó hatású lehet a zuhany alatti fejés, hideg- meleg sugarú vizzel való spriccelés, mert ilyenkor vérbőséget okoz és jobban megindul a tej.
A babát is több szoptatási helyzetben kell tartani, hogy leginkább onnan induljon a tej ahol esetleg a tejcsatorna elzáródott, vagy dugult.
Én a XV -ker ben lakom. Ha gondolod hogy menjek, irj és megbeszéljük.
Üdv
nadimo
 
 


Anita,
Nálam is hasonló, mint Tücsinél, az igazi gyulladást megúsztam, mindössze egyszer volt komoly, de két nap alatt letudtam. ( Én a lányomnál 9 hónapig csak fejtem és a fiam nemrég 16 hó-san önként hagyta abba a cicizést).
Tehát tapasztalatom az volt, hogy a kezdődő nyakfájdalom, vállfájdalom már a kevesebb szoptatás jelének tűnt. Ilyenkor igyekeztem annyiszor cicire tenni, ahányszor csak elfogadta, na és nekem is engedte az időm.
Csomó nekem is csak a hónaljban volt, ezeket a fürdőkádban jó sok vízben fekve szépen kimaszíroztam, kézzel kifejtem. Ezután igyekeztem úgy időzíteni, hogy kiérve a fürdőből tudjak szoptatni az adott mellből, vagy lefejjem. Kb. 5 percet maszíroztam a hónaljtól lefele irányba, a mell külső részét pedig, ahol érzékenynek érezetem, mert mindig ott volt a legrosszabb.
A tejleadó reflex tényleg nagyon megkönnyíti.
A mellszívás tényleg tud fájni ilyenkor, de az nekem csak az első egy perc volt rossz, utánna szépen enyhült. Sajna muszály, addig nem leszel túl rajta.
Remélem sikerült valamit kihámoznod ebből az irományból.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok Lányok!
én még mindig otthon és még mindig belül a gyerkőc..
KÉt napja járok CTG-ra, ma vtam vizsgálaton is. Bő egy ujjnyira nyitva.. De aztán ennyi. Benő nagyon jól érzi magát!
Dehát végülis, ha már fogantatáskor 1 hónapot se váratott magára, akkor ez a pár nap belefér : )
Sok puszi minden babócás anyócának. JEgyzetelem kifelé a sok jótanácsot. Külön fájlt nyitottam az alvásproblémákra, a szopira és a hasfájásra, így nem kell majd külön visszakeresgetnem, hanem már most kikopizom a jótanácsokat téma szerint : )
Remélem beválik. Aztán egyszer kiadjuk közösen a magyar suttogót?!? JÓ?!?
:lol:
Puszi , sziasztok, majd jelentkezem!
BEa

Kép
nyulcsi
 
 


Anita, annyi jó tanácsot mondtak a mellgyulladásra. Minden le van írva, remélem hamar túl lesztek rajta.

Lamme-ről tudunk valamit? Lehet, hogy már babázik? Régen nem "láttam".
Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


Nyulcsi, megy a drukk neked :)

Lamme tényleg eltűnt.. :shock:

Tücsi, küldtem privit :)

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Anikó! Még nem kaptam meg. :(

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok lányok!

Most már biztos, hogy nem a Szabolcs utcai klinikán szülünk. A dokim otthagyta a MÁV kórházat, átment a II. női klinikára.

Jó pocakosodást nektek továbbra, megyek átnézek a II. női klinikás mamákhoz.
Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


Sziasztok!

Én is voltam ma CTG-n, de semmi fájást nem mutatott :? . Holnap megyek a dokihoz.

Kata, jó szülést és sok sikert a babóhoz!!

KépKép
kutyfül
 
 


Sziasztok!
Kata reméljük abban a kórházban is megtalálod számításaidat, drukkolunk érte. :D A Te dokid ugye Kisfalvi volt? Vagy nem jól emlékszem?
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


beneildi: köszi Ildi. Igen ő a doki. Ő megy át a II-be, én meg követem.
Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


Sziasztok!

Nem tudtam visszaolvasni az eltűnésem óta, de láttam itt az utolsó egy-két hsz-ben, hogy hiányoltatok, ami nagyon jól esik :oops: :)

A helyzet az, hogy november 9-én megszületett Nikolett Réka :D 3140 g és 52 cm, szerintem gyönyörű :D Ma délután jöttünk haza.

Most sajnos nem tudok többet írni, de majd azért írok egy-két sort a szülésről és a bentlétről, ha érdekel titeket. A lényeg, hogy egy rossz szavam nem lehet semmire, totál nem érdekel, hogy nem a vadi új MÁV-ba kerültem :wink: Hajrá Szabolcs u. :lol: :D :lol:
lamme
 
 


lamme: ÉLJEEEEEEEEEN!!!!!!!!!! Pont ma kérdeztem, hogy mi lehet veletek! Errre!!!!!!!! Minden jót nektek. Gratulálok!!!!

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


Lamme! Gratulaaaaaa !!!!!! :lol: :lol: :lol: Rövid szüléstörténetet írj, ha időd engedi!

Kata! Neked is sok sikert kívánok. A II-es Női jobban felszerelt, modernebb kh. Én úgy emlékszem, hogy ott a csecsemősökkel nem mindenki volt megelégedve. Na, de a 3. babánál sok újat már nem hiszem, hogy bárki is tudna mondani neked. :D Azért még gyere, ha időd engedi. Hamarosan már csak babás anyukák leszünk itt, mivel a HIETE hamarosan már csak emlék lesz, így a pocakos kismamák az ÁEK-s topicba fognak írni (ha lesz ilyen). Remélhetőleg minél hamarabb. :wink:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


lamme: gratulálok :)

kertikiri: mutattam Apának ezt a hintát, valószínű nálunk is ezt hozza a Jézuska :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Tücsi, lehet, hogy azért nem kaptad meg, mert sokáig voltam bejelentkezve, és kidobott a rendszer..küldöm nemsokára :)

Lamme, gratulálunk!!!! Jó egészséget és sok tejcsit!!!

A véleményem az orrszivóról: egy Isten volt, aki kitalálta!

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Lamme én is gratulálok. :D
nadimo
 
 


Lamme:
ÉN IS NAGYON GRATULÁLOK!!!!
és szerintem is teljesen OK volt a Szabolcs is, fő, hogy a babával nem volt semmi gond!
Akkor kitartás otthon, és jó éjszakákat kívánok!!!!!
és gyere a lassan már tényleg babás mamák fórumává alakult topikba, nekem sokat segít, hogy vannak itt ugyancsak kisbabás társak, és együtt kitaláljuk a megoldásokat....

üdv
Vendég
 


Lamme: nagy-nagy gratuláció!
Aztán várjuk majd a beszámolót, hogyan "alakultok"!

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget. Mindent bevetünk, amit csak a körülmények engednek. Az biztos, hogy nem nagyon akar javulni :( .

Sziasztok: Anita

Kép
nyuszi0302
 
 


Lamme!
A Jó Isten éltesse a kis jövevényt! Sok egészséget és boldogságot kívánunk az egész családnak, de a Picurnak külön is!
Ildi&Lilla

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Jó reggelt :)

Tök jó, hogy lassan már mindenki babás :)
Én az előbb szembelőttem Zsófit a tejemmel, úgy spriccelt, mint még sosem, szegénykém meg csak ordított :(
Vendég
 


Lamme, gratulálok!!

KépKép
kertikiri
 
 


Lamme!
Én is gratulálok Nektek!
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Szisztok!

Nem nagyon szoktam hozzászólni, csak olvasgatni szoktalak Titeket! Nem tudjátok mi van Ágicával, rég nem jelentekezett?

Üdv Veronika

Kép

Kép
mroni
 
 


Lamme!! Én is csatlakoznék a gratulálók lelkes táborához!

Ha lesz időd, írd meg az élményeidet, engem minden érdekel:)) És persze fotót is küldhetsz!! :wink:

KépKép
kutyfül
 
 


Ha jól látom Nyulcsi sem írt pár napja. Lehet már ő is babázik?? Nála már nagyon aktuális volt:)

Én maradok itt utolsó mohikánnak? :?

KépKép
kutyfül
 
 


kutyfül írta:Ha jól látom Nyulcsi sem írt pár napja. Lehet már ő is babázik?? Nála már nagyon aktuális volt:)

Én maradok itt utolsó mohikánnak? :?


Tudod, utolsókból lesznek az elsők ;)
Vendég
 


Sziasztok,
itt vagyok ám, és tegnap is bejelentkeztem!!! Fórum -függő vagyok... : )
LAMME!!! Hatalmas gratula! Akkor mi már nem szülünk együtt, hiába beszéltük meg...ej-ej.. De nagyon örülök, hogy megvagytok, jólvagytok! Remélem minden simán fog menni!! Várjuk a beszámolót, engem konkrétan nagyon érdekelne a kórházzal kapcsolatban minden. Milyen volt a vajúdás? (tényleg nincs vajúdó? csak beraknak vmelyik szülőágyra és kész?) Milyenek a csecsemősök? Csúcsforgalom volt-e a szülészeten? Okozott-e ez problémát? BEért a dokid? Kértél EDA-t? A látogatók hogyan kukkolhatták meg a gyermeket? MIlyen szobába kerültél? Stb, stb..
Ha van időd...
Én kivárom, hiába vagyok 40+2, a doki ma azt mondta, hogy lehet, hogy még 3-4 hét.... Gondolom viccelt...
Másik BEa(Kutyfül) Nekünk van még esélyünk találkozni!!!
HA lesz lélekjelenlétem, akkor még beírok mielőtt indulnánk.

Puszi mindenkinek! Babócás beszámolókat várjuk!!
Sziasztok,Bea

Kép
nyulcsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: