Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Benszi ma írt,jól vannak,minden nap ctg-zik,holnap az UH-n megnézik fejlődött e a kislány,ha nem akkor megcsászározzák!
Ennyit írt.

Csak bámulok miket írtok az etetésre,tényleg mindenkinek más a baja...
Nálunk 8X esznek egy nap,kb.100ml-le is nyomják alkalmanként.
Emese 3550gr,Adél 3250gr.

Én csak álmodom az alvásról,az evés gyakorisága és annak időtartalma miatt.Fél-egy órát alszom egyben.
Holnap du. bevállalja Őket az anyum,majd remélem tudok kicsit aludni... :shock: :lol:

Adélnak gyakran fák a hasa,de jól esik neki a levendulás hasmasszázs,édesköménytea úgy veszem észre.
Mese,többször kakil egy nap,Adél csak egyszer,max.kétszer.Adél miatt kicsit aggódom,bár pisis pelus szinte minden etetésnél van.Szerintem azért uis fáj a hasa,mert nem emészt olyan könnyen,mint Mese,szerintetek? :roll:

Juci!
Nekem,is felemásként üzemel a két cici,azért megnyugodtam,hogy nem vagyok egyedi eset! :lol:

Mindenkinek jó pihit,amennyit lehet! :wink:

Leila

Kép
bogyótanya
 
 


Bogyó!
Nálunk 2-3 naponta van kaki mindkét törpénél. Viszont akkor átázós :shock:
És kaki után is van kiabálás, szóval nem azért sírnak, mert szorulásuk van vagy ilyesmi...

Kép
Kép
maminti81
 
 


Maminti!

Azt mondta a doktornő, hogy nem gáz, egyszerűen ennyire van szükségük.

Kaksi: Dorka majdnem minden pelusban van, Liló egy nap egyszer.
Ezt is megkérdeztem, doktornő szerint mindkettő normális, Lilus jobban hasznosítja a táplálékot, azért ritkább a széklete.

Szóval nem kell(ene) parázni mindenen :oops: :lol:

Puszi!

Judit

Tontica! Dobok majd fel szobaképet, amint lesz egy kis időm fotózni.

jucicuki
 
 

 
 

Sziasztok!

Régen jártam erre, mert kipurcant az internetünk. Remélem most már rendszeresen olvashatlak benneteket.

Üdv az újaknak, gratula a gyönyörű babákhoz.

Zsanett! Yrtam neked privit, megkaptad?

Üdv:

Ági
tiszaviragzas
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, minden "újdonsült" anyukának GRATULÁLOK, csodaszépek a gyerkőcök :!: :!:
Tontica, meghallgattam és megnéztem a tandemsírást :lol:

Juci, amin ketten fekszenek egymás mellett, az a kedvenc képem, de mindig nézem az újakat is, csodaszépwn nőnek a lányok :lol:

Bogyó, örülök, hogy minden rendben, nem lehett egyszerű ez a szülés dolog :oops:


Lányok, egyelőre én nem tudok még hozzászólni a beszélgetéseitekhez, csak olvasom a tápszereket meg a kakilást :roll: :roll:

Hát, tegnap voltunk a 38.heti uh-on, képzeljétek a becsült súlyuk 3150 és 3160 gramm, és mindig nem császárra kell készüljek, fejjel lefelé vannak mindketten. De ezek óriási súlyok sztem, eléggé be vagyok kakálva :roll: :oops: :oops:
Hnap lesz a 2.ctg, a múlt heti enyhe fájásokat mutatott, de én nem érzem még őket, csak alul szúr nagyon, amikor este beindulnak, de este úgy beindul a mocorgás, szinte aerobikórát tartanak :roll: :lol: hát ennyi...

mindenkit puszilok

Numa

Kép
numato
 
 


Numato!
Szerencsés vagy, hogy ilyen sokáig ki tudod hordani őket. Szép nagyok már! És külön mázli, hogy fejjel lefelé vannak.
Pont erre vágyom én is!

Mekkora a hasad? Nem raksz fel képet?

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Sziasztok!
Eladó egy Peg Perego Duette Twins Elegante ikres babakocsi,egymás előtti-mögötti ülésekkel,vázra pattintható hordozók,amelyeket autóba is lehet fixálóval együtt tenni+2 mózeskosár,amiket később üléssé lehet alakitani.
2005 juniusi modell,RENDKIVÜL MEGKIMÉLT ÁLLAPOTBAN,friss képet kérésre küldök!
Nóra 06 30 9 89 40 19
mikimano
 
 


Sziasztok!

Tudnátok-e nekem vmilyen könyvet ajánlani a csecsemőgondozásról?

Totál kezdőként fogalmunk sincs, hogy mennyit kell ennie, aludnia, kakilnia stb. 1 újszülöttnek (főleg kettőnek).

Szóval most még bírom cipelni a hasamat és szeretnék felkészülni a hétköznapi teendőkre, esetleges betegségekre stb.

Ha van tanácsotok arra, hogy milyen alapvető könyvet/könyveket szerezzek be, naygon megköszönném.

Köszi

Sziasztok

Ági
tiszaviragzas
 
 


Sziasztok!

Ilywnkor, etetés után van időm. És mellesleg: kijövök a szobából, hogy el tudjanak aludni és ne halljam a nyöszörgést :oops:

Ági!
2 csecsemő is csak olyan, mint 1 :)
Csecsemőgondozásról tudom ajánlani a Tracy Hogg-Melinda Blau: A Suttogó titkai 1-et. Nekem nagyon bevált!
Ha meg ikres könyvet szeretnél, Métneki Júlia: Ikrek könyve.

Numa!
Hűűű! Azt a nemjóját! :) Nagyon nagy babók! Tök jó! Nem itt kint kell meghízniuk. Drukkolok, hogy azért könnyen menjen minden!

Kép
Kép
maminti81
 
 


Tiszaviragzas: Prof. Frydman - Dr. Cohen-Solal, Kismamak es kisbabak egeszsegkonyve
Ebbe minden benne van, terhesseg es babagondozas. Nekem nagyon sokat segitett ez a konyv, ja es az Ikrek konyvet amit Maminti ajanl feltetlenul vedd meg!!! Nagyon jo!!!

Bogyo: hu, fel-egy orakat alszol, az nagyon keves, szerezz segitseget mert ki fogsz akadni elobb-utobb, aludj napkozben!!! Mi mar 3 orat is alukalunk egyhuzamban, ugye hogy fejlodunk? :wink: :lol:

Maminti: hogy aludtal? Nalunk Anna megint kihagyott egy etetest, aludt 6 orat egyhuzamban, megbeszeltuk Apaval hogy ma este O marad Annaval a haloban es meg megyek Alexel a nappaliba (ott is van kihuzhato agy) mert kivancsiak vagyunk igy mennyit alszanak kulon.

Numa: pont a napokban gondoltam Rad hogy biztsan megszultel mar mert nem jelentkezel, hatalmasak a bebik de ez szuper mert szepen esznek majd idekint es nem kell aggodnod Ertuk! Kuldesz valakinek sms-t majd? Mar csak napjaid vannak hatra. :wink:

Mi van Benszivel, nem csaszaroztak meg ugye?

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Elfelejtettem hogy tegnap mereckedtunk es Anna 3950 g. Alex 4550 g. na mit szoltok? Hurkasodunk am! :D

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

Nálunk ma este lesz mérlegelés, kíváncsi vagyok.

Ikrek könyve szerintem is jó, sok érdekes dolog van benne, amin el lehet gondolkodni. Egyébként én is a suttogó könyveket olvasom.

Csajok!

Ti hogy vagytok a fürdetéssel, nálunk valahogy sosem akar azonos időpontra kijönni. Nagy gáz? Igyekeznék bevezetni valami napirend félét, de mivel már nem ébresztem őket kajához, elég nehéz.
Tegnap du fél háromkor ettek és hatkor felébresztettem őket enni, aztán még aludtak és így fél tízre jött ki a fürcsi. Viszont ha nem keltem őket, akkor fél hét hét körül keltek volna, az meg még korán van ( nyolcra szeretném a fürcsit). Viszont így háromkor keltek éjjel és reggel nyolcig aludtunk. Így nekem is összejött a kétszer három óra alvás.
Ti ezt hogyan csináljátok?

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Sziasztok Lányok!

Húha, úgy látom mindenki küzd a lurkókkal. Mi sem maradun le..
Gergő tegnap nagyon nyügi volt, egész nap rajtam lógott. Szegény Zsuzskát úgy sajnáltam, hogy alig tudtam vele foglalkozni. De ha Gergőt letettem üvöltött... :(
Ma eddig egy kicsit jobb.

Bogyó!
Tápszer. Mi a Mildibét esszük kezdetektől. Úgy tűnik nem unják. Ha sikerül tejcsit fejnem, akkor azt vagy külön kapják a táp előtt, de ha nagyon kevéske (10 ml/fő), akkor összekeverem. Bár hallottam olyat is, h ez hasfájást okozhat. De nálunk csak Gergő hasfájós...

Juci!
Én napirendben tartom a gyerekeket. Alapvetően ők alakították, én csk következetesen továbbra is fenntartom. 8, 12, 4, és f7 8 az etetési időnappal. Fürcsi 7-kor kezdődik, utánna szunya. Zsuzska még kel éjfél körül, v 1-kor, és 4.5 körül. Gergő csak 4-kor. Én szeretem, mert viszonylag kiszámítható a dolog. Persze 2 etetés között nincs mindig alvás....
De, fürcsis lefekvés, ami n9 tájékán van , után szinte mindig alszanak és akko végre beszélgetni is tudunk Apával..

Numa!
Szép nagy gyerekek! Még a végén 40 hét lesz :wink:
Drukkolok!

Tontica, Maminti, Times!
Le a kalappal előttetek! 3 lurkóval bírkozni... :wink:

Puszi
Gica

Kép
gica1
 
 


Tegnap du átálltunk a Humanara, nem okozott gondot

Judit

jucicuki
 
 


Sziasztok!

Bensziék jól vannak,még egyben, Dóra növöget, Balázs 2,5 kg körül, Dóra 1,5 kg körül, de ez csak sacc a doki szerint. Még 2 hetet ki szeretne hordatni Benszivel, amúgy jó hangulatban van, az előbb köszöntöttem fel :wink:

Gica, ne kívánj nekem 40 hetet :oops: , már nagyon nem bírom, éppen rád gondoltam, hogy te hogy vészelted túl?Annyira feszül a hasam, hogy úgy érzem kiszakad, és olyan vékony a bőr, hogy fáj, ha hozzáérek..... :oops: :oops:
ma voltam nst-n, minden oké, méhszájvizsgálat nem volt, hétfőn kell menjek újra, hacsak....de nincs jele, fájások sem, az összes kilengés a papíron a kislurkó rúgdosódása :roll:

Juci, hogy ment a séta velük?

Kép
numato
 
 


Numa!
Hát igen, a hasam nekem is nagyon feszült. Teljesen fényessé vált rajta a bőr, annyira el volt nyúlva. Kenegettem bőszen. :wink: Aztán utánna platty, összeesett, és már nem volt elvékonyodva...
Nekem sem volt semmi fájás, csak az nst szerint néha... :roll: Remélem most már a lurkók úgy döntenek végre, hogy elindulnak kifelé, és inkább idekinn strapálnak le... :wink:
Kitartás, már nincs sok hátra a pocakos létből... :)

Tiszavirágzás!
Szerintem a Spock doki csecsemő és gyermekgondozási kézikönyve is hasznos. És most kaptam egy védőnő által összeállított könyvet, amit a Szalay Könyvkiadó gondozásában jelent meg: Konczné Bakos Mária: Baba született

Puszi
Gica

Kép
gica1
 
 


Jó reggelt!

Tegnap esti adatok:

Lili: 3600 g
Dorka: 3470 g

Olyan gyorsan nőnek :lol: :cry:

Numa, sétáltunk :arrow:
Dorka felébreszt ( kaja előtt egy órával, hogy éhesen érjünk haza :lol: ) kocsikabát felad, nappaliba levisz, kagylófotelba betesz ( onnan nem tud leesni ) előtte két hordozó emeletről lecipel, bundazsák kanapéra kiterít, anya felöltözik. Lilkót felébreszt, kocsikabát felad, nappali, kanapé, budazsák. Dorka kanapéra át budazsákba bele. Sapkák felad, bundazsák bezippzáraz, gyerekek hordózóba becsatol, betakar.
Anya cipőt, kabátot húz, két hordozót ajtó elé kitesz, ajtó bezár.
Hordozók ház elé lecipel, garázst kinyit, babakocsit kitol, hordozókat rápattint, garázs becsuk.
Itt eszébe jut, hogy a gyerekszoba ablak nem lett kinyitva, de gyerekeket nem mer kocsiban hagyni, visszacipelni nincs kedve, ezért a szellőztetés elmarad
:oops:

Séééééta!

Hát így volt valahogy :lol:

Gica, az a baj, hogy nálunk nem mindig bírnak ki még négy órát napközben, éjjel meg kb. 4-5, attól függ, így nem tudom pontosan kiszámolni, próbáltam felébreszteni őket időre, de akkor meg nem esznek rendesen, így inkább hagyom őket, hogy keltse a pocakjuk.

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Sziasztok!

Juci!

Nagyon édesen leírtad, csak mosolygok, milyen ügyesen megoldottad a séta előtti előkészületeket, és arra gondolok, bizony-bizony, ez vár rám is :lol: gyönyörű a csajszik súlya, nagyon szépen nőnek, és olyan jó nézegetni mindig a friss képeket, tudod, nagyon jó dolog, hogy ennyi küzdelem után már "csak" az édes hétköznapok vannak :roll: :wink: :roll: :lol:

Gica, köszönöm a bíztatást, és "örülök", hogy megtudtam, neked sem volt másképp így a legvége felé.....néha attól félek, szó szerint kidurran a hasam.. :roll:

Puszi!

Numa[/b]

Kép
numato
 
 


Numa!

Hát tudod, nagyon csodállak, nekem már a 31. héten majd kidurrant a hasam, de gyönyörűszép súllyal fognak születni a babáid, és pár nap múlva már otthon is lesztek, szóval szerintem nem olyan rossz dolog ez a hasfeszülés...

Hát igen, kell szervezés a két gyerkőchöz, de ez egy csoda egyébként, úgyhogy tökéletesen megéri.

Néha én is végignézem, hogy honnan idultunk, bevallom volt olyan nap, mikor én már elvesztettem a hitemet abban, hogy mindnyájan itthon lehetünk ( máig szégyenlem és fáj ), de hála az égnek Dorka akkor sem adta fel.

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Juci!
Végre nekem is volt időm megnézni a csajokat. Hát, fantasztikusak! Tényleg, miből lesz a cserebogár :wink:
Jó volt olvasni a soraidat: nem én vagyok az egyedüli, aki hatalmas mennyiségű édességet eszik :) Nekem semmi kedvem tornázni, ráérek még, amikor már nem szopnak. Egyébként is, ennyi gyerek utáni rohangászás bizti le fog fogyasztani :)
Hát igen, a séták átka...Én felöltöztetem az egyiküket, lecipelem a babakocsiba, aztán a másikat is, közben a nagyobbikat öltözteti az Erzsi (aki napközben segít). Én már nem izgatom magam, hogy egyedül hagyom lent őket. Nem tudok mit csinálni. Rendesek a házbeliek, mindig rájuk néznek. Már volt olyan, hogy felszóltak kaputelefonon, hogy sír az Andris. Oké, ez van, én még Hangát öltöztettem...

Numa!!!!
Kitartás!!! :)

Kép
Kép
maminti81
 
 


Juci!
Meg kell őket zabálni, olyan megható, hogy ekkorát nőttek!

KépKép
lili73
 
 


Séta?
Ismerős, nálunk is hasonlóképpen zajlik. :) Úgy látszik ezt másképpen nem nagyon lehet megoldani. Én van azonban, hogy nem megyek sétára, hanem csak az erkélyen levegőztetem őket. Olyan jókat szunyálnak odakinn. Ilyenkor mint a villám gyorsan eszem, iszom, és igyekszem megcsinálni mindent, amit ha fenn vannak és foglalkoztatnak, ugye nem lehet...

Ma töltöttük a 2. hónapunkat, megvolt az oltás, most izgulok, hogy ne legyen láz. Estére nekünk azt mondta a dokinéni, hogy egy fél kupot tegyünk el. Nálatok is kellett kúpozni megelőzés képpen?

Numa!
Pocak-sorstárs... :wink: Tűrjél, csak tűrjél, már nem sok van hátra. :)

Puszi
Gica

Puszi
Gica

Kép
gica1
 
 


Kicsit szólok a még pocakosokhoz is. Azért vagytok még, remélem. Én ritkábban jövök, mert feküdnöm kell a méhnyakrövidülés miatt.

Gina,

a pocak úgy a 16. héten kezd látványos lenni, de akkor is csak te veszed észre, valószínűleg a környezet nem gondolja rólad, hogy terhes vagy. Emlékszem, a 12. heti Istenhegyis kombinált teszt idején, még simán hordtam a szoknyámat, de a gatyáimat már nem nagyon tudtam összegombolni.
Mocorgás úgy a 16-20. hét között kezdődik valamikor. De akkor még eltelnek úgy napok, hogy nem érzed, és akkor megijed az ember, de nem kell. Akkor még esetleges a dolog. Igazán majd csak a 24-25. héttől érezni egyfolytában a mocorgást. Egyéni különbségek persze vannak, ez nem szentírás.


Kata,

teljesen normális a súlyod, szerintem. Én egyébként most tartok 13 kiló plusznál úgy, hogy nem ducisodtam igazán, csak a fenekemre rakódott pár zsírpárna (gondolom, hogy ellensúlyozzák a hatalmas pocakot). A hasam mellett fel sem tűnik.

Erika,

nem baj, hogy az egyik jobban mocorog. Nálam is ez van. Vagy ezt már írtam? Nem emlékszem, mindegy. Lényeg, hogy tök normális.

Csilla,

hogy vagy? Vérnyomásod?

Az ujjai senkinek nem zsibbadnak továbbra sem? Nekem folyamatosan, már egészen megszoktam. Ca pezsgőtablettát iszom, és kicsit javít a helyzeten.

KépKép
lili73
 
 


ŐSZ 2007




Kép Dorka

Kép Lili

jucicuki
 
 


Könyvtéma:
én ajánlom még F. Nagy Zsuzsa Egyből ketten c. könyvét, nem szakirodalom, de szerintem minden ikresnek el kellene olvasnia.

Judit

jucicuki
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a könyvajánlatokat, a hétvégén megpróbálom mindet megnézni.

Ja még egy kérdés: mit szóltok a légzésfigyelő használatához ikreknél? Van értelme?

Kellemes napot!

Sziasztok

Ági
tiszaviragzas
 
 


Miért ne lenne? Csak kettőt kell venni.

KépKép
lili73
 
 


Tiszavirágzás!

Nem pontosan értem a légzésfigyelős kérdésedet...

Gondolataimat a témában megtalálod a honlapunkon a november 7-nél.

Judit

jucicuki
 
 


Tiszavirágzás!

Nekünk nincs légzésfigyelőnk. Úgy gondoltuk, kicsit túl van misztifikálva ez a dolog. És olyan infókat is hallottunk, hogy azok a babák veszélyeztetettebbek, akik egyedül alszanak szobájukban. Ők ugyanis a nagy csendben olyan mélyen elalhatnak, hogy elflejtenek lélegezni. Nálunk ugye eleve két lurkó van a szobában, plusz én, úgyhogy talán nem túl nagy könnyelműség tőlünk, hogy nem ruháztunk be még 2 légzésfigyelőbe.
Persze mindenki maga dönti el, hogy megnyugtatja-e egy ilyen szerkezet.

Gica

Kép
gica1
 
 


Minket haza sem engedtek volna a kórházból anélkül, mivel gépi lélegeztettek a gyerekek. Mi is csak akkor vették meg egyébként, mikor mondták, eredetileg én sem akartam túlparázni a dolgot.
Mondjuk mivel egyszer nálunk már volt éles riasztás, nem bántam meg, hogy beszereztük.

Judit

jucicuki
 
 


Én is arra gondoltam amire Gica, szóval változtat-e a dolgon, ha ketten vannak egy szobában és nem egyedül. De ahogy látom Juditéknál így is jól jött. Ami miatt felmerült a kérdés, az éppen az, hogy kettőt kell venni, ami ugye nem kis befektetés. Bár lehet bérelni is...

Ági
tiszaviragzas
 
 


Egyébként Gica nekünk azt mondta a doki, hogy a hason fekvés a gáz, mert az ember "eleje" nagyobb felület, mint a "hátulja" és ha túlzottan felmelegszik, az agy leállítja a légzést. V. vmi ilyesmi...

Egyébként a kockázati tényezők:

Koraszülöttség ( különösen a géppel lélegeztetettek)
Passzív dohányzás ( az is számít, ha a lakásban már évek óta dohányoztak és beivódott mindenhova, mi ezért nem megyünk anyósékhoz)
Hasonfekvés
Fiú gyermek

jucicuki
 
 


Ági, nekünk Angelcare-es van, egy bébiőrös Dorkáé ( 40.000 ft, ezt ajándékba kaptuk ) Lilkónak, csak légzésfigyelő ( 19990-re volt leárazva a Mediában ), mert a babaőrben lehet hallani mindkettejüket.
Egyébként ők külön szobában alszanak egyedül ( ill. kettesben :lol: )
Szóval tényleg nem olcsó mulatság, majd meglátjátok, ha megszületnek, hogy szükség lesz-e rá, beszéld meg esetleg a dokiddal is, hogy mit javasol.

Judit

jucicuki
 
 


CSajok!

Katáról ( Egok ) tud valaki valamit? Totál eltűnt...

Judit

jucicuki
 
 


Juci!
Hát igen, az utolsó két kockázati tényező nálunk fennáll, ui. Gergő csak és kizárólag hason hajlandó aludni. Mi mindenesetre bízunk abban, hogy nem lesz semmi gáz. Én velük alszom és fülelek.
Ági!
Egyébként én is úgy tudom, hogy bérelni is lehet légzésfigyelőt. Érdemes esetleg megpróbálni.
Gica

Kép
gica1
 
 


Gica!

Lilu is csak hason, Dorkánál pedig mi erőltetjük, hogy erősödjön a háta, nyaka :?

jucicuki
 
 


Jó reggelt!

Fitten, fiatalosan :wink:

Nyolckor fürödtünk, fél tízre ágyban voltak a nőcik, 01:20-kor keltek, háromkor lefeküdtem és aludtunk 06:40-ig, így nekem is sikerült egyszer három, egyszer pedig három és fél órát aludnom :lol:
Jó lenne minden este :?

Puszi!

Judit

Kérdés: Ti mennyire öltöztetik be őket ilyen hidegben a sétához?

jucicuki
 
 


sziasztok,
Tegnap voltunk dokinál, minden rendben van az AFP-vel, és a gyerekekkel is. 17 cm-es mindkét lurkó, jól vannak, de nem lehetett látni, hogy mi van a lábuk között :(.
Sebaj, jövő kedden megyünk genetikai UH-ra a Jánosba, és nagyon remélem, hogy ott ennek a testrésznek a tüzetes vizsgálatára is rátérhetünk majd :).
Jusi, tök jó, hogy már ennyit sikerült aludnod!
A légzésfigyelőről én is azt gondolom, hogy amint meglesznek a törpék, ez is fontossá válik, és a gép nélkül nem fogok tudni nyugodtan aludni, úgyhogy szerintem mi is be fogjuk szerezni. Azt nem tudjátok esetleg, hogy bérelni lehet-e ilyet vmelyik kórházban? Nekem úgy rémlik, hogy vki mesélt már itt arról, hogy ők így jutottak hozzá...
Szép napot mindenkinek, mi ma este elmegyünk a barátainkkal a Mátrába, remélem, ott fehér lesz minden. Amí lehet, kihasználunk minden lehetőséget az utazgatásra :)
Kata

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Kevinszpészi!

Jó utat nektek, pihenjetek jól!
Szerintem kérdezd meg a védőnődet légzésfigyelő bérlés ügyben, hátha tud segíteni.
Bár lehet, hogy megéri inkább megvenni, amilyen bérlet árak vannak és esetleg utána el tudod adni a neten, ha nem kell a családban másnak.

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Sziasztok!

Kevinszpészi!
Gratu az AFP-hez! Ne aggódj, állítólagaz a lényeg, hogy 28. hétig kiderüljenek a nemek, mert kb akkortól már nagy a zsúfoltság ott bent, nem lehet látni,m melyik végtag kié :)
Jó szórakozást! Vigyázz magatokra!

Légzésfigyelő:
Én mindenképpen akartam. Nekünk van egy, Kingának vettünk, és kölcsön akartam egyet, de a beüzemelés is húzódik...Úgyhogy egyikük alatt sincs, és mindketten hason alszanak. De most hétvégén mindenképpen beteszem Andris alá!

Nem akarok dicsekedni, de 2 éjjel is fél6kor keltek a kb 10-es elalvás után (na, ez mégis dicsekvés :) ) Tartsák meg jó szokásukat! :D

Kép
Kép
maminti81
 
 


Halihóóóó!
Mindenki kihalt hétvégén? Remélem, legalább jól sikerült ez a 2 nap! :)

Nekem nem annyira. Babócák beintettek:"Anya, csak vicceltünk!", és visszatértek az éjjeli fél3-as keléshez :? Pedig már reménykedtem, hogy éjszaka-átalvás lesz! És tuti, hogy nem a kajamennyiség miatt, mert dugig eszik magukat este, és mégis...

Most már lemondtam a méricskélésről. Naponta csak a reggeli és az esti kajánál mérem meg őket. Biztos ami biztos.

Közben meg beszereztem egy torokgyuszi-félét...Még nincs lázam, de nagyon pocsékul vagyok :(

Kép
Kép
maminti81
 
 


Maminti!

Gyógyulj meg gyorsan!

Ha ez vígasztal én az éjszaka két és fél órát aludtam összesen, felváltva volt rám szükségük a gyerekeimnek :lol:

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Halihó

De jó nektek, hogy már babázhattok!
Pénteken éreztem végre, hogy megmozdultak a hasamban a picurok :lol: Már máskor is éeztem valamit, de akkor nem voltam biztos benne, hogy azt érzem. De most tuti. jaj, annyira örültem neki(k)!!!

Mindenkinek jó egszséget és sok alváslehetőséget kívánok! :lol: :D

szanet
 
 


Hello!

Maminti: :cry: szegenykem, gyogyulj meg hamar!!! Betegen 3 gyereket ellatni nem lehet konnyu!
Ne felj hamarosan atalusszak az ejszakat, mar nincs messze!!!

Jucicuki: 2 es fel ora?! Juuuuj! Nappal tudsz aludni?

Szanett: de jo, ez a vilagon a legjobb erzes!!! :D

Helyzetjelentes: Alexnek tejet kellett valtnunk mert ez betett szegenykemnek, alig evett es azt is kikopte es allandoan sirt, most mar 170-180-at eszik. :D Ja, es tegnap este mindketten 6 orat aludtak egyhuzamban!!! :D :D :D

Ja es Anna nevet, uuugy orulok neki, olyan edes, beszelunk hozza es rank nevet:
Kép
Kép
Kép

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

Mi nem használunk légzésfigyelőt...
Van napirendünk... a fiúk 5-ször esznek 4 óránként egy nap... 8-kor fürdés... este 10-reggel 6 között alvás :lol:

Nagyon szépek a picurok!

Kismamiknak kitartást!
Vendég
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Kép

Kép

Kép

jucicuki
 
 


helló Lányok,

Gyönyörűek a törpéitek!!!!!!! :)
Most voltam a genetikai UH-on, mindkét Kismanó rendben van, BPD 41 és 40 mm, TAD 42 és 40 mm, FL 28 és 27 mm. És ami a legfontosabb, hogy nem kell vonalzót módosítanom, mert úgy néz ki, hogy 1 fiú, 1 lány :) :) :) :) :) :) :)

Szép napot mindenkinek :)
Kata

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Sziasztok!

Újonc vagyok és tapasztalt mamik tanácsaira lenne szükségem. Most leszek 28 hetes, két kislányt várok. A nődoki mostanában kezdet el ijesztgetni, ugyanis nőni kezdetta különbség a két babám közt. Tehát most szinte hetente UH, és ha ez nem változik, be kell feküdnöm. Van állítólag valamilyen kezelés a kórházban, amit nem részletezett, és ha ez sem segít, meg kell születniük idő előtt... :(
Tudom, hogy ikrek általában hamarabb születnek, de nem mindegy mennyivel. Ti hány hétre szültetek? Minden rendben volt a babákkal?
A császár eleve elkerülhetetlennek látszik, mert az egyik babám fejjel lefelé van, de a másik hónapok óta ragaszkodik a keresztben fekvéshez. Az orvos szerint max a 28-29. hétig fordulnak meg, mert utána ugye már nincs hely.
Amúgy SOTE II.-n fogok szülni, Fontányi dr-nál. Őt nem ismeri valaki véletlenül? Vagy a kórházat? Hivatalos adatokat persze tudok, de a személyes tapasztalat többet mond.

Előre is köszönöm, ha válaszoltok.

Vivien

Kép
Kép
labasv
 
 


Kedves Vivien!

Először is üdv köztünk!
Nyugi!
Nálunk is nagy méretkülönbséget mért a doki ( fél kg), ezért kellett gyakrabban UH-ra mennem. Az egész hülyeség volt, mert elmérte, 1690 és 1790-nel születtek a lánykáim, de mégis ez mentette meg Dorka életét, mert így egy soron kívüli UH-n észrevették, hogy folyadék van a tüdejében. Ekkor voltam 31+5 napos, hát nálunk nem mentek rendben a dolgok, honlapon utána tudsz nézni, ha érdekel.
Sajnos a pesti dokikat, kórházakat nem ismerem.

Tényleg ne aggódj, ezek a mérések nem pontosak és ha mégis, akkor hihetetlen dolgokat kibírnak ezek a csöppségek és a mai koraosztályok már nagyon fejlettek.

Judit

jucicuki
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?