Új privát üzeneted érkezett!

Nem menetiránynak háttal is lehet használni,úgy mint a hordozót?
A mi ülésünk olyan,eddig nagyon jól szuperált :D 3 fokozatban döntehő,jó az anyaga.
Talán a gyerekek is szeretik :roll:

KépKép
napszemcsi
 
 


orsi,
nemtom, én már kiscipővel is jártam így, hogy volt egy tök hasonló formájú, az teljesen jó volt, ez meg még kicsit nagyobb is, és valamiért mégsem megy a gyerek lábára. Megfogadtam, hogy cipőt már csak a gyerkőcök jelenlétében veszek.

napszemcsi,
annyira örültem neked! Végre... :P
Hogyhogy már így megmaradnak a lurkók a kádban?
Látom, Nórika is csajos nagyon...
Én nem tudtam a DM-akcióról a francba, 2 napja utasítottam vissza a pontgyűjtőt. :?

emma,
néha nekem is rámjön a kimenő. Általában az Árkádban kötök ki, az közel van, de nem tudom igazán jól érezni magam. Már olyan furcsa az a sok ráérő ember, olyan másnak tűnnek, meg hát tudom, hogy itthon a "hadd sírjanak" van olyankor, nem "mamiegyetlenkistündérei" :roll: Ha vásárolok, akkor is a gyerekeknek, nem magamnak - magamnak nincs kedvem.
Az a legjobb, mikor felkapom valamelyik gyereket és viszem magammal - úgy már jól érzem magam, persze ilyenkor is elég lehetetlen a vásárlás.

kata,
jó lehet egy ijjen szomszéééd! :shock: A kakaóscsigás gyerekével... :lol:

KépKép
pompomlány
 
 


bzsuska írta:A hátsó ülésen utazhat ekkora gyerek? :oops: lehet hogy hülye kérdés :oops: :oops: . Ha igen gondolom akkor oda is ugyanúgy menetiránynak háttal kell bekötni :? . Engem az zavar hogy nem fér el a lába és az ülést támasztja vele.

miért ne utazhatna :) alapvetően a gyereknek hátul biztonságosabb.
menetiránynak háttal a nyaka miatt kell bekötni.
a hátsótámlát meg támasztja a lábával minden gyerek, ez így normális.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

napszemcsi,
most látom, rajtatok van az aláírásban a ruhánk!!! :shock: :lol: :P

KépKép
pompomlány
 
 


Kép

KépKép
pompomlány
 
 


ja? kérdezni is akartam...
Babáknak lehet eltenni hűtőbe kaját? (nem fagyasztva csak simán) Ha igen, mennyi ideig állhat ott el?

KépKép
pompomlány
 
 


ja? kérdezni is akartam...
Babáknak lehet eltenni hűtőbe kaját? (nem fagyasztva csak simán) Ha igen, mennyi ideig állhat ott el?

fagyasztani is lehet és a hűtőben is lehet.
annyi a lényeg, hogy sem a tápszert sem az anyatejet nem szabad hozzákeverni. így napokig eláll.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Pompi :)

tényleg egyforma ruhánk van :D :D :D a kersztelőre vettem Nórinaka kis szoknyát,Barnus meg kapta a nadrágot :) :) :)
Kaját én 2 napra szoktam csinálni.
Egyik felét megeszik,a másikat másnap adom oda Nekik :lol:
Nagyon szeretik a sütőtököt krumplival,az almakompótot szintén krumplival.
Jövőhéten paradicsomos szószt tervezek Nekik :wink: Kép

Dm-es dologhoz csak a születési anyakönyvi kivonatuk kell,az üzletben van nyomtatvány,kitöltöd,leadod és kapod a kuponos füzetet :wink:

KépKép
napszemcsi
 
 


AAAAaaannyira édi ez a kép! Képeslapra való! Nagyon tuti!!!

KépKép
pompomlány
 
 


Zsu :)
Ezek a barátnék... :) Megjegyzem a férjem is fújolt az etetőszékre mikor képenmutattam, de aztán amikor már itt volt és felszereltük, nagyon meg volt vele elégedve ő is. Sőt nekünk párnázott az annak széknek az ülése, amire rászereltük és így is stabilan áll teljesen.

Napszemcsi :)
Nagyon édesek a gyrekek :)

Kata :)
Szegény te. Nekem szerencsém van a szomszédasszonnyal. Amikor már mind a ketten kivagyunk a gyerek nyűglődésétől, akkor partizunk és jól elvan a két gyereke azzal, hogy megpróbálják egyás elől elszedni a játékokat (egy hónap van közöttük). Megjegyzem az a játék, amit elötte 2 másodperccel elhajnintott, hogy nem kell, iszonyú vonzó lesz azonnal, ha a másik gyerek a kezébe veszi. És még csak 7 hónaposak, hihetetlen :D Meg sokszor megyünk együtt sétálni. Szóva jó társaság, nélküle már biztos dilisebb lennék :D

Mi a h&m-ben vettünk kiscsizmát, amit úgy kell feltuszkolnia lábára. De azért fel lehet, bár baromi szűk a szára. Aki tervezte tuti nem próbálta meg feladni egy izgő mozgó gyerekre, akinek már elege van az öltöztetésből :evil:

Mi tegnap elött voltunk moziban. Én a délutáni alvás alatt, a férjem meg miután este letetteük Balázst :) Másnap meg megbeszéltük a flmet :D Mondjuk ez már nekem a harmadik alakolm volt. Egyszer voltam szeptemberben az esti fektetés után, az okés volt. Másodszorra viszont pont aznap mentem el, amikor a fogazás mizériás nem alvás indult (persze nem tudhatttuk előre). Még a reklámok mentek mikor a férjem telefonált, hogy Balázs felébredt és nagyon sír menjek haza.
És persze volt már olyan, hogy amikor hazajött a férjem, akkor mondtam hogy most fürdetésig lelépek, mert ez nagyon húzos nap volt ki kell szellőztetni a fejemet. Elmentem nézelődtem egy órát a plázában és közben csak egyszer telefonáltam haza, hogy Balázs jól van-e :D

wish
 
 


Napszemcsi, Pompika: Óh, de nagyon szuperek ezek a képek :lol: :lol: :lol: .

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Kép Kép

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Amit irtam minden elszállt! :evil: :evil:

Nagyon jok a képek!!
Édesek a gyerekek!!

A széket lefotozom hogy lássátok a különbséget ti is és olyat vegyetek ami dönthetöbb nekem ez most adott volt de egyenlöre nem tudjuk használni evésre!
Ez a mienk csak nincs középen az az ütközö ami a másikon van!

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25

Ma adtam Ágolyonak répa+krumplit!
Kettö kanál után öklendezni kezdett utána 8x annyit hányt mint amit megevett igy ezt kicsit hanyagoljuk!
Szerintem gyümölcsön fog felnöni! :shock:

Pompi,Napszemcsi!
Egyforma szerelés nagyon csini!!!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Lányok!
Rendeltem az interstortol elökét és mire ideért kicsi lett(két honap)! :evil: Szeretném felajánlani valakinek ajándékba!
Probálok képet tenni!
Szerintem aranyos csak már nem tudjuk használni! :(
http://interstore.hu/cgi-bin/interstore ... abymoov_50

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Máté ma úgy döntött, hogy elkezdi Lilinél a hozzátáplálást. Míg én a vizet készítettem neki a fürdéshez Lili elkezdett sírni, Máté pdig a szájába nyomta a babapiskótát, amit épp rágcsált "adtam neki, hogy ne sírjon" magyarázattal :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


MOZI-témában Wish-ék módszere a csúcs :D akkorát nevettem :lol: :lol: :lol: Nálunk apának nincs annyira mehetnékje, elég a meló, meg a melós programok, bár egy jégkorongnézős hétvégére elkéretszkedett (ezt hogy kell írni?????)

Orsi
hát ez csúcs!!! És hogy reagáltál? Elnevetted magad v. próbáltad megőrizni a komolyságodat?

Kép
Kép
emma1976
 
 


megbeszéltük, hogy Lilinek még nincs foga és nem eszik babapiskótát :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :)
És Lilinek ízlett? :D

Anikó :)
Próbáld a krumplit gyümölcsel úgy, hogy kb a negyede legyen csak krumpli. Aztán elehted mennyiséget, meg megpróbálhatsz belecsempészni más zöldséget is.

Kata :)
Revideálom anézeteimet. Itt is vannak hülye szomszédok. A negyediken most motorozik a lakásban a gyerek. De még 10-11-kor is szokott :shock: Az anyja meg engem néz hülyének, amikor mondom, hogy éjszaka tán nem kéne motorozni, mert zavaró hallgatni.

Képzeljétek az öcsémet elötte egy hülye amikor ment át a zebrán :( szerencsére nem lett nagyon komoly baja, agyrázkódás meg zúzódások. Fúú tiszta ideg vagyok, legszívesebben megkeresnéma pasit és alaposan felképelném. Vagy pépesre verném, ha nem erősebb nálam :twisted: És ráadásul ma reggel már volt egy koccanása az ipsének és március óta nincs kötelezője :shock: Hihetelen milyen emberek vannak :(

wish
 
 


wish írta:Orsi :)
És Lilinek ízlett?

abbahagyta a sírást :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


sziasztok!

itt is pörög rendesen a topic! olvasok nagyon! Jó látni, hogy mindenkinek milyen szépek a babái! sajnálom, hogy a taliról lemaradtam, de remélem a következőn ott lehetünk!

OrsI! :lol: :lol: :lol: :lol:

Te hogy csinálod, hogy mindenhol tudsz lenni? :lol: az ikreseken is lesz tali? pedig ott pörgök nagyon, mégsem tudom...
sajnos nekem csak este van gép, akkor meg apa morog... :wink:
nagyon édi lehetett Lili meg Máté!

szóval képek! azt hiszem miután megszülettek raktam fel, de az régen volt úgyhogy pótolom...

pompi!

olvastam, hogy csizmácskát vettél a manóknak! azt már kell??? én még nem adtam a lábukra semmit...
az overállal is bajban vagyok...ujjszopós babákkal mit lehet csinálni, az overalloknak többnyire hosszú az ujja, meg kell majd kesztyű is és ki vannak borulva, hogy nem férnek hozzá az ujjukhoz...

na akkor a csajokról képek!
Kép

Maja
Kép

Gaja

Kép és hármasban
Kép

katyerina
 
 


[quote="katyerina"OrsI! :lol: :lol: :lol: :lol:

Te hogy csinálod, hogy mindenhol tudsz lenni? :lol: az ikreseken is lesz tali? pedig ott pörgök nagyon, mégsem tudom...
sajnos nekem csak este van gép, akkor meg apa morog... :wink:
nagyon édi lehetett Lili meg Máté!
[/quote]
édesek a lányok!!!
úgy csinálom, hogy én este 7ből 4 alkalommal ált egyedül vagyok.
az ikreseken meg rámszólnak, hogy megyek-e talira :)
ma van esti mamatali :) ötye néven fut a találkozók topikban.

amúgy Máté ma nagyon aranyos volt. Levi beteg, belázasodott az oviban, eléggé kínlódott itthon. Mondta, hogy szomjas. Mátéval előtt főztünk teát, kifutott a konyhába, kiöntötte a teát és hozta be Levinek. Majd Levi mondta, hogy ő kekszet enne, Máté azt is hozott neki. Nagyon aranyos volt :)


A lázcsillapítótól Levi aztán jobban lett, megint kekszet kért, mire mondtam, hogy menjen érte ő... erre azt mondta, hogy "majd Máté hoz" :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szasztok csajok,

Bocs, most nem tudtam visszaolvasni az elmúlt 2-3 hetet de jelentem beköltöztünk :):):):) Na jó, még vagy 12 dobozunk van az 50-ből meg holnap jön az ülőgarnitúra...stb, de már van net és telefon :)
Máté egyelőre a mi szobánkban alszik amíg rumli van, de különben élvezi a lépcsőket meg a teret rohangászni :)

Képzeljétek végre van időpontunk a Kaáliba, 15-én megyünk, remélem januárban már indulhat a mandula :)

Nagyon ari képeket láttam az utolsó oldalon :):)

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kata,
Tök jók a könyvek, egy ilyen fejlődésest már én is kerestem, köszi az ötletet! :D A Krivácsi-féle S.O.S. megvan, azt még a tanfolyamon adták. Bár szerintem ha tényleg sos kell a segítség, a könyv csak akkor hasznos, ha kívülről megy! :? :D Elég gáz lehet egy ilyen szomszéd! :twisted: Anyuéknak van hasonló – 2 is! :twisted: Nem vesznek tudomást egymásról évek óta! Mondjuk szembe szomszédok, nem tudnak rossz helyre fát ültetni… :lol:

Kismóki,
Nekem még az elején elég sokszor volt gyulladt a mellem, tényleg az a legfontosabb, hogy minél többször rátegye a babát, akkor visszajön az a tejci! :D A többiek mindent nagyon jól leírtak!

Wish,
Neked tényleg volt még mostanában is mellgyulladásod?! :shock: :o Én azt hittem, ez csak az elején lehet! Ne paráztass! :? Én is rendeltem etetőszéket erről az oldalról, köszi, hogy eszembe juttattad! :D Mivel nekünk nincsenek székeink, nekem lábbal kellett, ezt rendeltem: http://www.arzuhanas.com/Babygear-Kat87 ... 28487.html
Ugyan kicsit aggódom, hogy milyen fokig lesz dönthető… Anikó PP-székéhez 4 fokozatot ír, ehhez meg 3-at! :? Gyanús... :?

Napszemcsi, Katyerina,
De jó, hogy megkerültetek! :D Napszemcsi, hogy megnőttek a lurkók, nagyon csinosak! :D Ti előrefelé kötitek be az ülést? :?:

Katyerina,
Közben tettél fel képeket, nagyon helyes kislányaid vannak! :D Jól látom, egyikük már mászik? :?: Milyen ügyes! (A mi gyerekeink közt 1 nap különbség van, de Olivér mégcsak meg se fordul… :? )

Pompi,
Nagyon vagány kiskölykök! :D Te voltál zeneiskolában, vagy a gyerekeket vitted? Mi volt a szemészeten, voltatok? Privi ment a nevemmel… :D

Pézsé,
Kedvet kaptam hasalós Petra láttán, gyorsan elmentem én is lefotózni a kis Mamuszkámat! :lol:

Orsi,
Nagyon szeretnivaló gyerekeid vannak…. :D Képzeld, kaptam időpontot egy Pető Intézetes konduktorhoz dec. 12-re! :D

Emma,
Én sose értettem ezeket a topik-veszekedéseket! :shock: :? Én nem gondolnám, hogy bárki is rosszindulatúságból írna. Szerintem tök jó, hogy vannak, egy csomót lehet tanulni, meg ötleteket „lopni”. :lol: Én nem is tudom, mit csinálnék, ha eltűnne a net meg ez a topic! :twisted: :roll:

Anikó,
Pedig tök jónak tűnik az ülésetek! :o Épp írtam wishnek, hogy ugyan rendeltem egy 3 pozícióba dönthetőst, remélem, akkor azért döntősebb, mint a tiétek… :? :roll: Szegény Ágolyó… :( . Hogy lehet kicsi egy előke? :?: Én is vettem néhányat, de eszembe nem jutott, hogy az kicsi lehet! Még rá se próbáltam! Mondjuk én tépőzárast vettem, a tesómnak az jött be – egyszerűbb! :D

Kriszta,
Gratulálok az új lakáshoz! :D Jó koránra kaptatok időpontot, irigy-irigy! :D

Lányok :D ,
Én egyáltalán nem vagyok irigy a mozira meg bármi más programra gyerek nélkül! Eddig egyszer voltam „távol” tőle kb. másfél órára, amíg bementem a szomszéd ajtó mögötti fodrászatba. Lehet, hogy én vagyok a beteg, de eszembe se jutott sehová se menni nélküle! :shock: :oops: Jó, ez a kiszámíthatatlan szopik miatt se nagyon lehetséges, de ingerenciám sincs. Mondjuk az is valószínű, hogy kevés durva dolog van, ami nem esett meg velem korábban, más még leírva is elszégyellné magát… :oops: Szerintem kiéltem magam, de nagyon... :oops: :D Pompi, az télleg komoly, hogy csak az egyiket viszed magaddal? :shock: (Vagy félreértettem vmit? :?: )
20140901102739
 
 


hinta - még mindig...
Kép

hasal...
Kép

és a szőrös...
Kép
20140901102739
 
 


Pompi!
Pont ezt akartam kérdezni, csak az egyiket viszed, akkor hol a másik addig?
Hajni!
Nem vagy egyedül! Igazából én sem nagyon vágyakozom gyerek nélkül lenni. Ha nagy néha vagyok, alig várom hogy végezzek és ujra Velük legyek!
Wish!
Egyedül jártok moziba, és uyganazt a filmet nézitek meg?
Kriszta!
De jó hogy beköltöztetek! És már most van időpontod! Harcika azt mondta a talin, hogy fél év!
Napszemcsi!
Hát Étged csak hiányolni kellett! Édesek a picik, a fürdőkádas kép különösen jó! Ebből az anatómiai kádból ikres változat is létezik? Nagyon praktikus lehet, bár nekünk az egyes nem vált be, hamar (1 hónap mulva) kicsi lett, nem tudtam hasraforditani kényelmesen benne. És hogy egyforma ruháitok vannak Pompival, ez vicces! :D Nemük-nevük-ruhájuk :wink:
Katyuska!
Édesek a lánykáid!
Orsi!
Nekem is ez a fő parám, hogy mikor dug valamit a szájába jószivüségből, de szerencsére eddig csak a cumit vagy a vizes cumisüveget adta oda neki. Emese előtte minőségellenőrzést szokott végezni :lol: :shock:
Emma!
Hát remélem, itt nem sértődik meg senki ha valakinek könnyebb egy kicsit... Most el is gondolkoztam, mert én szoktam irogatni Nektek, hogy nálunk milyen békések az éjszakák a 2 kicsivel.
Pézsé!
Édes a kislánykád, egyedül fordul hasra?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


édes ez a blöki :)

én azért néha nagyon el bírnék menni egyedül itthonról

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


NAGYON ÉDI MINDEGYIK BABÓCA!!!

Kata,
A Skip Hop Duoból a farmert rendeltem.
Végül megrendeltem a babatáplálós könyvet is, meg az Anya, taníts engem! –et is. Ezt ismered? Ezt se találtam boltban, nem tudtam belelapozni, de állítólag jó nagyon, remélem nekem is tetszeni fog.

Napszemcsi,
Mi már találkoztunk ám, szobatársak voltunk a Klinikán júni 11én, de csak egy pár órára, mert délután már ki akart jönni a pici fiam! :D Emlékszel?
Nagyon aranyosak a gyerkőcök!

Orsi,
:lol: :lol: :lol: Máté besegít? De édes! Levinek jobbulást!
Azt nem írtad, hogy TE mikortól kezded a hozzátápit.

Anikó,
2 hónap altt ért ide? Nem kapkodták el! :evil:

Hajni,
Egészen megváltozott Olivér arca az utsó képek óta, de továbbra is nagyon szép kölök!
Mi a múlt héten bowlingozni voltunk, manóra Anyum vigyázott addig. Sok tennivalója nem volt, mert 8tól minimum éjfélig alszik, addigra meg már otthon voltunk. Nekem jót tesz, ha kicsit kimozdulunk.

Kriszta,
Gartulálok az új lakáshoz!

Melcsi,
Én nem haragszom Rád a békés esték miatt! :D


Befürödtem én is a cipő vásárlással, holnap másodszor kell visszamennem a Brendonba, mert még a 18as méret is kicsi lett. :(

Ma este Balu folyamatosan fityiszt mutatott nekem szopi közben. :roll: :lol:

Kép
bandika
 
 


Bandika :)
6 hótól, majd ha betölti.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni

bőven belefér még a hintába Olivér :D
Az enyém is gyakran van még mindig benne, de már nem altatás céljából (ez már teljesen megoldódott), csak ha valami dolgom van, pl. főzök, kiviszem magammal a konyhába, s addig a hintában el van.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Katyerina
Maja és Gaja éééédeskék!!!

Hajni
Nagyon helyes ez a gyerek!!!
Ez a kutyus micsoda arc :lol: :lol:

Melcsi
Szerintem itt aztán senki nem lesz irígy, ha vki jókat alszik :D Írd is meg, bíztató, hogy egyszer ilyen is lesz :D Zalán 3-4 között felkel ha törik ha szakad (na jó, van egy-két kivétel), az a fura, hogy 6 hetesen is ezt csinálta, és azóta ez semmit nem változott.

Szerintetek mikor fogja átaludni az éjszakát? (jó kérdés) Ill. a fő kérdés: ti tettetek / fogtok tenni vmit mondjuk 6-7-8 hónapos korban, hogy leszokjon a felkelésről??? (mondjuk no cici éjszaka vagy ilyesmi)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma!

Nálunk újabban 3-szor kel :shock: . Pedig eddig 1 keléssel megúsztam :? .

Hajni!

Detto :lol: . 5 éve arra vártam hogy végre babusgathassam a kincsemet :lol: . És most nem engedem ki a karmaim közül. :wink: Szégyenletes dolgokról én is tudnék mesélni :lol: . Elég volt annyi... :lol: . Most hármasban kirándulgatunk mindenfelé. A közeli erdőkbe kimegyünk, pizzázni, ócskapiacra :wink: és most nekem bőven elég is ennyi :lol: .
Jól látom hogy sokat nyúlt Olivér? Már nem olyan vasgyúró alkat :) .
Cuki az eb!

Katyerina!
Édesek a kis pillangóid! :lol:

Orsi!
Köszi :oops: . Mostmár képbe vagyok "ülésileg" :oops: :oops: :oops: !

Én is képezek :lol:
Kép
Kép

Képzeljétek mostanában elég ha rámnéz a gyerek és röhögőgörcsöt kap :lol: :lol: . Elég hülyén nézhetek ki! :lol: (Apja meg baromira élvezi hogy kiröhög a gyerek). Bezzeg ha hülyéskedek neki akkor nem kacag :roll:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Emma :)
én Mátét 9 hósan szoktattam le az éjjeli kelésről, de akkor ő óránként kelt kb.
Lili most úgy 80%ban alszik f5-5ig, máskor ébred olyan 2-3 felé. Ha ez nem sűrűsödik be, akkor erről én nem fogom leszoktatni, de ha ő is elkezdi amit Máté csinált, akkor nála is szigor lesz :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Minden babás kép szuper! :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Apropó!
Voltam a piacon és vettem sütőtököt meg gesztenyét. Pürésítem őket és leporciózom őket a mélyhűtőbe. Mi február környékén kezdjük a hozzátápit. Mit javasoltok még mit tegyek be a fagyasztóba. Meggyet és barackot raktam el nyárról.Köszi a tanácsot előre is.

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsuska! A sütőtököt én darabokban fagyasztottam, és ugyanúgy meg lehet sütni, mintha akkor vágtam volna fel. (Így szerintem frissebb kaját kap a gyerek - vagyis nem tudom, hogy nyersen vagy sülve akarod pürésíteni :lol: ).

Bandika! Nekem először a másik farmer táska tetszett, de amikor megláttam a képen, hogy a Skip Hop duo mekkora, beleszerettem! Tényleg olyan nagy, mint azokon a képeken? (Mikor a csaj vállán meg a babakocsin van...) Nekem is megvan az Anya taníts engem, még a terhesség alatt vettem a Brendonban. Tök jó ötletek vannak benne (csak gyerekfüggő, mikor mit tudsz megcsinálni).

Hajni! Nekem csak az a bajom ezekkel a könyvekkel (mint a fejlődéses, meg az Anya taníts engem), hogy egyből azt látom, mit nem tud még a gyerekem. Most is írják x hónapos korra, hogy szótagokat mond a gyerek... no az enyém az annyit mondott, születése óta kb. hogy ögön, ebü. Kérdezetm is azonnal a doktornőt, miért nem beszél a gyerek?! Hát másnaptól elkezdte nyomni nekem a szótagokat, nehogy kétségbe essek... :lol: (dajdajdaj, bebebe, bababa...) Most már tud halacskázni, csattogni a nyelvével, ahogy megy a lovacska, és a kis kezét huzogatja a száján és gurgulázik. Ha szól a zene, akkor énekel. Egyébként evés közben és a játékoknak morog. :shock:

Nagyon cukik a gyerekek!

Kriszta! Sok örömet az új lakásban és kedves, aranyos, NORMÁLIS szomszédokat! A kistesó projektet pedig iszonyúan irigylem!

A mozi már nekem is eszembe jutott, hogy a nagyfiammal elmehetnék, de én 7 estéből 7szer vagyok egyedül, így nem megoldható. Szerintem én majd Bálinttal megyek legközelebb moziba. :lol:

dkata
 
 


Ja, csizma téma: én gyerek nélkül még sose vettem cipőt! És csizmát se vettem még, csak gumicsizmát, vízben ugrálni. Nekünk mindig Siesta cipőink és bakancsaink voltak és lesznek. Én is próbáltam egyszer a gyerek lábára egy Elefanten cipőt és nem tudtam ráadni, pedig méret szerint jó volt a lábára (nem vehetek hosszban nagyobbat azért, mert nem megy föl a szélessége vagy a rüsztje miatt...). Én most is meg vagyok elégedve a bakancsunkkal, egy pillanat alatt ráadom (ez a legfontosabb, mert akkor már overál sapka rajta van, azaz már ki van akadva a gyerek :D ), bélelt, légáteresztő, vízálló és fogja a gyerek lábát, ha már kint is állni fog. Mi cipőben sosem divatolunk, hanem olyat veszek (szandiban is!), ami magas szárú és fogja a lábát (de egyébként + ezek a Siesták szépek).
Itt lehet nézelődni, és mérettáblázat is van!
http://siestacipo.hu/home.php

dkata
 
 


Kata :)
ez a skip hop duo tényleg nagyon nagy :)
én most mindenhova azzal járok, még a notebookom is bele fér (igaz nem egy nagy darab, de így tökéletsen összeillenek)

Az anya taníts engemben a mikor mit csinál a gyereket azért nem kell ennyire komolyan venni. Pont ezekben a beszédtémákban nagyon-nagyon nagy akár 3-5-6 hónap eltérés is lehet gyerekenként. (nálunk a fiúk tényleg _semmit_ nem mondtak 1 éves korukban... abszolúte nulla hang jött ki a torkukon a síráson kívül)

nekünk beváltak a fiúkkal az elefanten cipők, pedig nekik igazán magas a lábfejük (tőlem örökölték).
de nagyobb gyereknek én is csak úgy veszek cipőt, ha ő is ott van ill. ha ismert a márka és 1 mérettel nagyobb kell, akkor azt megveszem nélkülük simán.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Ez a táska akkor nagyon bejönne nekem is! A világoskék kocsihoz biztos nem veszek ugyanolyan színű táskát, bár az felmerült bennem, hogy a narancssárga is jól menne hozzá. Hozzám viszont a farmer, mert mindig abban vagyok. (A párom figyelmét már felhívtam rá és a közelgő névnapomra is... :lol: :lol: :lol: ettől függetlenül lehet, hogy nekem kell intézni. :lol: )

dkata
 
 


Kata :)
nem a duoból, hanem a másikból van nálam egy s.kék, v.kék szegéllyel. Ha érdekel, dobok róla képet.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kép

ilyen

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 



Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Ez is klassz, először ezeket néztem. Utána a Duoból a színeseket (piros, narancssárga, meg a piros kord). Aztán jött a Duo farmer. Na most hogy válasszak? (Bár én az utóbbit mutogattam az embernek.)

dkata
 
 


Kata :)
nehéz döntés :lol:
nekem kord van és rózsaszín, gyönyörű, de nagyon kényes.
ha nem rózsaszín lenne a babakocsink, akkor én a csíkosat vettem volna a duoból :)
viszont ha azt választod ami itt van nálam, akkor hétfőn el is tudom feléd küldeni :lol:
és remélem, hamarabb megérkezik, mint Bandikához...

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


többen is aggódtatok, h hol a másik, míg a zegyiket viszem 8)
ezt úgy csináljuk, h míg apa itthon van, nem hagyom, h mindkettőre vigyázzon, inkább viszek egyet - úgyis ált.ban felváltva alszanak

hajni,
gyerkőc-zeneiskolában voltunk, nagyon élvezték. Volt daltanulás, csörömpölés mindenféle hangszerrel, körbenjárás. ütögetős...

szemészeten minden OK volt, nem kaptak pupilla-tágítót sem, csak belenéztek 3 féle cuccal a szemükbe - semmi horror nem volt

Na, ma vótak anyósék, jól beültek ide. Hoztak megint olyan bűnronda előkét, amilyet egyszer már elajándékoztam (szintén ők hozták). Meg már kérdezgetik (amitől frászt kapok), h mikor vihetik már el a gyerekeket (menjenek a...). Egyébként "hivatalosan" mikor lehet másra bízni a gyerekeket? Én minél később akarom amúgy. Én se másnak szültem... Ez a sok unatkozó nagymama... kiborít! :evil:

KépKép
pompomlány
 
 


Melyik csíkosat? a színeset vagy a kékeset?
Mennyi lehet a sima postaköltség az USA-ból? (Egy csomó táska akciós most, pl. a piros kord 50$. Hátha az unokatesóm hajlana egy postázásra onnan...)
Megkérdezem holnap az embert, mit akciózott eddig, utána jelzek. :lol:

Zsuska! Nekem a cékla jutott eszembe még fagyasztásra, az is szezonális és azonnal adható. Azt én is nagyobb tételben főzöm és fagyasztom, almával is nagyon finom.

dkata
 
 


Pompi :)
erre nincs hivatalos ajánlás :lol: :lol:
Nagyon nagyon mama és gyerek függő, Te ismered a saját gyerekeid, az enyémek elég nyitottak, nem anyásak.
Először éjjel anyuéknál én 1.5 évesen hagytam a fiúkat, 3 napra egyedül valamivel 2 éves kor előtt, utána a heti 1 éjjel a nagyiknál Lili születéséig állandóan megvolt.
Anyóséknál még nem voltak egyedül :evil:

1 éves kor előtt én tuti nem hagynám őket sehol.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata :)
20 dollár körül ca.
én is láttam, hogy most akciózva van.
(még 1re én is beszállnék ha esetleg onnan rendelsz. amúgy a színes csíkos tetszett még :) )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Aranyosak a babák! :lol: :lol:

Kata: köszönöm a címeket, rendelek!

Melcsi: Petra fordult már, de kb. 1,5 hete semmi. Igaz ha hason van annyira izgatott lesz, folyton fennhangon nevet, igaz még nem bírja olyan sokáig.

Néha fogalmam sincs hogy kérdezzek vagy inkább hagyjam meg magamnak a problémámat. Persze hogy a nem evésről van szó, vagyis nem tudom, hogy miért eszik ilyen keveset Petra.
Tehát:
Éjszaka 2-kor: 200ml tápszer
reggel 8-kor pép, de nem igazán éhes :?: :?:
12-13 körül főzelék, de teszek bele 3 kanál tápszert (porban) (legalább ennyit egyen! :shock: )
5-kor gyümölcs
7-8 között vacsora: pép, igaz akkor elég sokat eszik.

hogy mi a bajom, hát az hogy egyszerűen olyan mintha tömném a gyermeket.
Az evés elején egyáltalán nem akar enni és szinte alig akarja kinyitni a száját. Csak hosszas izlelgetés után kapja el a fonalat és eszik, de akkor aztán szinte zabál.

Néha tényleg azt hiszem hogy én vagyok a hunyó, hiszen mindenki más gyermeke eszik, az enyém meg......

Mikor dolgoztam apa nem tudta megetetni, mert nem volt hajlandó kinyitni a szájat, de hiszen nekem is ezt csinálja az elején. Szó szerint erőszakolom a szájába és ha rákap.....
Igazából már nem is kérdezek, csak úgy irogatok, hiszen senkinek sincs ilyen porblémája.

ja, ma turmixoltam banánt és almát, az nem kellett, az üvegesből 1 teljeset bevágott :shock: :( :evil:
(Pezsgőzünk apával :oops: , talán azért is írtam most ezeket le. MÁr nincs kedvem panaszkodni. Igaz nem is annak szántam! 8) )

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Kata,
Tényleg jó nagy a tatyó, én meg is lepődtem, nem emlékeztem hogy ekkora volt a képeken, és egy csomó zseb meg fakk van benne. És még az is tetszik, hogy a cippzáras rész, ahol a tárcám van, viszont nem olyan mély és nem kell végigtúrni mindent, hogy megtaláljam. Ja és a színe is jó, sötét, mint az esernyő kocsink.
Már ilyeneket mond Bálint, hogy babababa meg dajdajdaj?! Nagyon ügyes, és aranyos lehet ahogy halacskázik meg lovacskázik. :D

Orsi,
Balázs is az én lábberendezésemet örökölte: széles lábfej, magas rüszt és vastag vádli...nem egy leányálom így a cipővásárlás. Még a zoknikkal is bajban vagyok, mert alig találok olyat, ami ne vágná szegénynek a lábszárát. :(

Emma,
Kb. 3 hete Balu ismét kétszer, háromszor kel éjszaka. Van hogy megpróbálom először visszaaltatni (cumi meg simogatás), de nem nagyon jön be. Egyébként 5 perc alatt jóllakik és egyből visszaalszik, így egyáltalán nem fárasztó úgyhogy egyelőre nem próbálom leszoktatni.

A.

Kép
bandika
 
 


Pézsé!
Éppen ma voltál eszemben, de hogy nem irtad, azt hittem, elsimult a probléma. Pedig csak gyere és panaszkodj, nehogy azt hidd, hogy ilyen gyerek a világon nincs, Anikó Marcija volt ilyen nem-evős, ha jól emlékszem, de majd ő megerősit.
Végülis 5x eszik naponta, mondjuk nem az éjszaka közepén kellene dehát ez van egyelőre. Még az időbeosztások is elég jók nappal, az meg, hogy sokáig izlelgeti, lehet hogy Ő inyenc. Gondolom már előre fel vagy készülve a procedurára, ez talán megkönnyitheti a dolgot. Fogadd el, hogy Ő ilyen, és bizakodj, hogy kinövi. És sose erőltesd, ha a falásnak vége, és nem fogad el többet, akkor hidd el, hogy jóllakott.
Próbáltál az ételek állagán változtatni? Esetleg sürü, vagy éppen hig Neki, lehet hogy melegebb kéne, vagy pont hidegebb, próbáld meg kitapasztalni. Emesénél pl. hosszas kinlódás után jöttem rá, hogy hidegen szereti a tápszert (azóta is), és a főzeléket is langyosan csak. Vannak furcsa gyerekek, ne keseredj el! Egyébként, egy fontos kérdés: Te hogy viszonyulsz az evéshez? Szeretsz enni? És hogy készülsz etetni? Megint egy legyőzendő feladat? Előre ideges vagy miatta? Próbáld oldani a görcsödet, tudatosan, ez fél siker lenne.
Néha nálunk is nehezebben megy az evés, én mióta Emese nagyobb, kitaláltam egy játékot, idevesszük valamelyik babát vagy állatot, és egy falat neki, egy falat Emesének, jajj, maszatos lett a baba, töröljük meg, és már be is kanalaztuk a kevésbé kivánatos dolgokat is. Sajnos ehhez még Petra kicsi, de olyan hamar megnő!
Pompi!
Ha már nem cicifüggők, akkor elvileg el lehetne kezdeni a nagymamázást, először persze ugy hogy Nálatok vigyázzon rájuk. Emesém a szülésem körül kezdett eljárni egy-egy délelőttre, de még sosem hagytam ott éjszakára. Itthon aludt már ugy, hogy Máté fektette le, ez nem okozott problémát. Ja, persze a Szüleim is fektették már le, sőt, 1x mindkettőt, amikor a NOX koncert volt, semmi gond nem volt. Igy 4-5 hónapos korban még nem mutatják ugy ki a mama hiányát, de 8-10 hónaposan már lehet belőle gond, ha szokatlan a helyzet.
Az előkének meg csak örülj, ugyis összefőzelékezik ugy, hogy sose tudod belőle az eredetit kihozni :wink:
Emma!
Szerintem ha rögtön visszaalszik a cici után, akkor nem olyan gáz. Viszont ezt a szokását még 1-2 évesen is megőrizheti, amikor már elég gáz. Ráadásul, ahogy nő, nem biztos, hogyvisszaalszik majd, rájön hogy milyen jó a mamival lenni éjjel is, és nem akar esetleg aludni. Szóval én a szelid erőszak hive vagyok az éjszakával kapcsolatban. Cumival próbálkoznék először, nem kivéve a kiságyból, elmondani, hogy éjszaka van, aludni kell. A cumival lehet huzni egy-egy órát, aztán egyszercsak nem is kell huzni, mert reggel lesz. Lukuval igy csináltam, igaz nem tartott sokáig, az első időkben olyan 3 körül kelt, aztán éelkezdtem visszaadogatni a cumit, akkor visszaaludt, 5 körül ébredt, és igy tolódott ki lassan az idő, mostmár kb 3 hónapos kora óta 1/2 8- 8-ig alszik. De hozzá kell tenni, hogy Ő tápszeres baba. A cicisek nem biztos hogy éhesek, de cicifüggők, az tuti.
Zsuska!
Szerintem még ne tegyél el a téli zöldségekből, ráérsz január-februárban, akkor mégse áll feleslegesen olyan sokáig a mélyhütőben! Én sütve szoktam fagyasztani, nem is tudtam hogy nyersen is jó, de miért lenne rossz?
Orsi!
Vágyam az nekem is van, de mikor megvalósitom, már futnék is haza hozzájuk!
Lányok!
Kinek van bioptron lámpája? Ki hallott róla, használja-e valaki, véleményeket várok, minden érdekel ezzel kapcsolatban.
Még 1 kérdés.
Harcika klubjába, ha ismerősnek jelölöm, hogy tudok beszállni beszélgetni, van chatszoba az iwiwen, vagy csak üzenetet tudok irogatni? És honnan tudhatom meg, hogy kik a tagjai?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: