Új privát üzeneted érkezett!

Kincsecske és Lara!

Asszem hagymás rántottát fogok vacsorázni :lol:
Eddig erre dől a mérleg nyelve! :lol:

Kincsecske!
Calcium D Sandoz. Van benne 600 mg Ca és 400 NE D vitamin.
Ebből akár naponta lehet egyet inni, de én csak kétnaponta iszom.
Vagy három :roll: , ahogy eszembe jut! (de ez csak egyszer fordult elő)
Tény, ebben a mennyiségben ártani nem árt, csak használ! :)

Lara!
A keserűsó nagyon fincsi Kép
Vendég
 


Asszem nem esett jól a vacsi! :(

Most nagyon rosszul van a gyomrom.

Minek kell nekem szalonnát eceteshagymával enni? :roll:

Most azon gondolkodom, hogy lemegyek veszek kefirt, hogy helyrehozzam a gyomrom. :(

huhh,

(tudom, hogy nyers szalonnát nem bírja a gyomrom, de úúúgy kívántam)
Most szenvedek :shock:
Vendég
 


kavics: :lol:
csak nem terhes vagy?

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 

 
 

Én is nyers szalonnát ettem, magában
Jobbulást Kavicska!!
Nem hirtelen ettél? Néha nekem is van,hogy éhes vagyok gyorsan eszek és kicsi hányinger gyötör.

Jó éjt mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Jót nevetgéltem a beöntéses, borotválós gondolataitokon.
Nekem mindkettő volt, meg is kérdeztem a szülésznőt, nem fog-e megvágni, olyan gyorsan meg bátran borotvált, mindig úgy éreztem ,mintha már a bőrt is leborotválná :lol:

Ja, azt nem is meséltem, tegnap az oltásnál mondta a gyerekdoki, ha hat éven belül szülök, még ő lesz ott, de hat év múlva már nyugdíjba megy.Erre mondtam neki, 40 évesen már nem akarok szülni.Mindenki ki volt akadva, hogy már a 34. évemben vagyok.Doki eddig azt hitte, kb.23-24 éves lehetek

:lol: Ja kérem, a PCO :lol:
ezoterike
 
 


ezo: :)

jaj, zsuzsi megint felkelt negyed 3kor...mi ez itt kérem szépen? lázadás az éjszakai alvás ellen? remélem csak a fejlődési ugrás, és ez elmúlik max. 1 héten belül!!!! kicsit lett hőemelkedése tegnap, de megelőzve az éjszakai lázat felnyomtam neki egy fél kúpot.
ja, aztán meg 6kor kelt fel...6kor...pfff....megszoptattam, odaadtam neki a lefejt tejet, meg a táp is elő volt készítve, de nem kellett neki. amikoris rájöttem, a gyereknek kakilnia kell :) elcsúszott a késő esti kakilás kora reggelre......kész, felborult az életünk :D :shock:

kavics, túlélted a tegnap esti zabát??

ja, tegnap eldöntöttem elkezdek odafigyelni mit eszek. ettem vacsira: zöldsaláta, mozzarellável, kefíres-kapros öntettel. picivel. nasinak (merthogy kiba...éhes voltam) sült tök, meg alma utána. na, elárulom olyan szarul voltam,mint a fene.
a, éhes végülis nem voltam
b, úgy felfújt ez a sok zöld, sárga, piros, hogy csak na...azon filóztam,hogy vajon a gyerek is lufi lesz??? :D kötünk rá egy spárgát és úgy megyünk sétálni :lol:
c, a jó kis sajtos-kolbászos (igazi házi, gyulai, kulárés kolbi :D )kenyerem (nem fehér kenyér, mielőtt végleg felhőzöngtök és megdobáltok kövekkel!!!!) sokkal-sokkal jobban esik, és szarul sem vagyok tőle!!!
d, és a lelkemnek is jobb :)

szóval, nehéz lesz ezt a diétát elkezdeni.......de még várok vele. nem rohanok bele a legnagyobb fogyiba :) csak lassacskán. (kezdem azzal, hogy nasinak almát eszek....ez jó első lépés) de azért tornáztam megint egy picikét!!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet!

Könyörgöm, el ne kezdj diétázni!
Én is úgy kb. januárban (Gergő 3 hónapos korában) döntöttem úgy, h. na kövér disznó vagyok, ideje elkezdeni egészségesen táplálkozni.
Töröltem az édességet a szótáramból és salikat, meg fehér húsokat kezdtem el enni.
Meg is lett az eredménye:
- hihetetlen gyorsasággal kezdtek leolvadni rólam a kilók!
- a ded átmeneti szopissztrájkja után szép lassan elment a tejem, és a gyerek súlya elkezdett stagnálni!
Nem mondom, h. zabáld tele magad édességgel, de még ne akarj annyira lefogyni! Ráérsz még! Kell az a fókazsír a ded táplálásához, meg - ez az én saját véleményem - a saját túlélésedhez is!
(Télen a nagykabát alatt úgysem látszik! :lol: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


tudom, rá is jöttem :) nem is esett jól a sali, pedig imádom!!
jam, nem látszik a nagykabát alatt...de ha nem jön rám a nagykabát, akkor mi lesz???? :lol: 8)

mondjuk ugyebár én tápozok is, szóval stagnálni nem fog a gyerek. de a tejem még jó lenne, ha legalább ez a picike megmaradna még 1-2 hónapig. legalább. viszont feladom a fejést. tele vana tököm vele. mindennap, majdnem minden szopi után. és még az esti utsó szopi után is 2 órával. mondjuk így eltettem már pár zacsival fagyiba, főzelékbe. vagy odaadtam neki. napi 100 milla lejött. de unom. grrrr....remélem ettől nem lesz kevesebb a tejem. amennyit a gyerek kiszopizik megmarad. :)

de egyébként zsuzsi írtó vidám gombócmanó. akármi van vigyorog.... :)

meséltem,hogy tegnap az oltáson ott volt egy szomszédunk, egy kínai csaj. kisfia egyidős zsuzsival. és a gyerek 8...mondom 8!!!!!!! kiló!! (3,5el született)........mint egy kis szumós kicsibe. megfogdostam a combiját. juj :) húsgolyó volt :) de olyan szép volt. mondjuk kissé súlyos és én félnék azért ha ekkora lenne a ygerekem. de lehet náluk genetikai oka van.

anyukám perecet süt éppen. meg utána horti-lepényt. nyami :)

ennek a padödös csajnak nem nagyon van már hangja. (rtlen van)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Hát azért 3 hónaposan 8 kiló sok egy kicsit szerintem!
Cipelni meg pláne!!!! :shock:

Lafi!

Hogy vagy?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Jó reggelt csajok!

A múlt éjszakai maratoni alvásnak az lett az eredménye, hogy tegnap este 11kor alig bírtam magam ágyba kényszeríteni és ma reggel megint fél hatkor magamtól felkeltem. :? Mivel nem akartam még kikászálódni az ágyból, forgolódtam kb másfél órát, hogy majd hét után kelek, erre úgy elaludtam, hogy most alig bírom összevakarni magam. :shock: :D

De szabin vagyok. Nem érdekel. Addig és akkor alszom amikor jólesik! :lol:
Érdekes, hiába forgolódok 1,5 órán keresztül a gyerek meg sem moccan! :shock:

Ezo!
Szóval arra jöttél rá, hogy a PCOS fiatalít! :)
Igen, lehet, hogy így van.
Ez azért nagyon szép bók, hogy 34 helyett 24 nek néznek! :)
Biztosan nagyon csini lehetsz! :)
Kár, hogy még sosem találkoztunk :(

Hogy van a kisfiad??? :D

Dimet!
Enni kell és sz.rni muszáj! :lol: Ezt a gyereked is tudja már! :lol: :lol:
Szerintem Rambókának teljesen igaza van. Drasztikusan ne válts a táplálkozási szokásaidon! :)
De ha váltani is akarsz, ne a minusz kilókért tedd!
Ha valóban nagy benned az elhatározás, akkor inkább (ha Zsuzsika engedi) kezdj el 3 óránként enni! Lassú és gyors felszívódásuakra figyelni. ! Egyelőre ez bőséggel elég! :)
És valóban, a télikabát ápol és eltakar! :lol: :lol:

Hogy tornázgatsz, nagyon is dícsérendő! Ügyi vagy :D nagyon ügyi :D

Rambóka!
Helyrtejöttem. Az ecet megtette a hatását. Jobban ment az emésztés! :?
Asszem egy darabig nem eszem szalonnát. :?

Lafika!
Kéretik egy részletes állapot jelentés! :)

Cuppancs! :)

21+2
Vendég
 


Bocsi, kicsit eltűntem....

Tegnap szarul voltam, előjött a migrénem és iszonyat szenvedtem, ma csak folytatódott tovább....
Aztán kivolt a f...om délelőtt és rendeltem, egy pizzát! :oops: Már muszáj volt, hogy valami öröm is érjen, mert nem volt nyerő ez a két nap.

Szóval tegnap a gyógyi után fél óráig szenvedek mindig, 90/50 a nyomim és 140! a pulzusom, aztán viszaáll a régi rend. 120/70 és 100-as pulzus.
Aztán néha nem lemegy, hanem fel 150-re a nyomim. Szóval még a gyógyi megszokása alatt állok.
Ma megyek t-hez és megérdeklődök egy-két dolgot...
Ja a keményedés egyre kevesebb....legalább ez jó.
Vendég
 


No, hál istennek..........
Már aggótam kicsit Lafi!

A pizzáért megdícsérlek, ez komoly, néha kell, hogy legyen valami finom, maitől elönt az endorfin!!! :):):):):):):):):)

Várunk majd a hírekkel, és pihenj sokat!
Vendég
 


Lafi!

Már én is aggódtam! :shock:
Migrén lehet, h. most be fog figyelni párszor, mert hideg és melegfrontok fogják váltani egymást! :(

A 2X1 Verapamilt hogyan szeded a 4X1 Spiropenthez képest? Van, h. veszel be Spiropentet Verapamil nélkül? Nem akkor vagy nagyon rosszul (szapora pulzus, légszomj)?
Rá kéne kérdezni a dokira, h. mi lenne, ha a Verapamilt 4X 1/2-ben szednéd, mindig a Spiropenttel egyszerre?
Bocs, h. beleugatok! Nem vagyok se szülész, se belgyógyász, nagyon nem értek hozzá!!! Nehogy saját kútfőre változtass! Én csak gondolkodok, mert a Verapamil hivatott csökkenteni a Spiropent ilyen jellegű mellékhatásait, és ezért furcsa, h. az egyiket csak 2X, a másikat meg 4X szeded! Inkább kérdezd meg a dokit, lehet, h. ő erre nem gondolt!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Lafi!

Most nekem sem jó a vérnyomásom..tényleg valami migrénszerű dolog lehet. Tegnap nekem is fájt a fejem, és én is rendeltem pizzát. :D

Ma voltunk a dévényes masszázson a Gézengúzban.
Csak pozitívat tudok mondani, maximálisan. Asszem ez kellett volna az első perctől..
A gézengúzos nőci nagyon aranyos volt, mondta hogy korántsem olyan reménytelen a helyzet, ahogy az öreg muksó a kórházban lefestette.
Ennél ezerszer rosszabb eseteket kezelt..olyanokat, amikor tiszta göb volt a gyerek nyaka és mozdítani sem tudta azt. Nekünk pár alkalom elég lesz. És mondta, hogy Domi nagyon ügyes.
Nyavalygott a nyakmasszázsnál, de tudom hogy ez hatásos módszer. Beraktuk neki a cumit és nem sírt annyira. :)
Vettünk bérletet, 5 alkalom, de csak fél órás foglalkozás, mert eléggé strapás. Domi be is ájult, mikor hazahoztam.

Kép
babancs
 
 


Ha a vérnyominál tartunk, lenne egy kérdésem. Ha magas a vérnyomásotok, nem szokott megeredni az orrotokból a vér. Olyan alvadt szerű? Mondjuk reggelente? Nekem szokott, reggelente ha kifújom az orrom alvadt szerű vér jön. Most 2 napja vettem észre. Csak gyanakszom, h a magas vérnyomás miatt van, ha esetleg stresszelem magam. Másra nem tudok gondolni. Tavasszal mikor anyukám kivizsgáláson kórházban volt, minden reggel arra ébredtem h alvadt vér jön az orromból. 1 hónap után elmentem a házidokihoz, de elküldött, azt mondta, h túl fiatal vagyok ahhoz, h vmi bajom legyen. De nem vagyok egy stresszes emberke, lehet tudat alatti.
Köszike!

Kép
apple
 
 


Lafi!

Örülök, hogy már jobban vagy!

Dimet!
:lol: Elképzeltem, ahogy sétáltatod a kis lufi Zsuzsit! :lol:

Kavicska!
Ne tévesszük össze a fogalmakat
:lol: ,csini nem vagyok, csak állítólag fiatalabbnak nézek ki a koromnál."Fókazsír" :lol: nálam is jelen van a szülés óta.
(esetleg ha kiváncsi vagy hogy néztem ki 2005-ben az esküvőnkön, és fennt vagy iwiwen,priviben megadhatom a nevem)(frissebb kép nincs fennt, míg le nem fogyok :lol: )
ezoterike
 
 


Rambóka, gondoltam rá én is, hogy változtatni kéne mert 2*1 az reggel és este....és ez így nem jó, most i ayonremegem magam és megint lement a nyomim fél órára 100/50-re míg a pulzus az egekben, azóta helyreállt megint, de ez a félóra szörnyű szenvedés.

Megyek nemsokára T-hez (remélem, átadják a bkv-n a helyet hogy ne nekem kelljen kérni és rákérdezekm égha nem is ő írta fel ezeket), ráadásul reggel és délen fél szem dopegytet is szedek még ugye korábbról, nos lehet, hogy ezen is változtani kellene majd....
Vendég
 


Gina!
Tessék jelentkezni!!!

Hahó!
Vendég
 


lafi,majd írj,hogy mi volt!!! és legyél csak pofátlan!!!! túrj helyet magadnak.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


[quote="apple"]H írta:applea a vérnyominál tartunk, lenne egy kérdésem. Ha magas a vérnyomásotok, nem szokott megeredni az orrotokból a vér. Olyan alvadt szerű? Mondjuk reggelente? Nekem szokott, reggelente ha kifújom az orrom alvadt szerű vér jön. Most 2 napja vettem észre. Csak gyanakszom, h a magas vérnyomás miatt van, ha esetleg stresszelem magam. Másra nem tudok gondolni. Tavasszal mikor anyukám kivizsgáláson kórházban volt, minden reggel arra ébredtem h alvadt vér jön az orromból. 1 hónap után elmentem a házidokihoz, de elküldött, azt mondta, h túl fiatal vagyok ahhoz, h vmi bajom legyen. De nem vagyok egy stresszes emberke, lehet tudat alatti.
Köszike!


Már megbocsásson a HO-sod, de szerintem egyáltalán nem normális, ha az orrból reggelente alvadt vért fújsz ki! :shock:

Lehet magasvérnyomástól, de azt mérni kellene, hogy pontosan lásd!
Van otthon vérnyomásmérőtök? Vagy a családban akitől esetleg kölcsön tudnál kérni?

Ugyanakkor ez még lehet fül-orr-gégészeti probléma, vitamin hiány, stressz (magasvérnyomással kombinálva) az orrban a hajszálerek falának gyengesége miatt is stb.

Elsőkörben szerezz be egy vérnyomásmérőt és rendszeresen mérd a vérnyomásod, stresszes helyzetben is.
És szerintem mindenképpen tedd szóvá a HOnál. MÉGEGYSZER!

Olyan előfordult már, hogy napközben hirtelen eleredt? Vagy ha fújtad (napközben) nem alvadt vér jött, hanem véres csikok?
Vendég
 


Voltam T dokinál. Bkvzás ment, egy csávótól elkértem a helyét, de basszus, nem megy a gyaloglás...iszonyat fájt a hasam.
Doki leszidott, hogy ilyen feltételekkel max telefonon beszélhettünk volna...
Na mindegy.
Az össz +1 kilómon kiakadt, a szó poz értelmében!
Cukorbaj múlóban, a mai pizzára is azt mondta, szép lassan nekikezdhetek enni. :lol: :lol:
Hunornak 2 hetet várnia kell még...
Módosított a gyógyszeradagomon, hogy ne legyek rosszul, a dopegítet kell elhagynom, mert a sok nyomicsökkentő már nem kell, elég az új....
Méghozzá úgy módosította, hogy 4*1 spiropenthez reggel és este 1 szem verapamil és délben és délután fél-fél szem verapamil.
Elmagyarázta, miért vagyok rosszul....és miért van hogy magas a pulzus. Nagyjából normális a gyógyik miatt amit érzek...
A gyerek még jó hogy a haldoklásopmból semmit sem érez...
összességében megdícsért.
Vendég
 


Sziasztok!

Voltam ma a nődokinál!
A méhnyakam 2,1 cm(a 3 "normál" helyett).A külső máhszájamhoz az újbegye éppen befér.
Azt mondta a doki:ne izguljak!Rengeteg anyuka hordta ki,sőt túl a terhességét ilyen méhnyakkal.Pihenjek sokat,de felkelhetek nem kell egész nap feküdni.
Azt is mondta a doki,hogy szerinte nagyon elnézte a másik doki a helyzetet,mert olyan méhnyakkal 1 héten belül elvetéletem volna valószínűleg!EKKOR JUTOTTÁL TE ESZEMBE REJO!!!! :) Hogy neked is 1 cm-es volt Johannával ha jól emlékszem.
A lényeg az,hogy jobban is érzem már magam.Ezekben az utolsó napokban +főleg érzem.
De marad azárt a pihi,semmi megerőltetés! :D
Vigyázzatok magatokra!+babucikra!!!!! :)

Sziasztok!
Kép

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Lecso, Lafead: hééé... vigyázzatok magatokra különben csúnyán nézünk rátok :) Sok-sok pihenés, keresztszemes hímzés (figyelmetekbe ajánlanám, hogy lehet bazi nagy gyerektakarókat kapni amit szerintem éveig el lehet hímezgetni... én még terhesen kezdtem és kb. a takaró huszadáig sikerült eljutnom... vagyis inkább a századásig... talán a második gyerekre elkészül:))))))))

Szóval kitartás!!!!!!!!!!

7Kincs: az a nyers szalonna magában tök brutálul hangzik :) fúúúú :)

Ezoterike: 23-24 :)))) Hát .... mindenki annyi idős amennyinek érzi magát... nem?:))))

Dimet: rosszul hangzik ez az éjszakai ébredés... Lilla 4,5 hónaposan pont ugyanígy kezdte :( Remélem ti megússzátok ezt a rendszeres éjszakai bredezést... kiborító sajna.

Diéta: NE TEDD!!!!!! Az elején én is beijedtem, de úgy döntöttem, nem kell a diéta, majd ha már nem szoptatok akkor belekezdek... kb. 6 hónap alatt MINDEN lemászott rólam, igazából azóta kifejezetten hízlalom magam... (iszonyú mennyi energiát elvisz a szoptatás... főleg az éjszakai)

Babancs: töööök jó, hoyg tetszik a Dévény torna. Igazából én azt hittem, hogy már a kezdetektől oda jártok. Na mindegy, néhány alkalom és elfelejthetitek a sok ijesztgetést. Eyébként teljesen kiakasztott amit veletek műveltek :( Domi gönyörűen mosolyog, egy kis torna és szépen behozza - lehagyja a többieket... (na jó, valszeg tényleg nem lesz könnyű de én inkább hallgatnék a Dévényesre mint az ijesztgetős dokira... szerintem a Dévényes már tényleg sok durva esetet látott, csak tudja, mi a helyzet valójában)

Kavicska
: élvezd a nagy szabadságot és a hatalmas alvásokat :) Hidd el, ez a legszebb időszaka az életednek... (persze amikor már ott a baba az az igazi, de nem véletlen, hogy mindenki nosztalgiázik ha terhes nőt lát... olyankor még ott a rózsaszín köd, igazából tényleg csak a pozitív oldala van a gyerekvállalásnak, amikor az ember az összes bababoltba benéz, naívan vásárolgat, tervezget stb.... aztán jön a valóság ami igazából sokkal jobb de ANNYIRA más... összehasonlíthatatlan a kettő... Mondjuk tény, hogy terhesen soha nem adták át a helyet a buszon, gyerekkel a nyakamban viszont mindig ráadásul nincs olyan dolog amit ne tudnék elintézni, még a földhivatalban is előre vettek a sorban:))))))

Rólunk: tegnap kiköltöztünk a nappaliba. Eredmény: Lilla jobban üvöltött éjjel mint valaha. Mint akit ölnek. Felkelt egyszer nagyon korán, aztán 1/2 6-kor aztán 7-ig még legalább háromszor (bevallom ezeknél már fel se keltem... tudtam, hogy nemrég evett és az a baj, hoyg nem szuszogunk mellette... én meg tiszta kóma voltam úgyhogy tovább aludtam)... aztán 1/2 8-kor kihoztam a nappaliba a játszóterére. Ott is visított mert nem tudott feljönni mellém az ágyba. Szerintem veszek egy matracot és reggelente azon fogok mellette aludni a földön.

Rambóka: Nálatok mi volt az első időszakban? Mondj légyszi valami bíztatót... kezdek teljesen kikészülni a kialvatlanságtól...

Ja... bocsi a félreütésekért, laptop, nem tudok olyan jól géplni rajta mint a sima billentyűzeten és nincs kedvem utólag kijavítgatnia hibákat :)
Vendég
 


apple, amikor terhes voltam, állandóan véresen fújtam az orrom. voltam a gégészeten, azt mondták alkati kérdés. azzal már nem tudtak mit kezdeni, hogy csak terhesen volt.


csakegy, de jó neked, hogy minden lemászott rólad!
én nem birom el se a saját súlyomat, se a gyerekt. a kettőt együtt meg főleg nem. és nem eszek keveset, nem is birok, kell az energia, de azért nem is többet mint a terhesség előtt. 1 deka se ment le. :twisted: :twisted: :twisted:

mondjuk a sok éjszakázásért nem irigyellek. mondjuk 5,5 hónapos korától nekünk is sokkal rosszabb volt. 2 óránként keltünk, nagyon sokáig. asszem éhes volt, és idegen volt neki az új kaja, nem ette szivesen, a tejcsi meg kevés. meg talán fogacskák. kb 8 hónaposan lett egy kicsit jobb. most egy éjjel 2x kelünk már csak. ha szerencsénk van, csak egyszer, de ez nagyon ritka.
lilla is biztos kinövi gyorsan. nem tudsz vele aludni napközben egy kicsit?

marci a járókában kapaszkodva megyeget. egyébként nagyon jl birja. amikor eszünk betesszük, vagy ha nagyon olyan van. vannak olyan játékok, amik csak ott vannak, igy 10 másodperc hiszti után rájön, van ott érdekesség is, na meg lehet a rácsokba kapaszkodva állni, menni is. :D

Kép

Kép
csillagfény
 
 


lafi, nagyon vigyázz magatokra. egyél, igyál. most kell a babának sok-sok energia. és feküdj, olvass. babás könyveket, nem lesz időd később :)


csakegy, ne ijesztgess...de azt vettem észre, ha este nem alszik annyit, akkor du. bepótolja. és akkor én is alszok :) de ma kicseleztük. kicsit később lett csicsi. meglátom mi sül ki belőle....

apple, menj el dokihoz tényleg. üdv párodnak!!!!!!!!!!

éppen ma akartam abbahagyni a fejést. errefel lecuppant most belőlem 60 milli....lehet az esti fejést meghagyom.
(de már úúúgy unom.....de maciért bármit....ah...)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Csakegy!

Kitartás!
Mi is elég sokat jártunk be hozzá az elején, mostanra viszont simán végigalussza az éjszakát!!!!
Most is van, h. felsír, de fel sem ébred, simán visszaalszik magától!
Pedig 3 fogat növeszt egyszerre!!!!

Az elején elég sokszor kellett bemenni megitatni (kizárólag vizet kap!!!! Csajok, lehetőleg senki ne szoktassa rá a gyerekét az éjszakai teázásra/gyümölcslére/esti kakaóra!!!!!), de aztán ez egyre ritkult és mostanra teljesen megszűnt.
Nem rohantunk be rögtön, ha felsírt, mindig vártunk egy kicsit. Volt, h. simán visszaaludt, ha nem, akkor mindig erősödött a sírás, olyankor vmelyikünk bement, megitatta, betakargatta.
Előfordult, h. így sem tudott visszaaludni, olyankor a párom kitette a franciaágyra (ami ugye most használaton kívül van, mióta a ded száműzött minket a hálóból :twisted: ) melléfeküdt és mesélt neki. Na ezt nagyon gyorsan megszüntettem, miután 2X ő aludt el hamarabb és csak a gyerek üvöltésére ébredtünk, aki elkúszott az ágy széléig és leesett. :twisted:
Onnantól szigorúan az ágyában maradt a csirkefogó, max talán 1X vettük magunk közé a kanapéra és feküdtünk mellette vigyázállásban, amíg el nem aludt (135 széles felület sok mindenre nem alkalmas :twisted: ), utána a párom visszavitte az ágyába és reggelig csönd volt.
Szóval mindig gondolj arra, h. ennél már csak jobb lesz, még ha átmenetileg szarabb is a helyzet!

Matracos verziót szerintem simán töröld a lehetőségek közül! Kelj fel vele reggel, vidd el sétálni, vásárolj be, játsszál vele! Úgy ki fog fáradni, h. délután simán le fogsz tudni dőlni vele aludni! Utána talán este is jobban fog aludni!
Séta során meg lehet nézni MINDENT! Verebet, galambot, fa levelét (nyakiban ülő gyereket fa alá vinni, úgy, h. elérje az ágakat/leveleket, majd meglátod, milyen boldogan fog sikongatni!!!!), málló vakolatot, vaskerítést, bármit. És közben magyarázz neki! Tudom, h. hülye érzés, ha az ember "magában beszél", de majd megszokod és nagyon hamar válaszolni is fog a te mondataidra!
Ja és időnként hagyd egyedül játszani! Most jön majd az a korszak, amikor egyre " levakarhatatlanabb" lesz. Ha most rászoktatod, h. csak úgy tud játszani, ha mellette ülsz, akkor később semmit nem fogsz tudni csinálni a lábadba kapaszkodó, visító gyerektől!

Mindig arra gondolj, h. a rossz szokásokra mi szoktatjuk rá a csemetéket és sokkal könnyebb nem rászoktatni valamire, mint utána leszoktatni!
Ebben maximálisan egyetértek a Suttogós csajjal! (Bár a 2. kötetet még nem vettem meg!)


(A Vásott kölyköket nem vette fel vki véletlenül? Megint sikerült a végét elcsípnem a sorozatnak! Hétfőn adják az utolsó részt! Zone Club is totál hülye! Minden héten hétfőn leadják az aznapi részt 3X! Nem ám, h. 3 különböző nap ismételnék!!!! :evil: :evil: :evil:)



Jajj! Csajok!

Annyira jó most anyának lenni!
Ez a korszak sokkal jobb, mint az eleje volt!
Annyira aranyos, h. az hihetetlen!
Sosem volt bújós gyerek, de most időnként odajön és az ölembe hajtja a fejét!
Ma meg kajálásnál dacoskodott és rácsapott a kezemre. Látszott a kis pimasz pofázmányán, h. szíve szerint agyon akarna ütni, de nem mer nagyot ütni, csak próbálkozik, h. mi lesz a reakció! :lol:
Mondom neki: "Gergő, mit csinálsz? Bántod anyát? Ez fáj ám! (persze nem fájt, de rájátszottam, mintha... :lol: )Most simisimi!"
Rám néz. Meghökken. Megnézi a kezemet. Bátortalanul megtapogatja. Aztán megsimizte és ráhajtotta az arcát. Nézett rám úgy, h. meg kellett zabálni!!!! :D
Komolyan, imádom ezt a kis csibészt! :D :D :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


rambóka, gergő kis manó pofi :) és tényleg egyre aranyosabbak lehetnek,ahogy nőnek.

viszont itt felborult a napirend. 3. éjszaka kel fel fél 3kor. először én is próbálom simizni, ütögetni. hátha csak felriadt. de nem......totál éhes. totál. szopizik. és még 120 tápot simán benyakal. (eddig mikor fél 5-fél 6kor kelt akkor a szopi mellé 60-70et kapott csak)
ah. na, mindegy.
na, kelés van megint.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Lányok! valakinek fájt a fenék csontja?
Középen az a kemény, :lol: nem tudom a pontos nevét :oops:
Nekem mostanában nem csak ülés után de reggel is fáj, kb 10éve nagyon fenékre huppantam,nem voltam dokinál de sokáig fájt..most azon gondolkodok hogy ez kismamiságom alatt végig így fog fájni?
Remélem szétesni nem fogok :shock: :lol: :lol:

Szépséges napot mára mindenkinek!
(én izgalomban vagyok mert végre kismami rucikat nézegethetek és vehetek :P )
Vendég
 


kincs, pocakkép?????

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Kincs!
A farokcsontról beszélsz... :roll:
Ákos fiam születésénél valószínűleg sikerült eltörni, iszonyatosan kínlódtam vele utána sokáig, és most is ha sokat ülök, vagy nagyon kemény a szék, vagy túlzottan előre csúszok és nyomom a csontot, iszonyatosan tud fájni. Valószínűleg alakulnak szépen a csontjaid a terhességgel, és emiatt elkezdted érezni.

Én nem mentem vele sehova, így tanácsot sem tudok adni rá, hogy mi a megoldás, de nagyon szívesen veszem, ha van valakinek valami ötelete, mert én is kínlódok vele sokat. Még felállni is nehéz, ha nagyon elnyomtad, tudnák néha kiabálni.......
Vendég
 


[quote="monácska"]. írta:monácska....... tudnák néha kiabálni.......


tudnék........ Anyám, megtanulok már majd írni! Bocsi!
Vendég
 


Rambóka:

Köszi a tippeket :)

Próbálok a tippek alapján helyzetjelentést adni:)

Előszöris: szerintem maradunk a nappaliban, azt hiszem javul a helyzet!!!!!!!! Tegnap éjjel felkelt egyszer 2-kor - akkor tej nélkül sikerült visszaaltatnom, egyszer 4-kor -na akkor kapott tejet is, nem volt erőm a visszaaltatáshoz ráadásul víz sem volt nálam, aztán ki tudja hányszor felsírt, én kb. 2-szer bementem hozzá utána laposkúszásban de addigra már aludt - na ezek a felriadások azok amikből ébredés lett volna ha egy szobában alszunk - aztán felébredt a szokásos 7:30-kor. Utána persze mostanáig kukorékolt - és most megint kidőlt úgyhogy alszik.

Én azért szoktam volt leköltözni mellé a földre mert hulla fáradt szoktam lenni reggel és nem tudom kinyitni a szemem, olyankor meg Lilla jól elvan, egyedül játszik, rajtam ugrál és legalább kétszer visszaalszik. A matrac igazából azért kellene mellé, hogy ne rosszalkodjon túl sokat....

Most megfogadtam a korábbi tanácsaitokat és felkelek vele (Ha 7:30-kor felkelek vele akkor viszont 10-kor aludnia kell, különben nyűgös - így a reggeli séta kilőve - annál is inkább mivel nekem tök sok idő kell amire magamhoz térek, így reggel lassan kávézgatok, ovomaltinozgatok ... Lilla addig a karám mögött játszik egyedül.. )

(ha eddig nem írtam volna, Lilla gyönyörűen elvan egyedül, én olyankor is simán tehetem a dolgom amikor ébren van, max. néha oda kell menni, felvenni, megpuszilni, 5 percig babusgatni - aztán megy a dolgára:) Az Ikeába is szoktam vele menni, olyankor simán kipakolom a többi gyerek közé én meg távolról, kávézgatva figyelem mit művel... Tök jól el szokott lenni, abszolut nem igényli, hogy folyamatosan mellette üljek... Mondjuk szerintem ritka könnyű gyerek, amikor suliba megyek akkor is tök jól elvan a szüleimmel, kifejezetten szeret hozzájuk menni (csak utána napokig az a gond, hogy kézben akar lenni, mert a szüleim keményen elkényeztetik... de inkább minthogy ne érezze jól magát amíg én nem vagyok otthon... de szépen megtanulja majd, hogy az ott van, itthon nem lesz folyton kézben)

Szóval abszolut nem érzem, hogy rossz irányba haladnánk a nevelésével, eddig legalábbis semmit sem bántunk meg vagy változtattunk volna utólag, csak hát kifejezetten jól jönnek a tanácsok, nehogy vélelenül elmásszunk valamerre :)

(ja.. cukros trutyi cumisüvegből: én már csak azért sem adnék neki olyat mert nekem gyerekkorormban totál szétrohadtak a tejfogaim a sok tej és a tea miatt... amit utólag sokat felemlegetteka szüleim -ld. milyen hülyék voltak- úgyhogy ez nálam alap volt, hogy csak tiszta víz)

Ja igen. Vettem fruttapurát. Ti hogy adjátok a gyereknek???????? Kanálból etetve undorító az állaga. Én simán megitattam Lillával egy pohárból. (kellett a szilvás mert szegény 3 napig nem kakilt a köles után... működött, 2 napig olyan büdöset kakilt, hogy vegyvédelmi felszerelés kellett:)))))))))

A Vásott kölykökre én is vevő lennék!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7kincs: jársz tornára vagy jógára? Nálam a jóga csodát tett... ha kihagytam, fájt mindenem, heti 1 jóga viszont már elég volt ahhoz, hogy tök jól érezzem magam a bőrömben... (elvileg midnen nap kellett volna otthon is csinálni, de én lusta voltam és nem is emlékeztem a gyakorlatokra)
Vendég
 


Lányok, köszönöm, a hsz.-at.

Kavicska, annyit csinált a házidokim, h akkor megmérte a a vérnyomim, 130/90 volt. Nekem különben mindig baromira alacsony. Úgyhogy ő a vérnyomásra fogta. Napközben is véreztem mikor fújtam, de nem olyan durván mint reggel. Tegnap, meg tegnapelőtt csak reggel, napközben nem, meg ma reggel egy picit. Ha hétvégén sem múlik, megyek dokihoz. De nem hiszem, h meghatódik. Sajna otthon nincs vérnyomink, de most karácsonyra cukor és vérnyomásmérőt fogok kérni.

Kép
apple
 
 


Csakegy!

Egy időben ez nálunk is úgy nézett ki, h. 7,30-8-kor keltünk aztán 10-től már aludt is vissza délig, utána kaja, kettőtől meg ismét szunya volt 4-ig. Lényegében sehova nem tudtam menni. A gyerek szinte átaludta a napot. Nem volt az olyan rossz, rengeteget tudtam jönni netezni! :lol:
Aztán szép lassan kitoltuk a délelőtti alvást 11-re, így már ki lehetett jutni a lakásból, ha az ember jól szervezte a mindennapjait.
Ebben a szakaszban 11-től 2-ig aludt. aztán délután még egy órát 4-5 körül.
Idővel némi hiszti és cirkusz árán eljutottunk oda, h. ha reggel időben elindulok vele és viszek elemózsiát, akkor képes 1-ig ébren maradni. Fél 1-re haza kell érni, akkor könnyű ebéd, utána szó nélkül le lehet tenni aludni. Ilyenkor a komoly ebéd az ébredése után van. De ilyenkor simán 3 órát alszik egyhuzamban!
Ami megintcsak nem olyan rossz, ugye?
Olyankor szoktam netezni, főzni, olvasni, pihizni.

Tegnap azért elkiabáltam a nyugodt alvást! :twisted:
Éjjel 2X ébredt, aztán rájöttünk, h. ez valszeg újabb fog lesz és amikor bekentem az ínyét, akkor éreztem is a bal felső négyesnél egy kis hegyeset. Lehet, h. ma sem alszunk, majd kiderül!

Frutapura nagyon finom ám! Ronda, de finom! :lol:
Én kanállal adom, de mostmár inkább Milupa kekszes tejpéppel v. 7 gabonás pehellyel, az sűríti egy kicsit.
Nálunk egyébként a Frutapura volt az a kaja, amivel bármi mást meg lehetett etetni a gyerekkel.
Ha nem akart vmit megenni, akkor előkaptam egy doboz Frutapurát és szépen belekevertem egyre több nem kívánt kaját, a ded meg nyelte, mint kacsa a nokedlit!
Kicsit fura volt a tojásrántotta Frutapurával, de így nem volt annyira száraz és azóta Frutapura nélkül is megeszi.
De husit is keverhetsz bele, mi is eszünk husit meggymártással, nem? :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Apple!

Már akartam kérdezni, h. nem panelban laktok véletlenül?
És az orrvérzés ősztől tavaszig tart?
Mert akkor a távfűtéses száraz levegő miatt is lehet ilyen beszáradt alvadékos orrfújás!
Kavics már biztosan tudja, h. kinek van ilyenje! :twisted:
Szóval nekem is! :lol:
De vashiánytól is lehet, meg C vitamin hiánytól is (sérülékenyebbek az erek).

Azért mindenképpen menj el dokihoz és csináltass egy vérképet, meg allergiavizsgálat sem ártana!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


[quote="rambóka"]
írta:
rambókaKicsit fura volt a tojásrántotta Frutapurával, de így nem volt annyira száraz és azóta Frutapura nélkül is megeszi.


Gondolom a neve alapján, hogy ez valami gyümölcsizű IZÉ! :lol: :lol:

Akkor valóban nagyon fincsi lehet rántottával! :lol: :lol: :lol:

Rambóka!
Én már semmin sem lepődök meg veled kapcsolatban! :lol:
Időnként csak azon csodálkozom, hogy egyáltalán egészségesnek nevezed magad! :lol: :lol: :lol: (na jó, ez rossz vicc volt! , de tényleg :lol: :lol: )

Annyira élvezem! :lol: :lol: :lol:

21+3
Vendég
 


rambóka: ez a fruttapurás rántotta ritka undorítóan hangzik :twisted: :twisted: :twisted:

A 7 gabonás pehely gluténos így kimarad... legalább 1 éves koráig.

Én most vettem puffasztott amarantot, abból fogok néhány kanállal belekeverni amíg kézzel fogható állagú nem lesz... (vagy veszek puffasztott kölest, az is nagyon finom)

(én anno műzlibe kevertem az amarantot, nagyon szeretem és tele van értékes anyagokkal, van benne vas stb.... )
Vendég
 


A glutént nem kell 1 éves koráig kihagyni!
A legszigorúbb, amit olvastam az is 9 hónapos kortól már javasolta!
Egyébként 6 hónapos kortól már adhatod!
Ha coeliákiája van, az ki fog derülni elég hamar! Kicsi korban elég jellegzetes tünetei vannak, csak a felnőttkori forma aránylag tünetmentes!

Mi az az amarant?

A spárban lehet kapni bio kölesgolyót, olcsóbb, mint a DM-es, ha jól emlékszem. Gergő nagyon szereti!
Lehet vele itt a piros, hol a pirost játszani két műanyagpohárral, vagy az összeszorított markodba fogva. Gergő eleleinte gyorsan bekapta a golyót, ha kitalálta, h. melyikben van, mostanában előbb megkeresi, aztán a megtalált golyót átteszi az üres tenyerembe és rácsukja az ujjaimat, és várja a következő játékot.

A Milupának van teljes kiőrlésű babapiskótája is, az is nagy kedvenc!
Meg van Crispy néven mézes puffasztott rizse is!
Én a sima bolti puffasztott gabonákat azért nem adom neki, mert időnként olyan dolgokast találtam bennük, ami arra utalt, h. úgy söpörték össze a siló alját! :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kép
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Jaj, de cukorfalat, Lilla! Na, meg az a béka, ekkorát sem láttam még :lol: :lol:

Kép
apple
 
 


Rambóka, de igen, panelben lakunk. Április környékén volt, kb 1 hónapig meg most jött elő.
Köszönöm az ötletet, de nem lesz könnyű vérvizsgálatot kicsikarnom, de megpróbálom. A múltkor kértem, h nézzük meg a veseműködést mert mióta metet szedem még nem néztük és nem volt hajlandó beutalót adni. :twisted: Azt mondta akinek probléma van a veséjével annak úgysem adnak metet. Hűű, csak felhúztam most magam, milyen dokik vannak :twisted: :twisted:

Kép
apple
 
 


apple: Nem lehetne mégis átjönnöd a mi oldalunkra? Az én dokinénim olyan rendes.

Lilla olyan aranyos.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


a hőmérös topikba találtam:(keddi beirás)

Okr-hírek:

M a jöttek volna haza, de Kriszta méhe tele van alvadt vérrel, így egészségügyi kaparást kell csinálni... Ada valszeg ki lesz borulva, ami értehető... Dorottya pedig nem szopizhat estig (pedig valszeg igen jól megy neki) az altatás miatt..
Vendég
 


sziasztok!

Csakegy!Mi olyan 6 hónapos korában költöztünk ki a szobából.De rosszul viselte ő is.1-2 hónap után beadtuk a derekunkat,és közöttünk aludt kb 3 hónapot.Hiába mentünk vissza a szobájába hozzá aludni ugyan az mint előtte soha nem lett.Sírt éjszakánként óránként.Alig lehetett megnyugtatni.Majd az 1.szülinapi "bulija "miatt átkerült ideiglenesen hozzánk az ágya.Akkor este ott fektettük le,és csodák csodájára aludt.Onanntól kezdve egészen 9 hónapot még a szobánkban aludt,de a saját ágyában néha elvétve 1-2 felébredéssel mert a cumi eltünt.Végre átaludta az éjszakákat!!!9 hónap letelte után(beindult a babprojekt.Igaz csak másfél év múlva sikerült a baba :( ) megpróbáltuk átszokatni a saját szobájába emeletes ágy alsó részére.Ami zökkenőmentesen ment szerencsére.Az ágy és a matrac között egy széles,hosszú deszka van leesésgátlóként!

Nagyon nem engedő szülő voltam!De most a másodiknál tuti engedékenyebb leszek,mert az első 1 év Levivel nem tünt mámorítónak néha. :roll: Pontosan az alvásmegvonás miatt!Én is nagyon rosszul viseltem.

REMÉLEM HAMAR MEGOLDÓDIK A HELYZET CSAKEGY!!!!!FEL A FEJJEL!!!

Kép

Kép
lecso
 
 


Vicky, írtam pü-t

Kép
apple
 
 


apple: ment válasz
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok csajok!

Hol müködik a netünk, hol nem! :shock: :evil:

Nagyon morci vagyok tőle.

Lányok, ezeken az internetes lapokon kívül, tudtok e még olyat, ahol babakocsikat lehet nézni?

www.babaszoba.hu
www.borze.babazo.hu
www.expressz.hu
www.vatera.hu
www.teszvesz.hu
www.babanet.hu
www.babaapro.hu ???

Köszönöm előre is a segítséget! :)

Cuppancs! :)

Remélem eljön megint a Kánaán és net fog döcögni a net! :roll:

UI.: Kriszta nagyon drukkolok!
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?