Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi! Akkor Te is gyorsszülő vagy. Most a 3. babánál még gyorsabbak lesztek. :D Nagyon hamar kell elindulni, mert tényleg gyorsvonatként jönnek a babókák. :lol: Gabókámnál 1ó50perc volt az első fájásoktól a megszületéséig. Nagyon drukkoltam az utolsó 1/2 órában, hogy beérjünk, felérjünk a szülőszobára.

Zsuzsoo! Te időben mire számítasz így a 3. babánál?

Vicsok Anikó! Régen azért kezdték korábban a teával és gyümölcsökkel való kínálgatást, mert az anyukáknak 6 hónap után vissza kellett menniük dolgozni. Addigra már főzelékeket is adtak a babáknak a gyümölcsök mellett. A bölcsödébe egyszer mehettek az anyukák szoptatni munkaidő alatt ha tehették. Ez akkor volt, felnőttünk, de már másak, szerencsére jobbak a lehetőségeink. Az viszont nagyon bíztató, hogy a mamád már eddig is sokat fejlődött ezen a téren. (Tejed pedig biztos, hogy van elég, ha Andris szépen gyarapszik. :wink:Súlyban hol tartotok mostanság? )

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Bocsika! A fejlődő képes nagymama Ildinek kellett volna, hogy íródjon. az öszes többi stimmel. :oops:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Új Zsuzsinak üdv, gyere minél gyakrabban.
Pocakosoknak drukkolok!
Vicsok, remélem azért még visszajön a mászkálós korszak :-) Én nagyon bízom ám benne! Most hétvégén már anyukámékhoz készülünk. Hát meglátjuk :-) Karácsonykor pedig ugyanúgy menni szeretnénk a férjem szüleihez is vidékre, ahogy eddig is minden évben, és ott is fogunk aludni, szóval addigra be kell treníroznom a lánykát :-)
Mi lassan 6 hetesek leszünk, és össze sem tudom hasonlítani a napjainkat az első pár héttel, de még a múlt héttel sem! Szóval mindenkinek kitartás, minden egyre könnyebb lesz, és ha elkezdt vigyorogni a baba, na az kárpótól az első pár hét nehézségeiért :-)

Nadin pl. most MAGÁTÓL (!) elaludt, nem kellett már ringatnom (amit csak állva, sétálva, és csak büfipózban lehetett eddig, semmi más nem volt jó), nem kellett cicire tenni cumizni (e közben nem lehetett beszélni hozzá, vagy apával beszélgetni, vagy őt simizni, sem a fülét piszkálni, és csak úgy tudott elaludni, ha a hátán feküdhetett, ami ugye nem a rendes mellretételi pozíció :-)) Szóval voltak/vannak itt finomságok.
Igaz, a pihenőszékben aludt el, ami rezeg a feneke alatt, de kicsire nem adunk :-) Pár perc múlva megpróbálom kicsempészni onnan :-)
Kép Kép

KépKép
kertikiri
 
 

 
 

Nagyon édi Nadin! :D :D :D

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ja és én örülök, de nálunk tényleg fejlődnek a nagymamák. :D És nagyon sokat segítenek, ami nem elhanyagolható.
Nálunk nem a kaján ment a tanácsadás (Lilla nemigen akart enni pedig volt tej dögivel- szóval ez egy egyszerű, de nem túl vidám helyzet volt - ilyeneket kaptunk pl. mindenki pólyát akart Lillura , kivéve én stb.), de mindenhol találni valamit szerintem, amit a szülők másképp csinálnának. :D
üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Nyulcsi nem rajtam múlik a jövő hét :) Hétfőn lesz a 30. szülinapom, a barátnőm szerint akkor fogok szülni. :wink: Én még azért egy picit várnék...

Lányok! milyenek a jóslófájások? Le lehet ezt valahogy írni?

KépKép
kutyfül
 
 


Kertikiri! A képek alapján el sem hiszem azt, amit írtál Nadinról! :D Egy gyönyörűséges, vidám, mosolygós babácskát látni. Nem hisztis-sírósat. :lol:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Mi pont hathetesen mentünk Siófokra anyuékhoz, ottalvósan, két éjszaka volt :) Mindkét este elaludt magától szépen az én gyerekkori szobámba, tök jó volt :) Mi szerencsére mászkálunk továbbra is, decemberben Bécsbe megyünk három napra :)
Kép Kép Kép
Én is hoztam képeket :)

Nadin tényleg mosolygós, nagyon szép :)
Vendég
 


sziasztok!

Hát én igaz még csak 8 napon vagyok túl Botival, de nem sírom vissza a terhességi alvásokat. Persze én is tudnék aludni, ha lehetne, de ez a baba itt a kezünkben, egy csoda. Nem is gondoltam volna, hogy ez ilyen lesz....sokszor csak gyönyörködöm benne, és csak nézegetem...érdekes. És azért összeadva 6-7 órát tudok aludni 24 óra alatt, ami már nem rossz. És remélem ez csak jobb lesz.

Jósló fájások: nekem leginkább erős menzis görcsökre hasonlítottak, nem szúrások, inkább folyamatos tompa fájások voltak, és már a szülés előtt 2-3 héttel.

Nagymamák
:
nekem holnaptól jön anyukám, nem tudom ő milyen lesz. Azt mondja, ő már nem is emlékszik semmire abból, mi volt 30 évvel ezelőtt. Így kíváncsi leszek, "okoskodik-e". Remélem nem, mert azért ki tudna hozni a türelmemből. A legjobb, ha főznek a nagyok, az a legtutibb és leghasznosabb!

Séta:
én jövő héten már remélem kijutunk a levegőre egy 10-20 percre, a dokinéni már most javasolta, hogy kezdjük el. Állítólag már attól elalszanak, ha beöltöztetve rájuk van nyitva az ablak kicsit. Hamarosan kipróbálom...Lassan jó lenne kimenni a levegőre.

Szülésznő / F. ZSuzsi
:
csupa jót tudok mondani annak, aki vele fog szülni, kedves, aranyos és utána is sok hasznos infót adott a kórházban(pelenkázás-szoptatás, stb.)

Ildi
:
az újszülöttek bebugyolálva altatását a suttogó is havasolja, mi még nem próbáltuk. Biztos ez régen is bejött, ezért javasolták a rokonok...

[b]KÉRDÉS
Éjszaka[/b]:
Nálatok meddig tartott az, hogy éjszaka volt nem alvós időszak két evés között (amikor nyugtatgatni kell, simogatni, stb.)?? nekünk eddig minden éjjel volt egy ilyen 2-3 órás periódus. ÉS meddig tart az, hogy etetni kell éjjel is 3 óránként, persze feltéve, ha felébred. Csak nappal segítünk az ébredésben. De eddig mindig felébredt éjszaka max 3-4 óránként.

üdv mindenkinek, kitartás a pocakosoknak,
nemsokára gyönyörködhettek Ti is a kis manókban!!! :lol:
Vendég
 


Vendég
 


Kép
Vendég
 


Édes kis Botika! Már komoly 1 hetes 1 napos. Nagyon szép kisbaba. És kire hasonlít?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


persze Apukára :lol:
de sebaj, a szája az enyém....én is kaptam vmit :lol: :lol:
Vendég
 


húúú, csajok, nagyon szépek a babák!!!! :D :D :D

jósló fájások: tompa, menzesz szerű görcsök..nekem annyira tompa volt, hogy el sem hittem, hogy azok.. :D még akkor sem, amikor 6-7 percesek voltak, mert annyira nem voltak erősek...de aztán 5 percesekre bedurvult.. :? a 3 percest meg nem is mondom.. :?
Bár első baba, de mi is épp beértünk a szülőszobára.. :) mi lesz a következővel ? :roll:

Ja, a pólya-kérdés nálunk is felmerült.. :? én sem vagyok pólya-párti...

Súly - ma vagyunk 3 hetes+3 napos, 3700 g született, 3510 hoztuk haza, és tegnap 4300 g volt. Szerdán volt a dokibácsi, és mondta, h minden oké. De a mérleget tegnap félretettem, eddig mértem az etetéseket is, de mostmár nem...elég volt, nem idegesitem magam..

Mászkálás - hát igen, kb 2-3 hét múlva mi is vidéki utat tervezünk... :shock: meg persze majd a karácsony is vidéken lesz, remélem, jól fogja birni az utat, 3 órás autóút...
Meg tettem félre üdülési csekket, a március 15-i hétvégére... :roll: szóval nem mondtam le a mászkálásról... :wink:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1194607591.4852.jpg[/img]

Kép [/img]

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Anikó! A következőnél a tompa fájások -ha nem rögtön 5 percessel kezdesz- kezdetekor már indulhatsz is a kórházba. :lol: Szépen gyarapszik Andris! Valóban nincs okod aggódni az ennivalója miatt. :D

Utazás: Ha kikapcsolódás a család számára, miért ne? Azonkívül minden családtag örül, ha kis látogatója is érkezik, főleg a nagyikák, dédikék. Ezzel nekik is örömet szerzünk. Ők pedig nagyon finomakat sütnek-főznek nekünk. És persze mi is örülünk és mindenből eszegetünk. Szóval mindenki happy.:wink:

Babett! Nem baj, majd később a kislányod rád fog hasonlítani. :wink: :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Boti olyan komoly fiús, Zsófi meg igazi kislányos :-) Nagyon jó kis frizurája van! Andris meg egy édes kismackó :-)
Én pólya-párti lettem volna, pont a Suttogó miatt, de aztán úgy döntöttem, hogy a 4 kilós gyereket már csak mégsem pólyázom :-) Így pólyákat most kikölcsönzöm egy koraszülött picike kis babának, ő még jó hasznát fogja venni. Egyébként én most is bugyolálok azért takaróba, Nadin szeret kuckózni.
Panndi, Te mindent olyan jól csinálsz :-) Szerencséd van Zsófival, meg ügyes is vagy nagyon! Én is kezdek azért belejönni :-)
Mi lehet, hogy egy sielést megkockáztatunk január - február környékén.
Ja, apa januártól úszni szeretné vinni Nadint. Ha oda el tudunk menni, és bele tudjuk illeszteni a napunkba, akkor már nem lesz előttünk akadály :-) És két hónapos korától akarom vinni babamasszázsra, de az itt van hozzánk nagyon közel.
Jósló fájásokról "sajnos" én semmit nem tudok, Nadin sztem még pár hetet bent dekkolt volna, ha a dokim hagyja :-)

KépKép
kertikiri
 
 


kertikiri írta:Boti olyan komoly fiús, Zsófi meg igazi kislányos :-) Nagyon jó kis frizurája van! Andris meg egy édes kismackó :-)
Én pólya-párti lettem volna, pont a Suttogó miatt, de aztán úgy döntöttem, hogy a 4 kilós gyereket már csak mégsem pólyázom :-) Így pólyákat most kikölcsönzöm egy koraszülött picike kis babának, ő még jó hasznát fogja venni. Egyébként én most is bugyolálok azért takaróba, Nadin szeret kuckózni.
Panndi, Te mindent olyan jól csinálsz :-) Szerencséd van Zsófival, meg ügyes is vagy nagyon! Én is kezdek azért belejönni :-)
Mi lehet, hogy egy sielést megkockáztatunk január - február környékén.
Ja, apa januártól úszni szeretné vinni Nadint. Ha oda el tudunk menni, és bele tudjuk illeszteni a napunkba, akkor már nem lesz előttünk akadály :-) És két hónapos korától akarom vinni babamasszázsra, de az itt van hozzánk nagyon közel.
Jósló fájásokról "sajnos" én semmit nem tudok, Nadin sztem még pár hetet bent dekkolt volna, ha a dokim hagyja :-)

Jóslófájásokat én sem ismerem, Zsófi is maradt volna még odabenn, ha hagyja a dokim :lol:

Ne mcsinálok ám jól mindent, csak próbálkozom, inkább szerencsém van Zsófival, aztán ki tudja, lehet, hogy egyszer csak megváltozik.

Csajszik, nagyon tündériek a babák :)
Vendég
 


Halihó mindenkinek,
olyan jó ide belépni és gyönyörködni a csöppségekben!!!
MÁr én is nagyon várom a Benőt, hogy itt legyen, csak addig még ez a szülés-tortúra.. :? :shock:

Utazgatás: Hát, igen, nekünk sem volt korábban egy program nélküli 7vg-nk se... Átlag évi két síelés, egy nyaralás és sok hosszúhétvége, ja és persze szülők (anyósék ) nyíregyházán.
A férjem azt tervezi, hogy a márciusi síelést nem hagyjuk ki... akkor lesz Benő 4 hónapos...hát nem tudom... És tavasszal megyünk vele wellnesselni, ősszel meg az olasz tengerpartra.... És ő már azt is eltervezte, hogy 1 évesen repülőre ültetjük és a pszichológus szerint már 2 évesen utazhatunk akár nélküle is. (bár ezt én nehezen tudom elképzelni...de majd meglátjuk..

NYagyszülők: Nálunk az a speciális helyzet, hogy az én anyukám 5 percre lakik tőlünk, anyós meg vidéken. Én azt szeretném, ha az első 10 napban - 2 hétben nem lenne itt velünk semelyik szülő állandóan. Anyukám, ok, főz, átjön, megnéz, hazamegy. Anyós meg majd a 2 hét elteltével jöjjön csak 1 hétre, mert én azt szeretném, hogy az első időkben mi 3an váljunk családdá közösen - felügyelet nélkül. Akarva akaratlanul a szüleink társaságában nem úgy viselkedünk mint egyébként... Vagy hülye vagyok, szerintetek!?
Csak annyira nem szeretnék megsérteni senkit sem.... dehát ez akkor is már a mi kis saját családunk lesz... a saját nehézségeinkkel- Telifőztem a hűtőt, takarítani lesz aki fog...
Szóval...

Szerintetek az gond, hoyg nekem egy szál jóslóm sem volt?
Mégis nyitva a méhszáj 1 ujjnyira.. Ma megyek dokihoz, aztán meglátjuk!
Addig is Nektek jó babázást!
Reni, Bea, mi menjünk gyorsan szülni!
(ui: én júliusban töltöttem a 30at, :wink: )
Sziasztok, puszi

Kép
nyulcsi
 
 


nyulcsi írta:Halihó mindenkinek,
olyan jó ide belépni és gyönyörködni a csöppségekben!!!
MÁr én is nagyon várom a Benőt, hogy itt legyen, csak addig még ez a szülés-tortúra.. :? :shock:

Utazgatás: Hát, igen, nekünk sem volt korábban egy program nélküli 7vg-nk se... Átlag évi két síelés, egy nyaralás és sok hosszúhétvége, ja és persze szülők (anyósék ) nyíregyházán.
A férjem azt tervezi, hogy a márciusi síelést nem hagyjuk ki... akkor lesz Benő 4 hónapos...hát nem tudom... És tavasszal megyünk vele wellnesselni, ősszel meg az olasz tengerpartra.... És ő már azt is eltervezte, hogy 1 évesen repülőre ültetjük és a pszichológus szerint már 2 évesen utazhatunk akár nélküle is. (bár ezt én nehezen tudom elképzelni...de majd meglátjuk..

NYagyszülők: Nálunk az a speciális helyzet, hogy az én anyukám 5 percre lakik tőlünk, anyós meg vidéken. Én azt szeretném, ha az első 10 napban - 2 hétben nem lenne itt velünk semelyik szülő állandóan. Anyukám, ok, főz, átjön, megnéz, hazamegy. Anyós meg majd a 2 hét elteltével jöjjön csak 1 hétre, mert én azt szeretném, hogy az első időkben mi 3an váljunk családdá közösen - felügyelet nélkül. Akarva akaratlanul a szüleink társaságában nem úgy viselkedünk mint egyébként... Vagy hülye vagyok, szerintetek!?
Csak annyira nem szeretnék megsérteni senkit sem.... dehát ez akkor is már a mi kis saját családunk lesz... a saját nehézségeinkkel- Telifőztem a hűtőt, takarítani lesz aki fog...
Szóval...

Szerintetek az gond, hoyg nekem egy szál jóslóm sem volt?
Mégis nyitva a méhszáj 1 ujjnyira.. Ma megyek dokihoz, aztán meglátjuk!
Addig is Nektek jó babázást!
Reni, Bea, mi menjünk gyorsan szülni!
(ui: én júliusban töltöttem a 30at, :wink: )
Sziasztok, puszi


Nem vagy hülye, mi is így gondolkodtunk, idő kell összeszokni, és az összeszokás hármasban megy igazán. Szerintünk. De azt hiszem, sikerült is :) Mi már egyszer voltunk másfél órát távol Zsófitól, anyuéknál megetettem, elaludt, mi meg elmentünk háznézőbe a bátyámékhoz. Építkezésre még sem akartuk vinni Zsozsót :) Picit fura érzés volt, de reméltem, hogy alszik :)
Vendég
 


Olyan helyesek a picik!! Minden maminak gartulálok mégegyszer!! Még a fincsi babaillatot is érzem a képek alapján:)))

A leírások alapján lehet, hogy jóslóim vannak. Fájdogált tegnap is meg ma is a hasam. MInt amikor megjön az elején, és nem tudod, hogy most megjön vagy kakilni kell...(bocsi, de ilyen érzés)

Mi is szeretnénk minél hamarabb kimozdulni, jönni-menni. Hétvégente mi is mindig úton vagyunk, és szeretném, ha a gyerek is hozzászokna. Nyárom meg irány a telek! Bár addigra már 6 hónapos körül lesz.

Én is úgy állok az első hetekhez mint Nyulcsi. Megpróbáljuk hármasban. Ha nem megy, tudunk segítséget kérni. egyenlőre csak azt kértem anyukámtól, hogy főzzön majd nekünk.

KépKép
kutyfül
 
 


Panndi! Még nem is reagáltam Zsófira. Nagyon szép, kerek kis pofija van lányos vonásokkal. Őt én sem nézném fiúnak. :D

Nyulcsi Bea! Teljesen jogos a kívánalmad. Ti hárman lesztek -nem is olyan sokára- egy család. Menetközben pedig úgy is kiderül, hogy mennyire igénylitek a segítséget. Az nagyon hálás dolog, hogy anyukád a közelben lakik.
A szüléstől pedig ne félj!!!! Hagyjad, hogy a tested tegye a dolgát, járkáljál sokat, a gravitáció nagyon sokat segít. És így sokkal jobban átvészeled a vajúdás java részét. Sajnos valóban fáj, de minél erősebb, annál közelebb a cél. És sztem a leghálásabb dolog, ha -főleg első babánál- hosszú vajúdásra készülünk. Én is így tettem. Azt hittem -és a szülésznő is azt mondta-, hogy infúzióval talán 6 óra alatt meglesz a kisbabám. Ehhez képest nulla fájásokkal 1 ujjnyi tágulással nekiindulva 2ó 40 perc lett belőle. Már iszonyúan fájtam, állni sem tudtam és ekkor is úgy gondoltam, hogy talán még félpályánál sem tartunk, mert még időben sem vagyunk a felénél. Na, ehhez képest a szülésznő a vizsgálat után gyorsan felhívta a páromat, hogy igyekezzen, ha nem akar lemaradni a gyereke születéséről. :) Neked is hasonlóan gyors szülést kívánok. :wink:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


én is legszívesebben hármasban tölteném az első heteket, de nálunk a nagyik mind vidékiek, nem is közeli - 150-250km, így nem várhatjuk el, hogy csak 1 napra ide ugorjanak a kajahalmokkal.
Így hozzánk jön anyukám holnap 5napra...kíváncsi leszek milyen lesz... :? aztán meg anyóspajti is 4-5 napra az utána héten, de csak hétközben, amikor egyedül lennék.

MI is indulunk síleni márc 15-én! :? remélem csúszni is tudok majd...
mi a karácsonyt kihagyjuk, mert az egész országot végig kellene utazgatni, ennyit meg nem ér...

üdv
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást!!!!! :D

Első babánk lesz...Kisfiú és Bencének fogják hívni, és nagyon ficánka a 16. hét óta egész nap bulizik a pocakomban...ami egyre fájdalmasabb mert már erős a nagyfiú.

Már nem nagyon bírok menni, mert begörcsöl a belső combizmom, és szinte kimegy a lábam alólal.... így már nagy sétákra már nem merek vállalkozni.

Én is úgy tervezem hogy 3-as ban leszünk az elején bár nálunk a szülők nagyon közel laknak. De én még előre meg is főztem biztos ami biztos csurig van a mélyhűtő hogy nyugodt legyen az első 6 hetünk...persze tanácsokat már most is kapok :)

Hétfőn gondoljatok rám, első CTG lesz a Mávban!!!!!!!!!

Puszi mindenkinek:
Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


tn_zsuzsi írta:Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást!!!!! :D

Első babánk lesz...Kisfiú és Bencének fogják hívni, és nagyon ficánka a 16. hét óta egész nap bulizik a pocakomban...ami egyre fájdalmasabb mert már erős a nagyfiú.

Már nem nagyon bírok menni, mert begörcsöl a belső combizmom, és szinte kimegy a lábam alólal.... így már nagy sétákra már nem merek vállalkozni.

Én is úgy tervezem hogy 3-as ban leszünk az elején bár nálunk a szülők nagyon közel laknak. De én még előre meg is főztem biztos ami biztos csurig van a mélyhűtő hogy nyugodt legyen az első 6 hetünk...persze tanácsokat már most is kapok :)

Hétfőn gondoljatok rám, első CTG lesz a Mávban!!!!!!!!!

Puszi mindenkinek:
Zsuzsi


Én is így csináltam, mélyhűtőt telepakoltam, szülés előtt kitakarítottam, csak babáznunk kellett :)
Vendég
 


én is csomószor kitakarítottam, amikor már vártuk Botit, de sajnos ez nem tart ki olyan sokáig, mint a kaja a hűtőben... :?

Én már most takarítanék, de a párom nem engedi. Sajna kicsit rendmániás vagyok, nem bírom sokáig nézni, hogy porosodik minden. És sajna 2 hét után már rettenet a lakás...Tudom, gyerek mellett szemléletet kellene váltanom.... :?

kérdés-fürdés:
Ti használtatok olajat fürdés előtt a hajlatokba? és milyet, és meddig?
és a haját mindig bevizezitek a babának?

Kérdés-etetés:
meddig fog felmenni a gramm az etetéseknél? nekünk ma reggel már 100 g volt, mi lesz a max? csak hogy tudjam...

köszi előre is, üdv
Vendég
 


Babett, a 100 gr az nem semmi 1 hetesen :-) Jó kis haspók lesz Botika :-)
Én is megkérdeztem a védőnőt erről, azt mondta, hogy a max 250 szokott lenni, de ki is lehet számolni végülis. Egy 6 hónapos baba kb. 9 kiló, 9*150 = 1350 / 5-6 = 225 -275 gr per kaja.
De a szomszédom szerint a lányai 350-eket ettek :-)
És nálunk sajnos még tart az éjszakai fentlét. Nadin eleve kel 2,5-3 óránként éjjel, tehát kétszer (éjfél körül, meg hajnal 3 körül). Éfjélkor simán visszaalszik, de hajnalban nem. Általában egyébként olyankor kakil, és mindig át kell pelusozni, és legtöbbször átöltöztetni is, szóval ez felébreszti. Hajnali 5-ig szoktam fent lenni vele, és utána még 7-f8-ig alszik. Aztán reggeli után is alszik még háromnegyed órát, majd 10 körül kezdődik a hosszú délelőtti alvása, 12-13-ig. Utána kaja, aztán megyünk le sétálni, újabb szunya kb. 16-ig. Na ezután vagyok én gondban!!! Kaja után már természetesen nem alszik el újra (ennyi nappali alvás után), viszont fürdésig (19-20 körül) meg nem bírja ébren, tegnap is annyira kikészült már sztem, nagyon sok inger érhette, míg végül már mi is csak azon voltunk, hogy aludjon már el, nagyon szenvedett szegény, így fél 11-kor fürdettük :-(

Olajozás: én csak az elején olajoztam, amikor hazahoztuk a kórházból és a sz@r Johnson cuccoktól száradt le a bőre. Most masszírozni szoktam fürdés előtt (ha úgy jön ki), sima gyógyszertári olajjal.
És minden fürdésnél a haját is mosom. Eddig a gyógyszertári kencét tettem a hajára is, de most kezdett koszmós lenni, úgyhogy vettem Babe koszmo elleni sampont.

Lányok, milyen kajákat jó így előre eltenni készen a mélyhűtőbe?! Én már túl vagyok ezen, nem főztem előre semmit :oops: , de most ha úgy van időm, főznék nagyobb adagokat, hogy legyen lefagyasztva valami, de mi az ami jó felengedve? Kérnék szépen tippeket!

Én ma végigtakarítottam a lakást most délelőtt. Ami régen fél nap volt, most belefér 1,5 órába. Hatékonyabb lettem :-) A vasalás van még hátra, de ha még van kis időm ébredésig, akkor inkább netezek :-), meg pihizek.

TN-Zsú, drukk a ctg-hez! Vigyél Magaddal kis csokit, azzal fel lehet ébreszteni a babót, ha éppen aludna.

KépKép
kertikiri
 
 


Zsuzsi, én most pénteken voltam ctg-n a Mávban, meg múlt héten hétfőn. Olyan jó. Csak bírja ki az ember azt a kb. 20 percet, hogy ne mozduljon el a korong. És az a jó, ha babó ébren van és mocorog. A csoki nekem is beválik, meg a gyümölcslé. Az első ctg után engem elküldtek kajálni, meg inni, meg egy picit meglögdösték a pocimat, hogy ne aludjon annyit. Aztán a második ctg eredménnyel már elégedett volt a főorvos, azt végig mozogta. Az elsőnél túl sokat szunyókált.

babanapló: lányok, tudom, hogy alig van időtök, mert annyi feladat van az újszülött körül, meg háztartás, meg..... DE nagyon jó visszaolvasgatni a babanaplót, ha írtok. Mikor mennyit alszik, mennyit eszik, miket csinál napközben, néhány fotóval, később pedig ha elkezdi felfedezni a kezét és csak bambulja perceken keresztül, hogy ez meg micsoda :D ......... Szóval szánjatok rá, ha tudtok néhány percet naponta, tényleg elég néhány perc, de utána óriási öröm lesz, akár a következő tesónál elővenni, akár évek múlva.

Tejcsi mennyiség: Panni nálunk sokkal kevesebbet evett és kevesebbet is hízott az elején, mint Tomink. 60-70-eket evett, de 7-8-szor egy nap. Kb. 1 hósan100-120-at, de 5-6-szor kajált, éjszaka maradtak el az evések, olyankor volt, hogy hajnalban 200 fölött is evett. Én éjszaka felkeltem és lefejtem a tejcsit, mert egyébként elárasztottam az ágyat és nagyon fájt a cicim. Tominál nem kellett egyszersem éjszaka fejnem, ő felkelt és kérte az adagját. Ő kezdettől fogva többet evett és jobban is hízott. Egyébként azt mondják, hogy a tej mennyisége, amit egy nap megesznek a babák, nagyjából megmarad, persze az lenne a jó, ha egyre több lenne, de az összetétele folyamatosan változik, sűrűbb, laktatóbb, táplálóbb lesz.

Fagyasztás: nekem most túrógombóc, töltött káposzta, bolognai, csirke pörkölt, húsos palacsinta, húslé van lefagyasztva a nehezebb napokra. De padlizsán krémet, dinsztelt káposztát, töltött paprikát is szoktam fagyasztani.

Olajozás: én olajoztam mindkettőt az elején, nem is volt száraz a bőrük soha. Tominak előfordult koszmo a fején, azt pedig a MÁV-ban ajánlották, pici körömkefével dörzsölgettük le a fejbőréről. Szintén beolajozni, és kefélgetni, nem túl erősen, de tényleg hatékony volt. És egyáltalán nem fájdalmas.

Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


Sziasztok!

Hogy mennyit kell ennie a babának, nem tudom, mert mi sosem mértük.

Érdekes, de én is hatékonyabb lettem, én tegnap takarítottam, mostam, vasaltam, teregettem, ruhákat pakoltam el, főztem, desszertet csináltam, és mindezt pár óra alatt :)

Húú, még valamit akartam írni, de elfelejtettem :?

Nálunk éjszakára bejött az, amit Tőletek tanultam, semmi beszéd, ágyból kivesz, puszi, evés, puszi, visszatesz, mindezt sötétben. Volt pár éjszakán, aztán leszokott erről is :) Most este 10-kor evett, fél 11-kor már aludt, reggel hat fele ébredezett, fél hétkor evett. Beálltunk a négyóránkénti evésre, így most ötször eszik egy nap, elvielg ilyenkor a szoptatás fogamzásgátlása már megkérdőjelezhető, hát remélem ;)
Vendég
 


Ja igen, olajozás: néha olajozok, néha nem. De ha igen, akkor sem vattával, hanem inkább átmasszírozom a kezemmel :)

babett: tényleg máshogy kell tekinteni a lakásra, idővel menni fog, hidd el ;)
Vendég
 


Ja igen, olajozás: néha olajozok, néha nem. De ha igen, akkor sem vattával, hanem inkább átmasszírozom a kezemmel :)

babett: tényleg máshogy kell tekinteni a lakásra, idővel menni fog, hidd el ;)
Vendég
 


panndi írta:Ja igen, olajozás: néha olajozok, néha nem. De ha igen, akkor sem vattával, hanem inkább átmasszírozom a kezemmel :)

babett: tényleg máshogy kell tekinteni a lakásra, idővel menni fog, hidd el ;)


Bocsi, kétszer ment el :oops:
Vendég
 


Hát Panndi, nekem Te vagy a Mintaanyuka :-) Zsófi meg a Mintagyerek :-) :-)

KépKép
kertikiri
 
 


kertikiri írta:Hát Panndi, nekem Te vagy a Mintaanyuka :-) Zsófi meg a Mintagyerek :-) :-)


Oh, nemnem, vannak ám gyenge pillanataink :lol: És lehet, hogy ez csak átmeneti állapot. Vagy nehéz terhesség=jó gyerek? :) Biztos most kárpótol azért, hogy végig hánytam a terhesség alatt :)
Vendég
 


remélem Panndi az elméleted fordítva nem működik: könnyű terhesség=rossz gyerek!! :lol: :lol:

KépKép
kutyfül
 
 


kutyfül írta:remélem Panndi az elméleted fordítva nem működik: könnyű terhesség=rossz gyerek!! :lol: :lol:


Nem ám, ez csak egyirányú elmélet, ne aggódj ;)
Vendég
 


Nekem nagyon könnyű terhességem volt. De Nadin sem rossz gyerek ám :-)
Panndi, és Zsófi mennyit alszik napközben, és mikor?
Nem semmi, hogy egy nehéz terhesség után már most kistesóra áhitozol..... :)

KépKép
kertikiri
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépek a babák!!
Gratula!

Kata - mi is pénteken voltunk CTG-n, reggel... :lol: a vérvétel előtt, de nagyon aktív volt Manó, pedig nem ehettem.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Hahó lányok!
Ha nem jövök holnap, akkor megszültünk. Fájdogál a pocakom, de még elviselhető. Lehet, hogy szépen abba is marad. Mindenesetre alszom egyet.
Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


kertikiri írta:Nekem nagyon könnyű terhességem volt. De Nadin sem rossz gyerek ám :-)
Panndi, és Zsófi mennyit alszik napközben, és mikor?
Nem semmi, hogy egy nehéz terhesség után már most kistesóra áhitozol..... :)


Nem rossz, nincs is rossz gyerek ;) Minden kisbaba jóóóó :)

Háát, felkel reggel, eszik, fél óra ébrenlét kb és visszaalszik, aztán eszik délelőtt, visszaalszik, akkor általában hamarabb, aztán eszik két óra körül, utána szoktunk sétálni, azt végigalussza, és onnantól elég sokat ébren van. Hat körül eszik megint, utána nem nagyon van alvás, legfeljebb egy fél órára, majd jön az esti fürdés evés, alvás. Igaziból a séta utántól van ébren sokat, de szerintem elfárad estére, mert nyolc fele már igen nyűgös szokott lenni: nem éhes, nem fáj a hasa, de szemmel láthatóan zavarja a fény, a tévé, a hangok, de nem tud elaludni sem. Szóval szerintem picit később ő hamar elalvós fajta lesz majd. Viszont ugye hiába etetném meg nyolc fele, azzal nem bírná reggelig, és olyan szépen beállt az éjszakai alvásra, hogy nem szeretném megpiszkálni a kis rendjét, majd ha egyszer újra elkezd ébredni éjszakénként, majd akkor lehet :)

Igen, nagyon szeretnénk kistesót, minél hamarabb :) A nehéz terhesség ellenére szerettem azt az állapotot, és szeretném, ha Zsófi "összenőne" a kistesójával, legalább az elsővel, a többivel úgyis nyilván nagyobb lesz a korkülönbség /hihi, matekból marha okos vagyok :lol: / Meg biztos hülye vagyok, de szülni is tök jó volt :D

Kata: gondolunk Rád, ügyesek legyetek :)

Lányok, egy nagyon hülye kérdés, és tudom, van fontosabb dolgotok és problémátok is, de nekem ez most jutott eszembe: mit kapnak karácsonyra a babák? :)
Vendég
 


itt vagyok. Érdekes éjszakánk volt. Jó kis fájásaim voltak. De elviselhetőek és kisebb-nagyobb szünettel aludni is tudtam. 2 körül múltak el teljesen. Többször megfordult a fejemben, hogy indulni kellene a kórházba, de aztán rájöttem, hogy ennél sokkal jobban kellene hogy fájjon. Jól döntöttünk, hogy maradtunk.

Karácsonyi ajándék: nem tudom nektek van-e már, de játszószőnyeg, föléjük rakható trapéz. Ezek a legjobb játékaik az elején. És persze a rengeteg csörgő-börgő.

Szép napot
Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


Panndi, tök jó, hogy ezt így leírtad, mert képzeld Nadin napirendje szinte ugyanígy néz ki! Délutáni séta is ugyanekkor van, és ugyanígy vagyunk, hogy ha abból feljövünk, még alszik itt fent is (vagy óvatosan levetköztetem, vagy hagyom és kirakom a teraszra). Aztán kaja, és ő is nagyon nyűgös este. Szintén biztos vagyok benne, hogy nem a poci fáj, de egyszerűen semmi nem jó neki. Viszont az a különbség, hogy én ilyenkor is megpróbálom elaltatni, és f7-7 körül általában sikerül is. És ugye alszik 9 -f10-10-ig-ig. Na ezután fürdés, és nagy nehezen visszaalvás, majd ébredés és fentlét. Szóval nálunk ez a baj, ez az esti fürdés előtti szunya. Mit csináljak szerinted? Igazából ébren tartani sem tudjuk, kb. 8-f9-ig kellene, próbáltuk már, de az nem megy, nagyon szenved. Előbb kellene elaludnia, mint 7, de az sem megy?!
Zsófi meddig van ébren ilyenkor? És hánykor fürdettek?

Karácsony: én is játszószőnyegre gondoltam, de azt valószínűleg már előbb megvesszük neki. Trapéz van. Járóka kellene még, de az neki nem nagy élvezet ugye:-) A családtól meg úgy néz ki, hogy olyan hintát kap, ami most még bölcsőszerűen funkcionál, ha meg már majd tud ülni, akkor kidugja a kis lábát, és úgy hintázik. Ez jó ajándék lenne neki, mert ringani nagyon szeret :-) Általában én ringatom a mózeskosárban, ami nekem nem akkora élvezet, mert a gyerekkel együtt vagy 15 kiló :-))

KépKép
kertikiri
 
 


Kata, akkor még egyben?! Nem is baj egyébként, van még időd, maradjon csak bent Manócska amíg lehet, nem?

KépKép
kertikiri
 
 


Sziasztok !

Kertikiri , Nyulcsi, Kutyfül , Vicsok köszönöm szépen.
Tényleg nyugodtan keressetek akár igy email-en is.

Szbabett: Mi minden fürdetésnél ajánlottuk a hajmosást, mivel ilyenkor felázik egy picit a fejbőr és ha egy picit erősebb ( körömkefével ) fésülöd -persze vigyázva a kutacsnál, akkor elkerülhető a koszmó.
Az olajozást nem igazán szerettük, bár sokan ajánlják. Nagyon csúszik a baba, föleg ha ez a müvelet épp a fürdetés elött történik...., ráadásul sok baba bőre érzékeny az olajra.
A szárazabb bőr szinte minden újszülöttre jellemző, de segithetsz rajta ha a fürdetésnél gyógyszertári krémet használsz, illetve nagyon tudom ajánlani a Panthenol habot, amit egyébként égésre szoktak használni. Ennek nagyon jó hámositó, hatása van, könnyen beszivódik, nem csúszik a baba, és pár bekenés után már látható az eredmény. Mi mindig ezt használtuk a kórházban és nagyon bevált. Próbáld ki.
Az etetési kérdésedre pedig azt válaszolnám, hogy nagyon szép a 100 gr ennek a picurkának, gratulálok. A mennyiség minden babánál más, egyénileg alakul. Általában annyiszor 10 gr -ot számolunk ahány napos a baba. A pici átlagosan 6 -7X eszik , de nem minden etetésnél ugyanannyit. A fontos, hogy a napi átlag mindig meglegyen.
Érdemes heti 1X mérni a tiszta - meztelen súlyát, és ha az 150 Gr körüli akkor szépen fejlődik. Nálad a leirtak alapján lehet hogy több is lesz
:lol:


Minden baba nagyon szép, gratulálok hozzájuk.
Üdv: :D
nadimo
 
 


Mármint hogy legalább 150 gr-ot emelkedik hetente... bocs , hiányos volt a megfogalmazás :oops:
nadimo
 
 


Sziasztok!
Még 2in1...
Én megtettem, ma lejárt--- mostmár Benő jön.. De nem jön.. :cry:
Péntek óta fájdogálok, de még csak nem is kellemetlen annyira, szóval.. KAta, egyforma éjszakánk volt kb....de én is maradtam, mert azt gondoltam, hoyg ettől sokkal jobban kell, hoyg fájjon.
Szóval ennyit arról, hoyg nekem nincsenek jóslóim, bár mostmár inkább élesek kellene, hoyg legyenek...
NA mindegy, ma megyünk be terminus végi ctg-re, aztán holnaptól a MÁV-ban..minden nap..
Új Zsuzsi, Te mikor mész a MÁV-ba hétfőn? Én kb. 9 körül, mert az én dokim lesz az UH-os és csinál flow-metriát is. Te kihez mész? És pontosan hova CTG-re? Csak azért vagyok 40 hetesen ilyen tudatlan, mert én mindig a magánba jártam, mert ott is van CTG, viszont csak péntek du. rendel a dokim, most meg minden nap menni kell már...
Tegnap amikor 10 percenként keményedett a hasam, aztán 8, aztán 6, már úgy beleéltem magam....erre minden elmúlt...
No, nagyon élvezem olvasni a babás problémákat, mert örülök, hoyg megjárjátok előttem ezt az utat, és majd csak vissza kell olvasnom, ha olyasmivel találkozom majd, amire emlékszem, hoyg már felmerült!
ÉS olyan ügyesek vagytok!! Remélem én is hamar belejövök majd!
Ha megjöttünk a kórházból még feljövök!
Puszi addig is!
Bea

Kép
nyulcsi
 
 


köszi Lányok a sok segítséget, és tanácsot!!!
jó olvasni hogy Nálatok mi jön be, és mi hogy van..
tudom még nem lehetek türelmetlen, egy pár napos gyerkőcnél még nem mehet minden egy menetrendszerint :)
remélem mihamarabb belejövünk

Kertikiri:
látom nemcsak mi szenvedünk az éjszakai ébrenléttel, de abban reménykedtem, hogy ez Nadin korúaknál már megszűnik.... :?
én arra gyanakszom, hogy sokat alszik nappal, ezért van ébren éjjel két etés között. Bár a suttogó szerint, ha a nap ugyanazon szakában sírós egy gyerek, akkor az hasfájós lehet....hát passz.
Kivárunk, hátha 3.hónap végére minden ilyen gond megoldódik, állítólag az a vízválasztó.

Nadimo: Azt én is hallottam, hogy ahány napos annyiszor 10g, de meddig....? egyébként már nem méricskélem folyton, inkább csak nappal, éjszaka ezért nem kapcoslok nagy lámpát..
akkor a hajmosástól nem fázhat meg...ugye?
és meddig tüsszög egy baba a magzatvíztől? Boti elég sokat tüsszög, de nem hinném, hogy már megfázott volna ilyen gyorsan...


fagyasztás
:
én úgy tudom, a főtt krumplis-tésztás kaják nem jók fagyasztva, minden hús oké, pörkölt, sült hús, töltött paprika, tökfőzelék, spenót-sóska...nálunk ezek lettek lefagyasztva egyenlőre

Nyulcsi: HAJRÁ!!! :lol: szorítunk Neked is, és jöhetsz a babás kérdésekkel :lol:

na megyek aludni egyet, amíg Boti is alszik :?
Vendég
 


Tücsi,
jó kérdés. Még nincs rendes forgatókönyv. Mindig egyre messzebbről indulunk (most Pilisszentlászló, és perpill szakad a hó), és egyre több gyerekünk van :? Még nem beszéltünk a szomszédokkal, de már esedékes lenne. Azért reménykedem, hogy az élet megoldja valahogy úgy, hogy lesz kb. 2 óránk beérni.
Te?

zs
zsuzsoo
 
 


Általában ezt a grammozást kb. 2 hetes korig monjuk, aztán már nem annyira müködik. Ha már sokat eszik, általában áttér a 4 h -kénti szopira, vagy pedig kihagy etetést.

A hajmosástól nem fázik meg, a fürdetésnél általában 2-3 fokkal magasabb hőmérsékletet biztositunk mint egyébként napközben.

A tüsszögés ilyen korban már nem a magzatviztől van ( ez csak az első 1-2 nap van igy ). A tejcsi, illetve a szárazabb levegő miatt képzödött váladék irritálja az orrnyálkahártyáját.
Célszerű a pici orrát megnézni, és ha szükséges kitakaritani valamilyen orrszivóval. ( orrszivó-porszivó a legjobb )
Beszáradt váladék esetén vagy anyatejet, vagy élettani sóoldatot ( esetleg Sterimar spray-t ) lehet csöppenteni, és akkor fellazul.

Bár ebben az időszakban sok a megbetegedés, az újszülötteket védi az anyatej, ezért ritkábbak a megfázások . De azért figyelni kell, és ha mégis esetleg náthás lesz, nagyon fontos hogy az orra mindig tiszta legyen.
:lol:
nadimo
 
 


Nadimo:
Köszi az infókat, lehet akkor, hogy száraz a levegő, mert nekem is szokott száraz lenni az orrom. Még új a ház...
és remélem még azért nem megfázástól kell tartanunk 1 naposan :?
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: