Új privát üzeneted érkezett!

Nati, a pé-t beirja majd, ha már egyértelmű neki, hogy mikor volt. Nem kell külön beállitgatni semmit.

Kép
jenny29
Mór
 
 


Szerintem pé körül minden nap, de nem szabad úgy tünnie, mintha csak a gyerek miatt kívánjuk a párunkat, mert ha már ott lesz a baba, akkor is kell valamit nyújtani. Nem???

Azt tudjátok, hogy babaprojekt idején milyen fájdalomcsillapítót lehet szedni? Nekem elég sokat fáj a fejem, és nem tudom, hogy akkor mit fogok csinálni. Csaknem fekhetek le a munkehelyen?

Pumi
pamukli
 
 


Hát ha senki nincs, én is gyártok vacsit :(
pamukli
 
 

 
 

én vagyok!
magdolnam
 
 


Én is!
Csak csináltam vacsit. Fogyiturmix. :D

Kép
Kép
nati80
 
 


Pumukli, ez nekem is nagy problémám, mert migrénes vagyok. Ha elkezd fájni a fejem, ritka, ha magától el is áll. Elég erős gyógyszereket szedtem régebben, ma már a Nurofen is segit.
De hogy mi lesz velem, ha nem szedhetem??? :shock:

Kép
jenny29
Mór
 
 


Én is nagyon migrénes vagyok és van, hogy 6-8 kefalgint is be kell vennem. Ez kifejezetten migréngyógyszer. Más nem használ.

Kép
Kép
nati80
 
 


már unom a munkát, még mindig bennt rostokolok a munkahelyen. 8-kor szabadulok.
magdolnam
 
 


Nati, régebben én is azon éltem. :)
Hál istennek 1 éve nem volt migrénem. 3 éve azért kellett leállnom a fogigátlóval, hogy kivizsgálják, attól van-e. Elküldtek EEG-re, MRI vizsgálatra is, hogy esetleg agydaganattól van-e. Minden leletem negativ lett, viszont a gyógyszer abbahagyása után megszűntek a 4-5 napig tartó, látászavaros, hányásos rohamok. 10 hónap után fog.gátlót váltottam, ettől nem lett semmi bajom.
Véleményem szerint a stressz és a zaklatott magánélet volt nekem leginkább a kiváltó ok. Mióta elváltam, 1-2-szer voltam rosszul, akkor is gyenge volt, 2 órát aludtam és elmúlt.

Kép
jenny29
Mór
 
 


Jenny, nekem is hasonló tüneteim voltak és minden orvos (mert sok helyen voltam miatta) azt mondta, hogy sürgősen változtassak az életmódomon (stressz). Amióta anyáméktól elköltöztem, azóta semmi bajom.
Viszont én is nagyon tartok attól, hogy ha netán terhes leszek, és fáj valamim, akkor semmit nem szedhetek be :(
magdolnam
 
 


Ezt a problémát, amint aktuális lesz, meg is kérdezem majd az orvosomtól. Talán tud mondani valami okosat.

Sajnállak Magdolnam, a migrénesek a poklok poklát élik meg sztem.
Nekem életem mélypontja volt, mikor 5 napig nem tudtam kikelni az ágyból, mert amint felkeltem enni, jöttek az újabb látászavarok. Egész éjjel hánytam, lezsibbadt a fél arcom, a nyelvem, a kezeim, nem tudtam mondatokat formálni. Életem iszonyú időszaka volt, és akkor jól éreztem, tényleg a stresszes magánéletemtől volt.

Kép
jenny29
Mór
 
 


Nekem annyira zsibbadt le az arcom, hogy összeszabaltam a nyelvem, másnap mikor jött az ügyeletes orvos (napjába 2szer járt hozzám 1hétig), csodálkozott rajtam mert ilyet még nem nagyon látott, akkor mr-re azonnal beutalt
magdolnam
 
 


Ez igen. Nekem tinikoromban azt mondta az orvosom, majd kinövöm. Hát, nem jött be. :D Talán majd most. Most tényleg nyugis vagyok, hála párocskámnak. Meg is látszik rajtam, annak a +8 kilónak nem nagyon örülök. :P
Na de ezt a súly témát már kiveséztük.

Éljenek a gömbölyded kismami jelöltek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
jenny29
Mór
 
 


Igen! :oops:
magdolnam
 
 


Egyetértek!!! mármint a kerekded alkattal. Én sem leszek nádszál, ha lefogyok még 6-8 kilót.
nekem eddig max 3 napos volt. Én legtöbbször, mikor még nem ezt a gyogyit szedtem rá, letusoltam bevettem egy algoflexet és sírtam!!! Aztán még jobban megfájdult és abbahagytam. sokszor ki tudtam aludni, de sokszor másnap is nagy fájdalommal ébredtem. Most a párom szokta maszírozni, míg elkezd hatni a gyogyi és utána, közben el is alszok.

Kép
Kép
nati80
 
 


Sziasztok!
Lenne egy lehet, hogy hülye kérdésem. Szerintetek terheseknek, vagy arra készülőknek nem árt a fogorvosi érzéstelenítő injekció? Ha már a gyógyszerekről esett szó?
p__lilla
 
 


Lilla
elvileg nem, mert csak helyi érzéstelenítés, de azért mondani kell a fogorvosnak. Lehet, hogy akkor kevesebbet ad be.

Kép
Kép
nati80
 
 


Nincs itt senki?

Kép
Kép
nati80
 
 


Szia! Én itt vagyok hébe-hóba. Csak a férjem elhappolja a laptopot. Ő is nyomul valami autós fórumon. :(
p__lilla
 
 


Enyim is szokott. de az sztem nem fórum, csak az alkatrészeket böngészi.
Mindig bütyköli a gépet. nagyon szereti. Kikapcsolódik olyankor.

Kép
Kép
nati80
 
 


Szaisztok!

Én úgy tudom, hogy terhesség alatt csak algopyrint lehet szedni meg pyrin alapú gyógyszereket....

Adri

Kép
Kép
odri
 
 


Sziasztok! Én elköszönök mára!
Termékeny estét kívánok mindenkinek!

reggel jövök

Kép
Kép
nati80
 
 


Hát az én férjem is nagyon szereti az autókat bütykölni, kikapcsolódik akkor.

Az jó, ha lehet Algopyrint bekapni, mert nekem az eddig mindenre jó volt. Bár csak a legvégső esetben veszem be.
p__lilla
 
 


Ja a fogorvosnál nem gond terhességkor a lydocain.
Én is kaptam......mikor tehes voltam.

Kép
Kép
odri
 
 


Hát ma én is kaptam egy jó adagot :( Még mindig zsibbad egy kicsit. Bár terhes még nem vagyok. :cry:
p__lilla
 
 


Veled mi a helyzet Odri? Szoktál hőt mérni?
p__lilla
 
 


Az Algopiryn érdekes....nem azért lett vényköteles, mert a hatóanyagai károsak a szervezetre?
Én mindenesetre nem vennék be semmi ilyesmit, inkább kinlódnék.
Úgy égett a gyomrom, és nem volt itthon szódabikarbóna. Ittam egy mézes kamillateát, és tök jól lettem! Ezt csak azért osztom meg veletek, mert múltkoriban valaki kérdezte, mi a jó a gyomorégésre.
Hallottam arról a Salvus vizről is, ami állitólag a kismamik gyomorégését, hányingerét elmúlasztja. Tudtok erről valamit?
Na, átmentünk öreg mamik napi nyöszörgése c. topicba... :D
Lilla, csak nem terheske vagy????Tudsz valamit? :lol: :wink:
Aki holnap dokibácsizik, annak egy nagy kalappal, és élménybeszámolót kérünk este!!!!!

Jó éjszakát mindenkinek!!!

Kép
jenny29
Mór
 
 


Velem semmi különös. Ráálltunk a baba projektre.
Mióta újra lehet.....
Pont jókor volt az ovum is.
Sajnos a hőt nem néztem, mert elötte volt a műtétem és nem tudtam, hogy mikortól lehet majd újra próbálkozni.
Jövő héten kiderül sikerült-e.

Az első terhességem is összejött és nem néztem semmit.

Te?

Kép
Kép
odri
 
 


Jenny,
Nem hiszem, hogy terhes lennék, ugyanis még a hőm sem megy fel. Bár most kezdtem a hőmérőzést, és hónaljban kezdtem mérni. Szerintem a hőmérő sem jó, mert mást mutatott a digitális, mint a higanyos. Jövő hónaptól kezdem szájban digivel.

Odri,
Honnan tudod akkor, hogy mikor volt ovud?
p__lilla
 
 


Kipróbáltam az ovu tesztet, meg kiváncsiságból megnéztem a mikroszkopómat is.....

Kép
Kép
odri
 
 


Hát lehet, hogy jobb, mint a hőfigyelés, mert csak stresszelem magam a hő miatt.
Jó a mikroszkóp? Nyálból veszed a mintát? Megbízható? Csak gyógyszertárban kapható?
p__lilla
 
 


Szerintem jó. Igen egy csepp nyál kell rá reggel minden elött éhgyomorra.
Nekem kimutatta a pét.
Én rendeltem, nem tudom lehet-e kapni gyógyszertárban.

Kép
Kép
odri
 
 


Elköszönnék. Megyek szunyizni. Jó éjt!
p__lilla
 
 


Halihó!
Na megjöttem dokibától. Megvizsgált, cisztám nincs, a nyálkahártyám jó vastag, de magától mégsem akar megjönni. Most Kaptam gyógyszert, hogy megjöjjön, aztán szedhetem a régi jól bevált gyógyszeremet, hogy babásodjak. Hó végén vérvétel, hogy van-e peteérés, úgyhogy belevágtunk a babagyártásba. ezek szerint megint orvosi segítséggel.

A rákszűrésem P2-es lett, fél év múlva meg kell ismételni. állítólag valamiféle vírust láttak, APF vagy APV a neve, már tisztára összezavarodtam, így nem tudom pontosan melyik. Valamelyikőtök hallott esetleg ilyenről? Mert neten semmti sem találtam róla. Amikor kérdeztem dokibát, hogy ez mit jelent, azt mondta, még semit. Na ez a legrosszabb válasz! :?


Hő méréséhez 5 óra alvás? Egyhuzamban értendő?? Mert akkor én olyat nem tudok, Anna 2 óránként ébred... :cry:

Nati:
bocsibocsi, tényleg erről írtál, már délelőtt is tiszta kóma voltam, kavarom a Gizikét a gőzekével..

Most megyek, holnap visszaolvasok.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Odri
Mennyiért vetted a mikroszkópot? Mi a neve? Már én is olvastam róla. Álítólag 5000 Ft körül van, de 5 db ovuteszt is 2500 Ft szóval nem is olyan drága. Elég sokáig lehet használni.
A gyerekek mikroszkópja egyébként nem jó? Hiszen ez is csak egy üveglap és egy nagyító, csak kicsi nőies csomagolása van és a kistáskában is elfér.????
Vagy elő lehetne venni a nagyapám nagyítóját és rákennék egy kis nyálat egy üveglapra. Nem?
Csak azért kérdem, mert ha nem kapok sehol, azért gyártanék magamnak.
:lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
nati80
 
 


Mágnes!
APV az a valami, de foggalmam sincs mi az, csak hallottam. Milyen gyógyszert fogsz szedni?
ha nem megy a hőmérés, akkor jó az ovuteszt, méhszáj és nyákvizsgálat. :?

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati:
hogy megjöjjön, arra norcolutot, aztán pedig Clostylbegitet.. Ezeket Panna előtt is szedte, a régi jó ismerősök....

Nyákvizsgálat?? Én szülés előtt sem vettem észre, hogy elment a nyákdugó.. :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes
Márti tett fel egy leírást a nyákvizsgálatról. Hány féle létezik. Még én sem próbálta.

Kép
Kép
nati80
 
 


Mágnes: A P2 rákszűrés az jó. Ha baj lenne akkor nem P2es lenne. Azt, hogy a doki sejtelmesen mit mondott ne foglalkozz vele. Szerintem csak te hallottad azt ki belőle, hogy talán lehet később valami. Nyugi az a legfontosabb, hogy jelen pillanatban jó lett az eredményed. Ha pedig valami virus vagy fertőzés lenne folyamatban ne félj nem lett volna jó az eredményed. Mert amint a szervezetben valami fertőzés akár csak kialakulóban van a P rögtön felkúszik 3 vagy 4re.
Szóval minden rendben hamarosan mamó leszel. :)

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok Csajszikák!

Szép jó reggelt!
A hőm továbbra is 36.7. Azt hiszem az jó. Bár mehetne egy feljebb is.

Ki hogy áll hő-ügyben?

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati: Én nem mérek hőt. Igy semmi adatot nem tudok adni. Az oka amiért nem mérek, hogy én már annyit görcsöltem a baba miatt, hogy most csak élvezem a dolgot. Ha jön a baba akkor úgysem állhat semmi az útjába.
De megértem ha sokan méritek a hőt biztosabb talán a dolog.

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu
nem azért mérem a hőm, hogy tutira menjek baba ügyben, csak azért, hogy tudjam működik e a testem úgy ahogy kell. Egyenlőre sajnos nem. Csak az egyik oldal. De az már tutira, szerintem. Bár még kellene kb 2 hetet várni, hogy biztosra tudjam.

Magdolnam
Hőd???

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati: Értem. És azt honnan sejted, hogy az egyik oldal nem működik kellően? Ezt a hődből lehet tudni? Úristen én annyira amatőr vagyok ezekhez.

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu
Én is elég kezdő vagyok, második hónapja csinálom csak. Az egyik hónapban a hőm egy sávban mozgott, nem volt kiugrás benne. A programok sem jelöltek meg benne pé-t. Az e haviban igen. Meg az egyik petefészkem sérült is.

Kép
Kép
nati80
 
 


Szebb, jobb reggelt mindenkinek!
A tegnapi témához szeretnék hozzászolni (mikroszkóp). Amit a patikában lehet kapni, annak a neve PG53. Nekem nem vált be.... 2700Ftért vettem. Iszonyú kis lukon kell belenézni, szinte nem lehet látni semmit (azért lehet, csak ici pici lukacska van rajta). Amit fontos róla tudni, hogy azoknak az embereknek mindig páfrányos ábrát (termékeny időszakot) mutat, aki hormon, vagy hormon jellegű gyógyszert szed (closti, pajzsmirigyre, asthmára, stb)

Annyira izgulok a doki miatt, néhány óra és randizom vele :lol:
magdolnam
 
 


Magolnam!!!!
Hogy áll a hőd?????
Sok sikert a dokihoz. Biztos minden rendben lesz.

Kép
Kép
nati80
 
 


A hőm 37,0 fok :lol:
magdolnam
 
 


Az tök jó, Magdolnam.
Akkor kitartóan fenn van, ugye?
Jelentkezz, ha megjöttél a dokitól.

Kép
Kép
nati80
 
 


Igen kitartó (remélem :lol: ) Mindenképpen jelentkezni fogk, ha hazaértem.
magdolnam
 
 


sziasztok kismamijelöltek :wink: .

a fejfájáshoz annyit fűznék hozzá hogy algopyrint lehet enni.nekem a doki mondta mert a babának is jobb ha nem kinozza anyukát fájdalom :lol: :lol: :lol: .magdolnám ez jóóóó hir hogy fenn a hőd!!!!!!!örülök

most főzök és délután meg taxizok.viszem a gyerekeimet uszásra angolra focira....már nem egymás után mielőtt elitélnétek :oops: .na de igy jobban telik az idő,bár én most nem érzem magam mamának.

mano
manocska2008
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?