Új privát üzeneted érkezett!

itt is nyűgi van. de mindenki nyűgi. férj, gyerek, anya... :)

monácska, ne is legyen ketontest a vizeletedbe!!!! jó a cukrod!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Ma voltunk a koraszülött-utógondozóban: hát jól letaglóztak. :? Röpke 1-1,5 órás várakozás után be is hívtak..
Csak lestem miket mond a doki..kb. örüljünk, ha Domi valaha talpraáll. :shock:
Tiszta feszes az egész gyerek..szte a Gézengúzos terápia (vízi terápia) csak "félkatona" volt, nagyon intenzív torna kell. Meg ilyeneket írt a papírra, hogy "idegrendszere: gyanús" :shock: , nem nyúl tárgyért, nem mosolyog (????)
Nemrég voltunk a neurológusnál, ő szte mindent rendben talált, sőt mondta milyen gyönyörűen fejlődik.
Szóval torna, torna, torna...de az orvos teljesen azt sejtette, hogy ki tudja mi lesz. Meg kérdezte, hogy mondták-e a Gézengúzban mire számíthatunk? De ezt kb. úgy mondta, mintha Dominak valami veleszületett vagy maradandó mozgásszervi károsodása lenne.
Én nem érzem ennyire gázosnak a helyzetet, hiszen neki 2 hónap lemaradása van..na mind1 majd csütörtökön a dévényes gyógytornász csak mond valami megnyugtatót. :cry:

Kép
babancs
 
 


Jesszus Babancs!!

Figyelj! Az a gyerek a képen a tickerednél, az MOSOLYOG!!!!! Aranyosan. És figyel, hiszen belenéz a gépbe, mikor szóltál neki! Nem akarom lebecsülni azt, ahogyan született, de úgy érzem, hogy ha van is hátránya a fejlődésben, biztosan nem akkora, amekkorát ma "éreztettek" veletek! Tutira többet kell vele foglalkozni, de Domi nagyon jól néz ki! Persze nincsenek ilyen irányú tapasztalataim, de abból, ahogyan írtál eddig róla, nem tűnik ilyen gáznak a helyzet.......
Nincs a környékeden olyan baba, aki születéséhez képest ugyan akkora korú Domival? Van köztük különbség? Akkora különbség van, amekkorát sejtettek??? Miket csinál már Domi?
Vendég
 

 
 

A neurológus szerint semmi baja..
Mosolyog, nevet, fokozottan figyelmes, idegrendszeri károsodása nincs. Ezt a szakorvos mondta.
Erre a koraszülött-utógondozóban meg ilyeneket mondanak.
Domi már tökre kifáradt, mire behívtak minket, már majdnem elaludt és gondolom a sok nyaggatás után nem sok kedve volt az öreg orvosra vigyorogni.

Kép
babancs
 
 


Babancs!

Ajánlom a követekző fórumot.
Korababás anyukák vannak (sajnos) nagy nagy tapasztalattal ezen a téren...

http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?id=&forumid=149008

Nézz be, talán ők tudnak valami okosat mondani.

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Babancs!

Ajánlom a követekző fórumot.
Korababás anyukák vannak (sajnos) nagy nagy tapasztalattal ezen a téren...

http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?id=&forumid=149008

Nézz be, talán ők tudnak valami okosat mondani.

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Áh, bocs, kétszer ment el. :(

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


babancs, nem hinném,hogy bármi baja lenne. főleg, hgy a szakorvos jót mondott!! fel a fejjel! éljen a magyar egészségügy...pfffffff......

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Babancs!

Istenem! Te magad is érzed, hogy hülyeség, amit mondtak és éreztettek veled/veletek!

Nézz be a fórumra, hallgasd meg őket, kérdezz vagy csak olvass kicsit vissza! És a Dévényben amit mondanak, annak én is jobban hinnék ám, mint a dokinak!

Semmi baj nincs Domival!
Vendég
 


Babancs!

Szerintem inkább a neurológusra hallgass!
Nekem is pont az jutott eszembe, h. dehogynem mosolyog, hiszen ott vigyorog a tickereden is! (Max a hülye vén pasikra nem vigyorog, de azokra Gergő sem szokott!!!! :twisted: )
Az lehet, h. kötött az izomzata, hiszen koraszülött, de ezen a Dévényesek tuti fognak tudni segíteni!
Ne hagyd magad beparáztatni!
Én is ismerek koraszülött babát, aki sajnos károsodott (24. hétre született, csoda egyáltalán, h. életben maradt! :cry: ), de Domi egyáltalán nem úgy néz ki!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kavics!

Nálunk mostanában altatási problémák voltak.
Apa ugyanis rászokott, h. este lefekvéskor a Toldit mondja a gyereknek (ő fürdet, ő fektet, legalább ilyenkor együtt vannak!).
Aztán egyszercsak jön panaszkodni, h. a kis büdös :lol: lapul, mint sz@r a fűben, már percek óta meg sem moccan, de amikor ki akar jönni a kisszobából, akkor felül az ágyban és óbégat. :evil:
Aztán ez egyre rosszabb lett. Pár nap alatt eljutottunk oda, h. 1 órás procedúra lett a lefektetés!
Akkor bementem és mondtam neki, h. "Tudod-e, h. éppen mit csinálsz?
Éppen most szoktatod rá a gyereket arra, h. nélküled ne tudjon elaludni!!!!
Még pár nap és lassan a Toldi estéjéig el fogod tudni neki mondani és még akkor sem fog elaludni!!!!"
És kivételesen nem megsértődött, hanem rájött, h. igazam van! :shock: :D
Másnap-harmadnap volt némi tiltakozás, de azóta megint aránylag könnyebben elalszik a gyerek.
Szóval az apák is be tudnak majd kavarni a dolgokba rendesen! (Rejo is tudna mesélni! :twisted: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


hát, nekem mindig altatás van...ezerrel. vmikor hosszabb, vmikor rövidebb. ez van... én annak is örültem,hogy alszik a kiságyban. nem baj, idővel ez is rövidül. már most is rövidebb. de szívesen mesélek neki. mindenfélét.

vmit akartam kérdezni. de elfelejtettem....na, mindegy.

lafi, hogy vagy? vagytok?

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok

Babancs, sztem ennek a pasinak semmi baja sincsen!!!!Hát az a mosoly azokkal a kedvenc lyukaimmal...hááát őneki semmi baja sincsen.


jól vagyok, 3 körül hazaértünk a melóhelyről, nem volt 1xű, át kellett adni az aktákat, jegyzőkönyv meg sírás-ívás-elbúcsúzás, aranyosak voltak a kolleganők....na ők tuttira hiányozni fognak...aztán dög éhesen telizabáltam magam, mert a tízórai kimaradt és hát du 3 volt már....aztán azóta az új gyógyi bealtatott....most meg remegek, de majd megszokom...
viszont tényleg nem keményedek annyit mint a gyógyi nélkül, szóval bizakodok!
Vendég
 


Lafika drága!
Merre vagy? Hogy vagy???

Babancs!
A lányok már elmondták előttem.
Hallgass a neurológusra!
Az hogy feszes az izma, vagy van akinek hypoton ez koraszülötteknél belefér.

Emlékszem a Családineten volt egy csajszi, akinek iker babái születtek a 30-ik héten és ők kb. a 10-11 hónap betöltése után kezdtek állni!
Őket is a Dévényis módszerrel tornáztatták!

Miért már állnia kellene?? :roll: 7 hónaposan? :shock:
Meg mit jelent, hogy valaha???

Meg nem mosoly!

Én nem is értem! Nem mosolyog! :? Miért kellene a gyereknek mindenkire rávigyorognia! :roll:


Rambóka!
Igen, a psik valóban hajlamosak extremitásokra: vagy túllihegik a babanevelést (jajj le ne essen, jajj hogy tartod, jajj asszony ne engedd a függöny közelébe stb.), vagy magasról tesznek a babanevelésre! Csak akkor segítenek ha nagyon muszáj és akkor sem igazán tudják, hogy pl. hol a bébikaja és hogy kell megmelegíteni.
Ezt már több helyen olvastam! :)

No, majd megpróbáljuk az Emberrel megtalálni az arany középutat. Csak az a gond, hogy nekem egyelőre fogalmam sincs az arany középútról.. :roll: :lol:
Vendég
 


kavicskám, fentebb írtam!!!
Vendég
 


Kavics!

Ne aggódj később sem lesz fogalmad róla! :twisted:
Mi egyébként sosem veszekszünk, de a gyereknevelésen azon mindig! :roll:
Párom tyúkanyó típus! :lol:
Szíve szerint folyamatosan hurcolná a gyereket. Na most a 4 napban volt rá lehetősége. Aztán közölte, h. milyen nehéz lett a gyerek. :lol:
Na, mondom, szerinted én miért nem hurcolom? :twisted: :twisted: :twisted:

De az tény, h. rengeteget segít, most is éppen eteti a Gergőt.
Annyira jó, h. tényleg mindenben segít. Eteti, fürdeti, pelenkázza, öltözteti, játszik vele, sétáltatja, nyugtatja, altatja, és még fel is kel hozzá éjjel!
Nem is tudom mit csinálnék nélküle! :D

Lafi!

Örülök, h. (a mellékhatásokat leszámítva) jobban vagy! :D
Remélem Hunor baba meggondolta magát és nem kívánkozik kifelé még vagy 2 hónapig!
Akkor mostmár szabad vagy, lehet pihizni, megnézni az összes sorozatot, felkészülni szülésből, szoptatásból, gyereknevelésből!!!!! :D (Tudod! Szülés után nem lesz rá időd!!!! :wink: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Most éppen a sípolóslábú, felfújható gumielefánttal kergeti a gyereket , aki kacagva rohangászik a lakásban! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Babancs, ha marcit dokihoz visszük (már a 3at fogyasztjuk a költözés miatt), nagyon függ a dokitól, hogy vigyorog-e. volt 1 sárkány nő, akihez tartoztunk, meglátta a gyereket, durr bele a szájába, torkot nézni, durva volt, marci üvöltött. nem is mentem hozzá többet. másokra meg vigyorog, akik egy kicsit játszanak vele.
azért mi már többször is láttuk nevetni a képeken :D

pasik: van arany középút. az é féjrjem az! sokat segít, mindenfélében, nagyon jóban van a gyerekkel, de azért nem aggódja agyon a nevelést.

asszem nálunk az alvás egy kicsit el van szúrva. mivel már a kiságya sincs itt, ezért egy matracon alszik, és mindeig ott vagyok mellette, fogom a kezét, hogy elaludjon, ne másszon el. nja, lesz feladat asszem, ha elköltözünk!

tényleg, szobatisztaságot mikor kezditek? hogyan?

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Nálunk talán a harmadik gyereknél meglesz az arany középút apával.

csillagfény én pont ma gondoltam rá, hogy felhozom a bilit meg a szűkítőt ismerkedni. először asszem csak kiteszem.

de johanna már sejt valamit, mindig jön utánam mikor WC-n vagyok. sztem jó az ha látja hogy ott ülök (nem is tudnám másképp, mert hiszti lenne), mert majd utánozni akar.

Kép

Kép
rejo
 
 


Köszi a megnyugtató szavakat, meg az ajánlott fórumot is nézegetem.

Ja és még azt is mondta a doki, hogy Domi nem "kap" a játékért. Szerinte egy ennyi idős gyereknek már ugrania kéne szinte a játékokért.
Sajnos nincs összehasonlítási alapom, hogy milyen az időre született ilyenkorú gyerek, illetve ennyire a rokon gyerekek fejlődési szakaszait sem kísértem figyelemmel. Nem tudom pontosan azt sem megmondani, hogy Domi most mennyi idős. - elvileg ha korrigáljuk az életkorát, akkor 5 hónapos. Olvasgattam, hogy miket tud egy 5 hónapos. Na ott az volt leírva, hogy "mindent megtesz a gyerek az 5. hónapban, hogy elérje a kiszemelt tárgyat". Hát nálunk ez még nem jellemző. Az teszi igazán boldoggá, ha engem lát. Elsősorban az emberik kötik le a figyelmét. Persze elvan bizonyos tárgyakkal is, szájába veszi a csörgőt, húzogatja az előkéket stb., de nem mászik oda értük.

Több ismerősömmel beszélgettem, akiknek szintén korababájuk van. Elmondásuk szerint őket is halálra paráztatták a gyerek 1 éves koráig, aztán addigra simán behozta a társait.

Kép
babancs
 
 


babancs, nem vagyunk egyformák! te érzed a legjobban, hgy mi van a babáddal. utálom az olyanokat, akik streszselik a többi kismamát, hgy az én gyerekem már megfordul, bezzeg a tied még nem. tuti vmi baja van...ah...ez őrület.
na, vészhelyzet.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Babancs!

Még a nem korababák is annyira eltérőek!!!
Ha csak Johannát és Gergőt nézem, 1 hét különbség van köztük, de teljesen más a fejlődésük!
Gergő "lábra gyúr", Johanna kommunikációra és finommozgásra.
Gergő már rég megy, Johanna most indult el.Ezzel szemben Johanna már régen dumál, Gergő most tart ott beszédben, ahol Johanna még nyáron tartott.
Szerintem gyerekeknél nem lehet egyértelműen kimondani, h. mi a korának megfelelő.
Én is olvasgattam egy darabig ilyen jellegű cikkeket a neten, de a Rejóval való találkozásaink mindig meggyőznek arról h. teljesen felesleges egy standardhoz hasonlítani a gyereket. Minden gyerek egyedi és kész!

Az semmiképpen nem árt, ha odafigyelsz a fejlődésére!
Ha úgy érzed, h. vannak dolgok, amikben Domi el van maradva, akkor keress fel gyógypedagógust, ő biztosan fog tudni segíteni ötletekkel, h. mivel tudod fejleszteni, és nem ijesztgetni fog, mint a doki! Max. a végén ügyesebb lesz, mint a kortársai! :wink:

Egyébként ha van rá keretetek, ide talán érdemes benézni:
http://www.gekkonet.hu/gyor/index.html

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hát igen, Dominak is a kommunikáció az "erős oldala". Már 4 hónapos korában úgy "dumált", csak lestünk. Kár, hogy nem tudom feltenni a videót, hogy hogyan gőgicsélt. Azt a doki is hangsúlyozta, hogy nagyon figyel és hangokat ad.

Csak hát a mozgás..állítólag a szellemi fejlődés és a mozgás fejlődése nagyon szorosan összefügg. Ha az utóbbi nem fejlődik eléggé vagy kellő időben, akkor a szellemi teljesítmény is lemaradhat.
Az általad linkelt Gekko-ról már hallottam, meg azt is hogy nem olcsó. A Gézengúzba járunk, az is fizetős, nem olcsó pedig alapítvány. A gond az, hogy már a kezdet kezdetén a dévényes masszázst kellett volna javasolniuk, mert úgy tűnik, hogy a víziterápia kevésnek bizonyult.
Domi feje kicsit balra húz, és ezek szerint az eddigi torna ezen nem segített.
Meg ez a fokozott izomfeszesség..ez mondjuk biztos akadályozhatja abban, hogy elkezdjen pl. kúszni-mászni. Ugye még nem is forog.

Amúgy jövő héten megyek egy baba-mama klubba, amit győri fórumtársaimmal szervezünk. Kibéreljük egy óvoda tornatermét és ilyen zenés-mondókás foglalkozásokat tervezünk.
Remélem Domi elles valamit a többi gyerektől..vagy li. jót fog neki tenni a gyerektársaság. :)

Na nem fűzöm tovább a szót, nem írkálom tele a fórumot, már tuti uncsi vagyok. :)

Bár még valami..ez elég hosszú lesz. Egy gyerekorvostól kaptam egy mozgásfejlődési táblázatot. Lehet érdekel valakit. Az időpontok (életkori) azt jelzi, hogy mikor kell megijedni, hogy a gyerek nem csinálja az adott dolgot.


Az alábbi táblázatban összefoglaljuk, hogy melyek azok a jelek, amikor érdemes szakember tanácsát kérnie gyermeke fejlődésével kapcsolatban.

Nagymozgások
6 hónapos kor nem próbál forogni
8-9 hónapos kor nem kúszik
11-12 hónapos kor nem mászik
15-16 hónapos kor nem áll
18-20 hónapos kor nem jár
2-2, 5 éves kor nem lépcsőzik váltott lábbal
3-4 éves kor háromkerekű biciklit nem tud
hajtani
4-5 éves kor nem tud hintát hajtani

Finommotorika
4 hónapos kor nem figyel tárgyakat
8 hónapos kor nem markol
11 hónapos kor nem tud elengedni
12 hónapos kor nem tud két ujjal fogni
15 hónapos kor nem tud egyszerre több tárgyat
fogni
21 hónapos kor nem tud kockából építeni
3-4 éves kor nem rajzol, nem tud játszani

Beszéd
1-3 hónapos kor hangingerre nem figyel
3hónpos korban nem gőgicsél
8-10 hónapos kor nem gagyog
12-15 hónapos kor a beszédre nem figyel
lányoknál
18 hónapos kor nem jelennek meg az
fiúknál első szavak
24 hónapos kor
lányoknál
24 hónapos kor a beszéd beindulása
fiúknál nem kezdődik el
30 hónapos kor"

Fejlődési eltérések "gyanújelei":
Az alábbi felsorolásnál, ha valaki 2-3 vagy annál több gyanújelet észlel, akkor forduljon szakorvoshoz vagy az alapítvány szakembereihez.

0-3 hó között:

aluszékony, nehezen ébreszthető még etetésekhez is
nagyon nehezen nyugtatható meg, sokat sír, alig alszik
nehezen szopik a renyhe szopóreflex miatt
a baba izmai túl "lazák", fejét a 3. hónapban sem tudja emelni
hason a fejét úgy emeli, hogy a lábát is mereven emeli hozzá ("kifli" formában)
nem figyel arcra az első hónap után, nem követi 2 hónaposan a szeme előtt mozgatott tárgyakat
nem figyel fel a zajokra környezetében

3-6 hó között:

kezeit nem nézegeti 4-5 hónapos kora után sem
nem nyúl játék után 5 hónapos kora után sem
csak pillanatokra néz rá arcra, tárgyakra
mosoly, kacagás, hangadás kezdetei nem észlelhetők az időszak végére sem
mozgásfejlődése jelentősen elmarad (hason nem támaszkodik fel, ölben fejét nem tartja)

6-12 hó között:

nem gőgicsél, nem gagyog vagy csak jelentős késéssel
egyszerű kis utasításokat, produkciókat ( "pá-pá"-t inteni ) az időszak végére sem teljesít, nem figyel a beszédre, a nevére, a tiltást nem érti . . . stb.
játéka kizárólag a tárgyak eldobálása illetve sztereotip ütögetése
mozgásfejlődése elmarad ( nem fordul, gurul, kúszik, mászik, ül fel, áll fel a szokott időben)
darabos ételt rendkívül nehezen fogad el illetve nem is hajlandó a szájához vinni

1-3 év között:

beszéde elakad az 1 éves szinten és 3 éves korig sem nő jelentősen a szókincse (5-10 szókezdeményt használ
vagy mutogatva érteti meg magát)
nem épít játékokból, nem utánoz
szobatisztasága nappalra a 3 éves korra sem alakul ki
mozgásai ügyetlenek, darabosak, nem képes kisebb tárgyakkal játszani
figyelme csak pár percre köthető le, kapkod egyik tevékenységtől a másikig
fáradhatatlanul sokat mozog, veszélyérzete nincs
_________________

Kép
babancs
 
 


Lányok!

Én tegnap este 7-kor megvacsoráztam és a párom elmondása szerint 8-kor már aludtam! :shock:
Egyszer hallottam zajt és kérdeztem tőle, hogy már reggel van? Mondta: nem most van vége a Vészhelyzetnek! :roll: És én aludtam tovább.
Ma reggel 7kor keltem, magamtól.

Az elmúlt hét éjszakái nem a legpihentetőbb alvások voltak.

Most az éccaka behoztam a lemaradást!

Tegnap felhívott az egyik kolleganőm, hogy hogy vagyok!
Mondtam jól.
És mikor megyek dolgozni? Mert nagyon várnak!
Mondtam, hogy decemberben max és akkor is max három hét (azt azért nem mondtam, hogy azt sem szándékozom végigdolgozni).
De januártól miért akarok én táppénzre menni??? :evil: Ha csak két hó múlva szülök? :roll:
Persze aranyosan kérdezte és tudom nem volt benne rosszindulat, de én már minden ilyen kérdést ellenségesnek veszek! :lol:

Más!
Tegnap este fájt a pocakom.(Nyílaló, szúró jellegű volt a fájdalom az elején, majd átment diffúz érzékenységbe) (kb 30-40 perces gyaloglás után jelentkezett) Többek között azért is feküdtem le.
Nagyon érzékeny volt a méhem.
Először jobb oldalon kezdte, majd szimmetrikusan a másik oldalon, majd diffúzan az egész méhem.
Nem volt görcs és nem volt keményedés, csak iszonyú érzékenység!
A párom este meg szerette volna nézni, hogy mocorog e a kisfia, de mondtam, hogy szedje le a kezét rólam, mert nem esik jól. :roll:
A gyerek sem mocorgott, hogy ne okozzon fájdalmat az anyukájának (gondolom én naivan).
Lefeküdtem és már attól éreztem, hogy jobb. Ma reggelre teljesen elmúlt. :roll:

Többet nem gyalogolok 40 percet! :?

Ma reggel már megint mocorgás van! :D
Vendég
 


Babancs!

Szerintem ne aggódj!A dokik néha képesek eltúlozni a dolgokat!
Mikor mi itt Zegen kórházban voltunk, olyat is mondtak, hogy a szívritmuszavar miatt egyszercsak elalszik a gyerek örökre!!!!
Hát képzelheted milyen érzés volt.Már túltettem magam azon, hogy mindig aggódjak egyes dokik beszólásain.

Rambóka!
Irigyellek párod miatt!
Még az elején az én párom is segített, etette,fürdette, stb, de mióta másik tápszer van, nem tudja , hogy kell elkészíteni(mint a többit, csak lusta), ha meg megkérdezem, hogy segít -e fürdetni, elmegy otthonról, hogy neki még dolga van.Jó, igaz, hogy sokat dolgozik,de azért család is van a világon.De ő ezt nem érti meg.

Altatás:nálunk mostanában elég könnyen megy:7 után fürdetés,etetés, azután beájul, leteszem és alszik általában 4-ig vagy még tovább.Nem mesélek neki, direkt, nehogy hozzászokjon ahhoz, hogy nélkülem ne tudjon elaludni.Foglalkozom vele eleget napközben.Nem tudom, ez jó-e így , de nálunk egyenlőre bevált.
Ha hajnalban etetem, akkor sem beszélek hozzá, nehogy túl éber legyen, így simán visszaalszik még a következő etetésig.
ezoterike
 
 


jaj, nálunk ma már vmi nagyon felborult......
nagy nehezen kihúztuk a fürcsit fél 8ig. fél 9kor beájult. és 2kor felkelt....pedig legalbb fél 5ig szokott aludni. aztán evett és szerencsére fél 7ig visszaaludt. de így fél 7kor volt az a kajálás, ami 9kor szokott. na, mindegy. ez van.....

megyünk oltásra ma. juj.

megyek hajat vasalni :)

kavics, te....pihenjél ám. egyébként meg olyan "irigyek" a kollegák (észre sem veszik) . és főleg a nők. ha vki elmegy táppénzre terhesség alatt. pedig pont a nők érthetnék meg. de nem.....

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet!

Ok. Pihenek! :)

De komolyan!

Egyébként azért volt 40 perces gyaloglás, mert csigatempóban mentem, máskor csak 20 szokott lenni (máskor = amikor még nem voltam babás)

Most jó ez a szabi! :)

Határozottan jólesik! :)

Kiszsének nagy puszit az oltás helyére! :)

Ezo!
Úgy tűnik altatásban mindenkinek valamilyen más módszer válik be!

A lényeg, hogy a gyerek aludjon! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Na, ide még nem írtam, de ez a gyerek fejlődéses dolog eszembe juttatott valamit.
A tesóméknál (Vivien) és a főnököméknél (Hanna) pont egy napon születtek a kislányok 3éve, így volt lehetőségem összehasonlítani a 2 gyerek fejlődési ütemét. Ég és föld!
A Hanna nagyon korán elkezdett gagyarászni, mindenkire vigyorgott, állandóan produkálta magát, de pl a felállást és a járást később kezdte el, mint a bátyámék kislánya. Hanna nagyon hamar elég érthetően beszélt, szókincse is szerintem jóval nagyobb volt, mint a korabeli gyerekeknek... Tehát ő olyan dolgokban volt jó, ami a szellemi képességeket igényelte inkább...
Vivi olyan kis sírós, de inkább mozgékony gyerek volt kicsinek. Nagyon nem szerette az idegeneket, nem maradt meg senkinél sem, csak az anyjánál vagy apjánál, bármilyen sűrűn találkozott is velünk. Hamarabb kezdett el járni, de pl. "beszélni" csak 2 és fél éves korára volt hajlandó, addig alig lehetett a hangját hallani (max, ha sírt). Ő volt az a kisgyerek, akit ha letettél a földre, akkor 1 perc múlva már a ház másik végében volt. Vivi inkább a mozgással kacsolatos dolgokban volt fejlettebb...

Szóval a két gyerek nagyon eltérő személyiség és a fejlődésük is már tempóban ment... Én nem vagyok orvos, de az alapján, amit láttam, nem hiszem, hogy Babancsnak aggódnia kellene. Minden gyerek más és más.

Nyugodt napot nektek!

Kép

Kép
bettica
 
 


azon gondolkoztam, hogy most a pcos-ok közül olyan sokan babások lettek. vajon tényleg ilyen jó a statisztika? hogy aki metforminozik, azok közül tényleg ilyen sokan bebabásodnak?
lehet nem jól fogalmaztam, de értitek:)

mi van vajon kikkával, nikivel??????? és más eltünt személyekkel?

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet :)

Kikka és Niki tegnap találkozott , :) mindketten jól vannak, de még nem babásak :wink:

Ma 'netezős' napom van és erre jártam. Nem szoktam olvasni már a PCOS- fórumot, de úgy tűnik megéreztem, hogy hiányolsz ! A látogatásom még mindig tervben van !!!!

Lafi, örülök, hogy jobban vagy !!

Mindenkinek puszi
mniki
 
 


Dimet!

Nálunk is borult már este a napirend. Domi nem vacsorázott, mert bealudt fürdés után. Fél 12kor felkelt, megetettem, majd reggel 9ig aludt!! Hű de jól esett a nagy alvás.

Oltás: hmm..de nem szerettem. Majd mesélj, Zsuzsi hogy viselte.

Köszönöm mindenkinek a mozgásfejlődéses hozzászólását.
Most arra próbálom motiválni Domikát, hogy forogjon. Egy nagy takaróba teszem és azzal forgatom. Tetszik neki, azt nem tudom, mennyire eredményes ez a módszer, hogy egyedül is elsajátítsa.

Kép
babancs
 
 


Babancs! nagy baj nem lehet sztem se, de Dévényezni vidd el Domit. 1 éves korig hatékony. Azért is, mert a magadtól végzett, nem szakszerű otthoni tornáztatás nem biztos, hogy jót tesz. Azt megmutatják neked, hogyan gyakoroljatok.
Vendég
 


Sziasztok!

Niki úgy örülök,hogy bekukkantottál!!!! :P :D :P :D

Pont tegnap kérdeztem Kavicskát,hogy veled és Kikkával mi lehet?
Jól vagytok? Férjed??
ÓRIÁSPUSZI!!

Mindenkinek minden jót
most csak ennyike voltam
Vendég
 


Dimet!

Nálatok is oltás??
Nálunk is most volt!Most ismét parázhatok, nem lesz-e láz....

Plussz gyerekdoki kifejtette, lehet a védőoltástól lett a szívritmuszavar, ami ritka, de nem lehet kizárni, és ő sem tudja, de azért vigyem jövő héten is tanácsadásra és meghallgatja a szívét.
És nagyon mérges lett, mikor mondtam, hogy az őáltala szedetett vasat leállították a gyerkőcnél a kórházban, mert mondta a vashiány is okozhat szívritmuszavart.
A kórházban meg azt mondták, fél éves korig a babáknál nincs olyan, hogy vashiány.Ahányan vannak, annyifélét mondanak, én már nem tudom kinek higgyek :?:
ezoterike
 
 


Niki!
Egy hatalmas pussz Neked! :)

Babancs!
Szerintem front lehet (nem nézek TVt ezért fogalmam sincs), de én is K.O. voltam tegnap is, meg most is csak az ágy érdekel.
Asszem elmegyek és lebebelek egy kicsinykét! :lol:

Ma olyan keveset mozgott a gyerek is. Már aggódtam!
De a kozmetikusnál valószínüleg érezte, hogy az anyját "kínozzák", mert harci táncot járt a pocakomban. :lol:

Kincs!
Veled nagyon rohan az idő!
16. hetet taposod! :D
Jól mondtad a múltkor, hogy engem kergetsz! :lol: :lol:
Vendég
 


Lányok!

Elnyelt a föld benneteket??? :roll: :?

Olyan idő van, hogy azt várom melyik pillanatban kezd hullni a hó... :shock: :roll:

21+1
Vendég
 


Niki, ezt a telepátiát!!!!!!!!!! örülök,hogy jól vagy!!!! és várunk szeretettel!! gyere!

megvolt az oltás. hááát, az én lányom bátor indián!!! sírt, amikor szúrtak. de megnyugodott gyorsna. de el kell áruljam, közvetéenül szuri előtt mégegyszer elmondtam mi fog vele történni. és semmi baj nem lesz. ő rötyögött. minden baba hisztizett. ő ne. juj, de dagadt a mellem.... :lol: remélem nem lesz lázas.

5,7 kiló és 62 cm. dokinéni szerint tökéletes.

hideg van kint. brrrrrrrrr................

ja, és egy kép. szempillakkirálylányról. a felakasztott díszt nézi ezerrel.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1194448034.5091.jpg[/img] [/img]

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1194448347.5119.jpg[/img] apával pihenve........ [/img]

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet, ezek nagyon jó képek! Zsuzsi baba gyönyörűűűűűű!
És milyen jól viselte a szurit! Büszke lehetsz ám Rá!

Kép
apple
 
 


Halihóó

Én vagyok Kavicska, csak eddig ruhákat hajtogattam és pakolásztam aztán pihiztem :D
Még nem írtad,hogy kocsonyát ettél e??
Azt hiszem most én is bekanalaznám, pár napja savanyú káposzta levét iszogatom,fini.
Gyantázás :shock: :roll: :? én mióta kismami vagyok nagyon hanyagolom, a 13hetes uh-n is láttam meglepődött a hasszőrzetemen az uh-s csaj :oops: :lol: :lol: kis erőt még gyüjtögetek és a 18hetes uh-ra szép leszek!

Dimet szuperek a képek!
és dagadhatott is a melled! :wink: ügyik vagytok!

Szia Apple!! Jó téged is látni!

Csakegy merre jársz??

Rambóka Gergő történetein jókat nevetünk :lol:

Norka rég írtál Bogiról és látni is régen láttuk, jól vagytok?

Rejo? Lafi?? Többiek??
Vendég
 


Ja most jutott eszembe,hogy pihizés közben olvastam is. Terhességi-gyermekágyi segélyt igényelt valaki?
Annyi az összege mint a táppánznek..így akkor mindegy hogy melyiket kapjuk nem?
Már párszor elolvastam a Gyes, Gyed meg egyéb dolgokat de ezt nem értem hogy kinek jó :roll:
Vendég
 


Dimet!
Nagyon aranyos a lányod!
Az a kezecskés kép olyan édes! Akár ki is nagyíthatnátok! :)
Zsuzsa lányod egy HŐS! :)

Kincsecske!
Mostantól kénytelen leszek kozmetikushoz járni. Eddig nagyon sok píízt spóroltam azon, hogy magamnak megcsináltam. De a bikinivonalam már most "egyedül nem megy, egyedül nem megy, la-la-la". Nem tudok már annyira hajolgatni és tekeredni. A pocakomnak nem esik jól. A lábammal és karommal még megbírkózom. De hamarosan már a lábam sem fog müködni. :roll: Mármint a szépítése. :lol:
De a frász is kiver a gondolattól, hogy majd szülésnél leborotváljanak egy nem vágó borotvával, amivel már legalább 30 kismamát végigszőrtelenítettek! :shock: (lehet, hogy kicsit borulató vagyok ebben a tekintetben, de nem tudom miért nem tudom elképzelni, hogy mindig újat és tisztát vesznek elő). Nem beszélve arról, ha majd nő a sőrte! :shock: :lol: :lol:

Érdekes a beöntés nem riaszt! Sőt, micsoda élvezet lehet... Kép

Abbahagyom! :lol:


Igen, ettem sok kocsonyát. De sajnos nem eleget! :roll: Nekem sajnos, ha egy egész disznóból főznék, akkor sem lenne elég. :roll:
Mert én csak a levet eszem. Bőr távol áll tőlem.

Te olyan ügyes csajszi vagy, hogy pakolgatsz. :)
Én most gondoltam végig, hogy lassan már egy őszi blúzom sem jön a pocakomra. A téli pulcsijaim pedig cipőkanalasak. Azokat meg sem próbálom magamra húzni!
Ma már rákérdeztek, hogy kismama vagyok??? Kérdem látszik? Mondták igen! :) Na végre!!!!

Lányok, mondjatok tippet, mit vacsorázzak. Amivel hagymát is lehet enni!
Olyan ötletszegény vagyok. Még van másfél órám eldönteni! :lol:
Vendég
 


Kavics!

van egy tippem: de nem nekünk való tudod mint a Vukban a pecsenye
hagyma szeletekre vágva, megsózva és berakod a mikroba 2-3 percre, hogy össze essen - hülni hagyni. Közben héjjában főtt burgonya készítése, bacon szalonna és főtt tojás mellé. :lol: :lol: :lol:

Kép
lara26
 
 


Ja, lila hagymát ennék! Esetleg ecetesen... :lol:

A nyál is összefutott a számban...
Vendég
 


nekem is :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
lara26
 
 


Lara!
Nocsak, nocsak, a szalonna (házi füstölt parasztszalonna van csak) és főtt tojás jó ötlet. Meggondolom.

Én most néztem a tickeredre! :shock:
5 hét és finisben vagy! :shock:
Jujj, de izgi!
Pedig nemrég teszteltél.. :lol:

Ennyire öregszünk csajok? :roll:
Vendég
 


Nagyon megy az idő!! :D Múltkor viccből felvettem a nyári toppomat és úgy néztem ki mint Micimackó. :lol: :lol: :lol:

Kép
lara26
 
 


Kavics nekem is a szalonna a tippem :wink:
Hétfőn lakmároztunk fini hagymával
A krumpliról pedig a sütőben héjjában sült krumpli sós zsírba mártogatva jutott eszembe..éhes lettem :shock:

Igen telik az idő, lassan pco-s nagymamák topikját kell megnyitnunk :lol:
Én emlékszem Lara laprjára és a Rambókától beszerzett szurikra :)

Kavics leírnád a pezsgőtabletta nevét amit iszol? Kerestem de nem találom :( (a CA-s)

Beöntéstől én nagyon féltem, de mikor laparoztak nem volt vészes inkább vicces..és a borotva sem okozott gondot (bár gyantával elintéztem magam)
De ma azt olvastam a klinikáról ahol fogok szülni,hogy az országban elsőként kapta a Bababarát kórház "címet" az ilyen szülészeteken nem kötelező a beöntés és borotválás..ezt nem tudtam
Vendég
 


Kincs!
nekem laparnál keserűsót kellett innom. :lol:

Kép
lara26
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?