Új privát üzeneted érkezett!

Julka először mosolygott fel rám cicizés közbenKép

ZsuzsócKép
Nagyon szépek+édesek a gyerekeid. Nem írtad, h hány éves a III.? Átvetted a vezetést gyerekszámban!Kép
Szemébe csepegtethetsz anyatejet egyenesen a melledből! Dokinénink ajánlása, enyhébb kötőhártyagyulladásokat gyógyít!

MártiKép
Húhú, 1 hónaposan 5 kiló! Julka a héten taposta el, 11 hetesen! igaz, 2,80-as visszafogyástól kezdtük.

Évi, PetraKép
ÜdvKép

AnyakatiKép
Még sok ilyen éjszakát! Irigy-irigy - nekem még nem volt, 2 és 4 között valamikor mindig szopizunk.

MyssniaKép
Nálunk is menő a fejenáthúzós. Én mindig bújócskát alkottam belőle, azaz nagy Kukucs! felkiáltással művelem.
Fogacska lehet, Andris fix 5 hónaposan produkált kettőt.

ZsusziKép
Azért ne haragudj olyan nagyon Danira, egy kisbaba nem éppen úgy mozog, ahogy egy gyakorlatlan kéz elképzeli (micsoda képzavarKép) Zsuzsi sem fogja meg jobban! Szegény, biztosan szenvedett attól, h fejreejtette a kisöccsét. A köv. jobb lesz!

NadineKép
Gratula az I. tudatos mosolyhoz. Olyan jó, ugye?Kép A pozitív kommunikáció kezdete.
Miért adsz rá sapkát? Azt a babák többsége utálja, sőt, még az 1-2 évesek is.

Urszila
urszila
 
 


Urszila,
En is a kukuccsal probalkozom, de hatastalan...egyszeruen utalja, ha a fejen athuzok valamit. Allitolag ez a szuletesi elmeny miatt van...hat nem tudom...szerintem Mikinek nem okozhatott nagy traumat, konnyen, gyorsan kint volt, koldokzsinor nem volt a nyakan. Mindegy, majdcsak kinovi! Most mar tudom miert hajtotta PIldi az athajtos-megkotos bodykat! Nekunk is jobban bejott, kar, hogy ilyen lo meretben mar nem nagyon lehet kapni! Kép
Danit annyira nem izgatja a fejreejtes. Gondolom elnezte a sulypontjat, azert billent hatra Miki feje.

Norka,
Jo koltozest!

Zsuzsoc,
Nagyon szepek a gyerkoceid! Gratulalok hozzajuk!

Van valami jazzfesztival itt a kozelben. Delutan kinezunk. Most meg dog meleg van! Le is zuhanyoztam, rekrealodtam egy picit, amig apjuk kivitte Mikit az erdobe setalni, a nagyok meg aludtak!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Írtam egy szép hosszút még pénteken délelőtt, de én balga nem mentettem el, a rendszer meg nem működött Kép Pedig mindenkinek írtam Kép
Mindegy, most nem lesz olyan hosszú, mert még olvasnom is kell.

Kangi
Igen, olyan izé Apa, nem akarta, hogy más is lássa a hátaközepéigkakis fiacskáját, de lesz még alkalom, mert szerda óta nem volt semmi Kép
Somlóhegy jó volt?

Snoopy
Köszi az infót, a Westendben voltunk pénteken, az itteni Dm-es eladó szerint olyan nagyforgalmú helyeken nem fogok kapni, mit mondjak, ha 20 dobozzal akartam volna, annyit is vehettem volna Kép De vettem egy Fixies-t is még délelőtt, szerintem ugyanolyan, mint a Dm-es. És köszi a kendős infót is, nekünk nincs tükrünk, a szekrénysor üveg ajtajában szoktam nézni, mi a helyzet Kép
Levi orrocska, fülecske Kép, javul? +++energia a jobbuláshozKépKép
Kocsitörés Kép(a miénket 2 éve törték kétszer egymás után, az egyik egy sittszállító Scania volt hátulról, ezért mi az anyósülésen hordjuk Zsombit), szerencse, hogy senki sem sérült meg, igaz, bosszantó a dolog.

Gombóc
Ari a két kicsiKépKép

Myssnia
Tök jó, hogy jobban vagyKép
Jópofi Szilárd Kép

Anyakati
Udvaron meztelen akárhova pisilhet Dani, vagy bemegy ? Húgom fia az udvaron lett szobatiszta Kép
Gyerkőcök édesek, Dani új frizuja szupi Kép
Gratula a nagy alváshozKép

Beu
Annyira célozgatsz arra a szandira, nem is merem leírni, hogy mivel az eléggé sportos, kellene egy csinibb is KépKép

Manó
Kép a kórházas sztori

Norka
Két hét szabi, de jóKép Jó költözéstKép

Manó2
Kresz: Nagyon jóóóó Kép

Magdi
Üdv ittKép
Van moshatóm melltartóbetétem 6 pár, de olyan gyorsan elhasználom, és csak egy héten egyszer mosok gépben fehéret (kézzel mosva meg nem szeretem), a másik, hogy azok nagyon átütnek a ruhán, ez a Dm-es és a Fixies pedig anatómiailag formált, nem virít kilóméterekről.

Zsurló
Hess-hess köhögés KépKép

Leszter
Csini PetraKép

Ellimami
Biztosan sokan írták, de nincs rossz anyatej!!! Ezen ne sírj, a Te tejed is jó !Kép

Kaska
Ezek a kifejezések KépKép
Várjuk a mesét és a kérdéseketKép

Zsuzsóc
4 gyerkőcKépKép GratulaKép

Márti
Gratula az egy hónapossághoz KépKép és az 5 kilóhozKép

Zsuzsi
Pelenkázás Kép
Azért a lánygyerek sem mind szent Kép
A body-fejen-áthúzást szerintem egy baba sem szereti (nekem egyik sem komálta/komálja)

Évi
Üdv ittKépKép Majd lesz időd és akkor gyereKép

Urszila
És amikor majd cicizés helyett mosolyog ...KépKép Zsombi olyat is szokottKép
A kukucs nálunk sem jött be, én akkorára nyújtom a body nyakát, hogy az arcán rögtön át tudjam tenni, a többit meg már fél kézzel elintézem (másik kezemben Zsombi fejecskéje)

Nadine
Milyen jó is az, amikor már tudatosan mosolyognak KépKép GratulaKép

Apa elvitte Szandit strandolni, mi meg itthon párolódunk Kép

Toffi + megintalvó Zsombi
toffifee
 
 

 
 

csucsuka
 
 


Toffifee
Hugikáról nem tudsz valamit? ÚGy eltünt.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Dani a nagyszülőknél megtanult fára mászni, mikot hazajött, gyorsan be is mutatta új tudományát a szilvafánkon:
Kép
Kép
Kép
Kép

Évi!
Üdv itt, és gratula!

Nadine!
Az olyan jó érzés, mikor először rádmosolyogKép Gratula neki, jó korán csinálta!

Manó!
Emma már 8 és fél hónapos?Kép Hihetetlen, hogy megy az idő! Tudom közhely, de akkor is így van!

Toffifee!
Udvaron pisilhetne akárhová, nem kell bejönnie, de hiába... én már MINDENT próbáltam. Most már nem erőlködök, kivárom, amíg magától nem kell neki a pelus.

Csucsuka!
Képek szuperek!


Egyébként nem Véda miatt nem alhatok éjjel, ő mindig átalussza az éjszakát, sose kel föl!
A két nagyobbik az, akik folyton felkeltenek, hogy inni kell, meg hol a cumim, meg odabújok anyához és hasonlók...

Anyakati
anya_kati
 
 


Jaj, lányok,
köszi mindenkinek a jótanácsokat. Valahogy sokkal meggyőzőbb és megnyugtatóbb bármi, amit tőletek hallok (akár 2-3 gyerek tapasztalatai ugye) mint pl anyósom idegesítő hasfájás dumája, aki soha nem szoptatott mert a férjem "kiharapta a mellét", így 1 hetesen abba is hagyta...
A szopis topicba is átnézek, hátha akad valami a horgomraKép

Anyakati,
köszi, asszem megpróbálom ezt az éjszakás trükköt, mondjuk én tompa lámpánál pelenkáztam, de most megpróbálom jól beáztatni a popóját a krémbe, és nem átcsomagolni éjszaka. Ez az ötlet azért is tetszik, mert volt már, hogy nyakigpisi miatt éjjeli átöltözés is volt... Ez tuti bizti felébreszti, ugye?

Urszila,
jaj, bocs, persze, hogy megkaptam, köszi! Kép
Bunyevác vagyok, mi? Csak annyira holdkóros vagyok, az infok kábé felét tudom emberi időn belül feldolgozni, (sok) mindent elfelejtek...
Szal' köszi még 1x.

Angi,
kicsit megzavarodtam, hogy most két Angi van, vagy mi, mert a tbl szerint nem stimmelt a nagyobbik gyerek...Kép Aztán láttam a hozzászólásodban, hogy javítást kértél. Jucus és Kevin pont 1idősek! Tök jóKép

Ma plussz gáz volt nálunk a délelőtt, na de nem rinyálok, ma először megpróbálom kicsit megmasszírozni, utána meg álomba szopiztatni...

Pusza mindenkinek, köszi még 1x,
tsók
Ellimami+Kevin
ellimami
 
 


Sziasztok!

Megjártuk tegnap Békéscsabát, jó fárasztó volt. Nekem legalábbis, mert Lőrinc jól tűrte. Ma viszont bebpótolta. Délután csak ölben volt hajlandó létezni, ha letettem üvöltött, a kezemben nyöszörgött. Szerintem nagyon fáradt volt, de 3/4 óránál nem bírt többet aludni. Szerintem a tegnapi jött ki rajta ma. Már cicivel sem lehetett megnyugtatni, nem volt hajlandó enni. Végül a kezemben elaludt. Aztán evett. és most megint jól van. Már aggódtam, hogy valami baja lesz. Ráadásul én is extra álmos voltam, próbálétam aludni, de mire sikerült volna, Lőrinc mindig felébredt.

Kaska!!!!!!!!! Évi!!!!!!!!!!! Hurrá!!!!!!!!!!

Zsófi! Album megtekintve, babók megcsodálva!

Anyakati! Dani nagyon ügyesen csinálja! Nem áll meg a szíved közben?

Most csak ennyi!

Küldök egy tegnapi fotót.
Kép

Beu
beu
 
 


Sziasztok Lányok,
ezt még pénteken írtam, nem ment el:
Sziasztok,

végre át tudtam olvasni 1-2 nap termését! Bálint egy áldott jó baba Kép, szépen eszik, alszik növöget. Nagyon hamar kialakult a napirendünk, nagyjából. Már gügyörészik, gyakran mosolyog, nem tudok Vele betelni. Hogy ilyen könnyü dolgom van, már el is vállaltam egy fordítást, kész is. Legalább lelkifuri nélkül ülhetek a gép elött. Kép Anyukám végül 4 hetet maradt, még vasárnapig, aztán jövö héttöl tudok jönni gyakrabban. ;-)

Nadine,
nagyid miatt Kép. Remélem a mai látogatás kellemesen telik.

Hogy itt milyen gyönyörü babák vannak még mindig!! Mindenkinek gratula! Zsuzsi, tök jól nézel ki, mennyit panaszkodtál a kilókra, most már semmi helye az önkritikának. Meglepik. Kép Jack London. Kép Férjecském nagy napokon meglep, igaz, néha megmosolygom. Most szolgálati úton van, úgy engedtem el, hogy hozzon is ám valami szépet, ha már az 1 hónapos pici fiunkkal egy hétre egyedül hagy. Rózsát már fotózott és e-mailben küldte. Kép

Írnék többet is, de Anyukám lent babakocsizik és megyünk a postára, kuytim is merön nézi az ajtót, vajon mit akar?! Kép

Kiváncsi vagyok, kezdö vagy középhaladó leszek-e. Kép Úgy tünik a "régi" a szuperlativusz, Sasha üziszámát nézve. Kép

Ezt meg ma:
Elli, Toffi, Kaska, Angi, gratula a Babókhoz!!! Zsuzsóc, gratula a 4 gyermekhez, irigy-irigy.

Elli, nálunk a szopinál az tudott gondot okozni, hogy mikor nagyon teli volt a csöcs, kiesegetett Bali szájából, sok levegöt nyelt és kb. 5 perc után böfiztetni kellett (általában 10-15 percet eszik, elsö 2 hétben 20-at). Ezen a bimbóvédö segített. Hamar le is szoktunk róla, de pár napja növelte a Picúr a tejmennyiséget, és néha megint kell. Nemtom, hasonló-e a Ti gondotok...

Csajok, ez hogy szopi alatt a másik ciciböl csurog a tej, mindig így lesz? Emiatt használok tejfelfogó kis edénykét (medela), nagyon jó, de fekve kevésbé, és most megint fekve szopizunk.

Ma hazautazott Anyum, ilyen sírósan még sose búcsúztunk. Kép Ilyenkor közelebb kerül a kismama a saját anyjához, nálatok hogy volt?

Párom meg hazajött közben, 2 ajándékot hozott, és nem tudta eldönteni, melyik az enyém, melyik Bálinté. Egy plüss macit (nekem majomra hasonlít) meg egy mágneses kirakót, minden ovis kisfiú ugrálna örömében...no comment. Kép (ajándék macinak ne nézd a fogát)

Nálunk a fürdés utáni sírást hamar felváltotta a nevetgélés, idövel mindenkinél igy lesz ez, reméljük.

Puszi mindenkinek,
Pálma
pálma
 
 


Sziasztok!

Koszi a fogadtatast, latom, a hangulat a regi :-))) Koszi a bokokat Viola neveben is! :-)))

Noemi,
igen, tomorgyonyor :-)))

Csucsuka,
csaszi kozben huzos lett volna a kartya... :-0

Bocsanat mindenkitol, de most onzozni fogok, es elarasztalak Benneteket kerdesekkel. A high priority: hany fokos legyen a furdoviz? Jackie Chan film utan ugyanis furdetnenk, csak kispapa meg megnezi :-)))

Ezt most elkuldom, leszaladok, mert nyekereg a baba, aztan folytatnam meg nehany kerdessel!

Csak a legjobbakat Nektek!

Kaska
kaska
 
 


kaska!
36-37 fokosban, de ha beleteszed a könyöködet, és úgy érzed, hogy kellemes, akkor nem kell mérni!

Márti
márti
 
 


Kaska,
Probald eloszor 37-tel. Ha ordit, gyorsna mosd meg, vedd ki, holnap legyen 38 C. Ha holnap is ordit, holnaputan 36 C. Ha ez sem tetszik, akkor utal furdeni! Sebaj, majd megszokja, es mire picit nagyobb lesz, meg is szereti!
A szulesznom mindig azt mondta, hogy jo sok vizben furdessuk, a babak sem szeretik, ha kilog a pocakjuk, es fazik!
Ha a kiskad nem jon be, probaljatok a nagy kadban. Kad tele, kispapa bele, Viola bele! Kaska varja tiszta legyen a gyerek, kiveszi, feloltozteti, megeteti!
Miki utalta a kiskadat. Akkor furdott eloszor orditas nelkul, amikor Gyuri kezebe adtam a nagykadban (na persze azert en is fogtam)!
Koldokcsonk miatt ne aggodj, nem lesz semmi baja a viztol, de azert orakig ne aztasd( elvegre hanyszor lesz pisis, kakis)!

Udvozlom Jackie bacsit! Nalunk is nagyon csipik a fiuk!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


ZsuzsiKép
Lehet, h Julka azért viseli el a fejen áthúzósdit, mert csaszival született?

ToffiKép
Cici helyett Kép- KépKép! Nálunk apa sajnos kerítést fest, úgyhogy mi mindannyian itthon párolódunk-kölykök a medencében. Viszont a másodszomszéd gazdagéknak van igazi épített és nagy medencéje, fejest ugrálnak jó hangosan. Szörnyűűű hallgatni ilyen nagy melegben!

Ezt még du. írtam, most küldöm. Julka nagy ordibát rendezett többször is ma du., vsz a hasa fájt, már rég nem volt ilyen. És másfél órán keresztül próbált elaludni, máskor fél óra max.

Urszila
urszila
 
 


PálmaKép
Sógor a 9 éves fiamnak elemmel működő tankot ajándékozott, olyat, ami megy valamerre, ütközik és passz. A 7 éves lányom meg kapott egy madzaggal húzható fakutyát. Szintén NO COMMENT Kép
Napirend Kép Bálint olvassa a nagykönyvet? Szerencséd van veleKép

BeuKép
Üdv körünkbenKép Lőrinc biztosan csak a fáradságtól volt kiakadva, túl sok infó zúdult rá egyszerre.

Urszila
urszila
 
 


sziasztok!

Marti, Zsuzsi,
Koszi a gyors valaszokat! :-)))

Amugy minden gondomat a netre fogom megirni, mert megoldodnak :-) Amikor kispapa kerdezte, mivel hajtsam magam szules utan, aznap ejjel megjott az ihletem :-) Tegnap irtam, hogy nem sok a tej, ma egesz elegedett vagyok! Legalabbis ket anyatejes kaki, szopi kozben elcsoppeno masik mell, es a mohon zabalo, aztan 15-20 perc mulva cicin bealvo, orakig elegedett kis bestia az en ertelmezesemben jo jel, ugye? ;-)))

Tegnap o is nagyon belehuzott a cicizesbe, es en is fejtem ezerrel, talan ennek is koszonheto mindez. De a fejesrol akartam meg nehany dolgot kerdezni, mert ha mas nem, tartalekkepzes vegett azert szeretnem meg alkalmazni. Amugy cumit nem lat a gyerek, a lefejt anyatejet is poharbol itattam.
Szoval:
1. mikor itassak lefejt tejet? Szopi elott: elmegy az etvagy. Kozben: megtorik az idill. Utan: Viola elterul rajtam, mint a zsak es nagy ivben tesz a poharra...
2. a hasznalt cicibol lefejt tej tomeny hatso tej, nem fajdul meg tole a hasa igy hirtelen?
3. a felmelegitett tejet mennyi idon belul kell megitatni, mondjuk egy ora?
4. lehet-e hutoben tobbszorre gyujtogetett tejet lefagyasztani, vagy csak az egyszerre lefejt adagot?

Es meg egy kerdes: minden tipp erdekel hasfajas ellen. Viola ugyanis egy angyal, egesz nap elvan, neha meg ebren is hosszan eljatszik, mielott nyafogni kezdene. De neha rajon ez a kolika, es az keserves. Amit csinaltunk: suru testhelyzet-valtoztatas, terden logatas kozben hatat dorgolni, es hat vigasztaljuk, ahogy birjuk. Probaltam a kis labait a hasahoz hajlitani, hogy pukizzon, de ez valahogy nem jott be.
Mi van meg: poziciok, teak, patikaszerek? Ugye az ilyen teakat nekem kell meginni?

Halam orokke uldozni fog Benneteket, most lepek, mert vege a filmnek! Pancsi :-)))

Kaska
kaska
 
 


Kaska,
Csak szoptass, ne adj neki lefejt tejet. Minek?
Ha fejsz, csak addig, amig be nem all a kereslet-kinalat, mert kulonben allandoan fejned kell majd, ha nem akarsz mellgyuszit!
Nem a hatso tejre, hanem az elso tejre mondjak, hogy hasfajdito!
Lehet a tejeket egybeonteni, de elvileg eloszor le kell huteni kulon az ujat, aztan hozzaonteni a regihez, es mondjuk egy napi adagot le lehet fagyasztani!

Hasfajas: biztos, hogy az? En ugy vettem eszre, ha tul sok inger eri a babakat napkozben, hang-, fenyhatasok, tul sok mozgatas, akkor nyugosebbek estefele, es ki kell orditani magukbol a stresszt! Viola meg pici, sokat nem tudsz tenni vele. Gyurinal nagyon-nagyon bejott a hordozokendo. Beleraktam, es elhallgatott, ugy is maradt egeszen addig, mig meg nem probaltam lerakni. De legalabb neki jo volt...Mikinel is bevalt, sokat foztunk- sutottunk igy egyutt!

Valoszinuleg teljesen okes a tejtermelesed, ha Viola 15 perc alatt bekajal, es utana orakig elvan vele! Ne aggodj emiatt, tokeletesnek tunik minden abbol, amit leirsz!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Gyuri es ujdonsult kis orosz baratnoje, aki ragoval is megkinalta:

Kép


Miki, akinek tetszik a blues koncert:

Kép


Dani es Gyuri szocsket fognak:

Kép


Aztan Gyurka megunja:

Kép


Vegul estere elfarad, es ennek jelekent csavargatni kezdi a fulet:

Kép


Jo ejt!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Anyakati: klassz, hogy tudtal aludni, bar en is...Kép

Kaska, Evi: udv itt, kepeket keretik felrakni.Kép

Myssnia (illetve barki aki tud segiteni): Photo Editorban hogy tudom lekicsinyiteni a kepet? Egyszeruen nem jovok ra, de ugye en hulye juzer vagyok.Kép

orsoly
orsoly
 
 


Zsuzsi: nagyon edik a gyerkoceidKép

Kaska: egyetertek Zsuzsival, ha szopi utan nem keri Viola azt a lefejt tejcsit, tuti nem ehesKép Fagyaszd le, kesobb jol johetKép

orsoly
orsoly
 
 


Szasztok! KépKépKép

Megjöttünk, szuper volt, szombaton nem is mentünk át Füredre, hanem ott aludtunk, és ma még folytattuk a szőlőzést. Julcsi jó babuka volt, hangosan röhögött a cseresznyefa mozgó leveleire, és mikor este már nyügike volt, és ölben hurciztam, akkor is elkezdett hangosan göcögni, ANNYIRA édes volt!
Megnyalattam vele a cseresznyét meg a meggyet is (nem kívülről, hanem elfelezve Kép), nem fintorgott bőgve, ez jó jel. pár hét, és elkezdem a leveket, csak teszteltem, és olyan cukin nyalogatta Kép

Elalvás előtti ordiba: nálunk ma rémes volt, de fürcsi után jól elaludt (Füreden fürdettünk), betettük az ülésbe, és 10-re értünk haza. Ma is aludtam az éjjel, azért vagyok ily virgonc a késő esti vezetéssel.

Csak gyorsan végigfutottalak benneteket, és csak párat írok ma:

Beu Kép
Lőrinc-portré KépKépKépKép

Kaska Kép
nagy HELLO Violának! Fejés témában sajna nem tudok segíteni, én csak utólag, csomótlanításra fejtem, sose tettem el egy grammot sem. Néha rámtört a tejpara, de hamar túllettem rajta. De aki fej, az biztos fog segíteni.
Fürdővíz: két estét óbégatott Julcsi, mire Apa kitalálta, hogy tegyük melegebb vízbe. 38 foknál is melegebbet szerette a kis drágám Kép Mostanában már fürdethetem hűvösebben, nem balhézik.

Zsuzsi Kép
jazz-koncertes képek naggyon jók!
Fejen áthúzás: Julcsi is utálja, pedig csaszis baba.

Megyek aludni. Majd jövök holnap is, és akkor mindenkinek írok, most csak egy képet teszek fel a cserkófa alatt csörgőbe akadt lábbal hortyogó bébikéről.

Kép

Pussz
kangi
 
 


Sziasztok,

Marti,
En probalom tultenni magam a nem evesen, csak olyan nehez es neha meg ratesznek az ismerosok, amikor megjegyzik, milyen sovany szegenyke.
Gratula az 5 kg-hoz, nagyon szepen haladtok. Nem semmi 2 gyereket szopiztatni, gratula hozzaKép

Anyakati,
Eves majd javul, remelem.
Kepek nagyon jokKép

Ellimami,
Remelem javul a szopi nalatokKép

Zsuzsi,
Ha csak a body athuzasa okozna ordibat okes lenne, bar ma mar a furcsi egy reszet tuleltuk uvoltes nelkul, szoval javulgat a dologKép
Szegeny MikiKép

Kaska,
Gratula itt isKép

Na ma addig nem nyugszom mig fel nem varazsolok egy kepet Jucusrol

AngiKép
angela2
 
 


Myssnia,
Gondolkodtam ejszaka hogy tudnad rabirni Szilardot a szopizasra, de semmi normalis nem jut eszembe. Igazabol az okat nehez kitalalni.
Probald meg nappal is felalomban etetni. Amikor mar majdnem kialudta magat, keszulj hozza a szopihoz, es a "legrovidebb uton" tedd cicire, mielott nagyon kinyitna a csipait! Igy lehet, hogy felkomaban elfelejtkezik az azertsem-szopizom elhatarozasarol.
Amugy az is lehet, hogy ez mar fogzas (Miki is tegnap olyan volt, mint egy felorult kisoroszlan, hangos csatakialtassal minden kemenybe beleharapott, szetragta az egesz fejemet, meg az ujjaimat is!)! Probald meg DEntinoxszal bemasszirozni, az ugyis furcsa erzes lesz neki, lehet, hogy mar ettol is hajlando lesz szopizni! Vannak homeopatias szerek is, amiket be lehet vetni fogzasnal, ha eldurvulna a helyzet! De ne add fel, tartsatok ki! Csodallak a turelmedert, hogy kiskanallal meg tudod etetni! Kép
Az uj konyvem egy masszazsolajat javasol:
"Az elso fogproblemak idejen tiszta, eteri eszenciakbol allo fogzasi olajat hasznalhat, amely szegfubol (Dianthus) es romai kamillabol (Matricaria chamomilla) jojobaolaj-alapon van osszeallitva. Ezt az olajat a baba arcan kell bemassziroznia)."
Ha kered a homeobogyos dumakat is kimasolom, csak ahhoz forditanom is kell egy picit.
Nem lehet, hogy csak a meleg miatt nem eszik a fiad? Miki is van, hogy csak ejszaka, meg hajnalban kajal, de akkor legalabb joizuen. Most mar emiatt sem aggodom, majd eszik, ha akar. Aztan meg ha rajon, akkor keves is neki, ami van. Mint tegnap este is. Szopi utan fel oraval megint cicizni akart, de mar nem jott semmi. Szivta, szivta, aztan hebe-hoba volt meg egy-ket tejleado reflex. De mar kezdtem panikolni, hogy keves a tej!

Kangi,
Udv ujra itt! Szexi lablanca van Julcsinak!

Angi,
Jucusnak kis jolfesult frizuja van! Edin alszik!

Palma,
Az en anyukamnak vissza is kellett jonnie ugy szules utan egy honappal, annyira hianyzott! Csak szegeny meg aktiv kereso, igy nehez megoldania. Szabija az meg csak lenne, de nem engedik kivenni! Menne is mar nyugdijba ezerrel, hogy unokazhasson! Tegnap is nagy szivfajdalommal mondta, hogy ok itthon unatkoznak egesz nap, barcsak johetne nekem segiteni! Anyakent mar tenyleg maskent latja egy lany a sajat edesanyjat!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok lanyok!

Olyan jo volt ez a hetvege, Petra egy tunder, imadom.Kép De most nem emiatt irok, csak beleolvastam Ellimami szopis levelebe, es ihletet kaptam az irashoz.Kép

Ellimami,
Nalunk nagyon hasonlo volt a helyzet az elejen. Es bar en nagyon cumiellenes voltam (nem is akartam cumit venni egyaltalan), nekunk megis ez valt be. Petra akarmennyire is teletomte a pocijat (en mertem, sot a mai napig merem, ugyhogy tudom, hogy igenis jollakott), szopi utan megis kereste a cicit, sokszor nyekergett is rogton. Es erre volt megoldas a cumi. Szerintem talan erdemes megprobalni, mert kozvetlenul szopi utan nem biztos, hogy azert sir, mert ehes maradt. Persze ez is lehet. De szeintem ezek az egesz pici babak inkabb csak akkor erzik biztonsagban magukat, ha ott a cici a szajukban. Na de ezt ki birja ki?Kép
Hogy jon-e a tej, azt szerintem lehet tudni, mert olyankor hallom, hogy nyel. Es amikor csak cumizik, mas ritmusban csinalja, sokkal szaporabban, mint rendes szopikor. Ejszakai szopinal azt tudom irni, amit Anyakati is: csak akkor etetem meg, ha sir. Nyekerges, erolkodes, nyogdecseles eseten egy darabig varok, ha nem hagyja abba, akkor hasraforditas, cumivisszaadas szokott segiteni. De lehet, hogy erre sem lenne szukseg, csak mi egy szobaban alszunk, szoval amig o nyog, addig en sem alszom.Kép

Majd meg jovok, puszi:

Leszter es jobaba Petra
leszter
 
 


Ellimami!

A cumit én Leszterrel ellentétben nem javaslom! Hacsak nem akarsz úgy járni, mint én Danival, hogy még háromévesen is csak cumival tud aludni.
A másik kettőnek már soha se volt se cumija, se cumisüvege, ezek nélkül is lehet, hidd el! A kisbabák azért nem akarnak a nap 24 órájában szopizni, és szerintem ha csak komfortszopira vágyik is, hát hadd szopizzon! Nekem sokszor órákig mellen van Véda estefelé, amikor nyűgös. Nem nagy ügy, pedig nekem még 2 másikról is gondoskodnom kell. De már jól belejöttem a mobil-szoptatásbaKép

Anyakati
anya_kati
 
 


Ellimami!

A cumit én Leszterrel ellentétben nem javaslom! Hacsak nem akarsz úgy járni, mint én Danival, hogy még háromévesen is csak cumival tud aludni.
A másik kettőnek már soha se volt se cumija, se cumisüvege, ezek nélkül is lehet, hidd el! A kisbabák azért nem akarnak a nap 24 órájában szopizni, és szerintem ha csak komfortszopira vágyik is, hát hadd szopizzon! Nekem sokszor órákig mellen van Véda estefelé, amikor nyűgös. Nem nagy ügy, pedig nekem még 2 másikról is gondoskodnom kell. De már jól belejöttem a mobil-szoptatásbaKép

Anyakati
Anya_kati
 


Na, ez mér ment el kétszer? Másodszor meg már nem is vagyok regisztrált felhasználóKép
anya_kati
 
 


Lányok!

na most igazodjon ki ellimami!KépKépKép

Én is nagy cumiellens voltam, de amikor Emma egyfolytában üvöltött bizony én is rohantam cumiért, néhány perc csend reményében. Hát, Emma szívott rajta kettőt, majd nagy ívben kiköpte.Kép Úgyhogy egy alig használt és egy vadi új használatlan cumi boldog tulajdonosai vagyunk, de a lányom rá se néz. Szóval ez is mint minden babafüggő! Csak azt hisszük hogy mi döntjül el cumizzon e a baba vagy sem. Szerintem amelyik nm kap cumit de igéyne van rá megtalálja az ujját! Az én lányom az ujját se szopta soha.

Anyakati!

Igen, már 8,5 hónapos nagy csaj, nekem is teljesen hihetetlen. Sőt , 10 nap múlva már 9 hónapos.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Zsuzsi
Azt hittem, hogy senki nem vette észre a problémám. De mégis. Kép
Tegnap éjszaka elaltattam, persze kézben, mert csak így megyKép. Mikor kellőképpen aludt, gyönyörűen szopizott. És letettem aludni. Bár felriad vagy 5ször, így alig aludtam. Azt mondanom sem kell, hogy egész éjszaka rajtam csüngött, mint aki szó szerint egy hete nem szopizott volna... Reggel tejles éberségében már le se tojta a cicit... Hát nem tudom mi lesz. A nagypapa imád a küldetéseket, így elment a dentakármiért, amit írtál. Kipróbáljuk. Homeo érdekel. Köszi előre is.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia: fogzasra homeo-cucc: chamomilla ch 15Kép Allitolag nagyon bejonKép Es tudnal nekem segiteni keplekicsinyites ugyben (Photo editor)?

orsoly

Ps: holnap kezdjuk az almat, kiiiivancsi vagyok mar nagyonKép
orsoly
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Úgy tűnik Te nagy homeopatatudor vagy Kép. Lenne egy kérdésem: hogy kell alkalmazni ezeket a dolgokat a babáknál? Mert ők ugye még nem tudják elszopogatni a golyócskákat Kép. Legalábbis elég nehéz lenne rávenni őket, nem Kép? Szóval hogy működnek ezek a babáknál?

Kaska!
Hatalmas gratula Viola 'császárnőhöz' Kép!!!
Szerintem a lefejt tejet fagyaszd le, ne zavard meg szopizás előtt, közben v. után Violát. Fejni szerintem nem is feltétlenül szükséges, csak ha szaporítani szeretnél vagy nagyon feszíti a melledet.

Myssnia!
Én vettem az adást a problémáddal kapcsolatban, csak sajnos nincs ötletem a cicisztrájkkal kapcsolatban. Leventét kb. egy hete nem kötik le a melleim Kép, ebéd előtt már meg sem tudom szoptatni. Inkább a teljes üveg bébiételt választja a tejem helyett Kép.

Tegnap itt voltak anyóspajtásék Leventét köszönteni. Mivel Levente egyfolytában a Fantás üveget nézte anyósom megállapította, hogy szomjas. Persze, megkívánta a szénsavasat Kép! Szerintem csak a színe tetszett neki, de hogy neki legyen igaza hoztam neki innivalót, ami természetesen nem érdekelte.

Képzeljétek, az infraszaunának köszönhetően valószínűleg beindult a méregtelenítés a szervezetemben és tele van az arcom hatalmas pattanásokkal, amik ráadásul borzasztóan fájnak is Kép. Remélem hamarosan jobb lesz a helyzet.

Mennem kell, Levi ébredezik.
Pusza, Virág
virga
 
 


Anyakati,
köszi a tippet(sötétben némaszopi, nem tisztábatevés...)Bizti lesz még rosszabb is, de a 9h-1h-4h-6:30-as kelések alkalmával 20-40 perces szopik, majd rövid nyöszörgés után rögtön alvás volt!! Emiatt én is aludhattam, hisz nekem nem a kelés gáz, hanem az utána következő 1-1,5 órás ébrenlét, ha ő nem alszik vissza. Igaz, a gyerek reggelre meglehetős pöcegödör szagú volt, de az éjjeli popsikenőcs-dunszt miatt nem lett baja a popójának sem. Kép
Bárcsak így maradna!

Újpesti lányok
(Manó?) hol van itt a közelben homeocuccokat árusító patika? Vagy ha itt nincs, akkor hol legközelebb vagy egyáltalán?

Megpróbáltam képet felrakni, de aszonta a gép, hogy túl nagy. Most +próbálok elszórakozni a kicsinyítéssel, aztán még jövök.

Tsók
KipihentmamiKép+Kevin
ellimami
 
 


OrsolyKép
Nem ismerem a progit, de valsz ez lesz az:
http://www.inf.elte.hu/speci/html/segedanyagok/grafika/msphotoed/msphotoed2.html

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Ellimami Kép
asszem még nem írta senki, hogy éjszakára adj rá egy számmal nagyobb pelust, így nem baj, ha betojik, mert a nagy pelus jól elszívja a nedvességet, és több is fér bele. Gratula az egészjól átaludt éjszakához, Julcsi is kb így üzemelt az elején. Drukk, hogy legyen még jobb is! Cumi: én adtam, de csak nappalra. Egy ideje nagy ívben köpi, a kisujj-gyűrűsujj kombináció a nyerő nyugtatásra KépKépKép

Myssnia Kép
nemtom, miért nem kell nekije a cici ... pedig az jó Kép

Virág Kép
pattanások Kép De biztos kiürülnek a mérgek, és akkor újra szép leszel!

Zsuzsi Kép
rágó Miki Kép Mintha nálunk is indulna a fogzás, éles sikolyok, rágdosás megy ezerrel.

Angi Kép
mán mé' lenne sovány? Anyatejes baba, pontosan tudja, mennyit kell ennie. Nehogy izgasd magad! Julcsi az elmúlt héten 6 teljes dekát volt képes magára szedni, de ott egye a penész. A kis alultáplált gyermekről pont a te üzid előtt tettem fel képet Kép

Tök ütött vagyok ma délelőtt. Tán, mert takarítani kéne?!!! Kép

Pussz
Kangi és most elaludt Julcsi
kangi
 
 


Ellimami,
Itt van a gyogyszertarak listaja. De mielott elindulnal konkretan valamiert erdemes odatelefonalni, hogy van e nekik!
http://www.homeopata.hu/patikak.html
Amit irtal, az mar nem olyan rossz idobeosztas, nekunk sem volt jobb ket hetesen (sot, volt, hogy ketorankent keltunk)! Az tenyleg fontos, hogy max. egy hangulatlampa egjen, es ha nem muszaj, ejszaka ne pelenkazz!

Myssnia,
Ez nalunk is igy van, fokent ejszaka kajalunk! Ameddig utana alszik tovabb nem zavar-csak hulla vagyok. Aztan majd ha mar mast is eszik, 9-10 honapos kora korul valoszinuleg az ejszakai szopirol le fogom szoktatni, vagy legalabbis megprobalom...aztan ugyis az van, amit o akar! Kép

Virag,
Nem vagyok homeotudor, nemreg kezdtem el foglalkozni a temaval, egy okos konyvbol lesem ki a jotanacsokat! Babanak fel lehet oldani egy MUANYAG kanal vizben is! Ha van cumisuveg, abba is bedobhatod, lenyeg, hogy mielott iszik legyen felkeverve. Bevallom, en nem szoktam pepecselni, bedobom a szajaba. Kép Csak arra figyelek, hogy ne aludjon el, amig nem oldodott fel a bogyo, ill. hogy ne jojjon ki!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Évi,
gratula Petra babához és sok tejcsit Neki.

Urszila Kép
mi ez a "tejszaporító mail" ? Kép Közkinccsé tenni nem lehetne? (még ha most nem is aktuális, jól jöhet késöbb, ez mindenkire érvényes azt hiszem) Rosszmájú voltam ajándék-témában, kapott egy jó fleece-mellényt, azt azonnal lenyúltam (gondolhatjátok milyen meleg lehet most itt).

Kangi,
nagyon idilli a kép, Julcsi cukifalat.

Pálma aki megint elérzékenyült Bálint nevetgélésén, hüp-hüp
pálma
 
 


Myssnia orok hala, igen, ezzel kuszkodokKép Es ezzel is probalkoztam, de mar tokre lekicsinyitettem, es meg mindig nagy voltKép De csak nagyon nagy a fenykepezorol letoltott kepKép

Ugyhogy ennek oromere egy friss kep Lackorol (2 napos)Kép

Kép

orsolyKép
orsoly
 
 


Sziasztok!

Zsuzsóc
gratula a 4 gyerekhez, nem semmi Kép
Liza szeme javul? anyatejcsepp állítólag tényleg jó
szülés utáni aranyérre én Reparont kentem és elmúlt Kép

Angi
nyaklánc+fülbevaló Kép

Kaska
gratula Violához!!
már sokan írták , de csakazértisénis, hogy a lefejt tejet szerintem szopi alatt kár odaadni, max ha látod, hogy nem volt elég neki a cici. Inkább fagyaszd le, és igen, lehet a hútőben gyűjtögetni úgy 24 óráig és utána irány a mélyhűtő

MÁrti
gratula Vilka 1hónaposságához és az 5 kg-hoz!
Mi szombaton voltunk 2 hónap + 5,3 kg

Anyakati
jó, hogy végre átaludtad az éjszakát! Nekem mikor lesz olyan?
Jók a fáramászós képek, ügyes Dani Kép

Évi24
gratula Petrához, ha lesz időd gyere gyakran

Nadine
tök jó, hogy Zsani már mosolyog KépKép

Virág
pattanások Kép
de tisztul a szervezet és ez jó Kép

2 napja nem alszom Danival 1 szobában, visszaköltöztem a férjemhez Kép
Viszont olyan rossz, a fülem mellett van a baby phone, és mégis mintha kicsit később észlelném csak a zajokat, a nyöszörgést, mint amikor vele aludtam. Hogy-hogy nem hallom meg rögtön minden rezdülését? rossz anya vagyok?

Tegnap kimentünk anyuékért a reptérre, és ha már ott voltunk, meglátogattam a kollégáimat is, hadd dicsérjék szanaszéjjel Danit Kép Hát persze hogy mindenki el volt ájulva tőle, de próbáltak volna mást mondani! Kép

Megcsináltam tegnap a málnakrém levest, nagyon fini lett, csak én tejszín hiányában egy kis tejfölt raktam bele, de így is nagyon krémes volt. Fincsi Kép

Megyek ebédelni fini töltött paprikát, imádom!

Andi
psandi
 
 


elfelejtettem írini, Zsuzsi, Angi, Beu, ORsoly, minden kép nagyon tetszik, babák nagyon aranyosak!!

Andi
psandi
 
 


Sziasztok, újra itthon. Most csak ezt az oldalt tudtam elovasni.
Csütörtökön voltunk a dokinál szuriért. De nem kapta meg Roni, mert a doki melegnem találta. Meg kellett mérni a hőjét, 37,5 fok volt popsiban. Doki szerint lehet hogy még a füle. Kedden megyünk megint, addig reggel és este hőmérőzni kell.
Mi csak örültünk, hogy nem kapta meg, mert másnap mentünk a Velencei-tóhoz, így nyugodtabban.
Hétvége jó volt, de pihentetőnek azért nem nevezném. A 2 nagyobb (5 és fél, 2 és fél) fiú közül a kisebbikkel voltak összeütközésünk. Pl. Roni elaludt, ő meg megsimogatta, persze egyből felébredt. Vagy este felsírt, erre a kisfiú elkezdett kiabálni az anyukájának, hogy sír a baba. Ezek után tényleg sít. De azért jó volt. Ez volt az első kiszakadás itthonról (éjszaka is).
Ma voltunk Csípő UH-n, és minden rendben.

Anyakati,
Dani nyaral a nagyiknálKép, akkor egy kicsit talán könnyebb most neked.
FáramászásKép

Ellimami,
Ilyen hülyeséget, hogy "túleteted" és "nem jó a tejed"! El ne hidd!
Tippek:
Lehet hogy van még az első ciciben is tej, csak Kevin lusti kiszívni, annyira mégsem éhes. Póbáld meg kicselezni, pl. hónaljtartásban szoptatni ugyanabból a ciciből. Ha nem megy, próbáld meg a másik cicire is rátenni éjszaka. Ha többet eszik (persze ha kell neki) talán többet is alszik.
Biztos, hogy amikor újra felébred éhes? Nem lehet, hogy csak felsír? Kis simizés után nem alszik vissza?
Roni nem cumizik, de nem igazán sírós baba.
Én is újpesti, de nem tudom hol van homeopatika. Én is a linket akartam feltenni, de látom Zsuzsi megelőzött.

Noémi,
Látom élveztétek a nyaralást, és nagyon ügyes a babótok isKép

Györgyi,
Látod megjött az étvágyaKép

Urszila,
A fejlesztőbe mennek Mariannék? Szépen fejlődik Marci, ha már ilyen nagyKép. Drukk megy! TaliKép

Kaska,
De jó itt olvasni TégedKép. tej miatt nem aggódni, az nem segít, hanem sokat pihizni!
Fürdővíz: Roni szereti a melegebb vizet ~39 (télen), nyáron 37-38 fokosban.
Szopi: Minek adnál lefejt tejet, ha eléget szopizik? Akkor kell a lefejt tejcsi, ha pl. valami dolgod van és nem te eteted.

Zsuzsóc,
4. baba, GratulálokKép
A kórházban a szobatársam babájának a szemét bórvizes vattával törölgették.

Angi,
DackorszakKép, Nyaklánc + fülbevalóKép

Márti,
Gratula az 1 hóhoz és az 5 kg-hozKép

Csucsuka,
KépekKép

Beu,
Békéscsaba? Hogy bírta az utazást Lőrinc? Mivel mentetek? Meddig voltatok ott? Mi meg Gyulára megyünk majd a szüleimhez.
KépKép

Zsuzsi,
Fejreejtett MikiKép Remélem nem lett baja, csak az ijedtség.
KépekKép rád lehet számítani, ha képeket akar csodállni az emberKép. Nekünk is van már pár újabb, csak lusta vagyok feltölteni.

Évi,
VárunkKép

Nadine,
MosolyKép

Myssnia,
A fogak a ludasak a nem_evésben?
Nem lehet, hogy túl sok inger éri szopi közben, és inkább nézelődik azért nem eszik napközben?

Orsoly,
Régebben használtam Photoeditort, szóval emlékezetből: Valamelyik fenti menüpontban tálálsz olyat, hogy Resize. Ezzel tudsz kicsinyíteni (cm/képpont, vagy %).
Látom már sikerült. KépKép

Kangi,
Édesen hortyog a kiscsaj a csörgővel a lábánKép

Angéla,
Szundi JucusKép

Virág,
PattanásokKép

Pálma,
Apával mi is gyakran csodáljuk Ronit, és olvadozunkKép Szerintem ez a normálisKép

Leszter,
Látom leírhattad a málnakrémleves receptjét, mert a többiek sorra azt csinálnak. Majd megkeresem, mert én is akarokKép

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!
Bocsi-bocsi Angélától és Zsuzsóctól!!! Javítom az adatokat! Zsuzsóc, a testvérkékről beceneveket írtam mindenkihez a táblázatba, megírod, hogy hogy szerepeljenek? És persze hogy én is naaagy-nagy kalaplengetést küldök a négy gyerekhez! Gondolom, a nagylányod már sokat segít, nem? Nálunk tíz év korkülönbség van az öcsém és köztem, én úúúúgy imádtam babázni!

Kangi!
Jól láttam, hogy nincs Bajcsy kórházas topik? Mert rákerestem, és csak a te hozzászólásaidban szerepelt a Bajcsy kórház, létezik, hogy te vagy az egyetlen babanetező, aki ott szült? Kép Te mennyire voltál megelégedve a dokiddal? A legeslegjobb barátnőmnek ugyanis ma kétcsíkos tesztje lett, hatalmas az öröm, és most orvos-keresésben van, ebben szeretnék segíteni neki. Mondjuk, ő nagyon szeretne inkább doktorNŐt, én meg meg is találtam a Bajcsy szülészetének honlapját, ahol két doktornő neve szerepel, és róluk szeretnék infót gyűjteni.

Bocsi, hogy nem írok mindenkinek, de Annácska ébren van, és picit nyüszi...

Pusz
Franyó
franyo
 
 


Franyo Kép
nálunk is nyüszi van ma, meg takarítottam is.

Szóval Bajcsy. A dokim (Polgár) szakmailag szuper, és rajta kívül még két másik pasit, Nyitrayt és Mosonit is dicsérik. Doktornőkről nem hallottam. Ezen kívül a rezidens orvos nagyon kedves, jó és derűs ember (Dr.Palczert), de ezt már leírtam a szüléstörténetben Kép A kórház ... hát, az egy kültelki kórház. Az ellátó és a csecsemős nővérek jók, persze egy-két kivétel mindenhol akad, de összességében nem gáz. A rooming-in csak nappalos, de nem veszik elég szigorúan azt, hogy nem mehet be látogató. Szerintem ez baj.
Én utáltam bent lenni, de ha már muszáj, hát kibírtam valahogy. A koszt gyászos, volt, hogy köménymagos tojásleves és káposztafőzelék volt a menü, a szoptatós anyukáknak is!!!
Zuhanyzók, WC-k lepukk, de azt is ki lehet bírni. Tulajdonképpen mindent ki lehet bírni, ha jó az orvos. Egy találkozót mindenképpen megér szerintem.
Még annyit, hogy az én dokim is, de ahogy láttam, mások is szeretik vajúdtatni az anyát. Mármint nem céltalanul, csak pl engem ugye 11 órán át hagytak a gyakorlatilag nulla tágulással, faros gyerekkel. Aztán ripsz-ropsz döntenek, hogy csaszi, azzal már nem tökölnek. Szerintem ez jó. Mert az anyának és a gyereknek se árt a vajúdás, sőt, állítólag ellenállóbb lesz, még ha csaszi is a vége (barátnőm egyből csaszis kisfia egy év alatt négyszer kellett antibiotikumot kapjon).
A szülőszobák gyönyörűek, újak, a kádat ajánlom Kép
Nemtom, elég kimerítő voltam-e, ha nem, írj mailt, és megírom, amire még kíváncsi a barátnőd.

Én is csodálkoztam, hogy senki nem szül a Bajcsyban. Pedig összességében nem rosszabb, mint más kórházak, az orvosok pedig tényleg jók.

Maci_2 Kép
köszi a bókot Kép
Jó lenne, ha kismacid kilábalna végre ebből a füleskés bajból. Drukkdrukkdrukk!!!

Orsoly Kép
Lackó csudapofa!

Pálma Kép
aha, idilli, ám csak egy pillanat műve, hogy a bájos babuka ordító sárkánnyá változzon Kép
Bálint nevetgélése KépKépKép

Andi Kép
muszáj BabyPhone-nal aludnod? Mennyire van messze a szobája a tiétektől? Nem elég, ha nyitvahagyod az ajtókat? Szerintem nem baj, hogy később ébredsz fel. A "később" talán csak 10-20 másodpercet jelenthet, annyi nyekegés még egy gyereknek se ártott meg, te pedig nem kell, hogy minden nyüszire pattanj, elég, ha azt hallod meg, amikor már tényleg nyávog. Lehet, hogy ez cudar kegyetlenség, de Julcsi az első naptól külön aludt (egymásba nyíló szobáink vannak), és pár hete én bizony már becsukom éjszakára a szobák közti ajtót. És így csak azt hallom meg, ami tényleg sírás, nem pedig nyekergés, nyöhögés, nyögdösés. Nem tűnik kiéhezett, elhanyagolt kis árvának, mire odaérek Kép

Pussz
Kangi és megintalszik Julcsi
kangi
 
 


Maci2
A sok inger inkább estére jó, ha csökkent eddig. De frissen ébredve reggel még nem hiszem, hogy az lenne a baj, és akkor kanálból sem hiszem, hogy jóízűen enne. Szóval fene tudja.

OrsolyKép
A friss kép nagyon édi.

Angéla
Jucus is falatka.Kép

Zsuzsi
Gyerkőcök szokás szerint édesek.
Ma délben ébredés után volt egy félszopi, utána egy kicsit üvegből, azt is megunta egyhamar, majd egy kicsi kanálból. Most már nem tudom, hogy én vagyok ilyen béna csak, vagy tényleg ennyire variál ez a gyerek. Az imént altatónak elfogadta a cicit, és alig bírtam lefejteni magamról, mert úgy akart aludni. Kb 45 perc után leraktam az ágyában és úgy tűnik nem vette zokon. Tényleg nem értem.

Kangi
Cserifaalatt is édes a gyerkőc!

BeuKép
Lőrinc cukorfalat!!!

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Mostanság ez a szokása a babakocsibanKép:
Kép

És sajna ilyennek is gyakrabban látom az elmúlt napokban:
Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Hali Csajok!

Márti, Psandi, Zsófi ma 3 hónapos (persze kis csúsztatással, hisz 31.eiKép) és most 5200g, hozzá 63 centi. Ma meg is kapta a szuriját, Danó nagyon elégedett volt, hogy őt békén hagyta a dokibácsi, segített beborogatni a lány combiját, így kicsit lassabban lett készKép. Közben magyarázott, hogy Zsófinak rossz kedve van, kapott szurit dokibácsitólKépKép. Pedig a lány Danóval ellentétben, épp hogy felsír a szurinál, amint felveszem már az a kis hüppögés is elenyészik...

Szerencsére még Zsófi nincs benne, de Danónál is volt időszak (4-5 hónapos kora körül), hogy úgy éreztem, csak fekete szobában, néma csendben lehetne igazán megszopiztatni, annyira érdekelte a világ...

Maci2, akkor pihenjétek ki a jó hétvégét!Kép

Virág, szoptatás mellett méregtelenítesz? Nem rossz az a tejnek? Én csak a szopi befejezte után csináltam/fogom csinálni... Szóval szívtelen szülő módjára nem adtál neki fantát?Kép Nálunk nagyaszülők már megnevelve ilyen térenKép.

Kaska, gondoltam, hogy nem kártyáztatok, de mivel megígértem még annó a februári talin, kénytelen voltam rákérdezniKép. Ha szépen tudod szoptatni, és jól is lakik, ahogy írod is, ne erőszakoskodj a lefejt tejecskével, szerintem. Amit egésznap fejegetsz, egybe fagyaszd le (én a fagyottra is rátöltöttem a hideget, ha félig volt a zacsi). Fürdővízre látom kaptál válaszokat azonnalKép.

Ellimami, nekem szerencsére dunsztom sincs élszakai szopi ügybenKép. Nagyritkán megébred a lány 4 körül, de általában 7-1/2 8ig alszik (mondjuk ma 1/4 9kor ébredt, már igen feszes cicik köröztek az ágya felettKép) Arról nem is szólva, hogy így mikor netezek??Kép

Kangi, jól bealudt a kiscsajKép, jó, hogy hagy már éjszaka téged is pihizniKép

Na menek, pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


CsucsukaKép
Figyu, már egy csomószor gondolkoztam, hogy Zsófi vagy, de a Nőklapjában más volt (Gabi). 2 közül ezt használod? Bocs, ha butaságot kérdeztem,

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia Kép
lábkidugdosás nálunk is nagy divat, sőt, elkezdődött a zokni-és lábevés is, hajh, felnőnek a gyerekek ... KépKép
Hasonfekvős kép éééédes ...

Kangi
kangi
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocs, hogy így szótlanul eltűntem, de mélyen belenyúltam a rosszkedvbe megint. Kiderült ugyanis, hogy egész nyáron nem lesz egy perc lazítás se, nyaralás nyista, anyukám pedig mégse jön látogatóba, hogy egy kicsit segítsen, meg beszélgessünkKép A férjem reggeltől estig dolgozik, amíg aratás van, szóval egyszál magamban a két lánnyal örülhetek a dög melegnek. Persze, a klímás is csak igérgeti, hogy jönKép
Ja és naná, hogy összeszedtem valami gombás fertőzést, ami már a múltkori felfázásos tüneteimet is okozta és megint nyakig benne vagyok. Így megint antibigyót kell szednem, amitől viszont Zsebit féltemKép
Na ennyi volt a panasz.

Zsuzsi,
szegény Miki buksiKép Timi is már többször próbálta felnyalábolni Zsebit az ágyról, csak eddig időben közbeléptem. De elővigyázatosságból azóta nagylányom egy méretes babával gyakorolja a szakszerű fogástKép
Ez a nyakfogás még kicsit meredek:
Kép

Na ez már sokkal jobbKép
Kép

Ja, és idejében elkezdtem a rasszizmus elleni nevelést isKép

Márti,
gratula az 1 hónapossághoz és a nem mindennapi súlyhozKép
Nekem se nagyon van időm netezni a 2 lány mellett, mert mire belejövök az írásba, már nyekereg valamelyikKép

Kangi,
nagyon helyes a fotóKép Pároddal megdumcsiztátok a sarkallatos kérdéseket?

Pálma,
ezzel még az is így van, aki az egész napját bosszankodással tölti a rosszcsont gyerekei miattKép Ha egy pár pillanatig visszavesznek a lányaim a tempóból, meghatottan szoktam őket szemlélniKép

Myssnia,
én nem tudom, mire kenjem a nemevést, de nálunk dettó ez a helyzetKép Persze, pár nap alatt drasztikusan csökken a tejmennyiség, és amikor a vacsinál rájön Zsebire a kajálhatnék, már nincs elég neki. Így természetesen éjjel többször is riaszt, amitől újra kialvatlan vagyokKép
A melegen kívül biztos a foga is bejátszik már ilyenkor a babáknak, nekem Timi már 2 hónappal az első fogacskák kibújása előtt is nyüglődöttKép

Zsuzsóc,
minden elismerésem a szépszámú családodhozKép

Angi,
az én 21 hónapos Timim is szokott kajasztrájkot tartani, sajna nem lehet vele mást kezdeni, mint megvárni, hogy megéhezzen.

Kaska,
gratula a méretes csajszihozKép Ne parázz a tej miatt, lesz elég ViolánakKép Zsuzsi és a többiek már minden okosat elmondtak, így én már nem tágítom a fejedKép

Évi24,
neked is gratula Petra babáhozKép Kitartás, az első napok káosza szépen rendeződik majdKép

Virág,
juj, pedig én is ki akartam próbálni az infraszaunát. De így az én kedves Timim bucira vigyorogja magát, ha pöttyös lesz az anyja fejeKép

Ellimami,
én is csak azt tudom tanácsolni, hogy minél kisebb felhajtást rendezz éjszaka Kevin körül, és akkor nem zökken ki a szunyábólKép Ha nagyon kakis és muszáj tisztába tenni, azt sötétben is megérzi az ember lyányának orraKép Cumit éjjelre inkább ne adj, mert később állandóan rohangálhatsz visszatömeszelni a gyerek szájába, míg ha csak az ujját használja esetleg, abban teljesen önkiszolgálók a csemetékKép

Beu,
Lőrinc még mindíg naggyon pasiKép

Nadine,
az első mosoly nagyon megható tud lenniKép Most már a síráson kívül mással is le tud venni a lábadrólKép

Anyakati,
éljen az alvásKép
Dani ügyesen megtanult fára mászniKép Én már előre rettegek, ha Timi is rákap a mászás ízére, mert én se voltam egy jó kislány és nem győztek leszedni a fákrólKép
Nálatok, amíg csak Dani is Sári voltak, tényleg egyszerre csináltak mindent a gyerkőcök (evés, alvás)? És ez a rend kb. mikortól esedékes? Mert nálunk homlokegyenest ellenkező a két csaj napirendje, én meg ki vagyok pusztulva estéreKép
Jaj, még nem is mondtam, Dani nagyon helyes az új frizuval isKép és a lányok is nagyon tündériek.

Andi,
dehogy vagy rossz anya! Nem kell túlreagálni a gyerek minden rezdülését, mert megszokja. Egyébként szerintem egy anya a másik szobában is pont időben ébred, ha a gyerekének szüksége van ráKép Én éjszaka sokszor már előbb fenn vagyok, mint ahogy Zsebi elkezd hangosabban méltatlankodni a kiságyban. Nyugi, beállsz majd erre a megváltozott helyzetre isKép

Orsoly,
nagyon édes ez a Lackó gyerek és látom, neki is van súlyzójaKép

Kép

Na megyek, mert hiszti vanKép
üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

koszi a segitseget :-))) en is nagyon arra hajlottam mar, hogy ne itassak, hanem fagyasszak.

Zsuzsi,
a kulon lehutes nagyon fontos? En eddig az egesz ketyeret bevagtam a hutobe, aztan alkalomadtan hozzaszivtam a kovetkezo adagot, akkor ezt most igyam meg? :-(
(megkostoltam es nem is igaz, hogy rossz az anyatej :-)))
Igazad van a tulingerlessel, de Violat tegnap beken hagytuk, kialudta magat es igy ebredt, es az a tipikus recsegos fajos siras volt es a labacskajat is huzogatta.
Hordozokendot akarok, csak a csaszis hasam meg kicsit erzekeny hozza, jovo heten gondoltam kiprobalni.
Nagyon tetszenek a csaladi fotok, beillenenek reklamnak a haromgyermekes csaladmodelhez :-)))

Orsoly,
ha Vilcsi engedi, ma apa megtanit kepeket felrakni :-)
azt a csibesz vigyort :-)))

Kangi,
atyaeg, MEKKORA ez a Julcsi :-))) Emlexem, amikor utoljara pocak formacioban lattam...
Szerencsere bejott a 37 fokos viz, meg jo anyam tapasztalata, hogy tegyunk pelust a kad aljara es eloszor a labacskaja stb. Csak o nem tudta a hofokot, csak a kezzel ellenorzest, en meg vastag boru vagyok, mint a mammut, ugyhogy inkabb a homeroben bizom :-)

Angi,
ooolyan szepike :-)))

Leszter,
en csak egesz a szopi elejen hallom, hogy Viola nyel. Ez baj? Nem lehet, hogy meg csak indul a tejem es a kozepetol mar csak cseppenkent jon, es azt halkan nyeli le?

Anyakati,
hogy lehet mobilszopizni? Iszonyu ugyes lehetsz! :-))) Hogy nem csuszik ki a szajabol a cici?

Ellimami,
nem olvastam a regi leveled, de kb. ertem a gondod... az ejjel nekem is volt egy szakasz 1 es fel 2 kozott, amikor majdnem rabukott a fejem (ja, 10-tol ment a buli). Aztan kispapa felvette, es mindketten elakultunk :-) Fel haromkor meg volt egy rovid fekveszopink, aztan alvas fel 7-ig :-)))
40 perces szopi? Irigy-irigy :-)

En igazabol orulok, hogy mar nem mindig kisangyal, valahogy igy kepzeltem egy normalis ujszulottet :-))) Neha kiralysag van, neha faraszto :-)

Andi,
en most varom, hogy lehuljon a gyumileves, mmm :-)))

Maci2,
sziaszia :-) nyaralni azert jo lehetett :-)

Myssnia,
igy kepernyon at elerzekenyultem ezektol a hatalmas szemektol... :-)

Csucsuka,
hatha legkozelebb osszejon a pokerparti :-)))

Ma amugy kicsit elegedetlenebb vagyok a szopikkal, nagyon hamar bealszik a draga, es akkor ugyan stimulal, stimulal, de nem melozik... Olyan 15 perces szopikbol 5 perc az igazan hatekony, mondjuk ma gyakrabban is kelt, mint tegnap.

Ja: ti mennyi ideig bufiztettek? Viola gyakran nem bufizik, hiaba probalkozom. Es a szopis konyvem azt irta, hogy a cicin ajultan elalvo babat nem is muszaj felvenni. En is ugy sajnalom olyankor. Es a karom is gyenge meg, 5 perc utan marhara elfaradok tartani. De lehet, hogy attol faj a hasa, hogy nem tud bufizni...

Na megyek mert kesz az ebed es ram varnak :-)

Pussz mindenkinek :-)))

Kaska
kaska
 
 


Zsófi
feszescici-körözésKépKépKép

Myssnia
Hasonfekvős nagyoncuki!

Zsuzsi, Maci2
köszi a linket és a jótanácsokat. Lassan-lassan adaptálom és próbálkozom ezzel-azzal, hogy mi válik be. De asszem a legfontosabb, hogy szombat óta az önbizalmam is megizmosodott valamelyest, így egyáltalán MEREK próbálkozni...

Kangi,
szerinted gáz a babyphone? Én is használom, mondjuk nekünk az étkezőből nyílik a háló is, a merőleges falról meg a babaszoba, elég hátul van a kiságy... De én inkább azért gondoltam használni, hogy éjjel a babó ne lovalja nagyon bele magát a bömbölésbe, minél kevésbé ébredjen fel... Vagy ilyen nincs, és tényleg felesleges a szerkezet?

Képzeljétek, most kaptam mélt apu (az én apum, nem a férjemKép)egyik kollégájától, és kiderült, hogy apa mindenkinek körbeküldött a mhelyén 1 kis pohár pezsgőt, mikor Kevin megszületett (30-40 fős cégecske...) Tök megható, nem is mesélte pedig...

Szasztok'
Elli+Kevin
ellimami
 
 


Asszem sikerült lekicsinyítenem a képet, amit fel akartam tenni. Beszkennelt fotók, nemtom milyen minőség...
A képeken Kevin 1 hetes. Azóta tokásodottKép

Helló
Elli+KevinKép
ellimami
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?