Új privát üzeneted érkezett!

Kata: mi a víztoronytól pár percre, kb nyolc perc séta a tóváros, ott szoktam délutánonként Zsófit tologatni :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Itt voltam végig, csak nem írtam ... de sokminden történt, mostmár muszáj hozzászólnom!!
KErtikiri!Nadin nagyon édes kisbaba! Öröm lehet vele az élet!! Gratulálok és köszönjük a fotokat!
Malacka: Nahát!! HOgy jött ez a toxémia - vizeletből mutatták ki? És császár volt, vagy rendes szülés? És végül Beni hány hétre érkezett? És ő Benedek vagy Benjamin? Az én fiam Benedek lesz, csak én Benő-zöm. Mindenesetre gratulálok sok sok szeretettel és ha lehet, akkor várjuk a részleteket!
Én tegnap voltam dokinál, CTG: csodálatos - agyondícsérték, lepény érett, méhszáj 3111. A doki szerint nem szülünk mostanában (jó is lenne, mert ő most vidéken van, bár azt mondta feljön, ha kell, de min. 3 óra.
Lamme, tök jók a kérdések, én is kíváncsi vagyok! NEkem nem a nyákdugóm volt sztem a múltkor, csak vmi kicsit bővebb és nem annyira szintelen folyás.

Babett nagyon eltűnt... remélem már babázik!!! : )
Puszi mindenkinek!
Bea

Kép
nyulcsi
 
 


Malacka, gratulálok Benihez!
Lányok, nehezen tudom követni. Ki van még hátra? Lamme, Nyulcsi, Babett, Ágica.....és még?
Lily is nagyon eltűnt.......szegény lehet nem tud jönni.
Panndi, Ti hogy vagytok Zsófival?
Rajtunk teljesen eluralkodott a tejkiütés :cry: Ami krémet dokinéni felírt azt ki sem fogom váltani, valami mellékvese-kéreg hormon van benne, és a tájékoztató szerint 6 hó alatt nem is használható. A gyerek feje viszont úgy néz ki, mint egy rinocérosz. Kiütéses és száraz az arcocskája, homloka, nyaka, hajas fejbőre.. és egy-két pöttyöt már a vállán és a hátán is felfedeztem. Ez normális??!! Mit csináljak vele szerintetek?

KépKép
kertikiri
 
 

 
 

Hello Mindenkinek!
Szegény Nadin baba :( Én megmutatnám egy másik dokinak. Bizti tejkiütés? sok gyógyító puszit neki Anyától - Apától az bizti használ :wink: Nekünk múltkor olyan sprayt írtak fel, ami nyolc éves kor alatt nem használható, mi meg még nyolc hónaposak sem vagyunk :evil:
Lilla meg köhécsel :shock:
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


kertikiri írta:Malacka, gratulálok Benihez!
Lányok, nehezen tudom követni. Ki van még hátra? Lamme, Nyulcsi, Babett, Ágica.....és még?
Lily is nagyon eltűnt.......szegény lehet nem tud jönni.
Panndi, Ti hogy vagytok Zsófival?
Rajtunk teljesen eluralkodott a tejkiütés :cry: Ami krémet dokinéni felírt azt ki sem fogom váltani, valami mellékvese-kéreg hormon van benne, és a tájékoztató szerint 6 hó alatt nem is használható. A gyerek feje viszont úgy néz ki, mint egy rinocérosz. Kiütéses és száraz az arcocskája, homloka, nyaka, hajas fejbőre.. és egy-két pöttyöt már a vállán és a hátán is felfedeztem. Ez normális??!! Mit csináljak vele szerintetek?


Köszi, mi jól vagyunk :) Zsófi már csak négyóránként eszik, éjjel néha hat órát is lehúz egyben, szóval tényleg jó :) Én azért fáradt vagyok, azt hiszem megfogadom a dokim tanácsát, és idén nem vizsgázom még a fősulin, végülis nem sietek sehova...

A tejkiütéseket sajnálom, nem tudom, mi segíthet rajta :( Amúgy jól vagytok?
Vendég
 


Sziasztok!

Kertikiri: Én sem valószínű, hogy adnám azt a krémet :o Bár pl. az ekcémára is hormontartalmú krémet szoktak adni, és ezekkel nagyon kell vigyázni, hogy csak 2-3 napig szabad használni max. Mi Vivit nyáron vittük maszek bőrgyógyászhoz. Igaz, hogy 5000 Ft volt, de alaposan megvizsgálta, megmondta, hogy mivel ajánlja kezelni és mivel nem, hogy mit várhatunk a jövőben, adott termékmintákat, válaszolt a kérdéseinkre, szóval szerintem teljesen korrekt volt. Lekopogom, akkor kijött egy kis ekcéma, azt elmulasztottuk, és azóta max. egy picike bőrszárazság van egy-egy helyen, de azt meg egy Sanatopic nevű testápolóval kordában tudjuk tartani. Jobbulást Nadinnak!!

Voltam ma a szülőszobán beszélni a fogadott szülésznővel. Olyan jó volt belépni megint oda :D Sajnos teltház volt, így nem tudott sok időt szánni ránk, de az megmaradt a fejemben, hogy említett két vajúdó helységet :o Ezek szerint kialakítottak ilyet is a közelmúltban. Megbeszéltük ezt a nyákdugó témát, valószínűleg az lehetett nekem tegnap, és azért volt olyan tiszta, mert még nem vagyok nyitva eléggé. Nem is bánom, a holnapot még ki kell húznom, mert Vivi szülinapját ünnepeljük. :D De persze nagytakarítottunk, meg csináltam fini kókuszgolyókat, totál fáradt vagyok, és kicsit izgulok, mert Vivinél is egy hasonló takarítás indította be a szülést (valószínűleg).

Mindenkinek szép hétvégét.
lamme
 
 


lamme írta:Sziasztok!

Kertikiri: Én sem valószínű, hogy adnám azt a krémet :o Bár pl. az ekcémára is hormontartalmú krémet szoktak adni, és ezekkel nagyon kell vigyázni, hogy csak 2-3 napig szabad használni max. Mi Vivit nyáron vittük maszek bőrgyógyászhoz. Igaz, hogy 5000 Ft volt, de alaposan megvizsgálta, megmondta, hogy mivel ajánlja kezelni és mivel nem, hogy mit várhatunk a jövőben, adott termékmintákat, válaszolt a kérdéseinkre, szóval szerintem teljesen korrekt volt. Lekopogom, akkor kijött egy kis ekcéma, azt elmulasztottuk, és azóta max. egy picike bőrszárazság van egy-egy helyen, de azt meg egy Sanatopic nevű testápolóval kordában tudjuk tartani. Jobbulást Nadinnak!!

Voltam ma a szülőszobán beszélni a fogadott szülésznővel. Olyan jó volt belépni megint oda :D Sajnos teltház volt, így nem tudott sok időt szánni ránk, de az megmaradt a fejemben, hogy említett két vajúdó helységet :o Ezek szerint kialakítottak ilyet is a közelmúltban. Megbeszéltük ezt a nyákdugó témát, valószínűleg az lehetett nekem tegnap, és azért volt olyan tiszta, mert még nem vagyok nyitva eléggé. Nem is bánom, a holnapot még ki kell húznom, mert Vivi szülinapját ünnepeljük. :D De persze nagytakarítottunk, meg csináltam fini kókuszgolyókat, totál fáradt vagyok, és kicsit izgulok, mert Vivinél is egy hasonló takarítás indította be a szülést (valószínűleg).

Mindenkinek szép hétvégét.


Boldog születésnapot Vivinek :) És vigyázz Magatokra! ;)
Vendég
 


kertikiri:jól teszed szerintem, hogy a kenőcsöt nem váltod ki. Esetleg homeopata gyerekdokihoz nem tudod elvinni? Hátha tud valami megoldást. Sima babaolajjal próbáltad kenegetni a száraz részeket? A kiütésre nem jó, de a száraz bőrre igen.
Panndi:mikor szoktatok sétálni? Egyszer találkozhatnánk, ha a holnapi hidegfront nem hozza ki a manócskámat. :roll:

Mi most nagyon jól vagyunk. Anyum itt volt néhány napot nálunk és mindent megcsinált helyettem. Hasam szinte alig fájt, keményedett. Érzem a különbséget. Tényleg többet kellene pihennem. Dehát van úgy hogy hetekig nem jön hozzánk senki, a háztartást el kell látni, főzni stb. És ezt két aprónép mellett. Panni 4 éves elmúlt, de még nem ovis, nagyon nagy a túljelentkezés, nem vették fel, mert itthon vagyok. Kíváncsi leszek jövőre mi lesz, 5 évesen már kötelező lenne.

Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


lamme: ki lesz a szülésznőd? Nekem Fazekas Zsuzsi. Vivinek boldog szülinapot! Nekem is meg kellene néznem a szülészetet, még soha nem jártam a Szabolcsban.

Lányok!
Lusta vagyok visszaolvasni. A babának vinni kell pelust? Ruhát? Magamnak gondolom kell vinni betétet.
Velem lehet majd 24 órában?
Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


Kata, pelust kell vinni, és popsitörlőt is. Elvileg veled lehet baba-mama szobában éjjel is, de ezt külön és határozottan kérni kell. Alapból este 11-kor elviszik. Magadnak kell betét, bár valami gézgönygyöleget adnak, de azt csak első nap akarod használni,utána jobb, ha van normális saját.

Panndi, és mit csinál Zsófi két etetés között? Gondolom már nem alszik végig. Mivel töltitek az idejét??? De nagyon ügyesek vagytok!

Szerintetek hol nézzek maszek gyerek börgyógyászt? Tud valaki ajánlani Pesten? Hétfőn elvinném akkor.

Vivit Isten éltesse!

KépKép
kertikiri
 
 


kata55 írta:lamme: ki lesz a szülésznőd? Nekem Fazekas Zsuzsi. Vivinek boldog szülinapot! Nekem is meg kellene néznem a szülészetet, még soha nem jártam a Szabolcsban.

Lányok!
Lusta vagyok visszaolvasni. A babának vinni kell pelust? Ruhát? Magamnak gondolom kell vinni betétet.
Velem lehet majd 24 órában?
Kata


Ha baba-mama szobába kerülsz, akkor kell pelus meg popsitörlő is, ruha nem, azt adnak neki. Betétet kell vinni, de én kaptam tőlük is, és az tök jó kényelmes volt :)
Éjszakára elvitték a babákat, nálunk senki sem kérte, hogy maradjon kinn.


Olyan fél kettő-kettő körül szoktunk sétálni, szívesen találkozom Veled :) Most hétvégén nincs séta, látogatások vannak, de ha jövőhéten még aktuális Neked, összehozhatunk valamit :) Mióta laktok itt?
Vendég
 


kertikiri írta:Kata, pelust kell vinni, és popsitörlőt is. Elvileg veled lehet baba-mama szobában éjjel is, de ezt külön és határozottan kérni kell. Alapból este 11-kor elviszik. Magadnak kell betét, bár valami gézgönygyöleget adnak, de azt csak első nap akarod használni,utána jobb, ha van normális saját.

Panndi, és mit csinál Zsófi két etetés között? Gondolom már nem alszik végig. Mivel töltitek az idejét??? De nagyon ügyesek vagytok!

Szerintetek hol nézzek maszek gyerek börgyógyászt? Tud valaki ajánlani Pesten? Hétfőn elvinném akkor.

Vivit Isten éltesse!


Délelőtt még alszik, délután sétálok vele, meg játszunk, tornáztatom, ilyesmik, este meg Apukája játszik vele jó sokat :) Éjjel meg szintén alszik, most már sokadszor hat órát egyben :)
Vendég
 


És mit játszotok Panndi? Már érdeklik a tárgyak, és lát rendesen? Igaz két héttel nagyobb Zsófi mint Nadin, de Nadinnal még nagyon nem tudok játszani :cry:
A tornáztatást elmondod részletesen, hogy hogy csináljátok?
Köszi

ui: mi lehet Lilyvel? :cry:

KépKép
kertikiri
 
 


Sziasztok!
Kertikiri, én is lecseréltem egy gyógynövényes termékre a psoriásisomra használt szteroid oldatom. Szerintem az In Vitro honlapján nézz szét Te is, akár a szakétőnek írd meg a problémátok és hátha tud segíteni. Én is kérdeztem Tőlük, igaz jó hét kellett a válaszra. Azért remélem lesz megoldás valahogy.
Kata,
Nem vették be oviba??? :shock: El sem tudom képzelni, hogy még itthon legyen. Már két évesen bölcsis lett, pedig akkor sem tudtam végül elmenni dolgozni és azóta sem. (mostmeg már végképp nem. :cry: )
Lamme, ha még aktuális a strepto, akkor nálunk a 36. héten volt poz. és megettem egy doboz antibiotikumot, majd a 38. betöltött héten megindították a szülést és a kiscsajt elvitték egyből a szülőszobából kenetlevételre, majd Neki is elkezdtek gyógyszert adni eredménytől függetlenül. Bocs, csak ott utaztam el, amikor kérdezted és nem tudok ennyit visszaolvasni.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


kertikiri írta:És mit játszotok Panndi? Már érdeklik a tárgyak, és lát rendesen? Igaz két héttel nagyobb Zsófi mint Nadin, de Nadinnal még nagyon nem tudok játszani :cry:
A tornáztatást elmondod részletesen, hogy hogy csináljátok?
Köszi

ui: mi lehet Lilyvel? :cry:


Érdeklik, bár hangulatától függ :) Apukája leginkább olyanokat játszik vele, hogy Zsófi kezével megérinti Zsófi arcát, megnyomja, a száját prüttyöngteti, Zsófi meg hatalmasakat mosolyog ezen :) Aztán Zsófi kezével megcsinálják ezt Apának is, azon még nagyobbakat mosolyog :) Egyelőre tárgyakat ritkán vonunk be a játékba, még izgibb neki saját maga. A tornát majd megpróbálom bescannelni, mert egy A/4-es papíron van leírva. Meg van ilyen bébihengerünk, azon is szoktunk játszani, Zsófit rátesszük, és görgetjük. Én meg sokat énekelek neki, van kb öt dal, azokat ismételve, nekem nem mindig izgi, de ő sokszor már az első sor után mosolyog ezerrel :) Néha meg csak puszilgatom ;)
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a Vivi köszöntéseket, nagyon aranyosak vagytok :) Már kész vagyunk mindennel, várjuk a vendégeket (3-ra jönnek). Meghozta párom a tortát, nagyon szép lett (bárányka).

Kata: A szülésznőm Bognár Gabriella lesz. Nála szültem a Vivit is (akkor nem választottam senkit, nem is ismertem senkit, egyszerűen ő volt akkor bent éjszaka, és nagyon tuti volt). Ruhát kap a baba, betétet adtak két éve, nekem nagyon tetszett, de éjszakára inkább Tenát használtam. Két éve nem kellett vinni pelenkát csak popsitörlőt, mert ott a popsit elvileg olajos vattával kellett volna törölgetni, de az nekem nem volt szimpi.

Kertikiri: Mi Rákospalotán vittük egy maszek gyerekbőrgyógyászhoz (XV. ker). Ha érdekel, akkor meg adom a nevét és a telefonszámát. Ahogy írtam 5000 Ft volt, de szerintem teljeskörűen elvégezte azt, amit a mi esetünkben el kellett.

Kissani: Köszi a streptos választ. Annyit megtudtam már időközben a dokitól és a szülésznőtől, hogy szülés alatt fognak adni intravénásan antibiotikumot. Hogy ezután mi lesz, azt nem tudom még. Köszi, hogy leírtad, így azért legalább van némi fogalmam róla. :wink:
lamme
 
 


panndi: hogy érted, azt, hogy ha baba-mama szobába KERÜLÖK! Van másfajta is? Hát akkor most rögtön más kórházat keresek, nekem az a legfontosabb, hogy velem lehessen a baba születését követően. Egyébként, hogy a fityfirittybe tanulnánk meg szopizni, 6 hónapos koráig az enyémek eddig csak anyatejet kaptak, ezt most is így szeretném. Hát mi akkor alszunk, amikor ti sétáltok. 1-4 között nagyjából alszanak. Panni kicsit kevesebbet, Tomi van, hogy ennél is többet.

kissani: hát Panninak is jobb lenne, ha oviba járhatna 4 évesen, hiszen egy öcsi és én elég kevesek vagyunk neki mostanában. Még szerencse, hogy a 2 éves öcsikéjével mostmár tudnak együtt játszani.

lamme: nekem is az lesz a szülésznőm, aki az elsőnél ügyeletben volt. Nagyon sokat segített. A másodiknál már felkértem, de pont akkor is ügyeletben volt. Nekem nagyon sokat jelentett, hogy ott volt a szülésnél és segített, vágni se kellett. Vajúdásnál nem igazán volt rá szükség, inkább apucira.

Lányok!
Köszi mindenkinek a válaszokat. Akkor viszek magammal mindent, az a biztos.
Még arra lennék kíváncsi, hogy a babák születése után, kb. mennyi idő múlva kaptátok meg a születési anyakönyvi kivonatot, lakcímkártyát? A 13. kerületben kellett intézni ugye?

Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


Sziasztok!
Boldog szülinapot kívánunk mi is Vivinek!!! :D
Ildi és Lillus

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


kata55 írta:panndi: hogy érted, azt, hogy ha baba-mama szobába KERÜLÖK! Van másfajta is? Hát akkor most rögtön más kórházat keresek, nekem az a legfontosabb, hogy velem lehessen a baba születését követően. Egyébként, hogy a fityfirittybe tanulnánk meg szopizni, 6 hónapos koráig az enyémek eddig csak anyatejet kaptak, ezt most is így szeretném. Hát mi akkor alszunk, amikor ti sétáltok. 1-4 között nagyjából alszanak. Panni kicsit kevesebbet, Tomi van, hogy ennél is többet.

kissani: hát Panninak is jobb lenne, ha oviba járhatna 4 évesen, hiszen egy öcsi és én elég kevesek vagyunk neki mostanában. Még szerencse, hogy a 2 éves öcsikéjével mostmár tudnak együtt játszani.

lamme: nekem is az lesz a szülésznőm, aki az elsőnél ügyeletben volt. Nagyon sokat segített. A másodiknál már felkértem, de pont akkor is ügyeletben volt. Nekem nagyon sokat jelentett, hogy ott volt a szülésnél és segített, vágni se kellett. Vajúdásnál nem igazán volt rá szükség, inkább apucira.

Lányok!
Köszi mindenkinek a válaszokat. Akkor viszek magammal mindent, az a biztos.
Még arra lennék kíváncsi, hogy a babák születése után, kb. mennyi idő múlva kaptátok meg a születési anyakönyvi kivonatot, lakcímkártyát? A 13. kerületben kellett intézni ugye?

Kata


Van másfajta szoba is, oda asszem három óránként viszik ki a babákat.
Az anyakönyvi nekünk kb két hét volt.

És Ti is szoktatok sétálni? Mikor?
Vendég
 


Kata, szólni kell, hogy baba-mama szobába akarsz majd menni. Én csak a második napon tudtam, de amint lett üres hely, áttettek.

Panndi, bocsi, hogy ezt a témát nyúzom, de most ez érdekel leginkább :? Mennyi idő kora óta tudtok így játszani Zsófival?

Lamme, kérlek add meg akkor a bőrgyógyász elérhetőségét. Köszönöm!

KépKép
kertikiri
 
 


panndi: 3 óránként? Hát az elég durva lenne. Egy újszülöttet, aki általában az első napokban besárgul és folyamatosan ébresztgetni kell és etetni, ha még néhány cseppet is, de akkor is, 3 óránként hoznak be. Na azt már nem. De akkor ezek szerint kérni kell, hogy melyikbe tegyenek. Hány ilyen baba-mama szoba van? És mi van, ha pont nincs hely. jaaaaaaajjjjjjjjj
Mi is kint vagyunk a levegőn mindennap általában délelőtt is és délután is. De mi már nem babakocsizunk, az én manóim vagy motoroznak az utcánkban (merthát én már nem vagyok túl fürge és egy korábbi vetélés miatt, nem is lehetek az), vagy teszünk egy rövidke kört, amennyit ők menni tudnak, de legtöbbször a kertben játszunk, rajzolunk, ha jó idő van homokozunk. Ha sokáig alszanak, akkor délután már ki se megyünk, mert sötét van. De délelőtt mindenféleképpen, kb. 10-12 között valamikor. Elég változó.
Az anyakönyvit a 13. kerben csinálták? Hol? A Béke téren? Nektek kellett intézni, vagy a kórház intézte? A MÁV-ban úgy volt, hogy ott kellett kitölteni a papírokat és 5-6 nap múlva lehetett érte menni a VI. kerületi hivatalba.


kertikiri neked is köszi a választ. Hát ha tényleg csak rajtam múlik, akkor biztosan babás szobába leszek, nekem ez nagyon fontos.

Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


Sziasztok!

Beneildi: Neked is köszönjük a köszöntést. :)

Kertikiri: Előkerestem a dokinő névjegyét, írom az adatokat:
Palotai Magánbőrgyógyászat Bt. - Dr. Kálmán Andrea (bőrgyógyász, gyermekbőrgyógyász, nemigyógyász, kozmetológus szakorvos)
1151 Bp. Csákó u. 13. Tel.: 06-30-597-6080
Rendelés hétköznapokon bejelentkezés alapján.
Remélem ti is meg lesztek elégedve vele, ha elmentek hozzá.

Nincs sok időm, csak bekukkantottam. Elmentek már a vendégek, Vivi túl van a fürcsin, vacsin (ha annak lehet nevezni a sok nasi után, amit megevett :D :oops: ). Jól sikerült, kapott egy csomó mindent, tök jó játékokat, ruhákat, plüss állatokat, stb. Majd megpróbálok képet feltenni, ha kicsit több időm lesz.

További szép hétvégét mindenkinek!

Ja, Kata, neked akartam még írni, hogy tegnap a szülésznő mondta, hogy nagyon nagy most a tumultus, úgyhogy nem tudja megígérni a mama-baba szobát :( , de általában másnapra már át lehet kerülni.
lamme
 
 


lamme: köszi. Azért kíváncsi lennék, hogy mi a különbség a babamamás szoba és a nem babamamás szoba között? Mitől több vagy kevesebb egyik a másiktól. És még azt nem értem, hogy az ott dolgozóknak is könnyebb, egyszerűbb, ha az újszülöttek a mamákkal vannak és nem nekik kell etetni, itatni és persze hallgatni, ahogy ordítanak. Szegény csecsemők, kibújnak, aztán órákon keresztül senki nem törődik velük. Én azt hittem, hogy ilyen hely, kórház már nem is létezik, ahol ennyire nem törődnek ezzel. :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


nyulcsi írta:Malacka: Nahát!! HOgy jött ez a toxémia - vizeletből mutatták ki? És császár volt, vagy rendes szülés? És végül Beni hány hétre érkezett? És ő Benedek vagy Benjamin? Az én fiam Benedek lesz, csak én Benő-zöm. Mindenesetre gratulálok sok sok szeretettel és ha lehet, akkor várjuk a részleteket!
Bea


Magas vérnyomás volt az első tünet, aztán rögtön jött a fehérje is a vizeletben. Ja és persze az ödémás láb (de az már kicsit korábban kezdődött).
Rendes szülés volt, bár majdnem császár lett belőle. Reggel 6 körül kezdődött a magzatvíz elfolyásával, és 16:40re lett meg a baba.
Beni, aki egyébként Benedek, betöltött 37. hétre született. Megvárta azt az időpontot, mikor már nem koraszülött és kibújt.

Kép
malacka01
 
 


kertikiri írta:Kata, szólni kell, hogy baba-mama szobába akarsz majd menni. Én csak a második napon tudtam, de amint lett üres hely, áttettek.

Panndi, bocsi, hogy ezt a témát nyúzom, de most ez érdekel leginkább :? Mennyi idő kora óta tudtok így játszani Zsófival?

Lamme, kérlek add meg akkor a bőrgyógyász elérhetőségét. Köszönöm!


kertikiri: kb egy hete. Öthetesen mosolygott először, azóta könnyebb vele, jobban látszik, mi tetszik neki és mi nem :)

Kata: nekem a szülésznőm intézte a babás szobát, de tényleg úgy emlékszem, hogy a nembabás szobákba csak etetni vitték a piciket :? Nekem szerencsém volt, mert rögtön babásba kerültem. Azért egyszer összefuthatnánk :lol:
Vendég
 


Kata: Baba-mama szobában kb. reggel 6 körül hozzák ki a babákat, aztán elviszik valamikor reggel, délelőtt a gyerekorvosi vizetre. Ezután visszahozzák és kb. 3/4 5-kor megint begyűjtik őket, mert 5-től jön a látogatás. Egyúttal ezalatt meg is fürdetik őket, majd a látogatás után visszahozzák és veled marad kb. 11-ig. Én így voltam két éve a Vivivel és nekem ez a rendszer teljesen jó volt. Második nap délelőtt már elég jól volt tejem, délután meg már egy csomó volt, és nem lett semmi problémánk emiatt a rendszer miatt, a sárgasága is csak élettani volt, nem kellett kékfényezni, és 9-én már jöhettünk is haza (6-án hajnalban született). Az egyik barátnőm rám 20 napra szült ugyanitt. Ő már előtte hetekkel hol bent volt két-három napot, hol otthon, és nagypocakkal ugye még sima szobába került. Amikor végre kibújt a kisfia, akkor ő nem is kérte át magát baba-mama szobába, maradt a hagyományosban. Ő azt mondta, hogy nem sokkal volt kevesebbet nála a gyerek, mint a baba-mamásoknál. Teje neki is volt, ő is 11-12 hós koráig szoptatta a kisfiát (Vivi 13 hósan hagyta abba magától). Elvileg itt 3 óránként hozzák ki 1 órára, de nincs vasszigor, szóval ha éppen pont szopizik a baba, akkor nem fogják lerángatni a ciciről, merthogy lejárt az egy óra. Mivel nagy az igény és a nyomás, így próbálnak ők is rugalmasabbak lenni és alkalmazkodni, amennyire lehet.
Egyébként sajnos nagyon sok kórházban van hasonló helyzet. Sőt, bababarát címmel rendelkező kórházakban is vannak olyan dolgok, hogy csak les az ember (barátnőm két hónappal utánam szült Esztergomban, az sem volt valami nagy élmény, pedig bababarát). A lényeg, hogy hidd el, hogy a személyzet profi, nem akarnak neked és a babádnak rosszat. Lehet, hogy nem a legújabb felfogás, vagy inkább igények szerint teszik ezt, de nem lesz emiatt semmi baj!!! A lényeg, hogyha valamit nem tudsz, akkor kérdezz, mert arra végképp nincs kapacitásuk, hogy személyenként végigkérdezgessék a mamákat, hogy kinek mi a nyűgje, baja. :wink:
Ne aggódj. Gondolj arra, hogy itt a topikon nem egy kismama van, aki MÁV-ra készült és el volt borzadva, hogy itt milyen lesz, és végül kifejezetten kellemesen csalódott :wink: :D Ugye lányok? :wink: :D
lamme
 
 


Kata, azért ne ess teljesen kétségbe. Az enyémek is kibírták, hogy nem voltak velem csak "3 óránként", bár egyszer már említettem, hogy az valójában csak bő másfél óra volt. Azt az időt pedig tusolással, látogatogatókkal, sétával, ügyintézéssel töltöttem és így is zsúfoltnak tűnt a nap.
Tényleg ne pánikolj be, ha esetleg elsőre nem oda kerülsz, biztos hamar lehet költözni.
Ja, a vonalzók szerint Te is 2003.10.02-án szültél.?

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok Lányok!
Kata: hadd vegyem ismét védelmembe a kórházat! Én sima szobában voltam, és ennek sem Rékus sem én nem láttuk kárát, ugyanúgy szopizott, és ahogy Lamme is írta, nem álltak ott stopperrel, hogy most aztán viszik a babát, mert lejárt az egy óra. Sőt, nekem volt olyan, hogy a szopiidőt végigaludta Rékus, ezért nekem akkor hozták ki, amikor felébredt :) Csak kommunikálni kell a nővérekkel. Ők is emberek, kevesen vannak ennyi babára, de ha valaki elmondja nekik a kérését, vagy a baját, akkor mindig segítenek!!!! És azt is cáfolom, hogy nem törődnek velük!! Én a csecsemőszoba melletii szobában laktam, és nem egyszer, nem kétszer álldigáltam a folyosón és néztem be az ajtón (nyitva volt sokszor, mert május volt), és azt láttam, hogy amikor megfogták a babákat, mindegyik puszilgatta őket, ha csak pillanatokra is, de megsimogatták, és arról is tudok, akinek akinek a babáját egész éjjel ringatták!! Hidd el, minden tőlük telhetőt megtesznek az ottdolgozók! :)
Ja, és a 3óránkénti evés az ugye úgy néz ki, ahogy Kissani is írta....:)
Attól, hogy azt a pár napot a kórházban nem nonstop a babával töltöd, még nem leszel rosszabb Anya!!
És nem feltétlenül értek egyet az állandó etetéssel sem...de ez csak az én véleményem :)
A lényeg, hogy kérd a szobát, ha szeretnéd, és amint van hely, meg is kapod, ez biztos. Biztonság kedvéért, ne csak a szülésznőnek, hanem a dokinak is jelezd! Vagy a nővéreknek, amikor felvesznek az osztályra!

Kertikiri: jobbulást Nadinnak!!! Remélem, sikerül dokit és megoldást találni! :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Sziasztok!

Ezt a látogatási időt mennyire tartják be?

KépKép
kutyfül
 
 


Lamme, köszi a dokit.

KépKép
kertikiri
 
 


lamme, agica123: köszi a válaszokat. Remélem azért sikerül a vágyaimért harcolni. Nekem nagyon fontos, hogy a manó, akit szülni fogok végig, vagy legalábbis ha már éjszaka semmiféleképpen nem lehet, legalább nappal végig velem legyen. Rá várok már egy jó ideje, gyönyörködni akarok benne és szeretgetni akarom. Otthon nehezebb lesz egy kicsit, két nagyobb is van otthon, akkor már csak titokban lehet majd az elején, hogy a féltékenység ne legyen olyan erős. Bár így is lesz a Tomi részéről. Panni már nagylány, már nagyon várja a tesót.
agica: nem lesz állandó etetés, azt én sem szeretném, de az elején az első néhány napban nagyon fontos a sárgaság miatt és persze a tejtermelésnek is kell.

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


kissani: igen, akkor született Panni lányunk.
Panndi: biztosan tudunk valamikor találkozni.

Lányok!
Van látogatási idő? Bármikor nem lehet bemenni? Mikor van ez?

Köszi
Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


Kata, elvileg látogatási idő úgy van, hogy a babákat este 3/4 6 és 6 között mutatják meg a csecsemősök az ablakon át. De látogató bármikor mehet Hozzád, van egy társalgó. Csak a szobákba nem szabad bemenniük. Ha jönnek, akkor kimész, babát hátratolod a csecsemősöknek, addig látogató megnézi :lol:

KépKép
kertikiri
 
 


Jó reggelt :)

Remek éjszakán vagyunk túl, ez eddig a rekordunk. Este nyolckor megetettem, és negyed ötkor érbedt csak fel, addig egy nyikkanás nélkül aludt :lol: Hét órát már lehúztunk így, de ez a nyolc a csúcs most :) Remélem ez is úgy állandósul, mint a megszokott hat órás éjszakai alvások :)
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakozom a jó éjszakásokhoz :D Panndi szerintem ez tök jó, hogy nyolc órát aludt egyhuzamban Zsófi :wink:
Vivi tegnap ugye pörgött ezerrel, számítottam egy húzós éjszakára, de láss csodát, egy mukkanást nem hallottunk egész éjjel és reggel 7-kor kelt :wink:

Sajna megmaradt egy csomó torta, meg egy kevés pogácsa és kókuszgolyó, a párom szolgálatban van, úgyhogy "kénytelen" vagyok én megenni ennek a nagyját :( :D :lol: Lesz ebben a hónapban vagy öt kiló pluszom :oops: Még jó, hogy a nagy karácsonyi zabálás már nem számít bele nekem :D :D

Próbáltam feltenni képet a szülinapról, de azt írja, hogy túl nagy (max. 600*600-as lehet). KB szempontból lekicsinyítettem, nem értem, hogy ezt a felbontás dolgot hogyan lehet megoldani :o
lamme
 
 


lamme: nem tudom milyen torta, de én már fagyasztottam le tortát és kiolvadva pont olyan volt az íze, mint eredetileg.
Köszi a látogatós választ is.

Nekünk is jó éjszakánk volt. Tomink elég nyugtalan alvó, de most ő is fél 7-ig aludt, csak 1x ébredt éjjel. Ez nálunk is rekord.

Lányok!
Az anyakönyvit hol kell intézni? Többieknek is kb. 2 hét volt?
Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


Anyakönyvihez a kórházban felveszik az adatokst, és adnak egy telefonszámot, azon lehet érdeklődni egy hét múlva. Nálunk egy hét letelte után kapták csak meg a hivatalban az adatokat, rá egy hétre lett kész.

Tortát mi is fagyasztottunk már le, és jó lett :)
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Én még itt vagyok 2 in 1!
Szerintem még vagy 2 hétig húzzuk minimum..
De Babett már tutira babázik, remélem hamar bejelentkezik!
Jó ez a látogatási idő, mert már én is akartam kérdezni, hogy hogy van az, hogy apuka 3 napig nem is dajkálhatja a kis porontyát, csak ablakon át nézheti napi 15 percet?! Félek az enyém ebbe nem fog beleegyezni...

Hogy hogy mostanában akkora tumultus van, hogy nem tudják a baba-mama szobát ígérni? Mit jelent a mostanában?
MOst, hogy hidegfront van, vagy most novemberben, vagy most, amíg még itt van egyben 4 kórház szülészete?

Vivit Istenke éltesse!! Sok puszi neki!
Malacka, akkor ugyanúgy fogják hívni a porontyainkat!?!? Örülök, h van akinek még tetszik ez a név, mert a családban mi nem arattunk vele túl nagy sikert...

Puszi!Bea

Kép
nyulcsi
 
 


nyulcsi írta:Malacka, akkor ugyanúgy fogják hívni a porontyainkat!?!? Örülök, h van akinek még tetszik ez a név, mert a családban mi nem arattunk vele túl nagy sikert...
Puszi!Bea


Igen, úgyan úgy fogják hívni őket. Sok a véletlen egybeesés. :) Nálunk nagyjából elfogadták a névválasztásunkat, csak pár embernek volt ellenvéleménye. Nővére hitte azt, hogy csak viccelünk, majd mikor kiderült hogy nem, közölte, hogy ne hívják így, válasszunk másik nevet. De nekünk tetszik, jól lehet becézni és szerintem felnőttként is elég komyol lesz.

Csak nem leszel még egyben 2 hétig. Bármikor elindulhat a szülés, minden előjel nélkül. Nekem is mondta az orvosom, hogy meg tudja mondani, ha rövid időn belül szülök. Ennek ellenére pénteki vizsgálaton még semmi jelét nem látta a vasárnapi szülésemnek.
malacka01
 
 


Szerintem a mostanában azt jelenti, hogy a kórház reformok idején. Nekem szerencsém volt, egyből kaptam baba-mama szobát. De az egyik szobatársam először normál szobába került, de amint lett hely át tették hozzánk.

Elméletben a papák tényleg nem foghatják meg a babát. De férjemnek mégis sikerült. Egyszer pont akkor jött, mikor nem volt bent egyik szobatársam sem és akkor bejött a szobába. Máskor meg a folyosón leste meg, mikor vittem vissza a csecsemősökhöz a babát.

Kép
malacka01
 
 


malacka01: nekem nincs gondom a látogatással, illetve azzal, hogy nem foghatja meg senki a babát, mert ez teljesen normális, csak szeretném, ha mindenki láthatná, amikor éppen beér hozzám és nem kellene tologatni össze-vissza. Vidékről is fognak hozzám jönni, akik csak azért utaznak órákat, hogy láthassák az újszülöttet. És úgy vagyok vele, hogy inkább jöjjenek be a kórházba, aki tud, otthonra csak a közeli hozzátartozók.
De akkor ezek szerint a látogatási időre nem maradhat a baba a szobában, nem lehet látni a folyosóról? Látszik, hogy MÁV-os szokásokhoz vagyok szokva, ott az ajtóhoz lehetett tolni a kocsit és onnan gyönyörködhetett mindenki a csemetékben.

Bea: nekem mindkét szülésem váratlanul indult be. Tomi 1 hóval hamarabb. Igaz, hogy volt egy elég erős hidegfront, de maga a születése hirtelen jött, nem volt semmi előjele. Most bezzeg fáj a hasam már egy jó ideje, illetve most néhány napja nem is annyira. Elég erőteljes jóslófájásaim voltak már két hete is. Most lenyugodott. Remélem azért még 2 hétig legalább egyben maradunk.

Panndi: köszi a anyakönyvi választ. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy hová kell majd érte menni? Neked ki a gyerekorvosod? Mi két éve költöztünk ide, de még mindig visszajárunk a belvárosi dokinkhoz. És ezt a babát is elvállalta.

HOlnap megyek UH-ra Kisfalvi dokihoz. És megnézi a méhszájat is.

Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


kata55 írta:malacka01: nekem nincs gondom a látogatással, illetve azzal, hogy nem foghatja meg senki a babát, mert ez teljesen normális, csak szeretném, ha mindenki láthatná, amikor éppen beér hozzám és nem kellene tologatni össze-vissza. Vidékről is fognak hozzám jönni, akik csak azért utaznak órákat, hogy láthassák az újszülöttet. És úgy vagyok vele, hogy inkább jöjjenek be a kórházba, aki tud, otthonra csak a közeli hozzátartozók.
De akkor ezek szerint a látogatási időre nem maradhat a baba a szobában, nem lehet látni a folyosóról? Látszik, hogy MÁV-os szokásokhoz vagyok szokva, ott az ajtóhoz lehetett tolni a kocsit és onnan gyönyörködhetett mindenki a csemetékben.

Bea: nekem mindkét szülésem váratlanul indult be. Tomi 1 hóval hamarabb. Igaz, hogy volt egy elég erős hidegfront, de maga a születése hirtelen jött, nem volt semmi előjele. Most bezzeg fáj a hasam már egy jó ideje, illetve most néhány napja nem is annyira. Elég erőteljes jóslófájásaim voltak már két hete is. Most lenyugodott. Remélem azért még 2 hétig legalább egyben maradunk.

Panndi: köszi a anyakönyvi választ. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy hová kell majd érte menni? Neked ki a gyerekorvosod? Mi két éve költöztünk ide, de még mindig visszajárunk a belvárosi dokinkhoz. És ezt a babát is elvállalta.

HOlnap megyek UH-ra Kisfalvi dokihoz. És megnézi a méhszájat is.

Kata


Mi postán kaptuk meg.
Gauland doktornőhöz járunk, én szeretem, de már 70 felett van. Viszont nagyon nagy szeretettel közelít mindig Zsófihoz, és ez nekem sokat számít :)
Vendég
 


Múlt hétfőn mi is megnéztük a Szabolcs utcát, megvolt az első ctg-m :)
Hááát, ami a kórházat illeti, elég abszurd helynek tűnik. Mondjuk, egy nagyon kedves portásnéni fogadott minket, és kinyitotta a kaput este 10-kor, ami elvileg f9-től reggelig zárva van, majd mondta, hogy álljunk át a kocsival úgy, hogy rálásson. Ezt követően az épületben rögtön óriási tacepaók figyelmeztettek rá, hogy 14 éven aluli gyerek nem látogathatja a betegeket. (Úgy döntöttem, engem ez nem érint, hiszen nem leszek beteg.) Ezután beszálltunk a liftbe, amiben tök sötét volt, de azért fölért a harmadikra. Ott egy 1,5m széles folyosón várakoztunk, ez alatt újabb nyolc tilossal, illetve kötelezővel kezdődő kiirást nézhettünk meg. A műanyag székek egy szerkénnyel szemben voltak letéve, amire nagy betűkkel ki van irva, hogy tűz- és robbanásveszély. Nem csoda, hogy hangosan röhögni kezdtünk, alig birtuk abbahagyni, majd a férjem fél perc múlva megszólalt, hogy "szerintem szeressük meg". Ezek után az "orvosi szoba" feliratú ajtó mögül előjött egy fiatal, valami elképesztően unott nő, akit teljesen váratlanul ért, hogy a férjem köszönt neki. Utóbb kiderült, hogy ez az ügyeletes orvos. Ezek után bemehettünk a szülőszobába, ahol 6! fakk van, kettő kicsit távolabb, de ezekre nincs esélyünk, ott a több napot bent lévő visszatartósok vannak általában. Alig volt ciki, hogy lazán ráláttunk más nőkre. Tény, hogy aktiv szülés nem zajlott. Minderre van egy darab wc+zuhany egy helyiségben. Levegő egyáltalán nincs bent, az abalakokat szülésznő kinyitni még nem merte megpróbálni. Ez a szülőfülke annyira kicsi, hogy egyáltalán nincs hely vajúdni :shock: csak az ágyon. Azt még nem teljesen látom, hogy végülis hol fogok vajúdni. Csap nincs. Amikor a férjem fölvetette, hogy én hányni szoktam, és utána tökre szeretek megmosakodni, szegény szülésznő csak azt tudta mondani, hogy tudnak hányáscsillapitót adni. Hát, majd viszünk több liter vizet. Lefelé menet már nem vállaltuk be a sötét liftet, igy tanulmányozhattuk a csecsemőosztály "etetési rendjét" is. Akkor fölmerült bennünk, hogy mégis bent kéne maradnunk 4-5 napot, hadd szokja az a gyereke a rendet, és ne csinálja majd azt velünk, mint az első annak idején.
De azért hajrá!
zs
36+4
zsuzsoo
 
 


zsuzsoo: jajjjjjjjjjj, most megint rosszabbul érzem magam. Azért jó, hogy leírtad, amiket láttál. Kíváncsi lennék a "csecsemőosztály etetési rendjére". Mit láttatok?
Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


zsuzsoo írta:Múlt hétfőn mi is megnéztük a Szabolcs utcát, megvolt az első ctg-m :)
Hááát, ami a kórházat illeti, elég abszurd helynek tűnik. Mondjuk, egy nagyon kedves portásnéni fogadott minket, és kinyitotta a kaput este 10-kor, ami elvileg f9-től reggelig zárva van, majd mondta, hogy álljunk át a kocsival úgy, hogy rálásson. Ezt követően az épületben rögtön óriási tacepaók figyelmeztettek rá, hogy 14 éven aluli gyerek nem látogathatja a betegeket. (Úgy döntöttem, engem ez nem érint, hiszen nem leszek beteg.) Ezután beszálltunk a liftbe, amiben tök sötét volt, de azért fölért a harmadikra. Ott egy 1,5m széles folyosón várakoztunk, ez alatt újabb nyolc tilossal, illetve kötelezővel kezdődő kiirást nézhettünk meg. A műanyag székek egy szerkénnyel szemben voltak letéve, amire nagy betűkkel ki van irva, hogy tűz- és robbanásveszély. Nem csoda, hogy hangosan röhögni kezdtünk, alig birtuk abbahagyni, majd a férjem fél perc múlva megszólalt, hogy "szerintem szeressük meg". Ezek után az "orvosi szoba" feliratú ajtó mögül előjött egy fiatal, valami elképesztően unott nő, akit teljesen váratlanul ért, hogy a férjem köszönt neki. Utóbb kiderült, hogy ez az ügyeletes orvos. Ezek után bemehettünk a szülőszobába, ahol 6! fakk van, kettő kicsit távolabb, de ezekre nincs esélyünk, ott a több napot bent lévő visszatartósok vannak általában. Alig volt ciki, hogy lazán ráláttunk más nőkre. Tény, hogy aktiv szülés nem zajlott. Minderre van egy darab wc+zuhany egy helyiségben. Levegő egyáltalán nincs bent, az abalakokat szülésznő kinyitni még nem merte megpróbálni. Ez a szülőfülke annyira kicsi, hogy egyáltalán nincs hely vajúdni :shock: csak az ágyon. Azt még nem teljesen látom, hogy végülis hol fogok vajúdni. Csap nincs. Amikor a férjem fölvetette, hogy én hányni szoktam, és utána tökre szeretek megmosakodni, szegény szülésznő csak azt tudta mondani, hogy tudnak hányáscsillapitót adni. Hát, majd viszünk több liter vizet. Lefelé menet már nem vállaltuk be a sötét liftet, igy tanulmányozhattuk a csecsemőosztály "etetési rendjét" is. Akkor fölmerült bennünk, hogy mégis bent kéne maradnunk 4-5 napot, hadd szokja az a gyereke a rendet, és ne csinálja majd azt velünk, mint az első annak idején.
De azért hajrá!
zs
36+4


Azért nem ennyire vészes a helyzet ám :) Mikor én szültem, kinyitották az ablakot, az egy zuhanyzó és WC sosem vot foglalt, mikor használni akartam, nem volt zavaró, hogy szülnek mellettem, legfeljebb annyiban, hogy mindenki gyorsabban szült, mint én :lol: Van vízautomata, a szülésznő onnan hozott nekem vizet, ha inni akartam. Az etetsi rendet passzolom a baba-mama szoba miatt, de nem tartották szorosan a napirendet, így gondolom ezt sem :)
Vendég
 


Hello Lányok!

Eléggé el vagyok keseredve. Lillu hazahozatal óta végigaludta az éjszakákat, két hónapos korától kb. 9-6-ig. Amióta beállt ez a hideg idő teljesen felborult a napirendje a délelőtti és az esti is. És ami a legfájóbb éjjelente baromi keveset alszik (na persze velem együtt :( ), kétszer is felébred, hol eszik - hol nyűglődik, de nem igazán stimmel a dolog. A fog okozhat ilyen elnyúló problémát? mert nyálzunk és rágunk is rendesen mindent, de fogacska még nem látszik...
Bárkinek, bármi használható ötlete, tapasztalata van, hogyan tudta/hogyan lehetne ezt a nyugodt napirendet/éjszakákat visszaállítani kérem ossza meg velem.

Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi! Igen, okozhatja a fogzás a nyugtalanságot. Nálunk ennyi idős korban már javában állt a bál éjszakánként. A nagyfiam még nem volt 6 hónapos, amikor az alsó 2 metszőfogacska a kiskanálhoz koccant. Próbáltuk Dentinox-szal és más oldatokkal bedörzsölni, de igazából nem tudom megmondani, hogy mi használt. Volt olyan éjszakánk, hogy nyugi volt és volt olyan, amikor csinálhattam bármit, a gyerek akkor is nyugtalanul aludt.

Zsuzsoo! Tetszik a humorod. :D Bizonyos dolgokhoz tényleg csak a humor oldaláról szabad közelíteni. A robbanásveszélyes szekrényeken mi is nevettünk. A liftben valóban néha sötét van és nem mindig visz fel a szülőszoba szintjére. Viszont a levegőtlenséget én nem érzékeltem a szülőszobán. Valószínű, hogy másra figyeltem. :D Ettől még lehet jó emlék a szülés és az utána elkövetkezendő pár nap. Kívánom Neked is, hogy kellemesen csalódjál . :wink:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok Lányok!
Zsuzsa, köszi a beszámolót!! Én már tudok röhögni rajta.. A terhességem egyharmada azzal telt, hogy a MÁV kontra Szabolcs kics...szésen háborogtam, idegeskedtem... Mostmár túlvagyok..
ÉS ez röhej... Mondjuk ami elkeserítő, az az ügyeletes orvos fellépése volt.. PEdig erről az oldalról eddig csak jókat hallottunk..
VAjúdásra van külön 2 helység - állítólag - bár ezt a részét én szeretném otthon letudni. Ami persze tök kockázatos.. és a férjem majd úgysem hagyja, mert nekünk még tapasztalatunk sincs etéren.
De látjuk, hogy a lányok azt írják nem olyan borzasztó... persze utólag már a szülés sem az.. az idő mindent megszépít.. :lol:
NEkem az a gondom, hogy ha már eleve ilyen rossz előítéletekkel vonulok be a körülmények miatt ..márpedig... akkor... na mindegy.
NEkem még egyetlenegy jóslófájásom sem volt, csak a medencecsontom, csípőm szaggat egyre erősebben esténként ha lefeksze- de úgy, hogy az ágyban megfordulni, a kanapén felülni sem tudok, de ez meg kb 3-4 hónapja tart. Nyákdugóhoz eddig nem volt szerencsém, úgyhogy mindezek ellenére a 40. hétben vagyunk : )
Puszi mindenkinek!!
Malacka! Ti merrefelé laktok?
Puszi,Bea

Kép
nyulcsi
 
 


Most nézem, hogy már nekem is azt írja, hogy "Lehet, hogy ma születek ? " áááááááááááááááááááááá

Kép
nyulcsi
 
 


Sziasztok, mi is itt :)

Én sem tudok negativumot mondani..én olyan "fakkban" voltam arra a fél órára, amig vajúdtam, aminek volt ablaka, és kinyittattam a szülésznővel. Enyhe kis klausztrofóbiám van, nem birom a levegőtlenséget, de ez nagyon tuti volt így...igazából csak a szülés vége felé csukták be az abalkot..

Lassan 3 hetesek leszünk, de a TAJ kártyát még nem kaptuk meg. Tud valaki valamit ez ügyen?? mondjuk elég sok hosszú hétvége és ünnep volt közben, lehet, hogy ezért csúszik???

Mi jól vagyunk egyébként, eltekintve, hogy kaptam egy bakteriális fertőzést, amitől az alhasam éjjel-nappal fájt, állandó tompa fájdalommal Ezt jobban megszenvedtem, mint a szülést..a gyereket alig birtam felemelni.. :( Szombaton a Szent Imre sürgősségire bevitt apa, a sebészetet is megjártaqm vakbélgyanúval... :? de kaptam egy antibiotikumot, és mostmár szűnnek a fájdalmak, nem olyan erősek...

Banduc szépen gyarapszik, átlagban 80-at szopizik, éjszaka van, amikor 120at :shock: éjszaka is aludt vele 4 órát :) Büfiket, pukikat és trotyikat kicsit megszenvedjük, de nem akarok semmit adni neki, bár Infacolt ajánlották, de ezek annyira nem vészesek még, hogy adjak neki..
Tejcsi van, bár csak épp annyi, hogy egy ciciből szopizzon, feni mellette nem tudok.. :( remélem, elég lesz neki a továbbiakban is..

Remélem, mindenki jól van, bocsánat, nem nagyon tudok visszaolvasni. Már nincs segitségem sem, enyém a házimunka, a gyerek, és még én is itt vagyok magamnak,.. :wink:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: