Új privát üzeneted érkezett!

http://www.andreasvandermeulen.eu/

Amarilla picije és Ők, már hárman!

Hatalmas babát szült Ama! Minden tiszteletem az övé!
Vendég
 


Szia Monácska!

Én már a másikon meglestem!
Édes kis Csúcsfej! :D :D :D
Mondjuk az apukáját elnézve nem csodálom, h. ekkora lett! :lol:

Számomra az a hihetetlen, h. a kórházi személyzet milyen barátságos és közvetlen a képeken (és biztosan a valóságban is)!
Ez itt nálunk vhogy olyan meglepő, nem?

(Főleg, ahhoz képest, amikor még a gyerekágyon töltött idő alatt egyik éjjel egy nővér behozta a Gergőt " Itt a gyereke nem akarja megszoptatni?" felkiáltással, majd rögtön le is kapcsolta a villanyt, úgyhogy töksötétben, kezemben a gyerekkel kepeszthettem a villanykapcsoló felé, miközben a császár miatt egyedül felkelni sem volt túl könnyű! :evil: )

Lenne mit tanulnunk tőlük!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Igen, én is pont ezt mondtam, hogy mindent elmond, hogy egyáltalán a fotókra rákerültek.... Valahogy annyira barátságosak, hogy egyből jó kedvem lett ahogy rájuk néztem....

És igen, ahogy mondod, annyira meglepő, hogy no.......


De a baba nagyon szép! Gyönyörűséges bőre is van! Nagyon fainka! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 

 
 

sziaztok!!!


köszike a bíztatást!Voltam du nődokinál,megnézett és:pénteken C1000 most meg C2001.Zárt a méhszáj hála Istennek!!!!!!!!!!!!
Továbbra is fekvés,de úgy néz ki nem annyira elkeserítő a helyzet!

Pocakos képet csinálok ,és felrakom!
TÉNYLEG NAGYON HÁLÁS VAGYOK A KEDVES,BÍZTATÓ SZAVAKÉRT!!!!!!!!!!!!ÖRÜLÖK ,HOGY VAGYUNK EGYMÁSNAK!!!
Kép Kép

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Nos, nekem is híreim vannak.

Ma voltam 75 gr-os cukker terhelésen.
Eredmény:
0 perces: 4,56 mmol/l
120 perces: 8,4 mmol/l :?

Amikor a kezembe kaptam a leletet azt hittem rosszul látok!
De sajnos nem. :?

Annyira feldúlt, hogy azt el sem tudom mondani.

Csak arra tudtam gondolni, hogy 3x850 mg metformin és 160-190gr közötti CH diéta mellett.... mi lenne, ha ezt eddig nem így csináltam volna.

Lafit azonnal felhívtam telefonon. Ő megnyugtatott. Mostmár teljesen jól vagyok. Azt hiszem, ha nem beszélek vele telefonon, nem tudtam volna hazavezetni a kocsit.
Hihetetlenül mellbevágott ez az eredmény! :?

Hétfőn diab gondozó, Dcont vásárlás.

Egyébként egy dolog biztos. A gyerekem baromira élvezte (vagy nem?) a 75 gr ch utánni állapotot.
A diétám óta (13. terhességi hét) nem ettem egyszerre ennyi gyors felszívódású Ch-ot.
(7kor 20 gr lassú, 10kor 10 gr lassú és 10 gr gyors).
Annyira mocorgott és csuklott ...

Szóval lányok, az élet nem egyszerű...
De egy dolog biztos: óriás bébit nem fogok szülni és túlsúlyos sem leszek!
Mert a diéta mellett egyszerűen nem lehet!!!

Kincs te minél hamarabb, Gina, Bettica ti a 12-ik terhességi heteteken menjetek el 75 gros cukorterhelésre!


Lecsoka!
Pihenj sokat, MgB6 mehet! :)
És minden rendben lesz! :)
Nekem már az első méhnyak vizsgálaton 2000 volt. De nekem eszembe se jutna ezen parázni... vagy kellene :?

Csóközön! :)
Vendég
 


Kavicska, örülök, hogy megnyugodtál!
Ez legyen a legnagyobb problémád a terhességed folyamán!!!

És kismamik menjetek el minél hamarabb terhelésesre, ne várjátok meg a protokollt, mert idöben kell felfedezni a bajt!!!Mert sajna lássuk be, a pcosok között jóval gyakoribbak a cukorproblémák! :cry:
Vendég
 


Lafikám drága!

Nagyon sok hasonlóságot vélek felfedezni a te és enyimé terhesség között!!!
Úgyhogy lenne néhány pretencióm! :lol:

38-40. hét között szülni! Se hamarabb, se később!
Csupán néhány órás könnyed vajúdás! :lol:
Gyors, komplikációmentes természetes szülés, egy gyönyörű egészséges fiúgyerek világrahozásával! :)
Rengeteg tej! Gyerek részéről isteni szopási készség!

Egyelőre ennyi! :lol: :lol: :lol: :lol:

No, majd figyellek! :lol:

Azért a vérnyomás emelkedést nem kellene lemásolni! :roll: :?
Vendég
 


Jó vagy!!!!Benne vagyok mindenben!

Na ja, a nyomim ne másold le!!!

Bár megjegyzem, hálistennek nem emeltünk adagot, szóval csak gyerekadag elég volt a rendbetételére!!!
Vendég
 


Na várj, 38-40. hét között, most esett le, szóval karácsonyi gyerekem legyen....szegénykém!Ht megszívja rendesen, csak 1x kap ajándékot....vagy újévi???Na az sem jobb, mindenki elfelejti....Akkor legyen pont jan.4, vagyis 40. hét!
Vendég
 


OK!
Január 4 a negyvenedik hét pont tökéletes!
Az benne van a 38.-40- hétben. :lol: :lol:
Vendég
 


Végülis benne van, épphogy!De úgy legyen!!!!!!!!!!!
Vendég
 


uh, kavics. sajnálom! de menj majd kontrollra. és ha odafigyelsz nem lesz semmi baj!!
és tényleg menjen mindenki már a 12. héten.
egyébként arra kíváncsi lennék,hogy az inzulinotok hogyan változott. csakmert én azt is csináltattam anno. a 12. héten éhgyomri 4,3 volt, a terheléses 8 körüli. szuper!!
viszont a 24. heti éhgyomri 8 körüli, terheléses 68!!!! (cukorm jó volt). szóval érdemes lenne azt is megcsináltatni. már csak azért is mert ki tudja milyen eredmények jönnek ki....

szarul vagyok. fáj a hasam. meg a gyomrom. meg a hátam is. és megint szédültem délután. de ma keveset ettem, magamhoz képest.

tök érdekes. zsuzsi mostmár mindig a kiságyában alszik, viszont van egy késő délutáni alvás, amikro csak rajtam vagy az apján hajlandó elaludni. és abból nem enged. le sem lehet tenni :)

lecso, nyugi. a stresszmentesség a lényeg!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Kavicska, biztos vagyok benne, hogy semmi baj nem lesz. Annyira fegyelmezett vagy, hogy csuda.

Viszont megfogalmazódott bennem egy sejtés. Lehet, hogy nem állja meg a helyét. De mégis, esetleg gondoljátok át, mielőtt elvetnétek.

Mi van akkor, ha valaki nagy adag metet szed ÉS diétázik huzamosabb ideje, majd bezabál 75 gr glükózt?

Nem lehet-e, hogy a szervezete úgy reagál, hogy mivel hozzászokott az "inséghez" - azaz, sose volt magas cukor meg inzulin sem a kezelés miatt -, még jobban túlpörög a 75 gr glükóz hatására. Tehát, érzékenyebben reagál, mintha a mérést nem előzte volna meg egy metforminozós, diétázós időszak.

Ti erre nem gondoltatok?

Nem lehet-e, hogy éppen ezért, több értelme van a Hb1Ac mérésnek? Ilyen esetekben. Hiszen nem diagnosztikáról van itt mostmár szó.
Vendég
 


norka, nálam ez nem állja meg a helyét...nekem eleve magas volt az inzulin....
Vendég
 


Ja és még valami:azt ajánlom minden GDM-esnek (Kavicsnak is mondtam), hogy havonta nézessék a 60 perces kaja utáni vc értéket és a HbA1c értéket, mert utóbbi sokat elárul...majd a terhesség vége felé pisit is nézetnék havonta.
Abban igazad van, hogy azt nézetni kell, de sztem a lötty sokat elárul. És akkor mi van azzal, aki teljes adagban szedi, diétázik meg minden és mégsincs gond a vc értékkel?Annál nem állja meg a helyét a dolog...Sztem ez nem általános, amit mondasz.Egyedi dolog a löttyre való reagálás....
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyors olvasást végeztem...

Okr szépséges pocak!!!
Megahiperdrukkok hogy minden úgy történjen ahogy szeretnétek!!
Pusssz!

Kavicska nahát, nem gondoltam volna :?
Nekem a 24.hetet írta elő a dokinő de azt hiszem hamarabb megkeresem (hogy is van?? a terhelés előtt rendesen enni a metformint és cht??)
Biztos rendben lesz veletek minden, élképesztő ahogy a diétát csinálod!

Lecso pusszancs neked is!!
Hallgass a lányokra! Profik!!
Pihizz

Ama GRATULÁLOK!!
Hatalmas fiú!!

Ja erről jut eszembe szülésnél kinek volt érzéstelenítés?? (csaszit kivéve :lol: ) mert eddig hallani sem akartam gerinc környéki matatásról de ma egy anyuka áradozott hogy milyen jó volt így szülni...

Babásoknak kitartást :wink:

Én kicsit kifáradtam ma,de végre letettem a munkát! Holnaptól csak itthon pihizek :D (bár nem gondoltam,hogy ez anyagilag érezhető lesz,de mindegy)
és azt hiszem híztam kicsit :roll: vagy csak a pocak nő..már csak egy gatyóm van ami hordható, gyakran éhes vagyok és ennem kell..igaz nem diétázom olyan jól mint Kavicska de azért figyelek

szép álmokat
Vendég
 


Kavicska :(

Kell neked ilyen soványnak lenni :( (emlékszel, egyszer azon filóztunk, hogy azoknál úgy tűnik elég valószínű a terhességi diab akik nem szoktak hozzá a gyors hízáshoz - fogyáshoz stb.)

Fel a fejjel... (üdv a másik topikban... kérdezzzzz!!!!!!!)

Norka: nekem is gyanús a dolog... nekem pl. lehetett akármilyen magas a cukrom, a HbA1c-m mindig tökéletes volt!!!!!!! (én ezért tiltakoztam foggal-körömmel az inzulin ellen!!!!). A következő babánál ezért fogom kihagyni a kórházi cukormérést és méretem privátban... különben megint rámszállnak csak mert a hülye protokoll...

Megjegyzem nem arról volt szó, hogy diéta mellett SEMMI értelme a terheléses cukormérésnek kizárólag a próbareggelinek van? (ld. a megszokott CH mennyiséggel?) Ki a fenét érdekel mi történik 75 CH mellett ha normálisan csak 30-at eszik és azt szigorúan be is tartja??????? (ld. amikor diétára fogják az embert akkor sem terhelik többet... én speciel ezért nem is értem miért nézette meg Kavicska 75 CH-val...).
Vendég
 


norka én ezt már nagyon régóta mondtam.
mikor johannával voltam terhes. nem tudom miért kívántam reggel a kakaót és a lekváros kenyeret, de kívántam. ettem. (azóta nem bírnám reggel megenni ezt a töméyn bombát, rosszul lennék)

cukrom soha nem volt olyan jó, mit akkor terhesen.

én akkor azt mondtam, azért, mert "edzésben tartja" a reggeli sok cucc. (nem éri sokk a szervezetemet a 75 gramm cukrotól)

na az inzulinomat kár hogy nem néztük!!! Kiváncsi lennék így utólag!

valami tuti van itt. nekem az volt az első gondolatom, mikor kavics mondta, midez ekkora adag met ÉS diéta mellett, mi lett volna ha nem csinálja...na az jutott eszembe, pont ettől van drága kavicska.sztem ha nem csinálod, sem lenne nagyobb baj a cukerral, vagy talán még az is lehet, egyáltalán nem lenne?

(nem akarok szemét lenni, de engem is iszonyúan megrázott ez a hír)

én tudom hogy jót akar mindenki magának és a gyerekének. de lehet 160-as diétát annak kéne csak elkezdeni, akinek MÁR kimutatták a terhelésesen a magasabb cukrot...

egy ilyen vérvételre kiváncsi lennék, ami mutatja az elmúlt időszak átlag cukor értékeit nálad kavicska...

de akkor most hogyan tovább? lehet ennél jobban diétázni?

Kép

Kép
rejo
 
 


ja... Lilla arcán is ekcéma van, ma elvittem bőrgyógyászhoz és sajna ez volt a diagnózis... kapott kétféle krémet (egy testápolót és az arcára egyet) és ha nem javul akkor 2 hét múlva kontroll. Mondjuk ezek legalább jó krémek (érzem a kezemen:))))))) és nincs ennük szteroid, egyszerűen visszazsíroznak vagymi... (télen is kennem kell majd az arcát ha kimegyünk a hidegbe, nehogy nagyon kicsípje neki)
Vendég
 


rejo: nem kellett volna ez a terheléses vizsgálat csak sima otthoni cukormérés és mondjuk havonta egyszer a cukormérő összenézése a vénás vérrel... ennyi...

És igen, szerintem itthon GYÁRTJÁK a terhességi diabosokat. Szó szerint. Egy terhességi diabosnak ugyanis az összes létező marha és drága vizsgálatot ki lehet írni, mindent másképp lehet elszámolni a TB felé, soha senki nem fogja megkérdőjelezni a vizsgálat szüksgességét... (ld. lehet 300db UH, befektetés hónapokra stb. stb. Tiszta főnyeremény egy kórháznak egy terhességi diabos kismama)
Vendég
 


Értem csakegy.

de egyzser régebben azt is megbeszéltük, szted sem jó, ha valaki magas cukor nélkül elkezd diétázni, a legkevesebb ch-át tartalmazó diétát.. ezt most is tartom.de nem nagyon fogok merni írni, nem akarom bántani kavicskát, mert érzem rajta nagyon ki van bukva, és nem tudok segíteni, csak rontani a helyzeten.

úgyhogy ki is kapcsolom ma estére a babanetet és elmegyek hímezni, meg szökést nézni.

kavicska nem lesz gond azt tudom!!! nagy ölelés!!!

Kép

Kép
rejo
 
 


rejo: én sem diétáznék... vagyis jó kérdés... mert ha jobban odafigyelek csak nem számolgatok már az is diéta és annál is bekavarhat a terheléses cukorteszt... (de számolgatóst önként SOHA :)

Egyébként meg úgy tudom, hoyg eleve úgy kéne a terhelésesre menni, hyog az ember előtte 3 napig folyamatosan sok CH-t zabál... (anno a Sote diabetológiáján is azt mondta a diabos doki, hogy az utolsó tábla csokit a terhelés előtti este lehet megenni... na ehhez képest nekem a nőgyógyászom külön szólt, hogy előtte napokig fogjam vissza alaposan a CH fogyasztást... )

Akkor most hogy van ez???
Vendég
 


Kavics!

Szerintem ne ess kétségbe!
Előbb nézess egy HgA1c-t!
Az megmutatja, h. régóta fennáll-e a probléma. Ezt mondjuk érdemes lenne havonta ellenőrizni, de gondolom ezek után fogják majd (remélem).
Szerintem a diétával rendben fogod tudni tartani!!

Érdekes ez a dolog, mert mondjuk Lafira rá lehet fogni, h. a túlsúlya miatt lett GDM-es, de te aztán tuti nem tartozol a gömbölyded kategóriába!
A köztudat és a szakirodalom jelentős része is általában párhuzamot von a DM és a kövérség közé. Mármint, h. a kövérség vezet a DM-hez. (most a 2-es típusúról beszélek)
De nekem gyanús, h. ez egyre kevésbé lesz igaz!
Annyira kíváncsi lennék, h. a PCOS csajok közül a sovány szekció felmenői hogy néznek ki! És hányan vannak, akik a lányukhoz hasonlóan évtizedekig soványak voltak és esetleg csak idős korban híztak el?

Kincs!

Nekem volt EDA-m. Igaz nekem a csaszi miatt.
Ha "meg akarod élni" a szülést, akkor ne kérj! Általában nem halnak bele a nők a fájdalomba, tehát valószínűleg túl lehet élni! :wink:
De nekem elég éles határvonal van az EDA előtti és az EDA utáni időszak közt!
Az EDA előtti időszakról annyi az emlékem, h. iszonyatos feladatnak tűnt a szülészethez vezető lépcsősor megmászása 5 perces fájásokkal, a borotválásnál pedig konkrétan az első húzásnál még éreztem, h. pengét kéne cserélni, de az azt követő időszak kiesett, tőlem akár meg is nyúzhattak volna.
Az EDA bekötésétől én is féltem, pláne mert ugye a dokim nem volt ott és így az ügyeletes kötötte be, aki igencsak fiatalkának tűnt (Meg is kérdeztem, h. neki is ez-e az első, de biztosított, h. csinált már párat :lol: . Utána bocsánatot kértem tőle ezért! :oops: ), az egészben csak az a nehéz, h. azt hiszed, nem fogsz tudni nyugton maradni annyi ideig, amíg beszúrják, de nyugi, kivárják a két fájás közti szünetet. Az érzéstelenítőt érzed (szúnyogcsípés), utána a többit már nem.
Kicsit várni kell a teljes elérzéstelenedésre, mert először csak próba adagot adnak, de állítólag 20 perc alatt áll be a zsibbadás.
Hát nem tudom. Ez totál ambivalens dolog, mert egyfelől rohadt hosszúnak tűnt a dolog, és azt hittem, h. én nálam nem hat, h. biztos rossz helyre adták stb.. Másfelől teljesen meglepődtem, h. a pótdokim milyen hamar beért és már tolnak is a műtőbe és már le is vagyok zsibbadva. Szóval időérzék ohne!!!! :twisted:
Az EDA után viszont totál kitisztul az ember tudata. Nincs fájdalom és még viccelődni is tud az ember. Nem folyik össze minden. Tudod, h. mi történik körülötted.
Sajnos úgy tudom a kitolási szakra meg szokták szüntetni az EDA-t, úgyhogy végülis EDA mellett is lehet szülésélményed, csak így az oda vezető út könnyebb egy kicsit!!!! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


(nekem EDA nélkül is tiszta volt a tudatom és ott beszélgettem a szülésznőkkel és a dokival... szerintem típus kérdése, én tudtam, hogy nem lesz vészes, anyukám is könnyen szült... érdemes megkérdezni a felmenőket. Én Lilla miatt nem akartam EDA-t, nem akartam, hogy "belőve" érkezzen meg a mi kis randa világunkba... Mondjuk ha oxitocin kellett volna lehet, hogy hamar megbántam volna ezt a döntésem:))

(ja... anyukám is csontsovány volt és mostanában hízott el.. igaz, ő olyanokat eszik, amiket én még akkor se ennék meg ha meghalnék a szénhidrátéhségtől.... és kólát iszik hozzá...)
Vendég
 


ja... és nekem nem nézték havonta az Hga1c-t... csak egyszer... az elején... utána xartak rá magasról... mindenki, mindenhol (vagyis a dokim pont 2 nappal szülés előtt lekérte, mert látni akarta, hogy nem-e azért olyan pici Lilla mert gond volt a cukrommal... de az az eredmény is tökéletes volt úgyhogy.... )
Vendég
 


Lányok nem szeretnék okoskodni....anno,mikor jártunk szülésfelkészítőre,beszélt minden féléről a szűlésznő,cukor,vérnyomás,toxémia stb.....Ő mondta(Őt idézem)Az a nő aki áll.fogyokúrázik,min.mennyiséget eszik az is a "korpáskeksz"---Őmondta-.----nincs hozzászokva a szervezete,édességhez,zsírhoz stbb,,,nekik ált.magas a cukruk.
Én azt gondolom,h a diéta nem terhesség alatt való,persze ha vki cukros,egyértelmű.Tudom láttam rajtad,h a kisfiad miatt csináltad,és minden elismerésem,mert ebből is látszik,h már mennyire szereted,de látod ,h tetszik neki a cukor:)
Mikor a Miron pocaklakó volt és éhes voltam,elkezdtem enni,mindig csuklott :wink: :D
Amit a Norkáék is mondtak,egyél töb ch,csináltass még egy vérvételt..+nézzes HgA1c-t.
Nyugodj meg,és figyú a hosszú hétvégén remélem nem az orrodat lógatod...emlékszel....kocsonya??????Abba nincs ch :lol:

jó éjszakát
Vendég
 


Csakegy és Rejoka! :)

Inkább azt mondom, hogy ki voltam bukva!
De mostmár tényleg teljesen jól vagyok!

Higgyétek el, hogy nincs nagy gond! :)

Elsőként mindig nehéz szembesülni a dolgokkal!

Megnéztem a tavaly február 21-én csinált 75gros cukorterheléses vizsgálatomat!

0 perc: 4,6
120 perc: 4,6 (már egy hónapja szedtem a metet, diéta nem volt, de az elején nem tudtam édességet enni, a met nem engedte! )
:wink:
És most 8,4 a terhelés!

Ennyit jelent a PCOS és terhesség!

Én a du sokat gondolkodtam a dolgon. És egyáltalán nem látom szomorúnak az elkövetkező (max) 20 hetet. :)

Meglátjuk, hogy az eddig követett diéta (3 óránként bevitt CH mennyiség), hogyan emeli a VC értéket egy órával evés után.
És módosítok, ha bármi gebasz van!
Ennyi lányok!

Hétfőtől pedig igénybe veszem a diabos doki segítségét.

Most hétvégén pedig elutazunk, eszem rengeteg kocsonyát (basszus akkor csalódás lesz, ha nem csinálnak :? ) rengeteg ecettel és hagymával! Kép

Ui: jól esik hogy törődtök velem :)
Vendég
 


Csakegy!

Ez a legtipikusabb félreértés az EDA-val kapcsolatban! Azt a liquortérbe adják, a vérkeringésbe nem jut át! A babába egy miligramm sem kerül be! A ded teljesen józanul jön! :lol:
Nem így az altatás és a Nitrogén oxidul, ami tényleg bejut a babákba!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Lányok, ott van az OGTT protokollban, hogy terheléses cukorvizsi előtt több napig napi 300 (!!) gr. CH-t kell enni.
Akkor ennek oka van.

Én most valahogy biztos vagyok benne, hogyha egy eleve kiéheztetett szervezetet sokkolnak terheléssel, nagyobbat durran az egész, nagyobbat, mintha nem "éhezett" volna.

Ezzel együtt, nem azzal van gond, hogy Kavicska diétázik és odafigyel. Nagyon szépen csinálja. Hanem inkább a vizsgálat helyénvalósága nem teljesen egyértelmű számomra. Azt tudjuk, hogy eleve az IR romlik is terhességben és magas az inzulin, meg a cukorválasz is romlik. A kérdés nem ez, hanem az, hogy a terhesség folyamán milyen a cukorszintje az illetőnek.

Tehát, ha valaki eleve metezik és diétázik terhesen, a sima vércukorméregetés, vagy tesztreggelis verzió ill. hba1c vizsgálat informatívabb lehet. De ez csak az én véleményem.

Kincs, sztem még oxitocinnal is ki lehet bírni a szülést EDA nélkül. :wink: Fáj, fáj a szülés, de nem erre kell programozni az agyat, hanem hogy ez a természetes és nem fáj az elviselhetetlenül. Egyébként én nem tudom hogy vagytok vele lányok, akik már szültetek, de egy ponton túl, mondjuk 3 perces fájásokon túl nem a fájások erőssége nő. Én azt éreztem, hogy csak egyre hosszabbak, egyre kevesebb idő van pihenni, elfárad az ember, csökken a tűrőképessége. De nem egyre jobban fáj. Vagy rosszul emlékszem és nekem sem volt tiszta a tudatom? :roll: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Amarilla!
Kis édes a babád!És milyen hatalmas!Hát nem lehetett semmi megszülni!

Csajok, jó hírem van:

HOZHATJUK HAZA A PICÚRKÁT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Most elmegyünk Keszthelyre a mamához, és majd onnan indulunk reggel, remélem jó korán!!!!!
Picúromnak kamrai szívritmuszavara van :( ,azt mondták, úgy néz ki, jóindulatú,(bár nem értem ez mit jelent),gyógyszer most nem szükséges ,de kontrollokra kell majd hordani, plusz időnként Pestre 24 órás Ekg-ra.
MÁR ÚÚÚÚÚÚGY VÁROM A HOLNAPOT!!!!!!!!!!!!!!!
ezoterike
 
 


Norka: én már nem tudom mi a helyzet a 3 percesekkel... bevallom egész szülés alatt fogalmam se volt róla, hogy hol tartok (a férjem nézte néha és ő mondta a dokinak... de én a mai napig sem tudom, melyik után mi jön és hány percesek után jön a kitolási... úgy voltam vele, hogy majd néhány nappal a kiírás előtt utánanézek:)))))... az viszont tény, hogy a végén, pont a kitolási szakasz előtt van egy olyan néhány perces rész ahonnan már nincs megállás (na nálam akkor szó szerint ugrálni kezdett Lilla a hasamban - amiből én csak annyit vettem észre, hogy nem tudom kontrollálni a levegőt és néha elakad... a férjem pedig annyit, hogy szó szerint ugrál a hasam:) azt mondja, döbbenetes látvány volt... )... de nálam utána azonnal jött a kitolás ami már (túl) gyorsan lefutott...

terhességi diab: engem legjobban az idegesített benne, hogy hetente kötelező raportra kellett mennem. Volt, hogy 24 órás pisit kellett gyűjtenem - mondjuk 2-3 felé és emiatt ugrott az egész napom stb. (elvileg a sotén minden héten ez lett volna!!!!!!!!). Én ezt teljesen felesleges szekálásnak éreztem. Elég lett volna ha 2-3 hetente megy az ember és közben telefonon bediktálja a mért értékeket... (a kórház mérésnél meg úgyis le lehet csekkolni a cukormérőt).. ráadásul folyamatosan inzulinnal is ijesztgetik az embert ami tök nagy genyóság.
Vendég
 


Norka!

Ez a legérdekesebb a dologban, h. a fájások erősségére vhogy egyáltalán nem emlékszem! Csak arra, h. megszűnt körülöttem az idő és a dolgok vhogy elveszítették a jelentőségüket. Csak én voltam.
Azt hiszem erre mondta vki, h. a természet így gondoskodik arról, h. az emberi faj ne halhasson ki! A nő a szülés után nem képes visszaemlékezni a fájdalomra, különben nem lenne hajlandó szülni többet! :twisted:
Szóval Kincs, fájni fog, de a jó hír, h. túlélhető és ha egyéb negatívum nem kapcsolódik a szüléshez, akkor csak a szépre fogsz emlékezni!
( Ezt kéne végre felfogniuk a szülészeteknek, h. nem csak a környezetet kell kicsicsázni, hanem alapvetően a személyzetet kell "bababaráttá" tenni! Hogy a szülő nőt ne érjék apró megaláztatások, amire viszont élete végéig emlékszik!)


Hilfe!!!!
A gyerek nem hajlandó elaludni!!!! Itt zsizseg, randalírozik és totál friss!
Bezzeg mi! :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ezoterike: hurráááá végre otthon lesz:))))

(apukámnak is szívritmuszavara van, emiatt megúszta a katonaságot, más gondot soha nem okozott neki, gyógyszert se kell rá szednie...)
Vendég
 


bababarát személyzet: hát nekem többet nem jönnek borotvával a közelembe... nekem az volt a legrosszabb élmény az egész szülésből (ld. ott tojtam, hogy ezek mindjárt levágnak belőlem valamit olyan határozottan kaszaboltak... pedig nem vágtak meg de nekem halálfélelmem volt szó szerint... szerintem ez adott esetben akár egy jól menő vajúdást is leblokkolhatott volna)
Vendég
 


Rambóka: pálinkás kenyér? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Vendég
 


Ezo!

Az azt jelenti, h. van egy kis szívritmuszavara, de ez nem befolyásolja komolyabban a szívműködését.
(Nem csak extraszisztoléi vannak időnként? Vagy tachycard?)
Ha az oxigenizációja jó, nem lilul, lehet, h. soha nem is kell majd vele foglalkoznotok!!!!
Jó, h. végre hazavihetitek! :D

Csakegy!

Lehet, h. kitartó nyomozással kell felgöngyölítenem a speed szállítóját! :twisted: (Hogy utána én is rendelhessek! :lol: )
De komolyan, olyan, mintha most kelt volna fel! :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


ezo, jaj de jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! örülök nektek!!!!! szeretgesd most extra sokszor a babádat. puszi halmok, dumcsi hegyek ezerrel :)

kincs, szülés....fáj, fáj. és ezt tudd is. de ez olyan jó fájdalom,aminek hihetetlen jó az eredménye. én speciel rögtön el is felejtettem a fájdalmat, ahogy zsuzsi őserővel kitört belőlem. és nemtom, de nekem két fájás közötti szünetek írtó jók votlak, és erre kell felkészülni,hogy sok erőt tudj ilyenkor gyűjteni. az meg olyan hihetetlen volt,ahogy jöttek a tolófájások. hirtelen úgy megváltozott a fájdalom. nem is fájdalom lett, hanem a derékban erős nyomás. de ez már még jobb, mert itt már tudod,hogy nemsokára jön a "végtermék" :D
nemtom, nekem vhogy 1 órán belül nagyon gyorsak lettek a fájásaim, így vhogy ez eltörrpül. de a kádat is ajánlom. nekem nem esett jól, de lehet a melegvíz is begyorsított. sőt.
basszus, nemtom bennem milyen hormonok bújdokolnak de vágyom a terhességre és a szülésre!!!! pff. nem-nem.még nem szabad :) szeretném zsuzsi minden felnővő percét még 100%ban élvezni. még vagy 2-3 éves koráig....

terhességi cukorb.: vki nézessen már inzulint is!! kíváncsi vagyok a nemterhességi állapotban lévőhöz képest milyen.

csokit ettem. fúj zsuzsi. nem szabad. ez van :D

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


borotválás: szerintem szülés előtt pár héttel rendszeresíteni kell. így nem ér meglepetés, és nem bent borotválnak.
beöntés: én kértem volna. ha lett volna idő. (de szerencsére nem volt semmi :oops: ...) de pl. én a szülés napján töbször mentem wc-re. szerintem a természet elintézte...de a glicerines kúpot érdemes betenni már otthon:) vhol eleve azt adnak.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


ja, és szülés utánra vigyetek be 1 nagy ásványvizet és döntsétek magatokba. ha erőszakkal,akkor erőszakkal. hogy tudjatok pisilni. katéterre senki sem vágyik olyankor....

és igaz. vmi normálisabb, emberibb személyzet. mert az ember leszarja, hogy hol van. de tényleg. anyitott ajtó sem érdekelt. (dokit sem... :evil: férjem csukogatta) szerintem (így utólag) a szülésznő a legfontosabb.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


rambóka, mákgubó??? :D
adjuk itt a jobbnál jobb ötleteket :D
dédnagymamám felfőzött mákgubót, betekerte nedves rhába és bedugta a gyerek szájába. volt ám alvás........... 8)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Rambóka: nincs a közeletekben Ringató? Ma voltunk Lillával és ma este olyan lelkesen ment aludni, hogy csak lestem... szabályosan megkönnyebbült... (napok óta először!!!)

(tök jó volt, valaki a gyereke kezébe adott egy cumisüveget valami színes lével... Lilla persze rástartolt és el akarta venni ezért a kezébe kellett adnom a sajátját... amit másik baba akart lenyúlni... így ő is megkapta a sajátját stb. A végén legalább 6 gyerek ült cumisüveggel a kezében:))) Lilla ráadásul ha piál akkor énekel is, ott röhögtem amikor beszállt ő is és együtt énekelt az asszonykórussal:))))) (megjegyzem nem hiszem el, hogy az első baba -volt vagy egy éves- ne bírt volna ki fél órát cumisüveg nélkül...)
Vendég
 


írtam már zsuzsi legújabb esti rituáléja?
mikor elalszik rajtam, beteszem a kiságyba. ekkor még féligalvás van. és elkezdi fúrni magát, és közben a kezével kaparászik,mint a tyúk.... :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


na, már mindenki alszik?:)
menjek én is, nehogy megszívjam :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


én nem alszom... most ettem meg Lilla holnapra készült sültalmáját... (csak mér nem akartam, hogy csak velem legyen tele a topik:)

Férjem dolgozik, megígértem neki, hogy megvárom... 1 körül ér haza...
Vendég
 


Dominak fáj a füle. nem aludtam egész éjjel, sót melegítettem, férjem tiszta hiszti. nem bírok visszaaludni.

kavicska azért PCO és terhesség nem jelenti egyértelműen a magas terheléses cukrot, nagyon sok embernek szuper jó maradt a cukra, volt olyan akinek mettel, volt olyan akinek met nélkül, diétával vagy anélkül. mindenféle verzió volt.

nekem megint valami nagyon nem stimmel. nagggyon szívesen beszélnék egy igen jó diabetikussal. nem endokrinológussal, nem nőgyógyival, valami szuperintelligens diabdokival, 20 év tapasztalattal a háta mögött, mi a véleménye ezekről.

jajj kocsonyát én is nagyon szeretem, most úúúgy megkívántam ahogy írtátok, de még nincs elég hideg hozzá, nem? :roll:

Kép

Kép
rejo
 
 


jaj, rejo! fülére vegyetek otosprint. azt hiszem ez a neve. nemtom gyerekeknek lehet-e. de én ezer éve ezt használom.
férjek meg ne hisztizzenek :) olyan puhakutyák :D
(na, jó. ez nem igaz....)

csakegy, ígyhát velem lett tele az oldal :) fent tudtál lenni,amíg férjed hazaért?
nálunk negyed 5kor volt kelés. de 9kor elaludt. aztán vissza is aludt.előbb majdnem felkelt manó, de még visszaaltattam. gyors megcsináltam a kecskerutámat.meg a tápit is zsuzsinak. több kell neki. tejem nem lesz több, az beállt egy bizonyos szintre. hiába próbáltam gyakrabban szoptatni :) de sebaj. van vmenyii, oszt jóvan.
ma 3 hónapos zsuzsi. :)

csövike, mindenkinek szép napot!!!! itt süt a nap.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Ezo nagy grat!!!Legalább ez a hsz örömhír volt!

A többi nem....számomra legalábbis. Nem fogok nekiállni vitatkozni, de ha én most lekvároskenyeret ettem volna kakaóval, egekben lenne a cukrom...olyan 8-as aztán kapnám a fasza inzulint...


dimet, nekem nézték az inzulint s dupla lett a terhesség alatt mint volt előtte.

Másik: pont azért kell 12 hetesennézetni a terhelésest, hogy a diéta ne befolyásolja, sztem. Nem véletlen nekem nem csináltak most terhelésest, hisz túl voltunkrajta és T is írt egy papírt hogy nekem ne csináljanak....

És Rambóka, attól még hogy valaki kövér nem feltétlenül lesz diabos, rengeteget ismerek, aki nemvolt az és nálam nagyobb. Másik, pcos és gdm összefügg....ez tény. Nekem családi okaim is vannak, a szüleim diabosak. Számomra egyértelmű volt a dolog, hogy én is az leszek előbb vagy utóbb.

Egy tény, én diétázok, nem hízok, mert a +1 kg nem nevezhető hízásnak a 31. héten. És igen, bűnözök én is, mert kell mert a szervezet igényli,nem is szabad éheztetni,. de kár, hogy amit Kavicsnak mondtam nem lehet mindent leírni, hosszú lenne....de vallom, kell a csoki, de nem mindig, csak ha igény van rá. Azt pedig lehet érezni.
Tegnap szinte csak csokikat ettem, hogy miért: mert a front miatt a kaja utáni cukrom 3,4 lett, enyhén alacsony és minden kaja utáni 4 alatt volt, éreztem, hogy kell a csoki, jól is voltam.

A szervezet nem hülye, jelez, ha kell neki más....de hogy állandóan kakaó, már bocsánat, de nem akarok 5 kilós gyereket és nem akarok az inzulkintól hipózni.

Asszem az, aki nem élte át ezt a helyzetet, nehezen tud véleményt alkotni....


És ezennel megkérhetnék mindenkit, hogy a túlsúlyomat hagyjátok békén???köszönöm.
Vendég
 


Lafi!

Jajj! Ne haragudj!!! Nem akartalak megbántani!!! :oops:
Én is a gömbölyded kategóriába tartozom!!!!
Kérlek ne vedd a szívedre! Nem azért mondtam!
Ígérem soha többet nem fogom emlegetni a túlsúlyodat!
(Pláne azért, mert nemsokára egyáltalán nem is lesz!!!!! :wink:)

Én éppen azt mondtam, h. ugyanúgy, ahogy még mindig él az a tévképzet a dokikban, h. a PCOS-s nő dagadt szőrös yeti (pedig, ha megnézzük bármelyik talis képet egyáltalán nem jellemző a dolog!), ugyanígy él az a tévképzet is, h. a kövér nők lesznek terhességi diabosok, pedig nem hiszem, h. ez igaz lenne!
Hálistennek a legújabb kutatások egy része már kifejezetten a sovány PCOS-sokra fókuszál!

És mégegyszer elnézést, ha magadra vetted, tényleg nem akartalak bántani! :(

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


lafi nem akarok én sem vitatkozni. nem azt mondtam, mindenkinek kakaót meg lekvárt kéne reggeliznie terhesen. Isten ments!

De azt nagyon jól írod, mindenki érzi mire van szüksége,én akkor azt éreztem, arra van szükségem. követtem a testem hívó szavát.

és ebben a kakaó-reggeli dologban az az érdekes, hogy ennek ellenére (vagy pont emiatt? én már nem értek semmit...) iszonyú jó maradt a cukrom. jobb volt akkor mint most.

ja, és nem szültem 5 kilós gyereket, és soha nem hipóztam terhesség alatt! :wink:

lafi nehogy félreérts! ennyire különbözőek vagyunk!!

arra is gondoltam, az a sok kilo amit híztam terhesen az nem kéne...azmiatt jó lenne talán diétáznim köv. terhesség alatt?de el kell mondjam lányok, a terhesség alatt felszedett kiloim, mindkét esetben, mindenféle diéta nélkül maguktól elmúlnak nálam, mire a gyerekek 1 évesek lettek. ez most is így volt, rajtam már az a plussz 12 kilo van, amit a diane alatt szedtem fel, terhesség előtt. annyi kilo vagyok, mint terhesség előtt.

szóval lehet én szervezetem úgy gondolja, nem bírnám máshogy az éjszakázást, szoptatást csak ezekkel a tartalékokkal? nálunk a családban különben pl. unoketósm is ugyenennyit hízik terhességek alatt, extra vékony, ahogy okr írta ez is tuti genetikai.

na mindegy nem filozofálok tovább, ahogy kavics írta nekem én sem értek semmit, tök nagy egyveleg ez az egész.

Kép

Kép
rejo
 
 


ezo, örülök nektek!

érdekeseket irtok.

én terhesen, napi 1 tábla csoki mellett 4 terheléses cukit produkáltam.
2 hónapja 7. :cry:

én 10 kilót szedtem fel, és egy deka se ment le belőle. ugyanannyit eszem, mint a terhesség előtt, kevesebbet nem tudok,igy is folyton éhezem. ha próbálok diétázni, nincs erőm cipelni a 10 kilós kis sózsákot. :roll

lafi , ha birod terhesen a diétát, klassz. én nem bírtam volna.
mindenesetre remélem nem maradok ennyi.

Kép

Kép
csillagfény
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?