Új privát üzeneted érkezett!

Betsy!
Nagyon profi a táblázat! Tényleg nem sok különbség van az adatok között. Szinte csak 1-2 mm. Szerintem kb. egyforma babák lesznek. A súly az tényleg csak egy becsült érték. Petikéd valóban nem volt nagy, főleg úgy, hogy a 42. hétre született. Szerintem nem is kell ennél nagyobb gyerek, hiszen épp elég őket a világra hozni még akkor is, ha átlagosak. Tényleg, neked milyen volt a szülésed? Nem félsz, hiszen hamarosan itt az időd?

Gondoltam, akkor én is csinálok egy táblázatot, de ebben még sokkal kevesebb adat van. Előbb-utóbb az enyém is tele lesz. Ugye? :lol:


Levike Babuci
BPD 48,2 43
HC 175,5 170
AC 159,6 129
FL 31 32

Sajnos táblázatot nem sikerült ide bemásolnom a bénaságom miatt, úgyhogy csak simán itt vannak az adatok. Azt gondoltam a nagy számgéptudásomml, hogy csinálok egy táblázatot a Wordben, aztán meg egyszerűen ide bemásolom. :shock: Dehát úgy látszik ez így nem jó. Kérlek ne nevess ki, de úgy látszik nagyon béna vagyok. :oops:

Kép
tulipán75
 
 


Hát ez marha jó! Előbb még szép oszlopban rendezettem voltak az adatok most meg csak úgy egymás mellé halmozva. Hát én már soha nem fogom ezt a masinát megérteni.

Kép
tulipán75
 
 


Reménykedő!
Én is láttam már régebben Horoszkópos újságban táblázatot, és bennem is felmerültek ezek a kérdések akkor, amikor a Babacinkat terveztük.Szerintem úgy van, hogy amikor a neten jelöli, hogy átmegy a másikba, akkor már teljesen abban a jegyben lesz, és gondolom előtte van az a fázis, amikor átmeneti állapotban van. Ezt persze csak én logikáztam ki az újság és a Holnaptár alapján.
Szerinted Betsy?

Szerintem ott az adatoknál valamit összekutyultál, de azért értettem, hogy mit akartál kihozni belőle. Amúgy nekem az ovulációs teszt szerint pont olyankor érett meg a petém, amikor a Hold valamikor 12 és 13 óra között váltott.

Kép
tulipán75
 
 

 
 

Sziasztok!Szeretném a segítségeteket kérni a Jónás naptárral kapcsolatban.Megcsináltam magamnak a naptáram az astros oldalon.Ma van a J.napom,de viszont ma jött meg,az előző 3 napban megtettünk mindent amit tudtunk.De nem értem azt ,hogy én most is teherbe eshetek,hogy megvan?Vagy ez ,hogyan működik?Aki tud legyenszives segítsen mert már nem értek semmit.Volt már valaki hasonló helyzetben?Még egy kérdés:Álltalában bejön ez a módszer?Előre köszönöm a választ!
rena85
 
 


Rena!
Olvasd el az előző oldalom d.dodó hozzászólását, és azt, amit arra írtam válaszként. Szerintem teljesen ugyanaz az eset.

Kép
tulipán75
 
 


Szia Tulipán!Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod!Hát ezek szerint van egy kis reménykedésre okom.Már nagyon el vagyok keseredve :( úgyhogy már csak a jónásban bízom,mert mióta próbálkozunk a középidős dolog nekem nem jött be.Mégegyszer köszönöm!
rena85
 
 


Szia Rena!
Hány cikluson keresztül próbálkoztatok a középidővel?
Az ovulációs teszted próbáltad? Orvoshoz fordultál?
A tesómék is már 6 hónapja próbálkoznak, és tőlem kért a hugom "szakmai" tanácsot, ők is eddig középidőben próbálkoztak, és 2 alkalommal a Jónás szerint is, de sajnos még nem jött nekik össze. Most már vett ovulációs tesztet, pont tegnap telefonált, hogy jól mutatta neki a teszt az lh csúcsot. Úgyhogy ma lesz, vagy volt, (azt nem tudom) az akció, mert ők kisfiút szeretnének, mert ha már egyszer pontosan tudja a peteérés napját, akkor annak az esélyét is meg szeretné növelni, hogy a vágyott nemű gyermek szülessen.

Kép
tulipán75
 
 


Betsy??????
Mizu?
Az előző oldal tetejét elolvastad?

Kép
tulipán75
 
 


TULIPÁN: Az előző oldal tetejét? Nem ezt az oldalt? :wink: A táblázatot nem lehet csak úgy simán bemásolni, hanem kép formátummá kell alakítani, majd max. 600x600-as méretre kicsinyíteni, és úgy lehet feltenni. Ha érdekel a "technika", szívesen leírom :)
A szülésem története röviden: 42.héten megindították, kaptam zselét, attól rögtön 2 perces fájásaim lettek, de ezek estére el is múltak. Másnap újra megindították, zselé, burokrepesztés, oxitocin infúzió, méhpuhító stb. fájások voltak rendesen, viszont 2 nap alatt fél ujjnyit tágultam (1-ről 1,5-re), ezért döntött a doki a császár mellett.. Még nem beszéltünk róla, hogy ezúttal van e esély sima szülésre, de bárhogy is lesz, nem félek tőle, Petinél se féltem, bár végig izgultam, hogy csak császár ne legyen, aztán mégis..
Neked gondolom mind3 fiú simán, könnyen meglett!? A nevüket nem árulod el? Azt már tudom, hogy a legkisebb Levente :)
Vendég
 


Szia Tulipán! A középidővel 3 és fél éve probálkozunk.Jónás módszerrel ez volt az első (okt.15).Voltunk orvosnál,a férjemmel úgy néz ki minden rendben,nálam találtak egy kis problémát magas a prolaktinom erre szedek gyógyszert.Remélem a tesódéknak bejön a fiucska!Probáltam a tesztet de csak egyszer,mert ugye úgy írja,hogy a 9. naptol csináld nekem az 5. teszt mutatott halvány csikokat úgyhogy többet nem csináltam.Nem tudom ebben a Jónás módszerben mennyire lehet bizni,de én nagyon remélem,hogy ezzel végre sikerüni fog a pici.Neked bejött a J. módszer?
rena85
 
 


Rena!
A 3 és fél év az tényleg nagyon sok.
Mióta szeded a bogyókat?
Én nem tudom, hogy valójában nekem hogyan sikerült. Nálam abban a hónapban amikor összejött a baba, akkor én teszteltem, és az ovu teszt szerint a pé. előtt 3-4. napon voltunk együtt. (merthogy kislányt szeretnénk) Aztán a Jónás abban a hónapban úgy jött ki, hogy pont kislányt mutatott, de a várható mensi előtt két nappal. Így mi a Jónás nap előtt is voltunk együtt két nappal. (vagyis a várható mensi előtt 4 nappal). De nem jött mensi. Sikerült a baba. Én egy kicsit jobban bízom a tudományos, és kézzel fogható dolgokban, kicsit nehezen képzelem el, hogy a Jónás szerint jött volna be. Viszont amikor elmentem az első UH-ra, akkor a doki szerint olyan idős terhes voltam mintha a Jónás szerint fogant volna. (természetesen az utolsó mensitől számolva a terhességet) A következő uh-on pedig már azt mondta, hogy hááát ez megfelel a számított hétnek. De még ekkor mindig nem láttam valami határozottnak a dokit. Végül a 20 hetesen pedig márcsak néhány nap különbséget észlelt. Úgyhogy ezt már nem lehet tudni, hogy valójában mikor fogant.

Nagyon érdekes ez a Jónás annyi esetet olvastam már, hogy sikerült, és a mensi napján is. És olyanok akik évek óta próbálkoznak. Egyszer nekem egy nődoki mondta, hogy az ő nővére a menstruáció alatt esett teherbe. Ő sem tudja mit gondoljon.

A tesóm meg reggelt küldött egy üzenetet, hogy mégsem volt semmi, mert nagyon rosszul érezte magát, teljes dögrováson volt. Úgyhogy nekik valószínű, hogy most nem lesz baba, hiszen a további napokban már valószínűleg lecsúsztak az esélyekről.

Kép
tulipán75
 
 


Betsy!

Tényleg megint béna voltam, ennek az oldalnak a teteje, és egy előző hozzászólásom, de jól összekutyultam. A lényeg, hogy megtaláltad.

Akkor te tudod, hogy a kibabát nem a gólya hozza, hanem rendesen megszenvedünk érte, hiszen éreztél erős fájásokat nem is kevés idejig, ráadásul oxytoxint is kaptál, ami szerintem őrüln erős fájásokat tud produkálni. (bár szerintem ez a mennyiségtől is függ) Aztán utána még a császár utáni kellemetlenségekben is volt részed. Erős csaj vagy, hogy nem félsz. Ügyi vagy!

Látom rám azt gondoltad, hogy mivel 4.-ről van szó, akkor belőlem biztosan potyogtak a gyerekek észrevétlenül, ezért merem bevállalni a szüléseket. Hát tévedés. Oxytoxinnal szültem mind a 3-at, nagyon erős fájásokkal. A harmadikat szenvedtem meg a legjobban, pedig azt hittem az már üdülés lesz, ugyanis a a 2.-kal feleolyan gyorsan tágultam. Mégis bevállaltam a következőt, mert a végén minden fájdalom elmúlik. Amúgy én nagyon féltem minden szülésnél. Az elsőnél azért, mert nem tudtam mi vár rám. A másikaknál pedig azért mert már ismertem azokat a rettenetes fájásokat. Érdekes, hogy van olyan, aki szerint nem olyan vészesek azok a fájások. Szerintem az szerencsés, hogy olyan adottságai vannak,hogy másként reagál azokra az összehúzódásokra. Tudod kinek kívánom azokat a fájásokat? A nődokiknak, mert azok annyira ellenzik a fájdalomcsillapítást. Nekem legalábbis nem adtak, hiába kértem.

Kép
tulipán75
 
 


TULIPÁN: Nem gondolom, hogy belőled potyognak a gyerekek észrevétlenül, csak általában a 2. 3. szülés könnyebb, mint az első. Ezek szerint kivétel vagy :) A fájdalomcsillapítót itt sem ismerik nálunk. Nekem az egészben az volt a legrosszabb, hogy a fájások aladt feküdni kellett, mert egyik kezembe az infúzió ment, a másik oldalt meg az NST, és sehogy se tudtam fordulni, a doki meg mindig akkor vizsgálgatott, amikor pont jött egy fájás.. Ja, és közben meg végignéztem, ahogy mellettem szül egy csaj..
Vendég
 


Szia Tulipán! Ez a második hónap,hogy szedem a gyógyszert,újabb vizsgálatra pedig csak novemberben megyek.Addig nagyon jó lenne ha természetesen összejönne mert ha nem jön össze akkor olyan szurit kapnék amit nagyon nem szeretnék.Olvastam,hogy neked már több gyerkőcöd is van,gratulálok!Ez a menszesz alatti teherbe esés nekem kicsit furcsa merthát ugye akkor tisztul ki egy nő,és ha meg is foganna a baba akkor kilöködne a menszivel.Vagy nem?Ugyhogy szerintem most nekem sem sikerült.A tesómnak kiderült,hogy kismama vissza számoltam neki a Jónást és valószinüleg azon a napon fogant neki a baba,de lehet,hogy nem a Jónás segítségével fogant mert közel volt a középidejéhez,na mindeggy legalább neki sikerült!
rena85
 
 


Betsy!
Nagyon rendes vagy, hogy segítenél táblázatot csinálni, csakhogy nálam az a probléma, hogy azt sem tudom, hogy ha kész a táblázat, akkor hogyan kellene azt képpé alakítani, aztán azt lekicsinyíteni. Úgyhogy én nagyon értetlen tanuló lennék. Sajnos a képekkel egyáltalán nem tudok mit kezdeni. Azt sem tudom hogyan kell azt ide-oda rakosgatni. Biztosan megtanulnám, ha lenne rá szükségem, de eddig még nem nagyon volt.

Tényleg érdekes, hogy vannak országok, ahol természetes, hogy a nők fájdalomcsillapítóval szülnek, nálunk meg a legtöbb helyen hülyén néznek ránk, hogy ilyet szeretnénk. Pedig még Czeizel is termeszetesnek tartaná, (nemrég épp erről beszélt egy műsorban) hogy a nő saját kérésre had döntse el, hogy kér-e fájdalomcsillapítót vagy sem, és ezt lehetővé kellene tenni minden kórházban. Azt is mondta, hogy a szülés valóban nagy fájdalommal jár, és ennek az elviselése a szívsabbik nemre hárul, hiszen ha a férfiaknak kellene világra hozni a gyerekeket már kihalt volna az emberiség. Ez a megjegyzése nekem nagyon tetszett. :lol: :lol:

Rena!
Igen, nekem ez már a 4. gyermek lesz. Valójában az 5. terhesség, de egy kisbabát elvesztettem, jó a rosszban, hogy még az elején a 8. héten kiderült, hogy a magzat nem él, így művileg kellett megszakítani a terhességet. Ez altatásban ment, testi fájdalmat nem éreztem, csak lelkileg volt nehéz. De azt hiszem még mindig jobban jártam, mint azok a szegény kismamik akiknek később derül ki valamilyen gond, és meg kell szülniük idő előtt a kisbabájukat.

Szóval van 3 gyermekem, úgyhogy nem unatkozom, szabadidőmben pedig egyetemre járok, úgyhogy tanulok, és gyermekeket nevelek, egyelőre ez az életem. Csavargás, barátnőzés nincs, ettől függetlenül nagyon jól érzem magam a bőrömben.

Látom te is kicsit kételkedve fogadod, hogy a nő mensi alatt, vagy közvetlenül előtte teherbe essen. Azért nagyon jó lenne, ha nálad is beigazolódna a csoda, - mert ugye csodák vannak, - és együtt lehetnétek kismamik a testvéreddel.

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a betolakodásért, egy jótékonysági felhívást szeretnék közölni Veletek!

Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005
kkriszi
 
 


Szia Tulipán! Nagyon sajnálom,hogy elvesztetted a kisbabád! :( Mozgalmas lehet az életed három picivel,ráadásul még suliba is jársz.Mikorra várod a picit?Tényleg jó lenne ha a tesommal eggyütt várnánk babát,jó lenne ha megtörténne a csoda! :)
rena85
 
 


Szia Rena!
Február közepére várom a kisbabámat. Tényleg nem unatkozom, de nem három picim van, ugyanis kettő már nem számít picinek, bár velük is van elég tennivaló. Velük sokat kell tanulnom, és ellenőriznem, hogy minden gördülékeny legyen az iskolában. Számomra fontos, hogy a gyerekek jól teljesítsenek. Én mindent megteszek. Van egy 13, egy 8 és egy 2 évesem.

Szerintem hamarosan neked is lesz, ha Jónáska nem is tudna segíteni, majd az orvosok és a gyógyszerek biztosan megteszik. Mondtad, hogy egyszer próbáltad az ovu tesztet. Igaz rá van írva, hogy a 9. naptól kell kezdeni, de ha én akkor kezdtem volna, akkor nekem sem mutatott volna semmit. Nekem kb. 17-18. napon szokott lenni a pé.-m, a ciklusom 31-32 napos volt, de 34 is előfordult már. Az ovu teszt a 13. napon kezdett mutatni halvány vonalat. Én három hónapig használtam, aztán már nem volt rá szükségem. Hát ráment 3X3000 forint, de én nem sajnáltam erre a célra. Lehet, hogy neked is ki kellene próbálnod, hiszen ha már szeded azokat a hormon bogyókat, akkor már jó esélyeid lehetnek Innentől kezdve mi pedig csak annyit tehetünk a cél érdekében, hogy a lehető legalkalmasabb időben akciózunk. Az ovu teszt ebben segít.

Ha véletlenül kellene szurira menned, szerintem ne félj tőle, ha ez segít, akkor csak örülj neki, és fogd úgy fel, hogy ezzel közelebb kerülsz a vágyott kisbabához.

Kép
tulipán75
 
 


Szia Tulipán!Február az már mindjárt itt van,gondolom már nagyon vájátok a kicsit.Nagyon aranyos vagy,hogy biztatsz,sokat segít nekem!Lehet,hogy mégis megpróbálkozok az ovu tesztel hátha bejön nekem is. :) Szerintem nagyon jó,hogy odafigyelsz a gyerekeid tanulására,ha eljutok oda én is biztosan így fogok tenni.A szurit mindenképpen vállalni fogom,csak azért félek egy kicsit.
rena85
 
 


Szisztok!

én régebben írtam ide is de át mente, egy másik topikba . Nekem is van 2 fiam 4 és 1,5 évesek most várom a harmadik babánkat akit lánynak terveztünk de a mostani uh-n azt mondták "nem tenné rá a dokinő az életét de ugy nézi kisfiú lesz" pedig ovu tesztet használtam és a 17. napon még nem mutatott semmit a teszt és volt akció is de a 18. napom már mutatott a teszt két csíkot tehát valahogy úgy volt a pé-m és látjátok lehet mégis kisfiam lesz pedig kislányt szerettünk volna.
Bocsi hogy leírtam nektek az én tapasztalatomat . Ja és használtam ecetes öblítést is és joghurtos tampont is akció előtt!!!

Na megyek nem zavarok!

Sziasztok!
Tulipán!
Neked szorítok hogy kislányod legyen a szíved alatt!

Kép
Kép
Kép
márti80
 
 


Rena!
Örülök, hogy ha mással nem, de lelki támogatással, és saját tapasztalatokkal tudok segíteni. Most hányadik ciklusnapon jársz? Már be vagy jelentkezve az orvoshoz? mert azt mondtad, hogy novemberben mész. Az mindjárt itt van.

Márti!
Örülök neki, hogy megosztottad a tapasztalatodat. Szerintem még nem tuti, hogy fiú lesz, hisz a doki sem mondta biztosra. Nekem a 3.-nál tutira mondták a lányt, még képem is van a "szeméremajkakről". Hát mégsem lett az. Azóta eléggé kiábrándultam az uh-ból. Most pedig amikor a 20. héten az uh-ra mentem, azzal kezdtem, hogy nekem ne mondjon semmit a neméről. Pedig ha nagyon akarnám már tudhatnám.

HÁt mi is azzal a módszerrel próbálkoztunk (csak ennél a babánál), amelyikkel te. Ez eléggé nehéz, hiszen itt minden óra számít. Czeizel szerint pé. előtt 12-24 óra fiú, 36-48 lány. Ehhez képest Shettles azt mondja, hogy az y-ok max. 2 napig élnek, tehát ha 3-4 nappal előtte próbálkozunk, akkor jók az esélyek. Czeizel még beszélt arról is, hogy van egy időszak amikor mind a kettőnek egyforma esélye van. Na most mi van ilyenkor? Mivel ennyire szoros az időhatár szerintem az sem mindegy, hogy este vagy reggel van akció. Dehát egyikünk sem jósnő, hogy annyira tutira tudja, hogy mikor lesz. Szóval nagyon nehéz. Bezzeg fiút mennyivel könnyebb lenne, igaz? Neked az ovu teszt semmit sem mutatott a 17. napon? Halványat sem? Én úgy számoltam, hogy először leteszteltem a tesztet, hogy nálam hogyan jön, hány nappal a halvány után lesz erős, és így csíptem el a 3-4. napot.
Tehát:
Máj. 23. 13. cn. halvány csík akció
máj. 24. 14. cn. halvány csík akció
máj. 25. 15. cn. fele erős cs. semmi
máj. 26. 16. cn. + teszt semmi
máj. 27. 17. cn. + teszt semmi
Tehát nekem két nap egymás után + volt a tesztem, ami azt jelenti állítólag hogy a peteérés csúszik, tehát valószínűleg a 18. c.napon volt. Dehát ez nem biztos szerintem lehetett a 17.-en is. Mi az ebéd utáni szieszta időt használtuk az akcióra, tehát nem az estét, úgyhogy azért szerintem kb. 72-100 óra telhetett el a pé.-ig. Hát ha jól számolok. Neked mennyi idő telhetett el? Ki tudod kb. számolni? Emlékszel, hogy este, vagy reggel volt-e az akció?
Ja! még valami, azért ha a hüvelyöblítést is megcsináltátok, akkor pedig a fiúknak el kellett volna fáradniuk. Szóval még ne fessétek kékre a babaszobát :lol: :lol: :lol:
És a Hold nálatok hogyan állt azt tudod?
Nálam nem biztos, mert május 28-án délben ment át a lányba, előtte meg ugye bizonyos idejig mindkét nemű gyerek lehet. Tehát ha nekem 28-án, azaz a 18. cnapon délután érett meg akkor a hold szerint lány, de ha előtte, akkor meg ki tudja? Azt nem tudom, hogy mennyi idő kell a Holdnak, hogy átmenjen az egyik jegyből a másikba, úgyhogy nem tudom meddig tartott a tuti fiús időszak a Hold szerint. Te tudod ez hogy van?

Remélem jelentkezel!

Kép
tulipán75
 
 


Szia!

Köszi hogy leírtad a véleményedet ez sokat jelent nekem.
Na mi a 17. napon akcióztunk és akkor halvány csíkos volt a teszt ami mások szerint akkor még negatív tehát nincs pé-m, de viszont 18. napon erős két csíkos volt este a teszt és másnap 19. napon pedig nem olyan erős csíkos volt de nem is halvány csíkos a teszt júl.29-én volt az akció akkor még fiús övben állt a hold és ha jól tudom csak 31.-én váltott lányosba júl.31-aug.2-ig volt lányos öv ha jól néztem meg . Hát baromira kivi vagyok mi lesz jó volna már egy puncis is a családba bár gondolom te is így vagy vele?????!!!!!! Azt olvastam hogy az ingába te nem hiszel mert nem azt mutatta ki ami van??? vagy rosszul értelmezem? Nálam két fiút majd egy lányt mutat lés ha a tenyeremnél tartom az ingát iott meg egyből lányt jelez és ha másnak megcsinálom ott a tenyerén aki nem terhes annak meg se mozdul az inga. Te nem próbáltad még ki???? A hasamon is lányt jelez hát bár nem hiszek az ilyesmibe de hátha van benne valami majd 20-án megyek uh-ra és kiderül mert megfogom kérdezni a nemét !!!
Na szia majd még írok!!!

Kép
Kép
Kép
márti80
 
 


Tulipán!Nagyon jó,hogy ilyen részletesen leírtad,hogy ti,hogyan próbálkoztatok az ovu tesztel!Most vagyok a 7.ciklus napomon.Elhatároztam,hogy ebben a hónapban kipróbálom azt,hogy kétnaponta akciózunk a termékeny időszakban.Szerinted bejöhet?Dokihoz csak akkor tudok bejelentkezni ha már megjött,mert a menszi 3. napján kell a vérvételt megcsinálni.Ha pedig a 3. nap a hétvégére esik akkor csúszok vele pár napot. Márti! Te csak a baba nemének meghatározására használod az ingát,vagy álltalános dolgokra is?Csak azért kérdezem mert én hiszek benne.
rena85
 
 


Szia rena85!

Hát valahol próbálok hinni az ingába mert az egyik barátunknál is most lesz a 3. baba és náluk is már van 2 fiúcska és mondtam neki ne mondja meg az uh eredményt csak az inga után én meg csináltam neki és 3.-ra is fiút jelzett és az uh szerint most volt 28 hetes terhes fiú lesz nekik megint én reménykedem benne hogy nem kukacos lapul a pocimban. Most utána olvastam hogy az inga tud igent és nemet mondani a forgásával ha megegyezik az óra járásával igen-t jelent ha ellentétes akkor nemet. Meg kérdeztem az ingától hogy az első gyermekem fiú-e a körforgása igent jelzett, majd rá kérdeztem a második gyermekem lány-e mire nemet jelzett és rá kérdeztem a harmadikra hogy lány gyermek-e és igent jelzett hát ezek után reménykedek most már csak és bízok hogy csajszika van oda bennt.

Na megyek mert nemsokára hozza haza anyám a fiaimat mert tegnap óta nála vannak.
sziasztok!

Kép
Kép
Kép
márti80
 
 


Márti!Remélem tényleg kislányod lesz!Szorítok! :)
rena85
 
 


Sziasztok Csajok!!! Megcsináltam a vonalzom. És hogy tudom fel rakni? Meg azért is vagyok itt mert érdekelne a kisbabám megfogant neme. Nagyon kislány párti vagyok és azt szeretnék. Irjatok milyen adatok kellenek hozzá. Azt hiszem születési dátum?? 1977.05.30. Valaki megcsinálná nekem???
oszman777
 
 


Rena!
Szerintem sikerülhet ha kétnaponta próbálkoztok a termékeny időszakban. Amennyiben neked mindegy a kisbaba neme, vagyis azt nem szeretnéd befolyásolni, akkor ha vettél tesztet, akkor amint elkezni mutatni halvány vonalat, akkor minden másnap próbálkozzatok. Amikor a teszt +, vagyis egyforma vastag a két vonal akkor feltétlenül, még akkor is ha előtte való nap volt akció, mert ez és a következő nap a legesélyesebb. Ha ekkor van valami akadálya a dolognak, akkor még másnap délelőtt szerintem. A szakirodalmak a legoptimálisabbnak a peteérés előtti 1 napot nevezik meg, ekkor egyébként a nemét illetően mindkettő esélyes.

Márti!
Én tényleg nem hiszek az ingában. Nekem a hasam fölött mutatott kislányt amikor kisfiú volt benne. Most a csuklómon megcsináltam, mutatja a 3 fiút, és utána egy kislányt, de akkor sem hiszek benne. Szerintem az inga mozgását mi okozzuk azzal, hogy nem tudjuk tljesen modulatlanul tartani. Én megpróbáltam úgy, hogy felfordított szék lábára akasztottam, hogy ne legyen kitéve semilyen mozgatásnak, alátettem a kezem, meg sem mozdult. Aztán a férjem tartotta az ingát, azt mondta, hogy úgy tudja úgy tartani, hogy nem mozgatja, hát ekkor sem mozdult meg. Emlékszem én is mennyire bíztam benne a 3. gyereknél, főleg azután, hogy a szülés előtt néhány héttel kiderült, hogy mégis fiú lesz. Ez volt az egyetlen reményem. Nagyon jó lenne, ha tényleg lenne benne valami, és annak idején valamit elrontottam, mert akkor most nekem is és neked is kiscsajunk lenne.

A Hold állása szerint akkor te is hasonló cipőben jársz mint én hogy nem tudni, hogy valójában melyik övben volt a pé. Ugye? Te is így vetted ki?

Oszman!
Ha tudok segítek, én már régen csináltam, de talán még emlékszem rá. Először is kérdeznék. Már kismama vagy, és így szeretnéd tudni, vagy csak ezután próbálkoztok? Ha kismama vagy, akkor már nem olyan egyszerű. De kellene, hogy mikor volt a fogantatás, nem az akció a fontos, hanem, hogy mikor érett be a petesejted, ha ezt nem nézted, akkor nem lehet pontosan meghatározni. Valamint, hogy a Jónás napon próbálkoztatok-e. Ha igen, akkor az jó, mert így valószínűbben meg lehet tudni. A Jónás napod kiszámításánál kellene a születési dátumod, jobb ha megvan az óra és a perc.

Kép
tulipán75
 
 


Tulipán75!!! Születtem 1977.05.30 15:15-kor. Igen kismama vagyok már. Oktober 26.án készült a baboca. Hogy ez Jonás nap-e!? nem tudom. Vanalzot hogy tudom felrakni,már elkészitetem,kaptam imélbe kodot. ÉS?? Ez után?? HOva kell azt bemásolni??
oszman777
 
 


Tulipán!Köszi,hogy leírtad a teszt lényegét!Van egy olyan érzésem,hogy nekem eddig azért nem sikerült mert mindíg megvártam,hogy 37 fölött legyen a hőm,amikor a tüsző elvileg megreped, és akkor volt akció.Az elötte lévő pár napot kihagytuk a jobb minőség érdekében és szerintem mire a kiskatonák odaértek a pete elöregedett.Most akkor belevágunk a kétnapos akciókba így körbevesszük remélhetőleg a jó napot és talán sikrerül! :oops: A baba neme nekem mindeggy csak legyen!!!!A párom nagyon szeretne kislányt mert nemigazán van a családjukban,elég fius család.Voltam pár hónapja természetgyógyásznál ő azt mondta,hogy fiu foganására alkalmas petefészkeim vannak.Nem tudom,hogy ezt ,hogyan érezte!?
rena85
 
 


Tulipán!Remélem nem kérdezek hülyeséget,de szeretném megkérdezni,hogyha bekövetkezett a peteérés utánna még hány napig érdemes akciózni?Vagy utánna pihentetni kellene?Remélem tényleg nem kérdeztem nagy butaságot!
rena85
 
 


Hát igen, a hő az akkor megy már fel, amikor a peteérés megtörtént, az utáni napon. A petesejt pedig a tüszőrepedés után kb. 24 óráig él. (szegényke, csak ilyen rövid idejig :cry: )Az is elképzelhető, hogy olyankor, amikor a hő felmegy még beleesik abba az időbe, hogy a petesejt képes befogadni a spermát, de ez már nem olyan optimális. Azt nem tudom pontosan, hogy mennyi idő kell a spermáknak,hogy eljussanak oda, talán néhány óra, de ez is számít. És az ugye, hogy ha reggel mérted a hőt, hogy felment, (akkor már előző nap megvolt az ovuláció) és ha az akció csak este volt, akkor megint elment 12 óra, akkor már le is késtél róla. Szóval nem egyszerű a dolog az biztos. De ki mondta neked, hogy akkor akciózzál? Olvastad valahol?

Én is akartam valamit kérdezni. Ezt a természetgyógyász magyarázta valamivel? Én már nagyon sokat olvastam ebban a témában, de sehol nem találkoztam azzal, hogy a petefészek bármilyen tulajdonságán múlna a gyerek neme. Hát ez nekem új, de szívesen megtudnék róla valamit ha lehet.

Kép
tulipán75
 
 


Tulipán!Ha jól értem akkor azt irtad,hogy a hőmérséklet emelkedés elötti nap a jó az eggyütlétre mert akkor van ideje a spermának eljutni a petéig.Remélem nem baj,hogy értetlenkedek csak szeretnék mindent biztosra tudni.Ha nem gond írok egy példát és szeretném a véleményedet kérni.Pl:14.napomon36,5 a hőm,15.nap 36,9,16.nap37,00,17.nap37,2 utánna1,2 tized fokkal leesik.Akkor most melyik napra kellene időzítenem mivel napról napra emelkedik a hőmérsékletem?Nem szeretnélek semmilyen hülyeséggel traktálni de ez nekem fontos,ha tudsz légyszives segíts!Amúgy valahol még régebben olvastam arról,hogy mikor kell akciózni és valahogy megragadt bennem.A természetgyógyász akinél voltam a lábamban lévő idegvégződésekből tudott megmondani sok mindent,de abban a pillanatban amikor azt mondta,hogy fiukra van a szervezetem jobban ráálva éppen a jobb petefészkem nyomkorászta,ami nem a legkellemesebb volt.Állítólag már sok nőnek segített,hogy babája legyen,nekem nem jött be.Ő külföldről jött és ott is tanult meg mindent.
rena85
 
 


Igen, a hő emelkedés előtti nap a peteérés napja, ekkor kellene a mintagörbe szerint lemenni a hőnek, de azért ez a gyakorlatban nem minden esetben van így. Van egy honlap, a Babát tervezők otthona, ott nagyon sokat olvashatsz erről a témáról, az ovu tesztről, a görbékről vannak példák, szóval szerintem nézd meg.

A példából amit írtál, azért nem nagyon lehet következtetni, mert ha mondjuk 28 napos a ciklusod, akkor lehet, hogy a 14. napon volt a pé., hiszen innen megy felfelé. És eléggé magas utána. Ha több napos szokott lenni a ciklusod, akkor meg még nem esett le, vagy ha a 18. napon akartad írni, hogy leesett, akkor ilyenkor volt, de ez csak akkor valószínű, hogyha a ciklusod általában 32 napos. Az emelkedési fázisban is lehet olyan, hogy visszaesik egy-két fokot.

Kép
tulipán75
 
 


A ciklusom 26,27 napos.Köszönöm ,hogy megadtad a címet ahol utánna tudok nézni!
rena85
 
 


Rena!
Akkor már a példa hőd alapján szerintem megtörtén a pé. a 13, vagy a 12. napon,mert ezek a hők, amiket írtál magasak, és felfele mennek. Amúgy normális esetben kb. a ciklus hosszából is lehet visszaszámolni, 12-14 napot kell levonni, és akkor van pé.

pl.: Akinek hosszú ciklusa van, mint nekem, 32, de volt már 34 is, annak a 18-20. nap környékén van. Tehát nem pontosan a középidőt kell számolni pé-nek.

Kép
tulipán75
 
 


Köszönöm a segítséget! :)
rena85
 
 


sziasztok lenne egy kerdesem.

egy topikon olvastam a rizikofaktorokrol.
hogy lehet kiszamolni.

a masik.Igaz az hogyha pe es jonas nap egybeesik akkor beteg lesz a baba?
nekem most egybeesett.

Kép
monyo83
 
 


Szia Monyo!

Ilyenen ne is gondolkozz, hogy azért lesz beteg mert egybeesik a pé, meg a Jónás módszer...az astrodiensten éppen azt írja az a legjobb, ha egybeesik a pé meg a Jónás napok, de különben Jónás-módszerből is van egypár...

örülj neki, hogy egybeesett, így tök jók az esélyeitek, szurkolok...!!!
Dana

Kép
danaaia
 
 


Rena!
Sikerült utánanézned? Megtaláltál mindent? Kiigazodtál a görbéken? Nyugodtan kérdezhet még, ha valami nem világos, nem azért adtam meg azt az oldalt, hogy én nem szívesen segítek. Úgyhogy nyugottan kérdezz, ha valamit nem sikerült kihámozni. Na és hogy áll az ügy? Az a példahő, amit írtál az nem a mostani ugye? Most melyik napnál jársz? Írj le mindent, ami a projekttel kapcsolatos. Vettél tesztet?

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok lányok!Igaz,hogy régen jelentkeztem már,de eddig nem történt semmi érdemleges.Ma votunk Pesten a Baross utcában,az eredményért.Hála istennek,a kislányommal minden rendben van :lol: :lol: :lol: Már fél kg és igazi elevenség :lol: Már most látszik,hogy örökmozgó lesz,mint a másik lányom :!: Mindenkit üdvözlök:Kriszti

Kép
flacsikriszti
 
 


Szia Tulipán!Igen sikerült megtalálnom,de ott annyi féle görbe van,hogy az bámulatos.Kiigazodom rajtuk,naggyából!Ez a példahő a múlt havi ciklusomból egy részlet,szerintem a peteérés elötti pár napom.Képzeld azt figyeltem meg,hogy a múlt havinál a p.é elötti 3 nap ilyen a hőm:36,5 /36,3/36,5 amit már egyszer leírtam .A mostaninál ugyanúgy van ez a három nap,ma tartok a második 36,5-nél,nagyon kiváncsi vagyok,hogy holnaptól emelkedik e a hőm.Elvileg akkor holnap reped meg a tüsző!?Amúgy ma van a11. ciklusnapom,nem túl korai szerinted a tüsző repedés a 12. napon?Vagy most akkor lehet a repedés ha majd elérem a 37 fokot?Tesztet nem vettem mert most ebben a pár napban reggeltől estig dolgoztam,a Lacira meg nem akartam rábízni.Holnaptól meg a konyhát bombázzuk le mert felújjítjuk az egészet.Szerintem a tesztet elhelasztom a jövö hónapra ha addig is nem leszek kismama.Beleadunk mindent a Lacival és abban reménykedünk,hogy lesz végre eredménye :oops: .
rena85
 
 


Azt elfelejtettem írni,hogy a holnapi rombolás alatt azért benézek mindenképpen amikor csak tudok! :D
rena85
 
 


Rena!
Lehet, hogy a 12. napon van a pé., főleg azoknak, akiknek 26-27 napos a ciklusuk. A hőd alapján is elképzelhető. Egyébként ha kétnaponta próbálkoztatok, akkor bele kellett esnetek a termékeny időszakba, hiszen az jó esetben 6 nap is lehet. 3-4 nap pé. előtt, a peteérés napja, és a pé. utáni nap. Azért még a biztonság kedvéért dolgozzatok az ügyön, mert még nem egészen egyértelmű, hogy mikor volt vagy van a pé. , azt majd csak még néhány napos hőmérőzés után lehet megmondani, ha tartósan magas marad a hőd. Hajrá!!!!!! Nagyon szurkolok, jelentkezz amint tudsz, és számolj be az eseményekről?

Kriszti!
Nagyon örülök, hogy minden rendben van. Akkor megnyugodhatsz. :lol: :lol: :lol:
Szóval mocorog rendesen a baba, nekem meg azt mondták, hogy a kislányok nyugisabbak. Az enyém is mocorog, minden nap érzem többször.

Kép
tulipán75
 
 


Tulipán!Köszönöm a segítséget!Mihelyt lesz valami írok!
rena85
 
 


sziasztok,még uj vagyok.Babát szeretnénk mi is párommal,sajnos már 2 vetélésem volt.Halottam ajonásmodszerröl,de én sajnos nem értem az egészet,nem segitene valaki elkésziteni.megadom a cimem:magdimokuci@freemail.hu :lol: :)

Kép
magdimokuci
 
 


Szia Magdimokuci!
Ha gondolod én annyit tudok segíteni, hogy megadom, hogy hogyan nézzél utána. Van egy angol nyelvű program, ami kiszámolja neked. Ha nem tudsz angolul, akkor sebaj, mert van egy magyar nyelvű útmutató, ami részletesen leír mindent, hogy mit kell csinálni azzal a bizonyos programmal, mit hova kell írni, és hova kell kattyintani. Én így csináltam magamnak. A keresővel megtalálod: A Jónás-naptár kiszámolása.

Rena! Mi újság a hőddel?

Kép
tulipán75
 
 


Szia Tulipán!Veled mi újság?Hogy vagytok?Leírom,hogy most ,hogy állok egy pár napja.Okt.24:36,3/ 25:36,5/ 26:36,3/ 27:36,6/ 28:36,7/ 29:36,7 30:37,2!Ebből arra következtetek,hogy ma szabadult ki a tüszöm.Még ilyenkor is van esély a teherbe esésre? Hát egy kicsi el vagyok keseredve mert tegnap és tegnapelött nem tudtunk teeni semmit a babáért a Laci munkabeosztása miatt.Ugyhogy ha nem volt egy nagyon erős kiskatona aki életben maradt 72 órát akkor szerintem nem lesz most megint babám :( .
rena85
 
 


Valószínű hogy tegnap lehetett a tüszőrepedés, szépen felment a hőd. Ha tegnap voltatok együtt az még jó, ha valóban akkor volt a pé. Azért ez a hőmérőzős dolog szerintem nem annyira biztos. Sokszor a dokik is tévednek, mert azért a hő sokat ingadozik közben. Egyébként meg simán elképzelhető, hogy akár a 72 órás akcióból lesz a baba. Nálam a teszt szerint min 3 de valószínűbb, hogy 4 nap telt el a peteérésig, és baba lett.

Köszi, mi nagyon jól vagyunk. Most még semmi különös nincs, de amint történik valami érdekes velünk, úgyis leírom.

Szorítok neked! Jelentezz amint tudsz!!

Kép
tulipán75
 
 


Tulipán!Nagyon örülök,hogy ezt leírtad,Így egy kicsit reménykedhetek! :) Jövő héten hétvégén kiderül,hogy lett e pozitív eredményem.Már nagyon várom,bár egy kicsit izgulok :? .Képzeld a tesómat végre fogadta a nőgyógyász kiderült,hogy a 8. hétben van és már szívhangja is volt.Most nagy az öröm! :D
rena85
 
 


Rena!
Nagyon szurkolok neked a jövő hét közepére.
Nagyon sietned kell, igaz, hogy nem verseny ez a tesód és te közötted, de nagyon szuper lenne, ha együtt várnátok a babákat. Dehát lehet, hogy már így is van :lol:

Kép
tulipán75
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: