Új privát üzeneted érkezett!

Köszönjük mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Benianya! (Ajándékötleteket nem láttam ugyan, de) a mágneses rajztábla Lackónak nagyon bejött már ilyen idősen is!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hali.

Veráska, na igen, jó, hogy ezt előkotortad...vagyis...na mindegy. Ergo Arabella lánya enyim gyerekkel egyidős. Hátha ilyen szülője van, én is csak sajnálni tudom.
Én úgy gondolom, hogyha még évek múlva is létezni fog ez az oldal, vagy legalább valahol a "tárolt változata", a gyerekeink jót mosolyognak majd rajta.

Gab, Lackót Isten éltesse 5. szülinapján!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


LACKÓNAK BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!

Kép

Kép
oriandy
 
 

 
 

Nektek is köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Most ment el a védőnénink, kérdezett egy csomó mindent Julcsival meg velem kapcsolatban is, alig győztem válaszolni. :) Lenyűgözte Julcsi rajztudása. :) Tetszett neki, hogy szépen fogja a ceruzát, és már kör-féléket is alkot.
Délre megyünk szurira, megkapja végre a 15 hós oltást.
Tesóm mondta tegnap, hogy kapott perevenar oltóanyagot, így nagy mázlink van, mert nem kell megvenni a második szurit 17 ezerért.

Gabella, én is nagyon sok boldogságot kívánok Lackónak!

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Gab: Boldog szülinapot kívánok a nagyfiúnak!!! Nagyon édesek a gyerkőid.

Preni: Nagyon ügyi Peti! Szerencsémre Zolka még nem ilyen bátor.

Arabellára inkább nem reagálok, az ilyen szót sem érdemel.


nancsa
 
 


Nancsa!

Nálatok már egy óra van? De jó nektek!! :lol:

Erika

Kép
viera
 
 


ÓÓÓ! Látom nálunk is. Itt nem áll át az idő automatikusan?

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok Csajok,

néhány napig nem tudtam jönni, de most alszik Marci és mindent háttérbe szorítottam. Egyébként teli a szoba játékkal, az ágy még reggeli felkelés utáni állapotban, mosógép nincs elindítva, viszont voltunk csicsergőbe és egy nagyot a levegőn :P ! Sikerült is Marci állára egy lila foltot szerezni :roll: .

Csak amire emlékszek :roll: :

Kimi: mi is nagyon várjuk a talit és nosztalgiával gondolunk az áprilisira :P !!!

Benianya: Ákos nagyon ügyes, és tényleg hihetetlen, hogy néhány alkalom után mennyit fejlődnek. Azért nem mindegy, hogy ki foglalkozik a gyerekkel, jobban mondva ki koordinál :) :) :) !!! Hajrá!!!

Gombi: 17 hetes voltál, amikor ránéztem a vonalzódra, gondoltam is rá, hogy nemsokára mentek UH-ra :P ! Örülök, hogy jók lettek az eredmények és tényleg nagyon szép a pocid ééés naaaagy :lol: :lol: :lol: :lol: !!!

Wawel: mi újság veled??? Hogy érzed magad??? Jelentkezz, hiányzol!!!

Gabella: Lackónak nagyon boldog születésnapot kívánunk :P :P :P !!!

Oriandy: aranyos a papucs :) ! Mi lett a nacival, amit rendeltél???

Reni: csak néztem, hogy Peti mire képes :roll: , nagyon ügyes.
Az ajándékötletek tényleg nagyon jók!!! Nemrég voltunk a Metróban és mondtam Istinek, hogy már most meg kellene vásárolni az ajándékokat, mert teli voltak a polcok jobbnál jobb játékokkal, az ünnepek elött viszont már semmi nincs :( . Sajnos mi hajlamosak vagyunk az utolsó pillanatban vásárolni.

Minitali: nagyon jól sikerült :P ! Örülök, hogy megismertem Oriandy férjét is :) . Most már egy csomó mindenkit ismerek személyesen és ez nov. 17-én csak bővülni fog. Nagyon várom!!!
Néhány kép, a többi a picasara kerül fel és onnét le tudjátok tölteni (Oriandy, Tandika :) ) .

KépKép
KépKép
KépKép
KépKép
KépKép

Tegnap voltunk könyvtárban és az én nagyfiam is tagja lett a gyerekkönyvtárnak. Amíg én el voltam foglalva a saját kis dolgaimmal, addig apa és fia jól elvoltak a gyerekrészlegen. Amikor aggódva mentem, hogy hogy bírják, ott játszottak, zenét hallgattak és maradtunk még vagy fél órát, mert annyira jó a hangulata :) :) :) !

Egyébként a suli miatt vagyok elhavazva, megint kezdődnek a beadandó dolgozatok, zh-k (múltkor írtam, hogy nálunk nem jellemző, erre most benyögték :roll: ) .

Na lépek, mert az elmaradt munkákat pótolni kellene :? !

Eni
marcy
 
 


Ja még annyi, hogy a talira én is viszek sütit és szerintem nem igazán kellene kavarni egyéb kajával, de persze ezt mindenki maga dönti el :) ! Nekem legalábbis szerintem elég lesz a nasi!
Tényleg jó lenne a tábli, hogy ki-mit hoz, mert a végén egy csomó süti lesz és nem lesz mivel leöblíteni :roll: :wink: :) !

Eni
marcy
 
 


Sziasztok lányok!

Ne haragudjatok, de talira nem tudunk menni, aznap van Gergő névnapja, és családi összejövetel lesz, jönnek anyuék, és tesómék is vidékről. :(

Sajna ez van, sejtettem én már régebben is.


Remélem minél többen lesztek, és nagyon jó szórakozást kívánok!!!!

Fényképezzetek sokat!!!! :wink: :wink:

Ritkán olvaslak benneteket, de a képeket mindig megnézem, és hát..., minden gyerkőc csudaszép, és mekkora nagy gyerkőcök már........

puszi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Mi lenne, ha mindenki hozna olyat inni, amit szeret? A gyerekeknek úgyis mindenki rak az üvegébe, akkor vigyünk magunknak is egy üveggel, aztán majd csereberélünk. Így tuti elég lesz! Nem?

Azért a sütiket átdumálhatjuk, ki mit süt, bár én valószínűleg szilvalekváros kiflit gyártok, 64 db van egy adagban, nem tudom, mennyi marad, mire odaérünk (de majd elrejtem!) :oops:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


A profilban át kell állítani az időt, +1 óra Budapest stb.-re, mert eddig +2 óra, Bp nyári időszámítás volt!

Nézzük, most nekem átállítódott-e.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Lackót Isten éltesse sokáig!!! Kép

Marcy, Tandika, Andy!
Csudaszépek a gyerköcök! Szupik a képek!!!

Ma végre megkaptuk a 15 hós oltást. Peti észre sem vette! Mérlegeltünk is: 11340g és 82 cm.

Reni
Kép
prenata
 
 


Lányok!

(RITA REMÉLEM NEM BAJ HA MEGÍROM A TÖBBIEKNEK IS)

Nagyon úgy néz ki, ha valóban ennyien maradunk, nem férünk el a Rita által ajánlott babapihenőben, így nézegettem más helyeket, írtam email-eket és most várom a válaszokat rá!
Félre ne értse senki, örülök, hogy ennyien leszünk, csak így új hely után kell nézni, mert: DE KÉREM! EZ MÁR TÖMEG!!!!! :wink: :wink: :lol: :lol:


Osztom Gab ötletét! Aki tud, az süt, meg szerintem inni mindenki tud majd hozni, így nem lesz semmiben hiányunk!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Helló!

Szokás szerint nincs időm, de a vircsaftra felfigyeltem.

Gab!

Erre való az akismet spamszűrő+moderálás. Így be sem próbálkoznak az efféle gyöngyszemek. Hiába no, magánblog, kidobálom a pelyvát, és az ítélkezés joga az én kezemben van. (Eddig még egy kommentet sem kellett törölnöm, de kegyetlenül megteszem, ha arról van szó).

Isten éltesse Lackót.

Na akkor megyünk a talira, rágcsával felszerelve. Addig dobok egy képet, amin látható, hogy kisasszony annyira belejött a járásba, hogy már fogócskázik. :wink:

Reni!

Létramászás nekünk már régen volt, egy éves kora óta művelt hasonló dolgokat, úgyhogy ezen a téren már kafán edzett vagyok.

Kép

Eni!

Köszönöm, egy babanetes talin készült, Kinga éppen kölesgolyóval etetett engem. Marci már nagyon nagy fiú, nézem a képeket és ámulok, hogy eltűntek a babák, és előkerültek a kisgyerekek. :shock:

Meteor!

A járás: BR majd megerősít, ha mászik, és nem lustaságról van szó, akkor semmi gond nincs. Kicsit nehéz a pressziót elviselni. A hab a tortán 3 hete vagy egy hónapja a mostohaanyám szerint ez így kényelmes nekünk, hogy a gyereket kísérleti nyúlként kezeljük, mert bizony le kellene hajolni és járatni 8 hós kortól, mert a gyerek azt csinálja amit lát. Erre Kofa kissé ingerülten megjegyezte, hogy mi nem szoktunk részegen mászkálni, bármilyen hihetetlen járunk. Ezzel a vita pukkadásba fajult. Szóval egy ilyen embernek magyarázkodhatsz, úgyis mindegy azt hiszem. Az meg persze az én véleményem, hogy semmi köze hozzá, még az anyámtól se tűröm, hogy beleszóljon olyan dologba, amit nem kérdezek. Na mindegy, lenyeltem ezt is, csak szar volt. Meg persze már mindenkinek volt ismi konduktor v. gyógytornász telefonszáma, amit teljesen önzetlenül elküldött, holott nem kértem.

Fel a fejjel, és erősítsd Magad lélekben, és néha úgy vélem testben is.

Másik: itt nem mennék bele a témába több okból sem. Azt hiszem én most már elnyertem a habituális vetélő címet. Sz@r ügy, de el kell fogadnom. És kis önvédelem, hogy kevesebbet járok erre, bocsánat minden kismamitól. Kicsit nehéz teljes szívből örülni, ugyanakkor örülök, de mégis mazochizmus is jönni, és látni, hogy aki akar, annak már van 2-ke. Bocsánat az érintettektől, így egy kicsit a távolságtartás mellett döntöttem.

Új dolog, hogy hosszas vajúdás után beizzítottuk a bölcsi+meló témát, ez is hosszú történet, ha érdekel valakit, majd a talin.

Most mennünk kell világgá.

pusza!

tjuca
 
 


aNDY!

A tapasztalatok alapján nagy a lemorzsolódás, tehát úgy szervezz ráhagyással. Gondolom ezt megbeszéltétek Ritával, csak nehogy az legyen, hogy 30 embernek kelljen fizetnie 60 helyett. :-)

Tessék tutira mondani. Én tuti mondom a hármat, kivéve betegség esetén. (ami szerencsére eddig elkerült minket kopkopkop)


Na nem kotyogok lépek.

tjuca
 
 


Hellóka!


Arabella: :shock:

Tali: Mi is tutik vagyunk, persze kivéve nálunk is ha betegségmanó megjelenik, Mátém szavaival élve.

Juca: Hű, erre nem is gondoltam-tunk. :oops: . Majd dumálunk a bölcsi-melóról, meg különben is. Tök jó az a lisztes, vagy milyen kép Kingáról, látom nem véltozott... Noi se semmi.... Nem egy lerakom, azt elvan típus. lerakom, azt török-zúzok inkább :lol: Aztán hozd a pályát tévesztő fotós uradat!

Gabella: Tök ügyi a fiad, mi nem is gondolkodtunk még a bicajtanításon, mármint pótkerék nélkül. Lehet, már ideje lenne...Ezt honnan lehet tudni??? Ne aggódj, kosár nélkül jobban jársz...Már pár bogarat is szállítottunk...Jééé, Máté még nem is rajzolt embert, csak mentőket, tűzoltókat...Na, nem nagyon felismerhető.

Süti: Na, én nem akarom, hogy rosszul legyetek, inkább csak inni viszek...

Marcy: Szopival mi a helyzet? Noi még mindig...Már le kéne szoktatnom, de lusta vagyok tejet melegíteni..Jók a talis képek!

Tandika: Úristen, hogy megnőtt a lánykátok! Hogy áll a tanácsadás biznisz? Na, majd személyesen...

Mentem, Mátéka újra szanálja a szunyát.

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Bocsika Gabella, bódogságos szülinapot a nagyfiúnak!!!!

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Colett! Azért Lackó ám majd másfél évvel idősebb Máténál! Kétkerekezést van aki 4-en innen kezdte, de erőltetni lehetetlen! Még a végén úgy megmakacsolja magát, mint az öcsém tette, 7 évesen, iskolásan tanult meg bicajozni, de úgy, hogy 2 perc alatt megtanulta, elleste egy barátnőjétől. Lackó a nyáron kezdett érdeklődni a kétkerekezés iránt, apa le is vette a pótkerekeket, de csak tologatta, Lackó meg nem tartotta magát, oldalra dőlve tekert, ha apa elengedte a támasz rudat, dőlt is föl. Pedig rollerezni már 3 éves kora óta tökéletesen tud. Na mindegy, bicaj pihent, aztán eljött egy kis ismerős gyerkőc, 8 héttel idősebb csak Lackónál, de ő már akkor egy éve tudott kétkerekezni. Meglátta a bicót, kérdezte, hogy kipróbálhatja-e, kipróbálta, Lackó meglátta, és annyit mondott: "Ja, így kell?" Felpattant, és máris ment vagy 10 métert. Másnap már 200 méter is ment egyhuzamban, aztán meg is vettük a nagyobb kerót. De attól még félt. De ezt már tudjátok.

Kosár neki volt a kicsi bicón, és hiányolja, mert nem tudja belerakni az ovistörölközőt, ha jó idő van, a kesztyűt, a boltban vett üdcsit, tejszeletet, talált gesztenyét, kapott képecskét, matricát. Szóval kéne...

Futok, mert kész a pizza!

Ja, mindenkinek köszönjük a köszöntést! A blogon dokumentálok mindenkit! 8)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Mosógép megy, nagyjából ennyit csináltam :roll: :shock: !

Colett: szopi még mindig van (napközbeni elalvás, néha napközben rácuppan, de már ritka, elterelem a figyelmét, este és hajnalban egyszer), de már úgy vagyok vele, hogy ha így is összejön a babó (reménykedek), akkor majd utána elválasztom, addig hagyom. Nem görcsölök. Ha nem jön össze, akkor szép lassan. Egyébként már mondogatom neki, hogy nem jó az a cici, nem kell nekünk és legyintgetek :roll: , na meg persze hivatkozok nagyfiúi mivoltára :P .

Eni
marcy
 
 


Csajok! S.O.S. egy receptet szeretnék!

Túrós akármit szeretnék, nem krémeset, és max. 25 dkg túró kelljen bele! (Bevált receptet szeretnék, és ha lehet, gyorsan elkészíthetőt!)

Köszke, ha valaki tud segíteni!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Andy! Ezzel az új hely kereséssel én is vigyáznék, mert látod, Csandyék máris lemorzsolódtak... Aztán még ennyi gyerekből néhányan tuti betegek lesznek, csak 2 beteg, az már megint -4 -8 főt jelent... (Mondjuk ha olcsóbbra jönne ki egy másik hely, ekkor nem szóltam, de drágábbért szerintem kár lenne ezt a tutit lecserélni!)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok Lányok,

eddig suliban voltam, csak most tudtam jönni.
Szóval azt írtam Andynak még reggel, hogy a Babapihenősöknek én olyan 30-35 főt mondtam.
A jelenlegi létszám a tábla szerint 48 -> így, hogy Csandy jelezte, hogy nem tud jönni. Persze várható még lemorzsolódás, de aki esetleg tudja, hogy nem tud jönni az legyen olyan kedves és jelezze szintén.
Én még megkérdezem majd a lányokat is a pihenőben, hogy mennyi a max. létszám, amit szerintük kipukkanás nélkül kibír a hely, mert tényleg klassz hely, de akárhogy is nézzük, nincsenek gumiból a falai.
A másik, itt nem fix 20.000 a bérleti díj (rosszul emlélkeztem), hanem óránként 5000, szóval ha 4 órát leszünk akkor 20e, ha többet akkor több....de gondolom 2-3 óránál egyik gyerek se bírja tovább, szóval ez a 10-14ig még akár reális is lehet.

Na szóval csak ezt akartam írni.

Most megyek, mert A Kisasszony levette a zonyóját, szóval feladatom van:)

ui

meteor
 
 


Ja!!!!!!!!! Meskének is van 10. fogacskánál tüske!

Figyu, szerintetek a fogak sorrendje mindegy? Mert neki jelenleg van alul két metsző, másfél rágó, fent 4 metsző, két rágó... Az alsó metszőfogak hol vannak már??? :oops:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Na léptem is, mert 16.45-kor ér be apánk vonata! Pusszanat mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Lehet, hogy már csak 5-én jövök? Ja, nem még holnap jövök!)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Tehát akkor sikerült a Bicajos videó

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Lackónak nagyon boldog szülinapot kívánunk! :-)

Milán beteg. 39 fokos láz, köhög. :( Szerintem ezt is kalkuláljátok bele, mert pl. tegnap még semmi baja nem volt, sőt reggel se. De a bölcsiből ma jópáran mentek a dokihoz. Szóval ne vegyétek tutira az 50 főt, ősszel gyakoriak az ilyen jellegű megbetegedések.
Vendég
 


Halihó!

Megjöttünk a Lovaldából!! 2 óra kint.... Jaj de jól esett!!
Majd késöbb dobok képeket is!
Más:
Lányok!
Én nem úgy gondoltam az új hely keresését, hogy ezt dobjuk és teljesen mást keresünk, hanem egyenlőre marad a babapihenő + emellett azért máshonnan is kérek ajánlatokat! Mármint az árra stb.! Szóval ennyi!!!
Tudom, hogy lehet lemorzsolódás (még az is lehet, hogy pont mi leszünk azok, bár Dani elég régóta nem volt beteg - KOPKOPKOP)
, de azért az utánanézés nem kerül semmibe, csak nekem időbe!!

Eni!
A nacit sikerült elhozni, megtaláltuk az illetőt!

Na és akkor a képek:

Kép
Kép
Kép
Kép

Andy

Kép
oriandy
 
 


Kimike!

légyszi nézz be a fogamzás babaprojekt előtt állók ide topikba. :-)

azt hittem rosszul látok, és csak később olvastam. :twisted: Kíváncsi leszek Te is azt látod-e amit én. :lol:

tjuca
 
 


Ó,bakker lányok, most ültem le a géphez, apa éjszakás, Blani mamázik, vacsi, fürdés, szopi Beninek és alszik!!!De most látom a gépen, hogy még fél 7 sincs!!!!! :cry: :shock: :shock:
Bakker, minden órát átállitottam, csak a fürdőszaobait nem értem el, arra azuramat kértem meg…….Fürdésnél meg azt néztem-na mondo ugrás, pizsi és ágy. Pedig etse fél 8 kor szokott lefeküdni.
Atya világ, kelhetek hajnal 5 kor, mert tuti nem alszik 7 ig!!!De még 6 ig sem szerintem.

Szopi!!!!Már 1,5 hete kb, este nem szopik Beni, következetesen elutasitja. Annál többet és hosszabban reggel. Ám most, hogy csak ketten voltunk, csönd, félhomály, most meg szopizott!!!Értitek ezt? Felpörgeti a család? Vagy akkorra lefárad? Nem érteeeeeem!!!!!

Tali.Mi tuti megyünk vonattal, és tekintve h most taknyos, létezhetetlen, hogy 2 hét múlva megint az legyen. Szopi miatt ez nálunk 4 havonta jön csak elő. Én valami kerek kis halmocskákat sütök, azt hiszem bécsi süti a neve. Én még nem adtam Beninek kakaósat, csináljak azt is?

Viera, hogy oldjuk meg, hogy Nonó ne egyen amiből nem szabad? Vagy milyen margarint vegyek, ami neki is jó? Most arany szinű ráma van, vagy a piros CBA-s. Szivesen veszek olyat amit Nonó is ehet, de biztosan figyelünk is rá, hogy ne egyen abból, ami árthat neki.Szóval nem kell majd ott ezen görcsölnöd minden percben, segitünk!!!!!

Meteor! Egyet értek Tjucával, hogy ha mászott Pancsi nagy baj nem lehet(Beni nem mászott, sőt forogni sem forgott). Ugyanakkor ha a lelked megnyugtatja, vagy van szemernyi kétséged is-akkor vidd el Dévényre, a felmérés ingyenes(nálunk), fél órát nekem megért. 1 évesen ajánlják a komplett felmérést, amit a BHRG-nél csináltattunk, ez már értelmet is néz, számomra megdöbbentő volt, hogy bár mozgással mentünk(-2 hó), kifejező beszédközpontnál nagyobb a bibi(-5!! hó).
Tulajdonképpen most sincs nagy baj, mi több, nincs is baj-100 ból 98 orvos erre azt mondja: egésszéges, normális a gyerek, csak kicsit lassabban fejlődik, majd behozza.
De ez engem nem nyugtat meg, mert nincs varázsgömböm, amivel a jövőbe látok, s ha azt látom diszlexiás, vagy ügyetlenke lesz, elviszem fejlesztésre, ha meg jókat látok, hiszek a dokiknak és hagyom a maga útján, lassabban fejlődni. Sajna nincs ilyen varázsgömböm!!!Jó lenne pedig, mert a hátam közepére nem kivánom ezt a sok plusz utat, pénzt, energiát, miközben az első osztályra, olvasásra, irásra szeretnék fókuszálni. De meg kell dupláznom az energiákat és megcsinálni, ezt mondják nekem onnan bentről.
Azt tartom a mai eü. rendszer nagy elmaradásának e téren, hogy csak a láthatóan fogyatékos fejlődést veszik észre, az apró késésekkel nem foglalkoznak. Pedig épp ezekből lehetnek,mondom lehetnek-feltételes mód!- a beilleszkedési, önkifejezési, olvasási, irás, számolás zavarok. Megint nem én vagyok okos, csak idézek, nem véletlen van már annyi korai fejlesztő-mert felismerték, hogy egy sima császártól is lehetnek apró, nagyon apró beidegzési zavarok, nem 100 százalékos a huzalozás. Sőt azt pedig most Pesten hallottam, hogy a szülészeti kollégium felmérése szerint szinte minden kora baba eljut előbb- utóbb fejlesztőbe-van aki sajnos csak elsős korában. Azt hiszem nem kell ecsetelnem hogy meghatározza majd az egész életét, az elsőben átélt kudarcélmény.Be kell hoznia a lemaradást.
Pici korban meg még rém egyszerű, játékos gyakorlatokkal, vagy/és Dévénnyel pár hónap alatt kijavithatók ezek a nagyon apró ingerületvezetési bibik, fejleszthető az agy.
Ezt most azért irom megint, mert egy ismerős anyuka épp ma panaszkodott, hogy 10/10 es apgarral, császárral született babája lemaradását senki nem vette komolyan, csak ő érezte legbelül(ez a 3. gyermeke), hogy van valami bibi,s ez be is igazolódott. Kevés, de van. Pár hónapos fejlesztéssel felzárkóztatható.
Summa summárum, ha belül úgy érzed el kell vinned-vidd.

Fú, lányok annyira édesek a képek!!!!
Azon törpölök, hogy mekkora, óriási, iszonyúnagy különbség van ebben a korban az 1 éves és 5 hónapos, valamint az 1 éves és 2 hónapos gyerekek között. Hogy micsoda agymunka, micsoda mozgáskoordináció, micsoda robbanásszerű fejlődés zajlik le hetek-hónapok alatt!!!!
Mindig rácsodálokozom a természetre.

benianya
ákosbenianya
 
 


Eni!
A többi képet hol találjuk meg??

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Benianyu!

Á, ne legyen ezzel gondod (gondotok), hogy Noémi mit ehet és mit nem. Majd arról gondoskodom én. Sokmindent úgysem ehet, mert csak négy foga van, alul-felül kettő-kettő. Ezekkel meg nem is nagyon tud rágni.
EGyébént a nem töltelékes sütiket, tehát linzer, keksz, pogi, mondjuk nem tejfölös túrós, eheti.

De úgyis viszek neki szójapudingot, meg pufit, ilyesmit, csak én meg pont azon gondolkodtam, hogy akkor meg a többi gyerkőc fogja megkívánni pudingot, úgyhogy szerintem ez mégis kilőve.
Úgysem fognak egész nap enni. Szerintem kb. két evés fér bele ebbe az időbe. Amit meg bele-belefalatozik a sütikbe, szerintem az nem akkora mennyiség, hogy attól baja legyen.

Ha valamibe margarin kell, akkor én Liga margarint szoktam bele tenni. Az jó tejérzékenyeknek.

De ari vagy, hogy gondoltál Rá.

Te hozol babakocsit? Csak azért kérdezem, mert akkor úgyis egy vonaton fogunk utazni és kiváncsi vagyok. Majd megtaláljuk egymást valahogy.
Én azért vinném a kisebbik babakocsinkat, mert abban meg tudom etetni, meg talán aludni is tudna, ha akar. Ráadásul még a többi motyónkat is elbírná. De úgyis hátizsákkal megyek én és a Zoránom is.

Andy!
Bocsi, nem volt ma időm, úszni voltunk, meg ilyesmi, holnap reggel meg megyünk csavarogni a Camponába, holnap sem leszek. De azért majd megnyitjuk azt a fájlt.
Hogy Daninak milyen szép kék szemei vannak!


Gabi!
Lackó nagyon frankón bicajozik ám!
A Zorán tavaly még nem tudott kétkerekűzni akkor ő is öt éves volt. 16-os bicajt kapott még kb. 4 évesen. De az apja még seprűnyéllel sem tudta megtanítani biciklizni. El is tettük, illetve visszaraktuk rá a pótkerekeket. Ezután elhoztunk a sógornőméktől egy kisebbfajta kétkerekű bicajt, arra felült a házunk előtt és én futhattam ám utána babakocsival, már nem értem utol. Az utca végén állt meg. De akkor egész nyáron nem mert még menni a 16-ossal. Azt az idén vettük neki elő. Most már nagyon megy vele.
Szerintem neki is nagy volt még ötévesen a 16-os bicikli.

Mi is tutira megyünk talira.
Betegséget fel sem hozom, mert most annyira jól vannak a gyerkőcök, hogy nem festem az ördögöt a falra.
Ha véletlen nem tudunk menni fenti miatt, akkor természetesen kifizetem a részünket.

Na, megyek aludni, mert nagyon álmos vagyok, Noémi meg mindjárt ébreszt bennünket.
Éjszaka most idehoztuk kettőnk közé, de hát fél négytől reggelig forgolódott. Meg mi is. :roll:
Most azt találtam ki, hogy a szobájában máshová tettem az ágyát. Hátha a rossz energiák...
De pakolgathatom én akárhova, most láttam, hogy négy foga próbálkozik kifelé, abból egy szerintem már holnapra meglesz.

Jó éjt Mindenkinek!

Erika

Kép
viera
 
 


Hali.

Visszaolvasni nem tudok, reggel óta fáj a fejem...kár, hogy nem a sok tudástól hasogat. :?
Légyszi holnap 10-től gondoljatok rám, megyek másodszor próbálkozni mérlegképesből. Kösszenet.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex!!!Nagyon drukkolunk!!!Hajrá!!!!!

Alvás: képzeljétek tegnap este fél 7 -től ma reggel 3/4 7 ig aludt Beni!!!!!!
Több, mint 12 óra!!!!!Őrület.
Itt esik, lehet, hogy azért? Esőben , alacsony légnyomásnál mindog többet alszanak nem?

Szép napot!

benianya
ákosbenianya
 
 


Bénianyu, köszi. :) Húsz perc múlva indulok...de most valahogy megszállt a nyugalom, az első vizsga előtt sokkal idegesebb voltam. :o

Nálunk is rossz az idő, én is úgy tudom, ahogy Te, de én nem találtam összefüggést Peti alvási szokásai és az időjárás között. :) Tehát ma is a szokásos alvását produkálta, fél tíztől aludt kb. nyolcig. És csak egyszer sírt fel, akkor is cumi be és szunyált tovább. Esküszöm, olyan jókat alszik, hogy néha megnézem, hogy egyáltalán szuszog-e.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex, ügyi legyél!!!! De úgyis az leszel.

Juca, a hasonlóság a megfejtés? :roll:
Vendég
 


Kimike!

Igen. Te biztosan máshogy látod Milánt, de engem meglepett a két gyerek hasonlósága. :lol:

tjuca
 
 


Halihó!

Ma úgy csináltam, mint Gab annó! "Büntiben" voltam, amígy el nem végeztem a dolgom, nem jöhettem a géphez! :lol:
Most már megvagyok, felporszívóztam, leszedtem a száraz ruhákat, mostam és elpakoltam a ruháinkat, ugyanis ma elutazunk anyuékhoz, holnap pedig megyünk tovább anyósékhoz a bátyámékkal együtt!! Már úgy vártam ezt a pár napot! Egy kis pihi nekem is, mert Daninak is, lehet kotkodácsot meg cocákat nézni stb...

Era!
Ma még úgy 4-ig tuti ráérek, de utána elutazunk és csak vasárnap jövünk haza!!
Dani a szemeit az apjától örökölte + a hosszú szempilláit is!
Ha marad szőke, asszem sok bajom lesz vele ha felnő! :wink: :lol:

Gab írt az előbb MSN-en , hogy nem tud belépni, így a nevében is elköszönök tőletek, valószínű, ő sem jön most pár napig!
Ők is anyósékhoz készülnek!

Na, pusszantás mindenkinek!!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Juca, tényleg nagyon hasonlít, főleg a kisbaba Milánra. Szerintem most nyúlt a pofija, na de majd látni fogod úgy is a talin. Biztos, hogy egy kívülálló jobban látja a változásokat, de a hasonlóságot is. Képet azért nem teszek fel, mert nem lehet utána törölni, ami nagy hibája a babanetnek. Attól pedig nem vagyok boldog, hogy ilyen arabella félék nézegetik a gyerekem fotóját.

Lányok, nálatok is probléma a játékok tárolása? Én megőrülök, már az egész lakás egy nagy játéktároló. Akarok venni Milánnak kisasztal székkel, amin tud rajzolni, de nem tudjuk hová tenni. :roll: Ezt néztem ki, van valakinek esteleg? http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/87474709

Benianya, te, mint biopárti, próbáltad már a tönkölyös csokiskekszet? DM-ben láttam.

Wkata, mi van veletek?

Na megyek vasalni, amíg alszik a gyerkőc.
Vendég
 


Móni!
Dani a szülinapjára kapott egy asztalt 2 kisszékkel a szüleimtől. Igaz, műanyag, de nagyon szereti!!
Nekünk ilyen van:

Kép

A játékok tárolására pedig ilyenek:
Kép
Kép

De, most nézz bele a sátrába....
Na, jó, nem az összes játékát hozta ki ide, de már a fele nincs a helyén (a tárolókban)

Kép

Andy

Kép
oriandy
 
 


Kimike!
Detto :lol: :lol: .Mi is ilyen problémákkal küszködünk.Spec ilyen asztalunk nincs,de szerinte nagyon kis jópofa.Mi már megvettük Dávidnak a kari ajándékot,rajzasztalt :lol: ,ami ilyen. Kép


Csajok!Mi megyünk a talira ,ha Dávid nem betegszik meg(nem akarom az ördögöt a falra festeni).

Tegnap megkapta a 18 hós oltást,estére be is lázasodott meg nagyon fájt akarja felemelni sem tudta.Úgy sajnáltam.Amúgy 9770 gramm és 81 cm.Azért növöget.Csak a ruháin veszem észre,hol a nadrág,hol a kabát rövid :lol:

Bocsi,hogy nem reagálok külön mindenkinek,meg csak hébe-hóba jelentkezem,de mostanában elég sokat kínlódtunk a tökmaggal hol a foga,hol egy kis betegeskedés,mindig van valami.Egyébként egy ördögfióka.Lányok!Rajzol!Mindent és mindenhova :roll: Ja !És 16 fogúak vagyunk!
Mindegyőtök gyerkője nagyon szép és hogy nőnek!A minitalis képek is nagyon jók.Kíra rettentő sokat változott.

Most is csak ennyi voltam,ébredezik!
Sziasztok!
Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Veráska, ez nagyon klassz. Hol vettétek?

Andy, nem tudod hol vették a nagyik Danikának az asztalkát?
Vendég
 


Kimike!
Molding játék webáruház. www.molding.hu
Suli címszó alatt keresd!De van még más webáruházban is.A másikakban volt Csőrikés,Verdás stb.

Kép
Kép
veráska
 
 


Móni!
OBI-ban vették az asztalt is és a székeket is!

Kép
oriandy
 
 


Kimike!Itt is találsz még.Nem tudom mennyit akarsz rászánni,mert ezek egy kicsit drágábbak.Miénk 8700 volt.

http://www.jatekfutar.hu/altermekcsopor ... iv_tablak/

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok!

Peti ma nagyon zümm-zümm, így korábban elaludt a szokásosnál. Nagyon jön a 6. fogacska. Éjjel min. 2 szopi van megint, ha nem adok neki, akkor ordít, így kap. Csak legyen kint az összes foga, akkor ordíthat majd!

Juca!
Olvastalak a másik topikban, így nem kommentálok. Olvasom a blogot is. képben vagyok Veletek!
Én is készülök beadni az önéletrajzomat 1-2 helyre. Bár jövő ősztől tervezzük a bölcsit és a munkába állást, de inkább előbb jöjjön össze a munka, mint később. anyagilag sem mindegy, na meg már nagyon vágyom "felnőttek" közé. Kezdek befordulni az itthonléttől. Alig várom mindig az iskolát is! :lol:

Andy!
Nekünk is ilyen játéktartóink vannak.



Kimike!
Ilyen kis aszalkánk nekünk is van. Kint van az erkélyen, majd lefertőtlenítem és veszek hozzá egy kis széket. annó a kisasztalt a 100forintos boltban vettem, a széket is megnézem ott.

Mi tegnap voltunk a temetőben. Jól tettük. Ma esik az eső!

Peti kapott egy szekrényt a szobájába, ami ugyanolyanolyan, mint a meglévők. ( fenyő, minta ua. stb.) Apukája most rakja össze. Már nem férnek el a ruhái.

Reni
Kép
prenata
 
 


Veráska, ti hol vettétek? Mert 20-30 ezer érte szerintem túlzás, annyit tuti nem adok érte.
Vendég
 


Ja, bocs Veráska, már látom. Köszi!
Vendég
 


Móni!
Ezt találtam még neked:

Íróasztal

Kép
oriandy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?