Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Betty
Nagyon vigyázz magatokra.Sokkat pihenj.Amennyit csak tudsz.Remélem a pihenés segiteni fog és szépen kibirjátok a kiírt szülésig.De ha elöbb is jön a babóka pár hétel akkor sem lesz semmi gond. :wink:
Tudom,hogy ez most nem vigasztal de az egyik ismerösöm is meg kellett szülje a babóját sokkal elöbb mert magas volt a vérnyoása és a babóka 2200g születet.Olyan kis szép és semmi gond nincs vele.Szépen lélegzik(nem kellett lélegezttöre rakni) és eszik meg minden.Ja és már most olyan kis húsisnak tünki a képeken.
Tudom könyü mondani de ne steszeld ezen sokat magad mert nem tesz jót neked és annak a kis drágának sem.

Csajok nekem már nagyon karácsonyos hangulatom van.Én nagyon várom már.Akkor már babóval is itthon leszünk.De jó! :P

Pusz mindenkinek.

Kép
Kép
meliz
 
 


Sziasztok!
Vigyázok, remélem nem lesz semmi baj. Itthon vagyok, fekszem, várom a jövő hét keddet.
Hát igen talán túlzásba vittem és emiatt van ez, de ezt már kideríteni nem tudom, csak tenni ellene azzal, hogy fekszem.
Csak ne lenne ilyen unalmas :?
Szép napot és vigyázzatok magatokra!
Betty

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Betty
Tudom, hogy unalmas a fekvés, de olvasgass vagy valami mással foglald el magad! A lényeg, hogy pihenj és vigyázz magatokra!
Remélem a kontrollon már csak jobb hírt fognak mondani.

Domin
Megnéztem a Decathlon-os sport melltartókat. www.decathlon.co.hu/HU
1990-3990 Ft-ig vannak.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 

 
 

Ez szép lett :shock:
1990 Ft - 3990 Ft - ig. Így jobban néz ki :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Szopis melltarót én a csalogány utcában vettem, van ott egy nagyon klassz bababolt, pici luk, egy eszméletnel fura,de kedves hapival...ha még nem ismernétek,itt a link,mert nagyon jó árai vannak!!

http://babyfun.vasarlas.origo.hu/index. ... 21D9A8BB38

remélem bejön a link, még sose tettem ilyet,be bocsi ha nem megy.... :oops:
Betty drága feküdj ezerrel az sokat segít!!Még abszolút az is lehet,hogy tulhordod a babát,ne aggódj!!Csak ne nyíljon tovább...
a belső mszáj még zárt?mert ha igen,az jó!!És tényleg ne aggódj!!Tudom nem nagyon lehet ellene tenni, de próbáld meg!Én anno 26.hétre 800g-mal születtem...és tessék,itt vagyok, kutya bajom, még a szemes is teljesen jó!!És a Te babád hozzám képest már egy óriás!!! :wink: :wink:

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Sziasztok!
Ma kaptam meg a 32 hetes vérvétel eredményét, és minden értékem normális. :)

Jövő hét szerda estére kaptam időpontot a dokihoz ultrahang vizsgálatra, remélem most már nem lesz annyira szégyenlős a kicsi és teljes bizonysággal tudjuk majd a nemét.
Kíváncsi vagyok nagyon mennyit nőtt az elmúlt hónapban...

Képzeljétek a szülinapomra kaptam egy nagyon szép ajándékot: pont aznap kezdődött el szivárogni tejcsi a mellcsimből.


Betty: tényleg pihenj sokat, az nagyon jót tesz mindkettőtöknek. Próbálj meg beszélgetni a kicsivel, hallgassatok együtt zenét.

Kép

Kép
sznanna
 
 


Réka
Mi is ott vettünk meg sokmindent - a Csalogányban.
Az egyik legolcsóbb bolt a környéken.

Sznanna
Gratula a jó eredményekhez.
Tejcsi - szerencsére nekem még nem jön..
Mostanában egyre jobban fájnak a melleim... lehet most kezdenek el nőni :lol:

Többike merre vagytok?
Remélem mindenki jól van.

Én tényleg egyre nehezebben mozgok már :cry:

Kb. 1 hét múlva lesz babakocsink is - ajándékként kapjuk :P Már csak ki kell választani - hogy melyik legyen.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Betty,
Ügyi vagy csak pihengess tovább.Az unalomra sajna nekem nincs semmi megoldásom.Én ilyenkor olvasgatni szoktam v. tv-ni.

Sznanna,
Gratula a jó eredményekhez.

Tegnap volt nálam a védőnénim környezet tanulmányozáson.Jól eltarcsiztunk.Csináltam neki egy fincsi meleg teát ebben a nyálkás idöben.Megbeszélttük a babakelengyés dolgokat is.
Ma voltam Uh-on és már most több mint 2kg a babóka.Minden eredményem normális.Még mindig 2-3 hétel idösebbek vagyunk mint a kiírt idöpont v. 4kg fölötti babónk lesz.Hát majd meglátjuk.
Meltartókat mi is már megvettük Felna van nekem nagyon szeretem.Kényelmes.
A babakocsinkért nov.10-én megyünk.Addigra meg lesz már a pelenkázószekrényünk is.Már nagyon várom.
Az éjjel azt álmodtam,hogy Dávid baba megszületett és már vagy 10 hetes lehetet de még mindig nem volt babakocsija.Olyan furi volt.Kézbe vittük mindenhová.
Na most jó sokat sikerült írnom.
Le is állítom gyors magam.

Pusz mindenkinek

Kép
Kép
meliz
 
 


Sziasztok!
Még egyben vagyunk :)
Meliz! Érdekelne mit mondott a védőnőd a babakelengyéről.
Más..
Dilemma: külön szoba, vagy velünk legyen a bébi? Nem tudom eldönteni. Berendeztük szépen a szobácskáját, a mi szobánk mellett van, azaz abszolult nem messze, de annyira megoszlanak a vélemények. Nem probléma persze, át tudjuk vinni a kiságyat, de vajon tényleg jó-e az neki. Tapasztalatok (nem saját) szerint ha egy szobában laktak akkor nagyon nehéz volt külön szobába tenni később..hát nem tudom.
Szép napot, öltözzetek fel rétegesen ha ki meritek dugni az orrotokat ebben az időben! :)

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Kia: Köszi a decathlonos linket! Én még mindig várok a melltartókkal, nem tudom, hogy nőhet-e még ilyenkor a mell alatti méret. Ha elmennél a christinamode-ba, leírnád, hogy milyen a bolt.

betty: Valóban nem egyszerű leállni, különösen, ha igen aktív életet élt korábban az ember, de egy idő után meg lehet szokni, mondjuk beletelik jó pár hétbe. Így mire megszoknád, lehet, hogy aktivizálhatod magad újra a baba mellett.

Mi az első pár hónapban azt tervezzük, hogy a baba velünk lesz. Sajnos tapasztalatom nincs. Azt szokták mondani, érdemes még 4 hónapos kora körül különköltözni, mert 8-9 hónapos kora körül már nagony nehéz.

Valaki megy a hétvégi bababörzére?

Kép
domin
 
 


Sziasztok!

Mi nem megyünk a bababörzére mert nem nagyon merek már ilyen hosszú utra indulni.Ha kicsit többet megyek a kelleténél akkor bekeményedika a pocim és azt nem nagyon szertném.
De biztosan nagyon jó dolgok lesznek.

Betty,
Nálunk velünk fog aludni a babóka és szerintem ez igy van jól.Késöbb külön rakni a babót nem tudom,hogy kinek milyen nálunk zökenö mentesen zajlott.Igaz ennek már majd nem 9 éve.

Mindenkinek jó hétvégét.

Kép
Kép
meliz
 
 


Betty,
Bocsi de elfelejtettem válaszolni a kérdésedre.
Ha gondolod bepötyögöm,hogy miket írt fel.
De nagyon kis egyszerü dolgok vannak benne.Ennél szerintem mindenki csak többet szerzet be.

Babakelengye:
-kombidressz:3db(56-62)
-rugdalozó,jol nyitható3db
-sapkából vastag,vékony is
-kabát
-hálózsák
-textilpelenka 10-15db
-előke
-takaró(kicsi,nagy)
-levegőztetőzsák

Kiságyba:
-lepedö 2db
-vízhatlanfólia,gumilepedő
-takaró huzattal

Fürdetéshez:
-ledobótálka
-fedeles edény(vatta,kamilla)
-kefe
-fésü
-lekerekitett végü olló
-tálka lemosáshoz
-fültisztitó pálca

Etetéshez:
-kihajló szélü pohárka
-teáskanál(a szoptatás érdekében cumisüveget még ne haszáljunk)

Hazaadáshoz mozeskosárban:
-kabátka
-kombidressz
-rugdalozó
-sapka
-pelenka+3t.pelenka
-takaró

Pólyával:
-Kising,rékli vagy kombidressz

Kórházba vigye az anyúka:
-Apasági nyilatkozat
-kismamakönyv
-szemlyigazolvaány+apa szem.ig.szám utolsó 4 száma kell majd
-TB kártya
-házassági anyakönyvi kivonat max.300 naposnál nem régebi
-tisztálokdási eszközök
-törölközö(kicsi,nagy)
-zokni
-szoptatós melltartó
-melltartóbetét
-bugyi(akár eldobható)
-intimbetét
-köntös
-papucs,fürdöpapucs
-evöeszköz
-pohár
-szalvéta
-WC-papír
-p.zsebekendö
-(mellszívó)

Gyógyszertárból:
-lázmérő
-Germicid kúp
-tisztitott napraforgóolaj

Receptre(orvos írja fel)
-köldökhintőpor
-szaliciles alkohol
-popsikenőcs
-fürdető,testápoló

Ennyi van felírva.De szerintem könyen el lehet igazodni rajta.

Kép
Kép
meliz
 
 


Sziasztok!

Domin
Szerintem csak a jövőhét lesz, amikor megyünk a ChristinaM-ba.
Apa nem nagyon enged már egyedül sehová - főleg nem BKV-val - így ha ő ráér (ami sajna most nagyon ritka) akkor megyünk.
Majd leírom, hogy milyen - mi - mennyi - stb.

Börze
Igen, most lesz vasárnap - én nagyon akartam menni - de most , hogy szerintem minden megvan már - nem érdemes annyit mászkálni, nagy a tömeg, stb - lebeszéltem magam.

Hol aludjon a bébi...
Nekünk - most már biztos - a kisebbik szobában lesz a kiságy - a miénktől úgy 4 méterre.
"Szerencsére" a két szoba között is van ajtó, az nyitva lesz - így az ágyból is fogom látni, hogy épp mit csinál Manó.
Már csak azt nem tudom, hogy az első 2 hetet hogyan oldjuk meg - amikor itt lesz vagy Anyu vagy Anyós - és a lakás csak 1.5 szobás.

Megyeg ismét :? böngészni az utónévkönyvet, mert Apának tényleg nem tetszik már a Dominik név. De én is rájöttem, hogy sok Dominik született az utóbbi néhány évben.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Fura ez a különalvós probléma, de gondoljatok bele! Sok család meg sem teheti, hogy külön szobába kerüljön a baba! Nővéreméknél 4 éves koráig Brigi velük élt együtt. Annyi "baja" lett, hogy kicsit korábban rájött, hogy hogy készül a gyerek :lol:
De sztem ez nem lehet probléma, sőt! A gyerek idővel még jobban is fog örülni, hogy van egy saját birtoka!!!

Ti féltek a haskeményedéstől? Ez számomra olyan furcsa. Nekem napjában többször keményedik, de senki nem mondta, hogy gond lenne. A doki azt mondta, hogy napi 10 még elmegy, egyébként pihenjek.
Jövő héttől megtehetem. :wink: Örülök ám neki, már kicsit várom, hogy reggel ne azzal a gondolattal keljek fel, hogy csak este jövök legközelebb haza, és megint semmi erőm nem lesz mit csinálni. :)
Főzni szeretnék! Egészen sokat! (tudok ám, csak időhiány miatt rettentő ritkán főzök)

melíz: Képzeld, nálunk ugyanez a helyzet! :) Mármint az orvos szerint akármilyen nagy a gyerek, attól még ha természetesen hagyjuk a dolgokat, nem fog korábban megszületni. A 4d-s ultrahangos néni szerint viszont vagy előbb kijön két héttel, vagy óriásbébi lesz a maga 4 kilójával. Az első verziónak nagyon nem örülnék, mert még vizsgázom dec. 19-20-án, és ugye 29 vagyok kiírva. A második verzió nem zavar, amúgy is nővérem megnyugtatott: ha a feje kint van, utána már minden könnyen kicsusszan... a fej kerülete pedig nem a súlyától függ, mint tudjuk. :)

Szép napot nektek!
fcicus
 
 


Na sziasztok lányok!
Eléggé eltűntünk,de csak mert nem volt jó a gépünk!

Amugy minden rendben velünk,bár CICUS én is keményedek!
Pihi+kaptam rá port is!nem tudom hirtelen,h mi a neve!

Na majd még jövök!
:) :)

Kép
aniko...
 
 


Sziasztok!


Voltunk az orvosnál és minden OK. A baba 1700- 1800 gr., méhszáj zárt annak ellenére hogy keményedek én is és alig bírok menni annyira feszíti magát, meg nyomakodik kifelé....erre nem mondott semmit. az orvos csak hogy pihi meg magnézium....de nekem ez igazából nem segít. 2 hét múlva labor aztán uccsó UH, és utolsó hónapban szívhang hallgatás lesz hetente.

Én szeretnék választott szülésznőt , de a szülésznő számát most sem adta meg mert szerinte elég a 36. hét után megbeszélni...azért jobb lett volna ha már most beszélhetek vele, de még nem tudni a 2 lehetséges szülésznő közül ki ér majd rá.

Ancsa / Kia :Kórház fronton nincs semmi bíztató, egyre inkább úgy tünik mi még a Szabolcsban szülünk.....

Igazából nem volt most sem semmi extra. Én antibiotikumot biztosan kapok a szülésnél, más panasszal meg ugysem tud semmit se csinálni. Nem is gondoltam hogy ennyire kipurcanok a végére, a hangulatom is kissé hullámzó, pedig eddig nem voltam az a hisztis típus, végig teljesen kiegyensúlyozott voltam. Biztos a hormonok kezdenek változni. Nektek is vannak is ilyen hullámzások, nekem eddig nem volt.

Nálunk a baba külön szobában lesz, mert annyira kicsi a lakásunk hogy másképp nem megoldható.
A héten még voltunk egy Dulánál és majdnem 4 órát beszélgettünk a szülésről, meg egyéb hasznos dolgokról.

Ha minden jól megy a lakásfelújítást is befejezzük a jövö hét végéig.

Mindenkinek jó hétvégét!!!!!!!!

Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Sziasztok!
Melíz! Mi az a ledobó tál meg fedeles edény? És hol lehet beszerezni?
Domin!
Én megyek, mert reménykedek benne, hogy találok használtan babakocsit. Ha nem, akkor új lesz. De az egy kissé drága...

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!
MÁVos lányok!Azt hallottam,hogy lehet,hogy csak januárban adják át??? :shock: :shock: :shock: Ti tudtok erről valamit??
Az a bajom,hogy én terhesgondozásra, ctg-re a régi MArgit kh.járok, így én tényleg csak szülni esek be az adott kórházba...a MÁVot már tesóim révén ismertem, de a Szabolcsban még sose voltam...csak egyszer régen az alaksorban vérvételen...a szülészet legalább ugyanott van, mint az ambuláns nőgyogyi?vagy más épületben,?
kicsit belegondolva frász tört rám.... :oops: :oops:

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Hello!

nyafi: a fedeles tál biztos a teának kell, hogy ne hűljön ki! Olvastam sok helyen, hogy az első 1-2 héten nem is fürdetni kell a kicsit, hanem a hajlatokat megmosni, mert úgysem lesz koszos a drága. Gondolom mivel szárító gyógyító hatása van a kamilla teának, ezért kell a fedeles edény. A ledobó tál meg az elhasználódott szivacsoknak vattáknak való, vagy a szaros pelusnak? :lol: :roll:
fcicus
 
 


Sziasztok Kismamik!

Újra itt vagyok egy kis időre....Múlt héten voltunk a dokimnál...megnézte Manókát minden ok vele olyan 2050 gr körüli a súly (+/- 200 gr) szépen fejlődik...nagyon paráztam ám mert ugye ez a hasmenéses mizéria kicsit megijesztett...hogyha minden kijön belőlem akkor ő hogy tud egészségesen fejlődni.....Na de ő egy erős kiscsajszi nagyon úgy tűnik :) Amúgy még most sem ürült ki belőlem ez a baci....a 2. tenyésztésem ismét + lett.Szóval a 3. antibiotikumos kúrán vagyok túl!Pedig tünetem már nincs is mert a szervezetem ellenálló lett.Na de állítólag ki kell írtani.

Betty én már lassan 3 hónapja fekvésre vagyok ítélve....és még 3 hétig biztos így is marad...meg lehet szokni...nem könnyű de a babáért mindent!Nekem a méhszájam a fekvésnek köszönhetően nem változott továbbra is cx:2.1/200-es...fél újjnyira van nyitva a külső méhszáj valamint fel van puhulva és megrövidült.Nekem is nagyon keményedik a pocakom ha ki kell mozdulni, mondjuk én csak a dokihoz megyek ha kell....de rögtön kőkemény az egész pocakom és ki sem enged csak amikor hazajövünk és lefekszem pihenni!De nekem anyukámnak is nyitva volt mind hármónkkal az utólsó 3 hónapban 2 újjnyira...össze is akarták varrni csak ő nem egyezett bele és mindegyikőnk kiírt időpontban érkezett!Szóval vigyázz nagyon magadra és a babára!Fel a fejjel!

Mi is már szinte mindent beszereztünk...nagyon kis apró dolgok vannak csak hátra...valamint a mosás, vasalás....amit sajnos szintén nem csinálhatok!De van segítségem szóval nagyon szerencsés vagyok! :) Az én férjem egy angyal a mi kis őrangyalunk nem is tudom mi lenne velünk nélküle :) Imádom!Mindig visszazavar az ágyikóba bármibe is belekezdenék!

A nevet eldöntöttük ill. apuci döntött én felkínáltam a lehetőségeket és ő a Rékát választotta.Nekem is e felé húzott a szívem.

Nah megyek vissza pihizni mielőtt apuci hazaér mert kikapok! :)

Puszi minden pocakosnak és pocaklakónak!

Bocsi hogy nem írtam mindenkinek külön de úgy nagyon hosszó lenne!Jaaahh és üdvözlet az újaknak is! :)

Niki
Vendég
 


Szia Niki!
Te aztán jól megjártad ezzel a bacival. lényeg, hogy jól van a kislányod és szépen fejlődik. Már nem sok van hátra. Engem is az vigasztal :) Minden nappal nagyobbra nő, így egyre kevesebb lenne a komplikáció esélye az esetleges születésnél. De azért még maradjanak csak.
Vigyázzatok magatokra!
Többieknek kellemes hétvégét és jó vásárlást ha mentek a börzére (vagy akárhová) :)
Betty

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Haskeményedés
Nekem ritka - szerencsére - heti 5 reggel a multivitamin pezsgőtablettám mellé veszek be egy Magne B6-ot, a másik 2 reggelihez Elevit jár :P

Aniko , Zsuzsi és Nicolete
Örülök, hogy minden rendben van.

Zsuzsi -akkor a ti bébitek is 3 kiló körüli lesz a végén? Nekünk is kb ilyen súlya volt bő 2 hete...

Réka
Te merre laksz?
Én Békáson - régen (tavaszig) én is Margitos voltam.
A Szabolcsban - igen, ott van a 10-es épületben a szülészet is. A 3. emeleten. Nem túl szép hely - az egész épület . . . :?
Tényleg omladoznak és penészesek a falak, stb.. Láttad pl. az alagsori Wc-t? :evil:

A Szabolcs - MÁV költözésről annyit, hogy több helyen olvastam már róla és minden félét írnak... majd novemberben kiderül, hogy hol is szülünk. Addig reménykedek....
Nov. 5 után úgyis megyünk a dokihoz, addigra biztos tud konkrét dolgot erről a témáról.


Nyafi
Találtál babakocsit?

Név
Átnéztem ismét az utónévkönyvet - 10-et kiírtam, megvizsgálgattam őket (jelentés, kiejtés, becézés...stb) már csak 7 db van - most jön a misztika :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


..és már csak 5 hét :shock:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Réka
Most olvasom, hogy tájékozódsz :)

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Már csak 6 név van :P

Megyek levest főzni - lassan jön Apa...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Kia! :lol: igen, muszáj felkészülnöm az összes lehetőségre, legalább tudjam,hogy mire számíthatok,ha végül a Szabolcsba kerülök...
Remélem sikerül nevet választanotok!!

Fekvőknek kitartást, már tényleg nincs sok hátra!!

Remélem decemberben mindenkinek künnyű,szép, meghitt szülése lesz és egészséges,boldog babával!!

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Réka
Nézted a www.ogyik.hu -t?

1 szülőszobáról ott a kép, csak azt nem írták oda, hogy egymás mellett van össz 8 - és mind egy helyiségben.

Ehhez képest a MÁV -os szobák nagyon tágas, szép helyek... és nem csak az ágy és egy labda van.

Én is azt remélem, hogy a szülés könnyű, gyors, meghitt lesz mindenkinek :P

Jó éjt Mamik!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Vasárnap a fórum kihalt :)
Vagy ha munkaszüneti nap van..
Mit csináltok? :)
Azért vigyázzatok már nagyon a vége felé járunk.. :roll:
Jó éjt

dhbetty
 
 


Hello! Voltunk kinn a bababörzén! Van mánnnn nékem a babakocsim! Piros, birkás! :D

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

nyafi: Gratula a babakocsihoz! Milyen jellegű, sportkocsi vagy mózeses vagy is-is? Mást vettetek még a börzén? El is felejtettem kérdezni, hogy voltál-e az Uzsokiban jógán vagy szülésfelkészítőn a múlt héten? Ha igen, milyen volt?

Mi tegnap kaptunk kölcsön kádat, rucikat. Olyan jó, hogy ilyenkor igyekszik segíteni a családi-baráti kör. :)

kia: Megvan már az igzi név? Nálunk még mindig csak lánynév van, a fiúnév nem akar öszejönni.

Mindenki jól van? Mi egészen jól érezzük magunkat, bár néha teljesen lehetetlen helyeken fáj. Pl: talpam - reggel alig bírok kimászni az ágyból.

Már nincs túl sok hátra, vigyázzatok magatokra!
domin
 
 


Sziasztok!

Nekünk is a héten meglesz a babakocsink.Tegnap telefonáltak a Brendonból,hogy ma adják le a rendelést és szombaton akkor mehettünk is érte.Már nagyon várom. :D

Nyafi,
Gratula a szép babkocsitokhoz.Nekünk is piros lesz. :D

Domin,
De jó,hogy kaptatok igy kölcsönbe dolgokat.Akkor ennyivel is kevesebb kiadás. :wink:

Betty,
Én tegnap benéztem ide de úgy fájt a derekam,hogy inkább lefeküdtem egy kicsit.Pedig akartam pár sort írni. :wink:

Hahó többiek merre vagytok?Biztosan pihengéltek.

Mi jól vagyunk.Héha fáj a derekam ha többet ülök a gép elött mint kéne.Ja!A pisilés éjjel az kiakaszt.Van olyan,hogy csak egyszer kell kimenem egész éjjel.De mint most is 5-ször voltam.De most legalább tudom,hogy mitöl vagyok olyan fáradt.
Nektek nincs ilyen problémátok.Vagy csak én iszok olyan sok vízet?

Pusz mindenkinek.

Kép
Kép
meliz
 
 


Sziasztok!
Én éjjel csak 1szer kelek fel pisilni, az tűrhető,mert szinte fel se ébredek igazán... :lol:
nekem is fájt a napokban a talpam, most meg a visszereim miatt aggódok... :oops: de mindig van valami,és hétről-hétre közelebb vagyunk a decemberhez... :wink:
vigyázzatok magatokra!

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Sziasztok!

A név : Levente.
Nakem nem nagyon tetszik így, csak úgy, hogy Levi :lol:
Apa most örül, mert ezt a nevet ő akarta nagyon... én meg elfogadom.

Ma úgy volt, hogy végre kifestik a szobánkat és aztán készülhetek Manóra... pakolgatás, mosás, stb. De Apának mennie kellett ma is dolgozni :cry: Remélem holnap tényleg kész lesz és a novemberem csak a pihenésről és a készülődésről fog szólni.

Nyafi
Gratulálok , hogy sikerült venni babakocsit.
Milyen volt a Börze? Mi nem mentünk...

Domin
Lánynevet én is könnyebben tudtam volna választani :P
De láttuk a bizonyítékot, hogy csakis fiúnév kell :shock:

Pisilés
Én csak 1x megyek ki éjjel. Nappal próbálok sokat inni, csak sajna mindig este 10 körül tör rám a szomjúság... de akkor már csak max 2-3 decit iszok... és elalvás előtt 2x megyek... így kibírom hajnalig.

Fájdalmak
Nekem a hátam és a csontjaim fájnak nagyon... ülni nem tudok sokáig.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Úristen Kia már csak 33 nap!!!
Izgulok helyetted is! :shock:
Holnap megyek vissza kontrollra, remélem csupa jó hírt fognak közölni.
Mi kapjuk a babakocsit, szerencsések vagyunk. Sógornőm januárban szült, így nagyon sok dolgot kaptam tőle. De azért még mindíg vannak dolgok amiket meg kell venni, így most azért drkkolok, hogy megengedjen a doki egy kis mozgást és akkor megveszem a hiányzó dolgokat.
Szép napot!
Betty

dhbetty
 
 


Most hívott Ancsa.

Megszületett RÉKA!

Majdnem másfél kiló, 45 cm.

Ma voltak UH-on. 2 hét alatt nem fejlődött szinte semmit, így megcsászározták.

Mindketten jól vannak, bent lesznek, amíg a kicsi el nem éri a 2 kilót.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Betty
Köszi, hogy izgulsz :wink:
Én is izgulok már, nagyon... az 54 nap sem sok!!
Minden nap csak csodálkozom, hogy már csak ennyi.... nap van hátra :lol:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Micsoda hirek!
Ancsa gratulálunk a kis Réka babához!
Hamar eléri a 2 kilot,és már otthon is lesznek! :D

Örülök hogy jól vannak!!

Kép
aniko...
 
 


Ancsa!!!
Nagyon vigyázzatok magatokra.
Rékának kívánok egészségben gazdag boldog életet, neked pedig sok tejcsit!!

dhbetty
 
 


Ancsa: Hatalmas gratula!
Kívánom, hogy minél hamarabb egészségesen, sok tejcsivel otthon legyetek! Ha majd otthon lesztek és van egy kis időd szívesen olvasnám a beszámolódat a szülésről.

kia: Tudsz valamit, hogy mi lehetett az oka annak, hogy Réka nem növekedett?
domin
 
 


Domin
Állítólag placenta gondok miatt nem kapott elég táplálékot.

Holnap megyek dokihoz :? Fáj a torkom - elkaphattam Apától a vírusos torokgyulladást :cry:

Jó éjt Mindenkinek!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ancsa!

Nagy Gratula!
Kicsit korán jött Réka baba.Gyorsan megnő az a kis drága.Kívánom,hogy egészséges babucika legyen és sok tejcsike legyen Ancsa anyúkának. :D

Kia,
Gyógyulj meg minnél hamarabb.

Kép
Kép
meliz
 
 


Ancsa! Gratulálok! Nőjön nagyra a babád!
Kia! Gyógyulgass! Napi 1000mg C vitamin csodát tesz.
Domin! Szülésfelkészítőn voltam, gyerekorvos mesélt az első pár napról...
Babakocsi mózeses, meg babahordozós, meg sportkocsi és vadiúj...

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Ancsa: GRATULÁLOK Réka babához! Remélem minden rendben lesz! Ugyan ez egy óriási örömhír, én most, ahogy olvastam, megállt bennem az ütőér is. El nem tudom képzelni, hogy hogy történhet ilyen, de talán így a jobb és a biztonságosabb!

Mindenesetre nekik már nem kell izgulni amiatt, hogy hogy néz ki a kisbaba :lol:

Végigolvastam, de elfelejtettem, hogy kinek mit szántam írnivalót :)

Képzeljétek, ettől a héttől nem dolgozom!!! Ugyan vonalzóm továbbra sincs, de 31 hetesek és 1 naposak vagyunk. Eddig bírtam, és nem tovább. De most, hogy itthon lehetnék, fáj mindenem!!! Két napja megállás nélkül fáj a nunim, ott a csontozatom. Főleg ha mozgok. A fekvés a legkellemetlenebb dolog lett számomra, kívétel napközben persze. Szétnyom a kisfiam.

Ma voltunk egy kórház UH-on, ahol kb. 2150g-nak saccolta a gép. Kicsit nagy, de én már hozzászoktam :lol: Amit nem tudok, hogy mivel jár:
képzeljétek azt mondta a doktor néni, hogy egy kisebb vesetágulása van Csabikának! Mikor rákérdeztem azt mondta, hogy ez kisfiúknál előfordul, és az is lehet, hogy a szüléssel ez azonnal visszamegy. Mégis hogy lehet az, hogy eddig SENKI NEM FIGYELT FEL RÁ??? A 4d-n sem láttak ilyesmit, pedig csak másfél hete voltunk!!!!

Mindegy, utánaolvasok még, de egyelőre semmit nem találtam, mármint én semmit nem tudok tenni ellene, és nem is én okoztam. Fáradt vagyok, és ez a fáradtság többszörösen jön úgy érzem...

Remélem mindenkinél minden rendben, és csak én szenvedek egy pár napja.... vagy talán mindenki, csak nekem nem tűnik fel? :roll:
fcicus
 
 


Sziasztok! Akar velem jönni valaki vöröskeresztes elsősegély tanfolyamra? Tök jó, hogy megvettük a légzésfigyelőt, csak az a gáz, ha probléma van mit csinálunk a gyerekkel? Rázzuk????
Amúgy az normális, hogy itt csücsülök a gép elött ilyenkor? Nem tudok aludni. Akinek csontja fáj nyugodjon meg, nekem fáj már több hete, sajnos szülésig így marad, van akinek tovább is...

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Ancsa NAGYON GRATULÁLOK!!!!!!!!!!Reméljük minnél hamarabb hazamehettek!!!!! Ha lesz egy kis idöd majd írd meg mi volt.

Voltam a Christina modában: megvettem a szoptatós melltartót, és 1 hasfogós bugyit. Ezeknek nagyon jó az ára. És vettünk még szoptatós hálóinget, pizsit...ez nem olcsóbb mint máshol de nagyon szép. Iszonyú pici a bolt de nagyon sok minden van. Ha valamitek hiányzik érdemes megnézni...még lehet hogy veszek egy vastag téli harisnyát is, mert fázós vagyok.

Kia: a mi babánkat is 3000/3500gr ra becsülik mire szülünk. Jobbulást kívánok!!!!!!!!!

Cicus: biztos nem lesz semmi a babóval és ez az eltérés majd rendeződik ha megszületett.
Egyébként nekem is az éjszakák a legszörnyűbbek, de tényleg ezek a fájdalmak csak a szülés után szünnek meg.

Nyafi: én mennék veled de már nem vagyok mozgó képes, alig bírok menni, állandóan begörcsöl belső combizmom és keményedek is:((( De meg tudsz valami okosságot megosztod velünk???Nekünk is van légzésfigyelőnk, de még meg sem néztem.

Mellékelek egy pocakfotót....
puszi:

Zsuzsi Kép

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Ez aztán a hatalmas pocak, gratulálok :)
Te is szerencsés vagy, hogy még nem repedt meg a bőr, az olyan csúnya :evil: de arról nemigan tehet senki.
Még én is megelőztem eddig, minden este egy hordónyi olajat kenek rá, remélem nem utolsó pillanatban akar majd bezebrásodni.

Azért ez elég rémisztő, hogy mostmár bármikor szülhet valaki közülünk. :shock:
Én meg még ki sem mostam a kis ruhákat, meg mennyi mindent kellene még beszerezni - mert ráérünk arra még. Pedig nem is.
Ehelyett itthon ülök és hasznavehetetlen érzem magam.
Remélem a doki este jó hírekkel fogad.

Cicus! szeintem már mindenki kezd nyűgös lenni. Én is alig alszom, ha felállok azonnal beményedik a hasam is. Azt hiszem innentől kezdve lehetne terhességnek nevezni ezt, de nekem akkor sem teher hiába nyűglődöm egész nap. Lehet a pocaklakókat nem imádni? :)

Egyébként nincs étvágyam, 1-2 kg-t figytam is, pedig az elevitet is szedem újra és próbálok magamba erőltetni mindenfélét, hisz enni muszáj. Azt hiszem az az aoka, hogy utálok egyedül lenni és egyedül enni sincs kedvem..

Ideje lesz nekem is frissítenem pocakfotó ügyben.

Puszik

dhbetty
 
 


" Amikor a baba feje beilleszkedett a kismedencébe, kellemetlen érzéseket tapasztalhatunk. Valószínűleg gyakrabban támad vizelési és szkelési ingerünk: mindez a baba által a hólyagra és a belekre kifejtett nyomás eredménye. Az izületek és ínszalagok ellazulása miatt fájhat a szeméremcsontunk és a hátunk, nyilalló szúrásokat tapasztlhatunk, ahogy a baba nyomást fejlt ki a medencefenék izomzatára. A mendencében található véredények összenyomódása miatt megduzzadhat a lábfejünk és a lábunk. A medencetorna és a bal oldalon történő fekvés enyhíthet a medencére nehezedő nyomáson."

dhbetty
 
 


Sziasztok Kismamik!

Én is csatlakozom az előttem gratulálókhoz. Óriási GRATULA Ancsának és a pici Rékának!!!Remélem minnél hamarabb gyarapodik a pici súlya és akkor már haza is mehetnek!Erőt egészséget a mamának és babájának !

Lányok én is pont ugyanúgy szenvedek mint mindenki más.Az izületeim fájnak mindenhol...kattog mindenem...a vállam, térdem,könyököm, bokám...jaaah és a csípőmről ne is beszéljünk fájogat rendesen.....se ülni, se feküdni, se állni nem kényelmes!Olyanokat nyögök éjszaka ha meg kell fordulnom vagy ha ki kell mennem a wc-re hogy csak na....ja és éjszaka ha felkelek az első pár lépést mint egy robot úgy teszem meg...nem mozognak a tagjaim :) Tiszta vicc :) És a gyomorsavval hogy álltok?Mert engem még az is kínoz...bármit eszek ömlik a torkomba.

Húúú Zsuzsi szép nagy pocakod lett :) Én a sajátomat mindig olyan kicsinek látom pedig mindenki mondja hogy hétről hétre nő rendesen.

Cicus remélem minden rendben lesz a babáddal!Amúgy tényleg érdekes hogy ezt eddig nem vették észre! :shock:

Már alig várom hogy elteljen ez a 3 hét és újra mehessünk a dokihoz...A hétvégén ha minden igaz kimosunk mindent és minden a végleges helyére kerül...már csak a kis babasarok kidekorálása van hátra...amit a párom fog csinálni mivel ez a szakmája(dekoratőr) ha lesz egy kis ideje.Kis felhőcskét, napocskát, holdacskát és csillagokat szeretnék a falra.

Kia jobbulást nektek!

Betty szorítok neked remélem a doki megnyugtat!Kíváncsan várom majd a fejleményeket!

Mindenkinek nyűglődésmentes napokat kívánok!

Puszi
Niki
Vendég
 


Tyűűűűűűűűhaaaa, micsoda POCI!!!! Ejj, emellett én kispiskóta vagyok, pedig szét is repedeztem, amit csak pár napja vettem észre. Mindegy, hát nem tudok vele mit kezdeni, valszeg öröklött, mert ugyanúgy kenegettem magam.
De ez a pocak!!! Hát nagyon tetszik, nagyon szép Zsuzsi!!! :lol: :lol: :lol:

betty: köszönöm szépen a beírt dolgokat, így most már tényleg értem a fájdalmaim okát. Ilyesmire gondoltam, csak nem hittem volna, hogy ez ilyen "hamar" megtörténik.
fcicus
 
 


Sziasztok Kismamik!
Nagyon megtetszett ez a topik és amiket irtok ,így hát gondoltam én is csatlakoznék ha nem gond.
Dec 6.-ra vagyok kiirva és az már mindjárt itt van!!! :D
Mi a János kórházban fogunk szülni.
Lenne 1-2 kérdésem ha tudtok légyszi válaszoljatok.
Megtudnátok nekem mondani,hogy mit jelent az,hogy az uterus nem contractilis?
Ti szedtek vmi magzatvédő vitamint?
Húú...Én ezzel a vonalzós dologgal nagyon nem boldogulok.Email már jött a vonalzóról,de nem tudom,h hogyan kell bemásolni...
Bocsi,ha már így elsőre nagyon fárasztó lennék... :oops:
Kellemes időtöltést
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?