Új privát üzeneted érkezett!

Giga:Várunk vissza! Kép

Bettó:örülök,hogy végül minden rendben!!!

Kép

Kép
lecso
 
 


Sajna nekünk ez nagyon messze van :cry:

Kép
bettó
 
 


Igen Bettó sajnos nektek igen! :( De Pesti lányok!Hétvégén útra fel! :D

Kár,hogy Debrecenben nem rendeznek ilyet,pedig biztos lenne ott is igény rá! :)

Kép

Kép
lecso
 
 

 
 

JUTI!!!

Akkor jön az elméletem. Szóval, én felírtam, hogy mikor volt akció. És tudod, van az, hogy ha peteérés előtt, akkor lány, mert a lányos spermiumok tovább bírják, és mire megérik a pete, csak ők várakoznak ott. Ha pedig pont peteéréskor, akkor fiú, mert a fiús spermiumok viszont gyorsabbak, és hamarabb érnek célba. Nos, nekem máj. 31-e körül volt pém, de lehet, hogy később, és akörül akcióztunk, és úgy számolom (az uh adatok alapján, mivel nekem nagyon hosszúak voltak a ciklusaim), hogy olyan jún 2-3 körül fogant Ábel. Amikor még nem mondták, hogy fiú (ami persze csak akkor lesz 100%, ha megszületik), akkor is sejtettem, pont a késői foganás miatt.
Itt van róla pontosabban:
http://www.bebilap.hu/terhesseg/knaptar.htm

Én egyébként a kínai naptárt néztem, ott lányt ír. De számos ismerősömnek sem jött be. Itt találjátok:
http://www.chineseastrologyonline.com/C ... Gender.htm

Megnéznéd nekem a Jónás-módszerrel, mit ír? Ábelé: Máj. 7. az uccsó mensi, foganás máj. 31 vagy jún 4. (utóbbi valószínűbb).
Szonjáé: Bp. 2005. február 13, 21:46
Enyém: Kazincbarcika, 1979, szept. 10, 8 körül

Egyébként én lányt érzek neked. De biztos csak azért, mert azt írtad még az elején, ha annyira kislányt szeretnél. És akkor ezeke szerint 2 Ábel lesz a topikban??? Ha meg kislány, akkor 3 Lili :lol:

Lecsó, mindig olyan jó kedvet csinálsz nekem a kis képeiddel!

Szonja sokkal jobban és így én is! A tegnapi nap nagyon nehéz volt.

Csók a pociknak!

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Betti, tuti a sok munka miatt volt ám egyébként! Fekvés, fekvés és fekvés! Ha érzem, hogy túlhajtottam magam, nekem egy negyed órás fekvés annyira rendbehoz!
Én Szonjával nagyon sokat dolgoztam, bár vérzés nem volt. 7 hónaposan még Finnországba repülőztem. Most már nem tenném! :roll:

Giga, veletek örülök az új lakásnak! És ne te akarj mindent megcsinálni :D Képeket meg kérünk ám!

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Lili!

Priviben küldöm a Jónás naptárakat! Az Ábelnál kijött, a Szonjánál még nem tudom, mert csak a születési dátumot adtad meg, és a fogantatást nem tudom. De az egész évet küldöm, ott meg tudod nézni!

jutiboszi
 
 


Juti, köszi nagyon! És a kínai naptár neked mit írt?

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


A kínai is elég bizonytalan, mert a fogantatásról nem tudom pontosan, hogy mikor volt. Ha május, akkor lány, ha június, akkor fiú. Szóval ettől sem lettem okosabb. :(

jutiboszi
 
 


Bettó!!!

Ja, jut eszembe, igen, még a honlapotokra is átkukkantottam, mert pont elkerültük egymást tegnap este, és azt hittem, hátha ott vagy még. De sajna nem. Pedig csak nyugtatgatni akartalak, meg örömködni, hogy minden okés. Ma biztos pihensz, ha tudsz, néha jelentkezz, hogy hogy vagytok! Oksi?

jutiboszi
 
 


Sziasztok!

Juti!Megnéznéd nekem is? Tudom, hogy az én esetem más, de kivcsi vagyok.
Anna/Zalán utolsó menszi máj.3. peteérés: máj 17. Bp.

én 1977 02.28.-án születtem Hatvanban 14:30 körül


Betti! Köszike a tanácsot megfogadom, de remélem nem lesz rá szükségem.


pussz

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Lecsó! Éppen ezt mondtam én is Gézának, hogy kár, hogy nálunk nincs ilyen :twisted: :cry:

Lili!
Tesóm is mondta ezt a verziót. Viszont mi elvileg peteérés után voltunk, bár nekem is nagyon változó a ciklusom.
Ma is pihiztem, de be kell vallanom örökmozgó vagyok :oops: 10 perc pihi után ruhásszekrényrendezés. Persze nem vittem túlzásba, mindig tartottam pihenőt.
Merész voltál az első babánál :shock:

Juti!
ÉDES VAGY NAGYON!!!!! :wink: Sajna otthon még nincs net, így a honlapon is max. 9-ig szoktam lenni. Bár estefele Apjuk mindig könyörgi magát a géphez, így még a honlapon sem tudok lenni :twisted:

Adri!
Nincs mit! Sajna nekem sokszor szokott ilyen lenni. Valamilyen vitaminhiánytól is lehet, de már nem emlékszem pontosan, hogy melyik. Vagy a magnézium, vagy a B6. Próbálom növelni 1db-al, de kicsit tartok tőle, nehogy reggel visszaköszönjön a fincsi hami. :P

Puszi mindenkinek!

Kép
bettó
 
 


Sehol senki???? :cry:

Kép
bettó
 
 


Betti, a dokim mondta, hogy nyugodtan mehetek külföldre, mert a terhesség nem betegség, és repülőzni is nyugodtan lehet. Nem is volt semmi, de most már azért nem veszem szentírásnak, amit a doki mond.
Hja, én se tudok 10 percnél tovább nyugton ülni.
És légyszi csiholjatok otthonra netet, mert mi lesz velünk nélküled, ha Kincső megszületik, és otthon leszel és nem netezel? :lol:

Vádligörcs nekem is kezdődik, most már én is eszem napi 3x a magnéziumot.

Pusz-pusz, tényleg nem nagyon jártok errefelé. :(

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Lili!
Én csak azért lepődtem, meg mert annyi hetesen nekem már azt mondták, hogy nem szabad. A lényeg, hogy minden rendben volt :wink:
Foylamatban van a net, csak a felújításnak legyen vége, mert most háborús övezetnek néz ki a lakás :lol: Ráadásul a honlapot nekem valahogy folyamatosan kell majd csinálnom, mert minden héten érkeznek új filmek és frissíteni kell :)
Így is, hogyha nem vagyok eg yfél napot, az az első, hogy irány ide :lol: Géza csak nevet rajtam, hogy jegyzetelek, mit írjak. :)

Én most második napja növeltem a magnéziumot és azóta nincs gond. Ráadásul máshogy tettük az ágyat és sokkal jobban alszok is. De szerintem azért is mert Kincső nem keresztben van és hogyha oldalra fekszem, őt sem nyomom úgy, mint eddig :)

Kép
bettó
 
 


Sziasztok mamik!
Ajánlok egy kismamaruhakészítőt!
Kinn lesz a börzén is!


Új kismamaruhák: nadrágok és felsők

Sztreccs kordbársony kismamanadrágok 3 színben: sötétbarna, sötétkheki és mályva színekben, 4 méretben: M, L, XL, XXL. Ára: 3900.-

Sztreccs farmer kismamanadrágok 2 színben: s.kék, s. barna,
szintén 4 méretben. Ára: 4500.-

Pamut, belül bolyhos melegítőnadrágok 3 színben: kék, kheki, homok, 4 méretben. Ára: 3900.-

A nadrágok pocakrésze pamut, sztreccs passzé, állítható kismamagumival,így a terhességed végéig hordani tudod őket.

Sztreccs pamut felsők 3 színben: kheki, mályva, drapp csíkos,
2 méretben. Ára: 3500.-

Egyedi méreteket rendelésre elkészítünk!
Árukínálatunk folyamatosan bővül!
Weblapunk hamarosan elkészül.

Elérhetőségünk: gwinike@hotmail.com
0620-581-6463
Budapest, XVIII. ker




Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Vagyok, vagyok, csak mindig elveszek :oops:
Az utóbbi napokban szinte folyamatosan a munkahelyen vagyok :evil:
Még szerencse, hogy Kismóki jól van :lol:
Vendég
 


Laura!

Óvatosan a melóval!!!! hm... én beszélek :lol:
Ma hazamentem pihizni, közben cserélték a bejárati ajtót, tokostól szóval volt fúrás faragás. Én viszont rá fél órára úgy elaludtam, hogy felőlem bármi történhetett kint, észre sem vettem. Géza még be is jött a szobába, meg szólt hozzám, de én csak alukáltam tovább.
Megsugom, még mindig tudnék aludni :lol:

Kép
bettó
 
 


Sziasztok Csajszikok!

Az éjjelem egyenlő volt a katasztrófával, és most is hasonlót érzek. A torkomban a gyomorsavam. A Rennie-től meg hányok. A háztartási keksz segít, kb. 10 pecig, aztán megint jön a sav. Mostmittegyek?????? Megbuggyanok....buggggy....buggy....ááááá....puffff.

Pedig nem is ettem savas kajcikat. Bár de! Tegnap késő délután paradicsomlevest. De az több, mint 24 órája volt. Még mindig hatna? Az ellenségemnek sem kívánnám ezt az érzést! ÁÁááááá! Önsajnálatból ennyi elég!!!

Jadika! Nézem a naptárt.

jutiboszi
 
 


Jadika!

Érdekes! Nem túl pontos a naptár, kicsit csúszik a peteérés, de vicces, hogy májusban és júniusban mindkét baba esélyes. Ahol nincs jelzés a piros vonal fölött, az azt jelenti, hogy bármelyik lehet. Hát ilyet! Ha még egy valakinek sikerül, akkor elhiszem, hogy nekem is kislány! :lol: :lol: :lol:

Kép

jutiboszi
 
 


Laura!

A kisbabád neve csak becenév? Mert ilyen névről még nem hallottam, bár édes nagyon!!!!

Bettó!

Olyan jó neked, hogy tudsz aludni bármikor! Nekem is leragad a szemem, de a gyomorsav......

jutiboszi
 
 


Jaj, majdnem elfelejtettem!!!

Kaptunk a barátoktól vásárlási utalványt egy bababoltba. Nem tudtam kivárni, hogy megtudjam, hogy kiffiú v. killány, ezért ma felkerekedtem, és nekiláttam a vásárlásnak. Amit vettem:

-4 db pelenka
-1 cumisüveg-műanyag, letekerhető az alja is-könnyű tisztítani
-1 cumi 0-7 hónapig
-babahajkefe természetes anyagból(puha, mint az álom), babafésű
-2 db babakiskanál-ha forró az étel elszíneződik
-melltartóbetét
-plüssnyuszi-felhúzható a pospija, zenél
-vízhőmérő-tengeralattjáró formájú
-orrszívó labda
-üvegmosó kefe cumikimosós véggel

És ez mind 10.000 Ft!

Alig egy kis táskányi! Nagyon durva! De úgy örültem. Élmény volt válogatni. A boltban néztek is, hogy minek ez, aztán kigomboltam a kabátom, és láss csodát, rögtön kedvesen segítettek válogatni. Egy poci csodákra képes!!! :lol: :lol:

jutiboszi
 
 


Na, még benézek a soproni kismamákhoz, anyukákhoz, aztán próbálok keksszel a számban elaludni. Jó éjt, illetve szép napot csajok!!!!

jutiboszi
 
 


sziasztok!

Mostanában nem leszek szinte semmit itt! :(
A tegnapi nap szörnyű volt!Egész nap fájt a pocim,de mintha tűvel szúrkáltak volna!Kora délután után nem bírtam a tudatlanságot és elmentem a nődokihoz!Azt mondta a méhszáj zárt,de meg van rövidülve de igen csak,ami így a 22.héten piszok rossz hír.
Be akart utalni a kórházba,de megkérdezte,hogy tudok otthon pihenni!Persze hogy rávágtam ,hogy igen!Azt mondta SZIGORÚ FEKVÉS,csak pisilni mehetek ki.Nov 05-én kell visszamenni kontrolra,majd kiderül mi a helyzet odabent! :(

Szomorú vagyok!
Én is örökmozgó is vagyok,úgyhogy elég nehéz lesz a szinte 24 órás fekvés.
Na de megyek is,csak itt reggeliztem a gép előtt,így tudtam írni nektek!

Vigyázzatok magatokra!

Puszi

Kép

Kép
lecso
 
 


Jajj, Lecsó! A fene egye meg! A pihenés csodákra képes, nagyon sokáig ki lehet húzni fekve!! Nagyon, de nagyon szorítunk, és ne idegeskedj!!! Van egy ismerősöm, aki egy ujjnyival a 7 hónaptól teljesen normális időben kihordta a babáját. Puszi neked, nagy!!!

Juti, ugye milyen jó vásárolni? És csomó uniszex dolgot lehet kapni. Képzeljétek, mi most annyi mindent kapunk, hogy alig kell vennem valamit, de ez nagyon jó. Szonjával teljes vásárlási lázban égtem, aztán csomó felesleges dolgot megvettem. És írjátok le, miket vettetek, így kilhetem magam a szenvedélyemmel (költséghatékony megoldás :lol: )!
Én is nagyon szenvedek a gyomorsavtól! Ha ez vigasztal... Majd nézek homeós szert, és közzéteszem.
És a táblázatomba az uccsó mensi 14-re van beírva, azt a gép adta ki, amikor a foganást beírtad? Mert 7-én volt. Az ábeles verziónál.

Laura, tényleg, a Kismókin kívül van esélyes névjelölt?

Jut eszembe, nagyon gondolkozunk az Ábelen... Nekem tetszik az Ábris, de férjúrnak nem...

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Sziasztok!

Lecsó!!!! Vigyázz magatokra!!!!!! Pihizzél sokat!!!!!

Juti! Szerencsére most fornt nélküli idő is van, addig használom ki, hogy tudok alukálni. Én szerencsére néha szokatm érezni a savat, de max 1 óra és elmúlik. Sajnálom, hogy ilyen rossz. Biztos nagy hajjal fog születni :wink:
Jó neked, hogy vásárolgattál. Én kb. két hét múlva tudok szétnézni, remélem legalább is, hogy addigra rendben lesz a kégli. Jönnek ma is a fiúk, mivel később kezdenek, este 11-ig dolgozni fognak. Meg jönnek a hosszú hétvégén is. Remélem ennyi idő elég lesz már nekik :roll:

Manka! Nem rossz ez a költséghatékony megoldás. Mi is sok dolgot fogunk kapni, de szerintem én is fogok venni egy pár 50-es rucit, Gézu sem és én sem voltunk nagy babók, így hogyha még 52cm-esen születne az 56-os igen nagy lenne rá. De ezt majd utoljára fogom hagyni, amikor mondanak egy közelítő méretet. :)

Kép
bettó
 
 


Lili! Amúgy szerintem is szép név az Ábel :wink:

Kép
bettó
 
 


Egy kérdés. Ilyenkor ugya már természetes, hogyha van folyásom?

Kép
bettó
 
 


Betti, én válaszolok, akinek tul.képp fogalma sincs! :lol: Azt mondják ugye, hogy bizonyos mértékű, fehér folyás természetes a terhesség alatt. Képzeld, nekem viszont változó, van, hogy jobban van. Ha erősebbnek érzem, minidg vetetek a dokival hüvelykenetet, ez a biztos. Abból kiderül, hogy gomba vagy vmi más. Szóval, legközelebb kérd meg, hogy vegyen, nem kerül semmibe.

Pussz, pihizek

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Lili!
Köszike! Még nem vészes, csak eddig nem volt mostmár van egy kicsi. De akkor jobban oda fogok figyelni :wink:

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Lecsó!

Pihenj sokat!!!!! Én megkaptam a barátnőmtől a Jóbarátok teljes 10 évadját, úgyhogy volt mivel ágyhoz kötnöm magam. Kb. 240 rész, és 20 perc/rész, az annyi mint 80 óra! Szóval jó pár napi pihenés, és közben még jókat szórakozol is. Meg néha sírni is lehet. Nem olyan vészes, szerencséd van, hogy otthon lehet. Én 6 napot a kórházban szenvedtem. Egyébként Erika barátnőm a 28. héten érzett hasonló görcsöket, kiderült, hogy 2 ujjnyira nyitott a méhszája. Kapott infúzión egy csomó Magnéziumot, aztán jobban lett, és végül a 39. héten született meg a bébi. Szóval pihenés ezerrel!!!

Lili!

Ennél a naptárnál csak a születési dátumot és helyet kellett megadni, ebből ő kiszámolta a lehetséges peteérések napjait. Azért van némi csúszás, mert ugye az elején nem mindenkinek rendszeres a mensije, vagy ha valaki gyógyszert szed, az is befolyásolja a ciklust. De a hónapok szerint meg lehet jósolni. Az igazi Jónás naptárhoz sokkal több adat kell, ott meg kell adni a cilkus hosszát is, meg mindenfélét, de azt már szakemberek csinálják, jó pénzért. Itt Magyarországon eddig 1 dokiról hallottam, ő 20.000 Ft-ot kér el egy ilyen diagnózisért! Ezt is egy fórumban olvastam valahol.

Bettó!

Még mindig kitartást kívánok a munkások elviseléséhez, nemsokára vége!!!! Pihenj Te is, amennyit tudsz!!

Giga!

Ha erre jársz, üzenem, hogy hiányzol nagyon!!! Oldd meg minél hamarabb a nethiányt!!!

Többiek!

Puszi nektek is!

Csőtészta!

Juti

jutiboszi
 
 


Juti!
Mizujs a gyomorsavval? Remélem már jobban vagy :wink:

Pihennék én akár egész nap. Ma sajna megint kimaradt, mert Gézu most ér rá, és ilyenkor este már nem szeretek, mert akkor nehezebben alszok el. Bár most nem lenne olyan nagy gond, mert éjfélig fognak dolgozni otthon. Így bejön hozzám, legalább itt van velem és mégsem kell annyit hajplgatnom meg ilyenek.
Most megint a mi szobánkban tevékenykednek, remélem az orhideámat ovatosan tették el az útból. :) Olyan szépen fejlődésnek indult, még bimbaja is van. :lol:

Remélem én is, hogy Gigáéknak hamar lesz net. :wink:

Kép
bettó
 
 


Betti
Azért járok be dolgozni, mert ezt még bírom... ülök egy irodában, telefonálok jobbra-balra, előre-hátra... meghallgatok jelentéseket, aláírok papírokat.... stb.

Kismókinak még nincs tisztességes, anyakönyvezhető neve... :oops: :cry:
Vendég
 


Laura!
Az jó, hogyha nem kell sokat mozognod :wink: Úgy tényleg kibirható a meló :)
Semmit tippetek sincs, hogy hogy fogjátok hívni Kismókit?

Képzeljétek az eddigi legrosszabb éjszakám volt a tegnapi :( Arra ébredtem fel, hogy a köldököm felett belra, belenyilalt a hasamba. Nem tudom, hogy hirtelen akartam-e fordulni vagy mi volt, de nagyon fájt. Szerencsére nem keményedett be a pocakom, tehát Kincsőnek nem volt baja. Vak 5 percig, ha nem tovább biztosan éreztem. Ahogy elmúlt, Kincső felébredt, és mivel a lábikója lent van, maszírozott minden elérhető szervemet. Fél óra alatt kétszer kellett pisilnem. Attól kezdve fél hétig ébren volt, és vidáman ficánkolt. Én meg meg voltam ilyedve, mint állatt, alig mertem kimenni wc-re, hogy nehogy valami olyasmit lássak, amit nagyon nem szeretnék.
Úgyhogy most sógornőm beáll és megyek haza aludni.

Lili! Tőled kérdezem, mert te már átéltél egy teljes állapotosságot! Tegnap este még itt bent a tékában néha belenyilalt a hasamba, olyan szúrás szerű. Nem mindig egy helyen, mindig máshol. Ez természetes, mert gyorsan növekszik mostmár, vagy a fáradság miatt volt ez is?

Puszi mindenkinek!

Kép
bettó
 
 


És persze Lecsó tőled is. :wink:

Kép
bettó
 
 


Betti!
Én Szonjával nem éreztem ilyeneket. Azt biztosan tudom, hogy a rendszeres keményedések rövidítik a méhszájat, és nyitják is. Az tuti rossz. Viszont most én is éreztem ilyet, hogy egy ponton fájt, kérdeztem a dokit, a méhtartó szalagok nyúlását mondta. Szerintem sokszor nem lehet tudni az okát, hogy mitől vannak ezek, de ha bizonytalan vagy, akkor menj azonnal dokihoz, és ha nem nyílsz, akkor nincs gond, lehet, hogy csak a növekedés, vagy a baba helyzetváltoztatása okozza.
Viszont most Lecsó írta, hogy ő tűszúrásszerű fájdalmat érzett, nekem olyan tompa szokott lenni, csak egy ponton, néha.
Ne idegeskedj, ha bizonytalan vagy, megint nézesd meg magad! Puszi, és nyugi, pihi, nem lesz semmi baj!!!

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Sziasztok!

Juti! Köszike a a bébinem megállapítást, tényleg érdekes.
Szegény sajállak a gyomorégés miatt És Téged is Lili.

Edina!Szörnyű lehet állandóan feküdni, de mindent a babóért! Lehet, hogy butának tűnök, de mit jelent, hogy meg van rövidülve a méhszáj? (Ha jól értelmeztem. )Milyen következménye lehet?

Betti! Én azt olvastam a kismamák nagykönyvében, hogy tööb folyás lehetséges a terhesség előrehaladtával, de én is mint Lili Ha soknak ítélem, vagy vmi szokatlant észlelek szoktam szolna a dokinak és ellenörzi. Jó is teszem, mert legutóbb hüvelygyulladásom volt és amiatt volt több folyás. Borsavas kúpot kaptam pikk-pakk helyre hozott.
Abban is egyetértek Lilivel, hogy bizti a szalagok nyúlását érzed.
mekem néha úgy fáj a pocakom mintha kékfoltos lenne, én arra gondolok olyankor nőlnek a babák és nyúli a bőr a hsamon. Ha hamar elmúlik nem lehet komoly gond szerintem és többször is előfordulhat, de kérdezd meg a női dokidat.


Megint kaptam én is egy csomó babaholmit, most a sógórnőmtől a párom már teljesen ki van akadva, hogy hova tegyük, én meg mindig mondom hogy van még hova.
Mi is bajban vagyunk azzal, hogy vegyünk-e 50-es baba ruhákat, főleg milyen kicsi bundazsákot vegyünk ezért úgy döntöttem miután megszületnek az apróságok meglátjuk mekkorák lesznek és az alapján döntjük el mekkorát vegyünk legalábbis bundazsákot mindenképp így fogok venni.

Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Köszi a biztatást. Ma egyszer sem nyilalt, gondolom a fáradság is okozta. Szerdán megyek a körzetihez, meg hogyha ügyelni fog a saját dokim oda is ki kell mennem, és elmondok neki mindent ami új volt. Inkább vizsgáljon meg, mint aggodjak. Kincső amúgy biztosan jól van, ma is sokat ficánkolt. Remélem ott lent sincs semmi gond. Az biztos, hogy nő a pocakom, mert viszket is, de nagyon. Ma már vagy 3-szor bekentem :lol:

Adri! Tök jó, hogy már tudod rendezgetni a babadolgokat. Én is csinálnám már. Sajna a konyhát 1-én tudják csak elkezdni, így a szoba csak félig van berendezve, a másik felében konyha lim-lom van :evil: Pont azt a komódot nem tudjuk behozni, amibe Kincső dolgai lennének. Így még csak tesóm se tudja áthozni a holmikat :( a konyha is sokkal több időbe fog kerülni, mint gondoltuk, de remélem 2 hét és vége lesz. Akkor viszont már enyém a pálya :)

Puszi

Kép
bettó
 
 


Jadika! Szerintem vegyetek előre 50-es rucit! Ne sokat, max. 2-3 darabot. Reméljük, hogy nem jönnek korábban, de talán az ikrek eleve kisebb súlyúak születéskor. És csak a tapasztalat szól belőlem, mert az elején annyira nem volt energiánk ilyenre, és a férjem ment el vásárolni pár bodyt. Vissza is kellett cserélnie. :) És a kórházból is nagy, lógó ruhában hoztuk haza Szonycit, pedig szerettem volna csinosan. Bundazsák meg lehet 62-68-as, mert az nem baj, ha hosszabb, meg a kézfejüket is takarja, és fog kelleni, amikor hazahozzátok.

Betti, igen, én is onnan tudom, hogy Tesóbébi jól van, hogy mocorog, ha elmúlik valami kellemetlenség. És szerintem ez a néhány helyen szúrás még nem gond.

Ábelbébi meg helyzetet változtatott, azt hiszem kicsit átlósan fekszik. :shock: De így is jó. Ma medveparkban voltunk, mézzel etettük őlet, Szonja élvezte, és dacos korszaka ellenére kisangyal volt.

Puszi, jó éjt

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Cső csajok!!!

Na, most nem tudom, mit akartam írni. Na mindegy. Biztos nem volt fontos. Péntek óta elég ramatyul van a torkom, néha fájdogál, de nem estem kétségbe. Kamillatea mézzel, citrommal, plusz 1 egész citrom leve a'la nature. Jó savanyú volt, de jól esett. Fél óra pihenő, és jobban is lettem. Lehet, hogy minden nap meg kellene inni egy citrom levét? Nem árt, az tuti.

Jajajaj, holnap megyek cukorterheléses izére. Nem szeretem a bökit, de muszály. Bár az előző bökinél, meg az AFP-s bökinél se lettem rosszul, szóval igyekszem.

Képzeljétek, az ikres, 3 gyermekes barátnőmet 5 napi kórházi fekvésre fogták. Olyan rosszul lett, hogy bement az ügyeletre, és bent is kellett maradnia. Megnagyobbodott a veséje, meg totál legyengült. Szegényke. Most a 2 nagymama, meg az apuka vigyáz a gyerekekre.

Ja, az egy ponton fájásra nekem is azt mondta a doki, hogy nő a baba, meg a méhem, meg nyúlnak a szalagok, ne aggódjak. Ha tűszúrásszerű, és rendszeres, és nagyon fáj, akkor kell a dokihoz menni, mert az nem jó. Nekem akkor fáj, ha a babóka a köldökömtől balra rugdos valamit. A barátnőm szerint biztos eltalál valami ideget, ami fájhat. Még teljesen elviselhető, olyankor pihenek, vagy ha épp pihenés közben érzem, akkor fordulok egyet, és máris jobb.

Na, mára ennyi voltam, megyek pihenni.

Ja, már jobb a gyomrom, rájöttem, ha közvetlenül lefekvés előtt eszem pár falatot, akkor nem érzem a savat. De mindenképpen olyat kell enni, ami nem csinál savat. Először ezt nem tudtam, és befaltam 2 finom almát. Kb. 2 óra múlva ki is jött, valószínű a savtartalma miatt. Most egy sajtos szendvics, vagy ilyesmi és semmi gáz. Most is megyek, eszek, aztán alszok. Holnap korán megyek a szurkapiszkára!

Sziasztok!

jutiboszi
 
 


Ja, szerintem is érdemes 1-2, sőőőt, 3-4-5 db 50-es bodyt meg rugit beszerezni, mert a barátnőmnek is azt mondták UH-on, hogy jó nagy már most a baba, és pedig az 50-es méret kell neki, mert bizony kisebb lett, mint amit jósoltak. Nekem szerencsére van mindenből bőven.

Na most tényleg megyek!

jutiboszi
 
 


Ma voltam védőnőnél, és mondott egy jó tippet, szóval, ha van keményedés, akkor úgy érdemes feküdni, hogy a lábakat fel kell tenni, mert akkor feljebb csúszik a baba, és nem nyomja a méhszájat. Ésszerűnek hangzik, most már így fogok tenni, ha keményedgetek. Már én is szedem a magnéziumot napi 3x, mert elég stresszesek a napjaink, Szonja még mindig nem mehet bölcsibe a kis köhögés miatt, így nagyon keveset tudok pihenni.
Egyébként a második terhesség azért nem olyan fellegekben járás, mint az első, mert szeretnék jobban odafigyelni magamra, többet pihenni, és a nagyobbik bébi miatt ez nem túlságosan kivitelezhető. És ez tök rossz érzést kelt bennem, meg ezáltal Szonjában is. Használható nagymama meg sajnos nincsen, meg másféle segítség sem.

Jól kiképeztük magunkat pocifájás ügyében. :)

Juti, holnap gondolunk rád. Szegény barátnőd, mennyi idősek a kicsik?

Betti, Lecsó???? Hogy vagytok???

Betti, képzeld, a Kismamában van a hónap kismamája, akinek a gyerekét Szófiának hívják, azért, hogy Szaffinak lehessen becézni. :) A játszótérről egyébként én is ismerek egy kislányt, de őt Szofinak becézik.

Ami, te is eltűntél. Meg még csomóan...

Reni, neked lehet, hogy nem is gratuláltam ahhoz a kis gyönyörűséghez?!

Puszi, én is ledőlök, a mai délelőtt is fárasztó volt.

MINDENKI PIHENJEN SOKAT!!!!!! :D

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Sziasztok!

Lili! Jó az ötlet, igazság szerint, én mindig így csinálom. Tudod nekem nagyon hamar keményedett, és sokszor csak úgy tudtam pihenni, hogy a lábamat felhúztam.
Az nem jó, hogyha nem tudsz pihenni, tényleg rossz lehet, hogy sem magadra sem Szonjára nem jut annyi idő, mint amit szeretnél. Nem lehet könnyű. De azért akkor is csodás érzés :wink:
Úgy látom kezd népszerű lenni a Szaffi név. Aminek én kimondottan örülök, szép magyar nevecske. Képzeljétek a tékában is megkérdezték, hogy hogy fogják hívni, és az egyik emberkének a Kincső tetszett meg nagyon, mondta is, hogy a lányát úgy fogják hívni :) Csak azt nem tudom, hogy melyik neve legyen a használt. Igazából Kincsőzni szoktam, de a Szaffit is úgy használnám. Nehéz döntés ez :lol:

Juti! Örülök, hogy jobban vagy! :wink: Ne aggódj, nem lesz gond. Én is nagyon utálom a szurit, de egészen kezdek hozzászokni :lol:
Tök jó hétvégén mentek 4d-re, képet kérünk ám feltenni :wink:
Mi azt beszéltük Gézával, hogy majd az utolsó előtti uh-n meglátjuk mit mondanak, mekkora kb. Kincső, bár ezt tényleg nem kell 100%-nak venni, és akkor veszünk 50-est. Bár nekem olyan érzésem van, hogy nem fogjuk megvárni a feb. 18-at. Valahogy úgy érzem, hogy 1-2 héttel hamarabb fog érkezni. Bár lehet, hogy ez is olyan megérzés, mint az amikor az elején úgy éreztem, hogy kiskrapek lesz :roll: Majd meglátjuk.

Délelőtt sikerült megint pihennem, tök jó volt, most meg kómásan ülök bent és csinálnom kellene a honlapot 8)
Lehe, hogy már vasárnap tudjuk takarítani a lakást. Már csak két pici helység marad ki, de ott már nem lesz nagy por. Barátnémat már izzítottam is, készüljön a nagy melóra :)

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Egyszer fent, egyszer lent. Most megint szarabbul vagyok, úgy köhögök, hogy az csak na, és fáj is a torkom. Úgy látszik, csak átmenetileg enyhültek a problémák.
Nem mentem el vérvételre sem, mert éjjel annyira rosszul aludtam, hogy reggel nem tudtam felkelni. De szerdáig van időm, majd holnap elmegyek. Nálunk szerencsére úgy adták meg, hogy a 24. héten valamikor kell menni, szóval a holnap még belefér.

jutiboszi
 
 


Sziasztok!

Juti! Kitartás, majdcsak jobban leszel. Sok C vitamint és csipkebogyó teát igyál, de este vigyázz velük mert savat csinálnak.

Betti! Majd csak rendben lesztek már és tiéd lesz a pálya! Azért csak szépen lassan azzal a takarítással nem ér annyit az egész. Ja és a munkával is óvatosan!

Lili! Szegény, gondolom nehéz lehet, de majd ha megszületik a pici majdcsak könnyebb lesz és reméljük mindkét babóra annyi időt tudsz szánni amennyit szeretnél.
Tényleg jó ötlet ez a láb felpakolás.


Képzeljétek tegnap este azt hiszem olyan érzésem volt mintha szív infarktust akartam volna kapni. Nagyon gyorsan és érezhetően dobogott a szívem, meg égett az arcom.
A jobb oldalamnál meg ott lehett Zalán vmilye vagy vmi szervemet oda nyomták mert folyamatosam érzem ha nem húzom ki magam teljesen. Na egyenlőre ennyit erről.



Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Juti!! Stodal szirup!!! Homeopátiás, lehet kismamáknak is, Szonja is azt kapta, teljesen kimélő, recept nélkül lehet... Meg inhaláljál kamillás gőz felett. A citrom leve jó, csak eszméletlen sok savat csinál. JOBBULÁST!!!

Betti, a Szófia/Szaffi görög név, bölcsességet jelent (filozófia=bölcsesség szeretete), ennek az orosz változata a Szonja. :) A Kincső viszont magyar :wink: Én is ismerek egy Kincső kislányt, bár ő már 5 éves.

Igen, nehéz most nagyon, de szerintem is jobb lesz, ha megszületik a tesó. Szonjának is könnyebb lesz. Most már én is egyre jobban várom, annak ellenére, hogy szeretek terhesnek lenni.

Adri, nézesd meg a vérnyomásod!!! Egyébként meg bármitől lehet a szívdobogás, de ha gyakrabban van, mondn a dokinak. EKG rendben volt gondolom.

Na pussz

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Sziasztok!

Jadika!Azt hogy megrövidült a méhszáj nekem a doki úgy magyarázta:összetette a 2 tenyerét.Eredetileg így áll kb a szülés beindulásig.De most mintha a 2 összetett tenyered közé betettél volna egy narancsot mondjuk.Amíg a méhszáj zárt,nincs vérzés vagy a magzatvíz nem kezd el szivárogni illetve folyni addig van remény bármire! :wink: Ezért lehet csak pisilni felkelni,mert a gravitáció segíthet megnyíilni a méhszájnak...stb.

Manka:Köszike egész jól vagyok!A pocim ma is fájt,csak ez a fekvés :? .Minden porcikám fáj tőle,de a cél lebeg a szemem előtt!!!!!! :)

Vigyázzon mindenki nagyon magára!!!!
Sziasztok!!
Puszi

Kép

Kép
lecso
 
 


Jányok!

Már megint itt az éjszaka. És olyan, de olyan dühös vagyok, ha most nem írhatnám le, talán meg is őrülnék.

Voltam a gyógyszertárban, és egy nagyon kedves fiatal lány adott egy homeopátiás gyogyót erre a megfázásra. Tök jó fej volt. Aztán eszembe jutott, hogy az orrom is eldugult, ezért visszamentem, és egy kevésbé szimpi idősebb nőhöz kerültem. Mondtam neki, hogy orrcsepp kellene. Milyen? Kérdezte. Mondom olyan, ami kismamáknak is jó. Azt nem lehet, de van orrspray, teljesen természetes, tengervizes oldat. És az jó? Persze, tudom ajánlani, ez biztosan segít! 1300 Ft körül van.

Egy nagy frászt! Semmit nem segít. Még jobban eldugult tőle az egyik orrlukam. Komolyan, olyan ideges vagyok, holnap lemegyek, és a seggébe dugom az egészet, és mind belefújom neki. Mondtam, hogy orrdugulásra kell. Kidobtam 1300 Ft-ot, 50 ml tengervízért. A hülye nő hibájából. Pedig szerintem napi 1 alkalommal nem árt az a nyomorult orrcsepp. Nem igaz? Legalább el tudnék aludni. Így meg csak bosszankodom, stresszelem magam, ami szerintem sokkal többet árt, mint az az 1 csepp orrcsepp.

Egyébként ilyenkor mit lehet csinálni? Ha visszaviszem, hogy nem használt semmit az orrspré, akkor visszaadják az árát? Mert elég szarul állunk most, szóval a párom már úgy szólt a főnöknek, hogy hamarabb szeretne fizetést kapni, mert hétvégén nem tudunk hazautazni anyuékhoz.

Na, most már kimorogtam magam, megyek aludni, és eldöntöttem, hogy csakazértsem mérgelődök amiatt a fatehén miatt. Egyébként érzem, ahogy termelődik a gyomorsavam az idegtől. Nagyon durva.

jutiboszi
 
 


Ma megkezdtem a 6. hónapot! Huh, de gyorsan megy az idő. Már fél éve tudom, hogy babóca ott bent lakik. És ha kint lesz? Akkor is ilyen gyorsan megy majd az idő? Pikk-pakk, és fél éves lesz. Hát ez hihetetlen. Mit gondolhat anyukám? Pikk-pakk, és 26 éves lettem. És ő meg mindjárt nagymami. Életében először. Csodálatos ez az élet. Csak ne menne ilyen gyorsan az idő.

jutiboszi
 
 


Kép

Remélem mindenki jól van!Tegnap este Apával lerakattam a gépet a földre+a többi tatozékot is!!! :lol: :lol: :lol:
Kicsit netfüggő vagyok???
Már nem bírtam tovább.Teljesen szétfeküdtem mindenemet.

Fekvésre ítélt csajok!!!TI HOGY VÉSZELTÉTEK,VÉSZELITEK ÁT A NAPOKAT???????????
Nézek én filmet+olvasok,de akkor is feküdni kell!A nyakamra már ráférne egy kiadós maszi :D

Ki van halva a topik.Hol vagytok csajok?????

A fekvés miatt mi sem voltunk a 4D-n :( :( :(
Volt aki elment esetleg?

Hiányoztatok már :!: :) Úgyhogy tessék írni :D :roll:
Kép

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Lili akkor én valamit félre olvastam a Szaffi jelentésével. Végül is nem nagy gond, hogy nem magyar eredetű, csak Gézu meg ne tudja :lol:

Juti! Sajnálom, hogy így jártál. Nagyon nem lehet könnyű így ilyen náthásnak lenni, főleg hogyha olyat !sóznak az emberre" ami nem is használ :twisted:
Tesóméknál kiesett az első tejfog (jelzem Lizi 4 és fél éves), én meg mondtam tesómnak, hogy nagy lánya van már. Lassan jön az első mensi, pasik, stb... Tesóm meg elkezdett pityeregni a telefonba, hogy nem mondjak már ilyet, mert így is olyan gyorsan telik az idő! Úgyhogy Juti, hogyha kint lesz a babóca, akkor is gyorsan fog telni az idő.
Bár nekem most elég nehezen telik. Holnap megyek a körzetihez a cukros eredményért, majd ki a Klinikára, és mindent mondok a dokinak, amit mostanság éreztem. Nyugtasson meg, mert tegnap is fájt a pocakom, nem alul, hanem a köldökömnél. Lehet, hogy mostmár gyorsabban nő és ezért érzem ezt? Hiszen mostantól jó sokat kell nőnie nem?

Lecsó! Sajnálom, hogy nehezen birod a fekvést, remélem engem holnap nem ítélnek fekvésre. Nekem akkor szokott lentebb fájni a hasam, hogyha sokat sétálok. Remélem nem ítélnek engem is fekvésre :shock: Amúgy mi mást is csinálhat az ember, olvasáson és filmezésen kívül? NETEL!!!! Én is függő vagyok ám. :wink:

Adri!
Óvatosan, igaza van Lilinek, irány a doki, hogyha megint érzed :wink:

Kép
bettó
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?