Új privát üzeneted érkezett!

Itt vagyok megint, nagyok alszanak, Zsombi nem Kép

Leszter
Pont a hegymászásra gyakorolnék a hordozó kendővel, de alig tudom Zsombit beletenni (folyton kinyújtja a lábátKép)
Új alak: amikor múlt hét végén ruhát próbáltam (nem mondom meg, mekkora méret, nem S-es), az eladó kiscsajok (3 db botsáska a négyzeten) agonizáltak a fülke előtt, hogy melyiknek mi a baja az alakjával. Egy idő után már úgy voltam vele, hogy megmutatom nekik, nekem mim van Kép, szerintem még most is szaladnánakKépKép
PókiszonyKép, én a gilisztától undorodomKép

Andy
Gratula a nagy fiadhozKép Helyes kissrácKép

Norka
Nemsokára költözhetszKépKép
Megnéztem az albumotokat, amikor alszik a kendőben Jázi, akkor a kendő X-be van kötve rajtad?

Kangi
Megbuksz, persze KépKépKép Majd vigasztalunk Kép
Kép is van Julcsről és Lőrincről? Az előző randin is olyan aranyosak voltak Kép

Urszila
Tegnap este én is írtam egy hosszabbat, aztán a nézet után mégsem küldtem el, bele akartam javítani, de nem jött össze, utána már nem volt kedvem újra bepötyögni Kép

Zsuzsi
Nálunk a párom biztos leverte volna a banyát, amióta megvan Zsombi, nem nagyon tűri az éjszakai ordítozást (nemhogy ajtórugdosást, banyának IQ szerencsére negatív?Kép). Sőt, a napközbeni ku... anyázásra is kiment, vigyázzban álltak alkoholistáék a folyósónKép.

Hűha, kezdődik a "koncert"Kép

Pusssz!
Toofi + ordi Zsombi
toffifee
 
 


Nnnaaaaa, en is itt vagyok!

Csak neztem, amikor irtatok, hogy huzogatni kell az egeret, most mar nem kell. (Legalabbis nekem, masnal meg van ilyen problema?)

Szerintem nincs olyan nagy gaz ezzel az uj designnal, csak meg kell szokni. Lattam en mar rosszabbat is....Egyedul az fura, hogy most az eddig zarojelben levo neveket irja ki FO nevnek, es ehhez meg szokni kellKép

Tegnap plazaztunk Lackoval, (egyedul vezettem Orsre es visszaKép), vettem neki ruhakat, jatekot. Jol turi halistennek a rancigalastKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Franyó, Orsoly!
Áruljátok el mit csináltatok, hogy nem kell húzigálni az egeret? Nálam még mindig ugyanolyan sz@r Kép.

Látom így nincs is kedvetek irogatni. Hol van a régi hétvégi termés? Vagy mindenki strandol?

Pusza, Virág
virga
 
 

 
 

Virág,
nem csináltam semmit... egyszerűen jó.

Magdi,
óóóóóóóóriási gratula neked! KépKépKép

Zsuzsi,
jó(k) a kép(ek)!!!! Kép

Látom, Myssnia még nem írt... tegnap kaptam tőle sms-t, hogy túlvan az altatáson+műtéten, minden o.k. vele, és haza is mehetett még aznap.

Pussz
Franyó
franyo
 
 


Franyó!

Modemes vagy?

Magdi!
Gratulálok a kislányhoz! Ezek szerint nem várta meg a dokid Kép.

Pusza, Virág
virga
 
 


Virág,
neeem... de nem hiszem, hogy annak köze lenne a dologhoz. Inkább talán az operációs rendszer... Bár én már próbáltam XP-n is és 98-on is... nem tom, mitől függ! Kép

Franyó
franyo
 
 


Virga, uj ablakban nyitod meg a topicot? Nincs ott baloldalt a Tarsalgo, Elmult napon, Elmult heten, stb. fastruktura? Mert anelkul mar turhettobb a szelesseg.

-Afonya
Névtelen
 


turhetobb, bocsi
Névtelen
 


Miki pelenka nelkul mar be tudja kapni a labujjat!

Kép


Es utana vajon miert vag olyan fancsali kepet?

Kép

Myssnia, jaj, nem is irtad, hogy korhazba vonultal! Csak az tunt fel, hogy par napja nem igazan irogatsz, de azt hittem csak kocsi+ lakas ugyben futkosol! Remelem most mar vegervenyesen megszabadultal a felesleges cucctol! Jobbulast kivanok!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


..bocsánat, hogy csak egy gyorsat írtam, csak mentünk usziba..
..szóval..
Magdi kislánya, Zsuzsanna Dóra hajnali 3.20-kor született 3590 gr-mal és 55 cm-rel...de ezeket lehet, hogy már tudjátok a fris kismamákból. A szülés gyors volt. Az első fájások 10-11-kor kezdődtek, hajnali fél kettőre értek be a kórházba. Azt nem tudom, hogy a nővérem vezetett -e, de el tudom róla képzelni...szóval mikor beértek, már 8 cm-re nyitva volt. Könnyű szülés volt, gátvédelemmel (egy kicsit repedt - 3 öltés). Zsuzsi egyből rákapott a cicire. Állítólag nagyon kis falánk. Magdi pedig simán tud ülni.
A részleteket majd Ő írja meg.
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

...na megyek, mert Apája kezében sír a jány.

pusz,

gömb
gombolyu
 
 


Sziasztok!

Hát Én sem dobom magam hasra az új design miatt, de én már megszoktam nálunk (azaz a magyarok Tisztelet a kivételnek) ahhoz értenek, hogy ami működik, azt hogy kell olyanra lecserélni, hogy problémásabb, körülménysesbb legyen.
Bár igazán nem panaszkodom, mert dupla görgős az egerem, és nagy a monitorom...

Képzeljétek hogy jártunk ma elmentünk a Náncsi néni vendéglőbe, szépen felöltözve, fehér blúz, apa is Én is Dorka szép ki ruhába, ünnepi ebédre.
Na megrendeltük a kajcsit, Dorka akkor fejezte be a tápi evést, már nagyon nyüszögött, na kiveszem az autós hordozóból, veszem ki a kezemen folyik valami, és magamhoz szorítom a gyereket, majd apának adom, hogy fogja meg, míg megtörlöm a kezem, biztos tápis lett (ugyan honnan nem értettem) erre mondja a férjem, nézd meg a blúzod... A gyerek hordozó a fehér blúzom a gyerek csini ruhája csupa egy adta kaki volt....
A férjem megúszta...

A szerencse az volt, hogy oda felé kaptam egy nyári ruhát, Dorkának mindig van nálam pót ruha...az ülést pedig megtöröltük, meg hazáig kibéleltük pelussal....
Az már egy másik dolog, hogy a vadi új ruhám leettem gulyáslevessel (természetesen krémszínű volt).
Egyébként nagyon jól éreztük magunkat, jó hely igaz elég húzós árak vannak.

Orsoly: Augusztus elején költözünk. Kérdezd meg alkalomattán a védőnőt, hogy mit kell csinálnom, kihez kell vinni a papirokat stb...

Na most elköszönök, mert vasalni kellene, holnap az anyósék jönnek szülinapozni...

Jók legyetek
Manó2+Dorka
manó2
 


Tényleg jobb, ha széthúzom a teljes képernyőre, de azért így sem tökéletes. Egyébként is, nehogymá a 19-es monitoromon egerezni kelljen olvasás közbenKép Így nem sok kedvem meg türelmem van írni.
Zsuzsi, én biztos betakartam volna a banyát, a hízelgés nálam nem ér semmit, ha bedurran az agyamKép
Miki jó fej a lábujjávalKép

Myssnia, remélem nincs már semmi gondKép

Noémi, jó nyaralást nektek! Napsütés kiutalvaKép

Jelentem, tejcsi helyrejött, már megint van mit meghagyni a lyánynak, úgyhogy lenyugodtam.
Timi átesett a tűzkeresztségen: ma lebukfencezett a betonlépcsőn a házunk előttKépKépKép Szerencsére csak egy karcolás van a szemöldöke fölöttKép

Na megyek, mert hulla vagyok
üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Momo,
Jujj, betonlepcso! Gyurikam mostanaban minden nap ujabb karcolasokkal, horzsolasokkal, sebekkel es pupokkal ter haza! Tejcsi Kép!

Miki ma ossz-vissz 1 orat aludt napkozben (es 6-kor kelt!). Gondoltam kora este, hagy aludjon meg egyet lefekves elott: 1 kerek orat oridott, ha simiztem a hatat csukott szemmel nyammogta a cumijat, ha eljottem rakezdett. Feladtam, felvettem, lehanyt, ramvigyorgott. Altatas projekt befejezve, helyette jott a furdes Gyurival. Aztan persze a kis majom egy slukk utan beajult, es medvemod durmol. Kivancsi vagyok mikor ebreszt (o, a doromboles, vagy a szomszed)!

Momo, azert teljesen szo nelkul en sem hagytam, de igy masnap mar nem az igazi. Akkor kellett volna jol fultovon csapni, amikor hajnali 3-kor nyomkodja a kisgyerekes csengojet, es dorombol az ajton! Mellesleg, a masfel ev alatt, miota itt lakunk en most lattam eloszor a bajuszos banyat! Lehet, hogy ki sem teszi a labat itthonrol? Ezek utan csak arra tudok gondolni, hogy milyen jo, hogy nappal szultem, es csendben (es telen, amikor csukva vannak az ablakok)! Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Tudom mar mit felejtettem el: az 1000. hozzaszolasom megunneplesekent itt van a beajult kismedve kepe:

Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


na végre, idetaláltam. azt hittem nincs babanet. Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Ez az egy nap Társalgó nélkül arra volt jó, hogy rájöjjek, a chat-elés nem is rossz Kép. Most is ott vagyok.

Afonya!
Hát, most úgy próbálom, hogy az oldalsó menüsort kitolom szinte teljesen a szélére, hogy ne látszódjon, így már majdnem élvezhető.

Zsuzsi!
Gratulálok az ezredik hozzászóláshoz Kép!
Banya nem semmi lehetett Kép.
Levi is fintorog a lábujjak kóstolgatása után. Vajon miért Kép?

Momo!
Betonlépcső Kép. Anyukám mesélte, hogy én is legurultam otthon egy fél emeletet a lépcsőn, a végén fenékre érkeztem és kerek szemekkel bámultam rá. Ő meg hirtelen átélt egy szívrohamot, agyvérzést stb. de kínjában rámmosolygott, mondta, hogy semmi baj. Én meg elhittem és rámosolyogtam Kép. Tehát tényleg nem lehetett nagy baj Kép.

Myssnia!
Drukk hogy gyorsan felépülj és gyere minél hamarabb Kép!

Manó2!
Kakis sztori nem semmi!
Szerintem is jó a Náncsi néni, csak elég drága.

Mennem kéne aludni, mert ma is hulla voltam a net miatt. Függő lettem, segítség!!!
Jó éjt! Virág és Levi
virga
 
 


Mit nagyokos, csak annyit tudok a designre mondani, hogy valószínű fejleszteni szerették volna az oldalt, ezért frissíteni a designt is. A legtöbb designer legalább 17, de inkább 21-es monitoron dolgozik, ezért nem mindig figyelnek arra, hogy a legtöbb user 15-ös monitoron böngészik. Az biztos, hogy szokni kell, a keretes rendszer kicsit átláthatatlanná tette, valamint a bal oldali box nem igazán helytakarékos egy hosszabb hozzászólásnál.

Képzeljétek! Az előbb olyan földrengés volt itt, hogy imbolygott a monitorom, én meg úgy megijjedtem, hogy rohantem Törpihez hogy menekítsem. Rendesen megmozdult az egész ház. BRRRKép

Műtét: Gyors volt, és egész jó volt az altatás, mert inkább attól féltem. Dokikám lenyisszantotta, ami nem oda való, és egy öltéssel vart is. Ja és így semmi vérzés. Kép Még az nap 2-kor utnakeresztett. Nemférjapa haza is hozott minket. Végig ott volt nálam, rendi volt.Kép

Most pedig visszaolvasok!

Ma fotóztam Szilárdot, és mi történt? Várom a megfejtéseket:
Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Maci2
Örülök, hogy sikerült a progis update.Kép

AndyKép
Gratula Márk gyarapodásához!

ZsusziKép
Tesztelés jogos, nálunk is úgy ment. Mondjuk nagyon nehéz újat csinálni, mert soxor olyanok mondják meg, hogy hogy nézzen ki, akik nem használnak fórumot... A miénk sem tetszett eleinte a usereknek, sőt volt aki írt nekünk, hogy köszöni, és megy az index.hu-ra.Kép Mostaztánnagyonokosvoltam...Kép
Miki-Gyuri szupergyönyörűek, kis aranyosak!
Nálunk is jobban megy pelenke nélkül a lábtorna.Kép
Beájult kismedve is édi!

NorkaKép
IndesitKép Írigy.

MagdiKép
Óriási gratula! várunk!

Momo, VirgaKép
Köszi, hogy drukkoltatok!
Még két kép, az egyik elég rossz minőségű, mert sötétben csináltam. Csak olyan vicces, hogy ugyanúgy alszik nemférjdeapa és igenisgyereke:
Kép
A másikon én vagyok rajta. Kép
Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia!

Szembepisilt? Jól látom! Kép

Pusza, Virág és gyakranfelébredő Levente (csak nem a foga jön?)
virga
 
 


FranyóKép
Majdnem elfelejtettem! Köszi a közvetítést a topik felé. Kép

Na megyek aludni, mert valsz megint csak én vagyok!
Jó éjt!
myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia: hihi, pisikeKép

Mano2: oks, megkerdem a vedonenitKép Agyerekorvos jo fej, ennyit mondhatok eloljarobaKép

Orulok hogy koltoztok, majd setaltatunk egyuttKép

orsoly
orsoly
 
 


VirgaKép
Majdnem nyertélKép Pisi oké, szembe nem. Saját állát célozta, ami a képen még nem látszik, mert fél uton van a pisi. Kép Mikor elérte az állát meglepődve nézett, de tetszett neki a meleg izé...Hisz fürödni is imád.Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!!!

Na ide értem estére, hisz mondtam,hogy ma még jövök Kép

Zsuzsi
Nagyon aranyos Miki, ahogy a lába ujját kóstólgatja. Tényleg Mikinek vajon mitől volt extra nyűgös napja??? Mert Zsanka is össz vissz ha 3 órát aludt napközben azt mondom sok. Mondjuk ő nagyon sokat alszik nappal is, lényegében 2,5 óra alvás, felkel szopi nézelődés (kakilás álcázva Kép ) gyors pelenkacsere, majd irány az erkély, vagy a kiságy és megint alvás. De ma valahogy nem tudott aludni, elaludt, majd fél óra múlva sírt, azt hittem kevés a tej, de még 70g-ot tudtam kifejni miután belőle már visszafele csorgott. A hasa se fájt, akkor máshogy viselkedik (már tudom sajnos) Nem értjük apával, de szerencse hogy itthon volt, mert egyedül a falnak mentem volna az biztos. Ha van valakinek valami tanácsa azt szivesen venném.

Myssnia
Csak nem lepisilt a kis drága Kép Kép ???? Én az unokatesóm kisfiával jártam így. Levettem a pelenkát róla és már emelkedett is felfele a fütyije én meg nem tudtam elég gyorsan elugrani. Kép De nagyon tündéri az ártatlan kis arcával, hogy én áááááááááá nem csinálok semmit. Kép

Manó2
A ruhák Kép, számla Kép de legalább jó volt az ebéd.

Toffiffie
Nagyon tetszik a ruhapróbálós story, engem a barátnőm szokott kiakasztani, hogy megint hízott egy kilót, és most rohan a kondiba (175 cm és 52 kg) mert ő kövér, és tornázni kell. Rajtam maradt még +5, de az összes ruhám jó rám, így nem tudom hol van rajtam (mondjuk a mellemen bizti van, mert a kosztümfelső kicsit passzos. Tényleg a bőr a hason mikor fog teljesen visszahúzódni??? Mert nincs alatta semmi háj, csak a kisasszony kicsit kinyújtotta. Mert már ment vissza valamennyit?

Tényleg ez a gyermekágyi izé meddig tart, 6 hétig??? Mert nekem már elegem van belőle (nekem akinek 3-4 napos menzim volt és mindig tampont használtam most majd meg őrülök a betétezéstől. Van rá esély, hogy hamarabb elmúlik???

Momo
Timinek nagy szerencséje volt a betonlépcsővel, remélem legközelebb jobban vigyáz magára

Na megyek, mert én kis balga azt hittem, hogy a leányzónak tele a hasa, meg van fürdetve és most végre aludni fog, hát nem elalvás után fél órával itt nézeget. De legalább nem ordít! És ez is valami. Míg csend van eszek pár falatot, mert még vacsizni se volt időm.

Nadine és nemtudommibaja Zsani

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Kicsit chatalni voltam, de nem ismertem sok mindenkit, hiányoztatok..
Myssnia: talán lepisilt, feltéve ha pelus nélkül volt...

Örülük, hogy túl vagy a műtéten jobbulást.
Szilárd hány kg-os? mert Dorka 4 hónaposan 6,10 pedig 3,10-el született.
Tejcsi hogy van ? elkezted már a hozzátáplálást, alig 1 hét van a két csemete között..
Sziasztok
Manó2+Dorka

mi a manó a jelszó amit achatnél használok nem akarja elfogadni?
manó2
 


NadineKép
Nekem pont 6 hétig tartott (a végére már alig volt valami), és nekem is 3-4 napos volt a menzim. Azt hittem ezért, hogy biztos nem tarthat ilyen sokáig. De tévedtem. Majd meglátod, hogy azért egyre kevesbb lesz. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Hali

Orsoly: Ki a gyerköc orvos?

Szép álmokat, megyek tejet fejni, teli a cickó, Dorka alszik persze mikor "munka" lenne...
manó2
 


Manó2
Szilárd 6,40 kiló, és 68 cm. Ő 4050 grammal született. Tejcsi most visszaállt egész jó mennyiségre, de még így is kevés, és kevesebb mint volt. Én a héten kezdtem el kóstolgattattni Szilárdal a meggylét, és almalét. ÚGy látszik ő mindenevő lesz, nem fog válogatni, mert még a Gripe Water is simán lenyeli. Kép Mostantól minden nap csavarok neki egy kis gyümilét, de én a fokozatosság híve vagyok, azaz ma kb 10 mili almalét csavartam neki.Kép
Ti hogy álltok az új ízekkel?
A chatet én is megnéztem, de nem jött ben. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Szia

Hát én is az alma, és a répalét próbáltam, ne meg az alma sütötök krumpli pürét képzelheted úgy néztünk ki minta kismalac....
De Dorka is mindent megeszik, amit kap nem válogat.

Szurin túl vagytok? mi pénteken kaptuk, hétfön a cseppeket...Hála semmi gond nincs.

Jó éjszakát
Manó2
manó2
 


Nadine
Ez a kép nagyon szép:
http://babanet.hu/album/albumimages/481/6213.jpg
Ezen pedig tök értelmes kis tekintete van:
http://babanet.hu/album/albumimages/481/6232.jpg
Egyszóval! Nagyon szép gyerek! Gratulálok!

Mára már eldugulok!

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


ZsuzsiKép
Durmoló medvebocs nagyon édesKép
Én biztos még az éjjel, csak úgy melegibe, letámadtam volna a banyát. Nálam sajna ezzel jár az adrenalinszint emelkedésKép

NadineKép
Én is remélem, hogy tanult az esetből (egyébként a lépcsőzés közbeni hisztinek köszönheti az esést), de amilyen turbónyuszi, szerintem fog még potyogni, mint az érett gyümölcsKép
Ne keresd mindíg a magyarázatot a nyűgös napokra. Néha van ilyen csak úgy és készKép Mi se kelünk mindíg jókedvűen.

MyssniaKép
Örülök, hogy nagyobb megrázkódtatás nélkül lezajlott a műtétKép
Pisis kép nagyon jóKép Zsebi olyan szégyenlős, hogy a 4 hónap alatt eddig egyszer intézte csak pelus nélkül a pisiléstKép Bezzeg Timi mindent megszentelt legalább egyszer annoKép

Képzeljétek, Zsebi végre megint átaludta az éjszakátKép Szerintem ez nem marad így, de azért jól esettKép
Tegnap anyámék jöttek látogatóba, teljesen lezsibbadtam...öregszem ,naKép
És úgy látom, végre összébb ment az oldal, már el tudok mindent olvasniKépKépKép Akkor most már lehet regényeket írniKép

üdv
Momo, aki még nem is reggelizett


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Tejci-ügyhöz: Nálunk biztos, hogy elég a tej Védának, mert nagyon nő, és olyan duci, hogy csak na. Ennek ellenére vannak napok, amikor egész nap ömlik a tej, másnap meg nem elég neki, és óránként cicizik. Nagyon ingadozik a dolog. Fejni még sosem fejtem, nem is akarok. Inkább alkalmazkodom, vannak napok, amikor sokkal gyakrabban szoptatok, és kész. Biztos, hogy minden oké, mert Véda jövő héten lesz 2 hónapos, és már több, mint 6 kiló, de pontosan nem tudom mennyi, mert nincs mérlegünk, nem mérem soha, csak havonta egyszer a tanácsadáson.

Zsuzsi!
nagyon jók a képek!! Aranyosak a fiúk. Most 2 napig nálunk is "Dani-szünet" volt, mert a kisfiam a nagyszülőknél volt, most hozzák haza hamarosan. Úgy volt, hogy már tegnap este hazajön, de nem akart!(Tök rosszul esett, na mindegy, lényeg, hogy jól érezte magát)

Myssnia!
Remélem már teljesen jól vagy! Szilárd hogy viselete a távollétedet?

Manó2!
Éttermes sztoriKép Mi is csomószor jártunk így annak idején Danival, ha nem lekakilt, akkor lehányt, mindig volt valami "kaland". De egynél több gyerekkel már nem járunk étterembe..

Momo!
TejcsiKép Timi és a betonlépcső-bukfencKép Jó, hogy nem lett baj.
Átaludt éjszaka szuper! Reméljük ezentúl már mindig így lesz!

Magdi!
Gratula! Várunk itt!

Azt hiszem sikerült kilábalni a depresszióból. Elhatároztam, hogy tegnaptól összeszeem magam. Megfogadtam, hogy igyekszem sokkal jobb anya lenni, türelmesebb leszek a gyerekekkel, nem kiabálok, sokkal többet foglalkozom mindegyikkel, stb. Eddig megy...
Csak egyszer már annyira szeretnék este tíztől reggel nyolcig egyhuzamban nyugodtan aludni!! Na majd egyszer, pár év múlva talán.

Itt egy kép Sárikámról, a többiek most nincsenek kéznél, Dani még a nagyszülőknél, Véda alszik.

Anyakati

Nem sikerült képet feltölteni, na majd legközelebb..
Anyakati
 


Kép
Anyakati
 


Sziasztok Netmamik,
ezennel bejelentkeznék Hozzátok. A "tagságra jogosító esemény" 13-án történt, 13:20kor császárral, ekkor született meg Dósa Kevin Péter, 3700gr/50cm, 37-es fej, 9/10 Apgar, első babánk.
(Ki csinálja most a táblát? Nagyon kiestem az aktualitásokból...Nemtom, mi kell még bele, de én 29 vagyok, budapesti, pontosabban újpesti lakos)
Pénteken érkeztünk haza, és bár egy óra múlva itt volt a védőnéni, akkor még nem voltak kérdéseim... Most már viszont vannak, úgyhogy így elsőre rögtön a segítségeteket kérem:

1/Az okés, hogy a kiszívott cicit kell kifejni, de akkor is, ha csak röviden (5p) szopik belőle? Vagy akkor hagyjam, és később kínáljam meg ugyanazzal? Vagy fejjem ki és a másik a következő?

2/Ha csak 30-50 ml-t fejek ki egyszerre, akkor hogy gyűjtögethetem össze normális mennyiséggé, amit lefagyaszthatok? Mennyit érdemes egyáltalán 1 adagba fagyasztani? (Nem a főzelékes-jégkockás, hanem a "vésztartalékos" adagokra gondolok)

3/Nem gáz, ha egy 9 napos baba nem alszik be rögtön szopi után? Még egy csomót csendben nézelődik utána, cici nem kell, de soxor 20-30 perc "pihi" után ismét enni akar. Engem nem az aggaszt, hogy ilyenkor gyakran eszik, (eltekintve a "melyik cici" problémától) hanem az idegrendszerének ilyenkor nem az alvás a legjobb? Félek, hogy túl sok inger érheti...vagy ilyen nincs?

Előre is nagyon köszi mindenkinek. Amúgy meg igyekszem gyakran jönni, bár egyelőre maratoniszopik vannak, meg némi káosz, meg összeszokás apuval, de a válaszokat nagyon várom!

Sziasztok
Ellimami+Kevin
ellimami
 
 


Szia Ellimami!

Hát a szoptatás mindenkinél más. Leirom nálunk, hogy volt, hátha ad valami ötletet.

Réka első pár héten kicsit sárga volt, ennek hatására ő elég sokat aludt, de ő is ált szopi után volt ébren, és ez azóta is igy van. Szopi, tiszta pelus, játék, alvás, csak hát az alvás idő nagyon rohamosan nagyon lecsökkent. Szóval Réka az első egy-két hétben 4 órát is képes volt kihagyni két szopi között, én meg hagytam, mert szépen fejlődött. Pár hét után átált a 2,5 3 óránkénti evésre nagyjából. Nem ragaszkodtam az órához, csak ahhoz tartottam magam, hogy várjunk két szopi között minimum két órát, mert egyébként fájt szegénykémnek a pocakja és nagyon sirt. (de majd meglátod, minden baba más, van amelyik óránként szopik és nem fáj a pocija). Én azt a tanácsot kaptam az egyik LLL-es tanácsadótól, hogy egy etetésnél csak egy mellből szoptassak, igy biztos hogy kiszivja a zsirosabb tejcit is. Tehát én megszoptattam egy mellből, közben mig pici volt, fél úton mindig böfi, aztán vissza ugyanarra a cicire, majd ha befejezte fejés (csak abból a ciciből amiből evett), majd 2-4 óra múlva másik cicivel ugyanez.

Tehát igy egyszerű volt a fejés, nálad nem igazán tudom, hogyan lehetne. Bár szoptatási tanácsadók azt mondják (és én is ezt tapasztaltam), hogy nem lehet teljesen kiüriteni a mellet (max nem tudsz fejni), de a baba újra be tudja inditani a tejleadó reflexet. Tehát, ha jól bekajált, fejném azt a cicit amelyikből evett, majd ha kicsit később mégis cicizni akar (mondjuk 2 órán belül) akkor ugyanazt adnám neki vissza.

Egyébként fejéssel nem tudom mik a terveid, az elején én is fejtem, fagyasztottam, még most is ott van a mélyhűtőben, hálisten sosem kellett. Főzelékbe nem hiszem hogy elhasználom, mert borzalmasan fémes szaga van, ha kiengedem (állitólag ez normális). Én kb 100-200 ml-es adagokat fagyasztottam le, amennyi összejött 24 óra alatt. Egyébként itt olvasjtam, hogy a masinát elég egy nap egyszer sterilizálni (én minden használat után sterilizáltam) és hogy állitolag a frissen lefejt tejcsit le kell hűteni a korábban lefejt tejcsi hőmérsékletére és utána összeönteni őket (én a frisset, beleöntöttem a hűtőben lévőhöz). Ja és én Aventes zacsikat használtam, miután megvolt az egyirányu rendszer (speckó üveg, hogy tudsz egyből a zacsiba fejni) utána egyszerűbb volt, nem kellett öntögetni, egyből steril zacsiba, ment, viszont igy nem tudod kiküszöbölni a különböző hőmérsékletet.

Szerintem egy újszülött alszik annyit amennyire szüksége van és ez nagyon eltérő lehet, ezen ne aggódj. Doktor nénik nagyobb babáknál szoktak éjjszakai alvás kapcsán az idegrendszeri fejlődésre hivatkozni. Ilyen apróka még elalszik a legnagyobb hangzavar és nyüzsi közepette is ha neki éppen arra van szüksége.

Szóval röviden ennyi jutott eszembe. Majd meglátod pár órán belül lesz 15 féle különböző teória, próbáld meg mindegyikből kihámozni ami neked szimpatikus és illik az esetre.

Minden jót és varunk fényképeket is ám!

Györgyi + most ébredt Rékababa
rekababa
 
 


Sziasztok!

Nekem még mindig nem jó a babás és a kismamis topic, mert érdekes módon a válaszol a védőnő meg tök nörmális!

Ti hogy vagytok vele? Még mindig huzogattok? Kép

Kicsi lányom rájött, hogy nem csak a kezén van ujja:

Kép

Főzeléket gyümölcsöt nem hajlandó enni, de a kanállal van a probléma, mert ami bemegy a szájába, azt cuppogva nyeli le. De nem hajlandó kanállal enni. Ilyet még nem láttamKép

MyssinaKép

Örülök, hogy túl vagy a kórházon.
Szilárd nagyon aranyos pasiKép És látom nagy szakértő ő is az anyuágyábanalvásbanKép
Akárcsak Dorina.

MyssinaKép
Egy tanácsra van szükségem:
Van egy lemezem amire lementettem Dodó születése utáni képeimet, meg még más adatokat is, mielőtt újra lett telepítve a gépem.
Ekkor kapott egy vírusírtót is.
És amikor vissza akartam rakni gépre az adatokat, akkor derült ki, hogy az egyik fájl vírusos.
És a gép csak addig a fájlig mutatja meg a képeket, de utána van a nagyobb része. Ilyenkor kiírja, hogy vírust talált, amit sem törölni, sem karanténba rakni nem lehet, és kész.
És tovább nem hajlandó menni.
Ilyenkor mi van?
Elvesztek a képeimKép ?
Segíts, ha tudszKép

Lányok bocs az OFF-ért.

EllimamiKép
Györgyi mindent leírt, amit tanácsolni tudtam volnaKép

Üdv. KözöttünkKép

AnyakatiKép
Nagyon aranyos a lányod!
A férjem üzeni, hogy szép az ajtótok, és szépen van lerakva a járólap!
Tetszik nekiKép

Majd még jelentkezemKép

Heni
Kép
heni1979
 
 


Bocs, hogy kétszer van kép, de még szoknom kell a rendszertKép
heni1979
 


Szasztok!

Most látom az új design-t, de nekemseteccik. Szerintem kevésbé áttekinthető, de gondolom hozzá lehet szokni.

Ellimami
üdv itt, gratula a Picihez! Kép
Az elején én is fejtem, akkor még kevesebbet evett a Dani, de most már nagyjából kiszívja, azzal a picivel, ami meg bent marad nem foglalkozom. Egyébként nekem szopi alatt beindul a másik cici is, úgyhogy újabban alá tartok egy cumisüveget, és lecsurog kb 20 ml, néha 40 is. Ezeket gyűjtögetem, és nap végére összegyűlik 120-140 ml, amit Aventes zacsiban lefagyasztok.
Amikor láthatóan nagyon keveset szopott Dani (ez csak az elején fordult elő), akkor kb. 1 múlva éhes volt, és akkor ugyanazt a cicit kínáltam neki.

Nadine,
ez a gyermekágyi folyás teljesen ember függő. Nekem még 7 hetesen is volt egy kevés, (doki szerint ez sem baj - persze, neki) most már úgy látom kezd elmúlni, mert csak icipici barna van. De lehet, hogy neked mondjuk csak 4-5 hétig tart. Kép

Manó 2
kaki sztorival látom megjártad Kép Még jó, hogy volt másik ruhád, ami a gulyáslevesnek is tetszett Kép

Magdi
óriási gratula, remélem hamar jössz ide

Zulu
depit a BAlcsi tuti elűzi

Férjem júli 7-től szabin van, remélem akkor mi is eljutunk a Balatonra, ha kölcsönkapjuk férjem kereszanyjáék nyaralóját. MÁr alig várom!!!

Andy
szupi, hogy a neurológus mindent rendben talált, és hogy milyen fejlett MÁrk Kép

ha frissítek, akkor miért kell újra megkeresnem a friss babákat??? ez nem jó! Kép

TEgnap voltunk Danival a Városligetben sétálni. Fura krisnásokat is láttunk-hallottunk, remélem nem ivódik a gyerekembe semmi ilyen hajlam

Férjem lement Tatára a nagypapájának segíteni (csőtörés volt, romokban a házKép), így kettesben vagyunk Danival, mint a széééép hétköznapokon Kép
Miért csak 2 napból áll a hétvége? És abból miért csak az egyiket tölthetem apával???

Megyek házimunkázni, amíg alszik a ded

Andi
psandi
 
 


Azért van megint a húzogatás, mert Anyakati képe szélesebb, mint ez az "ablak", vagy mi, ahol az üzik megjelennek. Ha kisebb képeket rakunk be, és nem írunk hosszú szavakat szóköz nélkül, amit nem tud eltörni a program (pl. sok felkiáltójel egyszerre), akkor nem kell húzogatni.

Engem most az bosszant, hogy nem működik az "erre az üzenetre kötve" funkció, a nyilacskák melletti kis mappára klikkelve, grrrr...

Zsuzsi, Myssnia, Heni, Anyakati,
jók a képek, édik a babók!

Ellimami,
gratula neked, és üdv itt!!! Kép
Szopi-ügyben nekem az jött be, hogy nem fejtem, egyáltalán! Lekopogom, de még mostanáig egyszer sem gyulladt be, mert babókám mindig szépen leette, vagy ha kicsit tele volt (főleg éjjel), kimasszírozgattam a csomókat. Nagyon hamar kialakult a kereslet-kínálat. Egyébként Anna is azt csinálta, hogy elkezdett eszegetni, utána abbahagyta, és picit később újra. Azt mondják, jó, ha eltelik legalább másfél óra a két evés közt, mert megfájdulhat a pocija a félig emésztett tej és a friss tej találkozásától, de volt, hogy annyira sírt, hogy megkínáltam inkább hamarabb.

Na pusza, megyek reklamálni szerkesztőhöz Kép.

Franyó
franyo
 
 


Bocs mindenkitől, hogy miattam megint huzigálni kell...

Anyakati
Anyakati
 


A jövő számítógép-guruja:

Kép
Anyakati
 


Na, most már ügyesebb voltam.
Anyakati
 


Tegnap megejtettük Zsuzsi szülinapját is, hurrá, jövő áprilisig letudva a szülinapok! Julka elég jól tűrte a gyereksereg ordibálását. Ma meg egyetemi juniális volt a dolgozóknak a természet lágy ölén, illedelmesen bemutatkozott a dékánnak és más fő-főknek. És persze ősasszonyos szopi is volt egy pár.

Myssnia
Örvendek, h túl vagy a műtéten. Szilárd KépNemférjapa is.

Norka
Remélem beválik az Indesit, nálunk 2 és fél éve mosogat. A mosógép meg egyidős Andrissal, azaz 9 éves, minden nap min. 1X megy, és óriási mennyiségű játszótéri homok folyt már át rajta!

Évi
Nem Pápa, Gödöllő! Sőt, Pápán nem is jártam, bezzeg te Gödöllőn!

Zsuzsi
Alvó medvebocs angyalkaKép 1000 hozzászólás - virtuális pezsgő Kép

Ellimami
Üdv nektek!
Én csak akkor fejek, ha 1 étkezés erejéig anyukámra kell bíznom Julkát. Ilyenkor a fejőmicsodában hűtöm le az aktuálisan lefejt tejcit és úgy öntöm hozzá az előző adagokhoz. Én úgy tudom, h ha nem akarsz szaporítani vagy nem termelődik túl sok, akkor nem kell fejni, így áll be a kereslet-kínálat. Küldjek mélben tejszaporító praktikákat? A szopis topikból származnak.

Momo
Zsuzsi lányom NEM szokott tanulni a sebeiből. (magamra ismerek benne) Remélem, nálatok más lesz a helyzet!

Orsoly
GRATULA az Örshöz! Akkor Gödöllőig eljönni már=0

Manó_2
Épp akartam írni, h ruhák Kép, erre PONT MOST az ölemben szopizó Julka akkorát, h a szoknyám is....

Urszila
urszila
 
 


Hogyajófenébe...Kép
Most próbáltam a babanet.hu-ról indulva, így már péntek óta működik, én meg hiába próbálkoztam a "szélesvásznúval". Most meg olvashattam ezerrel.

Pénteken pihiztem egy nagyot, aludtam amikor Roni, vagy olvastam babanet hiányában. Még főznöm sem kellett, mert előző nap akkora adag töltött paprikát főztem, hogy egy adag fagyasztása után még mindig maradtKép.

Leszter,
Tán csak nem írtózol a pókoktól?Kép

Andy,
Jó hogy mindent rendben találtak, Márk tényleg szép nagyfiú.

Momo,
Már javították a hibát? Vagy csak nekem van szerencsém meg nagy monitorom.
Próbáld ki ezt a címet: http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/11657.html?1056289959
Látom valszeg kijavították.
Szegény Timi, gondolom volt ijedtség.

Zulu,
A Balcsi biztosan jókedvre derítKép. Jó nyaralást nektek.

Kangi,
Ugyan már, biztos a dogára is ötöst kapsz, majd meglátod. Ha véletlenül mégsem, majd vigasztalunk.

Norka,
Sajnos nálunk nem férne el egy mosogatógép.

Toffifee,
Köszi a Dm infót, majd arra sétálunk valamelyik nap.
Fülecske (kopp-kopp-kopp én is lekopogom) azóta szerencsére nem folyt.

Magdi,
Hatalmas gratula nektek és sok boldogságot!

Zsuzsi,
Szegénykém, még a szomszédok isKép.
A képek nagyon jókKép.

Manó2,
Ünnepi ebédKép. (Bocsi csak elképzeltem.)

Virág, Zsuzsi,
Pedig nekik még nincs is lábszagukKép

Myssnia,
Én még csak most találtam ide.
Földrengés brrrr.
Haláli a fotó! Tán csak nem megszentelte a gépet?!Kép
Most már minden rendben lesz. Mennyi ideig altattak?
Jók a képekKép

Zsuzsi, Nadine,
Roni is alig aludt tegnap. Ma viszont bepótolja, most is alszik.

Ellimami,
Gratula nektek, sok boldogságot!
Üdv köztünk, gyere amikor csak tudsz. Kép is jöhet ám!
ÚjpestKép
Látom kérdéseidre már több választ is kaptál.
Én kb. 6 hetes koráig fejtem minden szopi után (ha nagyon keveset evett, akkor nem). Aztán az éjszakát kihagytam, majd áttértem a csak esti fejésre. Két napja pedig egyáltalán nem fejek. Reggelre még kicsit feszülnek a cicik, de kis maszírozás segít.
Teljesen igény szerint szoptato, amikor Roni kéri (ha 1 óra telik el 2 szopi között, akkor is).
A lényeg szerintem: a megérzéseidre hallgass.

Heni,
Jó a lábujjszopis képKép

Anyakati,
Jók a képekKép

Urszila,
Pedig milyen jól viseli Julka a bulikat!Kép

Olyan fincsi rakott cukkinit csináltam ma, hogy csak nyamm!Kép Nem úgy mint a tegnapi túrósbatyu. Szar szakácskönyvKép, szerintem senki nem próbálta ki ezt a receptet. Nem lenne szabad engedélyezni, hogy ilyet kiadjanak!
Délután kimentünk a Városligetbe sétálni. Jó volt, hogy nem a megszokott járdákat koptattukKép

Maci_2 + Roni aki még mindig alszik
maci_2
 
 


Dani hazajott a taborbol 4 nap utan (ami alatt termeszetesen nem furdott, nem cserelt ruhat...). Gyorsan lezavartam Apat a kicsikkel, hogy egy kicsit rendbe tegyem a kolkot!
Miki ket napja probalkozik, hogy majd o megmutatja nekem, hogy vagy dajkalom vagy nem alszik. Kinlodunk itt ereink fitogtatasaval! Ma mar ketszer elszunyokalt egyedul (az elsot egy kis orditas elozte meg), bekapta az ujjacskajat, es huzta a lobort!
Voltam reggel piacon, par edi gyerekruhat vettem, Gyurinak 101kiskutyas agynemut, meg magamnak harom hasznalt ruhat (ebbol kettohoz kene egy kis mellplasztika, mert melltartoval az egyik nem mutat jol, a masikbol meg egy az egyben kilog a cicifix)! Darabja 1-2 euro volt, a mutet gondolom dragabb lesz! Kép Az iden (es remelem meg jovore is) a szopi miatt ugyis korulmenyes lenne oket hordani, de majd megoldjuk! Kép

Holnap Gyurit viszem vervetelre es pisivizsgalatra (meg jo, hogy beleneztem a naptarba, total kiment a fejembol)! Kedden meg az ovodaba kell mennunk, oltasi es szarmazasi konyvvel, elso pofavizitre. Kivancsi vagyok!

Momo, a banyat en is lecsaptam volna vermersekletemnek megfeleloen, viszont a banya utana hazahuzott volna aludni, en meg itt maradtam volna ket uvolto gyerekkel, akik reggelig mar tuti nem aludtak volna vissza! Szoval jobb volt ez igy! Masreszt nem szeretnem, ha barmelyik gyerekemnek "hatranya" szarmazna egy szemet szomszedbol. Pl. ha Dani egyszer egyedul jon haza, es banyek valamit kavar, ijesztgeti, vagy akarmi. Ujabban csak ez hajt, ezert szeretnek valamilyen szinten joban lenni a szomszedokkal! Meg aztan mi sem vagyunk az a "szomszedok alma" csalad! Kép Kép Kép

Anyakati,
Helyesek a gyerekek, es szep a hazatok!

Heni,
Cuki labevo Dorina! Kép

Myssnia,
Nagyon jo a kep az emberekrol!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Myssnia: mi meg csak anyatejezunk, egy het mulva kezdem az almat (akkor lesz 6 honapos). Hat kivancsi vagyok en is.Kép

Franyo! En csak azt nem ertem, hogy a regi rendszerben, ha nagyobb kepet is tett be valaki, megsem kellett huzigalni! Akkor most miert???Kép

Ja es aaaaruld el vegre, hogy mukodik ez az uzihez kotve funkcio.Kép

orsoly

Ps: azt is utalom, hogy sokkal kisebb az uzi irasahoz adott ablakKép
orsoly
 
 


Sziasztok!

Ellimami!
Én kb. 2 hónapig fejtem, majdnem minden szoptatás után. Így egy nap nekem 100 ml jött össze és én betartottam a "hőmérsékletes" dolgot: azaz a hűtőszekrényben megvártam amig kb. egyforma hőmérsékletűek lesznek a tejek és csak akkor öntöttem össze. Sajnos nekünk szükségünk is volt erre a vésztartalékra. Nekem soha nem volt büdös, zavaros v. fémszagú és Levi is elfogadta. Én is az Avent zacsikat használtam, de egyirányú rendszer nélkül. Lefejtem üvegbe és a zacskóban gyűjtöttem a kis műanyag talp segítségével.

Zsuzsi!
Dani nem semmi a fürdésügyben Kép!
Az öcsém is hasonló volt, egy hét Hollandiában fürdés nélkül... Az sem semmi. Sőt itthon képes volt bemenni a fürdőbe, megengedni a vizet, mintha fürdene aztán üldögélni a kád szélén. Így aztán szigorú ellenőrzést kellett bevezetni Kép. De amint érdekelni kezdték a lányok ez megváltozott, szóval van még remény Kép!

Myssnia!
Levi is arconpisilte saját magát, kb. 2 hetesen, és úgy meglepődött, hogy hirtelen még arcul is karmolta magát így aztán a pisi némi vérrel keveredve folydogált az arcán. Egy kicsit megijedtem.

Képzeljétek ma délelőtt kimentünk a Gyerekszigetre, utána kimentünk Zebegénybe egy baráti pár szüleinek a telkére. Levente úgy viselkedett, mint egy igazi jókisfiú. Nézelődött a babakocsiból, mosolygott mindenkire, hangosan kacagott a csajsziknak (6, 4 és 2 évesek). Mindezt úgy, hogy egész nap 2 órát aludt. Szóval teljesen el vagyok ájulva a saját kisfiamtól Kép!

Jó éjt mindenkinek! Virág és aranyos Levente
virga
 
 


Anyakati,
neeeeem úgy értettem, hogy te vagy a hibás! Persze hogy a program a vacak, mert régebben a nagy képpel sem romlott el, most meg igen. Kép
Aranyos a kép Daniról!!! Kép

Orsoly,
hát épp ezt mondom én is, hogy a régi verziójú progi tudta kezelni a nagy képet is, attól még a szöveg jól olvasható volt, most meg tologathatjuk. És az "erre az üzenetre kötve" se működik már Kép. Remélem, kijavítják. Ha kijavítják, leírom érthetőbben, mint múltkor, ígérem, de most már fáradt vagyok, nem baj? KépKépKép
Megyek is pihikélni, Apa mellé a jó puha ágyba! Kép

Pusza
Franyó
franyo
 
 


Sziasztok!
Elunk,virulunk csak nagyon maszkalhatnekunk volt 7vegen, igy nem sokat voltam gep elott (mondjuk semennyit...)

Kepek nagyon edesek!
Anyakati
En picit sem hragszom,hogy nagyra sikerult a kep! Kép Orulok,hogy kifele maszol a depibol! Hogy megy?

Urszila
Gratula a partyhoz! Kép Ma mae nagyon ugy mosogattam,mintha a fogamat huznak, pedig csak koltozeskor vesszuk meg a gepet...2 heeeettt! AAAAA Kép

Myssnia
Mutet Kép Foldrendes Kép De durva!

Maci2
Rakott cukkini jol hangzik! Sutivel mar en is jartam igy,hogy mindent a recept szerint csinaltam es ehetetlen lett...

Magdi
Nagy gratula babacskahoz!Gyos szules volt. Remelem minden rendben es hamarosan csatlakozol! Kép

Ellimami
Udv. itt! Kerdesekre mar sokan valaszoltak, igy mar nem csatlakozom.

Toffi
Igen keresztben van. Fekudni mar 1-2 honapja nem fekudt benne (az ulos alvosat kerdezed??).

Momo
Tejci Kép Lepcso Kép Nekem is volt reszem regebben hasonlo gurigazasban Kép

Andi
Balatoni nyaralas remelem osszejon! Krisnasok nalunk is zenelgettek az utcan mostanaban. En nem lelkesedem a tanaikert, de jo hangulatot csinaltak a belvarosban Kép

Nalunk ma elegg osszevissza nap volt. Semmi nem ugy sikerult, mint terveztuk. Az ebed este 9,30ra lett kesz, pisztrang sutve+szoz (valami uj recept alapjan, asszem eleg ha azt mondom,hogy meg megvan majdnem az egesz... Kép ) De csak rohogtunk magunkon.
Tegnap voltunk ismerosoknel, vettunk egy 2x2 m.es szonyeget a babaszobaba Picasso stilusban, nagyon jol nez ki! Ma du. bekapcsolta Apa a TV.t Jazi hattal volt neki, erre majd kifordult az olembol,csak hogy lathassa. Nagyon kibuktam. Kb. 5 percig meredt a TVre. Apa is igy le szokott ragadni, na de ennyire??
Jelentem tusi ,voros hajam lett! Kép
Ma pancsoltunk megint az erkelyen, kuldok fotot. Kiscsaj nagyon elvezte! Kép
norkini
 
 


Sziasztok!

Teljesen ki vagyok akadva!!!! A tegnapi nap után ma rá se ismertem a lányra. Még most is alszik a délutáni szopi után, pedig ilyenkor nem szokott így aludni. Már a fürdést várja utána meg az alvást. Hát tényleg úgy van ahogy írtátok, két nap se egyforma a piciknél. Most azon filózom, hogy fel kéne piszkálni, mert 1 nem fürdött és az utolsó szopinál jól lebüfizte magát, úgyhogy ragad a kisnyakánál. 2. már több mint 4 órája evett, igaz, hogy igény szerint ehet, na de akkor is, szegény anyja szétdurran, miközben ő durmol Kép . Ha meg lefejem, csak vigyorog rám, hogy komolyan gondolom az üveget, majd ordít a ciciért. Na mind1, lehet megköveztek, de én felkeltem, pontosabban csak a köldökét tezsem rendbe, arra bizti felébred (mocsok anyja, de csak ilyenkor tudom mióta a védőnő bekente azzal a feket izével, de legalább már nincs benne semmi, csak eleven belül és bizti fáj is neki). Holnap majd jön újra a védőnő és megmondja, hogy jó e (nem ajánlom, hogy kötözködjön, mert tényleg nincs már benne az a valami és szép tiszta, ha ki tudom szedni belőle a trutyit, mert ha fent van annyira kapálózik, hogy nem férek hozzá)

Anyakati
Nagyon aranyos a számítógépguru Kép

Zsuzsi
Nem semmi a nagyfiad se, főleg ami a fürdést illeti. Tényleg beleválasztottál mind a 3*.

Ellimami
Én is szoktam fejni, de csak akkor ha érzem ,hogy van még benne, csak a nem szopta ki (kirakja a megtelt táblát a csaj Kép ) Volt úgy, hogy még 70 g simán kijött. Én mindet lefagyasztom, mert Zsani még egyszerűen nem fogadja el cumiból. Remélem mire szükség lesz rá megtanul üvegből enni, vagy úgy pohárból, hogy a fele ne menjen mellé. Én általában 130-150g-ot szoktam egy adagban lefagyasztani. De van olyan nap, hogy nem kell fejnem egyáltalán.

Tényleg az első fejlődési ugrás igaz 3 hetes korban van???

Na megyek köldököt puculni

Nadine + mitsemsejtő Zsani

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Megint bekukkantottam, most naprakész vagyok olvasásilagKép
Az egész hétvégét a konyhában töltöttemKép, de Kép is, mert sok fini kaját csináltam a családnak és megint Kép, mert biztos megint hízásnak indultam.
Újra megpróbáltam sütni, az eredmény egész jó, de nem tökéletes.Szandinak nem ízlik, Apa meg én esszük, már csak 6 szelet van a 16-ból. Azért kerek, mert nincs akkora tepsim, amekkora kellett volnaKép. Amikor felvágtam, kineveztem Zsombi szülinapi tortájának, mert ma volt 2 hónaposKép
Holnap Zsombi megkapja élete második oltását, és kíváncsi vagyok, mit mond a doki néni, mert szerda este óta nem volt kaki, a kamillatea sem segített (de érdekes, a hasa puha és be van esve, hol tárolja?)

Myssnia
Drukk, hogy gyorsan helyrejöjjön mindenKép
Zsombi még a kórházban arcon pisilte magát (születést követő napon), az első pelenkázásomkor Kép (naná, lányhoz voltam szokva)

Zsuzsi
Biztosan jók lesznek a ruhákKép Én még terhesen kaptam két ruhát, a cippzárat nem lehet behúzni, akkorák a cicik Kép Vagy lefogynak, vagy húgomnak lesz plusz két jó rucija Kép
Az jó, ha jóban van az ember a szomszédokkal...
4 napig se fürdés, se ruhacsere...Kép, de cipelte a tisztát, ugye?Kép

Na megyek aludniKép
Lábujjevő babócák aranyosakKép A többiek isKép

Toffi + Zsombi
toffifee
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?