Új privát üzeneted érkezett!

bocs, vmiért kétszer ment

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


uuuuuuuutálom ezt a nyomasztó időt.....fúj.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet drága!
Látom magad egész jól elszórakoztatod! Kép
Könnyen meglehet, hogy a met a ludas! Főleg ha a csokitól szünt a rosszulléted!
Elhiszem hogy régebb panaszmentes voltál tőle, de aztán elhagytad, szoptattál, ne figyeltél az étkezésre és most újra elkezdted. Lehet kissé másképp emlékszik a szervezet a gyógyira.
Törekedj az óvatos, lassu dozirozásra. Minél több lassúfelszívódású CH. Persze ha esetleg pánikhelyzet van, akkor legyen kéznél néhány kocka csoki! :lol:
(nem lenne ildomos leejteni a gyereked, mert szédelegsz a hypotól).
Remélem ma már nem lesz ilyen panaszod!

Tegnap színházban voltunk.
Van egy nagyon elegáns, derékban ultra lazára szabott nadrágom. Én naív azt hittem, hogy közel félidősen símán rámjön :shock:
Kissé meglepődtem, amikor alig bírtam becipzározni :? (csupán egy kismama gatyóm van, az is farmer, kismama szoknyám egyáltalán nincs).
A párom egyhény szólva ideges lett, hogy hogy képzelem, hogy a gömbölyődő pocakomat egy SZŰK :shock: (jelzem eddig nagyon bő volt, egyszer meg is jegyezte, hogy kissé túl lazára szabták, leesik a csípőmről és húzom az alját a földön) nadrágba akarom beleerőszakolni.
Aztán a cipzárt félig lehúztam és elindultunk. :lol: Úgy már nagyon kényelmes volt. :lol:

Kisfiam ma reggel randalírozik a pocakomban! :lol: Egész formában van! :lol: Úúúúgy szeretem.

19+4
Vendég
 

 
 

egyhény= enyhén
Vendég
 


igen, el :)
vegyél bandázst. az jó a lehúzott nacikra.

zsuzsi keményen mondja: hö-hö-höööööö :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Hö-hö-höööö, kicsi drága! :)
Zabálni való lehet! :)
Vendég
 


Szasztok!!

Jó régen jártam erre is!

Lara! Ez egy tuti formás és igazi kismamipoci!! Csak előrefelé nől!!! Negyom tetszik! :)

Babancs! Domi nagyon vasgyúró lett! Hihetetlen mekkorát fejlődött!

Ezo! Gergőnek megy a drukk! Elég rémítően hangzik!

Okr! Bár nem olvasod, de azért már nem sok van hátra, kitartás!

Kincs, Kavics, Lafi! Nagyon szeretnék csatlakozni a klubhoz..... A mai napi penzumom az volt eddig, hogy megjártam a piacot, a szatyrokat az előszobában letettem, és mivel 4 napja netnélkül voltam, ezért itt ragadtam............ :oops: :oops: Ja a gép előtt ettem valami maradékot gyorsan.

Csakegy! 4 nap után hidd el, nyerne a konyhám kuplerájban, lévén két pasival élek, akik nem takarítanak maguk után (ezt enyhén elcsesztem..... :x :evil: ). De ne aggódj, ilyen szórólapot én nem fogok kapni, tehát hamarost alkotok valami rendfélét!

Dimet! Tudod, lassíts a visszaszokással, amíg a tünetek el nem múlnak! Zsuzsi olyan szép! Azok a huncut szemek!
Vendég
 


Lányok!

Adjatok nekem tanácsot!

Delikátesz téma, de muszáj beszélni rólaKép
Megint nagyobb mennyiségű folyásom van.

Amióta terhes vagyok a vizet ezen a lyukon keresztül veszítem.
:shock:
Akkor meg is riadtam tőle, de utánnaolvastam, hogy terhességben a nagy mennyiségű hüvelyváladék természetes, terhességi tünetnek veendő. Lafinak panaszkodtam is anno róla, hogy ez döbbenetesen sok.
Aztán kezdtem megszokni a mennyiséget, kisebb-nagyobb változásokkal apadt, vagy növekedett.

Kb két hete megint azt éreztem, hogy nagyobb mennyiségű (még több, mint azelőtt).
Akkor elmentem dokihoz, vett kenetet, volt ÁNTSzes tenyésztés, az eredményig elkezdtem dugdosni a Klion D-t, aztán rá 4 napra kiderült, hogy teljesen negativ a leletem. Semmi nem tenyészett ki!
Összesen 6 kúpot használtam el, többet a doki szerint sincs értelme, abbahagytam.

Továbbra is nagy mennyiségű volt (az elmúlt két hétben), de talán egy picit csökkent.
Tegnap megint kezdődött.
Komolyan, mintha ciklikusan érkezne ez a nagy mennyiség (ovuláció ideje alatt, menszi ideje alatt).
Két hete csak simán tejfehér volt, áttetsző, most kissé sötétebb, áttetsző...
Beszarok! Annyira idegesít.

Semmi panaszom nincs! Nem fáj a hasam. A szaga sem változott! (valamikor januárban volt egy nagyon széles kórokozó vizsgálat Genoid laborban mindent megnéztek amit megnézhettek és minden negativ volt).

Hát nem tudom, adjatok tanácsot.

Hétfőig ha ez marad, megint felhívom a dokit! (két hete is teljesen negativ volt) :?

Tapasztalt valaki hasonlót a terhessége során?
Vendég
 


...még mindig én...
Arról nem is beszélve, hogy emiatt már szexualizálni sem merek...
Bár az az igazság, hogy a libidóm nincs a csúcsok csúcsán.
Pedig nagyon reklámozták az előttem járó csajok, hogy majd nő a libidó :?
A párom szerint ennek az az oka, hogy van bennem egy kuki! :shock: :lol: :lol: És ettől a hormonjaim teljesen kielégülnek. :lol: :lol: :lol:
Micsoda elméletek! :lol: :lol:
Vendég
 


Kavicska!
A folyásom sokkal, de sokkal erősebb, mint eddig valaha!

Néha komolyan azt érzem, hogy becsurgott a pisi... :oops:
A gyogyitárban már rendeltem olyan betétet, ami elszínesedik, ha a magzatvíz folyik, de persze majd valamikor november közepe tájára várható a szállítás, ha lesz egyáltalán, mert senki nem kérte még eddig, csak mittam nem biztos, hogy fognak hozatni. Már nem is mertem mondani, annyit paráztem minden miatt, hogy csendben viseltem.

Nekem sincs semmilyen panaszom, csak ez a tetves folyás, tisztára átnedvesedik a bugyingóm, ha nincs bent betét.
Vendég
 


Sziasztok!
Ella!
Lara kb. 3700 g -os lesz, ha így folytatja. :lol:


Dimet!
Köszi mindannyiunk nevében a figyelmeztetést a 36. héttől vonatkozóan!! :D :D

Kavics!
Jól sorba raktad a triókat!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mi kis törpillánk keményem tuszkol engem, ha próbálok az oldalamon pihizni. :lol: Fekvése koponyavégű és néha (inkább ritkán) lent is szokott dörömbölni. :lol: :lol: :lol:

Kép
lara26
 
 


Monácska!Kép

Köszönöm!
Eddig akárkivel beszéltem, senkinek sem volt ilyen tünete (ennyire fokozott formában).( De a szülészet könyvben benne van, mint terhességi tünet! )
Azért is vettem rá magam, hogy rákérdezek a topikban is!
Mert idegesítő. Felállok és elindul. :shock: (szerencsére ez nem minden felállásnál érezhető)

Lara!
Lara baba nem lesz pehely súlyú! :lol: :lol:

Csóközön!
Vendég
 


Sziasztok!

Kavics nem tudom mi lehet..de ami vizsgálat létezik a leírásod alapján elvégezve..tehet gond nem lehet.
Én azt tapasztaltam, ha menőkésebb ,mocorgós napom van akkor kicsit több a váladák, és talán picit"sárgásabb"vagyis jobban látható.
( libidó emelkedésről én sem beszélhetek)

Viszont nekem csütörtök óta kicsit fájdogál a pocim(front van, vagy intenzívebben nő?), nem vészes csak furi, bár csütörtökön 12órás mászkálós programunk volt, tegnap meg takarítási lázban voltam..de most még pizsiben vagyok :oops:
Monácska remélem hozzád érkezik a főzök mosok takarítok szindróma :wink:

Ja kismamik!
A folsavat meddig szedtétek/szeditek?
És a vitamint??? Végig+ szoptatás ? Mert van aki a 3.hónap után csökkenti vagy abbahagyja és a szopinál kezdi ismét..bár tudom,hogy nem feltétlen kell a vitaminok nyakába varrni a nagyobb babákat.

És azt olvastam ,hogy a szüléshez 30napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell, :shock: ez így van?

Kiságyak: anyukák érdemes nagyobb méretűt venni vagy elég a 120*60 ??(1éves gyerek még jól elvan ebben a méretben?)
Van aki ággyá alakíthatót vett??
Vendég
 


Kincs!

Igen, az anyakönyvi kivonat igaz! 30 napnál nem régebbi kell. :evil: :x

A folsavat a 10. hétig szedtem, vitamint pedig egyelőre semmit, most kezdtem a Maltofert, de olyan székrekedést csinál, lehet, hogy abbahagyom.........

Kiságy: Ákos fiamnál csináltuk a kiságyat, volt hely bőven, 140x90-es ágya volt, és 3 éves koráig volt abban, a rácsot egyik oldalt kivettük. Aztán kapott díványt. Véleményem szerint a 120X60-as ágyban bőven el van az egyéves csipasz!
Vendég
 


Kincsecske!
Hasad fájdogálhat a fronttól is, de valószínűbb a méhnövekedés :)

Vitaminok:

Én vitamin komplexet nem szedek!
Viszont eszem a szükséges magzatvédő anyagokat:

Folsav végig
Vas : 12 héttől Ferrofolgamma néven (így van benne 5 mg folsav is és ezért már a 12 héttől nem szedtem külön a folsavat). Nekem a vas nem okoz szorulást. Igaz az elején megváltoztatta a széklet színét..., de aztán az is visszaállt.
MgB6: Mg és a B6 is fontos!!!
És a 20-ik héttől képbe jön a Ca és a D vitamin: CalciumD sandoz néven. Ez pezsgőtabletta. Heti kb 3at fogok meginni.

Kiságyhoz nem értek! :lol:
Vendég
 


Ferrofolgamma receptre kiírva lényegesen olcsóbb! nincs ezer ft a 100 db. Napi 1 szem. Reggel.
Magne B6 recept nélkül kapható.
Calcium D sandoz: 20 pezsgőtabletta. Elvileg csak receptre adják, de nincs rajta ártámogatás. 1400 ft körül van.
Vendég
 


szüléshez 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kell!!
folyás: detto nekem is ez volt. néha géniáztam, az jót tett. de ezzel jár!!! nekem legalábbis. ezek szerint másoknak is. már elmúlt.

vitamin: folsav 3. hónapig naponta 1. utána néha bekapdostam egyet-egyet. elevit 3-4 naponta.

ja, és 1-2 hónapig szedtem a vasat. de csak napi egyet,mert jó volt azeredményem mindig.

ja, és magneb6!!!! a legmagasabb dózis napi 4szer2 szem, ha vki nagyon keméynedne. én szedtem 3szor 2 is a 37. hétig. ahogy abbahagytam meg is szültem :lol: (persze nem hinném,hogy ettől....) és sima magneb6.

kincs, te meg ne erőltesd meg magad!!!! ha meg mégis, akkor több magneb6!!

én meg "beszoptam": 13:10kor elaludt zsuzsi, a nagyalvás (sokszor 3,5 óra). én gyors fejtem, pakoltam. gondoltam 2kor lefekszek...errefle 14:10kor felkelt, és éhes volt!!! én meg fejtme előtte...mindgey, szopizott, adtam kis tápit. lehet most van fejlődési ugrása. most meg írtó hangosan püföi a játékait. és dumál ezerrel.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


ja, és a vas székrekedést csinál. ellenszer: napi 1 kaukázusi kefír. (vagy 2)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Lányok!

Köszönöm a megnyugtatás! :)

Én minden tünetet és nyűgöt és "szenvedést" fogadok, ha tudom, hogy az a terhességgel együtt jár!

Csak ne legyen veszéllyel a babámra. Mert ettől a gondolattól érzem, hogy megbuggyanok!

De akkor No para! :lol:

És akkor én mit csináljak, aki már matuzsálemi időket ért meg a párjával házasságban.
Menjünk a polgármesteri hivatalba és újítsuk meg a papírt??? :roll:
Mert akkor eljárom azt is. És mennyi idő?
Hogy kb meddig ér rá? :lol: :lol:
Mert csak jövö hónap második felében tudok ilyenekkel foglalkozni!
Vendég
 


Kavics, folyás nekem is van már és keveredik a vizelet-visszatartási problémával is....2 db bugyit viszek munkehelyre pluszba és át kell vennem pedi t.betét is van bennem!
Házassági papír:
Aki azon a helyen házasodott, ahol szülni fog, az esetek 99%ban nem kell 300 ! napnál frissebb papír, mert a kórház automatice ellenőrzi. (Kecskeméten pl. így van)
De
Aki pl. mi Kecskemét esküvő, gyerek Bp. annak kell kérnie az alábbi eljárással:
illetékmentes amennyiben az anyakönyvi kivonatot abból a célból kéred ki, hoy baba lesz!!!Bele kell írni a kérelembe és már kapod is!
(jut eszembe, asszem nekünk is lassan-lassan aktuális lenne egy kérelem)

Kiságy:120*60-asat vettünk.

Vitamin:
20.hétig 3 folsav

Végig:
meformin
20.héttől 1 szem ferro folgamma
elevit 1 szem
téli idő miatt 1 szem C vitamin
3*1 Magneb6
Vendég
 


Ja és még egy:
szedek renniet napi 4-6 szemet, jön föl a savam, nem is kissé...néha visszahányom....

Dimet!Zsuzsi cuki!
Plííííz mesélj a gátmasszázsról, hol hogyan stb...
Vendég
 


Ejnye lányok!

Erotikus masszázst csak 18 éven felüliek olvashatják.

Tudtommal több megnemszületett kiskorú is van a pocakban, plusz néhány anyuka babával a karján ül le topikot olvasgatni! :lol:

Azért engem is érdekel a gátmasszázs...
:lol: :lol: :lol:

És egy igen fontos kérdés!!!

Férj is csinálhatja, már mint a kedves feleségének. Vagy neki csak nézni szabad? :lol: :lol:

Asszem az agyamra ment az egyedüllét! :lol: :lol:

Hihetetlen szélsőséges tud lenni a kedvem
Nagyon kedvetlen............................................ nagyon jókedvű.
Vendég
 


kavics, ez a hangulat is a terhességgel jár :)

mingyá megkeresem a doksit a gátmaszsázsról. és férj is csinálhatja. sőt.... :D
persze szüléshez is vittem, de elfelejtettük a gyorsaság miatt. de tuti ez is segített, hogy olajoztuk előtte a "helyszínt".... 8)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 



Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


én orbáncvirágolajat vettem. és összekevertem végül az yves rocheres olajommal:) az vhogy mindenre jó, és úgy döntöttem erre is. nem irritált, semmi nem volt. ja, a pocakomat is azzal kentem végig és egy kicsike csíkocska sem lett rajta!!!! (de ez biztos szövetek kérdése is...)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


nem tudtama doksit megnyitni, bemásolom....

Gátvédelem
/ Forrás: fórumok, www.nandu.hu /
Gátmasszázs
A szülés előtti gátmasszázs lecsökkenti a szakadás, a fogós szülés és a vákuumos szülés esélyét.

A 34-36. héttől érdemes elkezdeni az otthoni gátmasszázst, szüléskor pedig gátvédelmest kérni a szülésznőtől. Ezzel csökkenthetjük a szülés közben gátrepedés mértékét.
Hozzávalók
- Búzacsíra (Triticum)
A búzacsíra olaj magas E-vitamin tartalma táplálja és lazítja a bort. Növeli a szövetek rugalmasságát. Támogatja az izom- és mirigyműködést. Használhatunk belőle a has borének ápolására is, ez segít megelőzni a nyúlási csíkok (striák) kialakulását.
- Orbáncfű (Hypericum)
Az orbáncfű olaj antibakteriális hatású, sebgyógyításra is használják. Ezen kívül idegerősítő, érzékeny idegvégződések kezelésénél hasznos. Önmagában is kiválóan alkalmas gátmasszázsra.
Ezekből 1:1 arányban keverjünk össze annyit, amennyire szükségünk van (egyszerre nem nagyon érdemes 50 ml-nél többet, de egy evőkanálnyi is elég egy "előkészítő" alkalomra. Szüléshez egy kicsit több is kellhet.)
Gátmasszázsra szülés közben már kifejezetten a tiszta orbáncfűolaj ajánlott, a búzacsírás-illóolajos ugyan jobb előkészítő masszázsra, de a szülés alatt már nem. (az orbáncfű ugyanis azonnal lazít, míg a búzacsíra hosszú távon táplálja a bőrt). Ha viszont csak egyféle van, akkor azt kell használni, a különbség nem nagy.
Technika I.
Helyezkedjünk kényelmes pózba, melegítsük meg az olajat a kezünkben és kenjük be a gáttájat, amíg kellően síkos nem lesz. Ne használjunk túl sok olajat (kb. 3-szor kell beolajozni hozzá a kezed), illetve a felesleget a masszázs végén töröljük le, nehogy baktériumok táptalajává váljon. Ha már kívülről egy kicsit ellazítgattuk a gátizmokat, nyúljunk be mindkét kezünk egy-egy ujjával a hüvelybe (max. 3 cm mélyen) és finoman húzzuk kifelé és szét, ill. a végbélnyílás felé a szöveteket, hasonlóan ahhoz, ahogy majd a baba is feszíteni fogja a fejével. Kezdetben égő érzést tapasztalunk. Tartsuk meg a húzást addig, amíg ez az érzés alábbhagy (kb. fél percig). Utána masszírozgassuk a hüvelybemenetet U alakban oda-vissza. A masszázst a partner is végezheti!
Technika II.
A gát, azaz a perineum masszírozása magában foglalja a szülőcsatorna bemenetele és a végbélnyílás közötti területet. Ha nincs tisztában a perineum elhelyezkedésével, akkor vegyen elő egy tükröt. Ha a klitorisz 12 óránál van, akkor az Ön által masszírozandó terület 3 és 9 óra közé esik.
Ne masszírozzon a húgycső felé, mert fertőzést okozhat.

Így masszírozza a gátat lépésről-lépésre:
- Mossa meg a kezét, és vágja le rövidre a körmeit. Jó előkészítés egy langyos fürdő.
- Vagy üljön egy kényelmes, meleg helyen, a lábait széttárva egy félig ülő helyzetű szülő pozícióban, vagy guggoljon falnak támaszkodva, vagy álljon úgy, hogy az egyik lábával a fürdőkád szélére, esetleg székre támaszkodik.
- Használjon tiszta növényi olajat, mint a mandula vagy olíva olaj, E vitamin olaj, orbáncfű olaj. Ne használjon petroleum bázisú (baby) olajat. Masszírozza ezt be a perineumba és a hüvely bejáratába kb. öt percen keresztül. Különösen ügyeljen a hegekre, ha vannak.
- Vigye be az ujjait a hüvelynyílásban lévő második körig (van, aki könnyebben használja a hüvelykujját) és nyújtsa meg gyöngéden, lefelé irányuló nyomással, amíg nem érez forróságot. Ennél a pontnál folytassa a nyomást, amíg az égető érzés el nem múlik. Úgy is csinálhatja, hogy a hüvelykujját beleakasztja a vaginába, és gyengéden kifelé, lefelé húzza. Masszírozza a perineum bőrét a hüvelykujja és az első ujjai között.

Egy hetes napi egyszeri masszírozás után éreznie kell a különbséget a gát nyújthatóságában. Ha már be tudja illeszteni öt ujja hegyét, akkor elérte a 4cm-t. Folytassa tovább a gátnak a végbélnyílás felé történő nyújtását naponta, míg el nem éri a 7 cm-t, ami a két harmada annak, amire a baba fejének szüksége van. Amikor elérte ezt a stádiumot, akkor elég, ha kétnaponta ismétli a masszázst , hogy megtartsa a gát rugalmasságát.
A perineum masszírozását rendszeres perineum torna kísérje.
Aromaterápia
Illóolajok
- Muskotályzsálya (Salvia sclarea)
A muskotályzsálya antiszeptikus és lazító, fájdalomcsillapító hatású (a hipofízisre hat: segít a szervezet belső fájdalomcsillapítójának, az endorfinnak a felszabadításában). Az anyának könnyebb általa "elvonatkoztatni", elviselni a szülés megpróbáltatásait, átlépni saját határait, megbirkózni váratlan helyzetekkel / érzetekkel. Vérnyomáscsökkentő és enyhe narkotizáló hatása is ismeretes. Önmagában is alkalmas szüléskor a has borogatására (ilyenkor rendszerint nagyon meleg vizes rongyra csepegtetjük, amit az anya hasa köré csavarunk).
- Rózsaolaj (Rosa)
A rózsaolaj az egyik legnagyszerűbb aromaterápiás szer minden olyan helyzetben, ahol a nőiség, nőiesség kerül kifejezésre. Már az ókorban is használták szüléseknél. Antiszeptikus és görcsoldó hatású. Szüléskor az anyának a legősibb "női mivoltában" kell megmutatkoznia, amelyhez a megfelelő energiákat segít aktiválni ez az olaj. Beszerzése sajnos elég nehéz és drága is, próbáljunk szerezni nagyon kicsi kiszerelésű tiszta (!) marokkói vagy török rózsaolajat. Csak egy-két csepp kell egy egész üveg (50 ml) bázisolajhoz.
Mindkét illóolajból nagyon keveset használjunk, először csak egy-egy cseppet, aztán szagolgassuk, hogy érvényesül-e az illata és szükség szerint tegyünk még bele egyikből vagy másikból. Legyen a végén harmonikus a mix, egyik illat se "lógjon ki"!
(Megrendelhető a www.nandu.hu oldalon.)
Gyógynövényes ülőfürdő
Ajánlatos a gyógynövényes ülőfürdők alkalmazása a várandósság utolsó heteiben. Ez ellazítja a medence és a gát izmait az utána következő masszázs számára és általánosságban a szülésre egyaránt.
A célra a "szénavirág" (Flores Graminis) ülő-gőzfürdő alkalmas. A szénavirágokat leforrázzuk, a gőzölgő teát egy fazékba / tálba öntjük. A tálat a WC-be vagy bidébe (ha van) tesszük és a gőz fölé ülünk. Nagyon vigyázzunk, hogy ne legyen túl forró: égési sebet okozhat. A szülés kezdetén rendszertelen vagy túl gyenge fájástevékenységnél is segíthet. Szénanáthás hajlamúaknak ez a módszer természetesen nem ajánlott. A 38. héttől heti egyszer, a "kiírt" szülési dátumtól akár napjában többször is alkalmazható. Aranyér-bántalmak esetén legyünk vele óvatosak: utána fájdalmas lehet az érintett terület.

Egy másik megoldás a közönséges ülőfürdő 2 evőkanál gyömbérrel "dúsított" meleg vízben.
Tea
A 34-36. héttől érdemes napi 1/2-1 liter málnalevél teát inni.
Tipp:
„6 dl forró vízhez 2 teáskanál málnalevél tea és 3 teáskanál bodzatea, és legalább 10 percig állni hagyjuk.”
„Málnalevélből én 2x egy teáskanálnyi füvet fogyasztok, mikor mennyi vízbe. Reggel általában egy, este meg kettő bögrényiben.”

Várandós anyák teája:
Összetétele: 5 rész málnalevél (Rubus idaeus), 2 rész borsmenta (Mentha piperita), 3 rész csalán (Urtica), 1-1 rész csipkebogyó (Rosa canina), ánizskapor ill. édeskömény (Foeniculum vulgare ill. Foeniculum dulce), citromfu (Melissa officinalis) és mezei zsurló (Equisetum).
Alkalmazása: A várandósság első harmadában napi 1 csésze, a második harmadban 2 csésze, a harmadik harmadban 3-6 csésze tea fogyasztása javasolt. Vetélésre hajlamosak az első harmadban ne fogyasszák, mert a málnalevél összetevőre náluk ilyenkor túlérzékenység léphet fel. A málnalevél "az" igazi ősi kismama-gyógynövény, a méh izomtónusának javításával hozzájárul a könnyebb, hatékonyabb szülés elősegítéséhez, a csalán a szervezet vasháztartását hivatott karban tartani, a csipkebogyó C-vitaminban gazdag, a zsurló karbantartja a vízháztartást és csökkenti az ödémát (bokadagadás), a többi összetevő pedig kellemes ízével, "kisimító" hatásával a reggeli hányingert enyhítheti ill. általános jó közérzetet biztosít.
Intim torna
A terhesség kezdetétől, ill. a szülés után is érdemes végezni.
Technika
- Mikor kényelmesen ülünk, időnként megpróbálhatjuk hullámoztatni a hüvelyünket, azaz a hüvely izmait mozgatni kezdjük, mintha fel le húzogatnánk az izmokat. Ezt az izomgyakorlatot amúgy a férfiak szex közben is kedvelik!
- WC-ben végezendő gyakorlat: Amikor kisügyünket végezzük, azaz pisilni térünk, akkor a félidőben próbáljuk meg visszatartani a vizeletet, majd megint kiengedni egy kis adagot, majd ismét visszatartani a maradékot. Ezt addig folytatjuk, míg nem végeztünk a kisdolgunkkal. Ezt a gyakorlat nem is olyan könnyű, de hatékony izommunkát jelent a hüvelynek!
- „Minden este elalvás előtt 100 hüvelyösszeszorítást úgy, hogy 80-at csak megszorítom-kiengedem módszerrel, majd 20-at úgy, hogy tartottam, amíg 10-ig elszámoltam.”
Gátmetszés után nehezen gyógyuló seb homeopátiás kúrája
1. napon: Arnica Montana C200 3-5 glob,
2. nap-3. hétig: Staphisagria C30 - első nap reggel, második nap este, harmadik nap reggel... stb. kell bevenni, Bellis Perenis D6 napi 3x2-3 glob., szintén 3 hétig a Staphisagriával együtt

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


http://www.nandu.hu/magyar/hasznos/home ... meophu.htm

Basszus!
Nem akarok kekeckedni, de én meg ezt olvastam Nandu oldalán..........

Most mi a franc legyen. Te tágítottad a gátad, ahogyan leírták?
Vendég
 


[quote="monácska"]h írta:monácskattp://www.nandu.hu/magyar/hasznos/homeopatia/homeophu.htm

Basszus!
Nem akarok kekeckedni, de én meg ezt olvastam Nandu oldalán..........

Most mi a franc legyen. Te tágítottad a gátad, ahogyan leírták?





No, sikerült egy hülye linket betenni, erre gondoltam konkrétan!
http://www.nandu.hu/magyar/hasznos/home ... atol.htm#GÁTMASSZÁZS-OLAJ
Vendég
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Csak röpkén olvastam végig, de teljesen ellentmondanak egymásnak.
Úgy látom nemcsak az orvostudományban nem bírnak megegyezni.
A természetgyógyászok is kötekednek egymással. :lol: :lol: :lol:

Rejoka drága!
Te még emlékszel, hogy neked hogyan csinálta a szülésznő a gátmasszázst?

De majd átolvasom figyelmesebben is!
Vendég
 


Lányok!
Hol lehet beszerezni ezeket a csudaolajokat? :shock:

Ilang-ilang! :shock: azt hittem ilyen csak a reklámban van! :shock:

Muskotályzsálya! :shock: döbbenet. Még leírni is! :?

No, de nem is fokozom tovább a saját hangulatom, mert kiderül, csak én vagyok ebben a topikban egyedül sík hülye az ilyen dolgokban. :? :lol:
Vendég
 


Kavicska!

Meghaltam a röhögéstől!!!!!!!
Mekkora szövegek!

Az az egy kuki már úgyis bennem van szöveg, bearanyozta az estémet!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Pécsen sem kell a Pécsett házasságot kötötteknek papírt vinni.
Viszont pl itt nálunk a papír kikérésének a napján, baromi sokat kell várni, még a pocakosoknak is. Készülj sok idővel és türelemmel! :D

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


szerintem maradjunk az orbáncnál, azt a szülésznőm is mondta....és nem kell kevergetni mésokkal. szerintem az a lényeg, hogy olaj, és kenés, kicsi feszítés a gát felé. mindennap kicsit jobban. ennyi.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet drága!

Nagyon köszönöm, hogy feltetted az anyagot. Gondosan elmentettem és mikor aktuális lesz majd bevetjük! :)
A sok süketséget nem azért írtam, hogy megbántsalak, csupán önmagam szórakoztatására! :lol:
Vendég
 


De még mindig egy kérdés?
Ezeket az olajokat hol lehet kapni?
Bioboltban? Mert tényleg nem tudom... :?
Vendég
 


nem értem. min kellett volna megbántódnom???? :shock: (azért írtam szűkszavúan,mert mentem fürcsibe)
és írj csak süketségeket. jókat mosolygunk rajta :)
gyógynövényes boltban van.

de szerintem tényleg elég az orbánc. olaj is, fájdalomcsillapító hatású is.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


én hülye....jól beparáztattam magam....elkezdtema hirtlene csecsemőhalálról olvasgatni....én hülye....csakmert zsuzsi hozzászokott a hasonalváshoz.most megyek és hátra fordítom. de úgy szeret hason. ti mit gondoltok erről??? annyira para vagyok.
plíz, véleményeket kérek....

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


kissé aktív fórumozó lettem....mindig én zárok-én nyitok? :)
ma nem riasztott be a légzésfigyelő. az elolvasott cikkek után átfordítottam a gyereket hátra. fel is kelt rá 20 percre. úgyhogy gyors vissza hasra....szegénykével grillcsirkéset játszottam.

más:
egyébként mennyit írtam,hogy a gyerek nem alszik az ágyban, csak rajtam. a doktor néni is azt mondta hagyjam sírni, stb..stb...de végül jól megéreztem:idő kellett neki ahhoz,hogy megszokja a kinti életet...na, kelés van.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Jó reggelt!

Dimet drága!
Én szeretem ha ennyire aktívan írogatsz! :)

No, teljesen megnyugodtam, hogy nem bántódtál meg! :)

Nekem nincs még tapasztalatom, de olvastam a Kaális gyerekes topikban, egy beszélgetést arról, hogyan altassuk a gyereket?

1., háton veszélyes, mert bukik, aspirálhat és megfullad!!!
2., hason veszélyes, mert esetleg elfelejt levegőt venni és megfullad!

:lol:

Abban maradtak, hogy mindenki altassa úgy a gyerekét, ahogy a gyereknek a legjobb. Ahogy megszokta és szereti.

Az ortopédusok nagy szeretettel ajánlgatják a hason alvást, mert az jót tesz a csípőjének, gerincének, hamarabb támaszt, hamarabb tartja a fejét stb.

Szerintem emiatt egy cseppet se izgulj! :) Meg ne olvass hasonló szőrnyűségeket! :roll:

Én rohamosan elkezdtem kilóban gyarapodni.
A 16-ik héten még reggel ruhátlanul 64 kg voltam.
Ma reggel 65,5-re mértem magam! :roll: (igaz azóta a gyerekem is sokat nőtt, a pocakom egyre gömbölyűbb és nagyon aktív, tegnap este azt figyeltem, hogy annyira mocorgott, hogy kiboltosult a hasam egy egy helyen! :) Olyan drága! :) )
Tartom a diétámat (ami az CH-t illeti), de elkövettem az utóbbi két hétben egy hibát!
Nagyon sok zsíros sajtot, félzsíros sajtot, vajat, kolbászt eszem! :roll: (Pedig tudom, hogy zsírosat sem szabad). Csak megmondom őszintén kissé tartottam attól, hogy nem hízom! :roll:
Vendég
 


Azt hiszem visszafekszem... Kép

Ez az idő kicsinál...
Az éjszaka sem aludtam valami prímán. :? Többször felébredtem és forgolódtam.

Megyek is... az ágyat szerencsére nem vetettem be! :lol:

19+5
Vendég
 


kavics, ajánlom neked a szopi párnát alváshoz. amit úgy szét lehet nyitni. szoptatáshoz szart sem ér, de alváshoz nagy pocakkal. húú, d eimádtam. azzal tudtam tuti jól aludni :)
oksa nem olvasok hülyeségeket...de akkor is :) ....
nemtom, én a diétámat a 20. hétig tudtam tartani...utána nem :? nem voltam kívánós. egyszerűen éhes....
na, kelés van

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok,

úgy néz ki megúsztam a cukorbajt!!!

Megvannak a tegnap reggeli eredmények:

pisiben no cukor és no fehérje, viszont van ketontest, ezt nem tudom megúszni, de nem érdekel, túl keveset eszem....

vércuki 3,7éhomi 5,2 kaja utáni----tökéj

hemoglobina1c 5,2---tökéj

Szóval 1 hó kontroll és ha minden tökéj ott is, és miért ne lenne az, ha szépen diétázom tovább, akkor VÉGE!!!!!!!!!!!!!!És nincs diab többé!!!!!!Remélem....

Asszem jó döntés volt szedni a 3*850 metet....és szedem végig, szopi alatt is, eldöntöttük, eldöntöttem.
Vendég
 


Drága Lafika!

Szívből örülök Neked! :)
Nagyon ügyes vagy!!! Te vagy az én példaképem!
Biztosan rendben lesz minden négy hét múlva is! :)
Hogy azok a ketontestek eltünjenek, nem vállalsz be este egy kis lassú felszívódású CH-t?
Én is azt szeretném, ha rendben lenne a cukrom! :roll:

Én sem fogom abbahagyni a metet. Az tutti fix!
Szoptatás alatt is ugyanúgy fogom szedni! :)

A párom ma megállapította, hogy dagadnak a bokáim. (ez érezhető kissé az ujjaimon is, főleg a gyűrűs ujjamon :? )
Az a gond, hogy túl sokat ülök. A múlt hétvégén sokat mászkáltunk egy picurkányit sem voltak duzzadtak a bokáim!
A vérnyomásom inkább alacsony és havonta vizelet ellenőrzésen nincs benne fehérje, semsemmilyen egyéb disznóság! :)

Lafika!
Én olyan bajban vagyok, hogy nekem a terhességem alatt még nem volt cukorterheléses vizsgálatom.
Igaz a 13-ik héttől tartom a diétát, de nem tudom nem e kellene hamarabb, mint a 26-ik hét. :?
Az utóbbi héten ezen morfondíroztam!
Azon is gondolkodtam, hogy egy reggel evés után bemegyek a kórházba és D-conttal megnézetem. :?

De én biztos:roll: vagyok benne, hogy minden rendben van.... (3x850mg met és 160-190gr CH diéta mellett).
Vendég
 


Kavics, ennék én, de vacsi után fürdés és alvás 8kor, az a baj, így nem tudok semmit sem enni már utóvacsiként mert már akkorra horkolok ezerrel...minden nap 5kor kelek....T szerint nem gond annyira a ketontest...

nekem T azt mondta,hogy a pcosoknak és már korábbi GDM-eseknek 12. héten kéne a terheléses cukrot megcsináltatni, ehhez képest soknak nem így teszik...Nekem , Lecsónak pl. így volt...Neked is ajánlanám....
Dconttal sztem az a baj, hogy hiába nézeted meg a 20 gr ch utáni értékedet, azzal nem jutsz előre, mert azzal biztosan minden rendben van, sztem a terheléses az igazi, mert az egészsgéges szervezet legyűri a 75 gr cht, a "beteg" szervezet meg jelzi, ha gond van, sima kajás vérvételnél nem jelez.

Summa summárum: én megcsináltatnám a helyedben a terheléses 75 gr cukrot már hamarabb...
Vendég
 


ja és hihihi még csak 3 kilót híztam....!!!!!!!!!!!ami a 3 kiló leadása mellett a 12. hétig, nullának minősül!!!!!!!!!!!!tök jó!
Vendég
 


lafi, gartula, gratula!!! ügyes vagy! de azért a ketontestekkel vigyázz, vhogy egyél este még vmit. vhogy. egy picit.
nekem is votl a 12. héten is terheléses cukor. méregesd kavics magadnak csak úgy.reggeli előtt, reggeli után. de nem hinném,hogy baj lenne!

baba-kérdésem lenne még egy. de majd később, most altatás...
vagyis amennyit tudok leírok.
szóval, mivel zsuzsi most így alszik: 21:00től fél 6 vagy fél 5. aztán 8-ig, 9-ig. utána délelőtt minden szopi után játék, utána 40 prc alvás. és délután eddig 3 órás alvás volt, de mivel ilyen sokat alszik etse, ezért csak 1 órát alszik. szerintetek.......reggel a 6 órási kelés után ne altassam vissza és aludjon délután??? igazán nekem jó így, ahogy van :) de többen mondták,hogy ne hagyjam( :evil: ) 6 után aludni. és így majd délután alszik. de nemtom. ez most prá napja így alakult, hogy sokat allszik este, kevesebbet délután.
áá, de mit gondolkozok ennyit. majd ő eldönti mit akar....

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Lafi! Remek híreid vannak!!!! Szuper! Mindjárt vége van, és addig már nem lesz gond!!!

Kavicska! Az én védőnőm magától berendelt a papírért, a jövőhéten kell majd menjek cukorterhelésre, mert "ilyenkor nem várjuk ki a 24. hetet". Szó szerint ezt mondta nekem! Beszélj a védőnővel, hogy jó lenne megnézetni, mielőtt a konkrét bajság beütne!
Vendég
 


Most csak röviden!

Lafi, Monácska!
Nagyon köszönöm, holnap hívom a védőnőmet és intézkedek, még ebben a hónapban lerendezem!
:D
Nálunfelé a 26-ik héten van a cukorterhelés. (kicsit későnek érzem az én esetemben, ezért kezdtem el gondolkodni a héten...) De csak 40gr ch-os reggeli és étkezés után 1 órával nézik!
De én ezeknek nem hiszek, így csak a 75 gr-os glukózos jöhet szóba.

Dimet!
Én sajnos ebben nem tudok segíteni! :? Még... :lol: :lol:
Vendég
 


nekem is magától csinálta doki a terhelésest 15. héten. aztán még 2X csinált nekem.

Kavicska édesem jót röhögtem, persze hogy emlékszem a gátmasszázsra, amit a szülésznőm csinált, de csak az érzést tudnám leírni neked, amit okozott, ugyanis foggalmam sincs mit csinált ott, mettől, meddig, mert nem láttam! :lol: :lol:


istenem, ez a másik agyrémem, ami ha olvasok egyszerűen kiakad nálam a biztosíték: de őrjöngök. szülés közben simogassuk a csiklót, az kellemes érzés lesz. banyek. aki ezt írta az még nem szült. vagy szülésnek nevezi a 36. héttől kezdődő időszakot. tényleges szülés közben egy nő általában nemhogy a csiklóját, de a füle csücskét sem engedi simogatni...konkrétan, szóltam a szülésznőnek mikor a gátmasszázst csinálta: ezt most muszáj?

barátnőm meg azt mondta a szülésznőjének gátmasszázs közben: ezt most azonnal hagyja abba! :lol: :lol:

pedig jó dolog, csak olyankor nem jó semmilyen érintés, macerálás. de ez hasznos.

Kép

Kép
rejo
 
 


Hellóka!

Babazenék. Sok-sok és jónak tűnnek. :D

http://pszichologia.multiply.com/music?&=&page_start=20

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Dimet a kérdésekre én sem tudok válaszolni :cry:
De már gondolkodom,hogy én hogyan fogom csinálni? :shock:
Ezek a tök természetes dolgok kicsit félelmesek is..
Gyakorló anyukák merre vagytok??????

A masszázs :shock: :shock: nem is tudom, nekem kicsit furi de biztos hasznos
Röhögtem egy sort...nem leszünk rojtosak,..csak elképzeltem egy ruhadarabot aminek a nyaka kinyúlt :roll: :? :lol: :lol:

Lafi nagyon jó eredmények!!
Hősiesen ügyes vagy!!!!!

Ész köszi a kérdéseimre a választ!
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?