Új privát üzeneted érkezett!

Á, ez még jó, egyébként sem volt magas a hőd, és hol van még a cover line!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Tapi!

Nem alacsonyabb a tegnapinál, ugyhogy nincs miért lemondanod a hónapról! :wink:
Vendég
 


Gröni, hát akkor még várok tovább :roll: Egyelőre nem nyitom ki a 100-as zsepit
tapedli
 
 

 
 

Ne is!
Semmi tünet? Még belemagyarázós sem?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Döntöttem: előbb Tapi tesztel + at, aztán meg mi Grönivel! :lol:
Ezek után persze Breni is belehúz , meg Kata is! :wink:

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


A sorrend a ciklusok állása miatt van. :lol:
És a lényeg, hogy mindenki babás legyen ebben a ciklusban!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi!

Ez jó! :wink: És még új topikot sem kellene nyitni! :lol: Bár nem nagyon értem sok helyen a babás topikot! :roll:
Vendég
 


Na ebben én is benne vagyok!
Hajrá babára fel!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
breni
 
 


Bumikám,
nagggyon tetszik az ötleted! :lol:
Hát a tünet a következő:
nekem minden mensi előtt brutálisan szokott fájni a didkóm, most csak nagyon light-osan...és néha viszket :shock:
A hasam időnként feszül. Úgy 2-3 nappal ezelőtt egészen mensisen fájt is néha egy kis ideig, főlegg este, de ez is elmúlt már. Most csak néha feszül. De nem járkálok pipilni éjjelente és egyáltalán semmi extrát nem érzek. Sőt, még azokat sem, amiket szoktam. De régebben azért volt már ilyen "csendes" hónapom, úgyhogy ez sem olyan különös.
tapedli
 
 


vagyis egy valami fura...szinte a pé óta minden délután azt hiszem, hogy lázam lesz :shock: Ha megmérem, 37.0-37.2 körül van egy darabig. De azután ez is helyreáll pár órán belül. Arra gondoltam, talán a térdem miatt. Hiszen kb. a pé körül húztam meg. Még az is lehet, hgy az egész hőemelkedős (reggeli is) csak a térdem miatt van :shock:
tapedli
 
 


Sajnos valószinüleg nálam is valami baci játszhatott szerepet a magas hőben,most legutóbb.:(

Tapi!
Persze nálad ez nem fordulhat elő.Nálad igen is baba lesz!!!!!!Szépen optimistán.:)

Kép
breni
 
 


Hát Tapi, én mindenesetre drukkolok!

Breni: szerintem nem baci volt, és igen szép görbusz volt. Kár, hogy nem lett baba a vége.

Bár azt hiszem túl sok jelentőségget tulajdonítunk a görbéknek. Olyan nincs hogy látszik egy görbén, hogy babás. A hőleesés sem beágyazódást jelent 7 DPO körül. Trifázis is lehet nem babaásan is, szóval a görbe csak akkor jelent valamit, ha gond van a ciklusunkkal, mert a problémát azt jól mutatja.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


A térded esetleg be van gyulladva? mert az okozhat hőemelkedést. Bár a 37 körüli hő normális, főleg nap közben.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Efyébként sajnálom a térded. Együtt érzek veled. Nekem már mindkét térdem műtötték, keresztszalag szakadással. Térdenként 3 műtét.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


uhh Bumi! ennyi műtét nem semmi! :( Sport sérülések?
tapedli
 
 


Jaja. Kosárlabda.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Nekem a hülye ciklus nem is rakott pé-t a babás görbémbe! Ennyit erről! Pedig dönörű! :lol:

Tapi!

Ez nem a térdedtől van! :wink:

Reni!

Miért gondolsz bacira? :roll:

Bumi!

Játszol még? Én kézis voltam, de már abbahagytam, azóta fájnak a térdeim! Lehet van összefüggés! :roll:
Vendég
 


Tapedli, Apának 3ml anyagot sikerült leadni, 25M spermával ml-ként. 80%-uk élénk mozgású, 20%-uk közepes volt :) Tenyészbikának minősítették :)

A cickóim nekem is inkább viszketnek, mint fájnak. Meg mintha hámlanának a bimbók :) A pocim hasonlókat produkál és én sem járok sűrűbben pipilni éjjel.
Szerintem ez annyira nem garancia, hogy így lesz, mert hát függ attól, mekkor a méhed (attól jársz többet pisilni, nyomja a hólyagot). Szóval azért ne tessék feladni! :)

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Na itten lennék!!!
Az eredmény ugyan olyan lett mint a múltkor.Most várunk hogy hasson a closty.Írt ki megint hormon vérvételt és valami Y kromoszómát is fognak nézni.De igazán nem is értettem,csak azt hogy azt is vérből nézik,nagyon drága vizsgálat és csak nagyon különleges esetben nézik.A doki ránk nézett kacsintott egyet azt mondta ez elég különleges.Meg annyit mondott hogy a nődokit rá kéne beszélnünk az inszemre.Viszont ennek örülök!!!!!:)Szerintem menni fog.

A bacira azért gondolok,mert betegeskedek egy kicsit.

Kép
breni
 
 


Reni!

A lényeg, hogy nincs romlás! Ha pedig inszemre elég, akkor meg tényleg jó! Apjuknak nézték műtét elött ezt a kromoszomás izét is, szerencsére rendben van! Bár ezt gondoltam, mert a mennyiséghez képest elég termékenyek vagyunk! Én a hormonálistól féltem, de az is oké lett! Doki szerint azt a nehezebb rendbetenni! Azért bízzunk benne, hogy nem lesz szükség inszemre! :wink:
Vendég
 


Reni,

hát azt sajnálom, hogy nem javult az eredmény, de az, hogy inszemre készültök az szuper jó hír!!! Hajrá inszem! :D

Pinkiné,
hát nem semmi produkció apától :lol: Gartula! A mi párocskáink sajnos a közelében sincsenek ennek az eredménynek. DE! Mi itt mind hisszük, hogy EGY LABDÁVAL IS LEHET GÓLT LŐNI! :lol:

Gröni,
a ciklus nekem is tök máshová tette a pé-m. A ferty sokkal nagyobb adatbázisból számol, ezért egbízhatóbb. Most nekem a ferty adott 5 napos VIP jogokat. Olvastam, hogy 116.000 görbéből számol. Szóval azért az nem semmi :D

Bumi,
...én meg balettoztam :oops: régen és akkor estem erre a térdemre egyszer egy szépet. Időnként szokott picit fájni, de nem így...


...holnap reggel nyomok egy tesztet :wink:
tapedli
 
 


Lehet bizony Tapi! :lol: Reggel majd virtuálisan fogom a kezed! :lol: Gyere a jó hírrel, nagyon szorítok neked! :wink:
Vendég
 


Gröni, köszi :wink:
tapedli
 
 


Jó reggelt!

Görbe maradt ugyanott, a teszt pedig - lett. Igaz, hogy ma csak a 13. dpo és még holnap kell megjönnie. Mindenesetre piri még nincs. Bár az is lehet, hogy végre megint 28 napos ciklusom lesz és csak hétfőn jön meg...a teától :) Mostantól várakozó álláspont van :roll: Egyelőre elnapolom a térdsebészetet is hétfőre, mert nem akarom, hogy megröntgenezzenek. Bárt azt utána se igazán :shock:

Kép
tapedli
 
 


közben pedig úgy döntöttem, most egy pár napig nem jövök, mert megint túl sokat foglalkoztam ezzel az egésszel. Asszem az lesz a legjobb, ha pár napot nem figyelek "befelé" Mégse kéne bediliznem :mrgreen:
Egyébként se szomorú, se csalódott nem vagyok, ne aggódjatok értem :wink:
A drukkokat pedig kösszzii! :D
tapedli
 
 


Tapi!


Írhatnám, hogy sajnálom, hogy még korai volt, de kitörölheted vele a hátsódat, pedig így gondolom! Ha tényleg úgy érzed, hogy pihire van szükséged, akkor elnézzük neked a távolmaradást! :wink: Gyere pár nap múlva és mutogasd a pozitív tesztet! :wink: Továbbra is mennek a drukkok!
Vendég
 


Tapi!
Szerintem is pihenj egy kicsit ne foglalkozz most a babával,se velünk.:) Én is ezt tettem a hosszú hétvégén és jól esett.
Aztán gyere vissza hozzánk újúlt erővel!!!

Eddig nekünk is rendben volt a hormon,remélem ezútán is jó lesz.Nekünk a doki azt mondta ami nekünk van azt a legnehezebb orvosolni,mivel úgy néz ki hogy herékben van a gond,de ez olyan hogy nem tudnak már vele mit kezdeni,valószinüleg így született a párom.:( Az inszemre nem elegendő az 5 M/ml,de a doki azt mondta hogy meg kellene próbálnunk,a dokimon múlik most már az egész.MI BENNE LENNÉNK!!!!!!!!!!!!!!!

Gröni!Ha jó az Y kromoszómás vizsgálat akkor annyi lesz a papíron hogy negatív?Vagy mi?Nem emlékszel véletlenül?

Kép
breni
 
 


Reni!

Nem tom, mert párom nem kapott semmilyen papírt sem, csak a doki mondta, hogy minden rendben! Ezt a kromoszómás vizsgálatot azért kérte, mert akkor még nem volt meg a baba szövettani eredménye és szerette volna tudni, hogy nem-e ezzel is gond van és ezért szakadnak meg a terhességek! Úgy gondolta, hogy a műtét másodlagos, először ha van más jellegű gond, azt kell rendbe tenni! De szerencsére nem volt!
Vendég
 


Aha,értelek.

Kép
breni
 
 


Sziasztok!

Tapi! Igazoltan hiányozhatsz néhány napot! :D
Drukk!

Breni!

Örülök, hogy nem romlott az eredmény. És nem értem, hogy miért lenne ez kevés. Hisz a múltkor is mondtam, hogy az inszemhez 1M jó spermium kell. Persze ez a limit is hely és doki függő. Nektek jó sok van!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Leo honlapján az egyik lány ezt írta:

Inszem:
"...a mai napon homológ inszeminációt végeztünk, Sil select spermium szelekciót követően, melynek során kb. 18,6 millió progresszív motil.spermiumot fecskendeztünk a méh üregébe...."

Ja és náluk apa teljesen okés volt!A leányzó miatt kellett az inszem.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Ma reggelre kihűltem. Ja és tegnap este óta fáj a torkom. Ittam is Neocitránt este is meg reggel is.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Kész vannak a laboreredményeim is. Minden tökéletes. Nincs pajzsmirigy gondom, meg semmi egyéb sem.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi!

Lehet hülye vagyok,de nem értem amit a lányról írtál. :oops:
Tök jó hogy minden rendben veled! :wink:

Kép
breni
 
 


Azt, hogy náluk 18, 6 M jó spermát fecskendeztek be. Tehát ennyi bőségesen elég az inszemhez. Ráadásul ott nem is volt gond a fickónál, tehát elvileg kevesebből is meg kell hogy csinálják.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Ugye nálatok ha jól emlékszem 5M volt ml-enként. És ebből 80% jó, tehát 4M. Arra nem emlékszem, hogy hány ml volt, de biztos volt 4 v 5. Az összesen akkor legalább 16-20 M jó.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Az van a papíron 25M/ejaculáció, 5M/ml ebből 80%célírányosan mozog,20% kevésbé

Kép
breni
 
 


Lányok!

Az inszemnél x millió/ml-t számolnak! Ami még normálisnak számít, az 20millió/ml! Ez van az ovi klub honlapján! 10millió/ml alatt már lombikot javasolnak!

Bumi!

Örülök, hogy rendben vagy! Igazából gondoltam is! :wink:
Vendég
 


Akkor meg pláne. a 25M -nak a 80%-a jó. Ez 20M. Persze lehetnek még benne alaki eltérések, de akkor is van benne annyi jó spermium, mint az általam említett példában. Tehát tuti mehet az inszem!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Hát nem tudom, az ovi klubbon olvastam azt, hogy 1M jó spermium a minimum az inszemhez. Ha annyi van, már indokolt. Ezt az orvos válaszolban láttam.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Tisztelt Doktor Úr!

Érdeklõdni szertnék, hogy mi a minimális spermium követelmény az inszeminációhoz? A férjemnek a következõ az eredménye: ejakulátum: 5ml; 20M/ml mozgó: 40%, ebbõl gyorsan: 10%, lassan: 20% normálalak: 50% Válaszát elõre is köszönöm! H.-V. T.

Tisztelt Asszonyom!

Az inszemináció akkor indokolt, ha az ejakulátumból legalább 1 millió jól mozgó spermium izolálható. A férje lelete alapján Önöknél ez nem probléma.
Üdvözlettel


Tényleg ez van ott, akkor nem értem! Pont ez a doki írja(közben eszembe jutott, hogy nem az ovi-n, hanem az infertilityn láttam), hogy mennyi alatt javasolt a lombik! Lehet, hogy lehagyott egy nullát? :roll:
Vendég
 


Na meg még ezt is találtam!

Az inszemináció javallatai:
1. Ismeretlen eredetű meddőség
2. Női eredetű meddőség
a. Méhnyak eredetű
b. Enyhe és közepes fokú endometriosis
c. Peteérés zavar
3. Férfi eredetű meddőség
a. Csökkent spermiumszám (<20 millió/ml)
b. Csökkent jó minőségű spermium (<30% normál alakú, <50% jól
mozgó)
c. Magömlési zavarok
d. Merevedési zavarok
e. Anatómiai ok (hypospadiasis)
4. Pszichés okok
5. Immunológiai okok
6. kombinált okok


Inszemináció ellenjavallatai:
• Nemi szervek aktív gyulladásos folyamatai
• Súlyos fokú spermakép (5 millió/milliliter alatt, mozgó vagy ép alakok
hiánya)
• Mindkét oldali petevezető lezárt
• Súlyos fokú endometriosis
• Súlyos fokú kismedencei összenövések
• A méh súlyos fokú miómás elváltozása
• Férfi húgy-ivarszervi gyulladása
• Tüszőérés hiánya

Ezt a Timmermann oldalán találtam!

Reni!

Lehet, hogy megér egy utat, hogy elmenjetek hozzá! Ő biztos javasolja nektek az inszemet!
Vendég
 


Hát utazni még most biztos nem fogunk.Szerintem itt debrecenben is tudnak rajtunk segíteni.A dokim nagyon rendes szerintem meg tudjuk vele dumálni.Tudjátok ő nekünk nagyon jó ismerősünk.:)
Köszi csajok,hogy ennyit mindent találtatok a neten.De most már végképp nem értek semmit. :lol: :oops:

Kép
breni
 
 


Hehe Reni! Ezzel így vagyok én is! :lol: Nem értem, hogy valahol 1m írnak, valahol 5-öt, máshol meg 10-et! Szóval nagy a káosz a fejekben az biztos és minket laikusokat mégjobban elbizonytalanítanak! Manapság már minden a doki jóindulatán, hozzáállásán múlik! Nem találtam egy jogszabályt sem ahol tiltanák az alacsony spermaszámú férfiaknak az inszemet, max nem javasolják! Ebből azt szűröm le, hogy a végső döntés a mi kezünkben van! Vagy rosszul gondolom? :roll:
Vendég
 


Én is így gondolom.Szerintem egy csomó felesleges kört akarnak esetleg ezzel kizárni?Vagy nem?De akkor is ha van rá esély akkor miért ne lehetne megpróbálni.Remélem az én dokim is így látja. :?
Na elteszem magam reggelig.Én nem dolgozom holnap,lagzizom,jön a bnőm és esküvőt nézünk videón és sok-sok fotót.:)

Reggel benézek azért!!!

Jó éjt!

Kép
breni
 
 


Pedig az esély mindenkinél meg van! Ha nekem ilyen eredménnyel sikerült spontán, akkor az inszem sikerességére is van esély! Legalább ezt mérlegelnék! Elegem van a statisztikából! Ha a statisztikát nézzük, fiam elvileg vetélés lett volna, mert akkor még a 28.héttől volt koraszülés, ő meg 27hét 6napra született!

Szórakozd ki magad, mert lassan ki sem szállhatsz az ágyból! Vagy hát izé, nem tom hol szoktátok! :lol:
Vendég
 


Gröni!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: OTT!!!

Kép
breni
 
 


Lassan ide is ki kell tenni a 18-as karikát! :lol:
Vendég
 


sziasztok!

Továbbra is kihűlök. Szerintetek lehet, hogy azért alacsony két napja a hőm, mert NeoCitránt iszom? Ugyanis megfáztam, és még idejében el akartam kapni.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi!

Nem tom. Múlt hónapban én algot szedtem a megfázásra és elég gagyi lett a görbém! De annak van lázcsillapító hatása is! A Neocitránnak nem tudom, hogy van-e!

Ha hasonlít a tied az enyémre, akkor attól van! :lol:

Ime:

Kép
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: