Új privát üzeneted érkezett!

Szia Gabi,
lehet, hogy egész buta kérdésem lesz: nem lehet esetleg azokat a topikokat törölni, amikhez csupán 5-6 hozzászólás van, és mondjuk már régóta nem mûködik? Annyi ilyen van...

Szila
Szila
 


Gabi,
köszi szépen az archiválást.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Gabi!

törölnéd a Keres-kínálban az Ovulációs teszter topikot?Mert sikerült eladni!Köszi

Vera
Névtelen
 

 
 

Gabi
Ezt nezd meg, igy szoktak eltunni a hozzaszolasok.
Itt a felso 3 hozzaszolas masik temanal keletkezet, ide csak furan betette a gep. De ha lekered akkor nincsenek itt.

Kép
Nevtelenke
 


Ez a két hozzászólás megvan a helyén is. Kép
Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Mivel Gabi jelenleg nincsen, engedjétek meg, hogy megpróbáljak válaszolni a kérdéseitekre.

Doris! Email-címedet kérésedre megváltoztattuk.

Vera! A kért topikot kitöröltük.

Szila! Ebben a kérdésben inkább Gabi az, aki kompetens.

És ami mindenkit érint:

Pénteken azaz június 20-án a Társalgó csak részlegesen fog üzemelni, mivel kezdetét veszi az a karbantartás, amirõl Gabi fentebb már írt egyszer. Megértéseteket kérjük és ha addig bármi problémátok, kérdésetek lenne, írjatok.

Puszi:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Szia Dia KépKépKép

Mit jelent, hogy részlegesen?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Kedves DiaKép
Köszönöm szépen a segitségedetKép

Doris
doris
 
 


Doris!
Valószínû azt jelenti, ami a kis ablakon feljön megnyitáskor
"Pénteken, 06. 20.-án a Társalgó karbantartás miatt csak részlegesen fog üzemelni, a látogatók CSAK A MEGLÉVÕ ÜZENETEKET TUDJÁK MAJD ELOLVASNI.
A Társalgó programjának újabb verzióját rakjuk fel. "

azaz, új üzenetet nem fogunk tudni írni.
P
 


Kedves P.Kép
Én csak egy e-mail cim kérést kértem és meg is köszöntem de azért köszi a magyarázatot Cory kérdésére. Kicsit kioktatónak éreztem, hogy beirtad ide az üzenetet amit nyilván Õ is elolvasott. A lényeg viszont az utosó sorodban rejlik amiben valószinüleg nem volt biztos ezért kérdezteKép

Doris
doris
 
 


Cory!

P-nek igaza van, sajnos arra a kis idõre nélkülöznötök kell az írási lehetõséget...

Puszi:

Dia
Dia
 


Bocs a kérdésért, mikor feltettem, még nem ugrott fel nekem ablak.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Furi ez az új külső, még meg kell szokni, de nagyon tetszikKép

Kép
sasha
 
 


Szuper az új fórum!
Sokkal-sokkal jobb!
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Szia Gabi!
Nekem minden topicba lépéskor azt írja, hogy futtatás közben hiba történt és mindenáron el akarja indítani a hibakeresőt. Kép
A friss babáknál nem lehetne egy kicsit összehúzni? Elég fárasztó oldalra szkrollozni.
Ez nem kritika akart lenni, csak hátha tudtok segíteni a problémán.
Köszi
Magdi
gallainémagdi
 
 


SZiasztok!
Hát elég furcsa ez az új külső. A képekkel mi a helyzet? A keresztszemező anyukák topicban (van egy fényképes topic külön) tegnap még egy csomó kép volt, ma egy sem látszik. Ez így is marad?
A hozzászólás küldéshez muszáj ez a mégegyszer rákérdezés? Nagyon sokat lassít a dolgon.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Hát, én sem estem hasra a design-tól!Kép
Több hibát is felfedeztem, pl. a képek, amit cory is írt!
Aztán, hogy nem fér ki egy-egy topicban széltében a szöveg és tényleg baromi bosszantó a szkrollozás!
Időnként az á betű helyett valami firka van!
És tényleg minek kell megerősítenem, ha el akarom küldeni a hozzászólásom?
Szóval ha ezek a hibák nem lennének (remélem több nincs), akkor biztos könnyen megbarátkoznék az új külsővel!

Zafi
zafi
 
 


Sziasztok!
Nekem tetszik az új külső!Kép
Kicsit fura, de nem rossz.
Viszont tényleg eltüntek a képek a topicomból is...Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kifolyik az ember szeme a sok kockától. Azt sem tudom, mi hova tartozik. Nagyon gáz.
Névtelen
 


Ja és nincs utólagos javítási lehetőség. A profilban látom, de nem műxik.Kép Bár ha működne, akkor is körülményesebb lenne onnan javítani utólag, mint a régi "Edit"-el nem?

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


lányok,
én látom a képeket, de nem tudok megbarátkozniezzel az új külsővel. Én már öreg vagyok ehhez...
Solya
solya
 
 


Doris!
Ne haragudj, nem neked kellett volna címeznem, hanem Corynak. Mellesleg sajnálom, ha kioktatónak lehetett érezni a szavaimat, nem annak szántam. Újra elolvastam, hogy mit is írtam, kár, hogy te így értelmezted.
P
 


Lehet, hogy csak nalam van ez igy, de ha frissiteni szeretnek "kidob" a tarsalgo fomenujere! Nekem is sokkal attekinthetetlenebbnek tunik, mint az elozo verzio! Tul sok benne a vonal!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Nekem (is) tetszik az új külső.
A keresztszemező képtárban nekem feljönnek a képek és a kézimunka képtárat is megnéztem, ott is, viszont a frissítésnél én ugyanazt tapasztaltam, mint Zsuzsi.
Phaedra
phaedraa
 
 


tudatlan vagyok: mi az a HTML kód, URL-ek?
mi van, ha azokkal küldöm és mi van, ha nélkülük?
rjuli
 
 


Visszavonom az "eltűntek a képek" hozzászólásomat. Most már látom a képeket.Kép

Frissítéskor engem is visszadob.Kép
Végül is péntekre írták a karbantartást, nem? Szerintem még csinálják, azért nem tökéletes minden.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Hali!

Először tetszett ez az új külső, nem mondom, most sem rossz, csak Kép Olyan rideg. Hiányzik a babanetKép A hangulata, az átláthatósága, a barátságos élénk kék színe, már ami a fejlécet illeti. Ez az új külső inkább olyan "üzleti" külsőt kölcsönöz. Lágyabb formák? Esetleg?Kép Jó tudom, már nem lehet változtatni, de (most idézek) ott van, hogy Szólj hozzá!Kép
Azért ugyanúgy jövök ámKép

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!
Köszi, hogy leírjátok mindazt ami tetszik és azt is ami nem... Ez nekünk fontos, mert csak így tudjuk kijavítani, jobbá csiszolni a Társalgót.
Remélem mindez gyorsan sikerül, mivel ez az egész értetek van. Kép
apa
apa
 


Kép
apa
apa
 
 


Hát, nekem nem nagyon jön be ez az új külsőKép, úúúgy szerettem a régit!!!! Tényleg olyan rideg ez az egész most. Meg kicsit kuszának tűnik. Meg úgy érzem, nincs összhangban a bal oldali menüsorral sem.

Szila
szila
 
 


Nekem jobban tetszett a régi. De mindegy.Kép
Jobban ki lehetett azon igazodni,és barátságosabbnak tűnt, szerintem.
Léci, mondjátok meg, hogy mi ez a sok izé a küldésnél, és ,hogy mire jók! (melléklet feltöltés, HTML, URL, stb.)

Köszi:

Zs.

pozitivum: magyar a profil-kitöltés szövegeKép
zsuzsii
 
 


Sziasztok!

Nekem sem igazan jott be ez az uj design, de gondolom sok energia van benne, igy akkor az elso eszrevetelek:
A "szolj hozza"-nal a kuldesi informacio szerintem felesleges, max az uj olvasoknak segit, viszont sok helyet elvesz, enelkul az end gombbal olvashato lenne az utolso, uj hozzaszolas. Helyette a lap tetejere lehetne egy sugot, FAQt tenni pl.
A "hozzaszolo" adatai is eleg nagy helyet foglalnak es igazabol infot nem sokat hordoz, mint pl new member, uzenet szama es a mentes. Ha ez a regi helyen es meretben lenne, sokkal tobb uzenet kiferne egy oldalra.
A "melleklet feltoltese" jo, leggyakrabban kep feltoltesere hasznaljuk, igy esetleg zarojelbe moge tennem, batortalanoknakKép
A kuldes ujboli jovahagyasa szerintem egy ido utan zavaro, kevesebb a haszna, mint a kar a hianya miatt. Ugyse olvassa at ujra senkiKép A kepfeltoltes miatti hibas hozzaszolasok medig ezzel a melleklet gombbal lecsokkenek elvileg.
Modemeseknek nem lett igy nagyobb a letoltott meret? Nem lett lassabb?
Jo zagyva lettem biztosKép
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!
Szokni kell, az biztos...
Nekem is az nem tetszik, hogy a hozzászóló adatai feleslegesen nagy területet foglalnak el, ez egy hosszabb hozzászólásnál kihasználatlan a jobb oldal egy része.Ráadásul én sem nem értem, hogy miért kell az a sok személyes info.
Viszont: nem lehetne az archivált anyagokat időrendi sorrendbe tenni?/Bár lehet, hogy ez csak engem zavarKép/
Nektek is kiírja a sz.gép, hogy "Kész az oldal, de hibás"?

Sziasztok!
Csi
csii
 
 


Persze, a bal oldal egy része...Kép
Csi
Névtelen
 


Áfonya!
Felraktam egy képet a Képtárba/mint modemes/, és nem lett lassabb a feltöltésKép, sőt, némi idő nyerhető azzal, hogy nem kell kapcsolatban lenni, míg az ember előhalássza a feltöltendő képet. És ebben az esetben kimondottan jó, hogy meg lehet nézni a hozzászólásban a képet...

Még valami: a topikok témái is könnyebben áttekinthetőek lennének betűrendbe szedve.
Csi
Névtelen
 


Sziasztok!

Nálam is fennáll a "túl nagy a bal oldal" problémája.
Afonya kérdezte, hogy a modemeseknél nem lett-e nagyobb a letöltött kép. Ezek szerint az a gond, hogy modemes vagyok? Vagy nincs összefüggés?
Mit tudnék tenni, hogy állandó görgetés nélkül olvashassak?

Nekem is szokatlan még ez az új, kicsit rideg külső, de majd megszokjuk Kép!
Szerintem is teljesen felesleges a küldés előtti ellenőrzés, szerintem a hozzászólók nagy része ilyenkor már nem olvassa át a leírtakat Kép.

Üdv, Virág
virga
 
 


Nem csak azért, mert úgyse olvassa át senki, hanem, ha valaki véletlenül nem figyel oda, figyelmetlen, könnyen a hozzászólás elhagyására klikkelhet, pedig egy csomót gépelt...Kép

Zsani
Névtelen
 


vagy pl. ugy jar, mint en, hogy megszokasbol a jelszo utan nyomtam egy entert, majd abban a hiszemben, hogy elkuldtem, mar mentem is tovabb es ugy kb. 10 perc utan vettem eszre, hogy még mindig a megerositesre varKép

De ha mar nagy valtozasok kora: a forditott sorrendu megjeleniteseken nem dolgoztatok? Bar engem nem erint, de modemeseknek esetleg tenyleg konnyebbseg lenne.

Valahol lattam, hogy 256412 karakteres azonosito miatt az egysoros hozzaszolas is fel oldalas lett.

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!
Én ma tudtam tüzetesebben átnézni ezt az új külsőt.
Van olyan hozzászólás (Miskolc topik) ami széltében nem fér ki a képernyőre. Az még ok, hogy le-fel görgetek, de jobbra-balra is????Kép

Az elküldéssel én is jártam úgy, hogy elküldtem és mentem tovább, várt is szegényKép hozzászólás a megerősítésre vagy 5 percig. Szerintem a megerősítés helyett maradjon a régi megszokott Edit.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


V.Virág!
Nekünk modemeseknek az a hátrányunk az ISDN, vagy az ASDL-lel szemben, hogy sokkal lassabban jelenik meg a képernyőn az információ, így sokkal lassabb a képek letöltése is.
És pont most találkoztam egy olyannal, hogy míg eddig a képeket nem vártam meg, csak elolvastam a hozzájuk fűzött információt, addig most csak akkor jelent meg az oldal az üzenetekkel, amikor a képeket is "letöltötte" a lapra a gép. Ez azért gáz, mert egy olyan topik, ahol képek is megjelennek, nem hozzáférhető, csak a képekkel együtt. És, ha azt veszem, hogy egy Kézimunka....Képtár letöltése nekem modemmel ~nyolc perc, akkor ez nem túl szerencsés.

Az egyik szopi-topikban sem fér el az üzenet a képernyőn egy sorban. És én is kipróbáltam egy jó hosszú beírt azonosítóval az egysorost, tényleg fél oldal lett(valahol a próbaterületen van)

Mondja meg nekem valaki, hogy a nyilak melett az "erre az üzenetre kötve" mappa mit jelent?

Csi

Másolás működik a hosszú betűkkel?(pl.külsőt)
csii
 
 


De jóóó! Működik a másolás!!!
CsiKép
Névtelen
 


Sziasztok!
Nekem nagyon tetszik ez az új rendszer. Nekem jobban átlátható, gyorsabb és számomra kezelhetőbb. A hangulatot nekem nem a grafika jelenti itt elsősorban hanem a hozzászólások. Az meg nem változik. Kép

zsunya
 
 


"Az üzenetben található HTML kód engedélyezése"

ha be x-eled formázhatod a hozzászólásodat
pl. a szöveg formázása, amikor vastagon vagy színesben akarod látni a hozzászólásodat

ha nem akkor csak meghatározott színú és alakú karktereket írhatsz.

*****

"Az üzenetben található URL-ek automatikus aktiválása"

URL-nek vagy linknek hívják egy web oldal címét vagy elérhetőségét, az ami http://www. -vel kezdődik.
pl. ennek a topicnak a címe
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/discus.cgi
vagy a babanet címe:
http://www.babanet.hu

ha ezt nem x-eled be akkor az egérrel ha rámutatsz a linkre nem történik semmi.
ha ezt be x-eled és rámutatsz a linkre egyből bele is mehetsz.

*****

"melléklet feltöltése"

itt töltheted fel a fényképeket.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Csi,
azt jelenti, hogy ha a jobb gombbal rakattintasz es ott a "copy the shorcut"-ot avagy magyarban a Parancsikon masolasat kivalasztod es a Te uzenetedbe pedig beilleszted, akkor beilleszti a cimet /linkel/, felteve ha az uzeneted beallitasanal az "Az üzenetben található URL-ek automatikus aktiválása" ki van pipalva. Ez a link vegre uj ablakban nyilik meg, piros pontKép

-Afonya
afonya
 
 


Nem tudom mit csináltatok, nem is rám tartozikKép, de már elfér széltében a hozzászólás a Miskolc topicban!KépKépKép
Köszi!

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata: jó neked. A friss kismamák még mindig nem fér ki Kép 800x600-ban nézem.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=197&post=148571#POST148571

Áfonya!
Aha, értemKép
Viszont korai volt az öröm, nem lehet másolni mindent, most az előbb láttam kriksz-krakszot.
Azt hogyan lehet kiküszöbölni?
Csi
csii
 
 


Uff, rossz gombot nyomtamKép
Névtelen
 


Cory! Én 1024x768-ban néztem, de még úgy sem fért ki eddig.Kép

Még egy gondom van:
Ha új ablakban nyitom meg a topicot, nem működik a "Melléklet feltöltése". Nem a tűzfal a gond, mert kikapcsoltam (párom legnagyobb öröméreKép) és úgysem megy.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Gabi
Nekem megint nem sikerül képet cserélnem a profilomban!
Az eddig szépen tagolt és ezáltal átlátható szöveg amit a profilomba írtam a gyerekeimről, most egybe omlott és nem lehet újra szépen elválasztani a gondolatokat ez zavaró.
A régi Babanet nekem sokkal jobban tetszett, különösen -bár már írták mások is- értelmetlen számora a név alatti/bal oldali/ rengeteg üres hely, miközben a lényeg amit írunk kisebb helyen kell hogy kuporogjon!

Dzsili
dzsili
 
 

Vissza: Szerkesztõ

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?