Új privát üzeneted érkezett!

Ex! Köszi az ajánlatokat!

Igazából valami kevésbé messzi helyet szeretnék, hogy a benzinre se herdáljunk sokat.

De a környéken meg nem ismerek semmit. Mármint itt se. 8)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok,
megjöttünk a dokitól. Semmi komoly, csak kicsit piros a torka, marad a köptető reggel, délben meg délután, de mondta, hogy este 5-6 után már ne adjak, mert attól is köhöghet éccaka.
Vettem Baby Luuf balzsamot is, ma este akkor kipróbáljuk.

De doki néni is azt mondta, hogy ezzel igazán semmit nem lehet kezdeni, csak kivárni, hogy elmúljon.

Juca,
kezdem átérezni, hogy milyen lehetett neked, amikor Kinga még nem járt. Panni is most már majdnem 15 hónapos, szóval igazán elindulhatna.
A másik topikban olvastam még egy bejegyzésedet a hétvége előttről. Mi újs van, gratulálhatunk akkor?

Száva,
én totál átérzem, hogy miért nem mész a gyerekkel vásárolni. Nálunk is horror van ha bemegyünk valahova és 2 és fél percnél többet merek a boltban tölteni. Különösen élvezetes a helyzet, ha mondjuk sorban is kell állni...mondjuk ma a gyógyszertárban sor se volt, de így is olyan hisztit vágott le, hogy csak néztem.
Ja és már a vizzel fenyegetés sem segít, ma már az ötödik igen komoly hisztinél tartunk: kiváltó okok: meglátta a biciglijét a lépcsőházban, amikor jöttünk haza és nem ülhetett ré, nem tudott valamit kiszedni valahonnan, egy fél percre leraktam amig becsuktam az ablakot és hasonlók....nagyon nagyon durva...ha ez így megy még pár napig tuti nyugtatókat fogok szedni.

meteor
 
 


Ja Ex, lemaradt!
Tök jók ezek a linkek amiket feltettél, megnézem majd a hoteleket.
Köszi!!

Andy,
Tenerife is klassz lehetett...irigyirigy

meteor
 
 

 
 

Hali.

Vásárlás nálunk vagy babakocsis téma, vagy ha anélkül vagyunk, akkor kétemberes. De kettesben babakocsival egész jól el lehet Petivel lenni. :)

Juca, gratula Kingának, látom apájára és anyájára ütött a kis zseni.

Oriandy, küldtem mélt, mert amit küldtél az egy 0 byte-os fájl volt, nekem meg értelemszerűen kicsit nagyobb kéne. :)

Meteor, örülök, hogy Pancsival minden OK, eddig nem mondták, hogy a köptetőket max. este 6-ig lehet beadni? Érdekes...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Persze a legviccesebb, hogy 2 perccel a nagy ordítás után már vigyorog, mint a vadalma: )

Tényleg Lányok, ti már adtok a kicsikre harisnyát a nadrág alá? Én még csak zonyót adtam Pannira, igaz a kocsiban ráteritettem egy takarót is a lábára, de szerintem még nincs olyan hideg, hogy harisnya kellene...
Szerintetek?

meteor
 
 


Rita! Mi mikor bicajjal megyünk reggelente bizony ráadom a harisnyát, meg normál nadrágot. Nem vastagot, csak olyan kis lengét. Majd ha hidegebb lesz, jön a bolyhos, aztán mínuszokban a bélelt. De mivel ott hátul nem is mocorog, és azért az 5-6 fok reggel elég vacogós, főleg ha egy kis szél is van, hát én ráadom. Sőt, Lackóra is!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Viera, a fenistilt erre a felsőlégúti nyavalyára írta fel a doki. Ahogy hallottam az ismerőseinktől mindenkinek ezt szokták felírni erre +calciumot. Ma vettünk hidegpárásítót, nagyon jó. Milán már ágyban, és üzemel a ketyere. :wink: Remélem segíteni fog és nem fog annyit köhögni! Most azt kívánom, hogy legyen már hideg, mert ezek a vírusok ebben az enyhe időben nagyon beindulnak.

Meteor, én bélelt farmert adok Milánra, vagy bélelt bársonynadrágot. De ezek alá nem adok még harisnyát. Ő egyébként elég hamar megizzad, nem szoktam túlöltöztetni, mert az sem jó.
Járás, átérzem az aggodalmadat, csak azt tudom írni, hogy bízz Pancsiban és türelem! Láttam a blogon a Nagykirálylányt, gyönyörű. :-)

Gabella, örülök az örömötöknek. :-) Viszitek a gyerkőcöket is, vagy csak nászutas kikapcsolódás lesz? Tavaly tényleg enyhe tél volt, de pl. mikor terhes voltam emlékszem, hogy januárban mínusz 20 fok volt.

Marcy, szuper, hoyg elhatároztátok magatokat! :-) Akartam már korábban is kérni, hogy nem dobsz egy képet Marcika overáljáról?

Juca, olvastam a másik topicot. Nem tudok erre mit írni, hülyeséget pedig nem akarok, mert azzal tele a puttony. Sajnálom. :-(
Kingáról nem dobsz fel egy fotót?

Mennem kell, jó éjt!
Vendég
 


Kimike! Bizony, volt olyan, mikor pocakosak voltunk, képzeld el, hogy akkor én szánkóval húztam Lackót az oviba, és ketten bőgtünk, úgy fáztunk! És még a hasam is begörcsölt, mert leragadt a szánkó!

Fú, kemény volt! De így utólag még ez is megszépült!

Megyek én is, kiszedem őket a kádból!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Szia Juca,
én még a szombati bejegyzésedet láttam utoljára....most olvastam bele a másik topikba megint :( Sajnálom :(

Megjegyzem picit átérzem a dolgot, mert amikor most szombaton nekem megjött elég csalódott voltam...pedig még csak két hónapja próbálkozunk.

meteor
 
 


Kimi: kérésed számomra parancs :) ! Íme az overall.

Kép

Milánnak nyugodt éjszakát kívánok :) ! Mennek a puszik a kis tündérnek!

Rita: nem semmi, amit írtál a pesti éjszakáról :twisted: ! Mit ne mondjak, bátor vagy :lol: !
Öltöztetés: nálunk előfordul, hogy Marci harisnyát kap a nadrág alá, mert amikor babakocsival sétálunk sokszor felhúzódik a naci, akármilyen hosszú. Biztosabb így, főleg, hogy Marci is náthás volt 2 hétig. Mondjuk ez az utóbbi napokra jellemző, mert fújt a szél és nagyon hideg volt a levegő.

Juca: nagyon tetszik a kép, amikor Kinga feléd nyújtja a kezét :P ! Nagyon helyes vagy!!!

Andy: megnéztem a videokat, mind a 3 nagyon jó!!! Marci is kiváncsi volt :) :) :) !

Tandi: olvasol bennünket??? Csak a vasárnap miatt kérdezem, hogy akkor jöttök-e haza Szombathelyre??? Meg tudjuk ejteni a talit??? Andyval is egyeztetnünk kell, de szerintem mindenképpen nálunk kellene talizni, lehet, hogy xar idő lesz...

Ex: mosolyogtam magamban, amikor írtad, hogy a kiruccanás alatt nem volt hajlandó aludni napközben Peti :) . Na csak azért, mert most, hogy kikapcsolódtatok jó lett volna egy kis pihi, erre persze, hogy nem úgy sül el a dolog.

Na a végére egy kép a mi kis édes kettesünkről :P !

Kép

Eni
marcy
 
 


Hali.

Bénianyu, Marcy, légyszi írjátok le, hogy milyen DM Bababónuszos kuponokat kaptatok most, amiről szó volt pár oldallal ezelőtt. Csak hogy tudjak mire hivatkozni, ha reklamálok. Köszi!

Marcy, nagyon édesek vagytok. Ma gondoltam rád, a Híradóban bemondták, hogy Szombathelyen 2009-re valószínűleg minden óviban lesz ingyenes angoloktatás.

Érdekes, nekem valahogy nem rémlik a tavaly előtti tél: lehet azért, mert szinte egyfolytában a számítógép előtt rohadtam és írtam a szakdogámat. :roll:

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Lányok,
nézte valaki a Dr. House-t? Annyira szörnyű volt, totál elszomorodtam rajta :(

Ex,
tavaly előtti télen szinte végig volt hó és hideg. Mi akkor fent laktunk a Gellérthegyen, kutyaséta közben egyszer, munkába menet kétszer csúsztam el/estem seggre. Már 2-3 hós terhes voltam, így nem felejtettem el, paráztam is rendesen, állandóan a keritésbe kapaszkodva közlekedtem :)

meteor
 
 


Hát nekem csak a Szilveszter rémlik, kaptunk tűzijátékot apájától...emlékszem, volt hó. És ennyi. :?
Én néztem a dr. House-t, és közben a gyerekemet. Bele sem gondolok inkább ilyen szörnyűségekbe. BRRRR.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Lányok, ma nagyon szar hangulatban vagyok!! Olyan hírt kaptam, amire szerintem senki nem szeretne ébredni!!!!!!!
Nem családtagról van szó, de elég jól ismertem az érintett családot!!

Ma reggel ezt az üzenetet kaptam:
[quote]K írta:edves Ismerősök, Barátok

Még nem találom a szavakat, még azt várom, hogy mindjárt reggel van, és csörög az óra, hogy mindez egy borzalmas álom. De félek, hogy nem, hogy ez velünk történik, hogy végleg elvesztettem, azt az EMBERT, aki a legközelebb állt hozzám, akivel tényleg jóban-rosszban egymás mellett álltunk.
A mai nap egy tragikus autóbalesetben vétlen sofőrként örökre itthagyott minket szeretett férjem, és imádott gyermekeink édesapja.

Aki személyesen is ismerte, kérem, őrizze meg szívében. A mienkben örökké élni fog.
Aletta
és gyermekei: Dávid, Kitti, Rita


A lány a bátyám osztálytársa volt még annó általános iskolában, de a sors úgy hozta, hogy a késöbbiekben minket hozott össze a sors, méghozzá a gyermekei kapcsán, ugyanis lombikbabák lettek és nem is akármi: 3-as ikrek. Sokat dolgoztam velük, így megismertem egy kicsit a családot is. És most tessék!!!
HÁT ENNYI AZ ÉLET???????
Ezt fel nem foghatom!!!!
Most megyek! Bocs! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

House-t még nem néztem, videóra vettem. Majd délután.

Viszont most meg mindjárt indulok a fogászatra. Drukkoljatok nekem, mert rohadtul félek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pusz mindenkinek, délután bekukkantok!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Andy... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

A családom még alszik. Én meg itt ülök. Nem is baj, hogy Peti még alszik, legalább ében lesz még 1-kor amikor is megyünk oltásra :(

Kimike!
Én még nem adtam Petire harisnyát. viszont mi ritkán babakocsizunk, tehát keveset ül, inkább gyalogosan közlekedünk. Én beszereztem néhány pár vastag térdzoknit, ami combfixként üzemel Petinél! :lol:

Marcy!
Olyan helyesek vagytok!!!
Én is néztem hasonló overált, mint a tiétek. De jól látom, hogy a nacinak nem magasított a dereka?
Én végül is vettem egyrészest 5500-ért a C&A-ban, turiztam egy részest 1000-ért, egy téli dzsekit 500-ért és vettem hozzá a teszveszen overál alsót egy 1000-ért. Így végül 8000-ért 3 garnitúra van.
Csak legyen most már hideg!

Tavalyelőtt tényleg piszok hideg volt! Brr! Emlékszem. Anyósnál laktunk, majdnem a Tisza partján. Ott amúgy is hidegebbe volt. Gyalogolhattam fel a 30 percnyire lévő állomásra, amikor mentem a dokihoz. Plusz vonat, plusz még gyaloglás a kórházig. Egyszer emlékszem már nem éreztem a virgácsaimat úgy lefagytak! :shock:

Mi volt ez a brutalitás a Dr.Housban?

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!


Andy!


Nagyon sajnálom a rossz hírt, együtt érzek Veled és persze a családdal is.
Én áprilisban az anyósomat veszítettem el, imádtam. Máig nem tudom felfogni, hogy nincs.
Hát még egy férj... (ebbe bele sem merek gondolni)

Többieknek bocsi, most nem írok, Noémi eléggé átrendezi a napjaimat és az éjszakáimat ahhoz, hogy eléggé magam alatt legyek.

Puszi mindenkinek.

Erika

Kép
viera
 
 


Jaj, House-t nézem. Az első néhány perc sokkoló volt...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Itt a hír:

[quote]A írta:jkarendek - Egy személy életét vesztette abban a közlekedési balesetben, ami szerdán délelőtt történt a 8-as főút ajkarendeki elgázása közelében.
Kép

Egy személy vesztette életét a szerda délelőtti balesetben

A megyei főkapitányság ügyeletesének tájékoztatása szerint egy belső sávban haladó gépkocsi, feltehetőleg egy olajfolton megcsúszott és a szemben lévő sávban ütközött egy másik gépkocsival. A rendelkezésre álló információk szerint a vétlen gépkocsi sofőre vesztette életét - közölte az ügyeletes. A helyszínelés idejéig torlódásra és elterelésre lehet számítani az érintett szakaszon.

Kép
oriandy
 
 


Egyszerűen nem térek napirendre!!!
Ha csak abba gondolok bele, hogy nekem is van gyerekem és férjem.......
Ráadásul a bátyám az országot járja és mindenfelé dolgozik...
Ők úgy tudták meg, hogy a sógornőm rögtön hívta telefonon, hogy merre jár, mert Bakonygyepesnél egy halálos baleset volt. Amikor megnyugodott, hogy nem, az ő férje volt azt, akkor kapta a hírt (merthogy az egyik barátunk unokatesója a csaj), hogy ki is volt a srác valójában!
BORZASZTÓ!!!

Kép
oriandy
 
 


Andy! Ismeretlenül is itt szipogok... Szörnyű! Félelmetes, és még sorolhatnám. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok,

Andy: sajnlom, ami az ismerősötökkel történt :cry: . Én is sokat gondolkodom azon, hogy milyen múlandó az élet, hogy egyik pillanatban még itt van mellettem vki, a másikban el kell fogadnom, hogy soha többé nem láthatom...
Ha egy fiatal család élete törik ketté, akkor még borzasztóbb :cry: .

Reni: milyen a magasított derék??? Őszintén szólva csak arra figyeltem, hogy jó meleg legyen, rá tudjam adni egy másik naci fölé és mindenképpen különrészes legyen, mert könnyebben bánok vele, ha mondjuk autóban utazunk, vagy üzletbe megyünk.

Ex: hát talán úgy hivatkozhatnál erre a bababónuszos dologra, hogy 3 kupont tartalmaz, amelyek jelentős kedvezményt biztosít az anyukáknak bizonyos kozmetikai termékekre (hajfesték, sminktermék, illatszer).
A többi része sima szórólapnak felel meg.
Azért igyekezz az érdeklődéssel, mert nov. 7-ig lehet beváltani a kuponokat.

Spenótot akartam főzni, de nincs itthon fokhagyma. Gondoltam felhívom az egyik kínait és rendelek kajcsit, erre nem veszik fel a telefont :twisted: . Marad a pizza :roll: .

Eni
marcy
 
 


Mégis sikerült rendelnem kínait :P ! Hurrááááá!

Eni
marcy
 
 


Andy!
Atyaúristen!!
Borzasztó ez a kép!!
Kitartást és sok erőt kívánok az ismerősödnek, bár tudom ez nagyon kevés ehhez.


Vettem télikabátot Noéminek, majd rakok képet, ha engedi. Lesz hozzá kantáros pufi naci is, plusz hozzávaló sapka és sál.
DE:
Kell még bélelt cipő (bakancsra gondoltam), talán valami hótaposóra is, Zoránnak ugyanez. Neki szerencsére télikabátja van.

Nem tudok most reagálni, meg visszaolvasni, csak úgy kutyafuttában, úgyhogy bocsi mindenkitől. Azért nehogy elfelejtsetek :!:



[/i][/b]

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!


Kimike: Örülök, hogy Milán nem kruppos. Én az voltam és hát nem sok jót mesélt erről anyukám.

Viera: Sajnálom a bulid. Egyébként nem értem a barátnődet. Gyerektelen, igaz?

Ex: Mikor nyaralni voltunk mi is fáradtabban jöttünk haza, mint ahogy elmentünk. Zolka tett arról, hogy nehogy ellustuljunk. :twisted:

Gabella: Én a nyáron legalább 5 cumit vettem, úgy el tudja tünteti őket a fiatalúr. Az üdülési csekk szuper! Mi idén sem kaptunk. :( Aranyosak a táncoló pizsisek!

Meteor: Én már adom a harisnyát a sima naci alá és így is megfázott. Azt hiszem a vékony cipő volt a ludas. Aztán mire kimászott volna a torok-, és mandulagyusziból elkaptuk a hasmenős vírust. :? Tehát egy nap kemény munka után megint táppénzen vagyok. Zoló szeret vásárolni. Elvan a bevásárlókocsiban, nézelődik, huncutkodik a hozzá szólókkal. Az új kedvenc pedig a kicsi bevásárlókocsi. Csak érjem utol! :P

Oriandy: Hihetetlen ügyes Danika. Zozka közel sem tart itt. Tegnap elkezdte cuci-nak hívni a cumisüveget. Én már ettől is tök boldog vagyok! Sajnálom az ismerősödet. Szörnyű lehet. :cry: Most indulok suliba Miskolcra (30 km, főút, csúcsforgalom). Azt hiszem a szokásosnál is óvatosabban fogok vezetni.

És végül, de nem utolsósorban: minden baba csodaszép! :P :P :P


nancsa
 
 


Sziasztok,

Andy,
nagyon sajnálom az ismerősödet. Ez tényleg szörnyű! Mennyi idősek a gyerekek?

Ancsi,
Panni még nem jár, szóval a kocsiban utazáskor én még maradok a naci és takaró verziónál, de szerintem amint elkezd járni nálunk is harisnya módi lesz.

Lányok,
most már kezd engem is idegesíteni, hogy Panni még mászóbékus. Szerintem ha 15 hós koráig nem változik a dolog, akkor lehet hogy elviszem egy ilyen DévényAnnás kurzusra...biztos ami biztos.

meteor
 
 


Andy,

ez kimaradt: beszéltem a Babapihenővel és befoglaltam a helyet nov 17-re, szóval akkor mindenki vésse fel a naptárba!!!

meteor
 
 


Sziasztok.

Harisnya: hát Petin eddig még csak a kiránduláskor volt, de a tóparton egyébként is hidegebb van. A babakocsiban, meg még egyébként itthonra nem adom rá, habár tény, hogy nadrágok terén mi is küzdünk a feltűrődéssel, ha beültetem a járgányába. :o

Kérdés: kinek mi van a babája feje alatt? Mert már régóta gondolkodom a vékony kispárnán, de mióta itthon alszik Peti, azóta csak egy "rongyot" teszek a buksija alá. Szerintetek mehet a párna? (A szálláson is az volt, nem volt gondja, csak dilemmázok...)

Andy, sajnálom a történteket. Még belegondolni is rossz, hogy mi lenne, ha...
De ha igaz a hír, akkor a vétkes sem volt igazából az...de tény, hogy sajna az ilyen balesetek nagy részében az ártatlannal történik baj.

Kimike, Milánnal mi a helyzet?

Reni, mostanra már túl vagytok a szurin...milyen volt Peti?

Marcy, köszike. De rájöttem, hogy lehet, én azért nem kaptam, mert valamit nem ikszeltem be a jelentkezési lapon. Mert elolvastam a szabályzatot, és abban az vagyon leírva, hogy évente háromszor küldenek plusz kuponokat azzal a termékcsoporttal kapcsolatban, amit bejelöl az anyuka...csak nekem lövésem sincs, hogy hova tettem az ikszeket. :?
Hajrá kínai kaja! :) Mondjuk nálunk sem volt spenót vagy ezer éve, Peti is csak egyszer evett, akkor is üvegeset.

Nancsa, nem is a fáradtsággal volt a baj, mert az éjszakákat nagyjából átaludta Peti...csak ne hisztizett volna, tehát inkább idegileg volt fárasztó a dolog.
Ja, cumiról jut eszembe, ma is beszerváltam kettőt, így most van itthon 6 teljesen új cumi. De 143 Ft volt két darab a Tescoban, olyan, amilyet eddig is szívott a gyerek, így megvettem...végül is 2010. közepéig jók, lehet, még ketteskének is jut belőle. :D

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex! Én úgy hallottam ortopéd szakembertől, hogy a párna rossz szokás, nem érdemes rászoktatni a gyerekeket. Lackónak van már egy kis lapos izé, mert tőlünk látja, és kell neki, de Mesinek még semmi. Úgyse alszik nyugton, hol keresztben, hol fordítva, hol hason, csak akadályozná.

Ma megkaptam egyébként a DM sminkcuccos papírt.

Mennem kell, ovijárat!

Sziasztok!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Andy!
Ez borzasztó! Én pont emiatt nem merek vezetni! Mámint tudom, hogy én óvatos lennék, de mi van ha jön egy felelőtlen, óvatlan soför?!
Szörnyű!

Tegnap többször is megmutattam Petinek Dani beszélős viedóját. Peti tágra nyílt szemekkel nézte. Azóta ha megkérdezem, hogy hívják a babát a videón, mondja, hogy Da!!!! :shock:

mi nem kaptuk meg az oltást. Nagyon mérges vagyok. Keddenként van védőnői és orvosi ellenőrzés, de most az ünnep miatt elmaradt. Múlt héten találkoztam a védőnővel és ő szólt, hogy most az ünnep miatt csütörtökön lesz. Még örültem is, hogy itthon lesz a férjem és jön velünk. Erre odamentünk és zárt ajtókat találtunk és sehol egy kiírás, hogy mi van. Arról nem is beszélve, hogy ha nem neteznék, talán az oltásról sem tudnék. Már kétszer én szóltam a védőnőnek, hogy halasztanám az oltást, mert Peti taknyos. Egy szóval nem hívták fel a figyelmemet, hogy menjünk, mert 15 hós korban oltás van! Húúú, mérges vagyok!

Eni!
A magasított derék, amikor nem rögtön a deréknél kezdődik a kantár, hanem a derékrész magasabb elől-hátul és plussz a kantár. Na ez hülyén lett megfogalmazva, de valami ilyesmi!
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Peti akció közben:


Kép Kép Kép Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Ancsi!

Mindkettőnek van egy-egy gyereke, igaz már 6 éves az egyiknek, a másiknak 8. Az azért más.

Remélem este tudok jönni.

Volt dokibácsink, azt mondta semmi baja Nonónak, torka rendben, minden rendben, fogacska lehet, adjak neki lefekvés előtt Catalflam cseppet. Hm, kipróbáljuk. Ma is hajnali 4-kor tudtam elaltatni este 11-től. Ez kb. egy hete megy így és kezdek zombisodni.
Sőt, kezdek depis is lenni, egy kicsit már fáradt vagyok.

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az érdeklődés Milánról, kedvesek vagytok. :-)

Andy, ez borzasztó tragédia. :cry:

Marcy, köszi a képet, nagyon klassz ez az overál. :-) Helyesek vagytok Marcikával ezen a képen. :-)

Reni, nagyon jófej az akciózó Peti :D

Babapihenő: soha nem írtam, de most megteszem. Nagyon jó ötlet, hogy oda megyünk, ráadásul Pancsi által kipróbált. :wink:

Jó éjt Mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok,

Látom, jól telt a hosszú hétvége Mindenkinek. :P Mi Bécsben voltunk, és jó volt.

Nancsa: Üdv. Látom, fiánk majd nem egyidősök. Kevin június 15-én született 35. hétre, ő is pici baba volt, 1970g! Most is karcsú, rossz evő, de angyalka. :P

Oriandy: Nagyon szörnyű. Szomorú. Hihetetlen dolog. Én nem tudok erre mit mondani, annyira borzasztó. Csak én azt nem értettem, odaragadt a szemem, hogy a baleseti képet raktál fel. Nem akarlak bántani, biztos „két kultúra különbség” miatt így érzem, de mondjuk a barátnőmnek hasonló helyzete történné(de nem lesz), én nem merem így képet mutatni. Annyira fájhat ez a kép hozzátartozóknak, ismerősöknek. Ne félreértjed, tényleg nem akarlak bántani, ez csak egy vélemény, egy japán gondolata. Viszont mindig örömmel nézegetek a képeidet, komolyan. :P

Harisnya: Kevinnek itthon és kint is rajta van harisnya.

Prenata: Nagyon ügyes mászó Peti! Másik oldalra is tud átmenni? Nálunk is divat a lámpakapcsoló.

Ma egésznap esett az eső nálunk. Nem tudtunk kinn lenni. Kevin mutogatott ablakot, akar kimenni. Utána hiszti. Mégis próbált cipőt is hozni, hogy menjünk ki. Utána újra hiszti. Majd nem ideget kaptunk, muszáj volt egyet kocsikázni bevásárlóközpontba.
Sütöttunk muffint( krémsajt-banános) és Kevinnek pedig készítettem lisztes gyurmát. Majd nem akart megenni :shock: , de örömmel játszott.
Kép Kép


Szép estét Mindenkinek! Puszi!
Vendég
 


Hali.

Hát akkor valszeg én nem jelöltem a sminkcuccos részt...sebaj. :wink:

Ma Petiért menet elgondolkodtam a 2005.-ös télről. Valami mégis rémlik a hidegről, egy volt osztálytársnőmet temettük akkor. :cry:
Persze, ha visszalapoznék biztosan találnék egy-két finomságot, azt hiszem szintén akkor tettem fel egy képet egy hóemberről, amit az öcsém és az alattunk lakó "szomszéd" épített.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Borzasztó. Írtam egy szép litániát, a kölcsöngép nem jelzi, ha merül az aksi és elszállt minden. Remélem lesz erőm újra megírni.
Andy!
Rettenetes ami történt, engem mindig felbosszant, hogy az esetek többségében a vétlen autó utasai halnak meg. Senki halálát sem kívánom, de sajnos tényleg ez van.
Reni!
Sajnálom, hogy potyára mentetek az orvoshoz. Szép kis eü. miért nem szólnak a kötelező oltások miatt, meg egyébként is nekik az a dolguk, hogy segítsék a tapasztalatlan anyukákat. Én már óvatoságból telefonálok mielőtt elindulnánk, mert mi is mentünk már feleslegesen. Peti viszont nagyon aranyos :)))
ex!
Mi sem használunk párnát, az éjszakai forgolódás miatt teljesen feleslegesnek tartom.
meteor!
harisnyát mi is csak hébe-hóba használunk, inkább akkor adom rá, ha sokat vagyunk kint a levegőn, Máté imád leülni a földre és már nincs meleg. Pelenka valamennyire melegen tartja, de azért úgy is hideg a föld.
Marcy!
Szupi az overál, Marci pedig gyönyörű.
Nyugi lányok mindenki aprósága az :))))
Gabella!
Az üdülési csekk jó dolog, mi is voltunk már így pihizni, bár akkor még nem volt trónörökös. Biztos jó lesz, és pihenj sokat.

Velünk semmi extra nem történt, este felé átugrottunk anyuékhoz átvittük a teraszi virágainkat a télre. Okos anyuka nem vitt csere pelenkát, persze Máté most kakilt. Nem akartuk a kakiban hagyni ezért adtunk rá textil pelust + kistürcsi és. a body. Mire hazaértünk már pisilt is öltözhettünk át. Nem lehetett semmi anyuék idejében ez a textilpelus + gumibugyi. Állítólag az eldobható pelusok miatt lesznek később szobatiszták a gyerekek.
Na jó mára ennyit belőlem, jó éjt.
száva26
 
 


Kmamy!

Megírnád a banános-krémsajtos muffin receptjét? Köszi!
Mi ma kimentünk esőben, hidegben is. Igaz csak 20 percre, de már én voltam úgy vele, ha nem mehetek levegőre befordulok! :shock:

Száva!
Pelenka! Murphy törvénye! :lol:
Szerencsére anyumék a szomszéd lépcsőházban laknak, így nagy gond nem lenne!

A nap szenzációja: Peti ma 3-szor is odaszaladt hozzám, megölelt és adott nyálas puszit! Nagyon édes volt, pláne, hogy ha kérünk, akkor nem ad, és nekem csak így spontán öleléssel együtt puszizkodott. Teljesen elérzékenyültem.
És mondja, hogy apa! Anyát nem mond. Én is mama vagyok.

Ma este sírva aludt el. Szopi közben fel-felsírt. Remélem nyugodtabb lesz az éjjel!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok újra, kicsit jobb kedvvel, bár tegnap óta esik az eső és ez ugyancsak elszomorít!

Kmammy!
Eszemben sincs megharagudni rád! Szívesen fogadok minden kritikát, legyen az jó vagy rossz! Igazán ebből tanul az ember!!!
Köszönöm hogy leírtad a véleményed!
Sőt... Lehete, hogy van is abban valami, amit írtál! Mármint, hogy a családnak elég nehéz így is feldolgozni a történteket, és fájó lehet egy ilyen kép! Bár szerintem ők biztos nem nézegetik a mi oldalunkt! Legalábbis remélem! :roll:

Reni!
Mi is kint voltunk tegnap 2 órát. A barátnőim csaltak ki. Nem volt hozzá nagy kedvem, de sikerült kicsalniuk a városba, aztán jól ott ragadtunk 2 órára. Én egy kicsit megáztam, mert a "kapkodásban" itthon hagytam az esernyőmet, de dani nem ázott meg! :wink: :lol:

Így nézett ki (teszem azt hozzá, nem szívesen ült vissza a babakocsiba!)

Kép

Bocs, akinek nem reagáltam, majd még jövök, csak Danici nem bír magával!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Hali.

Gabi, köszike. Végül is Peti párnával alszik el, de klasszikus értelemben nincs saját párnája...és ugye a kiságyában nincs a feje alatt semmi. Akkor egyelőre így is marad.

Reni, nem belevau-vau, de félelemből nem vezetni rossz dolog. Mondjuk én sem vezetek, de nem a félelem miatt, vagyis én inkább magamtól félek. :)
Ez az oltás dolog érdekes, nekem a védőnő hozott egy papírt, és állította, hogy ez most nekik kötelező, nem elég szóban, most írás is kell, hogy értesítették a szülőt. Mondjuk eddig nem kaptunk semmit a 18 hósról, de ha addig nem jön a védőnénink, akkor két hét múlva rátelcsizek, hogy akkor menjünk-e nov. 29-én.
Polcba bebújós fiad haláli!

Viera, nálunk az orvos a Nurofent vagy a Panadolt javasolta, mert a Cataflam nem kifejezetten fogra való. Tény, hogy alszik tőle a gyerek, mint a bunda, de akkor sem jó "kiütni" szerintem. (Nem nekünk kell, csak a bnőm mondta, hogy kérdezzek rá a dokinktól.)
Mi is voltunk orvosnál, Petinek szép a torka, tiszta a tüdeje. Van még egy kis nyákcsorgása hátul, azért még köhécsel, de egyébként minden OK.

Kmammy, sajnos az internet olyan, hogy onnan bárki és bármit megszerezhet. A helyi újságban épp tegnap volt egy cikk, hogy egy hozzánk közel eső település egyik ismert fotósának a honlapjáról letöltöttek egy rakat olyan fotót, amin roma családok vannak, és egy fajgyűlölő klipet illusztráltak velük. No comment.

Száva, én ezt nem értem...úgy érted te is, hogy feleslegesen mentetek, hogy senki nem volt? Számomra ez annyira hihetetlen...a mi dokink rendelőjében két orvos rendel egymás mellett, és max. összevont rendelés lehet, de azt MINDIG kiírják.
Hallod, nem fordítva gondoltad? Hogy a textilpelus miatt lesznek szobatiszták? Egyébként mindegy, örökre úgy sem maradnak pelenkások. :D Nekünk is van itthon teljesen új textilpelenka, össze is van hajtva. De én a megkötős gumibugyiért nem vagyok odáig, van patentos itthon, de mini méretben. Szóval még őrlődök...
Egyébként igaz, amit Reni írt, nálunk is akkor van eksön, amikor sehol semmi.

Andy, nálunk Peti még igen jól viseli a járgányt, igaz, esővédőt viszonylag rég használtunk, nálunk hétfőn esett eddig a héten. Most inkább párás a levegő, de felhők sehol, remélem, ma is megússzuk. Én, ha babakocsival megyünk, esőkabátot veszek, egyszerre nem megy a tolás és a tartás. :?

Egy friss kép: Petinek ezt a szép kék kabátot turiztam kb. év elején, most jó rá. Kellemes meleg, ma ebben vittem az orvoshoz is, egyszerűbb, mint sok vékonyabb ruhát ráadni, ez alá meg egy body-t és egy pulcsit adtam.

Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Blogoltam egyet.

Bocsi, de most mást nem tudok írni, délután még benézek!

Pusz mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Még egyet! Én se vezetek, sőt jogsim sincs, mert félek, hogy nagyon béna vagyok! 8)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Andy, ez a tragédia tényleg nagyon szörnyű. Sajnálom!

Reni, ezt a dokit én sem értem. Velünk is aláíratták a papírt a kötelező oltás értesítéséről, igaz csak akkor, amikor mentünk oltatni.

Harisnyát én sem adok rá, egyenlőre, ha hideg van, akkor meleg bélelt nadrág, és térdzokni. Képzeljétek, gumicsízmában nem hajlandó egy lépést se tenni :shock:

Ma voltunk az Ikeában, egy szintén babás barátnőmmel találkoztunk. Hát mit tapasztaltam! ÚJRA VAN JÁTSZÓ RÉSZ!!!! Van egy a nagyobbaknak mindenféle székekkel, játékokkal, és van egy szőnyegezett a piciknek, ami az étteremrész közepén található. Szóval, ha valaki minitalit akar majd szervezni, akkor lehet menni megint. Márk nagyon jól elvolt, én meg egy vagyont költöttem. :)
Úgy várom már a talit, olyan kiváncsi vagyok mindenkire. Legalább megnézem magamnak a Mammut babapihenőjét is :)

amandi
 
 


Sziasztok, olvastam mindent, de nem tudok mindenre reagálni. Nagyrészt ugyanaz a reakcióm, mint a többieknek, ezért nem szaporitom a szót.
Amit nagyon akarok irni:

Viera!!!!Nézd már át a suttogó titkait és keményits be egy kicsit, sem neked, sem Nonónek nem jó 11 től 04 ig. Te jó Isten, én már kiugrottam volna az ablakon. Neki sem jó egy zombi anya, és meg kell tanulnia fogfájással is aludni-ha egyáltalán azért nem alszik. Nehogy alvászavarai legyenek, lehet hogy már zavarja az altatás. Ha szeretné, akkor nem tartana hajnalig! Fürdés után cici vagy tápi, ének vagy mese, ölelés, jó éjt dal, majd Tedd be a kiságyba, csukd rá az ajtót, és menj ki. Sir-üvölt, menj vissza vedd ki, vigasztald meg sötétben, csendben,ssssss-hangokkal csak- fél perc múlva megint tedd vissza, menj ki. Állits be magadnak 100 be és ki akciót-hidd el nem fog 11-04 ig tartani!!!Meg kell tanulnia elaltani magát.. Esetleg adj neki cataflam cseppet –ha a foga fáj. Szánj rá két hetet és meglátod 1 hét múlva csodálkozni fogsz, hogy alszik!!!!

Más: voltunk a 90 perces- HRG felmérésen Pesten. Tegnap csak bőgtem, még be is lázasodtam.

Tényállás:
Ladbaguritás, labdadobás 14 helyett 18 hós szinten van.

Finommotorika, ujjhasználat, formaberakás, szédülés pörgetéskor stb.-rendben(autizmus kizárva, szellemi fogy.kizárva)

Mozgásfejlődés 14 hó helyett 12 hós szinten

Befogadó beszédkészség(mit ért meg) 14 helyett 12 hós szinten.

Kifejező beszédkészség 9!!!!!! hós szinten.

2 lépcsős utasitást nem hajt végre(fogd meg a labdát és hozd ide)
1 lépcsőset is csak ritkán. Gyere fürdünk, gyere eszünkstb….

Az agyban a Broca központot érhette oxigénhiány, vagy annak következtében nem 100 százalékos a „huzalozás”= idegek, ingerületvezetés, oda-vissza csatolás.

Egészséges a gyerek, csak bizonyos területeken lassúbb a fejlődése.

De! 2 hónap alatt a Dévény módszerrel együtt alkalmazva teljesen felfejleszthető!!!!!!Mert ebben a korban iszonyúan alakitható, javitható az agy, csak edzeni, ingerelni kell. Játákos, éneklős labdás, gördeszkás, billenő lapos gyakorlatokkal indgerlik a belős fülben lévő folyadékot(mimntha minden irányban jó erősen meglötyögtetnél egy vizzel félig töltött üveget. Mozog a víz, csapódik az üveg falához, ami ingereket rezegtet az agyba, ami mellett 1 centire van a beszédközpont, meg a mozgás is.
Szóval bizakodom.
Tudtam én,hogy nem hiába irigykedem Danira, míg az én fiam képtelen megértetni magát, csak nyög őőőőő, és még csak előszavakat sem mond:ba, ku, ma….
Szavakat sem mond vissza:baba, mama-semmit értitek, csak nyög én meg állok ott mint egy hülye és nem értem mit akar. Napi 10 szer van fusztrált helyzetem, kitalálni mit is akar, kizárásos alapon kinálom vizzel, étellel, játékkal, azt már jelzi, hogy nem azt kéri, de még csak nem is mutat rá a dolgogra. Rémálom, de végre kiderült, hol van bibi és ami a legfontosabb mit kell tenni!!!!!Most heti 5 ször gyakorlatsor, nem lesz olyan sok időm jönni, de remélem nagyon bejön.
Ma reggel voltunk Dévényen, aztán megcsináltuk vele a speciális gyakorlatsort és most délben már utánam mondta hogy baba!!!!!Nem akartam elhinni!!!Mondták ott is és a Dévényen is, hogy úgy beindul ettől a gyerek mint a rakéta, de erre nem számitottam. Úgy örülök, hogy természetanyánk ilyen jól fejleszthetőnek teremtette meg az emberi agyat!!!!!

Kmammy, mivel szinezted a lisztgyurmát? Leirod a receptet?

Gab! Mi is kaptunk üdülési csekket, apa kettesben akar elmenni, de nem tudom itt merjem-e Benit 1 éjszakára hagyni. Blanival 4 évig nem tettem, Vekerdy szerint 3 éves korig egy éjszakát se!!De úgy érzem mivel van már egy tesó, ő is meg a környezet is ugyanaz, csak nem én, hanem mama fekteti le. Na ezen még vetyengek.Mi a hegyekbe szeretnénk menni, hogy ropogjon a talpam alatt az avar!!!Meg szauna, masszázs stb.


Üdv mindenkinek!
Tali: helyikeg hol lesz, hogy lehet oda jutni? Esetleg a nyugatiból, ha vonattal mennénk? Merre van?autóval merre?

benianya
ákosbenianya
 
 


A vezetésről beszéltünk már itt egyszer régebben. Szerintem nem szabad félni tőle, gyakorlat teszi a mestert, és ez itt nagyon igaz. Az is igaz viszont, hogy ha valaki nagyon félős alapból, akkor a túlzott óvatosság is sok balesetet okozhat az utakon. Sajnos. Én szerencsésnek tartom magam, mert 17 éves korom óta napi szinten vezetek, és tényleg pár pici kocctól eltekintve nem volt semmi baj.

Pelenkával már mi is jártunk így egyszer nyáron. Balcsin nyaraltunk, és elindultunk sétálni picit. Aztán beugrottunk rokonokhoz (nem terveztük), és jól ottragadtunk. Aztán szegény Márknak meg kifolyt a pisi a pelusból, mert már csurig volt. Az volt a szerencse, hogy épp kapott pár ruhát a rokonoktól szülinapra, és a szomszédjukban is ott volt épp az unoka, akinek volt pelenkája. Így át tudtuk öltöztetni :)

amandi
 
 


Benianya! Én is gyerekmentesen szeretnék kikapcsolódni, pihenni, lazulni! A hegyekbe nem is hangzik rosszul! Beni pedig akkor nem is nagyon van lemaradva! Más ennyi elmaradással nem is indul semerre, hanem szépen megvárja, hogy utolérje magát. Az nem elképzelhető, hogy Lackó is picit megsérült születéskor? Bár ő 41+1 -re született, de eléggé elhúzódott a vajúdás, és olyan csúcsfej volt, hogy félelmetes... Mit gondoltok?

De nem ezért jöttem, csak azért, mert írtam a blogomba, megint nosztalgia hangulatom van, ugyanis ma vagyunk apával 11 évesek...

(engem is érdekel, merre van a babapihenő!)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Benianya! Erről a gyakorlatsorról írsz részletesen? Ha van időd, persze. Hihetetlen, hogy egy alkalomtól már látványos a fejlődés! De tök jó!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Benianya, akkor ezek nem is rossz hírek!
Úgy örülök, hogy fejlődik! Csináljátok ügyesen a gyakorlatokat!

Márk aludt már a nagyszüleinél, és olyan is volt, hogy 1 hétig ott voltunk, de velük aludt el, és engem csak napközben látott picit. Ő nagyon jól viselte, igaz imád ott lenni, hetente 2 napot ott vagyunk.

amandi
 
 


Csak gyors bekukk!
Majd késöbb reagálok mindenkinek....

Bababpihenő:

Kép

Kép
oriandy
 
 


Benianyu!

Örülök, hogy ilyen gyorsan beindult a fejlődés! Téged pedig nagyon tisztellek, hogy így utánamész a dolgoknak!!! Hajrá Beni!!!

Bocs, csajok! Tanulok, megpróbálok este jönni!
(Szar éjjelünk volt, de reggelre megláttam Peti 5. fogának a csúcsát! :lol: Elég érdekes sorendben jönnek a felsők. Először a bal 1-es, majd jobb 2-es, ma reggelre a jobb 1-es.)

Reni
Kép
prenata
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?