Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megettük :lol: :roll: :oops: :oops: :!:

Wish!

Gratula a kis fogashoz :wink: !

Unique!
Nagyon helyes pocaklakód van :lol: :lol: ! Lehet hogy kérdezték már, de kislányt vagy kisfiút szeretnél? Tudom... lényeg hogy egészséges legyen :lol: (de mégis... :wink: )

Lányok mi már pár napja nagy kádban fürdünk! Nagyon tetszik neki :lol: :lol: . A kiskádba állandóan beverte a fejét :lol: :lol: . Itt vannak páran akik jártak már babaúszásra. Nem tudnátok néhány ötletet adni hogy milyen fejlesztő játékokat tudnánk vele csinálni? Elég nagy a kádunk, még keresztbe is elférünk. Pl. meríthetem-e víz alá(nem merem :? )stb. Kép A mi kis hableányunk, melette takarva meg a Loch Ness -i szörny :wink: !

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Hajni!

Nekem is pont most volt ilyenem! Az enyém gombás fertőzés volt! Kentem Canestennel és már szépen növöget vissza!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Wish: Gratula a foghoz! :lol: Szabolcs-Szatmár-Bereg Nyíregyházától 60km, Vásárosnamény!

Hajni: Ezeket tényleg nem nagy tudomány megfőzni!

Zsu: Szép ez a gyermek! Én sajnos a kérdésben nem tudok segíteni!

Na tegnap főztem és fagyasztottam.
Tegnap ettünk tököt+almát (én csináltam). Ma (répa+burgonya+tápszer). Mindketttő nagyon ízlett neki. MÁr szereztem céklát is. Majd ma megfőzöm és fagyasztom. Köszönöm csajok! :D

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 

 
 

Unique
De édes kicsi baba! Jó érzés lehet a másodikat várni!
Én is már alig várom, pedig nemrég szültem :D

Zsuska
Nagyon édes a kis lubickolód!

Orsi
Minden szépet és jót az összes ünnepelteteknek a családban!

Nálunk szombaton megvolt a keresztelő. Nagyon szép volt, és nagyon megható. Zalán aranyosan bírta, a leöntésnél ugyan sírt, de gyorsan megvígasztalódott.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsuzska :)
jó a kép :)
én nem meríteném laikusként víz alá.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Melcsi,
Gratulálok a hasra forduláshoz!!! Mi is edzünk a törölközővel.

Unique,
Nagyon jó a kép a pocaklakóról!

Hajni,
Hasonló cipőben járunk: nekem is hozzá kell majd szokni a rendszeres evéshez és főzéshez, ahogy az egy családanyának illik.
Én kb 1 hónap múlva akarom elkezdeni a hozzátáplálást, addigra remélhetőleg kiokosodok a tapasztalt mamikat olvasva.

Kata,
Mizujs? Voltatok Miskolcon? Mit mondtak?

Anikó,
Hogy telt a hosszú hétvége?

Zsu,
Nagyon édes Borka.

Pézsé,
Örülök, hogy az új menü bejön Petrának!

Andi

Kép
bandika
 
 


Sziasztok Lányok!

Zsuska!
Nagyon édes kis hableánykátok van!!!! :D

Hajni!
Én nagy fözös vagyok! :D
Egyszerüen imádok fözni! Kép
De amikor Marcikámnál elkezdtük a kajálást akkor üvegest adtam neki sokszor söt legtöbbször mert nem tudtam hogy kezdjek hozzá,jo e amit én csinálok,mit csináljak szoval inkább üvegeztünk!Lehet hogy hülyén hangzik de féltem hogy valami rosszat csinálok! :roll: Szoval ha egyenlöre nem fér bele az életritmusba akkor nyugodtan kezdhetsz üvegesekkel(szerintem)!


Ma alma szoszt csináltam és 5 szem meggyet dobtam bele,sinlacal kevertem!Ugy bepuszilta hogy nem gyöztem kanalazni!Kicsit tul etettem a gyereket mert ki is hányt belöle! :? A hülye anyja! :evil:
Zalakaros jo volt de nem voltunk elájulva!Szoval ide többet nem megyünk!Viszont az ülés bevállt 2,5 orát aludt oda és vissza is! :D

Orsi!
Milyen volt a szülinap?
Mit kaptak a fiuk!
Boldog névnapot utolag! Kép

Emma!
Képet tegyél a keresztelöröl!
Biztos kis csini volt Zalán! :D

Pézsé!
Nagyon kis ügyes vagy!
Kis zabagép lesz a végén Petrábol! :wink:
Örülök,hogy alakul! :D
Én ma voltam a Brendonba vettem egy tommy tepee poharat!Hát jo sz@rt választottam!Ugy ömlik belöle a folyadék,hogy én is megfulladnék töle nem csak a gyerek! :? Kb 100 féle volt én pont a "legjobbat" választottam! :evil:

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Orsi!
Bocsánat kicsit szerelmesre sikeredett a smile! :oops: :oops:

Andi!
Rengetegen voltak!A medencében ugy álltak mint a heringek!Uszni nem tudott senki annyian voltak bennt! :shock:
Amikor a fiuk be akartak menni mellettük hányt bele egy gyerek igy azzal a lendülettel jöttek is ki! :x Marcikámrol nem is beszélve! :evil:
Az apartman részben voltunk mert két szobás volt,de nem volt közvetlen lift hogy áttudjunk menni a szállodához!Ha liftel mentél akkor a garázson keresztül ugyan olyan idö mint a szabadba ha viszont nem akkor meg lépcsö! :evil: Szoval szencségeltünk egy párszor!Arrol nem is beszélve,hogy a kajánál a magyarok mint a csürhe ugy indulnak neki! :evil:
És ez egy 4 csillagos szuperior szálloda volt!
A társaság nagyon jo volt akikkel mentünk velük jol éreztük magunkat de a hely az sajnos sz@r vagy is nekünk nem vállt be!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Hajni!
Én még sose láttam Sinlacot, erről nem tudok semmit. De látom mások igen.
Pézsé!
Luku se nagyan megfejthető ám, a 2 nagyobb egész máshogy csinálta. De leirom.
kb.1/2 8-kor ébred, Apával ágyikózik, majd ha Emese is felkelt (kb 8) reggeli, tápszer, 210 vizbe teszek 6 kanál port (de Te csak tedd az előirás szerinti mennyiséget!).
1/2 10 körül alszik félórácskáét, majd 11 után megint félórácskát, ha kint vagyunk, többet.
12 és 1 között valamikor éhes, ebéd. Lemértem tegnap a főzeléket, 140 g. kb, és ebből kb 20-30 g-ot szokott meghagyni.
2 körül ujabb félórácska alvás.
3 és 4 óra között halaszthatatlanul éhes lesz, megint 210 vizhez 6 kanál tápi.
5 után a félórácska alvás.
6 körül gyümölcs, 1 nagyobb alma, vagy 2 barack a mélyhütőből, vagy vegyesen.
1/2 8-kor vacsoráznak, Luku HA pépet eszik már, 100 vizhez 3 kanál pép, és hozzá 1/2 banán, vagy 1 kis alma, vagy 1 barack. Meggyet még nem adtam :oops:
Ezután fürdik a csipet-csapat, kb 1/2 9-re érünk az ágyikóhoz, ahol még kap 100 vizhez 2 és fél kanál tápot, és azt cumizgatja mig mesélek, de nem mindig issza ki.
Ezután szépen lefektetem, odaadom a cumiját, Emese bizatja: éjszaka van, alvás, mondja Neki, és Ő szépen el is alszik, egészen reggelig. Nekem 3/4 9 után mindkét gyerekem csöndben van (a harmadik bezzeg... :evil: )
Unique!
Megfontolandó lehet a testvérkocsi, az nem iker, mert a nagyobbik babáé azt hiszem csak ülős.
Wish!
A Bergonnak van bolygós változata is. A kosárban teljesen igazad van! De nagyon kényelmes a babának, és ez a fő szempont (nekem)
Gratula a fogacskákhoz!
Lukácsom roppant bosszankodik, mert állandóan hasrafordul, de vissza még nem tud, és elfárad. Mikor viszont visszateszem hanyatt, ujból azonnal hasrafordul.
Anikó!
Melyik szállodában voltatok?
Zsuska!
Édes a kis ficánka!
Szerintem fizess ki 1 bérletet (nálunk az 4 alkalmas), közben egyrészt megtanulod a fogásokat, másrészt meglesed a haladókat, utána tudod csinálni egyedül is. Itt a lényeg ugysem az uszáson van, azt nem fogja ám megtanulni, hanem hogy szeresse a vizet, ne féljen tőle, bátran mozogjon.Egyébként fürdőkádban igazán nem lehet gyakorolni, mert nem tudod lemeriteni rendesen.
Emma!
Gratulálok a kis megkeresztelthez!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Pézsé!
Nem tudom hogy került a 8 óra heylére a mosoly emotikon :shock:
De 8 körül reggelizik.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Wish!
Gratula a kis fogacskához!
Ez igen gyorsan halad nálatok! :D

Unique!
Nagyon édes a kis pocaklako!
Gratulálok a tarkoredöhöz!!!
Nekem most a Quinny a kedvencem de hogy mennyire praktikus nem tudom! :oops:

Melcsi!
Hotel Karos spa!
Nálatok este van a gyümi?
Nekem is mondta a doktornö, de én Marcinál is délelött adtam! :roll:
Ha jol megnézem akkor jo sürü délutántol az evése a kicsikének,lehet ezért is alussza át az éjjszakát! :wink: :D

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Fúúúúúúúúúúú, de lemaradtam... Ami gyorsan eszembe jut:

Hajni!
SOS!!! Légy szíves, mérdd meg nekem a Next-es bodyt, széle, hossza, ujja, és a méretet is, hogy tudjak rendelni!
Nyugodtan lehet Sinlaccal sűríteni a főzeléket is! Kevesebb krumpli, vagy krumpli helyett. Leginkább azokat, amik kívánnák a cukrot (én nem teszek hozzá, max a főzővízbe egy picit), pl. alma, barack, sóska fini lesz vele.
Maclaren: még nem vettem kocsit, de tegnap pl. Miskolcon kb. 20 lépcsőn cipeltem fel-le a böszme nagy kocsit... :twisted:
Anikó!
Köszi hogy megmérted, mennyit eszik Ágolyó! Zalakaros: :evil: Pedig én meg oda akarok menni ezer éve... De mondjuk én ezt néztem, hogy az apartmanba nem szabad, mert én se szívesen járok át gyerekekkel.
Melcsi!
A nagy nekem se alszik! :twisted: Itt lődörög még éjnek évadján is, aztán meg reggel tiszta kornyadt! :lol:
Orsi!
Boldog névnapot! Aztán a képeket nem elfelejteni! Kérdeztem a múltkor, Zsebiről nem tudsz valamit? Jártok úszni Lilivel?
Zsuska!
Én mint nem annyira laikus (úszó voltam+ babaúszni is járunk), tutira nem meríteném Borkát! A kádban nem is tudod, mert nem gondolom, hogy medencényi, meg Bálint nem is szereti, így én ritkán merítem az usziban is. A pancsi a lényeg!
Grízestészta: :lol: :lol: :lol:
Borka nagyon szép, milyen hosszú haja van, és kis husi. Aranyos! Az én Bálintom olyan kis sovány.
Unique!
Édes aranyos pici babád van! Gratulálok, és jobbulást!
Babakocsi: Én PegPeregokat néztem, de már mindent kikutattam... Nekem meg olyan kéne, ami felém néz, esernyőre csukódik, lábzsákos, és állítani tudom a tolókart... Hát nem nagyon van ilyen. Tegnap láttam egy elég jó Chicco-t, de le kellett hajolnom, annyira lent volt a tolókar. :twisted:
Teszek neked 2 linket, amit én néztem, hátha neked is megtetszik, nekem egyelőre ezek állnak az első helyen:
ÁTFORDÍTHATÓ karos és újszülött kortól használható, esernyőre csukható:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=37
Ez újszülött kortól, testvérfellépős:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/bro ... d=pramette
Emma! Gratula a keresztelőhöz! Képek?
Melcsi! Keresztelős képek?!
Kivizsgálás: Jó nagy sz.r volt. Kb. 1kor jutotttunk be, akkorra az én kisbirka türelmű gyerekem is már tiszta nyíg volt, mert ugye reggel 6kor keltettem, és semmit nem aludt egész nap, csak este, mikor hazaértünk...
Hát, szerencsére nem kellett ott maradni, de nem is maradtam volna, annyira gáz volt a hely. Jelen állás szerint a gyerek szorulását kell kezelni, mert attól hány(hat), hogy alul dugul. Háááááááááát, ezt hiszem is meg nem is. 1: akkor is hányt, mikor minden pelusban kaki volt. 2: Kicsit fura, hogy sűrítsek neki még többet Sinlaccal, holott szorulásos. :shock: Sőt olyan mondat is elhangzott, hogy túl "sokat szopik, és életkorának megfelelő tápszert végül is kaphatna"... Szerintetek?! Etessem tápszerrel, holott van tejem?! (Meg: "Jó lenne, ha tudná, mennyit szopik a gyerek". Ja, mikor ráteszem, kb. fél kilót ingázik a mérleg, hogy mérjek grammokat?! Ül a gyerek és már leszáll a mérlegről. (Fekve meg nem fér rá, mert lelóg és letámaszkodik.))
Egyébként kedves volt a doki, nem volt semmi támadó vagy negatív a viselkedésében, csak nem nagyon értek dolgokat. (Pl. azt se, hogy majd menjek vissza 4 hét múlva éhgyomorra a gyerekkel, uh-ra. Ez azt jelenti, h este fél 8-kor szopik és kb. másnap délben etethetem meg. Háááááát, ezt én nem tudom kivitelezni, mert szerintem letépi rólam a blúzt akkorra.)
És akkor most kezdjük a hashajtást. :twisted:

dkata
 
 


Melcsi! Kérdezted a gesztenyét: Megmosom, felteszem főni. Egyszerre nem főzök sokat, kb.15-20 szemet. 45-50 percig főzöm, de tudod, mennyiség és nagyság függvénye. Mikor kihűlt, kettévágom, és kiskanállal kikaparom a belsejét. Könnyebb, mint pucolni, és mivel pürésíteg, nem kell, hogy szép legyen. Ezt a "kaparványt" akár adagokban le is fagyaszthatod, és akkor előkapod és hozzáteszed a gyümihez. Ennyi. A Sinlacos linkek között van gesztenyefőzelék, megnézheted azt is.
http://www.gabimamiklub.hu/tudnivalok.php

dkata
 
 


Kata :D
nekem elég furcsán hangzik ez a szorulásos bukásos téma...
a sinlac marhára fog, Mátét is megfogta, ahogy a répa is. Ezeket mi akkor kerültük.
Én tuti nem adnék neki tápszert. Mi a magyarázat? miért lenne az jobb?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


A sűrítés miatt. Gondolom az antireflux tápszer, de nem kérdeztem rá, mert NEM ADOK NEKI TÁPOT ANYATEJ HELYETT.
Másik: meghozta a párom a rendelt gyógyszereket. A körzeti dokink szerint is kiszárad a gyerek, ha ezt mind beadom. Tehát levettünk az adagból. Ja, mind recept nélküli, és pl. az egyik 14 éves kor alatt nem adható, a másik TABLETTÁT pedig szétrágás nélkül kellene bejuttatnom a gyerek nyombelébe, hogy ott szívódjon fel. Most tényleg dühös vagyok! :twisted: Ilyen gyógyszereket nem adok be a gyereknek. Majd holnap hívom a körzetit, azt hiszi majd, hogy bolond vagyok, minden nap telefonálok.

dkata
 
 


Ja, a szétrágás nélkül bejuttatandó gyógyszer elrendelt mennyisége 2x1,5. A felet hogy lehet vajon egyben bejuttatni?! :twisted: :twisted: :twisted:

dkata
 
 


Kata :evil: :evil: :evil: :evil:
nagyon odafigyeltek rá, hogy milyen cuccot adnak a gyereknek... rémes :shock:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata!
Felháborito mennyire felületesek az orvosok! :evil:
Ez a vizsgálat nagyon ugy tünik hogy "adtatok a szarnak egy pofont"!Semmi okosat nem mondtak! :evil: A gyogyszer.... meg egyszerüen hülyék!Amikor Marcival voltunk a budaiba nekünk klacidot adtak tablettát!Akkor nem is tünt fel csak amikor kiváltottam! :evil: Még széttörni sem lehet mivel olyan keserü mint az epe! :evil:
És végül milyen vizsgálatot csináltak?
Nem volt szondázás ugye?
Ne adj neki tápot ha van tejed!Az itteni doktornö azt mondja (vagy is üzeni a védönövel)hogy ha nem megy a hozzátápi akkor egy éves korig csak szopi legyen!Ha egy tejcsárda lennék meg is csinálnám de sajnos nem vagyok! :(
A babakocsik közül a vizszintre dönthetö volt nekem a szürkés!Annak a karja nem tolhato elöre hátra ha nem amikor ledöntöd vizszintbe akkor az ernyöt veled szembe kell tenni ahogy a baba alszik!De amikor ül akkor a támla pont ugyan ugy van mint a többinél sajnos nem szembe veled!Az elsöt viszont nem ismerem,jol néz ki!
Zalakaroson csak azért mentünk apartmanba mert már csak ott volt hely ,mivel egy honappal ez elött foglaltuk:? De a szálloda sem volt egy nagy bababarát hely pedig mindenki gyerekkel volt!Pl a vacsoránál egyszer sem tudott mit enni a Marci!Jo kicsit finnyás meg válogatos de a hagymás börös malachust nem tudtam rábeszélni és ilyenek voltak általába! :x

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó! Ahogy írtad, adtunk a sz.rnak egy jó nagy pofont... Ráadásul most olyan nyálkásat kakilt Bálint, ez normális? Olyan gombócok összepaszírozva, de kicsit nyálkás közte. Bocs, hogy így leírtam, de nem kakil magától és úgy idegesít...
Ahol mi voltunk Galyatetőn, mindig volt Tejbegríz meg bundáskenyér meg ilyen gyerekes kaják! Csak nekünk ugye még/már nem kellett (csak a bőrös malachús :lol: :lol: :lol: ).
A babakocsik régebbi típusok, az első az átfordíthatós, tegnap kipróbáltam. Nem tudom, miért nem csinálnak már ilyeneket új vidámabb színben! :cry:

Ha valaki tud esetleg gatro magánrendelést, ahol babákkal foglalkoznak, szívesen venném.

dkata
 
 



Kata: Sajnálom és egyben felháborító!

Melcsi: Köszöntem. Azért egy kicsit irigykedem, a tápszer miatt.

Anikó: Írd csak le azt a szószt, de részletesen. A pépet ugyanúgy lehet mérni mint a tápszert, tehát a konyhai mérőedény megfelel neki?

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Kata,
csak most olvasom, hogy mi kellene neked. Ma délután lejöttünk a szüleimhez. Apa elvileg holnap reggelig még otthon van, amint elérem, szólok neki, hogy mérje meg, amiket kértél! (Cimbikkel mulat ) Viszont az a baj, hogy kimostam már az összes bodyt, és mindet megszárítottam a szárítógépben. Így sajna kicsit tutira kisebb lett, mint volt. A mérete amúgy 92-es, vagyis 1,5-2 éves az angol méretezés szerint. Amúgy szerintem az ujja kifejezetten hosszú és elég széles is szerintem. A hossza nem tűnt túl hosszúnak.
Ez tényleg gáz, kihez forduljon az ember, ha nem egy orvoshoz! :twisted: Hát ha még az se ért hozzá! :twisted: Szánalmas! :twisted: Szerintem is felejtsd el a tápszert, ilyen hülyeséget! :twisted: Fogadjunk vmi aggastyán volt az "orvos"!

Orsi,
ne ijesztgess! (Azért mondjad csak, érdekel... :oops: :D ) Amúgy ha télleg gomba, akkor kenegethetem canestennel vagy Lamisillel? Nem gáz a szopi miatt? És nem terjedhet át akár a gyerekre vagy az én puncimra? :?:

Zsú,
a canestent orvos javasolta a körmödre? Mit mondott, mitől alakult ki? Babauszinak én nagy ellenlábasa vagyok, szerintem csak egy újabb fertőzés-forrás, főleg lányoknak. A barátnőm kislánya kapott el strandvíztől gombát, hát sírt szegény miatta elég sokat! :evil: Én mondjuk max. tengervízbe megyek!

Melcsi,
hogy neked milyen alvós gyerekeid vannak! :shock: Mázlista! :lol:

Emma,
képet! :D

Anikó,
sajnálom, hogy nem volt jó a nyaralás! :( Az ülésről nem írtad, hogy honnan rendelted, érdekelne engem is - persze inkább 450-ért, mint 660-ért... :oops: :roll: )
20140901102739
 
 


a csajom kiképzés alatt:
Kép

lehet, hogy ő is érteni fog a kocsikhoz? :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pézsé,
bírom, hogy olyan lelkes vagy! :lol: Lassan már Te is kiadhatsz egy szakácskönyvet! :lol:
20140901102739
 
 


dkata írta:Ez azt jelenti, h este fél 8-kor szopik és kb. másnap délben etethetem meg. Háááááát, ezt én nem tudom kivitelezni, mert szerintem letépi rólam a blúzt akkorra.)

Kata, ezen blúzletépésen akkorát nevettem. Elképzeltem, ahogy nem adsz a gyereknek enni majdnem fél napig. Rémes egyébként az egész vizsgálat, meg a felírt gyógyszerek. Én őszintén szólva leginkább azt remélem, hogy lassan ténylegkinövi Bálint :)

Melcsi :)
Nem is tudtam, hogy vana Bergonnak bolygókerekese. Mondjuk soha nem nézegettem a kínálatot, csak anyuék azt vettek és nagyon sok más babát is látok abban sétálni. Tényleg kényelmes egyébként. Bár most rájöttem, hogy a lábzsákja is kicsit béna, ha szembe van fordítva velem a tolókar, akkor nem lehet könnyen levenni, meg egyébként is az egészet le kell venni, ha pl be akarod még pluszban takarni a gyerekt. A másik kocsink Pegperego, azon tök jó, hogy a lábzsák teteje cipzáros, így nem kell fel-le tenni ilyenkor. Most vacilálok, hogy visszacseréljük-e,m ert így tééen kényelmesebb lenne a kicipzározgható lábzsák. A bergonban nekem főleg az átfordítható tolókar tetszik, így soha nem sütött Balázsnak szembe a nap. Summa summárum, ahogy Kata is írta, olyan babakocsi nincs, ami mindent tud, ait szeretnénk :)

Orsi :)
Persze nem 2007, hanem 2004 őszi babákban olvastalak anno. Kicsit ráfixálódtam Balázs születési évére :lol:

Anikó :)
Nagyon jó az ülés, amit vettetek. Honnan rendelted és mennyiért? Erősen gondolkozom rajta, hogy mi is ilyet vegyünk.

Pézsé :)
Van egy ismerősöm, aki Vásárosnaményből származik :)

wish
 
 


Kata!
Akkor semmi kokrétum nem derült ki...
A hugom gyereke volt ilyesmi hányós, nem ennyire. Neki is rendeltek abból a tápiból, anyatej mellett, de ugyanugy bukott mintha nem ette volna. Olyan 1 éves korára nőtte ki. Igen, mire felegyenesedett kb.
Köszi a gesztenyét, ki fogom próbálni, mert ugy vettem észre, óLukunál az édes izek jönnek be, de ennek nem örülök a Dezső cukorbetegsége miatt.
Anikó!
Mi is voltunk tavaly nyáron, a szálloda részében, nekünk naggyon fini volt (igaz, Emese még a bébipapi szintjén tartott).
Viszont amit ajánlani tudok, a Répce Gold Bükfürdőn, ott is van tejbepapu meg miegyéb, tésztafélék is minden este. De ott nincs kifejezett gyerekpancsoló (bár tervezik bőviteni)
Igen, mintha gyüjtene éjszakára. Emese is hasonló stilus volt, de azért nem ennyire. Máté viszont óramü 4 óránként, de Vele aztán 1 percet se lehetett késni...
Lukunál simán lehet oda-vissza 1-1 órát is számitani, de az biztos, hogy délelőtt mindig béke van a kaja terén.
Pézsé!
Látod, én szivesen csökkentenék abból a 2x 210 mennyiségből, de Neki kell annyi, hát legyen.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Hajni :D
nem gombát írtam, hanem _gyulladást_
a rémsztori a visszatapadáshoz van, én egyszer elestem és elég csúnyán felrepedt a körmöm, de az is visszatapadt.

amúgy a körömgombára sem a canesten sem a lamisil nem jó, mert az nem hatol be a köröm alá, a gomba pedig ott van.
de szerintem nem gomba, hanem gyulladás, mutasd meg bőrgyógyásznak.
a körömgombát - tehát ami magát a körmöt érinti és nem a körülötte lévő bőrt vagy egyéb részeket - belsőleg kell kezelni első körben.
(de a körömgombánál a köröm totál megváltozik)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Wish!
A mi kocsink zsákja cipzáros! Nem valami régi modellt sóztak a szüleidre??? Minden kocsi, amit a boltban árulunk, szintén cipzáros kétoldalt! Sőt a zsákot is ketté lehet cipzározni, amig nem ül, nem kell az alsó rész vele hordani.
Hajni!
Szerintem nekünk szerencsénk van a gyerekeinkkel, vagy öröklődött az aludni szeretés.
Orsi!
:D :D :lol: Nálunk Luku babázni szokott... :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi :)
Hát lehet, hogy régebbi modell. Az tök jó, ha az újak cipzárosak, az úgy már nagyon kényelmes. Lehet venni nálatok külün cipzáros lábzsákot? Bár azon is gondokodom, hogy felvágom és varrok bele egy cipzárt ;)
Hmmm, ha az alvás szeretetét örökölni lehetne, akkor Balázs fel sem kelne :D Bár az apám ilyen hajnalban kihajint az ágy típusu, mint B, lehet onnan jönnek a gének :)

Orsi :)
Édes. :D
Balázzsal ma néztük az abalakból az autókat. Mindig nagyokat hő-zött mikor jött egy :)

Kata :)
Lehet venni egészben fagyasztott pucolt gesztenyeszemeket. 10 perc alatt omlósra fő, én most ilyennel etetem Balázst. Ő is imádja :)

wish
 
 


Melcsi :)
Na előkerestem a babakocsi papírját, Bergon Stand II alapmodell. Megnéztem a neten is, ennek nem cipzáros a lábzsákja, a Cross modelleknek meg már igen.

wish
 
 


Orsi! Még jó, hogy ki lesz képezve! :lol: Anyai vonalról jön, a két bátyó csak ráadás! :lol:
Wish! Hát, majd valami "jobb" helyen nézek, jól emlékszem, Cora-t írtál? Itt nincs csak Tesco, még Interspar sincs, pedig a bio miatt jó lenne. Majd megnézem, de nagy reményeket nem fűzök hozzá... Úgyhogy én főzök, pucolok. :roll:

dkata
 
 


Sziasztok!

Hajni!

Inkább Orsira halgass köröm ügyben :lol: ! Én nem mutattam meg dokinak csak magánpraktizáltam egyet és kidobta az agyam a canestent! :lol: :lol: De ügyes doktornéni vagyok mert elmúlt! Persze nem biztos hogy ettől :? :wink: !

Kata!
Ez azért rémes! Jól teszed hogy keresel egy gasztrost. Az én házidokim gasztros és meg van győzödve arról hogy azért bukik a gyerekem mert agyon etetem. Lehet benne valami mert egy kicsit visszább fogtam a lakomákat (itt megjegyzem hogy hisztizünk is miatta rendesen) és azóta nem bukik annyit.

Lesem ám a recepteket!!!Írjátok csak :lol: . Várom is meg nem is! Kicsit izgibb lesz a kajálás :lol: ugyanakkor elrémít a kép amit Kata festett le! Mindenhol barack meg meggy foltok a szőnyegen... háááát :? Nem is tudom talán valami takarófóliát kéne vennem.. :wink: :lol:

Köszönöm a pancsis hozzászólásokat. Babaúszásra még nem akarom vinni mert egy gombát már kikezeltünk puncusról... nyílván anyja lánya... nekem is mindig van valami "alsófertálynyűgöm". Majd ha kicsit idősebb lesz. Tegnap viszont kolleganőmtől kaptam pár ötletet fürdőkádba. Pl. ráhasaltatnii babcit az egyik combunkra és úgy ki be emelgetni a vízben. Vagy hason legyen a vízben úgy hogy feléd néz, fogod a hónalját és tolod hátrafelé lassan, ha odaér a kád végébe akkor ellöki magát mint a felnőtt a medencébe. Na ilyesmikre gondoltam :P Azért írtam le hátha valakit még érdekel.
Erről jut eszembe! Valaki baba-mama tornázik? Most próbálom beszerezni. Élménybeszámolókat kérek!
És még egy:
Találtam egy nagyon jó foglalkozást.
http://www.ringato.hu/index.php?helyido
Van Kecsón is :lol: :lol: . És van szinte minden nagyobb városban is. Én már legszívesebben most vinném Borkát de a nagyobb közösség miatt még nem merem. Örökre viszont nem maradhat itthon. Mikortól vigyem szerintetek? Azért gáz mert ugye ilyen trutyi időben mindenki beteg...
Na amint látjátok egyenlőre végeztünk a nagyobb munkákkal a ház körül... ezért van az hogy végre tudok sűrűbben jönni. Hiányoztatok! :( :lol:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Ja!
Orsi!
Kiképzés :lol:

Kép Kép

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsuska! Azért ez a folt dolog ne aggasszon! Csak az én gyerekemre kell ennyit mosni! Normális esetben egyszer-egyszer fordul elő, én a nagyobb gyerekemnél semmi foltsúrolásra nem emlékszem, pedig volt, hogy pl. 330 gr-ot szopott 1 ciciből és egy csepp nem jött ki belőle. Ezt a túletetés dolgot is elfogadnám, de nekem kevesebb kajával is hány.

dkata
 
 


Zsuzska,

én baba-mama tornára nem járok, hanem babamasszázsra tanfolyamra. nagyon tetszik Olivérnek és amikor itthon alkalmazom, nagyon megnyugszik.

Melcsi, Pézsé,

hamarosan én is elkezdem a hozzátáplálást (Olivér is tápszeres), nektek van valami jó babaszakácskönyvetek? ha igen, a címét megírnátok? régebben úgy emlékszem, hogy ajánlgattatok egymásnak valami könyvet, amiben jó receptek vannak, meg a menete, hogy mivel kell elkezdeni, hogy jönnek sorba a kaják.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi!
Kerekes Judit: Babatáplálás kézikönyve (az én gyerekkori doktornénim volt :D )
Azt tanácsolnám, hogy a dokival beszéld meg a kezdést, és a menetet is, hogy ő mit javasol. Nem minden gyerek egyforma, a szükségletük, fejlettségük is különböző lehet még ha az életkoruk azonos is.
Zsuska!
Háát, a folt dolog aggaszthat kissé... Lukácsom egyáltalán soha nem bukott egy cseppet sem, de mióta folyton hasrafordul, bukogat, mert ugye hiába beszél az anyja a falnak, hogy kaja után nem kell azonnal, szerinte kell. :shock: :evil: :D És persze sokkal többször bukja ki pl. a sütőtököt, mint a fehér tépszert :?
Wish!
Ja! Nekünk van abból egy db, kezdőkészletbe vettük, de itt áll 2 éve, mindig a drágábbakat választják.
Még nem vettünk külön lábzsákot sose, de hivd fel őket, a Szetnmihályi uton vannak, szerintem mivel gyártó, megoldható lesz a dolog. Igaz, a méretei mások mint a Crossnak, de hátha.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Kata!
Ágostonnak is néha nyálkás a kakija! :?
De hogy mitöl….passz! :roll:
Szerintem nem baj!
Sajnos jo gasztrost nem tudok mert talán a budait meg is szüntették ahol mi voltunk!Nem tudom,mondjuk az orvos nem volt egy nagy eresztés de az ultrahangos az egy tündér volt!

Pézsé!
A szosz a következö képpen készült: almát egy pici vizben odateszem takarékon,4-5 szem meggy bele egy pici fahéj,egy szem szegfüszeg egy kis barna cukor és csak egy pár perc párolás mert hamar megfö!A levével együtt turmixolom!Ma annyit variáltam rajta,hogy az alma felét nyersen hagytam és a párolthoz hozzá turmixoltam!
Még azt akartam neked javasolni,hogy a sütötököt süsd a sütöbe mert a cukor sokkal jobban ki jön az izében és annyira zamatos ugy hogy csuda!! :D

Zsuzsa!
Én vettem egy pár baba szakácskönyvet,amit szerintem ne vegyél meg az a Egészséges babakonyha! :evil: Ugy kezdi,hogy vegyél egy szép mangot és articsokát….ja ok köszi!!!! :evil:
Szerintem is konzultálj az orvossal mert van olyan baba akinél nem gyümivel inditanak,ha nem krumpli-répa kezdés van!

Hajni!
Hogy van a körmöd?
Az ülésnél az a különbség,hogy az enyémen nincs oldalt levegöztetö!Amit felraktam honlapot azon van!Az enyém 700 euro a másik 1000euro.
Szerintem az tök fölösleges! :?
Milánobol rendeltük ha kell elküldöm az elérhetöséget priviben!
3 szinben létezik:-piros-krém
-kék-krém
-oliv-krém
Az az egyetlen baj,hogy gyüjtö fuvarral hozzák!Ha esetleg van ismerös aki eltudja onnan hozni akkor az sokkal jobb mert mi is 5 hetet vártunk rá! :evil:
De ha érdekel leirom a menetét!

Orsi!
Nagyon édes Lili!
Azt hiszem nem lesz babázos kiscsaj! :wink:

Wish!
Neked is nagyon szivesen leirom az elérhetöséget priviben!
Különben akkor kezdett igazán motoszkálni ez a fektethetö ülés az agyamba amikor Horvát o.-ba mentetek és beköthetö mozesba vittétek Balázst! :D

Melcsi!
Igazábol nem a baba kaja hiányzott ha nem valami tészta vagy rántott hus hogy a Marci is tudjon enni!Mert a vaddiszno sem jött be neki igazán!Igaz nekem nem kellett kétszer mondani! :wink: Mi is voltunk Bükkfürdön a Radisson Sas-ba és a Hotel Danubia-ba!Mind a kettö nagyon szuper volt!Csak most más fele is nézelödtünk volna! :roll:

KépKépKépKép
aniko24
 
 


anikó,
nekünk pont most mondta a dokinéni, h a megfázástól lehet, h az orr "tartalma" lecsúszhat a popsiba és ott (is) távozik.

KépKép
pompomlány
 
 


Most csak egy gyors, mert hulla vagyok...!

Kata :P ,
a méretek:
hosszúság (apa a hátán mérte nyaktól ülepig ): 43,5 cm
szélesség: 23 cm
ujjhossz (válltól ): 32 cm (hónaljtól ): 27 cm
Remélem, még nem későn...!

Anikó :P ,
Apával megkonzultálom az ülést. Előre is köszi a segítséget. :D

Orsi :P ,
csak feltételesen írtam, hogy mi van, ha gomba. De tudom, hogy nagyon meg kéne mutatnom vkinek, csak kicsit tartok a bőrgyógyásztársadalomtól is - tudom, hogy ezt most pont neked mondom :D . De a legutóbbi bőrgyógyász apa kiütéseit egy könyvből nézegette, hogy melyikre hasonlít jobban. :shock: Úgyhogy most előbb találni kéne vkit... :roll:
20140901102739
 
 


Lányok! :)

Nyilvántartásom szerint a taláka résztvevői a következők:

Kép

Ha valakit kifelejtettem volna, akkor ezer bocsi :oops: , és azonnal javítom!

Melcsi! :)
Beírtam Emesét is, bár még nem derült ki, hogy az IKEA-ban hol leszünk, de a sok fiú mellett kell egy kis erősítés, főleg, ha egyes lányok ilyen kiképzést kapnak, mint Lili! :wink: :lol:

Orsi! :)
Képzeld, Lilivel álmodtam! :shock: Bár még sohasem láttam élőben, tudom, hogy Ő volt. Álmomban én vigyáztam rá, és leginkább az egyik nagypapától kellett "megóvnom", aki mindenhová vinni akarta, és büszkélkedni akart vele. :lol:

Anikó! :)
Én úgy, de úgy irigylem azokat, akik szeretnek főzni! :roll: A főzés nekem sajnos csak a sok leküzdendő házimunka egyike. :(

Lányok! :)
Én is jegyzetelem szorgalmasan a recepteket, hogy mire oda kerül a sor, már mindent tudjak! :lol:

Kép Kép
kismokus
 
 


Kismóki: MI sajnos nem tudunk menni. :cry:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Hajni!
Én ismerek jó bőrgyógyászt, legalábbis Emesének azonnal bejött az ekcémájára a csodaszer amit kutyult. Dr Szondy György, egyébként igazságügyi orvosszakértő is. Érden és Soroksáron rendel, ha érdekel küldöm a pontos elérhetőségét. Türhető áron dolgozik.
Kismokus!
Hát igen, alig van lány! Emese biztos megtanitaná Lilit a babapelenkázás rejtelmeire pillanatok alatt :D Sőt, elolvadna a sok kisbaba láttán, ugyhogy mostmár pontositsunk Hölgyeim, hogy merre is lesz az a tali!
Ha esetleg megveszed az általam reklámozott könyvet, abban olyan egyszerüen le vannak irva a receptek, hogy egyből kedvet kapsz, a tehetség is megjön idővel.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Anikó: A tököt sütöm. Nekem ez nem is volt kérdés. Kellett volna hogy az legyen? :shock: :roll:

Melcsi: KÖszi a könyvcímet! Én is jegyzetelek! Petra vacsorára megevett 4kanál pépet+125ml víz. Ebből lett 165ml pép. Ezt konyhai edényen mértem miután összekevertem. A pép állaga teljesen normális, se nem híg, se nem nagyon sűrű. Ez így elég neki vacsira? És ilyenkor mikor eszik adok neki tápot és most sikerült becsapni (sokszor nem tudom, csak a vízet issza) és megivott vele 40ml. Szerinted?

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Melcsi: Saláta, sóska, brokkoli, kelbimbó, mit csináljak velük, mármint főzés terén? (néhán receptet kérnék, ha ráérsz, még nem sűrgős :wink: )

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Pézsé! Addig is, amíg nincs receptkönyved (a neten egyébként rengeteget találhatsz!):
http://www.babaszoba.hu/services/recipe ... E-5EF95360

Hajni! Köszi! Hosszra elég kicsinek tűnik, az ujja viszont elég hosszú! Mindegy, most úgy sincs hosszú ujjú, kifogyott!

Pompi! Köszi! Én is így tudom, hogy betegség jele is lehet, de nem látok a gyereken semmit, nem is taknyos! :shock:

dkata
 
 


Kata,
Hát nem jó hír, hogy semmi értelmeset nem tudott mondani a doki. :cry: Egyébként ez vmi spec rendelés volt vagy csak körzetileg tartoztok Miskolchoz? Milyen vizsgálat volt végül?
Balunak is szokott nyálkás lenni a kaksija, ez lehet a náthától és a nyálzástól is.

Anikó,
Sajnálom, hogy nem sikerült tökéletesre a kiruccanás. A bőrös malachúst asszem még velem se tudták volna megetetni. :?
Zalakaroson a MenDant dícsérik nagyon, ott voltatok már?

Zsu,
De jó hogy feltetted a ringatós linket, tartanak Szentendrén is foglalkozásokat. Akarok majd menni én is a Baluval (majd jövőre), hogy ne csak az én fahangomat hallja egész nap. Bár valszeg így is elégedett, mert ő is mindig ’énekel’ velem. :)

Melcsi,
Nektek bababoltotok van? De jó, akkor gondolom nem okozott gondot a babakocsit kiválsztani.

Orsi,
Sztem az lenne fura, ha Lili nem értene a kocsikhoz majdan. :wink:
Sikerült feladni a táskát? Még nem ért ide. :(

Lányok,
Mikor is lesz az a tali? :roll:

Andi

Kép
bandika
 
 


Andi :D
úton van, szombaton adtam fel.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
OK, akkor türelmesen várok. :wink:
Köszi,
A.

Kép
bandika
 
 


Bandika!
Butorbolt, de mikor Emesét vártam, bővitettünk babafelszereléssel :D
Pézsé!
Az a mennyiség teljesen jó volt. Különben is, ha evés után elégedett, nem kapkod, nem forgatja a buksit, és nem visit mondjuk 2 óra mulva éhesen, akkor elég neki. Vannak kis étkü babák, ezt el kell fogadni, és erőltetni szerintem semmiképp sem szabad, mert akkor pár hónap mulva, ha már meglesz az éles esze hozzá, rájön, hogy a kajával tud zsarolni Téged. Addig etesd, mig szivesen fogadja, és ne rendezz jelenetet, ne vágj szomoru arcot, ha nem kér többet.
Receptek: nagyon egyszerü mind. A leveleseket icipici olajon meg kell párolni, akkor van kész, ha szinte folyékony cucc lett belőle, a levélnek nyoma sem maradt és bocs a szóért, foszöld szinü lett. Mellé megfőzöl 1 kisebb krumplit. Kevés kell a levelesből, készen mondjuk olyan 50-60 gr, lehet fagyasztani kis poharakban a maradékot. Összekevered a krumplival, a krumpli levét is hozzáteszed, és kell bele 1 kanál tápi., és cukor is. Kóstold meg, mert erős is lehet, akkor kell rajta vizzel higitani. Márminthogy nagyon erős sóskaizü, azt nem szeretik a babák.
A brokkoli, kelbimbó, borsó pedig ugy készül, hogy krumplival-répával. Első a répa,ha kelbimbót főzöl akkor azt a répával együtt tedd fel, darabolva. A répa ha félpuha, bele a krumpli és a broki vagy a borsó. Ha megfőtt, trumix, 1 kanál tápi ha ehetőre hült. A borsóhoz is szoktam tenni pici cukrot.
Nem irtam a mennyiséger, tehát a kicsi krumpli, a vékonyabb répából kb 5-6 centis darab, és pl. 2 borkkolivirág, vagy fél marék borsó, vagy 4-5 kisebb kelbimbó. Ez csak először bonyolult, később látni fogod, hogy mennyi főtt a nyersanyagból, és abból a baba mennyit eszik, és a végén álmodból felkeltve is tudni fogod. És, éppenséggel főzhetsz 2 napra is, ugy hogy pl. csak a felét turmixolod le, a többit ugy ahogy van beteszed a hütőbe, és akkor másnap nem mikrózni kell, hanem a gázon átforralod. Én nem vagyok a mikró hive. Vagy, később lehet hogy szivesen eszik 2x főzeléket 1 nap, akkor sem kell kétfélét főzni, eheti az ebédről maradt ételt. Emese a mai napig szivesen eszik este is főzeléket.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi: LEÍRTAM, MINDENT!! Köszönöm!
Kérdés: a tápszert csak úgy por formájában tegyem bele? , én eddig elkészítettem rendesen. (fölösleges?)

A levelesek és a többi 6 hóstól van, te már adod Lukunak? Adhatnám én is?
A cékláró az uncsim azt mondta, hogy neki a gyermekorvos nem javasolja, mert szíproblémát okozhat. Bővebben nem írta. Szerinted?
Szerintetek? CSak kérdés! :roll:

Itt gyönyorő a reggel. Szép napot mindenkinek! :lol:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: