Új privát üzeneted érkezett!

Lilly,
nekem az első volt ilyen nyugtalan baba, és még csak igazán hasfájós sem volt. Kicsit hülyén hangzik, de igy utólag valahogy úgy érzem, hogy utálta ezt a magatehetetlen csecsemő létet. Háromhónapos korában annyira el voltunk keseredve attól, hogy tök keveset alszik, és azt is nagyon zaklatottan, hogy egy héten keresztül irtuk, hogy mikor, mennyit alszik, hányszor ébred. A könyvek szerint az átlagos alvásigénye egy akkora csecsemőnek 15,5 óra, na ő 13,45 percet aludt millió részletben.
Aztán cserébe minden tök hamar csinált. 6 hónaposan négykézláb közlekedett a lakásban, 7 hónaposan már állt, 11 hónaposan teljesen stabilan önállóan járt, 12 hónaposan már egy csomó szót érthetően használt, 18 hónaposan kerek mondatokban beszélt, magáról egyes szám első személyben, használt múlt időt, és alapvetően egy tök kedves, jó alvó!!! és kezelhető gyerek lett.
Ha a hasa fáj, arra vannak praktikák, de ha csak "szenved", tartsd sokat ölben, magadon, és hidd el sokkal hamarabb elmúlik ez az időszak, mint azt most gondolnád.
Kitartás!
zsuzsoo
 
 


Panndi,
ha anyatejes, akkor teljesen normális a zöld kaki.
zs
zsuzsoo
 
 


Sziasztok Lányok!

Néha benézek Hozzátok, és látom, felmerült dr Lenkei neve. Ismerem a munkásságát, de nem tudtam, hogy vannak vitaminjai, készítményei. Segítenétek, hol lehet a neten hozzájutni? Mert amit most találtam, ott csak lehetett, de azt írják, nem forgalmazzák tovább :( Vagy ha nem a neten, akkor hol máshol?

Köszi előreis!

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 

 
 

zsuzsoo írta:Panndi,
ha anyatejes, akkor teljesen normális a zöld kaki.
zs


Köszi zsuzsoo, akkor jó, megnyugodtam :) Csak eddig mustársárga volt, és megijesztett a zöld :(
Vendég
 


zsuzsoo írta:Lilly,
nekem az első volt ilyen nyugtalan baba, és még csak igazán hasfájós sem volt. Kicsit hülyén hangzik, de igy utólag valahogy úgy érzem, hogy utálta ezt a magatehetetlen csecsemő létet. Háromhónapos korában annyira el voltunk keseredve attól, hogy tök keveset alszik, és azt is nagyon zaklatottan, hogy egy héten keresztül irtuk, hogy mikor, mennyit alszik, hányszor ébred. A könyvek szerint az átlagos alvásigénye egy akkora csecsemőnek 15,5 óra, na ő 13,45 percet aludt millió részletben.
Aztán cserébe minden tök hamar csinált. 6 hónaposan négykézláb közlekedett a lakásban, 7 hónaposan már állt, 11 hónaposan teljesen stabilan önállóan járt, 12 hónaposan már egy csomó szót érthetően használt, 18 hónaposan kerek mondatokban beszélt, magáról egyes szám első személyben, használt múlt időt, és alapvetően egy tök kedves, jó alvó!!! és kezelhető gyerek lett.
Ha a hasa fáj, arra vannak praktikák, de ha csak "szenved", tartsd sokat ölben, magadon, és hidd el sokkal hamarabb elmúlik ez az időszak, mint azt most gondolnád.
Kitartás!


Kedves Zsuzsoo!

Köszönöm a biztatást, bár most úgy érzem, rettenetesen nehéz. Mi is írjuk, mit csinál. Tegnap pl. napközben 5 és fél órát aludt (4 részletben), és 7 órát bömbölt vigasztalhatatlanul... Éjszaka hat és fél órát aludt, éjfél után.
Ma még kevesebbet alszik. :(
Most még itthon van a férjem velünk, de 3 nap múlva egyedül kell boldogulnom. Fogalmam sincs, hogyan! Tök fáradtnak és kimerültnek érzem magam, a türelmem hamar elfogy, tiszta görcs vagyok, segítségem pedig nem lesz. És még csak a lakásból sem tudunk kimozdulni, túl kicsi még a baba, a védőnő azt tanácsolta majd csak úgy két és fél hét múlva vigyem először sétálni, addig csak a nyitott ablaknál, meg majd az erkélyen levegőztessem.
Hogyan lehet ezt átvészelni?
Nagyon félek az előttem álló időszaktól! :cry:

Lilly

Kép
waterlilly
 
 


Lamme: A védőnő tanácsára kap Infacolt minden evés előtt már 5 napja, és édeskömény teát is. Most elkezdem én is inni.
Ennek ellenére továbbra is nagyon nyugtalan, sőt, egyre nyugtalanabb. Éjféltől délelőtt 11-ig egy kis angyal, de aztán 11-től éjfélig tiszta küzdelem az életünk. Eddig evés után el-elaludt, de most már nem. :( Vagyha alszik 20-30 percet, akkor felébred, bömbölni kezd, és képtelen vagyok visszaaltatni, a szopóreflexet mutogatja csak. De félóránként csak nem éhes??? Ma még csak 3 órát és 20 percet aludt reggel 7 óta, pedig már délután negyed 4 van!
Én meg már lassan belelőrülök a bömbölésbe. Tegnap összesen 7 órát sírt. A férjem 3 nap múlva visszamegy dolgozni, nem tudom, hogyan fogom ezt egyedül bírni! :cry:

Kép
waterlilly
 
 


Hello Lilly!
Fel a fejjel, néha Lillu is így bömbölt, ő hasfájós volt szegény.
Ha nálatok is ez a baj, azt megláthatod tipikus tünetekből. Boiron könyvben is le vannak jól írva a szerek mellé a tünetek.
Nekünk ezek segítettek:
1. Infacol (csak most tudtam elhagyni, és ugye ez nem homeo)
2. Lábfelhuzogatás és hassimi, ahogy Lamme írta
3. ringatás
4. ha végképp gáz volt kapott chaomilla vulgaris homeo bogyót is esti szopi előtt v. délután, nálunk ugyanis ezek voltak a nyűgös időszakok.
Szerintem mindenkinénél van ilyen, hogy kimenekülne a házból, csak ne hallja azt a keserves babasírást... ugyanis ilyenkor megszakad az ember szíve... :( de én amikor kicsit lenyugodtam, a babára is jó hatással volt... Bízz nagyon magadban és jobb lesz minden.
drukkolunk :D

Panndi Lillának is gyakran zöld a kakija, kitanulmányoztam az egész szakirodalmat miktől lehet, de ha nincs más tünet láz ilyesmi akkor no para... Mi is gyakran kakilunk zöldet :oops:

üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


beneildi írta:Hello Lilly!
Fel a fejjel, néha Lillu is így bömbölt, ő hasfájós volt szegény.
Ha nálatok is ez a baj, azt megláthatod tipikus tünetekből. Boiron könyvben is le vannak jól írva a szerek mellé a tünetek.
Nekünk ezek segítettek:
1. Infacol (csak most tudtam elhagyni, és ugye ez nem homeo)
2. Lábfelhuzogatás és hassimi, ahogy Lamme írta
3. ringatás
4. ha végképp gáz volt kapott chaomilla vulgaris homeo bogyót is esti szopi előtt v. délután, nálunk ugyanis ezek voltak a nyűgös időszakok.
Szerintem mindenkinénél van ilyen, hogy kimenekülne a házból, csak ne hallja azt a keserves babasírást... ugyanis ilyenkor megszakad az ember szíve... :( de én amikor kicsit lenyugodtam, a babára is jó hatással volt... Bízz nagyon magadban és jobb lesz minden.
drukkolunk :D

Panndi Lillának is gyakran zöld a kakija, kitanulmányoztam az egész szakirodalmat miktől lehet, de ha nincs más tünet láz ilyesmi akkor no para... Mi is gyakran kakilunk zöldet :oops:

üdv, Ildi


Köszi Ildi, más tünet nincs, sőt, kifejezetten nyugis napokat élünk :)
És megfogadva azt a tanácsot, amit már nem tudom, ki írt :oops: , hogy éjjel ne beszéljünk a babához, az éjjeli felkelés redekuládott, és szopival együtt, meg azzal, hogy én iszom és elmegyek WC-re, kb 20-25 percet kell fenn lennem, ez korábban kb egy óra volt... Szóval köszi :) Most megszokta, hogy éjjel csak evés van, és visszaalvás, és nem is akar mást :)
Vendég
 


Lilly! Én is teljesen megtudlak érteni. És nem irigyellek. Petikém 3 hetesen kapott cumit, mert szinte egyik napról a másikra sűrűn a cicimre kéredzkedett. Kiadós szopi után 10-15 perccel már megint szopizni illetve csak rajtam lógni akart. Eleinte még ment, de pár nap után már kezdett újból kisebesedni a mellbimbóm. És akkor jött a cumi, mint utolsó mentsvár. Innentől kezdve minden rendben volt. Én most nem a cumira akarlak rábeszélni, de nekünk ez volt a megoldás.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Lilly,
teljesen tudom, mit érzel. Én Dana 3 hetes korában álltam értetlenül, hogy mégis embereknek hogy lehet egynél több gyerekük, amikor én ezzel sem boldogulok. Nálunk egyébként a cumi elég nagy megkönnyebbülést hozott. Szerintem 0 fokig simán ki lehet őket vinni (Finnországban -5-ot mondanank :) )
Ami még fontos, hogy akkor rendeld a kaját v. mittudomén, de ne foglalkozz a háztartással egyáltalán. Dana egyébként éjszaka is folyton bömbölt, volt, hogy az apukája hajnali 2-től 5-ig sétálgatott vele, hogy egy kicsit tudjak pihenni. Ha meg aludt, azt is csak rajtunk tette. :?
Szóval okosat nem tudok mondani, de hidd el, nem a ti hibátok, vannak ilyen üvöltözős gyerekek, általában ügyesek és okosak lesznek :lol:
zsuzsoo
 
 


Kedves Tücsi és Zsuzsoo!

Cumival is próbálkozunk, volt, amikor lenyugodott tőle, de az esetek többségében annyira sír, hogy a cumi se kell neki. Vagy pár percig csócsálja, aztán kiesik a szájából, és még veszettebbül ordít...

Azt mondják, hogy 3 hetesen van egy fejlődési ugrás, amikor a baba hirtelen többször kér enni. De Eszter még csak 11 napos!

Szerintem most már nem a hasa fáj, hanem az evéssel is gond van, kevésbé hatékonyan szopik, kevsebbet eszik. Lehet, hogy nekem kevesebb lett a tajem az állandó stressz miatt?

Ildi,
A homeós bogyót hogyan adjam be egy újszülöttnek? Oldjam fel vízben? Én legalábbis így próbálkozom, én is a chamomillát próbálom adni neki 2 napja.

Üdv:

Lilly

Kép
waterlilly
 
 


Lilly,
Kitartás, az első napokban én is ugyanígy éreztem. Tiszta ideg voltam, meg stressz, és arra gondoltam, hogy nem fogom én ezt bírni, és reményem sincs, hogy javuljon. Aztán szép lassan beleszoktam a ritmusba. Most is tartok kicsit az éjszakáktól, de biztosan lesz jobb is.
Nálunk bejött nagyon az Álomszép zene cd megnyugtatásra, és altatásra is. Illetve a férjem bátyja, akinek hasfájós volt a kisfia, mutatott pár "fogást": pl. kölespárnára tették a babát, és a párna két szélét felhuzogatva ringatták jobbra-balra, ezt viszonylag gyors mozdulatokkal kell csináni, illetve még büfi pózban szintén gyors mozdulatokkal tologatod fel a popsiját, mintha ráznád (persze nem rögtön kaja után), vagy azt is csináltuk, hogy a mózekosarába téve himbáltuk.
Azt még tudjad, hogy a levegőre érve általában egyből elalszanak a babák. Nekünk is így javasolták a levegőztetést, mint Nektek, de én előszőr felöltöztetni se nagyon tudtam Nadint, annyira üvöltött. Előszőr csak a teraszra akartam én is vinni, aztán három sikertelen nap után úgy döntöttem, hogy leviszem és kész. A liftig üvöltött, mint a sakál, de amint kitoltuk a bejárati ajtón, mozdulatlanná dermedve aludt (szó szerint, egyből ahogy kiértünk). Aztán mivel végre aludt, lent is maradtunk jó 40 percet a javasolt 5 helyett. Mondjuk akkor még 10 fok felett volt, de azóta is minden nap 1,5 órát sétálunk, és azt végig alussza. Szóval bátran kezdjél bele a levegőzésbe, remélhetőleg Eszternek is bejön, és akkor legalább hétvégén meg tudjátok csinálni, hogy a párod leviszi, Te meg otthon pihensz addig.
kertikiri
 
 


Waterlilly: Sajnálom, hogy nem tudunk teljesmértékben segíteni :( A cumizással kapcsolatban is van egy trükköm :oops: Ha betetted a szájába, akkor simizd valamelyik arcát. Ez a néhány napos, hetes babákban ugye a szopizással van kapcsolatban (arra fordítja a fejét, száját kitátja és keresi a cicit). Ezzel a trükkel a legtöbb babának bent marad a cumi, nem esik ki egy-két mp múlva, és rájön, hogy ez esetleg még jól is esik neki :wink: Nálunk bejött és egy barátnőmnek is, akinek ajánlottam :) Viszont, ha már cumizás: nálunk van egy szabály, hogy csak elalváshoz használhatja a cumit, valamint autóban/babakocsiban. Utóbbinál azt figyeltem meg, hogy sokszor eszébe sem jut, vagy csak jónéhány perc múltán, szóval nálunk a főcumizás alvásnál van, de szerintem ennyi belefér. Napközben tilos. Bár most, hogy ilyen kis majdnem kétéves huncut, szokott csalni, de az már más kérdés :D

Ne érezd magad hülyén, hogy félsz azoktól a napoktól, amikor párod már dolgozik és egyedül maradsz a babával!!! Ezen mindenki átesik!!! Szerencsére az én párom nagyon jó időbeosztásban dolgozik és az átlag apukákhoz képest többet van velünk itthon, mégis rettegtem a melós napjaitól, sőt, ha itthon volt, akkor is rettegtem az éjszakáktól. Volt, hogy próbaestéket tartottunk, hogy egyedül, hogyan tudom megoldani a helyzetet :oops: :D Volt bizony, hogy pityeregtem, amikor besötétedett és eljutott az agyamig, hogy jön a fürcsi, a vacsis szopi, aztán a ki tudja meddig tartó éjszakázás. Utólag már kicsit vicces, de akkor nagyon nem volt az....

Levegőztetés: Kertikirihez hasonlóan én kétszer próbálkoztam a beöltöztetős hozzászoktatással, aztán fogtam és levonultunk egyik nap a Sparba. :D Aztán aznap még egy kis sétára is :D Viszont nálunk nem jött be az, ami egyébként tényleg igaz a legtöbb babára, hogy a levegőn elalszik. Vivikém nézett ki a fejéből és kész :D Aztán meg amikor már ugye ténylegesen látott, akkor meg már lekötötte őt a látvány :D

Panndi: Ez tök jó, hogy ilyen jelentősen lecsökkent az éjszakai fentlét :wink: Remélem, hogy tartós lesz :wink: Csak ügyesen!!! :wink: :)
lamme
 
 


Ja, Lilly, eszembe jutott még egy hasfájás elleni ötlet: meleg borogatás. Úgy tudom, hogy erre találták ki a meggymagos zsákocskát (dm-ben lehet is kapni), mert az nagyon jól tartja a hőt, de akár egy textilpelust is megmelegíthetsz.
lamme
 
 


Lilly: sajnos a sírásra nem tudok tanácsot adni, de hidd el, biztos hamar túllesztek rajta. Rá fogsz jönni, hogyan tudod megnyugtatni! Az idegeskedés teljesen normális, hiszen ez egy új helyzet Nektek, össze kell csiszolódni! Meglátod, a férjed nélkül is menni fog, ne add fel!
Bár tudom, a kimerültség miatt sokszor még rosszabb....de KITARTÁS!
Kérd meg a férjedet, hogy vigye Ő sétálni a még hátralévő 3 napban, és akkor Te ugorj fejest az ágyba :):)
Nyugodtan vidd levegőre, jó alaposan, rétegesen öltöztetsd fel, és nem lesz baj. A lényeg, hogy lehetőleg autómentes és embermentes környezet legyen :)
A homeos bogyókat elvileg vízban oldva kell csecsemőknek adni, bár Rékusnak mindig simán odaadtam és szépen elnyalogadta...de ha biztosabbnak érzed, inkább oldd fel! :)

Panndi: a baba kakija függ attól is, Te mit ettél :) Meg persze ahogy fejlődik a kis emésztőrendszere :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Ja Lilly, még annyit, hogy "sajnos" tényleg érzik a babák az Anya összes rezdülését..Szóval ördögi kör a stressz :( Érzi, hogy ideges vagy, ettől Ő is az lesz sajnos. Próbálj megnyugodni, a tej is lehet emiatt kevesebb..
Ha úgy érzed, végképp bajok vannak az evéssel, www.lll.hu!
Már a honlapon is olvashatsz hasznos tanácsokat, de nyugodtan fel is keresheted őket, csak jókat hallottam róluk.

Kép
Kép
agica123
 
 


Lilly, még egy dolog jutott eszembe a megnyugtatásra.
Vetkőztesd le pelusig, és tedd a csupasz mellkasodra. Tegnap ki kellett már ezt is próbálni Nadinnál, annyira sírt este, és komolyan mondon hihetetlen volt a hatása. Szinte azonnal el is aludt a mellkasomon.
Szóval a lényeg, hogy nyugodt maradj, és próbálgasd, hogy miket szerethet Eszter.

Panndi, Te nagyon ügyes vagy alvásilag :lol:
kertikiri
 
 


Jó olvasni ezt a sok hasznos tanácsot, amit adtok egymásnak!
Sajnálom nagyon Lillyt, és félek nagyon, hogy ez vár rám is. De ezeken mindenki átesik, ahogy olvasom a hozzászólásokat, szóval nincs mit tenni. Csak reménykedhetek, hogy a kisfiam majd a kisanygal típusba fog tartozni.
De ez nem épp a jellemzője egy skorpiónak... :wink:

már nagyon izgulok - most még elsősorban a szüléstől, és főleg hogy minden rendben legyen a bébivel... :shock: :shock:

Szorítsatok majd, én is drukkolok a nehezen alvós babákhoz!

Lilly: A meggymagos dm-es párnát nekem is javasolta egy hasfájós anyuka! próbáld ki, hátha az bejön majd.
Fejlődési ugrás: - én úgy olvastam - kb 6 hét után van először, szerintem ez még nem az Nálatok... :?
Vendég
 


Húú babett, irigyellek, hogy mindjárt babázol Te is :) De várom már én is, pedig nekem van még időm :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Babett, drukkolok, már nagyon közel van a nagy nap :D
kertikiri
 
 


Szia Lilly!
Kevés forralt vízben feloldom, kihűtöm és bekanalazzuk Lilluba a homeos bogyikat. Amúgy én sem tudtam, doktor néni mondta el plusz egy tapasztalt anyuka. :D
üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Babett! Nagyon szorítok Nektek!!!!! Ne izgulj nagyon, nem érdemes :D .

Csajok, az normális, hogy egy baba 24 órából 23-at alszik??? Amikor felébred akkor meg éhes oroszlán módjára szopizik és megint bealszik. Negyed óránként nézegetem, hogy minden OK-e :shock: , légzésfigyelőt leghamarabb szerdán tudunk venni. A nagyobbik lányunk nem ilyen volt, ő fél óránként ébredt és osonni kellett mellette, még most három évesen is egyszer felébred éjszaka :shock: .

Kép

Kép
emendora
 
 


Emendora,
normális, mi dokinénink szerint babák dolga, hogy szopitól szopiig aludjanak. Szóval örülj neki, hogy egy nyugodt, kiegyensúlyozott, kipihent babád van :-) Amúgy Őszike Vivije is ilyen, és Nadin is ilyen volt. Ő ma 3 hetes, és most kezdem el észrevenni, hogy egyre többet van fent.
Kriszta
kertikiri
 
 


sziasztok

köszi a biztatást!

én is ilyen 23 órás alvós babát szeretnék!!! :lol: :lol: :lol:
na jó, 16-tal is elégedett leszek :?
Vendég
 


Emendora,
légzésfigyelővel ne foglalkozz. Egyszerűen emeld a tekinteted az égre.
Hogy nekem miért nem jut soha ilyen? :roll: Hátha harmadikra.

Lilly,
hinta? bölcső? Nekem a másodiknál bejött a bölcső, rákötöttem egy zsinórt, igy teljes zombiként fekve is tudtam rángatni.
zs
zsuzsoo
 
 


Emendora: nem, nem normális, hanem haláli nagy mákod van!!! Bárcsak Eszter lenne iyen szoitól-szopiig alvós... :(

Köszönöm a sok jótanácsot, amit kaptam. Sokat segített a tudat, hogy nem vagyok egyedül és nem csak az én babám ilyen sírós.

Sajnos nem nagyon jött be, hogy tegyem magamra, feküdjünk együtt, kifejezetten nem szereti. :( Tegnap megpróbálkoztam vele, de csak bömbölt negyed hattól nyolcig... Elég idegtépő volt. Aztán megetettem, erre megnyugodott, fürdetéskor sem sírt. Utána rázendített, de 9 körül beájult, és éjjel 1-ig aludt. 1-kor beszlopált 110 gramm tejet, és 4-ig megint aludt. Ismét evett 100 grammot és hatig nyugton volt. Ekkor megint evett, majd 3/4 10-ig aludt. Úgyhogy pihentünk mi is. De fél 11 óta ismét bömbölés a program.

Azt vettem észre, hogy nehezen veszi a levegőt, mintha náthás lenne. Van valami tippetek erre?

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok!
Először is sok sok kitartást kívánok a sírós babákhoz...én is nagyon tartok ettől. Attól félek, hogy a terhesség alatt én nagyon zaklatott és stersszes voltam, s ilyenkor esélyes, hogy a kisbaba emiatt nyugtalan lesz. Most, míg a hasamban van is, folyton folyvást nyomakodik.. Szerintetek van ez valamilyen összefüggésben, majd az anyaméhen túli életével és szokásaival?
Ezen agyalok hetek óta, érdekelne, hogy mik a tapasztalataitok?!

Tudjátok mit csinálok? Kicopyzom a hasfájós tanácsokat és elmentem egy word fájlba....
:shock:
..bár ne kelljen!

Babett, nagyon drukkolok... és sokat gondolok Rátok!

És még azt is el szerettem volna mesélni, hogy amikor mi nekiálltunk a baba-projektnek (idén februárban - ahogy hazaértünk a nászútról - és azért csak utána, mert én nagyon félek a repüléstől és bogyókat szedtem félésre...ugyanis 52 órát repültünk), akkor azt gondoltam, hogy csak ne februárban foganjon a baba, mert akkor skorpió lesz ,. és köszönöm, azt nem kérek mégegyet, mert a férjem is az, és nagyon de nagyon nehéz természetű...De gondoltam elsőre úgysem sikerül... HÁt sikerült, amitől persze rettenetesen boldog vagyok, dehát a két skorpió-fiútól biztos kitépem a hajam rövid időn belül...

Kórház-kérdés MÁV kontra Szabolcs okt. 31. még mindig rejtély. KAcor azt mondta itt, hogy már tuti a dec.31. A dokim meg nem tud erről --ő még az okt. 31-et szorgalmazza. Érdekes.
De én már nem nagyon agyalok ezen.

Mindenkinek további kellemes hétvégét, babázást, babavárást!
És Lilly, sokat gondolok Rátok, légy erős!!!
Bea

Kép
nyulcsi
 
 


Emendora! Gábor is sokat aludt/alszik. Tényleg nagy szerencse. Mondom én is, akinek a második babája éjjel volt fent és nappal sem sokat aludt. Az első babám nyugodtabb volt, de nem ennyire.

Zsuzsoo! Kívánom, hogy neked is harmadszorra ilyen nyugis babád szülesen. :D Harmadszorra már Te is megérdemelnéd, nem?

Vicsok Aniról tudtok valamit?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Lilly! Nem hiszem, hogy náthás Eszter. Ennyi idősen nem szoktak a babák megfázni. A leggyakrabban kis fehér (anyatej) "dugócska" miatt hallani a levegővételt kicsit nehezebbnek. Ez kijön magától is, de porszívós orrszívóval hamar eltávolítható.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Picit beteg lett Blanka baba, a nagytesótól kapott el valami takonykórt :( , szerencsére nem vészes, nem kell sokat orrszívózni, lehet ezért volt tegnap még az eddig megszokottnál is alvósabb.

Első gyerkőc többemberes baba volt, alig aludtunk mellette úgyhogy mindenkivel együttérzek, akinek ilyen most a bébije, sajnos ezt az időszakot csak túlélni lehet szerintem, megnevelni nem lehet egy ilyen bébit. Amúgy a miénk még most három évesen is ilyen pörgős, sokkal jobban lefáraszt, mint a pici.

Kép

Kép
emendora
 
 


Nyulcsi, nekem most kifejezetten stresszes időszakom volt, sőt még az utolsó hetekben sokat is bőgtem, aggódtam is, hogy majd a kislány is sírós lesz, de mégsem (egyelőre, aztán lehet jövő héten már olyan lesz, mint a nővére). Ja és a pocakban sokkal aktívabb baba volt, mint most, esténként órákon át "bulizott" :D . Azt mondják van összefüggés, de nálam mégsem igazolódott be.

Kép

Kép
emendora
 
 


Lilly: Nátha esetén cseppenthetsz egy-két csepp anyatejet a lányka orrába, akár mindkét orrlukba is. Nekünk az olyan tessék-lássék szipogásnál ez bőven elég volt. Nagyobb trutyi esetén sajnos kénytelen vagy kiszívni orrszívóval. De lehet, hogy konkrétan nem is náthás Eszter, hanem még folyamatban van az otthoni légkörhöz való hozzászokás. Szóval ugye akármilyen tiszta is egy lakás, ott is vannak porszemek, stb. Főleg, ha színtelen a trutyi, akkor szinte biztos, hogy semmi gond. Zöld trutyi már feltételezi, hogy megfázhatott.
lamme
 
 


Sziasztok!

Kár volt írnom, hogy jók az éjszakák, mert két napja Zsófi felébred hajnali egykor, és kb háromkor alszik vissza újra :( Remélem ez is csak átmeneti...

Jaa, és holnap hívom a dokimat, bár még csak öt hete szültem, de nem vagyok jól, nem akarom megvárni a hathetes kontrollt :(
Vendég
 


Panndi,
mi az, hogy nem vagy jól? Mi baj?

Ilyen pici babáknál minden átmenei :lol: a jó is és a rossz is.
zsuzsoo
 
 


Szülés óta szédülök, már a fejem is fáj, pár napja pedig nagyon görcsöl a hasam, és erős, nemjószagú folyásom van :(
Vendég
 


Sziasztok!

Most nyitottunk egy webáruházat, ahol használt angol, márkás babaruhákat kínálunk!

Ha érdekel titeket, látogassatok el oldalunkra!

http://www.angolbabaruha.extra.hu

KépKépKép
bogyra
 
 


Hello mindenkinek!
Panndi!
Úgy látszik a lányaink egymásnak adják a leckét, ugyanis miután megírtam milyen ügyesen átalusszuk az éjszakát, mi is két nap két órát kukorékoltunk 3 és 5 óra, majd 2 és 4 óra között. :shock: Jobbulást neked, remélem nem lesz semmi baj.
Lilly!
A hasamra teszem a babát Lilla is szívből utálta :( , nekünk a kislajhár tartás jött nagyon be.
üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: nekünk meg a ma éjszaka volt jó :)
Vendég
 


Szia Panndi!
Remélem nekünk is így lesz, bár aggódom egy kicsit, mert ma kapjuk a fülbevalót. :D

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!!
Emendora, köszi a biztató szavakat : ) belekapaszkodok, mint reménysugár! Mi felújítottuk a házunkat terhesség alatt, s mivel a férjem folyton dolgozik és voltam ott és én veszekedtem 5 féle szakmunkással a teljesítésről, a határidőről a pénzről.. közben rohangásztam beszerezni dolgokat (festék, kilincs, ajtó, lámpa, stb...) Estére általában bőgtem, kiborultam, egésznapos kocsiban ülés és rohangálás után... Ezért félek, hogy nyugtalan baba lesz, mert amit átélt velem...huhh.

Nem lehet, hogy a hidegfront miatt lettek éjszakai izgágák a csemeték? Már ha abból indulok ki, hogy én is rosszabbul alszok 2 napja.... Bár nálam a rossznak ha még egyáltalán lehetnek fokozatai....

Panndi! Ha nem vagy jól, mindenképpen hívd a dokit!!! És majd tájékoztass! Addig is jobbulást!

No, szebb napot mindenkinek!
Bea

Kép
nyulcsi
 
 


Szia Nyulcsi!
de nálunk a hidegfront mindig beteszi a kaput... most meg mintha fog is készülődne :o
ja és én is marha nyugtalan terhesség után egy nyugis bébit szültem.
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Panndi, mindenképpen beszélj dokival!

Lányok, Nadin egyre rövidebbeket alszik, egyre többet van fent. Mit lehet csinálni vele ilyenkor? Figyelni csak rövid ideig tud, akkor énekelgetek neki, meg beszélek hozzá, kicsit nézelődik - de max negyed óra után elég neki ebből, viszont ennyi idő után már nem alszik el újra. Ilyenkor általában sírás jön, vagy újra cici, ami ugye túl sűrű, vagy szimplán kézbenlét, ami megint nem jó. Ti hogy csináljátok????? Adjatok légyszi tippeket! Nadin most 3 hetes.
kertikiri
 
 


Kertikiri! Én trapézt raktam Gáborom fölé, amikor már az ágyában nem volt el annyira, mint korábban. Nagyon jól elnézegette a rajta csüngő színes figurákat. Később nyúlt feléjük, ma már meg is fogja őket és van úgy, hogy 1-1/2 1 órát is eljátszadozik velük. Az oldalsó játékok felé gurulgat, nem csak háton fekszik a trapéz alatt. És persze mindezt a járókában teszi. :D

Babett! Mi újság Nálatok? Ma még nem jöttél.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Ismeri valaki Aszódi Melinda doktornőt? nála szültem, ő volt az ügyeletes (dokim szabin volt) és aktuális lenne a 6 hetes kontroll. tudja valaki mikor rendel? Vagy hogy mikor és hogy van rendelés a Szabolcs u fsz-en az ambulancián? oda hívott vissza. annyit mondott hogy menjek oda és keressem meg. ezek szerint ott lehet minden nap?

előre is köszi!

judis
 
 


sziasztok!

Na nem vesztem még el, csak ma is még egy csomó elintéznivalóm volt mindenfelé. Nem tudom miért, de azt hiszem, hogy Botond megérkezése után semmire sem lesz időm, mindent előtte akarok letudni. Ma pl már karácsomyi díszeket is vásároltam a KIKA-ban. Na jó, nem idegesítek senkit ilyenekkel.... :P

Nyulcsi Bea:
ezen már én is sokat gondolkodtam, hogy ha a pocakomban sokat mocorog a bébi, akkor vajon megszületése után is ilyen izgő-mozgó lesz?? nekem szinte végig ilyen ficánka a kisfiam, és ez most az utolsó napokban sincs másképp (ellentétben a könyvekben írtakkal - ennyit a szakirodalomról). Talán már nem fér el? néha úgy érzem, hogy már azért dörömböl, hogy "engedjetek már kiii"...! :? persze ezek hülye elképzelések, de vmi okot mindig kreálok magamnak....

Én is szorgalmasan olvasom a problémás éjszakák történeteit, de majd ha aktuális lesz, lehet, hogy akkor meg én kérek majd épp ugyanebben segítséget....Bárcsak ne kellene, mert olyan jó alvókája lesz.... :roll:

üdv
Vendég
 


szbabett írta:sziasztok!

Na nem vesztem még el, csak ma is még egy csomó elintéznivalóm volt mindenfelé. Nem tudom miért, de azt hiszem, hogy Botond megérkezése után semmire sem lesz időm, mindent előtte akarok letudni. Ma pl már karácsomyi díszeket is vásároltam a KIKA-ban. Na jó, nem idegesítek senkit ilyenekkel.... :P

Nyulcsi Bea:
ezen már én is sokat gondolkodtam, hogy ha a pocakomban sokat mocorog a bébi, akkor vajon megszületése után is ilyen izgő-mozgó lesz?? nekem szinte végig ilyen ficánka a kisfiam, és ez most az utolsó napokban sincs másképp (ellentétben a könyvekben írtakkal - ennyit a szakirodalomról). Talán már nem fér el? néha úgy érzem, hogy már azért dörömböl, hogy "engedjetek már kiii"...! :? persze ezek hülye elképzelések, de vmi okot mindig kreálok magamnak....

Én is szorgalmasan olvasom a problémás éjszakák történeteit, de majd ha aktuális lesz, lehet, hogy akkor meg én kérek majd épp ugyanebben segítséget....Bárcsak ne kellene, mert olyan jó alvókája lesz.... :roll:

üdv


Lehet, hogy még nem jársz az utolsó napoknál ;) Zsófi is aktív baba volt utolsó pillanatig, nem is jött magától :)
Vendég
 


jaj Panndi, ne ijesztgess!!! :shock: :evil:

amúgy én is ettől tartok, hogy sehova nem siet ez a gyerek....
Vendég
 


szbabett írta:jaj Panndi, ne ijesztgess!!! :shock: :evil:

amúgy én is ettől tartok, hogy sehova nem siet ez a gyerek....


Hááát, bocsi, nem akartalak megijeszteni :)
Vendég
 


Szia Kertikiri!
A mi megoldási ötletünk hasonló Tücsijéhez.
Én a járókát kezdetektől fogva szerettem volna használni a nappaliban. Lilla 3 hetes kora óta van benne alkalmanként. Az első napokban ez kb. 5 perc volt.
Aztán jött az internetről egy jó ötlet. A játszószőnyeg bekerült a járókába, rögtön 15 percig nézegette. Azóta is így használjuk. Ma volt az első, hogy húzogatta is az állatkákat.
Sokan ellenzik a járókát, de én szeretem. Persze Lillu sincs egész nap benne, de 20 perc nyugi főzéskor pl. nagyon sokat számít. Ja és nem mellesleg biztonságos is, mert nem esik le innen-onnan.
Keresztelőre kapott egy pihenőszéket, mostanában elkezdett neki ez is tetszeni, főleg ha még szórakoztatom is.

Ma megkapta a fülbevalót, annyira édes legszívesebben megzabálnám :D .

Üdv mindenkinek, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


judis írta:Sziasztok!

Ismeri valaki Aszódi Melinda doktornőt? nála szültem, ő volt az ügyeletes (dokim szabin volt) és aktuális lenne a 6 hetes kontroll. tudja valaki mikor rendel? Vagy hogy mikor és hogy van rendelés a Szabolcs u fsz-en az ambulancián? oda hívott vissza. annyit mondott hogy menjek oda és keressem meg. ezek szerint ott lehet minden nap?

előre is köszi!


Szia Judis!

Fent vagy az iwiw-en? Aszódi Melinda igen, írj neki azon keresztül üzenetet, e-mail-t.

Szia Waterlilly,

interneten sok helyen olvastam, hogy nagyon jó, ha szoptatáskor 2-3 csepp édeskömény illóolajat csepegtetsz az innivalódba. Ez a szoptatáskor, az anyatejen keresztül rögtön átmegy a babának is, nem lesz gyomorfájása, és állítólag ez az egyik legjobb tejnövelő módszer. Én használom a cseppeket, az illata eleinte fura volt, de a tejcsi úgy tűnik tényleg jót tesz.
õszike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: