Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Orsi, lenne egy kérdésem, nézegetjük, hogy hogyan kell a hordozót az autóba tenni. Azt írja, hogy 3 pontos övvel ellátott kocsiba szerelhetü. Na mármost, mi totál hülyék vagyunk, de most ami álalában egy autóban van, az hány pontos, ez normál öv a miénk. Le se tudom írni milyen...na mármost ha tegyük fel a miénk nem jó, akkor hogyan lesz abból 3 pontos....????
Vendég
 


Lafi :)
a kocsiban lévő övek 99%a 3 pontos, kivéve a hátsó középsőt, mert ott még sok helyen 2 pontos van.

3 pont: alul, felül, csat.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ezen kívül vannak az 5 pontos övek, azok pl. a rally autókban vannak (az olyan, mint a jobb gyerekülések 5 pontos öve, tehát vállak fölül indul (1-2 pont), medence felöl jön még 2 öv (3-4. pont) és láb közt csatolod (5. pont) )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Orsi, köszönöm....szégyenlem :oops: :oops: is magam kicsit, hogy ilyen analfabéták vagyunk a férjemmel, de el sem tudtuk képzelni, mi az a 3 pontos....Szóval akkor a miénk jó, mert megy a nyak előtt, has alatt és a csat....Köszike!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


no problem :)

nem tudom kinek tetszett nagyon a buzz... a maxi-cosi.com-on már fenn vannaka 2008as színek és ugyanolyan az anyaga, de kijött 4 kerékkel... háááát elég bénuska szerintem.

a német ebayen van már mura, 399ért.
elég sok kép is van.
(mondjuk a mózes méretei nem egyeznek azzal, amit a másik honlap ír... aszeint 35.5x85, eszerint 39x80... bár a mózesek eddig ált. vállban voltak szűkek, nem hosszban)
jah, a link: MURA 3

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Jó reggelt mindenkinek, Szebbet mint ami mi felénk van. Itt ugyanis esik az eső.

Petitpois:
Nem tudom hogy mért kéthavonta kell menni ,nekem a védőnő irja ki mindig a beutalót. Szol hogy mikor kell mennem. Én is kérhetek katalógust? Köszike

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Hali lanyok,

Nyuszi,
kuldesz egy e-mail cimet amire kuldhetem a katalogust? :lol:
Orsi,
nagyon jo ez az e-bay oldal jobb fotokat en sem keszithettem
Kerdes:Nektek isofixes uleseitek vannak?

Fendike,
Orsinak igaza van a hordozot meg kell venni mert a mozesben nem lehet a babat autoban utaztatni.Ugy tudom hogy Olaszo.-ban Francio-ban es Spanyolo-ban engedik,de pl a nemetek szigrouan buntetik..

Kép
petitpois
 
 


Fendike,
mikor is mentek Londonba?Mar kivancsi vagyok mit mondasz a Murarol? :lol: Ejszakaid?Javult az alvas?

Kép
petitpois
 
 


Orsi! :D
Melyik oldalon érdemesebb megrendelni, ebay, vagy kundenserver? Az ebay-en nem találtam a mózest külön, mármint ha meg szeretném rendelni, és a tasit, vmint a hordozót sem? :oops: Jah, és mégegy kérdés, tapasztalataid szerint az esővédőt érdemes megrendelni hozzá?

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :)
az ebayen tuti van postaktg, a mypram.de-n (kundenseveres) azon 200 eur flett nincs, 2szer is rákérdeztem, mert nekem is hihetetlennek tűnt.
hordozó tuti van az ebayen 1000 helyen, maxi-cosi cabriofix a neve.
mózest és tasit én sem látttam még.

esővédő: attól függ hogyan közlekedsz. Én ha esőre áll az idő már kocsival megyek, 1szer nem használtam 3 év alatt :)
ha te inkább babakocsival fogsz közelkedni, akkor érdemes.

P.Orsi :)
nekünk most isofixes üléseink vannak. A hordink nem isofixes. Lili köv. ülése is az lesz. (vagy nem :) attól függ milyen lesz a köv. autóm... amely kérdésben még mindig nem döntöttem)
prózai oka van :) isofixest könnyem két autó között pakolgatni, mint a sima bekötősöket.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
köszi, hordozót nem akartam 'lespórolni', a mózes miatt kérdeztem, mert múltkor írtad, hogy semmi nem szól mellette...
meg láttam olyan mózeseket amit be lehet csatolni, de akkor ez itthon nem megy...
ja és én voltam a buzz rajongó, de mostmár mura fan lettem... :lol:

Petitpois,
köszi, jobban alszom, fejem is oké, csak ettől a hülye esős, szeles időtől fájt megint kicsit.. :?
péntek reggel megyünk londonba, nagyon várom
babakocsit mindenképp megkeresem és a baby gapben szeretnék picit shoppingolni... :D
mi az az isofix amit írtál??? azt nem muszáj megvenni??
anélkül is lehet rögzíteni a hordozót???? (ezt nem olvastam el)

Kép
fendike
 
 


Orsi,
hordozónál is praktikusabb az isofixest pakolgatni vagy szted elég csak a gyerekülésnél???
hordozót rakhatom magam mellé is előre, ugye??

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
a hordozót lehet simán az övvel rögzíteni. Az isofix vagy a sima base talppal egyszerűbb a rögzítés - csak bele kell pattintani -, de az övvel sem bonyás egyáltalán.
(meg én mondjuk a hordozót összesen 2-3szor vettem ki eddig a kocdsiból, egyébként mindig csak a gyereket hurcibáltam)

magad mellé akkor teheted, ha ki tudod kapcsolni a légzsákot az utasoldalon. (az aktív légzsák a gyerekre szó szerint életveszélyes)
(viszont elöl a kocsik 80%ban nincs és nem is rendelhető isofix rögzítési pont)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


az isofix az egy rögzítési mód. Akkor nem az autó öve rögzíti a hordozót/gyerekülést, hanem az isofix rögzítési ponton keresztül a karosszériához van rögzítve.
Balesetnél ez biztonságosabb ill. ami még lényegesebb, hogy szinte nullára csökken a rossz bekötés lehetősége.
Sajnos a gyerekülés nem sok védelmet nyújt, ha rosszul (pl. nem elég szorosan) vagy bekötve. A bekötésre mindig nagyon oda kell figyelni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


fendike írta:Orsi,
köszi, hordozót nem akartam 'lespórolni', a mózes miatt kérdeztem, mert múltkor írtad, hogy semmi nem szól mellette...

annyi szól max. mellette, hogy ez tényleg nagyon tágas és összecsukható, így ha szállítani kell sokkal kisebb helyet foglal, mint az eddigi többi mózes.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


még 1 infó. azt írták 2 helyről is - a myprames pasi is megerősítette-, hogy a mura száll. határideje 6-8 hétre tolódott ki, mert az új anyaggal valami gond volt.
szóval mégsem lesz olyan gyorsan.

bár itt akik érdeklődnek iránta még nagyon ráérnek.

(és én azt mondom, hogy elég a hordit megvenni, minden más akár a yerek születése után is ráér, ha nagyon tetszik nektek, mert 2-4 hétig úgysem akarok sehova menni babakocsival)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
köszi a részletes leírást! :D
azért gondoltam, hogy magam mellé raknám mert kikapcsolható a légzsák és csak 3 ajtós a kocsim, tehát így egyszerűbb lenne...
legtöbbször kettesben fogok vele utazni és így sokkal könnyebben elérem és látom is
gondolom kevésbé biztonságos így, viszont ha hátra nyúlkálok és forgolódom az is elég balesetveszélyes... :shock: :?:

az lehet, hogy ha isofix rögzítése van akkor sokkal nehezebb????
múltkor megfogtam egy barátnőm babáját a hordozóval és konkrétan majd leszakadt a kezem, merthogy rajta volt vmi cucc az alján, gondolom azzal kell rögzíteni... :roll:

Petitpois,
Te érzed már a babát????
én még rúgást nem éreztem, csak apró rezgéseket, de azt elég sűrűn... :roll:

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
hordozónál az isofix rögzítéshez külön talp van, azt nem veszed ki a hordival együtt, a hordi az ugyanaz, csak egyszer övvel rögzíted, máskor meg talpba teszed.
A hordi gyerekkel meg elég nehéz, akármelyik fajta is. (a hordi önmagában 2.5-4.5 kg között van attól függ melyik márkáé éppen, a ygerek ugya 4 kgtól indul... máris 7-8 kgnál járunk... és akkor még csak újszülött van benne )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, még... bocs, kicsit asszem hat rám is ez a rémes idő.

előre tenni a ygereket 2 okból kevésbé biztonságos. Egyrészt az anyósülés a kocsban a legkevésbé biztonságos, másrészt elvonja a figyelmed.
de 3 ajtósba hátra bevadászni az külön mutatvány, én is előre tenném. (Lili is elöl ül, mert oda fér :D )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
hát igen, tudom hogy az a legkevésbé biztonságos, de most úgy érzem jobb lenne, majd meglátom...
a barátnőm babája már 7kg felé van + a hordi, akkor ezért volt nehéz... :oops:
azt ha nekem kellene állandóan majd cipelnem fel ezen a 30-40 lépcsőn a lakásig, érdekes lenne... valszeg marad a kocsiban és külön gyerek hurcibálás lesz nálam is idővel.. :D

Már csak annyi, hogy kb. mennyi egy ilyen isofix???
(bár valszeg az elején maradok a sima bekötésnél)

Kép
fendike
 
 


hátul van isofix beköti pont a kocsidban?
mert ha nincs, nincs miről beszélni :)

amúgy 120-130 eur a hordihoz a rögzítő talp. A nem isofixes meg 100 körül van.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Isofix beköti pont????
hú, fogalmam sincs.. :oops:
nagyon béna vagyok, az szokott lenni vagy mitől függ?????? :oops:

Kép
fendike
 
 


OK. akkor írd meg, hogy milyen a kocsid és mikori (évjárat) :)

kocsitól függ, hogy van-e benne. Kisebb autókban sokszor nem széria, de pl. az olaszok egy részében nagyon régóta benne van.
ha nincs benne isofix rögzítési pont, akkor fel sem merül az isofix rögzítés, mert nincs mihez rögzíteni :wink:

(amúgy meg ha van, akkor a hátsóülésen vagy a kalaptartó környékén kellene lennie egy isofix feliratnak)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, :D
köszi, mik vannak??? :D
alfa147 4éves, rákeresek, de nem rémlik felirat, bár nem sűrűn ültem hátul... :D

Kép
fendike
 
 


jajj de cééééép autód van :) :) óóóóó a szívem :lol: :lol: :lol: :lol:

szerintem abban elvileg kéne lennie, de minnyá utánanézek én is Neked :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


most így hirtelen találtam több alfát is amiben volt... de ez nem garancia semmire.
szóval ahol 99% hogy van felirat, ha van benne isofix.
A hátsóülés üléslapja és hátlapja találkozásánál, vagy az üléslapon vagy a hátlapon a találkozástól olyan 5-7 cmes sávon belül.

lehet szabadonálló: (pl. a mercedesekben ilyen van)

Kép

de lehet, hogy meg kell keresni az ülés párnáján belül:

Kép

Kép

itt meg látod, hogy hogyan rögzül az ülés ezzel:
Kép

lehet még 3. isofix pont is, ezzel aztán már szuperbiztonságos az ülés (ez az ülés háttmlájánál szokott lenni a csomagtartó felől)
Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :D
hát ez nagyon kimerítő válasz volt, köszönöm... :D :!:
holnap első dolgom lesz, hogy átkutatom a kocsit isofix témában!!!
mivel a hátsó fertájon eddig tényleg nem voltam, erről fogalmam sincs.. :shock:
a kocsi tényleg gyönyörűséges, egyetlen szépséghibája a mostani helyzetben, hogy nem 5ajtós... :?

Kép
fendike
 
 


Jo reggelt,

Fendike,
ez vicces nekem is Alfa147-esem van, 3 eves:)))))Es en megneztem tegnap de nekem nincs benne isofix bekotesi pont... :cry:
A masik kocsiban igen de az annyira hatalmas hogy nem szivesen kozlekedem vele a varosban,igyez az isofix szamomra is kerdeses marad :shock: Egyebkent isofox talp 130 euro korul mozog itt plusz maxi cosi hordozo is olyan 120 korul van.
HU nagyon jo lesz nektek Londonban,Gap miatt kulon irigyellek,kedvencem volt mikor kint laktam..Sajnos itt nincs,annyira edes babadolgaik vannak :lol: Miket fogsz vasarloni?
En meg nem erzek mozgast pedig erosen figyelek :shock: .De a nodokim datumra pontosan megmondta mikor fogom erzni eloszor(nov.16) igy meg nem izgulok. :P

Orsi,
koszi az isofixes tajekoztatot,nagyon jol jott mert meg en sem neztem nagyon utanna eddig de ez profi felvilagositas volt :lol:
Nyuszi,
varom az emailcimet ahova a katalogus kuldhetem :lol:
Tobbiek???
Lanyok ti mikor ereztetek eloszor a babat mocorogni?

Kép
petitpois
 
 


Petitpois, én 23. hetesen..........akkor már rúgott, az apró mozgást nem éreztem vagy nem tudtam, hogy az az....
Vendég
 


Petitpois,
képzeld rámentem a maxicosi.com-ra, ott ugye be kell jelölni, hogy melyik ország, nyelv és ebből az derül ki, hogy Angliában nincs maxi cosi, csak a quinny jön fel... :shock:
azért keresni fogom, de lehet hogy nincs... :(
marad bécs, ott bizti van, de oda csak pár hónap múlva tervezek menni

vásárolni alapvetően még nem akarnék a babának, még elég korán van, itthon nem is vettem még semmit, de ha már megyünk a baby gap-et nem fogom kihagyni :!:
csak nem hoz rám balszerencsét, hogy már ilyen hamar veszek ezt-azt... :oops:

nődokid olyan soká mondta???
könyvekben 16-17. hét körül mondják, de leginkább annak aki már szült
nekem egy barinőm most 20hetesen érzett először rúgás első babával
én ilyen rezgést, buborékot sokat érzek, de egyértelmű rúgás még nem volt vagyis olyan ami nem téveszthető össze vmi bélmozgással.. :D

akkor nálam sem lesz isofix, de azért megnézem, mindjárt megyek 4D-re... :D
(vicces ez a sok egyezés itt a fórumon, születési dátumok tömkelege, autók... :lol: )

Kép
fendike
 
 


Fendike,
ez meglepo hogy Angliaban nincs maxi,de azert hatha szerencsed lesz.
Baby Gap-et szerintem se hagyd ki annyira edes dolgok es hat nem mindennap mesz Londoba ugye :lol:
En konyvekben is 20-22 hetet olvastam elso babasok eseteben ezert gondoltam korrektnek amit a doki mondott.Mar ugy varom!!
Huh 4D nagyon izgi teszel majd fel fotot?Esteleg pocikep?

Lafi,
koszi akkor van meg egy kis idom :lol: Kerdezhetek egy jo nagy hulyeseget?Faj az mikor rug a baba :oops: ?

Kép
petitpois
 
 


petitpois írta:Faj az mikor rug a baba :oops: ?

az elején nem.. a végefelé már tud kellemetlen lenni. nem fáj, de nem is kellemes
ill. az ha pl. belenyomja magád a lengőbordáidba - ezt levi cidsnálta iszonyú profin - no az frankón fáj.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Petitpois, most még nem fáj, de igen, az idő előrehaladtával nem lesz kellemes. Most inkább néha a húgyhólyagom rúgja és emiatt gyakran bepisilek.... :oops: és hát nagggggyon sűrűn járok pisilni és általában nem jön semmi csak néhány pötty, mégis az az érzésem,mintha szétdurranna a hólyagom. Hát ez sem kellemes. De nem baj. Ezt akartuk, nem? :wink:
Vendég
 


Lafi,
jól hangzik, nekem már most is van az, hogy úgy érzem nagyon kell pisilni és pár csepp jön, férjem idegbajt kap, éjjel is járkálok...
mi lesz később...?????? :oops:

Petitpois,
sztem is korai még, pár hét múlva biztos érezzük majd, nagyon izgi
akkor kb. nekem is akkor aktuális, megjegyzem a dátumot... :D

azért keresni fogom maxit, hátha, tényleg furi lenne ha nem lenne.. :D

pociképet pont most hétvégén csinált az anyósom, azt teszek fel, UH-ról majd meglátom sikerül-e... :roll:

Kép
fendike
 
 


Petipois,
Én 15+0 voltam az első mocorgásnál :D

Fendike,
Jó mozizást majd kérünk képeket :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Vége a 4 nap pihinek. :cry:

Orsi!Utólag boldog születésnapot a fiúknak,és neked meg boldog névnapot.

Pandus:köszönöm szépem a micimacis névnapi képet.Orsibaba nevében.
Képzeld voltunk 4d-n,a genezisben,egyszerüen super minden,nagyon kedves volt az uh-s nő.Végigvizsgálta a bébit,azt mondta minden rendben.
Próbáltuk figyelni,de aludt,mint mindig ha megakarjuk nézni,de azért egy pár arcképet sikerült csinálni.
Most azon dolgozok hogy fel tudjam nektek tenni,kicsit béna vagyok,de nem adom fel.
Szóval megéri oda menni,az biztos.

Lafi!vége a szabinak?Anyukád?
Voltunk a boltban ahol ti is,és megvettük a légzésfigyelőt,az utólsó darabot.Jó kis bolt az.Picike,de jó.
Az uh képrtrk gyönyörű.Nagyon helyes kis arca van Hunornak.Na és a kuki...........Apa kihuzza magát mi?

Puszika mindenkinek,gyakorolom a kép felrakását.

Kép
csiperke
 
 


Csipi, hát ja, vége a szabinak, szemétség....még 1 hónap és táppénz végre!!!Anyu hazament még kedd este busszal,tiszta stressz voltam, hogy képes-e buszozni, mert eddig csak vonatozott, de megismerte a Széchenyivárost és onnan már tudta, hogy mikor kell leszállni, iszonyat,amit néha művel.
Kész stressz egy-egy új útnál, amikor először feltettem vonatra, úgy kellett hívogatnom, épp mit lát stb mert félt, hogy mi van ha nem Kecsón száll le....
De a buszozás bejött neki..........

Kivi vagyok, mutti a képeket!!!!!!!!!

És igen,aszonta a férjem, hgy szép baba lesz, láccik, hogy az enyém....aha, ilyenkor az övé, amúgy meg az enyém mindig... :lol:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Olvasom hogy a maxi-cosit tárgyaljátok!
Nekem a bugaboohoz az van mert csak azt lehet rápattintani!
Viszont isofixet rendeltem hozzá és nem használtam még sosem!Ha valakit érdekel akkor szivesen eladom mivel nekem már nem kell!
És itt nagyon szép hordozok vannak és táska is van hozzá!
http://interstore.hu/cgi-bin/interstore ... i&brand=21
Ja és olcsobb mert én ott vettem ahol a babakocsit és 50 körül volt ott! :shock:

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Csiperke,
Örülök hogy neked is tetszik a Genesis eddig mindenki nagyon jó véleménnyel volt róluk :D Mi is megyünk 1 hét múlva. Képet várjuk :wink:
Vendég
 


Sziaszto:
Petitpois:
Az e-mail címem ugyan az mint az msn címem . A vonalzómnál megtalálod.Bocsi de én ehez nem értek. Én 10 hetesen éreztem az első rángásokat. 13 hetesen már a párom is érezte. De ez egyénenként változó.

Orsi: A 98-as Opel Astra Classic ! ajtós tipusának Van isofix rögzitési lehetőség?

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Petitpois: Hogy van-e isofix bekötés ahoz nem értek. Ez kimaradt mikor neked írtam

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Nyuszi :D
én szinte biztosra veszem, hogy abban a kocsiban nincs.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Petitpois, Fendike! :D
Én a 19. hét elején éreztem, és az egyértelmű volt, hogy a baba, szóval nem buborék, meg fonimkodás, hanem egy határozott rúgás, amit a férjem is érzett! Szóval csak figyeljetek! :lol:

Az én kocsimban van isofix rögzítési pont, de ez csak addig érdekes, amíg bébihordozó kell? :roll:

Fendike!
Majd írjál, mi volt az uh-án?

Jaj, de jó neked, London, nézz szét helyettem is!!!!! :P

Kép

Kép
donika
 
 


Nyuszi,

kuldtem emailt!! :lol: kettot is :lol:

Kép
petitpois
 
 


donika írta:Az én kocsimban van isofix rögzítési pont, de ez csak addig érdekes, amíg bébihordozó kell? :roll:

nem :) minden üléskategóriában vannak isofixes ülések.
a hordikból jött ki nem olyan rég, hogy már abból is van ill. a 15-36osban nem volt eddig, de idén már abban is van.

tehát így amíg a gyereknek ülés kell, addig lehet alá isofixest venni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :)
Köszi.

Kép

Kép
donika
 
 


Kép

ez a kedvencem... itt is látható, hogy kisfiú :D


Kép a pocak...

Kép
fendike
 
 


Nem tudtam sikerül-e, elküldtem hirtelen.. :D

Szóval minden rendben a babával, pont akkora ahány napos és naggggggyon cuki volt, óriási élmény ez a mozizás!!!!!!!!!

Ami annyira nem jó, hogy a méhlepényem még mindig közel van, nőci szerint várható még vérzés, de nagyon nem tudok mit tenni ellene, londonban is csak mérsékelt séta, no cipekedés, no sex... :?
Dehát ez a legkevesebb, csak minden rendben legyen :!: :?:

Kép
fendike
 
 


Fendike! :P
Nagyon cuki a kis picúr, úgy látom a képen épp ásít! Nagyon örülök, hogy minden rendben van!!!!!!! Azért tényleg nagyon vigyázz magatokra Londonban, de biztos fogsz is! :D
Ja, és a pocis képed is tök jó, most már tényleg én is teszek fel, este megpróbálom. :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Fendike,
jaj nagyon edes a picike ahogy asit?!Es nyilvanvaloan kisfiu!En is ugy szeretnek egy ilyen uh-t de itt nem lehet csak a 22-ik hettol :shock:
A pocak is szepen gombolyodik :lol: Gratula!!!
Egyedul voltal?Vagy ferjed elkisert?

Kép
petitpois
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: