Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Kép
oriandy
 
 


Andy!

Csak egyet kérdezek: közülünk valaki?

Erika

Kép
viera
 
 


Gabi!

Köszi a szavazatokat én is fogok Lackóra és Mesire mindjárt.

Erika

Kép
viera
 
 

 
 

Era:
[quote]K írta:iemelés

Lehetőség van a kép kiemelésre a 1797-es emelt díjas SMS számra küldött SMS szavazat leadásával, melynek ára 175 Ft+Áfa. Ezzel az SMS-el 15 szavazatot adsz le és kiemeled a benevezett gyermek képét az SMS elküldésétől számított fél órán keresztül a főoldalra, több eséllyel indulva az extra szavazatokért, mindaddig, míg következő kiemelés nem érkezik egy másik lurkóra.


Bővebben itt

[quote]S írta:zavazás SMS: 1784
Kiemelés SMS: 1797
A szavazáshoz és kiemeléshez tartozó SMS számra ugyanazt az SMS kódot kell elküldeni!
Pl.: Szavazáshoz a 1784-es SMS számra MANO 0001
Pl.: Kiemeléshez a 1797-es SMS számra MANO 0001


Tehát pl. Noémit úgy tudod kiemelni, hogy elküldöd a 1797-re sms-ben, hogy PINCURKA 1726.

Andy! Ugye, nem én voltam? És remélem, aki megbántott, azért neki megmondtad, hogy ő volt!

1 óra múlva itt a vonat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Szavaztam: Danira, Lackóra és Mesire. Éljen-éljen. Mit fogunk nyerni?

Erika

Kép
viera
 
 


Ismét szavaztam mindenkire! :wink:

Era, szerintem olvasd el a részvételi feltételeket meg a bevezetőt, sok kérdést megspórolhatsz! :wink:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


A nyeremények listáját is nézd meg! :wink:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


GAbi!

De nekem telefonon soha nem sikerül sms-t küldenem a kiemeléshez vagy hova.

Erika

Kép
viera
 
 


Era! Kezdem azt hinni, hogy nem is értesz a telefonhoz meg a számítógéphez! 8) Bocsi, csak a sok kérdés... :D

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Köszi!!

Erika

Kép
viera
 
 


Ugye nem haragudtál meg? Ha igen, akkor bocsi-bocsi-bocsi-bocsi-bocsi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komolyan csak vicceltem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Nem, de akkor is azt írja a telefonom, hogy nem tudja értelmezni az üzenetet.
Az sms számra:1797-re küldjem el, hogy MANO 0001? Vagy mit?

Erika

Kép
viera
 
 


Lányok!!!
Minek veszekedtek, mikor lehet verekedni is????

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

NA JÓ! EZ CSAK VICC VOLT ÁM!!!!

Kép
oriandy
 
 


Nem!!!!!!!!!!!!!!!!! A csemetéd képét megkeresed, és ami alatta van kód, azt küld a 1797-re!

Tehát pl. Noémit úgy tudod kiemelni, hogy elküldöd a 1797-re sms-ben, hogy PINCURKA 1726

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Juhé! Tépjük meg egymást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Leléptem, szép hosszú hétvégét mindenkinek!

Apánk vonata 16.44-kor érkezik, úgyhogy megyünk elé! Komolyan, mintha randira készülnék! :oops: 8) :) Izgi!

Búcsúzóul még szavaztam a manókra, aztán majd szerdán jelentkezem!

Pusszantás mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Bocsi, és a Zorán?
:lol:

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Bocsi, csak egy kérdés Oriandyhoz! Mit csináltál hogy a Te képeslapjaidon nem látszik a reklámcsík? :( Vagy Neked eredeti a program?

Kép

Köszi!

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Fodbetti!

Mikori a programod? Nem lehet hogy az csak demó??
Töltsd le innen:
http://www.photo-collage-software.com/index.html

Remélem sikerül!!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Gyerekek!

Behalok a fiamnak!! Most ment a Tv-ben, a BB pezsgő reklám, utána megszólal Dani: BÉBÉ!

IMÁDOM!

Kép
oriandy
 
 


Kép

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Andy és Gabi!!

Ha szavaztok, akkor légyszi nyomjatok már rá Noémire is, úgyis egy lapon vagyunk. Én is úgy szoktam, hogy mindhárom picire egyszerre szavazok.
Ha megtennétek a Zorán a Huncutok között van, rá is.
Én is szoktam Lackóra mindig.

Ja, Andi 20 percenként lehet szavazni.

Köszi.

Most mennem kell, de majd jövök.

Tök sz.r bulim volt az este. Majd mesélek. Már 10-re haza kellett jönnöm.

Andy!

Tudod, Te tudsz távsegítégen keresztül segíteni. Na, mondd meg a Daninak, hogy valamit Ő is segítsen így távon a Noéminek. :D

Erika

Kép
viera
 
 


Hali!
Era! Én szoktam szavazni Noémire és Zoránra is (és persze Gab gyerkőceire is mindig) ha épp ott járok a minisztároknál!)
Ha Daninak kicsit megugrott volna, az azért van, mert megkértem az ismerőseimet, szavazzanak rá, tehát nem én jártam az oldalon!
Érted? :wink:
Majd megmondom Daninak, amit üzentél! Most épp csucsukál!

A legújabb szavai: PINGI (pingvin), BÁNI (bálna), és ma az paja megtanította hogy a mutató ujját tegye a szája elé és így mondja, hogy: PSZT!
Ja és még valami!!! Ma egyedül evett!! Teljesen egyedül! Nem engedte, hogy etessem!! Eddig is volt ilyen, de akkor minden az ölében kötött ki, de ma..... Odahajolt a tányér fölé, és úgy kapta be a kanál levest! Pedig nem is mondtam neki, hogy azt úgy kell!!
Megzabálom. Csinálni akartam róla videót, de épp telefonon hívott a nagymamám és így elmaradt. Na, majd legközelebb!
Azért pár képet felteszek a mai ebédről. Na, nem lyan gusztán van tálalva, mint Kmammy-éknál, de azért Dani szívesen ette!!

Kép

Kép

Kép

Pusszancs!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Andy!

Ez igen, ez már tálalás. Hát én csak nagyon ritkán szoktam így. A levesbe mindig ilyen sok tésztát teszel Daninak?

Most pihenek egyet, mert álmos vagyok és az egész család alszik hálistennek.

Először pár kép. Lehetne több is, de vagy 30 db készült tegnap az autókiállításon.

Kép

Kép

Kép

Rengeteget fényképezett a Zorán, nagyon jól érezte magát és olyan boldog, soha nem volt még ilyenen.

Pusz.

Erika

Kép
viera
 
 


Gab!
Ha erre jársz.....
Most nézegettem a kiscipis kínálatodat és igen tetszik Mesi kisszandija! Megvan még?? Ha esetleg ketteske lány lenne, igényt tartanék rá!!!

Azért nem privit írok, mert a privijeimet valamiért csak napokkal később küldi el!!
Köszi!

Andy

Kép
oriandy
 
 


KIMI A VILÁGBAJNOK!!!!!
Hallod ezt Móni???

Kép
oriandy
 
 


Era!

Hát, általában elég sűrűn eszi Dani a levest, de nem mindíg a tészta tölti ki, hanem ugye a többi: réra, krumpli és társai!
De megeszi általában az ilyen sűrű levest és még elég kól eszik a másodikból is!!
Aztán mégsem látszik meg rajta! :roll: :wink: :lol:

Andy

Kép
oriandy
 
 


SEHOL SENKI??????

Én kis "árva malac"! :roll: :roll: :lol: :lol:

Kép
oriandy
 
 


Helló Andy!

Én vagyok ám, csak most jutottam ide!

Mi újság felétek?

Látom egész nap senki sem írt egy sort sem. :cry:

Hiába, hétvége, család.

Erika

Kép
viera
 
 


Vagy menjünk az msn-re?

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha nem bánjátok.

Van egy kisfiam, Zoló, aki 2006.06.20-án született (44 cm, 2160 g). Lassan behozza a lemaradását, de még mindíg a kisebbek táborát gyarapítja. Már kilenc foga van, igaz az elsőre 13 hónapot vártunk. Ő az első gyerekünk. Szeptember elejétől bölcsibe jár, én pedig október elejétől dolgozom.

Rakok fel képeket is rólunk, ha sikerül...
Kép A mi kis családunk
Kép Zoló padlón van :D
Kép Kicsit laza


nancsa
 
 


Szia Ancsi!

Üdv köztünk!!!
Nagyon édes a kisfiad!!!
Mesélj kicsit többet magatokról, mivelfoglalkozol, és miket tud már az Úrfi!?

Andy

Kép
oriandy
 
 


Szia Ancsi!

Üdvözöllek én is közöttünk. Biztos jól fogod magad itt érezni, én is nagyjából új vagyok itt, de lassan már itt lakom.

Tényleg írj mindenről, mert minket minden érdekel. Szó szerint.

Ti is ilyen éjjeli baglyok vagytok?

Szia

Erika

Kép
viera
 
 


Napsugaras Jó Reggelt!!
Nem tudom mi van velem. Hajnali egyig neteztem, utána aludtam és 4:22-kor felkeltem.
Már főzök, vasalok, stb. Meg nyomom a laptopot. Tiszta függőség.

Lányok!!
Tudom, hogy hétvége van, ráadásul jó hosszú, de azért jelentkezzetek már. Olyan rossz így.

Ancsi!
Tényleg cuki a kisfiad. Jó kis huncut szeme van. Gondolom benne van a mókában Ő is.

Andy!
Kérek képeket a kiruccanásról. Remélem jól érzitek magatokat.
Itt pedig az ígért cipőcske: sajna a kép megint nem ugyanazt a színt adja vissza. A cipő barna, a virág, varrás rózsaszín.

Kép
Kép
Kép
Kép

Azért ilyen sok, hogy hátha valamelyiken jobban látszik. Még kb. három hétig fogja hordani, utána valami béleltet kell vennem. Nem Siesta, hanem valami Richter Gedeon, ha jól emlékszem. Én utálom a Siestát. Noéminek nem is lesz soha.

Pussz.[/i]

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Bocsika, de erőm nincs nincs írni. Kép Lepukkantam, de elég rendesen. A torkom, folyik az orrom, meg akarok fulladni. évek óta nem voltam már ilyen beteg. Éreztem, hogy nem úszom meg, mivel a múlt a héten még nem fűtöttek a suliban és végig fagyoskodtam 2-szer is 6 órát a 250fős nagyelőadóban. Hiába beöltöztem. Na mindegy, csak Peti ne kapja el!!!

Ancsa üdv közöttünk! aranyos a kislegény!

Reni
Kép
prenata
 
 


Szia Reni!

Gyorsan kúráld magad, Peti miatt is. Most itt a jó kis hétvége, pihizz.
Orvos? Kép

Lázad is van?
Én már nem is emlékszem mikor voltam beteg utoljára, szerintem gyerekkoromban. Pedig semmiféle vitamint nem szedek, gyümit sem eszek.
Viszont hullik a hajam.
Ünnep után irány a bőrgyógyászat. Gondolom lesz vérvétel, úúúúúúúúúútálom.

Erika

Kép
viera
 
 


Halihó!

Era!
Még itthon vagyunk, mert apának be kellett ugrania a cégbe!
De majd csinálok képeket!! Szupi a cipő!

Reni!
Jobbulást neked!!! Kép Én is útálok beteg lenni, mert úgy vagyok vele, hogy ritkán vagyok az, de akkor nagyon!!!
Na, megyek készülődni!

Pusza!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Gyerkőc alszik, úgyhogy most ráérek.
Köszi az üdvözlést mindenkitől.

Reni!
Gyógyulj meg minél hamarabb!
Nálunk sincs jól a család. Mi meg vagyunk fázva, Zoló pedig életében először most igazán beteg. Tegnap nem tudtuk 38,5 alá lehúzni a lázát, úgyhogy este ügyelet: torok és mandula gyulladás. Ma már nem lázas, viszont nagyon megy a hasa és semmit sem hajlandó enni. De remélem mire felébred jobban lesz.

Akkor egy kicsit bővebben magunkról:
26 éves vagyok, 2002-ben házasodtunk össze a férjemmel. Pénzügyi üi vagyok egy kis helyi cégnél. Most kezdem a mérlegképes könyvelői tanfolyamot.

Zolka: Ő egy rettentő huncut, nagyon mozgékony gyerkőc.
11 hónaposan indult el, azóta szaladunk utána. Szavakat nem nagyon mond még a tá-tán és a hammon kívül, de sok állathangot utánoz. Kedvenceim a cica=ÁÚ (jó mély hangon, mint egy vén kandúr) és a kacsa=PÁH-PÁH (háp-háp után szabadon :P ).

Ha valamire kiváncsiak vagytok még, akkor kérdezzetek!
Szép napot!


nancsa
 
 


Szia Ancsi!

Nálunk is volt hasmenés, sőt mindkét gyereken végigfutott. Noéminél lázzal is járt. De inkább csak hőemelkedéssel. Semmi teendő nem volt, most adon neki a Normaflore-t. Egy nap két ampullával és teljesen rendbejönni látszik.
A kis popója már teljesen fel volt maródva.

(Ezt mindenkinek: visszaváltottam a Liberóra Tesco-sról és Noémi popsija egy-kettőre rendbe jött, ugyanis tiszta kiütés és felmaródás volt. Gondolom a hasmenés miatt is, de szerintem a tesco-s pelus belső mégsem olyan igazán elszívós. Szóval csakis Liberónál maradok, amíg pelusozunk.)

Nálunk sincs még nagy szókavalkád: telefont a füléhez tartja Noémi és mondja, hogy ájjó, hamm, ata (anya, apa), háp: áp, baba: tata, pápá: tátá, hinta: nta, és mostmár ad cuppanós puszit és dobja is.
Egyébkénb pedig egyfolytában karattyol, csak nem tudom mit. Mostanában ez a kedvence: tökökötökötökö.... és így tovább, de nagyon gyorsan mondja.

A Zorán ilyen kicsinek még meg sem szólalt.

Nonó is 11 hósan kezdett el járni, egyévesen már stabilan ment. Hát, néha nem is tudom melyik volt a jobb. Most aztán egyfolytában valahova rohanok utána. Legújabb tanulmánya pedig a fiókok húzogatása. Persze a kis kezét mindig becsukja, mert visszagurulnak a fiókok.

Na, hirtelen ennyi.

Írjatok már lányok. Én is azért írtam ennyit, hogy ne legyen üres a mai nap. :lol:

Hali.

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok Lányok,

Péntektől vasárnapig Hévizen voltunk, medence, szauna, tök jó volt. Eltekintve attól, hogy első este megjött, meg Panni most kezdi a dackorszakot és a szállodába belépve iszonyat üvöltésbe kezdett, amit még párszor előadott a három nap folyamán.
Mondjuk szegény kis makimnak megint jön vagy négy foga. Én nem tudom mi van vele, de két hete bújt ki négy egyszerre és most már megint jön pár. Ha ez ilyen ütemben fojtatódik hamarosan kint lesz az összes tejfogacskája.
Hazafelé még benéztünk Veszprémbe egy barátnőmékhez, ahol két hete született meg a második pici baba. Az első 16 hós, szóval egyik kicsi, másik pici. De nagyon pici! Annyira döbbenet, hogy Panni is volt ekkora.

Benianyu,
Hát igen, egynelőre most csak a rajzolás van, meg hallgatunk művészettörténetet, de egyenlőre az is horror. Hetente 4 óra, amikor nagyon tömören leadja a tanár az anyagot, de remélem hamarosan jönnek az élvezetesebb részek.
Szcinetológia nekem se szimpatikus. Bár hozzáteszem nekem egyik erőszakosan téritő vallás sem az. Én a Krisnásoktól is rosszul vagyok.
A hajad viszont nagyon szupi. Most én is gondolkodom rajta, hogy a szőke mellé vörös csikjaim is legyenek, bár most a Zuram azt mondta, hogy inkább legyen tépett és nagyonvilágos szőke. Majd meglátjuk...
Kmammy,
Mi történt Kevinnel, hogy mentőt kellett hivni hozzá?
Viera,
Nyugodtan ird kisbetűvel, mi is szenvedünk sokszor a billentyűzettel (én most pölö wordben irok és itt nincs hosszú i-m).
Hajhullás ellen: Dr. Bánó féle kovaföld kapszula. Gyógynövényes bótban lehet kapni.
Oriandy,
Rooibos teát szinte mindenhol lehet kapni. Én tegnap Intersparban is láttam. Ez egy dél-afrikai vörös tea és az a jó benne, hogy nincs benne koffein. De gyógynövényboltban vagy speckó teás boltban tuti, hogy van rengetegféle.
Reni, szar napért sajnállak. Mostanában Pancsi is csomószor lóg rajtam, de úgy hogy alig birok tőle mozdulni. Egy idő után már én is hót ideg vagyok tőle, mert lépni nem birok.
Vicky,
Merre laktok? (most már látom, hogy ezt megirtad  ) Mi pont most gondolkozunk azon, hogy olyan jó volna valahol a Balaton felvidéken venni egy kis házat vagy présházat szőlővel. Ugyan van egy nyaralónk Zamárdiban (mint ahogy páran azt tapasztalhatták már innen a babanetről), de az nem a miénk, hanem anyumé-nagynénémé-nagyimé és a nagynénémék elég gyakran felhozzák, hogy el kéne adni...jó volna inkébb egy saját.
Hétvégén amikor jöttünk haza Hévizről nézegettük is a tájat, hogy merre volna jó venni...de asszem ez egy hosszabb projekt lesz.
Ancsy,
Édes a kisfiad!

Lányok kérdés: egyre közelebb kerülünk a cipővásárlási projethez, fűzőset vagy tépőzárasat vegyek inkább?
Még én is filózom a márkák között is. Viera a Siesta miért nem jó? Már persze azon kivül, hogy hót drága.
Benianyu,
Még szoptatás témához annyit, hogy szeptemberben mi ráálltunk az esti-reggelire, de most, hogy vacakabbul volt Panni éjszaka is többször felkelt és nappal is kérte. De az az igazság, hogy én már annyira kezdem utálni az egészet, hogy most megint kőkemény vagyok és csak este-reggel hagyom...de már szivem szerint azt is elhagynm...mert igy sose fog összejönni a tesó projekt.

Na jó hosszu lettem, megyek is inkább....

meteor
 
 


Rita!


Azért mondom, hogy soha többé Siesta, mert amikor a Zorán így egyéves lábra állt, mit vett anyuka? Hát persze, hogy a legjobbat : Siestát. És azóta is csak Siesta cipője volt. Most pedig nem győzöm ortopédiára meg számítógépes talpvizsgálatra vinni, mert olyan bokasüllyedése van, hogy ti olyat még nem láttatok. Most kapott egy talpbetétet.
Azt mondták, hogy a gyerkőc lentről a derekáig van eldeformálódva. Mármint az izmai, ínai, stb. Mivel a Siesta mindenhol kitámogatta a talpát, bokáját, mindenét az izmainak semmit sem kellett dolgoznia, amikor viszont kilépett a cipőből akkor csak úgy zuhantak a földre a bokái, mivel nem voltak megerősödve. Egy ilyen pici gyereknek sima talpú cipő kell, nem mindenféle dombormű.

Ja, ez csak az én véleményem, de beigazolódott. Van itt a Bneten egy cipős fórum valahol és ott is szidják kőkeményen a Siestát. Van valami Dr. Leó vagy mi, arra azt mondják nagyon jó. A keresztlányomnak is ugyanilyen problémája van és ő is mindig siestában járt.

Futás, sétálás közben mindig elfárad Zorán és én nem hittem el neki, azt hittem, hogy csak azért mondja, mert mindenhova autóval megyünk és úgy kényelmesebb. De mindig mondja, hogy fáj a lába és el van fáradva. Amikor már a játszótéren sem futkározott a barátokkal, akkor kezdtem hinni, hogy lehet benne valami. Akkor vittem el vizsgálatra és azt mondták, hogy mivel teljesen el vannak renyhülve az izmai, tényleg elfárad. Úgyhogy most marad a talpbetét, az viszont alig megy bele valamelyik cipőbe.

Egyébként én a piciknek kötőset ajánlok, mert a tépőzárat kitépőzárazzák, a kötőset meg kettőre tudod kötni és akkor próbálkozhat.

Asszem ennyit akartam.

Szia.

Erika

Kép
viera
 
 


Ja, Rita!

Épp most tettem fel képet a Noémi cipőjéről, nézdd meg, asszem az valami Richter Gedeon. Ilyen márkáról sem hallottam még, csak bementem a cipőboltba és mondtam hogy kérek egy cipőt. Hoztak is. Kérdeztem, hogy ez Siesta? Erre: hát persze, nagyon jó, tessék megvenni nyugodtan. Akkor nem kérem, mondtam. Tovább keresgéltem és akkor akadtam rá erre. Ebben semmiféle domborulat nincs a belsejében, de a bokáját azért tartja.

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy csak most jelentkezem de nagyon tevékenyen telnek a napjaink, szerencsére mindkét lány egészséges így én is folyamatosan dolgozom ezért nincs időm a géphez ülni.

Üdvözlöm az új topik tagokat!!!

Puszi mindenkinek!!!

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Remélem Mindenki jól van! Visszaolvasni képtelenség, olyan sokat írtatok, ami azért jó, hiszen egyben van a csipetcsapat. :lol:

Viera, nagyon érdekes amit a cipőről írtál. Mondjuk a Milán szandija Siesta volt és nem volt dimbes-dombos. De a cipője Asso, és van egy Nike is, amit a keresztszülőktől kapott. Sajnos éppen, hogy jó rá, igaz most már nem igazán fogja hordani egyiket sem, mert ugye mindkettő béleletlen.

Meteor: nekünk fűzös mindkét cipő, ahogy Viera is írta kétszer kötöm meg, és azt tuti nem tudja kioldani, még én is nehezen. Viszont a tépőzáras szandit simán leveszi a lábáról, az a benti cipője. Szóval nálunka kötős jött be.

Csajok, segítsetek! Olyan bajban vagyok, mekkora csizmát vegyek a Milánnak. A cipője 21-es, de éppen végig ér a lába benne, és vastag zoknival már nem is tudom ráadni. És a csizmánál arra is kell gondolni, hogy harisnya, vastag zokni megy bele. De hányas méretet vegyek????? Főleg a többgyerekes mamák tapasztalt tanácsaira számítok! Előre is nagyon köszi!

Reni, jobbulást. :-( Remélem Peti nem kapja el! Milán is csúnyán köhög, és folyik az orra. Láza szerencsére nincs. Olyan aranyos, már hozza az orrszívót, ha tele az orra. Hiába, szükség törvényt bont! :wink: Remélem szerdán tudjuk vinni bölcsibe, nagyon szereti és maximálisan meg vagyok elégedve. Annyit fejlődik ott, elképesztő. Már egyedül kanalazik, fut, rengeteg szót mond, sőt már kisebb párbeszédeket is folytatunk. Nagyon értelmes és aranyos kisfiú. (maximálisan elfogult anyuka) :-)

Nancsa, örülök, hogy csatlakoztál, helyesek vagytok a képeken. Néha megfordulunk Kazincbarcika felé. :) Zolónak ez az anyakönyvetett keresztneve?

Lányok, írjatok, én most érek rá! :lol: :wink:
Vendég
 


Móni!

Csak gyorsan:
Rajzold körbe Milán talpacskáját, vágd ki papírból és azt vidd a cipőboltba, plusz azért Milánt is. De szerintem ha a 21-es épp hogy jó rá, akkor 23-ast. A vastag harisnya miatt is és ha szűk a cipő, akkor fázni fog a lábacska. A cipőboltban meg már annyira tudják az eladók, hogy ilyen piciknek melyik a jó, legalábbis nekünk mindig nagyon sokat segítettek.

A Nike cipő különben szerintem is nagyon jó.

Erika

Kép
viera
 
 


Kimike!

Peti most 21-es kiscipőt hord. 22-es fűzős bakancsot vettünk és 23-as csizmát!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Hát, hosszú távollét után van egy kis időm jelentkezni is. Néha azért olvasgatok, csak annyi írnivalóm lenne, hogy arra már nem futja az időből.

Mi most a második kör betegséget futjuk. Először én kaptam el, tőlem Márk, nekem 3 hétbe tellett, mire kigyógyultam, neki elég volt 1 is :) Utána jött az oltás, és annak következményeképp újabb takonykór, amikor aztán tényleg taknya-nyála egybefolyt, ahogy mondani szokták, naponta 4-5 partedlit is úgy eláztatott, hogy csavarni lehetett belőle a cuccot. Most már egész jó. Csütörtökön azért benéztünk a dokinénihez, és szerencsére ő nem egy gyógyszerfelírogatós, plusszban csak Kalciumot írt neki a köptető mellé.

A fogkérdés nálunk elég kérdés :) Szóval az elsőkre elég sokat vártunk, akkor egyszerre jött 4, majd 2 hónap szünet, és újabb 8, most viszont már több mint 3 hónapja szintén semmi :shock: Biztos majd megint egyszerre jönnek ki.

Pelus: Én elég sokmindent kipróbáltam, és amikor pirosodott a feneke, pirosodott a Liberóban és Huggiesben is, amikor meg nem, akkor egyikben sem. Összefüggést nem találtam.

Cipő: Viera, az a richter szerintem is jó cipő, nekünk volt olyan szamndink, és az őszi cipője is az. (A rossz hír: bár ez egy német márka, ugyanúgy a siesta gyártja. ) Én még pont a méretgond miatt nem vettem neki csízmát, mert nem tudom, mi lesz, mondjuk 2 hónap múlva. Amíg nincs olyan hideg, meg hó, addig jó a magasszárú bélelt cipő, majd ha aktuális lesz, veszünk csízmát. Tényleg nem árt picit nagyobbat venni.
Amúgy én azt hallottam, hogy amikor csak lehet, hagyni kell a babát-gyereket cipő nélkül lenni. Ilyenkor tud lábujjhegyreállni, pipiskedni, és ezek erősítik a lábizmait, hogy aztán kialakuljon az egészséges boltozat. Mi csak kinntre veszünk cipőt, nyáron még a kertbe se, csak mezitláb járt.

Reni, neked is jobbulást!

Nancsa, üdvözöllek én is kis csapatunkban!

Lányok, én nagyon tisztelem azokat, akik szinte minden segítség nélkül vannak egész nap a gyerkőccel. Nálunk most Márkkal nem lehet bírni, folyton a fenekemben van, és ha egész nap csak én vagyok, akkor a végére már csak nyügi és hiszti van, és már semmi se jó neki. Főzni meg ilyesmi szinte lehetetlenség mostanában mellette. Nagy segítség nekem, hogy anyósomék itt vannak a szomszédban, és szinte bármikor leadhatom egy kis időre, Márk is szeret ott lenni, és ők is örülnek neki. Már úgy várom hogy januárban elkezdődjön a bölcsi, és lefoglalják.

Lányok, főleg az újak: wiw-en van egy 2006 nyári kisbabák regisztráció (becenév: babanet) jelöljétek be ismerősnek, és akkor sokkal könnyebb egymást megkeresnünk :)

Szoptatás: Mivel én nem szoptattam, csak fejtem, nem vagyok annyira érintett a témában. Az teljesen normális, hogy amikor beteg a baba, több folyadékot kíván, hiszen a felnőttnek is azt adunk, pl húslevest. Amikor Márk beteg, ő is sokkal több tejet/tápszert eszik, mint egyébként. Az az igazság, hogy szerintem tápanyagban ilyenkor már elég szegény a tej, és azt mondják igazi immunitást is csak fél éves koráig ad. Vagyis az egyetlen a lelki függőség, ami számít. Szóval, ha már nem jó nektek, akkor nyugodtan abba is hagyhatjátok szerintem. Nyunyuzni meg lehet máshogy is.

Huh, most hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem most hamarabb tudok majd jelentkezni :)

Andi

amandi
 
 


Sziasztok!

Nálunk is most volt esedékes a cipőváltás.
Én olyat vettem, ami bélelt, magasszárú, az alja kötős, a tetején pedig van egy tépőzár. Asso és 19-es. Igen, az én fiamra még mindíg jó a 18-as nyári kisszandi. Egyébként kicsit más a számozása, kb 20-as lehet. Kicsit csetlik-botlik is benne a legény, meg mivel nincs magasszárúhoz szokva, az első alkalommal amikor le akart guggolni orrabukott :shock: Tündér volt ahogy csak pislogott, hogy mi történt :D

Kimike!
A Zoló csak becenév. A teljes neve: Nagy Zoltán


nancsa
 
 


Nancsa, Zoló hány hétre született? És hol szültél, milyen volt a szülésed? Terveztek még babát? Már nem emlékszem, jár már bölcsibe Zoló vagy még előtte álltok? Na most jól kikérdezlek. :lol:

Köszi a válaszokat cipőügyben!

Lányok, ki mit főzött tegnap/ma? Én lasagnet és mákos gubát csináltam ma. Remélem nem gáz, hogy evett belőle Milán! Mármint a mákból, ti adtatok már?
Vendég
 


Halihó!

Csak egy gyors bekukk, így hazatérve a fürcsizésből!
Nagyon jó volt, de jó el is fáradtunk, így hamar leteszem Dani aludni, aztán megyek én is csucsukálni!

Reagálni már nincs eről, majd holnap, jó? Bocsi!!!

Képeket viszont hoztam!
Íme:

Kép
Kép
Kép
Kép

Puszi mindenkinek!
Andy

Kép
oriandy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?