Új privát üzeneted érkezett!

Hello Babett!
Igen a BPD az az... de normál esetben is 10 körül kell lennie, én úgy tudom a szülésnél.
Ne aggódj, Lillu is kibújt, pedig mondták a fejecskéjére, hogy nagy, de nálunk a családban mindenkinek az.
Válaszolok a privire is.
:D
Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

A vajódás alatt, ha nincs EDA, akkor lehet mászkálni, jönni-menni, ha jól esik? Nem kell végig feküdni, ugye?

Jó olvasni és hasznos, amiket írtok a napirendek kialakításáról, az éjszakai "rendszerről". Mindenkinek más a szemlélete, ez teljesen normális. Így mi is, leendő anyukák a szemléletünknek megfelelő tapasztalatokat össze tudjuk gyűjteni. Szóval szívesen veszünk minden információt! :lol:

KépKép
kutyfül
 
 


Lilly, hogy boldogultok Eszterrel?
És Ti Panndi? Őszike, most esik csak le, hogy Vivi este 9-től hajnali 3-ig alszik??!!!

Ágica, Lamme, Babett, Ti hogy vagytok? Vicsokról tudunk valamit?

Mi már egy ágyban alszunk Nadinnal, már meg sem hajlandó közelíteni a kiságyat. Nem tudom sírjak-e vagy nevessek :-) de az LLL oldal szerint ez így természetes. Kezdenek ritkulni és rövidülni az alvások nappal, viszont a késő esti még mindig van, ezért nagyon későn fürdünk, és éjszakára nehezen alszunk el. Viszont tegnap csak egyszer ébredt, és mivel mellettem aludt el :lol: nagyon hamar észrevettem, megszoptattam, és már aludt is tovább :lol: , sőt, ezúttal még a kiságyba is vissza tudtam tenni. (Én most a szobájában alszom, felváltva a kanapén ill.a földön). Reggel meg képzeljétek nézegette a zenélő kis virágocskát, úgyhogy holnap megpróbálok elmenni venni még valami nézhetőt neki.
Tejcivel úgy tűnik problémánk lesz viszont :-(

Írjatok légyszi, hogy Nektek hogy megy.
kertikiri
 
 

 
 

kutyfül, EDA nélkül lehet mászkálni amennyit akarsz.
Edá-val én 4 órát voltam, és nem volt mehetnékem sehova :-) de előtte megkérdeztem a szülésznőt, hogy mi lesz, ha pisilnem kell, és azt mondta, hogy akkor katéter. De a katéter sem olyan szörnyű (nekem a császár miatt végül az is lett :-)

Ildi, üdv. Esetleg írj Lilláról, hogy eleinte hogy boldogultatok, hogyan aludt-evett, meg ilyesmik :-) Nagyon helyes kis csajszi :-)
kertikiri
 
 


Lamme! Aranyos vagy, köszi. :D Mára már megnyugodott a kis manócskám. Ez a 3hós oltás jobban megviselte, mint az előző.

EDA: Nem lebeszélni akarok, de már nagyon sokszor szerettem volna írni, hogy ez az érzéstelenítő nem egyenlő egy vérvétellel. Én eleve elzárkóztam előle. Már csak a tudata is rémiszt annak, hogy ott babrálnak a gerincemben.
Már korábban is írtam, hogy vajúdáskor mi -ha úgy tetszik- nem passzív részesei vagyunk a folyamatnak. A mozgás, a jövés-menés segíti a tágulást. A fájdalom így sokkal eredményesebb és időben is felgyorsítja a folyamatot. Hamarabb megszületik a kisbaba.

Gyermekágy: Nem hiába ez a neve. A régiek sem mentek ki szülés után dolgozni a földekre, tiszteletben tartották ezt az időszakot. Tudták, hogy a pihenés és a szoptatás hozza meg a szükséges mennyiségű tejet. Tévhit, hogy szülés után másnap mentek ők is dolgozni.
A komatálat is azért vitték, hogy az anyukának az ételkészítésre se legyen gondja, hogy minél többet tudjon a kisbabájával együtt lenni ebben az időszakban és hogy maga is minél hamarabb regenerálódjon.

Lilly! A szüléstörénet már elpostázódott vagy csak fog? :D Nagyon várom! :lol:

Kertikiri! Miből gondolod, hogy tejcsi körül problémátok lesz?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Tücsi,
Úgy látom, hogy estére már kevesebb van, meg pár napja még százakat szopizott, most meg hatvan -hetven a max.
LLL oldalon azt ajánlják, hogy minden szopinál mindkét cici - Ti ezt így csinálj(t)átok??
kertikiri
 
 


Kertikiri! Estére mindenkinek kevesebb teje van. Az, hogy korábban több volt az esti szopi mennyisége, nem jelent semmit. A napi összeset kell nézni. É az sem mindegy, hogy az előző szopi után mennyi idő múlva eszik kevesebbet a baba.
Én megkínáltam a fiúkat másik cicivel is. Ha még éhes, elfogadja. Lényeg, hogy ilyenkor az elsőre kínált cici teljesen üres legyen. Ha hagy benne tejcsit a baba félő,hogy kevesebb tej fog benne termelődni.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


kertikiri:

Köszi, én még egyben. Épp most jövök a dokitól, a hétvégére még nem várható semmi...elvileg.

Azért Nadint vissza kéne csalogatnod az ágyba, mert később egyre nehezebb lesz majd, és akaratosabb! Persze én még könnyen mondom... :?
Vendég
 


Szia Kertikiri,

szerintem a babának való nézegetnivalóval várjál még. Nekünk is vannak plüss állatkáink, de semmit sem tettünk még be az ágyába. A rácsvédője tiszta rózsaszín, csak apró minták vannak rajta. A védőnő is azt mondta, hogy ez a jó, a sima egyszínű lett volna a legjobb. Az első időben a gyerekek a túl sok inger is felzaklathatja, ezért még nem kell őket terhelni. Most még csak homályosan lát, a fény érdekli inkább.
Szerintem, a kiságy legyen a legegyszerűbb játékoktól mentes. Én azt olvastam, hogy a 6. héttől, ill. a 2. hónaptól csak igazán jól látni, akkor már érdemes az ágy fölé lógatható forgókat feltenni, stb.
Mi éjszakára hálózsákot használunk, egy idő után ő is megérti, hogy a hálózsák az esti viselet.
õszike
 
 


Az is jó, ha felváltva (egyszer egyik mell, másszor másik) szoptat az ember, nem?
Vagy Nektek ez a módszer nem jött be?? ha nem, miért???
Vendég
 


Kertikiri: A kórházban a védőnő azt mondta, hogy amíg nem lövell be a tej, tehát az első egy-két nap, addig mindkét cicit kínáljuk a babának, kb. 10-10 percig, hogy egyformán érje őket az inger. Viszont, ahogy megindul a tejtermelés, egy evés egy cici legyen a rendszer és azt ugye akkor felváltva. Nekem ez nagyon bejött. A 13 hónap alatt, amíg szopizott a kislányom, kétszer volt, hogy még a másik ciciből is megkínáltam, de egy-két cuppot kért belőle és kész, szóval nem volt rá szüksége. Én most is így fogom csinálni. :wink: Szerintem látszik a babán, hogy elég volt-e neki az egy ciciben lévő tej vagy sem. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy én nem tartozom (sajnos) a nagy mellű nőkhöz, mégis rengeteg tejem volt, főleg az első négy hónapban, és tényleg elég volt ez az egy cici egy evés dologhoz. Ezt ki kell tapasztalni, sajnos nem lehet mindenkire ráhúzni egy módszert!! :wink:
lamme
 
 


Lamme! Én is úgy látom, hogy a mellméret még nem jelent semmit tejtermelés tekintetében. A baráti körben nálamnál jóval nagyobb mellű anyukáknak sajna hamarabb elapadt a tejük, rövidebb ideig tudtak szoptatni, mint én. Nálam a fiúk választották el magukat, szerencsére nem volt tápszerre szükségünk. Remélem, hogy Gáboromnál sem lesz másként.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Hello!
Kertikiri kedvéért LillaBaba alvási és evési szokásairól: :D
Mi szépen eszünk és alszunk már.
Az evéssel kezdetekben óriási problémáink voltak, amelyek szerencsére kb. 3-4 hét alatt megoldódtak. Lilla egyszerűen nem volt hajlandó szopizni. :( A kórházban sem tudta senki rávenni. Be se kapta vagy kiköpte a cicit. Ha meg kiéhezett rácuppant és evett mint egy haspók. Ez alatt az idő alatt kanál-pohár etetés - fejés volt folyamatosan. Bimbóvédőt sem fogadta el. Aztán csak megtanultuk és már kis étkes baba lett, napi 8-9x szopik.
Az alvással nekünk mázlink van. Eleinte 10-4-ig, most 8-6-ig alszik nonstop szopi nélkül. Na ezért kaptunk dokitól, védőnőtől, szopi tanácsadótól hideget-meleget, ugyanis mindenki azt mondta, hogy ilyen nem evős babát folyton keltegetni kellene. Becsületemre legyen mondva én két éjszaka is megpróbáltam. Eredménye hullafáradt-stresszes én ill. ordítva enni nem akaró mérges Lilla. Na itt hagytuk abba az egészet, úgy voltam vele éhenhalni csak nem fog. Azóta szépen szól, ha éhes, napközben meg többet szopizik. Így mi összesen csak hat éjszaka ébredtünk eddig fel.
Viszont eleinte az esti időszak nekünk is nagyon nehéz volt, hasfájós ordítás két szopi között 7 és 10 óra között, de aztán ezt is túléltük egy-két trükkel.
Nekem az altatási-alvási rituálék szintén józan paraszti ész alapján működnek ill. próbáltam egy-két szokást bevezetni, ami úgy látszik bejött.
Este fél hétkor kis torna aztán fürcsi. Ilyenkor már felvesszük a hálózsákot.
Utána egy hatalmas szopi este héttől. Az este az egyetlen amikor mindkét mellből eszik, amúgy mi váltott mellből szopizunk napközben. De megfigyeltem, ha jól beeszik jobban elalszik. Mindig álomba szopizza magát. Utána a saját szoba, saját ágyikójába csempészem. Mi is kevés játék az ágyban - natúr rácsvédő pártik vagyunk. Van egy járóka azt tömtük tele játékkal, napközben ott van sokat Lillus.
A nagy éjszakai alvás eredménye a minimális nappali alvás :D .
Ja és hidegfront érzékenyek vagyunk, szóval ma megy a cirkusz. :shock:
Amúgy meg hiszek benne, hogy mindenki megtalálja a megfelelő evési-altatási módot. Meg kell hallgatni a sok tanácsot, aztán szépen magatoknak eldönteni, ahogy nektek jó. :D
Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


kertikiri írta:Lilly, hogy boldogultok Eszterrel?
És Ti Panndi? Őszike, most esik csak le, hogy Vivi este 9-től hajnali 3-ig alszik??!!!

Ágica, Lamme, Babett, Ti hogy vagytok? Vicsokról tudunk valamit?

Mi már egy ágyban alszunk Nadinnal, már meg sem hajlandó közelíteni a kiságyat. Nem tudom sírjak-e vagy nevessek :-) de az LLL oldal szerint ez így természetes. Kezdenek ritkulni és rövidülni az alvások nappal, viszont a késő esti még mindig van, ezért nagyon későn fürdünk, és éjszakára nehezen alszunk el. Viszont tegnap csak egyszer ébredt, és mivel mellettem aludt el :lol: nagyon hamar észrevettem, megszoptattam, és már aludt is tovább :lol: , sőt, ezúttal még a kiságyba is vissza tudtam tenni. (Én most a szobájában alszom, felváltva a kanapén ill.a földön). Reggel meg képzeljétek nézegette a zenélő kis virágocskát, úgyhogy holnap megpróbálok elmenni venni még valami nézhetőt neki.
Tejcivel úgy tűnik problémánk lesz viszont :-(

Írjatok légyszi, hogy Nektek hogy megy.


Köszi, megvagyunk, Zsófi sokat eszik, éjfél fele eszik, meg négy körül általában, bár ez még változó. Ma nagyon nyűgös, de alapvetően nyugis baba.
Tegnap voltunk a Szabolcs utcában kontrollon a konduktornál, szerencsére minden oké vele, szépen fejlődik :) Közületek senkinek nem kellett mennie?
Vendég
 


Az én sikeres szoptató ismerőseim is vegyesen kis és nagy mellűek, szóval tényleg nem számít :D

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Mi is voltunk hathetes baba kontrollon Panndi! Elvileg mindenkinek kötelező itt, rajta van a zárójelentésen is :)

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Hú, én nem is vettem ilyet észre a zárón, hogy mindenkinek menni kell. Mindjárt megnézem.
Ildi, köszi a Lilla történetet. Mázlista vagy :-) És persze ügyes.
Panndi, sztem front van, biztos az időjárás miatt nyüglődnek a babáink. Nálunk akkora szél van, hogy ma sajnos ki se vittem sétálni Nadint.
Tücsi, Lamme, igazatok van, nekem inkább nagy a mellem, mint kicsi, de sosem csordogált belőlem a tejci, és a klasszikus tejbelövellést sem éreztem :-( CSak reménykedek, hogy elég lesz, fejni pedig gyűlölök.
Őszike, köszi a tanácsot. Szerencsére a fejvédőnk egyszínű, illetve a külső oldalra fel se tettem, mert akkor nem látom az ágyból a babát.
Megnéztem Nadin záróját: Kontroll vizsgálat osztályunkon nem szükséges.
kertikiri
 
 


beneildi írta:Mi is voltunk hathetes baba kontrollon Panndi! Elvileg mindenkinek kötelező itt, rajta van a zárójelentésen is :)


De ez nem hat hetes kontroll, oda majd két hét múlva megyünk.
Konduktor egyikőtöket sem kereste meg még a kórházban?
Vendég
 


Kertikiri! Nekünk sem kellett kontrollra visszamenni. És nekem sem volt az a klasszikus tejbelövellés, de 8-10 órai alvás után és nappal -csak úgy spontán- folyt/folyik a tejcsim. Ne aggódj, minden rendben van! Majd beáll a ritmus is és a te szervezeted rá hangolódik. Fontos még a folyadékbevitel, bár ez talán senkinek sem esik ilyenkor nehezére. :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Panndi! Konduktor vagy gyógytornász csak akkor kell, ha mozgásszervileg érintett a baba valamilyen oknál fogva. Nálatok járt? És van valamilyen teendőtök?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


mtücsi írta:Panndi! Konduktor vagy gyógytornász csak akkor kell, ha mozgásszervileg érintett a baba valamilyen oknál fogva. Nálatok járt? És van valamilyen teendőtök?


Igen, azt tudom, csak kíváncsi voltam, itt még valaki érintett-e.
Nálunk járt, mert Zsófi úgy fekszik kinn is, ahogy a hasamban feküdt, a feje mindig balra, és a jobb lába felhúzva, ezért tornáztatni kell, hogy ne maradjon így. De szépen fejlődik :)
Vendég
 


Kertikiri: Rékus mindig csak egy ciciből szopizott, egyszer egyikből, aztán másikból (mindig írtam vagy jelöltem, hogy melyik volt utoljára, bár hallottam olyat aki meg tudta állapítani, nekem az elején elég sok tejem volt, így mindig duci és kemény volt mindegyik).
A mennyiség miatt ne aggódj, ha folyamatosan fejlődik akkor nem számít ha egyszer többet egyszer kevesebbet eszik. Most lehet, hogy ennyit, aztán jövő héten győzöd majd szoptatni :)
A fejés miatt ne aggódj, én is utáltam, gyakran csak "megrángattam" szopi után, aztán kész. Pár adagot fagyasztottam csak, hogy ha véletlenül elmegyünk valahová, akkor legyen neki anyatej. Asszem talán 6 hétig fejtem, de lehet, hogy addig sem :) Annyi mindig volt, amennyi neki kellett. Persze ez alkatfüggő, majd Te is kitapasztalod! :)

Panndi: nekünk semmilyen kontroll nem volt a kórházban, miután hazamentünk, a gyermek-háziorvos jött hetente egyszer, meg a védőnő, 6 hetes koráig, azóta ca. 1,5 havonta viszem "láthatásra, illetve oltásokra. A kötelező kontrollra (ortopédia, hasi- és koponya UH) a dokinéni adta a beutalót.


Tudnátok abban segíteni nekem, hogy mi most a módi a szülőszobán? Adnak még hálóinget szüléshez? És van köztetek valaki, aki NEM baba-mama szobában volt? babacuccok mindeképp kellenek a kórházba?

Köszi előre is!

Kép
Kép
agica123
 
 


Panndi! Akkor ez szerencsére nem annyira komoly dolog. És hogy jutottatok el a konduktorhoz? Ki ajánlotta?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


mtücsi írta:Panndi! Akkor ez szerencsére nem annyira komoly dolog. És hogy jutottatok el a konduktorhoz? Ki ajánlotta?


Harmadik nap bejött hozzám a kórterembe, bemutatkozott, elmondta, hogy mi a helyzet, megmutatta, hogy kell tornáztatni, meg ilyesmi. Egy nagyon aranyos és kedves fiatal csajszi :)
Vendég
 


Panndi! Akkor le a kalappal a kórházi gyermekorvos előtt. Nem csak a zárójelentésben tesz javaslatot a további kezelést illetően, hanem még rögtön házon belül intézkedik. Nem tudom, hogy ez más szülészeten működik-e így, ilyen flottul.
A csecsemős részleggel én is meg voltam elégedve, a gyermekorvossal úgyszintén. De erről korábban már írtam. Melyik gyermekorvos ment be hozzátok referálni, ki írta ki a konduktori teendőket. (A konduktor nem gyógytornász volt?)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


mtücsi írta:Panndi! Akkor le a kalappal a kórházi gyermekorvos előtt. Nem csak a zárójelentésben tesz javaslatot a további kezelést illetően, hanem még rögtön házon belül intézkedik. Nem tudom, hogy ez más szülészeten működik-e így, ilyen flottul.
A csecsemős részleggel én is meg voltam elégedve, a gyermekorvossal úgyszintén. De erről korábban már írtam. Melyik gyermekorvos ment be hozzátok referálni, ki írta ki a konduktori teendőket. (A konduktor nem gyógytornász volt?)


Nem, ő nem gyógytornász, hanem konduktor, de ezt csak onnan tudom ilyen magabiztosan, hogy a rendelőjére is ez van kiírva :) Meg a köpenyére :)
Vendég
 


Ágica, én láttam kórházi hálóingeket, meg anyukákat is akik abban voltak, de azt lehet,hogy kérni kell, mert nekem nem ajánlották fel. Őszike, mintha Téged is kórháziban láttalak volna a szülés után, nem?
Babacuccot nem kell vinni, illetve ruhát azt adnak nekik, én jó hasznát vettem viszont a saját textilpelusoknak (igaz én baba-mamában voltam), baba-mama szobába pelust és popsitörlőt is vinni kell, meg én saját kissapkát és kesztyűt is adtam rá.
Panndi, és mit mondtak, mikorra növi ki ezt Zsófi? Ezek szerint már a kórházban észrevették..
Gyerekorvos nekem nagyon szimpatikus volt, a nevére nem emlékszem pontosan, de valami Szentirmay, vagy ilyesmi doktornő....
kertikiri
 
 


kertikiri írta:Ágica, én láttam kórházi hálóingeket, meg anyukákat is akik abban voltak, de azt lehet,hogy kérni kell, mert nekem nem ajánlották fel. Őszike, mintha Téged is kórháziban láttalak volna a szülés után, nem?
Babacuccot nem kell vinni, illetve ruhát azt adnak nekik, én jó hasznát vettem viszont a saját textilpelusoknak (igaz én baba-mamában voltam), baba-mama szobába pelust és popsitörlőt is vinni kell, meg én saját kissapkát és kesztyűt is adtam rá.
Panndi, és mit mondtak, mikorra növi ki ezt Zsófi? Ezek szerint már a kórházban észrevették..
Gyerekorvos nekem nagyon szimpatikus volt, a nevére nem emlékszem pontosan, de valami Szentirmay, vagy ilyesmi doktornő....


Háát, konkrétumot nem mondtak, csak annyit, hogy lehet, hogy magától is kinőné, de inkább segítsünk neki.

Nekem azt mondták, hogy nincs kórházi hálóing, épp elfogyott, de nem baj, mert én a saját macis hálóingemben akartam szülni :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Panndi látod milyen figyelmetlen voltam, a konduktor szóig már nem jutott az agyam :oops: tényleg lelkiismeretes gyerekdoki lehetett.
Nekünk csípőügyileg kell tornáznunk hazajövetel óta és nagyon jót tett. Az ortopéd orvos is megdicsérte, hogy milyen jól rendbehoztuk Lillust 4 hónap alatt. És csak tornáztunk... Lillu azóta is imádja és igényli, pedig most már nem szükséges. Szóval tornára fel nektek is, cserébe kapsz egy jólfejlődő, aranyos kedves, nyugodt babácskát. Én amúgy is hiszek mindenféle mozgásfejlesztő-javító módszerek hasznosságában teljesen egészséges gyerekek esetében is. :D
Ja és nekünk ezért nem szóltak, de a 4d-s felvétel megnézése után egyértelmű, hogy Lilla is felvette születése után is ugyanezt a poziciót és kicsit látszott is a fejecskéjén, hogy fekszik... viszont egy hónapp után nagyon kinyílt, megszokta itthon és akkor már máshogy is tudott aludni, szóval most már semmi nyoma a dolognak.
A konduktorok bizti tök hasznos tanácsokat adtak nektek is. :D
üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!
Olyan jó elolvasgatni mindig, hogy hogyan babáztok! Már én is nagyon kedvet kaptam. : )
Tegnap vtam dokinál, azt mondja Benő nem lesz óriásbébi, most a
37. hét végén 2700gr. Szerinte 3200 körül megáll. Méhlepény meszesedik. De még a jövő 7en nem szülünk. Apropó, nem tudott semmit a dec.31-re áttett költözésről, szerinte akarat kérdése az okt. 31.... na mindegy, én ezen már nem agyalok, csak kicsit zavarnak az ellentétes infok és ez a fejetlenség.. Plusz ha rágondolok a szülésre, az utolsó pillanatig nem tudom hova képzeljem oda magunkat, mert induláskor derül majd ki, hogy melyik kórházba megyünk.. NA m indegy is.

Olyan ügyesen csináljátok ezt a szopi+ alvás dolgot. Remélem mi sem vallunk majd kudarcot. Én úgy tervezem, hogy Benci majd eleinte (pár hét 1-3hónap) velünk alszik a hálóban éjszaka - lesz ott neki egy utazóágy felállítva. aztán átszokunk szépen a saját szobájába, s ha kell újabb 1-2 hónapig én ott alszok vele a kanapén. Majd olyan 4-5 hónapos korára szeretném, ha mindenki a helyén aludna.
Nappal persze mindig a szobájában lenne az alvás. NEm teljesen sötétíteném be- plusz az éjszaka a hálószobához kötődne neki, így talán könnyebben megtanulja a napszakokat.
Szerintetek ez hülyeség, vagy kivitelezhető? VAgy ember tervez, gyermek dönt?
:lol:
Kíváncsi vagyok a véleményetekre!
JA, EDA_köszi, elolvastam minden cikket, plusz priviben is kaptam leírást! Köszi! két hátrányát látom : A fekvés+ katétert, ill. azt, hogy bár a vajúdást felgyorsítja azzal, hogy nem görcsölsz, jobb a lepény oxigén és vérellátása vajúdás közben, több természetes oxitocint termel az agy, viszont a kitolási szakaszt lelassítja (ill. doki ügyességén függ, hogy mennyire tudja jól adagolni vagy nem akkor az EDA-t) De azt mondja a doki, hogy sokkal több előnye van még így is, mint hátránya. Hát majd meglátjuk.
MÉg mindig nem döntöm el. És bocsi, nem zaklatlak Titeket többet a témával, mert már teljesen kiokosodtam!
Sok puszi, szép 7vg-t,Bea

Kép
nyulcsi
 
 


beneildi írta:Sziasztok!
Panndi látod milyen figyelmetlen voltam, a konduktor szóig már nem jutott az agyam :oops: tényleg lelkiismeretes gyerekdoki lehetett.
Nekünk csípőügyileg kell tornáznunk hazajövetel óta és nagyon jót tett. Az ortopéd orvos is megdicsérte, hogy milyen jól rendbehoztuk Lillust 4 hónap alatt. És csak tornáztunk... Lillu azóta is imádja és igényli, pedig most már nem szükséges. Szóval tornára fel nektek is, cserébe kapsz egy jólfejlődő, aranyos kedves, nyugodt babácskát. Én amúgy is hiszek mindenféle mozgásfejlesztő-javító módszerek hasznosságában teljesen egészséges gyerekek esetében is. :D
Ja és nekünk ezért nem szóltak, de a 4d-s felvétel megnézése után egyértelmű, hogy Lilla is felvette születése után is ugyanezt a poziciót és kicsit látszott is a fejecskéjén, hogy fekszik... viszont egy hónapp után nagyon kinyílt, megszokta itthon és akkor már máshogy is tudott aludni, szóval most már semmi nyoma a dolognak.
A konduktorok bizti tök hasznos tanácsokat adtak nektek is. :D
üdv, Ildi


Igen, én is így gondolom, a torna jó neki :)

Képzeljétek, este fél 10-kor evett Zsófi, és reggel fél ötkor ébredt megint, 10 perc kaja, és újabb alvás :lol: Ilyen éjszakákat szeretnék :)
Vendég
 


Nyulcsi: Szerintem kivitelezhető az a terv, amivel készülsz az alvásokra! És nagyon fontos dolgot írtál: a nappali alváshoz nem kell besötétíteni a szobát!!! :wink: Az EDA-hoz még röviden: nekem nem volt katéter :o Vagyis egyszer kellett pisilnem, akkor hozott ágytálat a szülésznő és kész. Aztán rá nem sokra is kellett pisilnem, de az már a szülés volt :D Mielőtt levittek volna a szobába, akkor megkatéterezett a szülésznő. Először én is kiakadtam, amikor mondta, hogy katéter jön, de ez nem állandó, bekötött volt, hanem egy egy mp-es valami, nem is éreztem belőle semmit. Szerintem állandó katéter csak a császárosoknak van. Biztos milliószor leírtam már, bocsi, de a kitolási szak hosszabbítása is tök relatív: nekem 12-15 perc volt az EDA-val :wink: Szerintem az, hogy hosszabbítja a kitolási szakot azt azért nem órákra kell vonatkoztatni :D

Panndi: Gratula ehez a szuper éjszakához!! :wink:
lamme
 
 


Nagyon ügyi Zsófi baba :D

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


lamme írta:Nyulcsi: Szerintem kivitelezhető az a terv, amivel készülsz az alvásokra! És nagyon fontos dolgot írtál: a nappali alváshoz nem kell besötétíteni a szobát!!! :wink: Az EDA-hoz még röviden: nekem nem volt katéter :o Vagyis egyszer kellett pisilnem, akkor hozott ágytálat a szülésznő és kész. Aztán rá nem sokra is kellett pisilnem, de az már a szülés volt :D Mielőtt levittek volna a szobába, akkor megkatéterezett a szülésznő. Először én is kiakadtam, amikor mondta, hogy katéter jön, de ez nem állandó, bekötött volt, hanem egy egy mp-es valami, nem is éreztem belőle semmit. Szerintem állandó katéter csak a császárosoknak van. Biztos milliószor leírtam már, bocsi, de a kitolási szak hosszabbítása is tök relatív: nekem 12-15 perc volt az EDA-val :wink: Szerintem az, hogy hosszabbítja a kitolási szakot azt azért nem órákra kell vonatkoztatni :D

Panndi: Gratula ehez a szuper éjszakához!! :wink:


Nekem sem volt katéter, csak úgy, mint Neked :)
Vendég
 


beneildi írta:Nagyon ügyi Zsófi baba :D

Csak maradjon is így :)
Vendég
 


lamme írta:Waterlilly: Ez aranyos, köszi :D :oops: Nehogy azt hidd, hogy Manó nem csinált műsort vagy ilyesmi. Hajaj, volt olyan, hogy párom szolgálatban volt, egyedül "birkóztam" vele, végül hajnali fél négykor feladtam, betettem a kiságyába, mert már az ájulás kerülgetett a fáradtságtól, és úgy voltam vele, hogy inkább ott üvöltsön biztonságban, minthogy elvágódjak vele. Na, ahogy letettem, elaludt :D Pont ezután az éjszaka után jött a váltás :D Én azt mondom, hogy a lényeg a nappali és az éjszakai szokások határozott elkülönítésén van!!!! Szóval amikor a Csajszibarack is műsorzott még, akkor természetesen nem hagytuk magára csak azért mert este, éjszaka van, hanem ugyanúgy kivettük, ringattuk, simogattuk, viszont nem kezdtünk el beszélni hozzá, hogy "Aludj kicsi, semmi baj, stb.", max. egy-két cssss, cssss hagyta el a szánkat, meg nem kapcsoltunk villanyt, itt a fővárosban szerintem minden lakásban van annyi fény, hogy lássunk éjszaka, meg ilyenek. Ja és ami fontos, hogy éjszaka nem rakjuk tisztába a babát!!! Persze ha totál kakis akkor igen, de alapból nem!!! Mi eleinte tisztába tettük őt és kb. 2-3 hetes lehetett, amikor erről olvastam a Várandós kiskönyvben, amit a védőnő adott. És komolyan mondom, hogy szerintem egy-két éjszaka után már nem volt kaki éjszaka, csak pisi!!!! Úgyhogy nálunk azóta nincs éjszaka peluscsere, csak reggel ébredés után. Kaki azt hiszem egyszer volt, akkor meg is csináltam, tisztába tettem őt, de addigra már annyira megszokta az éjszakai alvást, hogy simán visszaaludt.
Szóval nem vagyok én profi, nem tudok semmilyen titkot (bár tudnék :D ), csak ilyen szerintem alapvető és egyszerű dolgokat kell betartani. :wink:

A Pampers kiadványa szerint egy újszülött baba alvásigénye kb. 16-18 óra :wink:


Kedves Lamme!

Férjemmel együtt hálásak vagyunk azért, hogy leírtad a kislányoddal töltött nehéz éjszakákat is...
A Csajszibarack becenév nagyon aranyos!
Nagyon hasznos és praktikus tanácsokat adtál.
Most egy ideig nem olvasok Suttogót... :-)

Üdv:

Lilly

Kép
waterlilly
 
 


lamme írta:Sziasztok!

EDA-ról linkek:

http://www.peterfyszuleszet.hu/szulo.ht ... b33ac42492


http://www.babaszoba.hu/topics/9month/articles/572


http://www.freeweb.hu/margitkorhaz/cont ... ?article.8

Csajok. Tudnátok nekem segíteni? Nagyon meg vagyok fázva. A legnagyobb bajom, hogy őrülten folyik az orrom. Egy homeopátiás füzetből kinéztem a Coryzalia nevű bogyót, de a gyógyszerésznő nem ajánlotta, és mást sem tudott mondani helyette. Van valami tippetek, hogy a citromos teán kívül mit próbálhatok, vagy csak ennyi jut most babásan? Köszi előre is.

Kertikiri: Amúgy van abban is valami, amit mondasz, hogy belefáradnak a sok ingerbe. Erre figyelni kell, ugyanis a túl sok új inger túlpörgeti a még éretlen kis idegrendszerüket, ezért is sírhat akár órákat egy baba, mivel nekik a sírás a feszültséglevezetés egyik eszköze.


Szerintem a Boiron, a gyártó jobban ért hozzá, mint a gyógyszerész. A homeopátiáról sajnos keveset tudni még itt Magyarországon. Én mindenféle homeós bogyót szedek, amit a tájékoztató füzet ajánl. De ha végképp nem karasz Coryzalia-t szedni, nézz ki valami más, nem kombinált szert a legrosszabb panaszra. Ha ez sem szimpi, nálam a végső megoldás 3000 mg C-vitamin, Szentgyörgyi Albi bácsi után szabadon. (Erre sokan azt mondják, hogy hűha, de én alapból, ha semmi bajom nincs, 1500 mg-ot szedek, immáron 3 éve. Semmi bajom nincs tőle. Fontos, hogy tiszta C-vitamin legyen, ne ezek a sárga bogyók, ugyanis abban a mellékanyagok tényleg károsak.)

Kép
waterlilly
 
 


Waterlilly: Aranyos vagy :) A Csajszibarack becenév sajnos nem tőlünk származik, egy filmben hallottuk és nagyon megtetszett :D Jaj, remélem nem beszéltelek le a Suttogóról :o :D Ha érdekel és találsz benne olyan gondolatokat, amik megfognak, akkor olvasd csak, és próbáld ki, én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy sokszor a józan paraszti ész is elég :wink: Nagyon örülök, ha sikerül hasznosítható tanácsot adnom :)
lamme
 
 


Waterlilly: Köszi a homeos tanácsot. Én is úgy gondoltam végül, hogy elég lesz a sok gyümi meg a citromos teák, és bevált. Egy nap volt húzós, azóta már majdnem teljesen tünetmentes lettem. És te milyen C vitamint szedsz? Megmondom őszintén, hogy én csak azt a sima, hagyományos sárga bogyót ismerem, meg a reklámokból a Cetebét, de azt még soha nem próbáltam.
Hallod, az eszembe sem jutott, hogy magát a Boiront felhívjam :oops:
lamme
 
 


kertikiri írta:Tücsi,
Úgy látom, hogy estére már kevesebb van, meg pár napja még százakat szopizott, most meg hatvan -hetven a max.
LLL oldalon azt ajánlják, hogy minden szopinál mindkét cici - Ti ezt így csinálj(t)átok??


Szia Kertikiri!

Én egy volt MÁV-os csecsmősnővérrel tartom a kapcsolatot, aki megnyugtaott, hogy a babák más-más mennyiségeket szopnak a nap folyamán. A napi összes a mérvadó. Sőt, a védőnőm azt mondta, ne idegesítsem magam az állandó méricskéléssel, hetente egyszer fürdés előtt mérjem le a kicsit, ha hetente 10-15 dkg-ot hízik, semmi baj nem lehet.

Nekem a babám elég hasfájós (mint mindkét szülője), így etetés elején babavizet és édeskömyényteát kap, és csak utána tejcsit. Így is szépen szopik. Van, amikor csak 50 grammot, van, amikor 80-at, de volt 30 gramm is (reggel!), ami utáán, több, mint 2 órát aludt, majd 80 grammot szopott... Szóval tényleg nem ez a lényeg.

A tejtermelést én szoptatós teával (bio Alnatura stilltee, napi 3 csésze), valamint homeós bogyókkal (ricinus communis 5ch, urtica urens 5 ch) turbóztam fel. Ha minden ok, naponta 1-1x-5-5 golyócskát veszek be, ha úgy érzem, nem telnek a melleim úgy, akkor 2-2x5-5 goyócskát.

Alkalmanként csak az egyik mellből szoptatok. Ja, és kis cicim van (azaz volt. Most úgy nézek ki, mint egy jól sikerült mellplasztika után. :D A férjem imád. :D No meg nekem is tetszik... :D i

Remélem, rendeződnek a dolgok Nálad, ne idegeskedj, ez is nagyon fontos.

Üdv:

Lilly

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok!
Nyulcsi: mi 8 hónapig aludtunk egy szobában Rékussal, de Ő mindig a saját ágyában aludt. Utána mi kimentünk a nappaliba, ő meg maradt egyedül, de meg sem érezte :)Amíg szopizott (10 hónapig), a játék fürcsi előtt volt, fürcsiben még egy kis játék, akkor szépen elfáradt, aztán fürcsi után az esti szopi, amiben szépen elaludt. Mióta pedig nem szopizik, azóta a sorrend maradt, csak épp fürcsi előtt van a vacsi. Fürdés után már csak alvás. Megkapja az alvóspelust és bújik apához, kicsit ringatóznak együtt, Rékus felsorolja a családfát, aztán megy a kiságyba :)
Nappal, én bevallom, elhúzom a sötétítő függönyt.... :oops: de ez nem zavart be, 1-3 órát alszik naponta ebéd után.

EDA: én nem kaptam katétert :) És pisilnem sem kellett, úgy emlékszem, csak kakilni, de az meg már Rékus volt :)
Tejtermelés: én Laktoherbet ittam, minimum napi 1,5 litert + 2-3 liter egyéb folyadék, plussz rostokban gazdag kaja, sok főzelék, és pihenés. (Bár én nem nagyon pihentem....) De pl. egyik ismerős csajszi napi 8!! liter tejserkentő teát ivott, pihent mint állat, mégsem volt tejcsárda....szóval sajna ez alkatfüggő.

Köszi az infót a hálóingről, asszem a bizti kedvéért akkor "feláldozok" egyet :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Jaa, és az én szülős hálóingemnek semmi baja nem lett, azóta is hordom :)
Vendég
 


Lilly! Olvastalak Benneteket! Küldtem üzit. :D

Vicsok már talán otthon van a kisbabájával. Őt is várjuk a beszámolóval!!!!! :D

Most Babett, Ti következtek? Neked mennek a drukkok!!!!! :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


lamme írta:Waterlilly: Köszi a homeos tanácsot. Én is úgy gondoltam végül, hogy elég lesz a sok gyümi meg a citromos teák, és bevált. Egy nap volt húzós, azóta már majdnem teljesen tünetmentes lettem. És te milyen C vitamint szedsz? Megmondom őszintén, hogy én csak azt a sima, hagyományos sárga bogyót ismerem, meg a reklámokból a Cetebét, de azt még soha nem próbáltam.
Hallod, az eszembe sem jutott, hogy magát a Boiront felhívjam :oops:


Na, ez itt a reklám helye lesz:
Dr. Lenkei - féle vitaminokat szedek, nekik van tiszta C-vitaminjuk is. Budapesten 2 üzletet ismerek, az egyik a Blaha lujza térnél van, a József körúton, a másik pedig a váci úton, a duna Plázával szemben. De neten is lehet rendelni tőlük.



A mi nagy problémánk az, hogy Babóc van, amikor egyhuzamban fenn van 5-6 órát is, hiába teszem le aludni, nem alszik, csak bömböl. Arra az időre hagyja abba, amíg eszik (kb. 3 óránként megetetem ilyenkor is), de néha már azt is olyan idegesen teszi, rázza a fejét, és amint végzett, bömböl megint. Mi lehet ennek az oka? Van valakinek hasonló tapasztalata? Ma pl. 11-től ébren volt fél 2-ig, és ebből 80 percet bömbölt! Most alszik, de közben nyöszörög és csuklik, nem szuszog olyan mélyen, mint szokott. Tegnap összesen több, mint három órát bömbölt (két részletben, közte 45 percet aludt, de csak úgy, hogy a szopiba aludt bele). Nagyon elkeseredem ilyenkor. :cry:

Lefektetni amúgy sem egyszerű, általában a szoptatásba elszik bele. Egy hét alatt először tegnap sikerült ébrenlétből elaltatni, de ez is csak 2x jött össze, délutántól már csak a szoptatás volt az egyetlen mentsvárunk a bömbölés megszakítására, csillapítására... :(
waterlilly
 
 


Lilly! Nem lehet, hogy a hasa fáj?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Lilly, és este is ilyen rövideket alszik? Írtad, hogy hasfájós, lehet, hogy az a baj. És mikor sír, akkor dajkálgatod?
kertikiri
 
 


mtücsi:
köszi a drukkot, mindenképpen szükség lesz rá!!!
A hétvégén állítólag nem lesz még szülés...de sosem lehet tudni. :?
Vendég
 


Waterlilly: Szerintem is a hasfájás lehet az oka ennek a sok sírásnak, a nehezen elalvásnak és nyugtalan alvásnak. :( Próbálj meg te inni édesköményteát, mert az átmegy a tejbe, így hátha csilllapodik neki a fájdalom. Próbáld meg esetleg a lábak tornáztatását (feltolod a térdeit, néha kicsit körözöl velük, majd kiegyenesíted), simogathatod a pocakját (csakis az óramutató járásával megegyező irányban!!!). Nekünk sajnos ezek csak kb. akkor jöttek be, amikor először kipróbáltuk őket, úgyhogy mi végül az Infacol nevű gyógyszerhez fordultunk, és az javította a legtöbbet. Bár gyógyszer, de az a lényege, hogy a fájdalmat okozó légbuborékokat "összegyűjti" és úgy "távoztatja" a belekből, viszont nem lehet túladagolni, mert nem szívódik fel, vagy valami ilyesmi, szóval minden szopi előtt lehet neki adni. Remélem hamar megoldódik a dolog :wink: Köszi a C vitamint. Hallottam már Dr. Lenkeiről, de a termékeit abszolút nem ismerem.
lamme
 
 


Sziasztok!

Én is Lenkeis C vitamint szedem, meg a párom is. Két hete többször volt, hogy úgy éreztük betegek leszünk, szedtük a vitamint és szerncsére nem jött ki rajtunk semmi betegség. Ártani, biztos nem árt :D


szerintetek lehet a gyerekszobába cserepesvirágot tenni? Vagy nem szabad?

KépKép
kutyfül
 
 


Sziasztok!

Tapasztalt anyukák: szerintetek miért zöld Zsófi kakija? Ma egymás után három is zöld volt :?
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: